پورعلی‌گنجی: می‌خواهم در منچستریونایتد بازی کنم

07:24 ۵۳ روز و ۷ ساعت پیش برترین ها 369 0

مرتضی پورعلی‌گنجی بعد از حضور در لیگ چین به قطر رفت و تبدیل به یکی از ستارگان این لیگ شد.

برترین ها

فرهیختگان: مرتضی پورعلی‌گنجی بعد از حضور در لیگ چین به قطر رفت و تبدیل به یکی از ستارگان این لیگ شد. مدافع ملی‌پوش ایرانی بازی‌های درخشانی در السد قطر و در کنار ژاوی معروف انجام داد اما برای پیشرفت تصمیم گرفت به اروپا برود.
در حالی که صحبت از حضورش در ترابزون اسپور ترکیه مطرح بود در نهایت سر از یوپن بلژیک در آورد. از همان ابتدا در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفت و جمعه شب نیز توانست گل اول خود را برای تیمش به ثمر برساند. گفت‌وگو با پورعلی‌گنجی را در ادامه می‌خوانید.
اول از انتخاب یوپن و لیگ بلژیک صحبت کن.
به خاطر پیشنهاد برایتون که صحبتش بود، فرصت انتخاب چند تیم خیلی خوب را از دست دادم. درواقع صبر زیاد باعث شد تا پیشنهادات خوبی که داشتم از بین برود. در نهایت لیگ بلژیک را انتخاب کردم چون خیلی درگیرانه و فیزیکی هست و از این لحاظ برای من ایده‌آل بود. لیگ بلژیک مانند لیگ برتر انگلیس است و از لحاظ فشردگی بازی‌ها این دو کشور شبیه به یکدیگر هستند.
چرا به ترابزون ترکیه نرفتی؟ ترابزونی‌ها یک ماه منتظر من و مجید حسینی بودند که در نهایت حسینی را جذب کردند و بعد از او، یک بازیکن خارجی دیگر نیز در پست دفاع گرفتند و درواقع من را برای پست هافبک دفاعی و دفاع وسط می‌خواستند که من گفتم هافبک دفاعی بازی نمی‌کنم و فقط در پست دفاع وسط بازی می‌کنم که آنها اعلام کردند مشکلی ندارد، اما فردا در روزنامه نوشتند درخواست‌های مرتضی تمام شدنی نیست! خودم هم نظرم این بود که اگر شرایط این چنین باشد، به جایی بروم که فقط دفاع وسط بازی کنم.
جمعه شب هم برای تیم جدیدت گلزنی کردی و با یوپن حریف را شکست دادید! خدا را شکر می‌کنم که بازی را بردیم و خوشحالم که من هم با گلزنی در این برد سهیم بودم. اولین گلم با پیراهن یوپن بود و قطعا شرایطم بهتر هم خواهد شد. معولا بازیکنان با گلزنی اعتماد به‌نفس بیشتری پیدا می‌کنند. خوشحالم که در این دیدار شرایط طوری مهیا شد که توانستم خودم را نشان داده و بیشتر به چشم بیایم.
تقریبا 2 سال با ژاوی زندگی کردی. بزرگ‌ترین درسی که این بازیکن گرفتی چه بود؟
دو سال‌ونیم با ژاوی در السد همبازی بودم که افتخار بزرگی برایم بود. خیلی چیزها را از او یاد گرفتم. در برخورد با این بازیکن همیشه فروتنی و خاکی بودنش را می‌دیدم، در کنار تلاش و زحمتش در تمرینات و بازی‌ها که از همه بیشتر می‌دوید. کنار او بودن برای خود من یک درس بزرگ بود. هیچ زمان ندیدم که او عصبانی شود یا از جایگاه و اسمش بخواهد سوءاستفاده کند.
برای تیم جدیدت با ژاوی مشورت نکردی؟ خیر، مشورتی نکردم. درواقع یوپن انتخاب آخرم در اروپا بود و اگر به این تیم نمی‌رفتم باید دوباره صبر می‌کردم که علاقه‌ای به انجام این کار نداشتم. این هم قسمت من بود و از این اتفاق خوشحالم و بیشترین تلاشم را می‌کنم. فوتبال همین است و یک مواقعی باید از یکنواختی که وجود دارد رها شده و چالش جدیدی را تجربه کرد. من هم این موضوع را پذیرفتم و برای همین به بلژیک آمدم. می دانم که امسال سال سختی دارم و کار راحتی نخواهم داشت.
هنوز هم با ژاوی در ارتباط هستی؟ بله، با هم صحبت می‌کنیم و از حال هم با خبر هستیم.
شرایط بازی و زندگی در بلژیک چگونه است؟ شرایط زندگی که همه جا تنهایی، سختی و دلتنگی دارد اما این کشور به کشورهای دیگر اروپایی نزدیک است و می‌توان در اوقات تعطیلی با سفر به آلمان، هلند یا فرانسه با دوستان دیدار کرد. اما بازی کردن در این کشور مانند جنگیدن است و 90 دقیقه باید کاملا آماده برای یک جنگ تمام عیار باشی. جدا از بازی کردن در تمرینات باید خیلی خوب باشی تا بتوانی جایت را بگیری و آن را از دست ندهی. این‌طور نیست که بتوانی به راحتی بازی کنی!
شایعه شده بود که شاید به لیگ ایران برگردی. چه زمانی این موضوع محقق می‌شود؟
دوست دارم سال‌های آخر فوتبالم را در ایران بازی کنم اما فعلا برنامه‌ای برای بازگشت ندارم. امیدوارم در سال‌های باقی مانده خارج از ایران بتوانم به بهترین شکل ممکن پیشرفت کرده و فوتبالم را روبه جلو ببرم. فکر می‌کنم حدود 30سالگی به ایران بازگردم.
هدفت در اروپا رسیدن به کدام لیگ و تیم است؟ هدفم در اروپا بازی در منچستر یونایتد است. شاید برای مردم خنده‌دار باشد اما رسیدن به همین‌جا هم برای کسانی که من را می‌شناسند هم در روز اول خنده‌دار بود اما برای من رویایی بود که به حقیقت تبدیل شد. امیدوارم از حالا به بعد شرایط و انتخاب‌های خوبی داشته باشم تا اگر خدا عنایت کند به تیم‌های بزرگ‌تر هم برسم.
این سوال را از این جهت پرسیدیم که بعد از جام جهانی و فیکس بودنت در هر ۳ بازی به نظر می‌رسید به تیم‌های بزرگ‌تر بروی.
همه انتظار داشتند که به تیم بزرگ‌تری بروم و انتظار خود من هم همین بود که شرایط بهتری داشته باشم اما کار مدافعان آسیایی در اروپا سخت است. من هم باید در اروپا از یک جایی شروع می‌کردم و این اتفاق برایم از یوپن بلژیک رخ داد و امیدوارم اتفاقات بهتری برایم رخ دهد هر چند که در فوتبال هیچ‌چیزی قابل پیش‌بینی نیست. ما سعی می‌کنیم بیشترین تلاش‌مان را بکنیم و مطمئنا خدا هم روزی‌مان را خواهد داد.
درباره تیم ملی و ماندن کی‌روش چه صحبتی داری؟ بهترین اتفاق این بود که کی‌روش بماند. در این شرایط تغییر سرمربی برای تیم ملی بسیار بد و نامناسب بود. کی‌روش هم کیفیت خود را نشان داده است و شاهد بودید که چه نتایجی گرفته و چه جوانانی را رو کرد و چه تیمی ساخت. تیم ملی با کی‌روش همیشه به زمین می‌رود تا ببرد و این برای تیم‌ملی ایران بسیار خوب است.
با این حساب منتظر قهرمانی در جام ملت‌ها باشیم؟ جام ملت‌ها شرایط خاص خودش را داشته و هر بازی حکم فینال را دارد. امیدوارم بتوانیم دل مردم را با بازی‌هایی که انجام می‌دهیم و شرایط خوبی که به وجود می‌آوریم از طریق فوتبال شاد کنیم. مردم دل‌ خوشی از شرایط اقتصادی جامعه ندارند و امیدوارم حداقل برای تیم ملی همه چیز خوب پیش برود. امیدوارم از تیم ملی حمایت شود تا حداقل دلخوشی مردم گرفته نشود.
شانس قهرمانی‌مان چقدر است؟ راحت نیست اما شدنی است؛ اگر از تیم حمایت شده و نگاه ویژه‌ای به آن بشود.
بازی با عراق هم برایمان جنبه انتقامی دارد.
شرایط این بازی فرق دارد. در بازی قبلی در جام ملت‌های آسیا 2015 شرایط متفاوتی وجود داشت. اما این بار می‌توانیم با پیروزی در این دیدار دل مردم را شاد کنیم. البته همه بازی‌ها سخت است حتی بازی‌هایی که در مرحله گروهی داریم.
احتمالا دربی را دیدی. بازی سرد و کسل‌کننده‌ای نبود؟
دربی می‌توانست خیلی زیباتر هم باشد تا مردم از تماشای آن لذت بیشتری ببرند از سوی دیگر بازیکنان دو تیم هم حق دارند که با کمترین امکانات هر چهار روز برای تیم‌های خود بازی می‌کنند.
پرسپولیس در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم سابقت بازی می‌کند. کدام تیم برنده می‌شود؟!
این دیدار برای هر دو تیم پرسپولیس و السد مثل فینال می‌ماند و بازی سختی برای هر دو تیم است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

معضلی به نام طلاق توافقی-صوری
افزایش طلاق توافقی-صوری (uncontested divorce)، بخاطر برقراری مستمری یا مسکوت گذاشتن سربازی و غیره، علاوه بر آسیب‌های اجتماعی، بار مالی سنگینی برای صندوق‌های بازنشستگی داشته است. گفتار امروز نگاهی دارد به این ناهنجاری اجتماعی. روایت تعهد به شریک زندگی.
چرا نگرش منفی اغلب بر نگرش مثبت پیروز است؟
مثبت اندیشی برخلاف بسیاری از شاخه‌های روان شناسی که بر رفتار‌های نابه هنجار افراد تاکید دارد، محبت انسان و توانایی‌هایی مانند شاد زیستن، لذت بردن از زندگی، زیبا اندیشی و تسلیم نشدن در برابر عوامل منفی را که ساخته ذهنی انسان هستند، پرورش می‌دهد.
بیانیه پیشکسوتان پرسپولیس خطاب به هواداران
شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس بیانه‌ای را خطاب به هواداران پرسپولیس و تراکتورسازی صادر کرد.
خلیل زاده: با نصف تیم هم مدعی قهرمانی هستیم!
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با وجود احترامی که برای طرفداران تراکتورسازی قائل است، اعتقاد دارد تیمش در بازی یکشنبه با دست پر از زمین خارج خواهد شد.
استقلالی‌ها در مراسم سالگرد غلامحسین مظلومی
بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال استقلال در مراسم سالگرد غلامحسین مظلومی شرکت کردند.
بازیکن استقلال لنگان به بهشت زهرا آمد
بازیکن ملی‌پوش تیم استقلال لنگان و با مصدومیت به بهشت زهرا آمد.
مرزبان: رفتار من و کریمی فردا حرفه‌ای خواهد بود
سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان گفت: رفتار من و علی کریمی فردا کاملا حرفه‌ای خواهد بود چرا که ما دو مربی در دو تیم مختلف هستیم.
شاید استوکس و اروین به تبریز برنگردند
احتمال اینکه استوکس و اروین دیگر به تبریز برنگردند بسیار زیاد است که در این صورت طبق قانون با آنها برخورد سنگین خواهد شد.
فتحی: بزودی بالاتر از پرسپولیس قرار می‌گیریم
سرپرست باشگاه استقلال بعد از خروج از بهشت زهرا با هواداران این تیم گفت‌وگو کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازیکن سابق تیم ملی نوجوانان والیبال درگذشت
گرگان - ایرنا - 'یاشار کمی' ملی پوش سابق تیم والیبال نوجوانان ایران، شامگاه چهارشنبه در سن 20 سالگی در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان در گذشت.
ظریف: مواضع ایران را درباره اوضاع خطرناک منطقه مطرح می کنیم
رم - ایرنا - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در اجلاس سالانه گفت و گوهای مدیترانه ای به رم سفر کرده است، گفت: مواضعمان را در باره اوضاع بسیار خطرناک منطقه مطرح می کنیم.
اهداف پروژه آمریکایی « ایران هراسی» در افغانستان
کابل - ایرنا - اوایل امسال وقتی قصد آمریکا برای بستن پرونده طالبان مشخص شد و از شهریور ماه ماموری ویژه برای پیگیری این تصمیم منصوب کرد، موجی تبلیغاتی با هدف متهم کردن ایران به بروز ناامنی در افغانستان شدت گرفت و هنوز به اشکال مختلف رسانه های انگلیس و آمریکا بر این طبل می کوبند.
حدیث روز- سه گروهی که نباید با آنها مشورت کرد در کلام پیامبر(ص)
رسول اکرم صلی الله علیه و اله در کلامی گهربار توصیه فرموده‌اند که با سه گروه ترسو، حریص و بخیل نباید مشورت انجام داد.
آمار کودکان قربانی قحطیِ یمن از ۸۴۰۰۰ تن گذشت
تازه ترین برآورد از مرگ نزدیک به ۸۵ هزار کودک بی گناه یمنی به دلیل قحطی زدگی و سوء تغذیه شدید حکایت می کند.
بیانیه پیشکسوتان پرسپولیس خطاب به هواداران
خلیل زاده: با نصف تیم هم مدعی قهرمانی هستیم!
استقلالی‌ها در مراسم سالگرد غلامحسین مظلومی
بازیکن استقلال لنگان به بهشت زهرا آمد
مرزبان: رفتار من و کریمی فردا حرفه‌ای خواهد بود
شاید استوکس و اروین به تبریز برنگردند
وقتی بازیکنان بزرگ فوتبال جهان دریبل میخورند!
فتحی: بزودی بالاتر از پرسپولیس قرار می‌گیریم
صادقی: استقلال هیچ ایرادی ندارد
فتح‌الله‌زاده: استقلال به هیچکس نیاز ندارد