مرحله‌ای جدید از مصائب مدیریتی پرسپولیس

07:48 ۱۱۶ روز و ۲ ساعت پیش برترین ها 399 0

تزریق پول به باشگاه پرسپولیس از سوی حامی مالی در شرایط بغرنج فعلی، درست مثل این است که بخواهیم با یک تیر سه هدف را نشانه بگیریم.

برترین ها

ایران ورزشی: تزریق پول به باشگاه پرسپولیس از سوی حامی مالی در شرایط بغرنج فعلی، درست مثل این است که بخواهیم با یک تیر سه هدف را نشانه بگیریم. هر روز مدیریت باشگاه وارد فاز دشوارتری می‌شود و این سوال وجود دارد که پرسپولیس بعد از عبور از این مرحله چه اتفاق سخت‌ دیگری را تجربه خواهد کرد؟ سختی‌ها اما تمامی ندارند.
درست مثل حالا که خوشی رسیدن پولی که مبلغش هنوز اعلام نشده، نمی‌تواند نگرانی‌هایی را از بین ببرد که در پس این سوال به وجود آمده‌اند که این پول چطور خرج شود تا مشکلات بیشتری را حل کند؟ این پول قرار است صرف پرداخت بخشی از بدهی‌های خارجی‌ها شود؟ یا صرف هزینه سفر؟ یا قرار است به‌عنوان پاداش به همه بازیکنان و کادرفنی پرداخت شود؟ بالاخره پول به باشگاه پرسپولیس رسید. خیال‌ مدیریت اما همچنان راحت نیست. برنامه‌ریزی برای اینکه این مبلغ رسیده، چطور صرف چاله‌‌های مالی باشگاه شود که اولویت‌بندی‌ خوبی در خرج کردن آن صورت بگیرد، یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های گرشاسبی است.
سه هزینه مهم و حیاتی پیش روی باشگاه پرسپولیس قرار دارد. پرداخت مابقی پاداش‌های وعده داده شده برای صعود به نیمه‌نهایی، پرداخت بخشی از قرارداد خارجی‌های معترض پرسپولیس و هزینه‌های سفر به قطر برای بازی با السد. گرچه رقم دقیق مبلغ رسیده به باشگاه هنوز اعلام نشده است اما به طور قطع، این مبلغ به اندازه‌ای نیست که هر سه مشکل بزرگ پرسپولیس را به طور کامل برطرف کند و خیال مدیریت را بابت همه هزینه‌های پیش رو راحت کند.
به همین دلیل است که حمیدرضا گرشاسبی باید طوری برای این پول برنامه‌ریزی کند که در سفر پیش روی تیم برای تسویه حساب با هتل و باقی هزینه‌ها با مشکل مواجه نشود. از طرفی قولی که برای پرداخت بخش دوم پاداش‌های 50 میلیونی پیش از بازی با السد داده هم عملی شود و از همه مهم‌تر با خارجی‌هایی که تا کنون حتی یک دلار هم از قراردادهای‌شان را دریافت نکرده‌اند، حداقل به بخشی از پول‌های‌شان برسند.
این‌طور که از صحبت‌های اخیر گرشاسبی برمی‌آید، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بدون شک بخشی از این مبلغ تزریق شده به باشگاه را به پرداخت بخشی از بدهی خارجی‌ها اختصاص داده است تا بلکه بتواند قدری از بار نارضایتی آنها در هفته‌های اخیر کم کند. کار خارجی‌ها حالا به جایی رسیده که بازارگرمی مدیربرنامه‌ها و اعتراض‌های آنها خطر از دست دادن‌شان و وقوع بحرانی جدی برای پرسپولیس را بیش از پیش مطرح کرده است.
بشار رسن اعلام کرده که تا طلب 25 هزار دلاری‌اش پرداخت نشود، با پرسپولیس تمدید نمی‌کند و مدیر برنامه‌هایش هم هر روز از پیشنهادهایی می‌گوید که برای رسن به دستش می‌رسد. منشا هم که باید مبلغ قراردادش به یورو پرداخت شود، سنگ بزرگ‌تری است که بارها و بارها در اعتراض به وضعیت فعلی به دفتر گرشاسبی رفته و دست خالی برگشته است. جز این دو نفر رادوشوویچ هم گرچه کمتر از دو خارجی دیگر اما اخیراً به وضعیت موجود اعتراض دارد.
پیش از این بدهی‌های باشگاه و خطر حذف باشگاه از رقابت‌های آسیایی، باعث شده بود که حمیدرضا گرشاسبی، هربار پرداخت بدهی‌های دیگر را نسبت به پرداخت پول خارجی‌ها در اولویت قرار دهد. البته بالا رفتن قیمت دلار و پرنوسان شدن بازار ارز هم در این اولویت‌بندی دخیل بود و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بارها اعلام کرده بود که برای پرداخت بدهی‌های باشگاه، از بازار آزاد دلار می‌خرد و اجازه نمی‌دهد که پرسپولیس با مشکلات جدی مواجه شود. با این حال اما او مجبور بود که برای گذر از بحران و خطر حذف از آسیا، هرچه پول به باشگاه می‌رسید را صرف پرداخت بدهی‌های قبلی کند.
حتی وقتی که 15 تا 20 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان تیم را پرداخت می‌کرد هم پولی به خارجی‌ها نداد و به آنها پیشنهاد دریافت ریال به جای دلار را مطرح کرد که طبیعتاً نپذیرفتند و همین شد که پول خارجی‌ها ماند تا الان! به نظر می‌رسد اگر مدیرعامل بخواهد باز هم، خرج‌های دیگر را نسبت به پرداخت پول خارجی‌ها در اولویت قرار دهد، با مشکلاتی جدی مواجه خواهد شد و براساس هیچ منطقی بی اعتنایی به این موضوع نمی‌تواند به سود پرسپولیس باشد.
البته که گرشاسبی نمی‌تواند از هزینه‌های سفر هم به راحتی بگذرد اما اقامت در یکی از مجلل‌ترین هتل‌های قطر، آن هم در چنین شرایط مالی، کمی عجیب به نظر می‌رسد. مگر اینکه مدیریت باشگاه بخواهد طبق رویه قبلی که مقابل الدحیل در پیش گرفته بود، با اقامت در این هتل مجلل تورچ، به رقبای متمول قطری بقبولاند که پرسپولیس آنقدرها هم از نظر مالی با آنها متفاوت نیست! بلکه به این روش بتواند بازیکنانش را حتی در اوج بی‌پولی از برخی بازی‌های روانی پیش از بازی، به سلامت عبور دهد.
گرشاسبی در نهایت باید برای باقی مانده پولی که بعید است رقمش آنقدرها هم زیاد باشد، طوری برنامه ریزی کند که مابقی پاداش 50 میلیون تومانی صعود به نیمه نهایی را هم بپردازد. مدیرعامل باشگاه نهایت تلاشش را در صرفه‌جویی وقتی به کار بست که با مطرح کردن این پاداش، در سه بازی به بازیکنان روحیه داد.
پیش از بازی با الدحیل گفت اگر ببرید 50 میلیون پاداش به هر بازیکن می‌پردازم و بعد از آن اعلام کرد که نیمی از آن را قبل از دربی و مابقی‌اش را قبل از بازی با السد می‌پردازم. حالا باید این پاداش را بپردازد، مگر اینکه بخواهد کمی بیشتر صرفه‌جویی کند و پرداخت آن را به بعد از پیروزی مقابل السد موکول کند.
مبلغ رسیده به باشگاه گرچه امیدها را برای بهبود وضعیت مالی باشگاه تقویت کرده اما آنچه از اصل این مبلغ حیاتی‌تر است، برنامه‌ریزی برای پرداخت‌ها و اولویت‌بندی‌های باشگاه است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

سرمربی جدید الدحیل: من با مورینیو فرق دارم
سرمربی جدید الدحیل که در لیگ قهرمانان آسیا با  استقلال همگروه است تاکید کرد که او متفاوت با مورینیو است.
با کلیدی ترین بازیکن چین آشنا شویم
کاپیتان تیم ملی فوتبال چین با وجود سن و سال زیادی که دارد کلیدی ترین بازیکن تیمش است.
نگاهی به داخل اولین هتل فضایی لاکچری جهان
نمونه مفهومی اولین هتل لاکچری جهان در فضا موسوم به Aurora Station رونمایی شد تا بشر یک گام دیگر به سفر توریستی فضایی نزدیک‌تر شود.
عکسی جدید از گلکسی اس۱۰ پلاس منتشر شد
حالا کمتر از یک ماه باقی مانده تا سامسونگ در مراسمی بزرگ، خانواده جدید پرچمداران خود را با نام گلکسی اس۱۰ معرفی کند. هرچه به زمان معرفی نزدیک‌تر می‌شویم، اخبار، شایعات و تصاویر بیشتری از سه گوشی پرچمدار جدید سامسونگ به بیرون درز می‌کند.
حدیثی از امیر المومنین (ع) درباره سرنوشت و تقدیر انسانها
امام علی علیه السلام: به راستی که خداوند برای گروهی کشته شدن را مقدر فرموده و برای دیگران مردن را.
پیاتک با ۳۵ میلیون یورو رسما به میلان پیوست
مهاجم جنوا با میلان به توافق نهایی رسید و تا سال ۲۰۲۳ قرارداد امضا کرد.
فیلم‌های مورد علاقه خود را استوری کنید
نتفلیکس به تازگی اعلام کرده است که مشترکان این سرویس پخش آنلاین فیلم و سریال از این پس قادر خواهند بود محتوای موردعلاقه خود را در استوری های اینستاگرام با دوستان خود به اشتراک بگذارند.
برکات بی نطیر زیارت اهل قبور که از آن بی خبرید
هر کس در عصر پنج شنبه برود بر سر قبر مادرش و پدرش و طلب مغفرت کند ، خداوند عزوجل طبقه هایی از نور به قلب آنان افاضه می کند.
محاسبه کالری غذا از روی عکس
پژوهشگران فرانسوی، نوعی اپلیکیشن ارائه داده‌اند که می‌تواند میزان کالری غذا را تنها از روی عکس آن محاسبه کند!
نمایش یک فیلم کمدی برای کودکان کار
سینمای شهید آوینی روزانه ٤ سانس فیلم نمایش می‌دهد که این برنامه فرهنگی در سانس سوم ساعت ١٩ با حضور کودکان کار برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
دلیل چسبیدن کودک به مادر چیست؟
وحید اکبری در خصوص دلبستگی کودک به مادر گفت: برخلاف باور عمومی، چسبیدن کودک به مادر به‌ خاطر یادگیری و حتی نیاز به غذا و تامین سلامت جسمی نیست، بلکه به‌ دلیل امنیت روانی است که چنین رابطه‌ی سرشار از صمیمیت به‌ وجود می‌آید.
مادورو: تسلیم نمی‌شوم
رئیس‌جمهور ونزوئلا بعد از مداخله‌جویی‌های آمریکا و اقدام رهبر مخالفان این کشور در معرفی خود به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده گفت که تسلیم نخواهد شد.
اسماعیل گونکالوس در آستانه پیوستن به استقلال
ترس چینی‌ها از دیدار با ˮیوزهاˮ
ایران لیپی را به ایتالیا بدرقه می‌کند
ایران و چین؛ جدال ۴۲ ساله قدرت‌های شرق و غرب
شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
خلاصه بازی سویا ۲ - بارسلونا ۰
واکنش دروازه بان آاس رم به پرتاب‌های بیرانوند
ویژگی تیم برانکو: ۲۷ بازیکن در سه گروه
حمایت هنرپیشه مشهور سینما از تیم‌ ملی
پای‌ِ فیفا به جدال‌ عربستان و قطر باز شد!