اشکانی: مخالف پوئن دادن به عبدولی بودم

12:11 ۱۱۵ روز و ۲۲ ساعت پیش برترین ها 755 0

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان اینکه مخالف امتیاز دادن به عبدولی بوده گفت: هم ما و هم اعضای شورای فنی با برگزاری انتخابی تیم ملی به این شکل مخالف هستند و جاهایی باید دستمان باز باشد تا نفرات مورد نظرمان را انتخاب کنیم.

برترین ها

ایسنا: علی اشکانی درباره اتفاقات رخ داده پس از مبارزه سعید عبدولی و یوسف قادریان در انتخابی مجدد وزن 82 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی که به درگیری برخی ملی پوشان انجامید اظهار کرد: حقیقتا از برگزاری رقابت انتخابی به این شکل راضی نیستم و شورای فنی هم رضایت ندارد! چه بسا در مواردی زمان و انرژی گذاشتیم و انتخابی برگزار کردیم اما هم نحوه تمرینات تیم ملی دچار آسیب شد و هم به آمادگی کشتی گیران لطمه وارد آمد و از سویی نیز حاشیه های مختلف باعث ضربه به تیم ملی شد.
* مخالف برگزاری انتخابی به این شکل هستیم سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با تاکید بر اینکه کلا مخالف برگزاری رقابت انتخابی به این شکل و شمایل است گفت: به هر حال باید دست کادر فنی تیم ملی نیز باز باشد تا بتواند کشتی گیران را در صورت صلاحدید خود انتخاب کند اما قانون این است و باید آن را اجرا کنیم.
*عملکرد قادریان طی 2 سال گذشته ضعیف بود وی با اشاره به نمایش ضعیف یوسف قادریان طی یکی دو سال اخیر خاطرنشان کرد: اولا باید ببینیم قادریان طی 2 سال گذشته چه عملکردی داشته است. شورای فنی به او برای حضور در انتخابی تیم ملی مجوز داد اما واقعا او رو به جلو نبوده که اگر بود نه تنها من بلکه شورای فنی نیز از او حمایت می کرد.
* نباید کشتی گیر را به زور به تیم ملی بکشانیم اشکانی درباره رفتارهای سعید عبدولی و ادامه بی نظمی های او در تیم ملی گفت: از سوی دیگر وقتی باز هم برای چندمین مرتبه اینگونه رفتارها از عبدولی سر می زند تعجب می کنیم.
یک جاهایی شاید حق داشته باشد بخاطر خستگی حضور در اردوها دلزده شود اما نباید یک کشتی‌گیر را به زور به اردو یا تیم ملی بکشانیم، بلکه باید کشتی‌گیرانی را بیاوریم که با جان و دل و همه توان مثل یک سرباز در خدمت تیم ملی باشند.
* مخالف پوئن دادن به عبدولی بودم سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در ادامه گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا علی رغم مخالفت کادر فنی تیم ملی و شورای فنی بار دیگر در این وزن انتخابی برگزار شد تا راه برای حضور عبدولی در تیم ملی هموار شود گفت: من مخالف این پوئن دادن ها بودم و شورای فنی هم مخالف بود اما به هر حال او سرمایه کشور است. برای او در این چند سال هزینه شده و توانسته عنوان‌هایی برای کشور بیاورد. سال های گذشته هم حرکاتی مرتکب شده و در این زمینه سابقه دارد که مورد گذشت قرار گرفته است.
* همیشه بحث بوده به چه قیمت ورزشکار یا تیم را قهرمان کنیم وی با گلایه شدید از اتفاقات پس از دیدار عبدلی و قادریان گفت:هم ما و هم شورای فنی از بروز این اتفاقات تلخ و توهین هایی که به مربیان تیم ملی شد شدیدا ناراحت هستیم و این مسائل از دید شورای فنی و کمیته انضباطی دور نخواهد ماند.
همانطور که برای ورزش قهرمانی هزینه می کنیم باید برای اخلاق مداری در ورزش نیز در موارد لازم هزینه کنیم. سالیان سال این بحث بوده که ما به چه قیمت باید یک ورزشکار یا یک تیم را قهرمان کنیم. باید در بحث توسعه اخلاق هم هزینه بدهیم. اعضای شورای فنی ناراحت هستند و یک جاهایی باید تصمیمات لازم که به نفع تیم باشد را اتخاذ کنیم.
*بیشتر از این ها از عبدولی انتظار داشتیم اشکانی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد او و اعضای شورای فنی از دست سعید عبدولی شدیدا ناراحت هستند گفت: به هر حال آدم از بچه خودش هم وقتی حرکت بدی می بیند ناراحت می شود. سعید عبدولی از مفاخر کشتی ایران است و ما خیلی بیشتر از قادریان از او انتظار داشتیم. توقع ما و بطور کلی جامعه کشتی از سعید عبدولی خیلی بالاست و انتظار ندارند چنین اتفاقاتی رخ بدهد.
*ملاک فقط قهرمانی در انتخابی نیست/ از عملکرد ارسلان رضایت نداشتیم سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره علت کنار گذاشتن علی ارسلان از وزن 72 کیلوگرم تیم ملی در رقابت های جهانی مجارستان علی رغم قهرمانی او در انتخابی تیم ملی نیز خاطرنشان کرد: در قانون فرآیند انتخابی تیم ملی به وضوح آمده ملاک انتخاب ملی پوشان فقط قهرمانی در انتخابی تیم ملی نیست بلکه مواردی همچون نتایج آن ها در تورنمنت های خارجی، وضعیت تمرینات، آمادگی جسمی و روحی و ...نیز در انتخاب نفرات نهایی اثرگذار است. کادر و شورای فنی از عملکرد ارسلان رضایت نداشت.
*کشتی‌گیری که نمی تواند 6 دقیقه روی تشک دوام بیاورد را چگونه به جهانی اعزام کنیم؟ وی افزود:در برخی اوزان ما واقعا ضعیف هستیم و نباید به این راحتی ها نفرات نهایی را انتخاب کنیم. وقتی کشتی گیری حتی نمی تواند 6 دقیقه روی تشک کشتی دوام بیاورد و سرپا بایستد چگونه می تواند در رقابت های جهانی مقابل بهترین های جهان کشتی بگیرد؟
وقتی از عملکرد ارسلان رضایت نداریم و شورای فنی نیز از عملکرد او راضی نیست قاعدتا باید فرد دیگری را جایگزین می کردیم. ما در برخی اوزان ضعیف هستیم و حتی اگر دست من بود از تیم جوانان نیز نفراتی را به تیم ملی می آوردم.
*چون خلاء داشتیم گرایی را به 72 کیلو آوردیم اشکانی درباره قرار گرفتن محمدعلی گرایی به عنوان جانشین علی ارسلان و اینکه آیا آمدن گرایی به یک وزن پایین تر و کاهش 5 کیلویی وزنش مشکل ساز نخواهد شد گفت: اصلا بحث آمدن گرایی یا کشتی گیر دیگری در این وزن مطرح نبود. بحث ما این است که کادر فنی و شورای فنی از عملکرد ارسلان رضایت نداشت و در این وزن دچار خلاء بودیم.
*با این وضعیت که مردم گوجه هم نمی توانند بخرند مگر می توانیم تیم اعزام کنیم؟ سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پایان درباره احتمال اعزام تیم ملی به صورت ناقص به رقابت های جهانی و اینکه این موضوع قطعا باعث خدشه دار شدن وجهه کشتی ایران در جهان خواهد شد خاطرنشان کرد: قطعا همینطور است.با این شرایط بسیار سخت که برای فدراسیون کشتی بوجود آمده به احتمال زیاد تیم ناقص به رقابت های جهانی می رود. مگر با این وضعیت که مردم برای خرید رب گوجه فرنگی هم مشکل دارند می شود در قبال افزایش هزینه های اعزام دوام آورد؟


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

سرمربی جدید الدحیل: من با مورینیو فرق دارم
سرمربی جدید الدحیل که در لیگ قهرمانان آسیا با  استقلال همگروه است تاکید کرد که او متفاوت با مورینیو است.
با کلیدی ترین بازیکن چین آشنا شویم
کاپیتان تیم ملی فوتبال چین با وجود سن و سال زیادی که دارد کلیدی ترین بازیکن تیمش است.
نگاهی به داخل اولین هتل فضایی لاکچری جهان
نمونه مفهومی اولین هتل لاکچری جهان در فضا موسوم به Aurora Station رونمایی شد تا بشر یک گام دیگر به سفر توریستی فضایی نزدیک‌تر شود.
عکسی جدید از گلکسی اس۱۰ پلاس منتشر شد
حالا کمتر از یک ماه باقی مانده تا سامسونگ در مراسمی بزرگ، خانواده جدید پرچمداران خود را با نام گلکسی اس۱۰ معرفی کند. هرچه به زمان معرفی نزدیک‌تر می‌شویم، اخبار، شایعات و تصاویر بیشتری از سه گوشی پرچمدار جدید سامسونگ به بیرون درز می‌کند.
حدیثی از امیر المومنین (ع) درباره سرنوشت و تقدیر انسانها
امام علی علیه السلام: به راستی که خداوند برای گروهی کشته شدن را مقدر فرموده و برای دیگران مردن را.
پیاتک با ۳۵ میلیون یورو رسما به میلان پیوست
مهاجم جنوا با میلان به توافق نهایی رسید و تا سال ۲۰۲۳ قرارداد امضا کرد.
فیلم‌های مورد علاقه خود را استوری کنید
نتفلیکس به تازگی اعلام کرده است که مشترکان این سرویس پخش آنلاین فیلم و سریال از این پس قادر خواهند بود محتوای موردعلاقه خود را در استوری های اینستاگرام با دوستان خود به اشتراک بگذارند.
برکات بی نطیر زیارت اهل قبور که از آن بی خبرید
هر کس در عصر پنج شنبه برود بر سر قبر مادرش و پدرش و طلب مغفرت کند ، خداوند عزوجل طبقه هایی از نور به قلب آنان افاضه می کند.
محاسبه کالری غذا از روی عکس
پژوهشگران فرانسوی، نوعی اپلیکیشن ارائه داده‌اند که می‌تواند میزان کالری غذا را تنها از روی عکس آن محاسبه کند!
نمایش یک فیلم کمدی برای کودکان کار
سینمای شهید آوینی روزانه ٤ سانس فیلم نمایش می‌دهد که این برنامه فرهنگی در سانس سوم ساعت ١٩ با حضور کودکان کار برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
دلیل چسبیدن کودک به مادر چیست؟
وحید اکبری در خصوص دلبستگی کودک به مادر گفت: برخلاف باور عمومی، چسبیدن کودک به مادر به‌ خاطر یادگیری و حتی نیاز به غذا و تامین سلامت جسمی نیست، بلکه به‌ دلیل امنیت روانی است که چنین رابطه‌ی سرشار از صمیمیت به‌ وجود می‌آید.
مادورو: تسلیم نمی‌شوم
رئیس‌جمهور ونزوئلا بعد از مداخله‌جویی‌های آمریکا و اقدام رهبر مخالفان این کشور در معرفی خود به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده گفت که تسلیم نخواهد شد.
افتتاح سالن ورزشی اندیمشک پس از ۲۳ سال- استقبال پرشور از جام تختی
درگذشت بانوی تکواندوکار خوزستانی در حادثه تصادف
بنی‌تمیم: فدراسیون کشتی متولی کشتی پهلوانی است
بنی‌تمیم: کشتی پهلوانی همچنان زیر نظر فدراسیون کشتی است
رشید به جای سالگادوی کوبایی سرمربی تیم ملی بوکس جوانان شد
برگزاری مسابقات قهرمانی کشور کشتی کلاسیک بانوان
جام تختی، ملاک انتخاب تیمهای ملی کشتی امید برای مسابقات آسیایی
یک سالِ ˮثوریˮ در بوکس!
بانوی طلایی کشتی ایران: بلاتکلیفیم!
قهرمانی ولاسوف و چاکوتادزه در کشتی فرنگی قهرمانی روسیه