مرحله‌ای جدید از مصائب مدیریتی پرسپولیس

07:48 ۴۸ روز و ۱۵ ساعت پیش برترین ها 332 0

تزریق پول به باشگاه پرسپولیس از سوی حامی مالی در شرایط بغرنج فعلی، درست مثل این است که بخواهیم با یک تیر سه هدف را نشانه بگیریم.

برترین ها

ایران ورزشی: تزریق پول به باشگاه پرسپولیس از سوی حامی مالی در شرایط بغرنج فعلی، درست مثل این است که بخواهیم با یک تیر سه هدف را نشانه بگیریم. هر روز مدیریت باشگاه وارد فاز دشوارتری می‌شود و این سوال وجود دارد که پرسپولیس بعد از عبور از این مرحله چه اتفاق سخت‌ دیگری را تجربه خواهد کرد؟ سختی‌ها اما تمامی ندارند.
درست مثل حالا که خوشی رسیدن پولی که مبلغش هنوز اعلام نشده، نمی‌تواند نگرانی‌هایی را از بین ببرد که در پس این سوال به وجود آمده‌اند که این پول چطور خرج شود تا مشکلات بیشتری را حل کند؟ این پول قرار است صرف پرداخت بخشی از بدهی‌های خارجی‌ها شود؟ یا صرف هزینه سفر؟ یا قرار است به‌عنوان پاداش به همه بازیکنان و کادرفنی پرداخت شود؟ بالاخره پول به باشگاه پرسپولیس رسید. خیال‌ مدیریت اما همچنان راحت نیست. برنامه‌ریزی برای اینکه این مبلغ رسیده، چطور صرف چاله‌‌های مالی باشگاه شود که اولویت‌بندی‌ خوبی در خرج کردن آن صورت بگیرد، یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های گرشاسبی است.
سه هزینه مهم و حیاتی پیش روی باشگاه پرسپولیس قرار دارد. پرداخت مابقی پاداش‌های وعده داده شده برای صعود به نیمه‌نهایی، پرداخت بخشی از قرارداد خارجی‌های معترض پرسپولیس و هزینه‌های سفر به قطر برای بازی با السد. گرچه رقم دقیق مبلغ رسیده به باشگاه هنوز اعلام نشده است اما به طور قطع، این مبلغ به اندازه‌ای نیست که هر سه مشکل بزرگ پرسپولیس را به طور کامل برطرف کند و خیال مدیریت را بابت همه هزینه‌های پیش رو راحت کند.
به همین دلیل است که حمیدرضا گرشاسبی باید طوری برای این پول برنامه‌ریزی کند که در سفر پیش روی تیم برای تسویه حساب با هتل و باقی هزینه‌ها با مشکل مواجه نشود. از طرفی قولی که برای پرداخت بخش دوم پاداش‌های 50 میلیونی پیش از بازی با السد داده هم عملی شود و از همه مهم‌تر با خارجی‌هایی که تا کنون حتی یک دلار هم از قراردادهای‌شان را دریافت نکرده‌اند، حداقل به بخشی از پول‌های‌شان برسند.
این‌طور که از صحبت‌های اخیر گرشاسبی برمی‌آید، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بدون شک بخشی از این مبلغ تزریق شده به باشگاه را به پرداخت بخشی از بدهی خارجی‌ها اختصاص داده است تا بلکه بتواند قدری از بار نارضایتی آنها در هفته‌های اخیر کم کند. کار خارجی‌ها حالا به جایی رسیده که بازارگرمی مدیربرنامه‌ها و اعتراض‌های آنها خطر از دست دادن‌شان و وقوع بحرانی جدی برای پرسپولیس را بیش از پیش مطرح کرده است.
بشار رسن اعلام کرده که تا طلب 25 هزار دلاری‌اش پرداخت نشود، با پرسپولیس تمدید نمی‌کند و مدیر برنامه‌هایش هم هر روز از پیشنهادهایی می‌گوید که برای رسن به دستش می‌رسد. منشا هم که باید مبلغ قراردادش به یورو پرداخت شود، سنگ بزرگ‌تری است که بارها و بارها در اعتراض به وضعیت فعلی به دفتر گرشاسبی رفته و دست خالی برگشته است. جز این دو نفر رادوشوویچ هم گرچه کمتر از دو خارجی دیگر اما اخیراً به وضعیت موجود اعتراض دارد.
پیش از این بدهی‌های باشگاه و خطر حذف باشگاه از رقابت‌های آسیایی، باعث شده بود که حمیدرضا گرشاسبی، هربار پرداخت بدهی‌های دیگر را نسبت به پرداخت پول خارجی‌ها در اولویت قرار دهد. البته بالا رفتن قیمت دلار و پرنوسان شدن بازار ارز هم در این اولویت‌بندی دخیل بود و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بارها اعلام کرده بود که برای پرداخت بدهی‌های باشگاه، از بازار آزاد دلار می‌خرد و اجازه نمی‌دهد که پرسپولیس با مشکلات جدی مواجه شود. با این حال اما او مجبور بود که برای گذر از بحران و خطر حذف از آسیا، هرچه پول به باشگاه می‌رسید را صرف پرداخت بدهی‌های قبلی کند.
حتی وقتی که 15 تا 20 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان تیم را پرداخت می‌کرد هم پولی به خارجی‌ها نداد و به آنها پیشنهاد دریافت ریال به جای دلار را مطرح کرد که طبیعتاً نپذیرفتند و همین شد که پول خارجی‌ها ماند تا الان! به نظر می‌رسد اگر مدیرعامل بخواهد باز هم، خرج‌های دیگر را نسبت به پرداخت پول خارجی‌ها در اولویت قرار دهد، با مشکلاتی جدی مواجه خواهد شد و براساس هیچ منطقی بی اعتنایی به این موضوع نمی‌تواند به سود پرسپولیس باشد.
البته که گرشاسبی نمی‌تواند از هزینه‌های سفر هم به راحتی بگذرد اما اقامت در یکی از مجلل‌ترین هتل‌های قطر، آن هم در چنین شرایط مالی، کمی عجیب به نظر می‌رسد. مگر اینکه مدیریت باشگاه بخواهد طبق رویه قبلی که مقابل الدحیل در پیش گرفته بود، با اقامت در این هتل مجلل تورچ، به رقبای متمول قطری بقبولاند که پرسپولیس آنقدرها هم از نظر مالی با آنها متفاوت نیست! بلکه به این روش بتواند بازیکنانش را حتی در اوج بی‌پولی از برخی بازی‌های روانی پیش از بازی، به سلامت عبور دهد.
گرشاسبی در نهایت باید برای باقی مانده پولی که بعید است رقمش آنقدرها هم زیاد باشد، طوری برنامه ریزی کند که مابقی پاداش 50 میلیون تومانی صعود به نیمه نهایی را هم بپردازد. مدیرعامل باشگاه نهایت تلاشش را در صرفه‌جویی وقتی به کار بست که با مطرح کردن این پاداش، در سه بازی به بازیکنان روحیه داد.
پیش از بازی با الدحیل گفت اگر ببرید 50 میلیون پاداش به هر بازیکن می‌پردازم و بعد از آن اعلام کرد که نیمی از آن را قبل از دربی و مابقی‌اش را قبل از بازی با السد می‌پردازم. حالا باید این پاداش را بپردازد، مگر اینکه بخواهد کمی بیشتر صرفه‌جویی کند و پرداخت آن را به بعد از پیروزی مقابل السد موکول کند.
مبلغ رسیده به باشگاه گرچه امیدها را برای بهبود وضعیت مالی باشگاه تقویت کرده اما آنچه از اصل این مبلغ حیاتی‌تر است، برنامه‌ریزی برای پرداخت‌ها و اولویت‌بندی‌های باشگاه است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

شکست شاگردان آنتیگا در شب درخشش عبادی پور
تیم والیبال اسکرا بلهاتوف لهستان در هفته هشتم پلاس لیگا برابر تیم اونیکو ورشو به پیروزی رسید و به رده سوم صعود کرد.
شعبانی به مدال برنز جهان رسید
نماینده وزن 97 کیلوگرم ایران با کسب مدال برنز کشتی آزاد زیر 23 سال قهرمانی جهان، تنها مدال آور ایران در 5 وزن نخست این رقابت‌ها نام گرفت.
برترین گلزنان ۲۰۱۸؛ بونجاح بالاتر از مسی و رونالدو
وبسایت گل اسامی برترین گلزنان سال جاری میلادی تا روز ۱۶ نوامبر را منتشر کرد.
زکی پور پُست سهرابیان را تغییر می‌دهد؟
مدافع چپ استقلال می تواند با درخشش در بازی های بعدی پست آرمین سهرابیان را تغییر بدهد.
منت کی‌روش روی سر پرسپولیس
وقتی به برنامه تیم ملی و همچنین زمان برگزاری بازی‌های عقب افتاده پرسپولیس نگاهی می‌کنیم،می‌بینیم که نه تنها کی‌روش و سازمان لیگ لطفی به برانکو نکرده‌اند بلکه هر 4 روز برای این تیم بازی گذاشته‌اند.
عذر می‌خواهم که نتوانستیم داور را بترسانیم!
سرمربی تیم مس کرمان می‌گوید داور با اعلام پنالتی به سود ملوان خواست جو استادیوم را آرام کند.
انگار فوتبال را راموس اختراع کرده است
خورخه والدانو، کارشناس، سرمربی و بازیکن آرژانتینی اسبق رئال به تمجید از روحیه و قدرت شخصیتی بالای سرخیو راموس پرداخت.
آغاز بلیت فروشی دیدار پرسپولیس و پیکان
بلیت فروشی دیدار رفت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و پیکان از هفته نهم مسابقات لیگ برتر (جام خلیج فارس) آغاز شد.
رمز قمقمه آب دروازه‌بان سه‌شیرها چیست!؟
دروازه‌بان سه شیرها از شگرد جالبی برای مهار پنالتی بازیکنان حریف استفاده می‌کند.
ترکیب اصلی ایتالیا و پرتغال اعلام شد
امشب ایتالیا در خانه میزبان تیم ملی پرتغال خواهد بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

متکی: آمریکا برای تامین منافع از حربه تحریم استفاده می کند
مشهد- ایرنا- معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: آمریکا برای تامین مطامع خود از کوبا تا هند، چین، روسیه و اتحادیه اروپایی را تحت تحریمهای مختلف دارد و از آن به عنوان حربه ای برای تامین منافعش استفاده می کند.
آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
تیترهای 26 آبان روزنامه های کهگیلویه و بویراحمد
یاسوج- ایرنا- روزنامه های کهگیلویه و بویراحمد روز شنبه 26 آبان سال 1397 تیترهای متنوعی را با توجه به رویدادهای روز انتخاب کرده اند.
برترین گلزنان ۲۰۱۸؛ بونجاح بالاتر از مسی و رونالدو
زکی پور پُست سهرابیان را تغییر می‌دهد؟
منت کی‌روش روی سر پرسپولیس
عذر می‌خواهم که نتوانستیم داور را بترسانیم!
انگار فوتبال را راموس اختراع کرده است
آغاز بلیت فروشی دیدار پرسپولیس و پیکان
رمز قمقمه آب دروازه‌بان سه‌شیرها چیست!؟
ترکیب اصلی ایتالیا و پرتغال اعلام شد
هشدار جدی سرمربی اسپانیا به داوید دخیا
بررسی راهکار ماندن بازنشسته‌ها در فوتبال