مرحله‌ای جدید از مصائب مدیریتی پرسپولیس

07:48 ۲۰۰ روز و ۱۵ ساعت پیش برترین ها 607 0

تزریق پول به باشگاه پرسپولیس از سوی حامی مالی در شرایط بغرنج فعلی، درست مثل این است که بخواهیم با یک تیر سه هدف را نشانه بگیریم.

برترین ها

ایران ورزشی: تزریق پول به باشگاه پرسپولیس از سوی حامی مالی در شرایط بغرنج فعلی، درست مثل این است که بخواهیم با یک تیر سه هدف را نشانه بگیریم. هر روز مدیریت باشگاه وارد فاز دشوارتری می‌شود و این سوال وجود دارد که پرسپولیس بعد از عبور از این مرحله چه اتفاق سخت‌ دیگری را تجربه خواهد کرد؟ سختی‌ها اما تمامی ندارند.
درست مثل حالا که خوشی رسیدن پولی که مبلغش هنوز اعلام نشده، نمی‌تواند نگرانی‌هایی را از بین ببرد که در پس این سوال به وجود آمده‌اند که این پول چطور خرج شود تا مشکلات بیشتری را حل کند؟ این پول قرار است صرف پرداخت بخشی از بدهی‌های خارجی‌ها شود؟ یا صرف هزینه سفر؟ یا قرار است به‌عنوان پاداش به همه بازیکنان و کادرفنی پرداخت شود؟ بالاخره پول به باشگاه پرسپولیس رسید. خیال‌ مدیریت اما همچنان راحت نیست. برنامه‌ریزی برای اینکه این مبلغ رسیده، چطور صرف چاله‌‌های مالی باشگاه شود که اولویت‌بندی‌ خوبی در خرج کردن آن صورت بگیرد، یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های گرشاسبی است.
سه هزینه مهم و حیاتی پیش روی باشگاه پرسپولیس قرار دارد. پرداخت مابقی پاداش‌های وعده داده شده برای صعود به نیمه‌نهایی، پرداخت بخشی از قرارداد خارجی‌های معترض پرسپولیس و هزینه‌های سفر به قطر برای بازی با السد. گرچه رقم دقیق مبلغ رسیده به باشگاه هنوز اعلام نشده است اما به طور قطع، این مبلغ به اندازه‌ای نیست که هر سه مشکل بزرگ پرسپولیس را به طور کامل برطرف کند و خیال مدیریت را بابت همه هزینه‌های پیش رو راحت کند.
به همین دلیل است که حمیدرضا گرشاسبی باید طوری برای این پول برنامه‌ریزی کند که در سفر پیش روی تیم برای تسویه حساب با هتل و باقی هزینه‌ها با مشکل مواجه نشود. از طرفی قولی که برای پرداخت بخش دوم پاداش‌های 50 میلیونی پیش از بازی با السد داده هم عملی شود و از همه مهم‌تر با خارجی‌هایی که تا کنون حتی یک دلار هم از قراردادهای‌شان را دریافت نکرده‌اند، حداقل به بخشی از پول‌های‌شان برسند.
این‌طور که از صحبت‌های اخیر گرشاسبی برمی‌آید، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بدون شک بخشی از این مبلغ تزریق شده به باشگاه را به پرداخت بخشی از بدهی خارجی‌ها اختصاص داده است تا بلکه بتواند قدری از بار نارضایتی آنها در هفته‌های اخیر کم کند. کار خارجی‌ها حالا به جایی رسیده که بازارگرمی مدیربرنامه‌ها و اعتراض‌های آنها خطر از دست دادن‌شان و وقوع بحرانی جدی برای پرسپولیس را بیش از پیش مطرح کرده است.
بشار رسن اعلام کرده که تا طلب 25 هزار دلاری‌اش پرداخت نشود، با پرسپولیس تمدید نمی‌کند و مدیر برنامه‌هایش هم هر روز از پیشنهادهایی می‌گوید که برای رسن به دستش می‌رسد. منشا هم که باید مبلغ قراردادش به یورو پرداخت شود، سنگ بزرگ‌تری است که بارها و بارها در اعتراض به وضعیت فعلی به دفتر گرشاسبی رفته و دست خالی برگشته است. جز این دو نفر رادوشوویچ هم گرچه کمتر از دو خارجی دیگر اما اخیراً به وضعیت موجود اعتراض دارد.
پیش از این بدهی‌های باشگاه و خطر حذف باشگاه از رقابت‌های آسیایی، باعث شده بود که حمیدرضا گرشاسبی، هربار پرداخت بدهی‌های دیگر را نسبت به پرداخت پول خارجی‌ها در اولویت قرار دهد. البته بالا رفتن قیمت دلار و پرنوسان شدن بازار ارز هم در این اولویت‌بندی دخیل بود و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بارها اعلام کرده بود که برای پرداخت بدهی‌های باشگاه، از بازار آزاد دلار می‌خرد و اجازه نمی‌دهد که پرسپولیس با مشکلات جدی مواجه شود. با این حال اما او مجبور بود که برای گذر از بحران و خطر حذف از آسیا، هرچه پول به باشگاه می‌رسید را صرف پرداخت بدهی‌های قبلی کند.
حتی وقتی که 15 تا 20 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان تیم را پرداخت می‌کرد هم پولی به خارجی‌ها نداد و به آنها پیشنهاد دریافت ریال به جای دلار را مطرح کرد که طبیعتاً نپذیرفتند و همین شد که پول خارجی‌ها ماند تا الان! به نظر می‌رسد اگر مدیرعامل بخواهد باز هم، خرج‌های دیگر را نسبت به پرداخت پول خارجی‌ها در اولویت قرار دهد، با مشکلاتی جدی مواجه خواهد شد و براساس هیچ منطقی بی اعتنایی به این موضوع نمی‌تواند به سود پرسپولیس باشد.
البته که گرشاسبی نمی‌تواند از هزینه‌های سفر هم به راحتی بگذرد اما اقامت در یکی از مجلل‌ترین هتل‌های قطر، آن هم در چنین شرایط مالی، کمی عجیب به نظر می‌رسد. مگر اینکه مدیریت باشگاه بخواهد طبق رویه قبلی که مقابل الدحیل در پیش گرفته بود، با اقامت در این هتل مجلل تورچ، به رقبای متمول قطری بقبولاند که پرسپولیس آنقدرها هم از نظر مالی با آنها متفاوت نیست! بلکه به این روش بتواند بازیکنانش را حتی در اوج بی‌پولی از برخی بازی‌های روانی پیش از بازی، به سلامت عبور دهد.
گرشاسبی در نهایت باید برای باقی مانده پولی که بعید است رقمش آنقدرها هم زیاد باشد، طوری برنامه ریزی کند که مابقی پاداش 50 میلیون تومانی صعود به نیمه نهایی را هم بپردازد. مدیرعامل باشگاه نهایت تلاشش را در صرفه‌جویی وقتی به کار بست که با مطرح کردن این پاداش، در سه بازی به بازیکنان روحیه داد.
پیش از بازی با الدحیل گفت اگر ببرید 50 میلیون پاداش به هر بازیکن می‌پردازم و بعد از آن اعلام کرد که نیمی از آن را قبل از دربی و مابقی‌اش را قبل از بازی با السد می‌پردازم. حالا باید این پاداش را بپردازد، مگر اینکه بخواهد کمی بیشتر صرفه‌جویی کند و پرداخت آن را به بعد از پیروزی مقابل السد موکول کند.
مبلغ رسیده به باشگاه گرچه امیدها را برای بهبود وضعیت مالی باشگاه تقویت کرده اما آنچه از اصل این مبلغ حیاتی‌تر است، برنامه‌ریزی برای پرداخت‌ها و اولویت‌بندی‌های باشگاه است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

سردار فدوی: چهل سالگی انقلاب بیانگر پیروزی حق بر باطل است
قزوین - ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران کشور گفت: انقلاب اسلامی در چهل سالگی خود به دشمنان نظام و انقلاب ثابت کرد که همواره در طول تاریخ حق بر باطل پیروز است.
نیروهای بسیج مردم عراق برای کمک به مهار سیل وارد آبادان شدند
آبادان - ایرنا - سرپرست فرمانداری آبادان گفت:کاروانی شامل نیروهای بسیج مردمی عراق به همراه تجهیزات مهندسی برای کمک به مهار سیلاب و ایمن سازی جاده آبادان - ماهشهر در کنار مهندسان ایرانی وارد عمل شدند.
فرمانده ناجا: برای مقابله با توطئه اقتصادی همه پای کار باشند
تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: حتما برای خنثی کردن توطئه اقتصادی دشمن همه باید پای کار باشند و همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند اسباب آسایش و آرامش مردم را فراهم کنند.
2 خودرو در سیلاب جاده اهواز - آبادان غرق شدند
آبادان - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از غرق شدن 2 خودرو در سیلاب جاده اهواز - آبادان خبر داد و گفت: سرنشینان این خودروها نجات یافتند.
سیل 133 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی کشور خسارت زد
دزفول - ایرنا - رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: سیل حدود 133 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی در کل کشور خسارت وارد کرده که 50 درصد این خسارات در استان خوزستان بوده است.
پازاج سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در مرگ فرزند عزادار کرد
اردبیل - ایرنا - طاها پازاج فرزند احد پازاج سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در اثر حادثه رانندگی جان باخت.
جشنواره غذای اکو؛ بستری برای تعامل زنجان با دنیا
زنجان - ایرنا - سفیران کشورهای یونان، اتریش، کروواسی و قزاقستان که جهت شرکت در جشنواره غذای اکو - جاده ابریشم وارد استان شده اند به صورت جداگانه با استاندار زنجان دیدار کردند.
چهار عضو یک خانواده در سانحه رانندگی جان باختند
همدان - ایرنا - جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: چهار عضو یک خانواده بر اثر برخورد یک دستگاه خودرو سواری پژو با تریلی در جاده همدان - قزوین جان خود را از دست دادند.
بجنورد، نمایشگاه منطقه ای مد را میزبانی می کند
بجنورد - ایرنا- رئیس دانشگاه تک جنسیتی کوثر بجنورد اعلام کرد: نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی با حضور دانشگاه های کشور در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی برگزار می شود.
مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبد آغاز شد
گنبدکاووس - ایرنا - مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل منطقه، عصر روز پنجشنبه با برگزاری هفته اول این مسابقات در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فیلم - خلاصه دیدار پورتو ۱-۴ لیورپول
تیم فوتبال لیورپول در خانه پورتو موفق به برد 4-1 شد تا در مجموع با برتری 6-1 راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شده و حریف بارسلونا شود.
نشست هیات افغانستان و طالبان در دوحه به تاخیر افتاد
تهران-ایرنا- منابع خبری امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که نشست هیات افغانستان و طالبان در دوحه پایتخت قطر که قرار بود امروز برگزار شود، به تاخیر افتاد.
پدران و مادران! «بهوش و بگوش»
«همه دست در دست هم دهیم و جوانان را درک کرده و دریابیم؛ اینان پاره تن خودمان و آینده‌سازان ایران سرافرازمان هستند.»
ویدئو - باتلاق‌های خانگی، یادگار سیل برای گلستان
حدود یک ماه از سیل در برخی شهرها و روستاهای استان گلستان می‌گذرد، اما هنوز نشانه‌های آن باقی مانده است. دو روستای « میرزا علی یلقی» و «سلاق‌یلقی» از توابع شهرستان آق‌قلا در سیل فروردین ماه، دچار آسیب‌های زیادی در ساختمان‌ها، زمین‌های کشاورزی و مدرسه شده‌اند. یکی از مهم‌ترین مشکلات فعلی مردم این روستاها، باقی‌مانده‌های گل و لای و فاضلاب است.
10 دلیل مهم برای خوردن پروتئین‌ها
مطالعات زیادی نشان داده‌اند رژیم‌های غذایی پُرپروتئین، برای کاهش وزن و سلامت متابولیسم اهمیت دارند.
پاس از صعود به لیگ یک بازماند- مس شهربابک سقوط کرد
برتری پر گل سپاهان برابر سایپا
تساوی بدون گل مدعیان سقوط در دربی جنوب کشور
نفت و گاز گچساران از صعود به لیگ دسته اول فوتبال بازماند
حیدری: هیات مدیره به جای مصاحبه دنبال حق بازیکنان باشد
دایی: با هر حمله سپاهان تن ما می‌لرزید- در ایران خیلی چیزها برعکس است
تابش: مقابل استقلال به یک گوجه باختیم- برد برابر پرسپولیس پاداش ویژه دارد
قلعه‌نویی: سپاهان و سایپا فراتر از لیگ ظاهر شدند- علی دایی بزرگ فوتبال ماست
تساوی بی‌ارزش قعرنشینان خوزستانی به نفع سپیدرود
سایپا ۲- سپاهان ۵- زردها، آبی و قرمز را تنها نگذاشتند