شفر آن شفر فصل قبل نیست

07:30 ۲۰۵ روز و ۸ ساعت پیش برترین ها 503 0

این روزها دیگر بچه‌های سه ساله هم می‌دانند که وقتی می‌خواهند از شرایط استقلال انتقاد کنند باید چه بگویند. اینکه افتخاری بلد نبود با بازیکنان کلیدی تیم تمدید قرارداد کند و اینکه پندار توفیقی خریدهایش اشتباه بود.

برترین ها

فرهیختگان: این روزها دیگر بچه‌های سه ساله هم می‌دانند که وقتی می‌خواهند از شرایط استقلال انتقاد کنند باید چه بگویند. اینکه افتخاری بلد نبود با بازیکنان کلیدی تیم تمدید قرارداد کند و اینکه پندار توفیقی خریدهایش اشتباه بود. اینکه استقلال قبل از جام جهانی تیم مقتدری بود و اینکه استقلال بعد از جام جهانی جمعی از بهترین نفراتش را به راحتی از دست داد تا تبدیل شود به تیمی که حالا می‌بینیم.
اینکه استقلال با از دست دادن بهترین نفراتش در هر سه خط، چنان به بحران خورده که با وجود گذشت دو ماه از لیگ هنوز به انسجامی نرسیده است. استقلال با از دست دادن مجید حسینی و امید نورافکن در خط دفاع، امید ابراهیمی و جباروف در خط میانی و تیام در خط حمله ساختار یک‌دست فصل قبل را از دست داد و خریدهای جدید نیز آنقدر که باید مثمر‌ثمر نشد.
آدرس‌هایی که می‌دهند آدرس‌های ساده و سهل‌الوصولی است که می‌شود به‌راحتی به آنها حمله کرد چه آنها که دیگر در مسند کار نیستند تا پاسخگو باشند، بهترین هدف‌ها برای شلیک هستند. این وسط اما اشکال کار را باید جای دیگری جست.
چرا استقلال دیر شروع کرد؟ وینفرد شفر، استقلال را بعد از پایان آخرین بازی ترک کرد و به کشورش برگشت. او تمرینات تیمش را دیرتر از دیگران آغاز کرد تا با خیال راحت به سوئیس برود و آنجا قراردادی با یک شبکه تلویزیونی ببندد تا کارشناس‌شان باشد در جام جهانی!
در روزهایی که برانکو در تهران تیمش را تمرین می‌داد، استقلال هنوز سامانی نداشت و شفر در سوئیس شکلات سوئیسی می‌خورد و جام جهانی را برای یک شبکه تلویزیونی آنالیز و همزمان، هواداران تیم را نگران آینده می‌کرد. بازگشت او بعد از جام جهانی درحالی بود که استقلال بلافاصله وارد بحران دلار شد. همزمان ورود هرمان، ایجنت آلمانی به پرونده‌هایی که به او ربطی نداشت، سبب شد استقلال دو مهره مهمش را از دست بدهد.
قصه پرابهام هرمان هرمان که می‌گویند مدیر برنامه‌های شفر است، معلوم نشد از چه طریقی وارد باشگاه استقلال شد اما چند عملیات انجام داد تا جیبش را به‌راحتی پر کند. نخست عملیات تمدید قرارداد تمدید شده شفر بود که با همکاری تعدادی از رسانه‌ها صورت گرفت و قیمت قرارداد از قبل تمدید شده شفر افزایش یافت!
افتخاری که می‌خواست تیمش قهرمان جام حذفی شود، صبح روز فینال قراردادی را امضا کرد که اصلا نیازی به امضای آن نبود چراکه استقلال با شفر قراردادی برای فصل جدید داشت منتها قیمت بالا رفت و افتخاری هم به این بازی تن داد! شفری که قبل از ورود به استقلال به نیم‌میلیون دلار برای یک فصل‌و‌نیم راضی بود، حالا برای یک سال یک میلیون دلار قرارداد بست! به پول امروز نزدیک به 17‌میلیارد تومان! خروج ستاره‌ها به نفع دلال! با بازگشت شفر و آغاز تمرینات، پروسه افزایش قیمت دوباره آغاز شد. نان مفت افزایش قیمت زیردندان هرمان آلمانی مزه کرده بود از این رو نوبت رسید به تمدید قرارداد تیام و جباروف که اصلا معلوم نشد چطوری بازیکن شازده آلمانی شدند؟! دندان‌گردی‌ها سبب شد هم تیام از دست استقلال برود هم جباروف، اما مستر هرمان پاداشش را گرفت و نیومایر و الحاجی گرو را به استقلال انداخت!
هرجای دنیا اگر یک دلال دو بازیکن فیکس شما را هوایی کند و از چنگتان در بیاورد، طوری از تیم دورش می‌کنند که دیگر نوه و نتیجه‌هایش نیز به تیم برنگردند اما شفر اصرار داشت که از او بازیکن گرفته شود و شد! حالا نیومایر که تمام‌وقت مصدوم است و به ریش من و شما می‌خندد و گرو نیز بازی می‌کند و به دردی نمی‌خورد! چه کسی را مورد انتقاد قرار دهیم؟ سوالاتی از شفر شفر مربی خوبی است اما درنهایت احترام در ایران زیادی رو بازی کرد. هنوز نمی‌دانیم و ظاهرا کسی هم نمی‌خواهد به این سوال پاسخ دهد که چطور هرمان به بازیکنان خارجی استقلال وصل شد؟ چطور بعد از اینکه تیام و جباروف را پراند و تیم را بدبخت کرد، باز هم از او بازیکن گرفتند؟ چه کسی فشار آورد که مدیران جدید باشگاه با هرمان معامله کند؟ این همه خرید جدید و با کیفیت چرا ثمر نمی‌دهند؟
چرا مرتضی تبریزی که فصل گذشته یکی از مدعیان جدی آقای گلی بود اینقدر از دروازه دور است؟ مهاجم نوکی که تمام لیگ آرزویش را داشتند چرا تبدیل شده به بازیکنی که باید از کناره‌ها توپ را به داخل محوطه جریمه ارسال کند؟ این ترکیب‌های کمر‌شکن و این تعویض‌های تیم خراب‌کن آقای شفر (در فصل جاری) را باید کجای دل هوادار استقلال جا بدهیم؟ هم حمایت، هم انتقاد فصل گذشته شفر توانست تیم بحران‌زده استقلال را نجات دهد. تیمش که جزء مدعیان سقوط بود درنهایت عنوان سوم لیگ را کسب کرد و قهرمان جام حذفی شد. در آسیا نیز بازی‌های بسیار خوبی انجام داد و تبدیل به چهره محبوب استقلالی‌ها شد.
آن زمان به درستی از این مربی حمایت صورت گرفت اما حالا که استقلال در حال درجا زدن است هم نباید برای پیدا کردن مقصر اصلی، آدرس غلط داد! شفر همانقدر که در گذشته لایق حمایت بود حالا شایسته انتقاد است و باید دید دوباره می‌تواند کشتی توفان‌ زده استقلال را به ساحل آرامش برساند یا...!


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

کلاس زبان تضمینی در آموزشگاه زبان سخن برتر
ویژگی‌های یک آموزشگاه زبان خوب چیست؟ این روزها در همه شهرها به ویژه شهرهای بزرگ شاهد افزایش تعداد آموزشگاه زبان هستیم. رشد جمعیت و نیاز مردم به فراگیری زبان و برقراری ارتباط با دیگر نقاط دنیا، باعث شده تا شاهد افزایش تقاضای ثبت‌نام در آموزشگاه‌های زبان باشیم که خود این مسئله هم بر بیشتر شدن تعداد آموزشگاه‌ها تأثیرگذار بوده است.
انعقاد توافق‌نامه شرکت‌های تأمین سرمایه امین و تجارت الکترونیکی ارتباط فردا
شرکت‌های تأمین سرمایه امین و تجارت الکترونیکی ارتباط فردا توافق‌نامه همکاری امضا کردند.
چرا از ایران نرفتم
«به دفعات با این سوال روبه‌رو شده‌ام که چرا از ایران نرفتید؟ شما که در دوران تحصیلات تکمیلی خود در خارج از کشور سابقه کار در رشته تخصصی خودتان را دارید و به سهولت می‌توانید اشتغال و زندگی خوبی داشته باشید، چرا از این فرصت‌ها استفاده نکرده‌اید؟»
بفرمائید شعبه پیاده‌رو!
فروش پوشاک در تهران وارد مرحله جدیدی شده؛ در این روش نوظهور دیگر احتیاج به اتاق پرو ندارید و لازم نیست بعد از شنیدن قیمت‌ها با رودربایستی بگویید: «می‌رویم دوری در بازار بزنیم و برگردیم.»
برنامه دو سال آینده کاخ سفید علیه ایران
شرایط بحرانی روابط آمریکا و ایران به تدریج وخیم‌تر می‌شود. اقدام بی‌سابقه آمریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی نشانه‌ای از جدی‌تر شدن ابعاد خصومت دولت آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید.
بازخوانی قصه مریم؛ ۱۵ سال پس از آن شب تلخ
چند قدمی بیشتر به چشمه نمانده اما انگار بدنش دیگر نمی‌خواهد همراه او بیاید. سطل خالی توی دستش سنگینی می‌کند؛ درد در تمام سرش می‌پیچد. کرختی و سوزش بر نیمی از بدنش مستولی می‌شود و دیگر همه جهان سیاه می‌شود.
پاسخ شرکت کره‌ای به گزارش یک روزنامه
در پی انتشار گزارشی در روزنامه فرهیختگان درباره خروج تدریجی دو شرکت کره‌ای از بازار ایران، روابط عمومی سامسونگ جوابیه‌ای منتشر کرد.
آمریکایی‌ها وارد بازی نظامی با ایران نمی‌شوند
نماینده ایران در سازمان ملل گفت: این که همه مسائل و مشکلات اقتصادی را بخواهیم به برجام ارتباط دهیم یا به یک توافق دیگر بین‌المللی، یا این که بگوییم اگر در آینده به فلان کنوانسیون بپیوندیم، وضع اقتصادمان بدتر می‌شود، از مباحثی است که به صورت غیر تخصصی با آن برخورد می‌شود.
صانعی: در سفرهای برون مرزی، ورزشکاران هدف سرویس‌های امنیتی هستند
سرپرست اداره کل حراست وزارت ورزش وجوانان اصل فعالیت‌های این دفتر را پیشگیری و حاکم کردن رفتار انقلابی و اسلامی در حوزه حراست عنوان کرد.
احسان حدادی: هدفم مسابقات جهانی است- با پرتاب ۶۸ متر می‌توان روی سکوی جهانی رفت
احسان حدادی گفت: همه هدف من مسابقات جهانی است، گرفتن مدال در مسابقات جهانی باید بالاتر از رکورد ۶۷ متر باشد و پرتاب ۶۸ متر قطعاً می‌تواند روی سکوی جهانی برود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش سخنگوی ذوب آهن به پرسپولیسی شدن مظاهری
جمشیدی گفت: در مورد مظاهری هم هنوز هیچ صحبتی نشده، ولی این بازیکن قراردادش در پایان فصل تمام می‌شود و می‌تواند به هر تیمی برود.
ایستاده در گرای صفر نفتی
بر اساس آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد وضعیت بازار انرژی جهان، آمار مربوط به صادرات نفت ایران در ماه گذشته بالغ بر ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.
استاندار فارس: واحدهای صنعتی غیر فعال به چرخه تولید بازگردند
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: آن دسته از واحدهای صنعتی که بنا به دلایلی غیر فعال هستند باید با همکاری بانک صنعت و معدن به چرخه تولید بازگردند.
آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
دبیر فدراسیون بدنسازی: امیدوارم به قهرمانی آسیا اعزام شویم- نظارت بر باشگاه‌ها بر عهده ما نیست
دبیر فدراسیون بدنسازی می‌گوید نظارت بر باشگاه‌های بدنسازی و برخورد با متخلفین فروش مکمل‌های غیرقانونی بر عهده ما نیست و ادارات کل ورزش و جوانان مسئولیت این کار را بر عهده دارند.
توضیح رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات دیدار تراکتور-پیکان
فرکی: می‌خواهیم اولین برد خانگی نیم فصل را مقابل پارس جنوبی رقم بزنیم
جهانبخش پنجمین خرید ضعیف لیگ برتر انگلیس
برانکو: بازی با سپاهان تعیین کننده قهرمان است-  علیپور امسال هم آقای گل است
ویسی: در شاهین حس راحتی دارم- باید در لیگ برتر دنبال سهمیه آسیا باشیم
فتاحی: فقط ۱۰ درصد آزادی برای سپاهانی‌هاست- درخواست پرسپولیس معقول نبود
دو خبر از فوتبال و هندبال گیلان
برنامه ریزی لیگ در ناکامی سرخابی ها تاثر گذاشت
«عبدی» مدیر تیم ملی فوتبال ساحلی شد
آغاز مذاکرات برای برگزاری سوپرجام اسپانیا در ریاض