پورعلی‌گنجی: می‌خواهم در منچستریونایتد بازی کنم

07:24 ۲۰۴ روز و ۱ ساعت پیش برترین ها 613 0

مرتضی پورعلی‌گنجی بعد از حضور در لیگ چین به قطر رفت و تبدیل به یکی از ستارگان این لیگ شد.

برترین ها

فرهیختگان: مرتضی پورعلی‌گنجی بعد از حضور در لیگ چین به قطر رفت و تبدیل به یکی از ستارگان این لیگ شد. مدافع ملی‌پوش ایرانی بازی‌های درخشانی در السد قطر و در کنار ژاوی معروف انجام داد اما برای پیشرفت تصمیم گرفت به اروپا برود.
در حالی که صحبت از حضورش در ترابزون اسپور ترکیه مطرح بود در نهایت سر از یوپن بلژیک در آورد. از همان ابتدا در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفت و جمعه شب نیز توانست گل اول خود را برای تیمش به ثمر برساند. گفت‌وگو با پورعلی‌گنجی را در ادامه می‌خوانید.
اول از انتخاب یوپن و لیگ بلژیک صحبت کن.
به خاطر پیشنهاد برایتون که صحبتش بود، فرصت انتخاب چند تیم خیلی خوب را از دست دادم. درواقع صبر زیاد باعث شد تا پیشنهادات خوبی که داشتم از بین برود. در نهایت لیگ بلژیک را انتخاب کردم چون خیلی درگیرانه و فیزیکی هست و از این لحاظ برای من ایده‌آل بود. لیگ بلژیک مانند لیگ برتر انگلیس است و از لحاظ فشردگی بازی‌ها این دو کشور شبیه به یکدیگر هستند.
چرا به ترابزون ترکیه نرفتی؟ ترابزونی‌ها یک ماه منتظر من و مجید حسینی بودند که در نهایت حسینی را جذب کردند و بعد از او، یک بازیکن خارجی دیگر نیز در پست دفاع گرفتند و درواقع من را برای پست هافبک دفاعی و دفاع وسط می‌خواستند که من گفتم هافبک دفاعی بازی نمی‌کنم و فقط در پست دفاع وسط بازی می‌کنم که آنها اعلام کردند مشکلی ندارد، اما فردا در روزنامه نوشتند درخواست‌های مرتضی تمام شدنی نیست! خودم هم نظرم این بود که اگر شرایط این چنین باشد، به جایی بروم که فقط دفاع وسط بازی کنم.
جمعه شب هم برای تیم جدیدت گلزنی کردی و با یوپن حریف را شکست دادید! خدا را شکر می‌کنم که بازی را بردیم و خوشحالم که من هم با گلزنی در این برد سهیم بودم. اولین گلم با پیراهن یوپن بود و قطعا شرایطم بهتر هم خواهد شد. معولا بازیکنان با گلزنی اعتماد به‌نفس بیشتری پیدا می‌کنند. خوشحالم که در این دیدار شرایط طوری مهیا شد که توانستم خودم را نشان داده و بیشتر به چشم بیایم.
تقریبا 2 سال با ژاوی زندگی کردی. بزرگ‌ترین درسی که این بازیکن گرفتی چه بود؟
دو سال‌ونیم با ژاوی در السد همبازی بودم که افتخار بزرگی برایم بود. خیلی چیزها را از او یاد گرفتم. در برخورد با این بازیکن همیشه فروتنی و خاکی بودنش را می‌دیدم، در کنار تلاش و زحمتش در تمرینات و بازی‌ها که از همه بیشتر می‌دوید. کنار او بودن برای خود من یک درس بزرگ بود. هیچ زمان ندیدم که او عصبانی شود یا از جایگاه و اسمش بخواهد سوءاستفاده کند.
برای تیم جدیدت با ژاوی مشورت نکردی؟ خیر، مشورتی نکردم. درواقع یوپن انتخاب آخرم در اروپا بود و اگر به این تیم نمی‌رفتم باید دوباره صبر می‌کردم که علاقه‌ای به انجام این کار نداشتم. این هم قسمت من بود و از این اتفاق خوشحالم و بیشترین تلاشم را می‌کنم. فوتبال همین است و یک مواقعی باید از یکنواختی که وجود دارد رها شده و چالش جدیدی را تجربه کرد. من هم این موضوع را پذیرفتم و برای همین به بلژیک آمدم. می دانم که امسال سال سختی دارم و کار راحتی نخواهم داشت.
هنوز هم با ژاوی در ارتباط هستی؟ بله، با هم صحبت می‌کنیم و از حال هم با خبر هستیم.
شرایط بازی و زندگی در بلژیک چگونه است؟ شرایط زندگی که همه جا تنهایی، سختی و دلتنگی دارد اما این کشور به کشورهای دیگر اروپایی نزدیک است و می‌توان در اوقات تعطیلی با سفر به آلمان، هلند یا فرانسه با دوستان دیدار کرد. اما بازی کردن در این کشور مانند جنگیدن است و 90 دقیقه باید کاملا آماده برای یک جنگ تمام عیار باشی. جدا از بازی کردن در تمرینات باید خیلی خوب باشی تا بتوانی جایت را بگیری و آن را از دست ندهی. این‌طور نیست که بتوانی به راحتی بازی کنی!
شایعه شده بود که شاید به لیگ ایران برگردی. چه زمانی این موضوع محقق می‌شود؟
دوست دارم سال‌های آخر فوتبالم را در ایران بازی کنم اما فعلا برنامه‌ای برای بازگشت ندارم. امیدوارم در سال‌های باقی مانده خارج از ایران بتوانم به بهترین شکل ممکن پیشرفت کرده و فوتبالم را روبه جلو ببرم. فکر می‌کنم حدود 30سالگی به ایران بازگردم.
هدفت در اروپا رسیدن به کدام لیگ و تیم است؟ هدفم در اروپا بازی در منچستر یونایتد است. شاید برای مردم خنده‌دار باشد اما رسیدن به همین‌جا هم برای کسانی که من را می‌شناسند هم در روز اول خنده‌دار بود اما برای من رویایی بود که به حقیقت تبدیل شد. امیدوارم از حالا به بعد شرایط و انتخاب‌های خوبی داشته باشم تا اگر خدا عنایت کند به تیم‌های بزرگ‌تر هم برسم.
این سوال را از این جهت پرسیدیم که بعد از جام جهانی و فیکس بودنت در هر ۳ بازی به نظر می‌رسید به تیم‌های بزرگ‌تر بروی.
همه انتظار داشتند که به تیم بزرگ‌تری بروم و انتظار خود من هم همین بود که شرایط بهتری داشته باشم اما کار مدافعان آسیایی در اروپا سخت است. من هم باید در اروپا از یک جایی شروع می‌کردم و این اتفاق برایم از یوپن بلژیک رخ داد و امیدوارم اتفاقات بهتری برایم رخ دهد هر چند که در فوتبال هیچ‌چیزی قابل پیش‌بینی نیست. ما سعی می‌کنیم بیشترین تلاش‌مان را بکنیم و مطمئنا خدا هم روزی‌مان را خواهد داد.
درباره تیم ملی و ماندن کی‌روش چه صحبتی داری؟ بهترین اتفاق این بود که کی‌روش بماند. در این شرایط تغییر سرمربی برای تیم ملی بسیار بد و نامناسب بود. کی‌روش هم کیفیت خود را نشان داده است و شاهد بودید که چه نتایجی گرفته و چه جوانانی را رو کرد و چه تیمی ساخت. تیم ملی با کی‌روش همیشه به زمین می‌رود تا ببرد و این برای تیم‌ملی ایران بسیار خوب است.
با این حساب منتظر قهرمانی در جام ملت‌ها باشیم؟ جام ملت‌ها شرایط خاص خودش را داشته و هر بازی حکم فینال را دارد. امیدوارم بتوانیم دل مردم را با بازی‌هایی که انجام می‌دهیم و شرایط خوبی که به وجود می‌آوریم از طریق فوتبال شاد کنیم. مردم دل‌ خوشی از شرایط اقتصادی جامعه ندارند و امیدوارم حداقل برای تیم ملی همه چیز خوب پیش برود. امیدوارم از تیم ملی حمایت شود تا حداقل دلخوشی مردم گرفته نشود.
شانس قهرمانی‌مان چقدر است؟ راحت نیست اما شدنی است؛ اگر از تیم حمایت شده و نگاه ویژه‌ای به آن بشود.
بازی با عراق هم برایمان جنبه انتقامی دارد.
شرایط این بازی فرق دارد. در بازی قبلی در جام ملت‌های آسیا 2015 شرایط متفاوتی وجود داشت. اما این بار می‌توانیم با پیروزی در این دیدار دل مردم را شاد کنیم. البته همه بازی‌ها سخت است حتی بازی‌هایی که در مرحله گروهی داریم.
احتمالا دربی را دیدی. بازی سرد و کسل‌کننده‌ای نبود؟
دربی می‌توانست خیلی زیباتر هم باشد تا مردم از تماشای آن لذت بیشتری ببرند از سوی دیگر بازیکنان دو تیم هم حق دارند که با کمترین امکانات هر چهار روز برای تیم‌های خود بازی می‌کنند.
پرسپولیس در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم سابقت بازی می‌کند. کدام تیم برنده می‌شود؟!
این دیدار برای هر دو تیم پرسپولیس و السد مثل فینال می‌ماند و بازی سختی برای هر دو تیم است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه
روحانی: دولت در کنار مردم سیل‌زده برای بازگشت به زندگی عادی است، با حکم فرمانده کل قوا سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه شد، انفجارهای سریلانکا بیش از ۶۰۰ کشته و زخمی برجا گذاشت و سفر نخست وزیر پاکستان به ایران و زیارت حرم امام رضا (ع) از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
فرزام: امیدوارم عقب افتادگی رویینگ را جبران کنیم- محسن شادی تصمیم نهایی‌اش را اعلام می‌کند
سرمربی تیم ملی قایقرانی رویینگ مردان ایران گفت: باید به گونه‌ای کار کنیم تا بتوانیم عقب افتادگی را جبران کنیم و هدف من این است تا شرایط را برای ملی پوشان عوض کنم و آنها را به سرانجامی برسانم.
علاقه عمر السومه به حضور در لیگ قطر- جدایی از الاهلی؟
مهاجم سوریه‌ای الاهلی عربستان به احتمال حضورش در لیگ ستارگان قطر واکنش نشان داد.
واکنش کلینزمن به بازگشت به بوندسلیگا
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال آمریکا و بایرن مونیخ به احتمال حضورش در هرتابرلین واکنش نشان داد.
آخرین خبر از ۲ بازیکن مصدوم الهلال قبل از رویارویی با استقلال
باشگاه الهلال درباره‌ی وضعیت دو بازیکن مصدوم این تیم قبل از رویارویی با تیم فوتبال استقلال توضیح داد.
زنان، روایت گران سیل
خرم آباد-ایرنا- 'گلپر شاهی' زنی 52 ساله که خانه اش بطور کامل بر اثر سیل از بین رفته و اکنون در کمپ سیل زده های پلدختر زیر چادر زندگی می کند می گوید؛ هر روز مسئولان زیادی برای بازدید به اینجا سر می زنند اما من فقط خانم ابتکار را شناختم که بوسه بر دستان گلی ام زد.
میزگرد ایرنا- طلای کثیف، زخمی برای زمین
شهرکرد- ایرنا- دفن غیراصولی، مکان یابی نامناسب و ضرورت رعایت استانداردهای دفن زیاله ها در میزگرد تحصصی ایرنا مرکز شهرکرد با عنوان 'بررسی وضعیت مدیریت پسماند'با حضور کارشناسان حوزه محیط زیست و مدیریت شهری چهارمحال و بختیاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
فناوری خلاء؛ سرریز دانش هسته‌ای در صنایع دیگر کشور
فناوری خلاء یکی از فناوری‌های "سطح بالا " (High-tech) و حیاتی در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی از قبیل چرخه سوخت هسته‌ای، گداخت هسته‌ای، شتابگرها، لیزر، فتونیک و پلاسما است که روز 20 فروردین در سیزدهمین سالروز ملی شدن فن‌آوری هسته‌ای از آن رونمایی شد.
کمدینی که امید اوکراینی ها شد
مسکو - ایرنا - شگفتی در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین با پیروزی یک کمدین در برابر رئیس جمهوری که پنج سال بر طبل مبارزه با روسیه و نزدیکی به غرب می زد، تکمیل شد.
انتقاد رئیس جمهوی فرانسه به قطع کمک مالی خانواده شهدای فلسطینی
تهران – ایرنا – رسانه صهیونیستی بامداد دوشنبه گزارش کرد، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با ارسال پیامی تند به سران رژیم صهیونیستی خواستار تغییر تصمیم این رژیم در قطع کمک های مالی به خانواده شهدای فلسطینی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
احتمال حضور لوپتگی روی نیمکت ایران چقدر است؟- مذاکرات محرمانه با سرمربی سابق اسپانیا؟!
تیم ملی فوتبال بدون سرمربی، روزگار خوشی ندارد، بازی‌های دوستانه رقبا یکی پس از دیگری با حاشیه‌ها و اخبار و نتایج خود از پیش روی هواداران می‌گذرد و خبری از بازی‌های تدارکاتی نیست که نیست.
از تهران تا ترکیه با دختری که عاشق فوتبال بود اما اولین لژیونر والیبال شد
کاپیتان تیم ملی والیبال بانوان از روزهایی می‌گوید که به عشق فوتبال درون دروازه قرار می‌گرفت اما جبر زمانه او را به سمت والیبال کشید تا تبدیل به نخستین لژیونر والیبال بانوان ایران شود.
صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه
روحانی: دولت در کنار مردم سیل‌زده برای بازگشت به زندگی عادی است، با حکم فرمانده کل قوا سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه شد، انفجارهای سریلانکا بیش از ۶۰۰ کشته و زخمی برجا گذاشت و سفر نخست وزیر پاکستان به ایران و زیارت حرم امام رضا (ع) از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.
فرزام: امیدوارم عقب افتادگی رویینگ را جبران کنیم- محسن شادی تصمیم نهایی‌اش را اعلام می‌کند
سرمربی تیم ملی قایقرانی رویینگ مردان ایران گفت: باید به گونه‌ای کار کنیم تا بتوانیم عقب افتادگی را جبران کنیم و هدف من این است تا شرایط را برای ملی پوشان عوض کنم و آنها را به سرانجامی برسانم.
علاقه عمر السومه به حضور در لیگ قطر- جدایی از الاهلی؟
واکنش کلینزمن به بازگشت به بوندسلیگا
آخرین خبر از ۲ بازیکن مصدوم الهلال قبل از رویارویی با استقلال
سمت کور فوتبال!
پاریسی ها برای دومین سال متوالی قهرمان لوشامپیونه شدند
پیشنهاد آمریکایی خسرویار در آستانه قهرمانی آسیا؛ شوک مثبت یا منفی؟
پرسپولیس به دنبال هموار کردن راه صعود
لیورپول به صدر جدول لیگ برتر انگلیس بازگشت
اعتراض رسمی پرسپولیس نسبت به اقدام عربستانی‌ها
رئال مادرید فاصله خود با تیم های بالای جدول را ثابت نگاه داشت