سرنوشت تلخ استقلال و یاران از کف رفته‌اش

03:05 ۱۱۳ روز و ۶ ساعت پیش برترین ها 762 0
         سرنوشت تلخ استقلال و یاران از کف رفته‌اش

امروز که حال روز باشگاه را و کارنامه این بازیکنان را پس از جدایی به تماشا می نشینیم ، فقط می توانیم افسوس بخوریم از نبود درایت لازم برای حفظ داشته ها ...

برترین ها

ورزش سه: استقلال این روزها مشابه سال پیش همین موقع ،شرایط بسیار سختی راتحمل می کند.تساوی های پی در پی همراه شده با عدم گلزنی این تیم به مدت چهار صد دقیقه واین در حالی است که اکثر ستاره هایی که در تابستان اردوی آبی را ترک کردند هم هرکدام شرایطی همانند استقلال دارند و هیچکدام از آنها نتوانسته اند روزهای درخشان فصل گذشته شان را تکرار کنند .

از یاد نبریم آن روز که شفر روی دایره مرکز کمپ حجازی ایستاد تا استقلال را به روزهای خوبش برگرداند، رمقی از کسی باقی نمانده بود . او امایک تنه بار مشکلات را بدوش کشید و با تزریق روحیه و انگیزه استقلال را قهرمان نیم فصل دوم و همچنین قهرمان جام حذفی کرد وهمچنین استقلال را در جمع 8 تیم برتر آسیا رساند و به معنای واقعی جانی تازه در کالبد تیم استقلال دمید.

شفر با حفظ همان بازیکنان سابق ، تنها با خرید یک مهاجم نوک به نام مامه تیام ضعف استقلال را در خط حمله حل کرد و این امر محقق نمی شد مگر آنکه یک زوج کاملا آماده و با تجربه و صاحب سبک را با حضور امید ابراهیمی و سرور جبارف در میانه میدان مهیا کند.ستاره هایی که حالا با اضافه شدن تیام می توانستند دروازه هر تیمی را باز کنند و روزهای بسیار خوشی را برای هواداران رقم بزنند .

آن روزها استقلال علاوه بر زدن گل های بی شمار، بازی زیبایی را هم ارائه می داد ودر واقع شفر و شاگردانش جو فوتبال ایران را به نفع خودشان تغییردادند تا جایی که تحت تاثیر همان جو ، هم امید ایراهیمی و هم سرور جبارف در پایان لیگ به عنوان بهترین بازیکن خط میانی و بهترین پاسور لیگ انتخاب شدند و درعین حال خبرنگاران تحت تاثیرهمان اتمسفر حتی برانکو را در کنفرانس های مطبوعاتی تحت فشار قرارمی دادند.

نکته بارزتر این است که درسایه این سه بازیکن تاثیر گذار شاهد ظهور و شکوفایی بازیکنانی مثل امید نور افکن،فرشید اسماعیلی ،فرشید باقری و حتی ورویا غفوری بودیم چون تجربه ثابت کرده است که تمرین در کنار بازیکنان با کیفیت باعث رشد سریعتردیگران می شود.استقلال آن روزها انقدر امیدوار کننده به نظر می رسید که حتی خیلی از کارشناسان اعتقاد بر این داشتند که استقلال هیچ گاه در طول این ده سال اخیربه ستاره سوم تا این حد نزدیک نشده است .

         سرنوشت تلخ استقلال و یاران از کف رفته‌اش

فصل به بهترین نحو ممکن به اتمام رسید و پس از آن ،امید ابراهیمی ،سرور جبارف ، ومامه تیام هر کدام بدلیلی عطای استقلال را به لقایش بخشیدند تا فوتبال خودشان را در جایی غیر از استقلال دنبال کنند و جالب این جاست که حالا اخبار هر کدام از این سه بازیکن را که دنبال می کنید ، خبرهای خوبی را از هیچکدام از این سه نفر نمی شنوید.

ابراهیمی که درالاهلی در لیگ ستارگان قطر از بین 12 تیم حاضر در رده نازل نهم بسر می برد و به تازگی حتی اخبار بیرون گذاشتن او ازاین تیم هم به گوش رسیده است. همان بازیکنی که جزو سه بازیکن برتر ما در فصل گذشته بود و همان مهره ای که جزو آماده ترین شاگردان کی روش درکارزار جام جهانی به حساب می آمد .

سرور جبارف که فصل پیش بدنبال قهرمانی باشگاههای آسیا بود، اینک با رفتن به تیم ناشناخته ژتسیو حتی در ترکیب 18 نفره این تیم جایی ندارد و این در حالی است که تیمش در رده چهارم لیگ برتر قزاقستان با تفاضل منفی دو و چهل اختلاف با صدر نشین وضعیتی به مراتب بدتراز امید ابراهیمی دارد و حتی مصاحبه ای از او مبنی بر پشیمانی هم منتشر شده است.

در آخر هم مامه تیام که به العجمان پیوسته است در چهار دیدار گذشته فقط یک گل به ثمر رسانده (البته وضعیت امید نورافکن هم تعریفی بهتر ازاین سه بازیکن اشاره شده ندارد.)

به نظر شما چه نتیجه ای می توان جز این گرفت که آنها با رفتن خود معامله ای باخت –باخت را هم برای خود و هم برای باشگاه استقلال رقم زدند و صرفا رسیدن به اهداف مالی را به تمام خاطرات خوش خود در استقلال ترجیح دادند و شفر هم که زحمت زیادی را برای ایجاد یک هارمونی مناسب بین بازیکنانش متحمل شده بود،

یک شبه همه زحماتش را بر باد رفته دیده درحالیکه این سه بازیکن در کنار جوانان امروز استقلال را می شود به تکه های پازلی تشبیه نمود که هر تکه در جای خود با هراندازه ای نقش مهمی در تکمیل موفقیت تیمش ایفا می کردند و درواقع هیچکدام از این قطعات به تنهایی خودشان راه به جایی نمی بردند و این حضورشان در کنار یکدیگر بود که ارزش کارشان را نمایان می کرد.

امروز که حال روز باشگاه را و کارنامه این بازیکنان را پس از جدایی به تماشا می نشینیم ، فقط می توانیم افسوس بخوریم از نبود درایت لازم برای حفظ داشته ها که متاسفانه باید اقرار کرد که آنچه یافت می نشود آنم آرزوست.

درست دوروز دیگر مدت حضور شفر به یک سال می رسد و در مجموع این یک سال سپری شده او کارنامه ای بد را از خود بر جای نگذاشته است اما پرداختن به تیم فصل پیش، فقط باعث کم شدن اعتماد به نفس بازیکنان فعلی می شود و او چاره ای ندارد جز پیدا کردن راهکاری با همین بازیکنان، به مانند همتای خود در دیگر تیم پایتخت که در خواب از دست دادن مهره های کلیدی تیمش نماند و به نیمه نهایی آسیا رسید.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بهترین و مهیج‌ترین مسابقات تلویزیونی صدا و سیما
یکی‭ ‬از‭ ‬قالب‌های‭ ‬جذاب‭ ‬برنامه‌سازی، ‭ ‬مسابقات‭ ‬تلویزیونی‭ ‬است‭. ‬بنابراین‭ ‬در‭ ‬ضرورت‭ ‬تولید‭ ‬این‭ ‬ساختار‭ ‬تلویزیونی‭ ‬شکی‭ ‬نیست، ‭ ‬اما‭ ‬کیفیت‭ ‬و‭ ‬چگونگی‭ ‬تولید‭ ‬مسابقات‭ ‬اهمیت‭ ‬به‌سزایی‭ ‬دارد‭. ‬به‭ ‬همین‭ ‬دلیل‭ ‬برنامه‌سازان‭ ‬باید‭ ‬در‭ ‬گروه‭ ‬طراحی‭ ‬مسابقات‭ ‬حتما‭ ‬از‭ ‬کارشناسان‭ ‬فرهنگی، ‭ ‬رسانه، ‭ ‬روان‌شناس‭ ‬و‭ ‬جامعه‌شناس‭ ‬بهره‭ ‬ببرنند‭
چرا «قانون مورفی» را ببینیم؟
بعد از فیلم خوب و موفق «نگار»، همه منتظر بودند ببینند رامبد جوان در اثر بعدی‌اش یعنی «قانون مورفی» چه کرده، اکنون که این فیلم به صورت عمومی اکران شده و نظرات مثبت و منفی بسیاری را به دنبال داشته است.
آلبینیسم؛ بیماری ژنتیکی افسانه‌ای
زالی یک نوع اختلال ارثی است که بر اثر عدم وجود آنزیمی که در تشکیل ملانین نقش دارد بروز می‌کند. مبتلایان به زالی یا با کمبود رنگدانه مواجهند یا نمی‌توانند رنگدانه تولید کنند. از هر ۱۷ هزار نفر یک نفر به زالی دچار می‌شود.
تخم مرغ، معجزه‌ای برای کاهش وزن
تخم مرغ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاهش وزن سالم است. تخم مرغ سرشار از چربی‌های سالم، پروتئین‌های عضله ساز و املاح و ویتامین‌هاست و کمک‌تان می‌کند به شیوه‌ای سالم وزن کم کنید.
چگونه چیپس هویج ترد درست کنیم؟
با نحوه درست کردن چیپس هویج که غذایی مناسب کودکان است، آشنا شوید و این خوراکی خانگی را تهیه کرده و لذت ببرید.
آیا می‌دانستید این ستاره‌ها نقاش هم هستند؟
ما معمولا ستاره‌های مشهور جهان را تنها با یکی از مهارت هایشان می‌شناسیم، به عنوان مثال جیم کریما معمولا ستاره‌های مشهور جهان را تنها با یکی از مهارت هایشان می‌شناسیم، به عنوان مثال جیم کریر را به عنوان بازیگر یا لیدی گاگا را به عنوان خواننده می‌شناسیم، اما آیا می‌دانید که آن‌ها به جز این توانایی، هنر‌های دیگری، چون نقاشی هم دارند؟
محسن کیایی؛ مردی که همه جور نقشی را خوب در می‌آورد
من شش فیلم با برادرم مصطفی و یازده فیلم با کارگردان‌های دیگر کار کرده‌ام و اتفاقا در تمام این سال‌ها، تلاشم بر این بوده که کار با شخصیت‌های مهم سینما را تجربه کنم. اما گاهی اوقات پیشنهاد‌هایی که از سمت همان شخصیت‌های مهم برای من می‌آمد، آن چیزی نبود که به دنبال آن بودم.
راهنمای ست کردن پیراهن جین مردانه
پیراهن جین یکی از مدل لباس‌هایی ست که هیچگاه از مد نمی‌افتد، اما باید بدانیم که این مدل لباس را با چه چیز‌هایی ست کنیم. خوبی اش آن است که پیراهن جین را هم می‌توان برای موقعیت‌های رسمی و هم غیر رسمی و کژوال به تن کرد. اگر دوست دارید بهترین تیپ‌هایی را که می‌توان با پیراهن جین زد ببینید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
«گل‌پسر‌ها» و جاذبه مردانگی نرم در کره جنوبی
فرض کنید مردی آرایش کرده در خیابان راه برود. احتمالا خیلی‌ها بد نگاهش می‌کنند. بعضی‌ها ممکن است مردانگی یا حتی جنسیتش را زیر سوال ببرند. اما در کره جنوبی وضع فرق می‌کند. مرد زیبا تعریفی متفاوت دارد، و این تعریف متفاوت روی برخورد و نگاه عمومی در کشورهای دیگر جهان هم اثر می‌گذارد.
شما نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید اگر...
سالهاست که موضوع پیدا کردن نیمه گمشده خیلی جا‌ها مطرح است، اما نیمه گمشده چیست؟ ساده است؛ کسی که کاملا مناسب شما باشد، فقط شما! هرچند ایده‌ی پیدا کردن نیمه گمشده رومانتیک و جذاب است، اما واقعیت ندارد. در واقع خیلی از کارشناسان روابط، مفهوم نیمه گمشده را کاملا رد می‌کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سکوت رسانه‌های بیگانه در قبال اعتراف جاسوسان پیشانی سفید
رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که معمولا به بازتاب‌های رسانه‌ای جاسوسان غرب واکنش نشان می‌دادند ودر مقام وکیل مدافع آنها اقدام می‌کردند،در مواجهه باپخش تصاویر جدیدازاعترافات این جاسوس‌ها سکوت پیشه کردند.
روسیه در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند
بنا بر اعلام وزیر امور خارجه لهستان، روسیه اعلام کرده است که در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد.
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
جهانبخش: گلزنی ‌نه، مهم قهرمانی است
دژاگه: خوشحالم، چون گل حساسی زدم
یزدانی: لیپی می‌تواند دست کی‌روش را بخواند
فنونی‌زاده: دلم به حال هواداران استقلال می‌سوزد!
اردوی قطر مفید بود یا اردوی ترکیه؟
برانکو در نیم‌فصل دوم باید نیمکتش را مهار کند
کلیپ تبلیغ دونات توسط کی‌روش در جوانی
چراغپور: عمان را شکست ندادیم، فقط عبور کردیم!
رونالدو باز هم پنالتی خراب کرد
مقایسه بیرانوند با حجازی و عابدزاده زود است