جهانبخش: آرزویم قهرمانی در جام ملت‌ها است

13:05 ۴۸ روز و ۴ ساعت پیش برترین ها 61 0

ستاره گران قیمت و رکوردشکن برایتون با وجود این که هنوز به ترکیب اصلی نرسیده اما از موفقیت در این چالش اصلا ناامید نیست.

برترین ها

ورزش سه: یکی از بازیکنانی که خیلی از فوتبالدوستان ایران برای پایان دادن به ناکامی در جام ملت های آسیا به او دل بسته اند علیرضا جهانبخش نام دارد. آقای گل فصل گذشته هلند که با انتقالی 17 میلیون پوندی از آلکمار راهی برایتون شد اما با گذشت هشت هفته هنوز به ترکیب اصلی این تیم نرسیده است.
ستاره 25 ساله فوتبال ایران که این روزها تنها نماینده ایران در لیگ مهیج و جذاب انگلیس است در گفتگوی اختصاصی با "ورزش سه" پیرامون جام جهانی، شرایط تیم ملی در این روزها، قهرمانی در جام ملت های آسیا، انتخاب برایتون همین طور آرزوی بزرگ فوتبالی خود صحبت کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست.
از شادی دل مردم ایران راضی بودیم مسلما بعد از عملکرد ما در جام جهانی انتظارات از تیم ملی بالا رفته است. مهمترین هدف در جام جهانی این بود که مردم از نمایش ما مقابل رقبای قدرتمندی که داشتیم راضی باشند از همین رو همه تلاش و انرژی که گذاشتیم برای شادی دل مردم بود و خدا را شکر توانستیم به این مهم دست پیدا کنیم.
امکانات مناسب باشد موفقیت تیم ملی دور از دسترس نیست بعد از جام جهانی مهمترین تورنمنت برای مردم ایران جام ملت های آسیاست که خیلی اهمیت دارد. قطعا با آمادگی خوبی که بدست می آوریم و اردوهای خوبی که برگزار می کنیم، می توانیم در این تورنمنت هم به موفقیت برسیم. البته لازم است برنامه ریزی ها، امکانات و بازی های دوستانه ای که می تواند خیلی به ما کمک کند ، تدارک دیده شود. اگر به امید خدا این تدارکات خوب باشد می توانیم نتایج مد نظر را کسب کنیم.
در استرالیا بدشانس بودیم که قهرمان نشدیم واقعیت این است که از دوره های قدیم تیم ملی که در رده های بالای جام ملت ها بود و شانس اول قهرمانی ها قلمداد می شد، چیزی در ذهنم وجود ندارد، چون به دنیا نیامده بودم، اما در جام ملت های استرالیا که بعد از جام جهانی برزیل حضور داشتم یک تورنمنت خوب و جذاب هم برای مردم و هم برای خود ما بود. البته در آن مسابقات عملکردمان تا بازی با عراق عملکرد خوبی بود اما بدشانسی در ضربات پنالتی اجازه نداد به مراحل بعدی برویم.
باید به جمع چهارتیم برتر آسیا برسیم در این دوره از جام ملت ها شرایط متفاوت است چون تیم و کادر فنی بعد از 4 سال حفظ شده و بازیکنان هم شناخت بیشتری نسبت به هم دارند. به امید خدا همه اینها می تواند باعث شود که نتایج بهتری بگیریم و قطعا در جام ملت ها انتظارات مردم خیلی بیشتر از جام جهانی خواهد بود.
با دعای مردم و امکاناتی که می تواند در اختیارمان قرار بگیرد می توانیم نتایج خوبی بگیریم و بعد از یک مدت طولانی که تیم ملی توانسته جزو چهار تیم آسیا باشد به این مرحله رسیده فینالیست شویم تا عنوان قهرمانی را بدست بیاوریم.
تیم اول آسیا بودن هم خوب است هم بد بعد از جام جهانی و ثابت بودن مان در چند سال گذشته به عنوان تیم اول آسیا و نتایجی که تیم ملی در آسیا گرفته قطعا همه تیم ها با تمرکز و قدرت بیشتری جلوی ایران ظاهر می شوند و انگیزه شان بیشتر است. با این اتفاق کار خیلی خیلی از حالت معمولی سخت تر می شود و همه ما این موضوع را می دانیم .
جام ملتها تورنمنتی است که ما باید سعی کنیم بازی به بازی پیش برویم و قول دادن و پیش بینی کردن کار خیلی سختی ست اما فکر می کنم کیفیت و همبستگی ما در تیم و کادر فنی می تواند کمک کند تا بازی به بازی پیش برویم و بتوانیم بهترین نتیجه ای که در واقع حق تیم ملی و حق مردم ایران هست را بدست آوریم.
البته از یک جنبه دیگر هم اینکه ما تیم اول آسیا هستیم قطعا یک برگ برنده از نظر روحی روانی خواهد بود چون رقبا با ترس از رویارویی با تیم اول آسیا به میدان خواهند آمد. این نکته بسیار مهم است و باید بتوانیم خودمان را نشان دهیم و با گرفتن نتایج خوب، همچنان جایگاه واقعی که در اختیار داریم را تثبیت و مردم ایران را خوشحال کنیم.
انتخاب براتیون بهترین تصمیم بود در چند سال گذشته سعی کردم قدم های محکمی بردارم تا به فوتبالم کمک کند ،به هدف هایم نزدیک ترشوم. خدا را شکر می کنم به هدف ها نزدیک شدم گرچه اهداف بزرگتری هم دارم که برایش تلاش می کنم تا بتوانم این مسیر را به جلو با پیشرفت طی کنم. از انتخاب باشگاه جدیدم خیلی خوشحالم چون بهترین تصمیم برای رسیدن به اهدافی که داشتم محسوب می شود و الان هم بعد از یکی دو ماه شرایطم رفته رفته بهتر می شود.
قهرمانی جام ملت ها بزرگ ترین آرزویم است از ابتدای فوتبال حرفه ای تلاشم این بود قدم های محکم و بزرگی بردارم چه در باشگاه چه در تیم ملی، همه انرژی و تلاشم را بگذارم برای موفقیت تیم هایی که در آن حضور دارم . هر زمان در تیم ملی بودم بازی به بازی برای تیم انرژی ام را گذاشتم و برای موفقیت تیم تلاش کردم.
این مسیر طولانی است و هنوز به هدف های اصلی نرسیده ام .قطعا یکی از مهمترین اهداف زندگی ام در تیم ملی که آرزوی بزرگی برای من است، قهرمانی در جام ملت ها است که امیدوارم در امارات 2019 به آن برسم.
لیگ برتر جزیره چالش بزرگی است موفقیت در لیگ برتر جزیره یک چالش بزرگ برای من است، ولی با تلاش و تمرین زیاد شرایطم را بهبود می بخشم و امیدوارم نماینده خوبی برای ایران باشم. نه تنها ناامید نیستم بلکه با هیجان خاصی به آینده می نگرم چون شک ندارم می توام با صبر و تلاش فراوان نماینده شایسته ایران در ترکیب برایتون و فوتبال انگلیس باشم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

آیا فناوری واقعیت مجازی به پایان خط رسیده است؟
جدیدترین محصول شرکت آکیولس، هدست واقعیت مجازی «آکیولس کوئست» (Oculus Quest) است و بسیاری از افراد فکر می‌کردند که این هدست سروصدای زیادی به راه می‌اندازد و مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد.
آزمایش اینترنت ۵G در هلند، جان پرندگان را گرفت
اجرای مرحله آزمایشی اینترنت پرسرعت ۵G در هلند، جان خیل عظیمی از پرندگان را گرفت.
همکاری روسیه با ایران برای توسعه ارز‌های دیجیتال
گزارش‌ها حاکی از آن است که انجمن بلاک‌چین و صنعت ارزهای دیجیتال در روسیه قصد دارد به منظور تسهیل مبادلات مالی و تجاری به همکاری با ایران بپردازد.
تردید در مورد ربات اخبارگوی چینی
هفته گذشته خبر اولین اخبارگوی رباتیک مبتنی بر هوش مصنوعی که خودش 24 ساعته خبر می‌خواند، منتشر شد.
زمان‌سنجی که اعتیاد را محاسبه می‌کند!
اینستاگرام قصد دارد قابلیت جدیدی را معرفی کند که به کاربران اجازه می‌دهد از مدت زمانی را که به گشت و گذار در این شبکه اجتماعی سپری کرده‌اند، آگاه شوند.
ماجرای درگیری همراهان چند مجروح در شوش
مدیر شبکه بهداشت و درمان شوش با اشاره به درگیری همراهان چند مجروح که برای درمان به بیمارستان نظام مافی انتقال یافته بودند، گفت: در این درگیری هیچ خسارتی به بیمارستان وارد نشده است.
خودکشی دانش آموز با سقوط از طبقه سوم مدرسه
دانش آموز مدرسه قبل از سقوط مرگبار در دست نوشته‌ای از خانواده اش خواست تا در مراسم خاکسپاری اش کسی لباس سیاه به تن نکند.
بازدید گردشگران آلمانی از قشم افزایش پیدا کرده است
قشم - ایرنا - جانشین و معاون سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران گفت: آمار بازدید گردشگران تک نفره آلمانی به ایران بویژه به جزیره قشم در سال های اخیر افزایش پیدا کرده است.
جابجایی نزدیک به 7 میلیون مسافر از راه‌آهن تهران در 7 ماه
تهران- ایرنا- مدیرکل راه آهن تهران گفت: از آغاز سال تا پایان مهرماه بیش از 6 میلیون و 923 هزار مسافر در ایستگاه‌ مسافری راه آهن تهران جابجا شدند.
تالاب کانی برازان مهاباد میزبان 10 هزار پرنده مهاجر است
مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان میزبان بیش از 10 هزار قطعه انواع پرندگان مهاجر است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
سرمایه گذاری خارجی 78 درصد در خراسان جنوبی افزایش یافت
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاری خارجی جذب شده از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون 78 درصد در این استان رشد داشته است.
نوبخت: حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ افزایش خواهد یافت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.
تساوی صدر و قعر در لیگ دسته اول فوتبال
آشنایی با 100 ‌تایی‌های تیم ملی فوتبال ایتالیا
هواداران پرسپولیس بالاتر از رئال و در رتبه سوم قرار گرفتند
استرالیا از شکست مقابل کره جنوبی گریخت
دست برانکو مقابل پیکان بسته‌تر از همیشه
اسامی بازیکنان تیم فوتبال امید برای مصاف با عمان مشخص شد
باقری دروازه‌بان شد
استعفای هیات رئیسه فدراسیون، فوتبال ایران را تعلیق می‌کند
تساوی مس کرمان در روز سکونشینی نادر دست‌نشان
بازگشت تیم‌های عراقی به لیگ قهرمانان بعد از یک دهه- قطر جای ایران را در رده بندی آسیا گرفت