محسن مسلمان؛ حاشیه‌سازی به جای بازیسازی

08:06 ۱۰۸ روز و ۱۱ ساعت پیش برترین ها 471 0

محسن مسلمان از ترکیب ذوب‌آهن هم کنار گذاشته شد و امید نمازی، سرمربی این تیم در توضیح درباره دلیل بازی ندادن به او، در کنفرانس خبری بعد از بازی به طور غیرمستقیم گفت که مسلمان به اندازه کافی در تمرینات تلاش نکرده تا سرمربی را مجاب کند که در ترکیب تیم قرارش دهد.

برترین ها

ایران ورزشی: مصاحبه امید نمازی بعد از بازی ذوب‌آهن مقابل صنعت نفت آبادان و صحبت‌های سعید آذری، یک روز بعد از این بازی، نشان از این دارد که مسلمان در ذوب‌آهن اوضاع خوبی ندارد. او همان مسیری را در ذوب‌آهن ادامه می‌دهد که در پرسپولیس آغاز کرده بود.
با این تفاوت که عده‌ای در پرسپولیس سعی داشتند تقصیرها را به گردن برانکو بیندازند و مسلمان را از هر اشتباه و کوتاهی مبرا بدانند. حالا اما در ذوب‌آهن خبری از آن‌ها نیست. ضمن اینکه حرف‌های امید نمازی و سعید آذری، دریچه تازه‌ای را باز می‌کند به همه اختلاف‌هایی که پیش از این یحیی گل‌محمدی، دراگان اسکوچیچ و برانکو ایوانکوویچ با او داشته‌اند.
محسن مسلمان از ترکیب ذوب‌آهن هم کنار گذاشته شد و امید نمازی، سرمربی این تیم در توضیح درباره دلیل بازی ندادن به او، در کنفرانس خبری بعد از بازی به طور غیرمستقیم گفت که مسلمان به اندازه کافی در تمرینات تلاش نکرده تا سرمربی را مجاب کند که در ترکیب تیم قرارش دهد. نمازی گفت که اگر بازیکن تلاش کند، می‌تواند جزو مجموعه ما باشد.
نمازی در واقع حرفی را زد که مدت‌ها برانکو از به زبان آوردنش طفره رفته بود و اتهام‌هایی نظیر دشمنی با مسلمان را به جان خریده بود. واقعیت اما این بود که مشکل اصلی مسلمان در پرسپولیس هم جدی نگرفتن تمرینات بود. موضوعی که برانکو به شدت روی آن حساس بود و بر آن تأکید داشت.
همه می‌دانستند بازیکنی در ترکیب تیم برانکو جا دارد که بتواند در تمرینات از جان مایه بگذارد و دل سرمربی کروات را ببرد. مسلمان اما این‌طور نبود. او در تیم‌های قبل از پرسپولیس خیلی به چشم نمی‌آمد با نیمکت‌نشینی‌های طولانی‌اش در پرسپولیس سر و صدا به پا کرده بود.
حتی خیلی‌ها برانکو را به لجبازی با او متهم می‌کردند و حرف های سرمربی کروات پرسپولیس را باور نمی‌کردند وقتی می‌گفت اگر بازیکن آماده باشد و تلاش کند، من هرگز او را روی نیمکت نمی‌نشانم.
همان زمان هم البته حتی منتقدان برانکو هم به این موضوع واقف بودند که این برانکو بود که مسلمان ضعیف فولاد را به یکی از مهره‌های تأثیرگذار پرسپولیس تبدیل کرد و به نوعی مسبب احیایش شد اما مسلمان قدر این فرصت را نمی‌دانست.
تمرین برای محسن مسلمان هیچ وقت به عرصه‌ای جدی برای تلاشی چشم‌گیر تبدیل نشد. برای اثبات این حرف کمی عقب‌تر می‌رویم. زمانی که او در ذوب‌آهن و زیر نظر یحیی گل‌محمدی تمرین می‌کرد. مسلمان همان زمان هم نتوانست، آن بازیکنی باشد که تمرینات سرمربی‌اش را جدی بگیرد و یحیی بعد از یک نیم فصل کار کردن با مسلمان به این نتیجه رسید که او به درد سیستم تیمش نمی‌خورد و به همین خاطر مسلمان با مبلغی در حدود 850 میلیون تومان بابت دریافت رضایتنامه و به صورت قرضی راهی فولاد شد.
رفتن مسلمان به فولاد، آن هم در شرایطی که منابع خبری از نزدیک شدن او به استقلال می‌گفتند، این انتقال را به یکی از پر سر و صداترین انتقال‌های فصل تبدیل کرد. مسلمان اما در فولاد هم نتوانست محبوب سرمربی‌اش شود. او یکی از ضعیف‌ترین دوره‌های فوتبالی‌اش را در فولاد خوزستان سپری کرد و عملکرد ضعیف او در بازی‌های فولاد، صدای خبرنگاران و هواداران اهوازی را در آورده بود.
اسکوچیچ با مسلمان همان مشکلی را داشت که پیش از او یحیی داشت. همین مشکل بود که بعدها رابطه این بازیکن با برانکو و نمازی را هم بر هم زد. مشکل تلاش نکردن! جدی نگرفتن تمرینات و به بیانی راحت‌تر تنبلی کردن!
شاید درد بزرگ‌تر سرمربی‌هایی که از مسلمان شاکی می‌شوند این باشد که این بازیکن حتی با همه تنبلی‌هایش همچنان یکی از خلاق‌ترین هافبک‌های فوتبال ایران است. او می‌تواند به ستاره فوتبال ایران تبدیل شود اما نمی‌خواهد. از نظر توان فنی، یک سر و گردن از هم‌پست‌هایش بالاتر است اما برای حفظ آمادگی‌اش تلاش چشمگیری نمی‌کند.
همین عادت دیرینه، امروز یکبار دیگر محسن مسلمان را در ذوب‌آهن نیمکت‌نشین کرده است. او نه تنها نارضایتی سرمربی تیم را برانگیخته که حتی مدیرعامل باشگاه را هم وادار به این اعتراف کرده که«راحت مسلمان را کنار می‌گذاریم.»
سعید آذری، به عنوان مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درباره محسن مسلمان گفته: «می‌خواهیم موضوع پرسپولیس برای مسلمان تداعی شود. اگر او می‌خواهد در ذوب آهن بماند باید ۴ برابر پرسپولیس بدود و تلاش کند. اگر این حس نباشد راحت مسلمان را کنار می‌گذاریم و حذف می‌کنیم چون تعهداتش را انجام نداده است.»
اینجا درست همان نقطه عطف زندگی فوتبالی محسن مسلمان است. بازیکن مستعد و توانمندی که می‌تواند انتخاب کند مسیر صعودی‌اش در فوتبال را طی کند، تلاش کند و بهترین شود یا با بی‌اعتنایی و دامن زدن به نارضایتی‌های موجود رفته رفته محو شود.
بعد از تجربه‌های تلخی که او در همکاری با یحیی گل‌محمدی، دراگان اسکوچیچ و برانکو ایوانکوویچ داشته، حالا باید بتواند جایگاه خود را در ذوب‌آهن مستحکم کند، روابطش با امید نمازی را بهبود ببخشد و یکبار دیگر، به دور از هر غروری تلاش کند تا خود و توانایی‌هایش را برای یکبار دیگر هم که شده به سرمربی تیمش اثبات کند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

والورده فصل آینده هم روی نیمکت آبی اناری ها می نشیند
تهران- ایرنا- «جوزپ ماریا بارتومئو» رئیس باشگاه بارسلونا به طور رسمی اعلام کرد که «ارنستو والورده» سرمربی این تیم، فصل آینده هم روی نیمکت آبی اناری ها خواهد نشست.
مناطق آزاد ظرفیت بالایی در صنایع فرهنگی و خلاق دارند
تهران - ایرنا -دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است: مناطق آزاد از استعداد و ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق برخوردارند.
سیر تحول خوشنویسی، نگارگری و نقاشی پس از انقلاب اسلامی
تهران-ایرنا- سیر تحول خوشنویسی، نگارگری و نقاشی پس از انقلاب اسلامی مباحثی است که در دومین روز از همایش چهل‌چراغ هنر به ادامه بررسی جستارهایی در هنر انقلاب اسلامی پرداخته شد.
تئاتر، سینما و موسیقی در چهار دهه انقلاب اسلامی واکاوی شد
تهران-ایرنا- سه حوزه تئاتر، سینما و موسیقی در دومین نشست نخستین روز همایش «چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران» با حضور عبدالحسین لاله‌، علی منتظری، حمید دهقانپور و کاوه خورابه برگزار شد.
براری: ۸ ماهه ماهواره‌ای بهتر از پیام می‌سازیم
ریس سازمان فضایی گفت: با مدیر پروژه صحبت کردم و گفت در عرض شش تا هشت ماه ما می توانیم یک ماهواره با کیفیت بهتر از پیام بسازیم.
علمی کاربردی و فرماندهی انتظامی کردستان تفاهم نامه امضا کردند
سنندج - ایرنا - دانشگاه علمی کاربردی و فرماندهی انتظامی کردستان با هدف همکاری های آموزشی، تفاهم نامه علمی پژوهشی در قالب شروع بکار مرکز علمی کاربردی نیروی انتظامی امضا کردند.
جانباز 70 درصد دامغانی به خیل شهدا پیوست
سمنان- ایرنا- محمد ابراهیم حقیری، جانباز سرافراز 70 درصد دامغانی پس از سال ها تحمل درد و رنج به کاروان شهدا پیوست.
روابط عمومی ها موظف به انعکاس دستاوردهای نظام هستند
همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، هر کدام از روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان موظف به انعکاس و تبیین دستاوردهای نظام و دولت برای مردم هستند.
مرگ دانش آموز قائمشهری در یک حادثه عجیب
دو دختر دانش آموز قائمشهری دچار حادثه شده و یکی از آن‌ها فوت کرد.
شهرام ناظری: فضای حاکم بر موسیقی کشور مسموم است
تهران- ایرنا- شهرام ناظری در مراسم رونمایی از آلبوم «از دوار چرخ» اثر کیخسرو پورناظری گفت: متاسفانه امروز در موسیقی فضای خوبی حکمفرما نیست و این فضا مسموم است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
لیگ فوتسال بانوان یزد با حضور 6 تیم برگزار می شود
یزد - ایرنا - نایب رئیس هیات فوتبال یزد در امور بانوان گفت: برای نخستین بار، لیگ فوتسال قهرمانی جوانان باشگاه های استان ویژه این قشر با حضور 6 تیم از 19 بهمن ماه آینده برگزار می شود.
نقش‌های ماندگار ˮحسین‌ محب اهریˮ -تصاویر
حسین محب‌اهری بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.
والورده فصل آینده هم روی نیمکت آبی اناری ها می نشیند
دیدار ایران و عراق با سوت داور ازبک آغاز شد
کی‌روش: خوشحالم که داور باتجربه‌ای دیدار ایران و عراق را قضاوت می‌کند
شکایت ذوب آهن، دردسر جدید استقلال + تصویر
هدیه ویژه تیم ملی برای تماشاگران ایرانی
ترکیب تیم ملی عراق در بازی با ایران مشخص شد
ترکیب ایران برابر عراق مشخص شد
حمله بازیکنان استقلال به مدیران باشگاه- دروغگو....!
ترکیب تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق اعلام شد
ˮبشار رسنˮ در دیدار با ایران غایب است