چرا برانکو موفق و محبوب است؟

07:28 ۴۵ روز پیش برترین ها 366 0

معجزه پرسپولیس در سال‌های اخیر بدون شک حضور فردی به نام برانکو ایوانکوویچ در قامت سرمربیگری این تیم است. مربی‌ای که تیمی ویران را از حمید درخشان دریافت کرد اما در مدت سه سال حالا توانسته پرسپولیس را یک‌بار دیگر به قدرت اول فوتبال ایران تبدیل کند.

برترین ها

فرهیختگان: معجزه پرسپولیس در سال‌های اخیر بدون شک حضور فردی به نام برانکو ایوانکوویچ در قامت سرمربیگری این تیم است. مربی‌ای که تیمی ویران را از حمید درخشان دریافت کرد اما در مدت سه سال حالا توانسته پرسپولیس را یک‌بار دیگر به قدرت اول فوتبال ایران تبدیل کند.
در این بین برخی منتقدان او را محافظه‌کار یا حتی ترسو می‌دانند اما شیوه کاری خاص خودش را دارد. باج نمی‌دهد، بازیکن‌سالاری در تیمش جایی ندارد و حتی فلسفه کاری‌اش را در هیچ شرایطی تغییر نمی‌دهد اما احترام مدیرانش را دارد. همین که برانکو برخلاف برخی مربیان غر نمی‌زند، او را بیش از همه محبوب هواداران پرسپولیس کرده است.
او برخلاف کی‌روش و حتی شفر، غر زدن بلد نیست و به دنبال موفقیت با کمترین امکانات است. همین که با احسان علوان‌زاده، حمید طاهرخانی و آدام همتی تیمش را به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسانده، نشان‌دهنده کار بزرگ برانکو در پرسپولیس است.
شاید بهترین زمان برای مقایسه باشد؛ مقایسه بین برانکو با دیگر مربیان خارجی! کارلوس کی‌روش در طول سال‌های اخیر بر سر کوچک‌ترین موضوعی سروصدای زیادی به راه انداخت و همیشه خواهان حمایت گسترده بود. شفر هم دست‌کمی از سرمربی تیم ملی ندارد؛ با وجود جذب بازیکنان زیاد که برخی از آنها را خودش به استقلال آورد، اما هنوز از دست خالی‌اش صحبت می‌کند و مشخص نیست اگر جای برانکو بود چه رفتاری از خود نشان می‌داد؟
در سال اول حضورش در پرسپولیس، کاپیتان تیمش شب خوابید و دیگر صبح را ندید. برانکو اما کم نیاورد. بهترین گلزن تیمش با اشتباه مدیران سابق محروم شد تا عملا دست او در بازی با الهلال عربستان در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان بسته شود اما باز هم از روزهای خوب تیمش صحبت کرد.
احمدزاده، محرمی و امیری از پرسپولیسی جدا شدند که حتی اجازه جذب یک بازیکن هم نداشت اما باز هم مرد کروات واکنش منفی نشان نداد و حالا که تیمش برای دومین‌بار متوالی با نیمکت خالی به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده، خبر می‌رسد که بیش از پنج ماه است او و دستیارانش پولی نگرفته‌اند اما باز هم غر نمی‌زند و تنها با لبخند از این شرایط می‌گذرد.
او با این شرایط تیمش را دو سال پیاپی قهرمان لیگ و دو سال متوالی قهرمان سوپر جام کرده و سه‌شنبه برای دومین‌سال متوالی باید در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان به میدان برود. آن هم با وجود غیبت سه بازیکن به دلیل محرومیت و مصدومیت!
با وجود همه این بدبیاری‌ها کسی برانکو را غرزن ندیده و برخلاف خارجی‌های شاغل در ایران هرگز خودش را بالاتر از ایرانی‌ها نمی‌داند. شاید همین رفتار مناسب باعث شده، حتی طبیعت هم روی خوشی به برانکوی کروات نشان دهد و او را در آستانه یک تاریخ‌سازی بزرگ قرار دهد. بی‌شک اگر پرسپولیس با این شرایط به فینال لیگ قهرمانان رسید باید تندیسی از او بسازند تا درسی باشد برای صبوری، استقامت و وفاداری به تیمی که میلیون‌ها عاشق دارد.
پشت‌پرده حمله به استقلال و شفر؛ اولتیماتوم یا شیطنت؟ در روز‌های گذشته همواره اخبار ضد‌ونقیضی درمورد اولتیماتوم مدیران باشگاه استقلال به شفر به گوش رسیده است. این درحالی است که مدیران استقلال و شخص امیرحسین فتحی در تمام مصاحبه‌های خود صریحا این موضوع را تکذیب کرده‌اند.
در شروع لیگ برتر سال 97 مشکلات عدیده‌ای برای مربی آلمانی به وجود آمد که هرکدام جای ساعت‌ها بحث کارشناسی دارد تا بتوان تاثیر آنها را بر روند شکل‌گیری یک تیم مورد بررسی قرار داد. خروج پنج بازیکن تاثیر‌گذار سال قبل و اضافه‌شدن بازیکنان مصدوم و گاهی بازیکنان غیرقابل‌اتکا بدون نظر سرمربی، یکی از این مشکلات است که با اطمینان می‌توان گفت هر نیمکتی را متزلزل خواهد کرد.
با این همه نمی‌توان شفر را در این‌باره بی‌تقصیر دانست. عدم‌شکل‌گیری استخوان‌بندی تیم بعد از گذشت هشت هفته از لیگ برتر و عدم‌شناخت نفرات اصلی تیم، همه و همه وظیفه سرمربی تیم است که علت آن را فقط سرمربی تیم باید توضیح دهد. ناکامی‌های استقلال برای هواداران این تیم قابل‌تحمل نیست، هرچند که نسبت به سال‌های گذشته شاید بتوان شرایط تیم را مناسب‌تر دانست.
در این شرایط که تیم استقلال و شخص وینفرد شفر نیاز به حمایت و البته انتقادهای منطقی و دور از حب و بغض از سوی هواداران و پیشکسوتان استقلال دارند، شایعاتی همچون دادن اولتیماتوم به پیرمرد آلمانی فقط شرایط را برای او و استقلال بدتر می‌کند.
بسیاری از مربیان و مدیران ناموفق پیشین استقلال، این شرایط را بهترین موقعیت برای تبرئه خود از نتایج گذشته می‌دانند و با طرح شایعاتی اینچنینی سعی در برهم‌زدن آرامش تیم و سرمربی آن دارند. چه‌بسا در این شرایط باز هم بتوانند درصدر اخبار قرار گیرند و سکان هدایت این تیم پرطرفدار را بار دیگر در دست داشته باشند و صد‌البته با بهانه‌هایی همچون نبستن تیم توسط خودشان، عدم‌موفقیت احتمالی را توجیه کنند و درعوض با تنگنایی که برای مدیران استقلال ساخته‌اند، قراردادهای مالی مناسبی برای خود بسازند.
در این بین تعداد انگشت‌شماری از اصحاب رسانه نیز که در این مجال، عوایدی نصیب آنها می‌شود با صرف‌نظر از وظایف و رسالت اجتماعی خود در شکل‌گیری این شرایط و بحرانی کردن فضای باشگاه استقلال بی‌تقصیر نیستند. باید قبول کرد باشگاه استقلال در شرایط مناسبی به سر نمی‌برد اما به‌طور قطع می‌توان گفت شرایط این تیم به هیچ‌وجه بحرانی نیست و مطمئنا پیرمرد آلمانی توانایی خارج‌کردن این تیم از این شرایط را دارد که در این راه حمایت همه‌جانبه پیشکسوتان استقلال می‌تواند این سیر را سریع‌تر کند.
هدف ما حمایت از نتایج ضعیف استقلال و شفر نیست اما ایجاد شایعاتی اینچنین که از سوی پیشکسوتان و نزدیکان باشگاه استقلال به گوش می‌رسد، از منطق هواداری باشگاه استقلال به دور است و بیشتر دست‌اندازی برای رسیدن به جایگاهی در باشگاه می‌ماند. باید دید در روزهای آتی تصمیم مدیران باشگاه در مورد شفر و باشگاه استقلال چیست.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

علی کریمی را به استقلال قالب کردند!
علی کریمی – استقلال؛ رابطه‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده و قصه‌ای که هنوز کسی عاقبت آن را نمی‌داند.
حاشیه‌سازی ترفند کی‌روش است!
رفتارهای کارلوس کی‌روش تازگی ندارد. او همیشه می‌خواهد به هر نحوی سایران را سورپرایز کند.
زرینچه: کمیته فنی تمرکز شفر را به هم می‌زند
تشکیل کمیته فنی در باشگاه استقلال تهران موافقان و مخالفانی دارد. برخی آن را اهرمی برای کمک به وینفرد شفر می‌دانند و برخی دیگر معتقدند دخالت این کمیته باعث مزاحمت سرمربی می‌شود.
تاج برای جلوگیری از تعلیق استعفا می‌دهد؟
به‌دنبال ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی و فدراسیون‌های ورزشی، این مهلت به روسای فدراسیون‌ها داده شد تا اسامی بازنشسته‌های خود را اعلام کنند.
نوآوری‌های تاثیرگذار در دوربین گوشی‌ها
گوشی های هوشمند مدت‌هاست که از رقیبی دست و پا بسته برای دوربین های دیجیتال، فراتر رفته و به رقیبی قدرتمند برای این دستگاه‌های الکترونیکی تبدیل شده‌اند. محبوبیت دوربین گوشی های هوشمند و البته همراهی همیشگی آن‌ها با کاربران باعث شده شرکت‌های سازنده به نیازهای کاربرانی که برای آن‌ها استفاده از دوربین، اولویتی مهم به حساب می‌آید، پاسخ داده و در بعد نرم افزاری و سخت افزاری، تمهیداتی را به کار ببندند.
آیا می دانید سلاح پیامبران چیست؟
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نیویورک گردی ˮنیکی کریمیˮ و ˮغزل شاکریˮ -عکس
غزل شاکری با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: به یادگار؛ از روزهای دور و نزدیک...به همراه عزیزان و همکاران در دانشگاه استونی بروک نیویورک با فیلم"آینه های روبرو"...
استایل متفاوت و دیده نشده «بهنوش بختیاری» -عکس
تصاویر صحنه فیلم سینمایی «تورنادو» به کارگردانی و تهیه کنندگی سید جواد هاشمی را در این عکس ها می بینید.
پاییزگردی بازیگر جوانی که یک شبه محبوب شد-عکس
سینا مهراد این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
کودکان چگونه قران حفظ می‌کنند؟
آیا خدایی که آتش را بر ابراهیم گلستان کرد با خدایی که در زندگی‌های ما وجود دارد، فرق می‌کند؟ اگر پاسخ این است که خدا فرق نمی‌کند، پس چرا آتش زندگی ما گلستان نمی‌شود؟
علی کریمی را به استقلال قالب کردند!
حاشیه‌سازی ترفند کی‌روش است!
زرینچه: کمیته فنی تمرکز شفر را به هم می‌زند
تاج برای جلوگیری از تعلیق استعفا می‌دهد؟
نگاهی به بازیکنان اهل آمریکای جنوبی لیگ برتر
سرمربی سابق بارسا، مربی سال لیگ آمریکا
محرومیت داور به‌دلیل استفاده از سنگ، کاغذ، قیچی
جباری: وزیر ورزش انگار مدیرعامل پرسپولیس بود
ملاقات کروات‌ها با رئیس‌جمهور خبرساز
آلگری: توپ طلا حق رونالدو است