محسن مسلمان؛ حاشیه‌سازی به جای بازیسازی

08:06 ۴۹ روز و ۱۱ ساعت پیش برترین ها 430 0

محسن مسلمان از ترکیب ذوب‌آهن هم کنار گذاشته شد و امید نمازی، سرمربی این تیم در توضیح درباره دلیل بازی ندادن به او، در کنفرانس خبری بعد از بازی به طور غیرمستقیم گفت که مسلمان به اندازه کافی در تمرینات تلاش نکرده تا سرمربی را مجاب کند که در ترکیب تیم قرارش دهد.

برترین ها

ایران ورزشی: مصاحبه امید نمازی بعد از بازی ذوب‌آهن مقابل صنعت نفت آبادان و صحبت‌های سعید آذری، یک روز بعد از این بازی، نشان از این دارد که مسلمان در ذوب‌آهن اوضاع خوبی ندارد. او همان مسیری را در ذوب‌آهن ادامه می‌دهد که در پرسپولیس آغاز کرده بود.
با این تفاوت که عده‌ای در پرسپولیس سعی داشتند تقصیرها را به گردن برانکو بیندازند و مسلمان را از هر اشتباه و کوتاهی مبرا بدانند. حالا اما در ذوب‌آهن خبری از آن‌ها نیست. ضمن اینکه حرف‌های امید نمازی و سعید آذری، دریچه تازه‌ای را باز می‌کند به همه اختلاف‌هایی که پیش از این یحیی گل‌محمدی، دراگان اسکوچیچ و برانکو ایوانکوویچ با او داشته‌اند.
محسن مسلمان از ترکیب ذوب‌آهن هم کنار گذاشته شد و امید نمازی، سرمربی این تیم در توضیح درباره دلیل بازی ندادن به او، در کنفرانس خبری بعد از بازی به طور غیرمستقیم گفت که مسلمان به اندازه کافی در تمرینات تلاش نکرده تا سرمربی را مجاب کند که در ترکیب تیم قرارش دهد. نمازی گفت که اگر بازیکن تلاش کند، می‌تواند جزو مجموعه ما باشد.
نمازی در واقع حرفی را زد که مدت‌ها برانکو از به زبان آوردنش طفره رفته بود و اتهام‌هایی نظیر دشمنی با مسلمان را به جان خریده بود. واقعیت اما این بود که مشکل اصلی مسلمان در پرسپولیس هم جدی نگرفتن تمرینات بود. موضوعی که برانکو به شدت روی آن حساس بود و بر آن تأکید داشت.
همه می‌دانستند بازیکنی در ترکیب تیم برانکو جا دارد که بتواند در تمرینات از جان مایه بگذارد و دل سرمربی کروات را ببرد. مسلمان اما این‌طور نبود. او در تیم‌های قبل از پرسپولیس خیلی به چشم نمی‌آمد با نیمکت‌نشینی‌های طولانی‌اش در پرسپولیس سر و صدا به پا کرده بود.
حتی خیلی‌ها برانکو را به لجبازی با او متهم می‌کردند و حرف های سرمربی کروات پرسپولیس را باور نمی‌کردند وقتی می‌گفت اگر بازیکن آماده باشد و تلاش کند، من هرگز او را روی نیمکت نمی‌نشانم.
همان زمان هم البته حتی منتقدان برانکو هم به این موضوع واقف بودند که این برانکو بود که مسلمان ضعیف فولاد را به یکی از مهره‌های تأثیرگذار پرسپولیس تبدیل کرد و به نوعی مسبب احیایش شد اما مسلمان قدر این فرصت را نمی‌دانست.
تمرین برای محسن مسلمان هیچ وقت به عرصه‌ای جدی برای تلاشی چشم‌گیر تبدیل نشد. برای اثبات این حرف کمی عقب‌تر می‌رویم. زمانی که او در ذوب‌آهن و زیر نظر یحیی گل‌محمدی تمرین می‌کرد. مسلمان همان زمان هم نتوانست، آن بازیکنی باشد که تمرینات سرمربی‌اش را جدی بگیرد و یحیی بعد از یک نیم فصل کار کردن با مسلمان به این نتیجه رسید که او به درد سیستم تیمش نمی‌خورد و به همین خاطر مسلمان با مبلغی در حدود 850 میلیون تومان بابت دریافت رضایتنامه و به صورت قرضی راهی فولاد شد.
رفتن مسلمان به فولاد، آن هم در شرایطی که منابع خبری از نزدیک شدن او به استقلال می‌گفتند، این انتقال را به یکی از پر سر و صداترین انتقال‌های فصل تبدیل کرد. مسلمان اما در فولاد هم نتوانست محبوب سرمربی‌اش شود. او یکی از ضعیف‌ترین دوره‌های فوتبالی‌اش را در فولاد خوزستان سپری کرد و عملکرد ضعیف او در بازی‌های فولاد، صدای خبرنگاران و هواداران اهوازی را در آورده بود.
اسکوچیچ با مسلمان همان مشکلی را داشت که پیش از او یحیی داشت. همین مشکل بود که بعدها رابطه این بازیکن با برانکو و نمازی را هم بر هم زد. مشکل تلاش نکردن! جدی نگرفتن تمرینات و به بیانی راحت‌تر تنبلی کردن!
شاید درد بزرگ‌تر سرمربی‌هایی که از مسلمان شاکی می‌شوند این باشد که این بازیکن حتی با همه تنبلی‌هایش همچنان یکی از خلاق‌ترین هافبک‌های فوتبال ایران است. او می‌تواند به ستاره فوتبال ایران تبدیل شود اما نمی‌خواهد. از نظر توان فنی، یک سر و گردن از هم‌پست‌هایش بالاتر است اما برای حفظ آمادگی‌اش تلاش چشمگیری نمی‌کند.
همین عادت دیرینه، امروز یکبار دیگر محسن مسلمان را در ذوب‌آهن نیمکت‌نشین کرده است. او نه تنها نارضایتی سرمربی تیم را برانگیخته که حتی مدیرعامل باشگاه را هم وادار به این اعتراف کرده که«راحت مسلمان را کنار می‌گذاریم.»
سعید آذری، به عنوان مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درباره محسن مسلمان گفته: «می‌خواهیم موضوع پرسپولیس برای مسلمان تداعی شود. اگر او می‌خواهد در ذوب آهن بماند باید ۴ برابر پرسپولیس بدود و تلاش کند. اگر این حس نباشد راحت مسلمان را کنار می‌گذاریم و حذف می‌کنیم چون تعهداتش را انجام نداده است.»
اینجا درست همان نقطه عطف زندگی فوتبالی محسن مسلمان است. بازیکن مستعد و توانمندی که می‌تواند انتخاب کند مسیر صعودی‌اش در فوتبال را طی کند، تلاش کند و بهترین شود یا با بی‌اعتنایی و دامن زدن به نارضایتی‌های موجود رفته رفته محو شود.
بعد از تجربه‌های تلخی که او در همکاری با یحیی گل‌محمدی، دراگان اسکوچیچ و برانکو ایوانکوویچ داشته، حالا باید بتواند جایگاه خود را در ذوب‌آهن مستحکم کند، روابطش با امید نمازی را بهبود ببخشد و یکبار دیگر، به دور از هر غروری تلاش کند تا خود و توانایی‌هایش را برای یکبار دیگر هم که شده به سرمربی تیمش اثبات کند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

دایر نکردن میز خدمت در سازمان ها تخلف است
یاسوج- ایرنا- معاون مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور گفت: یکی از مواد منشور حقوق شهروندی راه اندازی میز خدمت در سازمان های اجرایی بوده و اگر دستگاهی به هر دلیل نتواند میز خدمت ایجاد کند متخلف است.
تاثیر ضدحساسیت مکیدن پستانک نوزاد توسط مادر
یک پژوهش تازه نشان داده تمیز کردن پستانک کودکتان با مکیدن به محافظت از او در مقابل حساسیت کمک می‌کند.
نجات بشریت در پیروی از ولایت حضرت علی (ع) است
بندرعباس- ایرنا- امام جمعه موقت تهران گفت: حضرت علی (ع) قانون عدل، امامت و ولایت و مظهر زهد و خوبی هاست و تنها راه نجات بشریت بویژه امت اسلامی در پیروی از ولایت و سیره و منش این امام بزرگوار است.
شیب تند مهاجرت به مازندران
ساری-ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت: مهاجرت غیربومی ها به این خطه شمال کشور در سال های اخیر روند رو به رشدی یافت.
ولایت، محور اتحاد امت اسلامی
بندرعباس- ایرنا- ولایت پذیری، ولایت مداری و شناخت جایگاه رفیع ولایت از مهم ترین پیام های غدیر است که امروز یکشنبه جمعی از اندیشمندان وعلمای شیعه و اهل سنت در همایشی تحت عنوان ولایت، محور اتحاد امت اسلامی در بندرعباس به این مقوله ارزشمند پرداختند.
دستگیری هکر ۱۵ساله پاکدشتی
فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری هکر ۱۵ ساله پاکدشتی خبر داد و گفت: این فرد ۵۰ میلیون تومان از حساب ۷۰۰ شهروند برداشت کرده بود.
زعفران بدون آب ‌و خاک در سیستان و بلوچستان کشت شد
زاهدان - ایرنا- عضو هیات ‌علمی دانشکده جغرافیا و برنامه‌ریزی محیطی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: کشت زعفران بدون آب ‌و خاک با روش هواکشت توسط پژوهشگران این دانشکده انجام شد.
سفر وزیرخارجه انگلیس به تهران با دستور کار آینده برجام
لندن – ایرنا – وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد 'جرمی هانت' به‌عنوان اولین وزیر امور خارجه یک کشور غربی پس از خروج آمریکا از برجام، روز دوشنبه به‌منظور دیدار با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود و با دستور کار بررسی آینده برجام، مسائل منطقه‌ای و چندجانبه راهی تهران می‌شود.
مکرون در  دیدار با مرکل خواستار احیای اروپای جدید شد
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری فرانسه در نشست خبری مشترک با صدر اعظم آلمان، خواستار احیای 'اروپای جدید' شد.
حمایت جهانی از برجام در میان تهدیدات تکراری ترامپ
تهران- ایرنا- تهدیدات مکرر کاخ سفید مبنی بر مجازات بانک‌ ها و شرکت‌ های اروپایی در انجام هر گونه مبادله با ایران تاکنون به نتیجه مورد نظر مقامات آمریکا منجر نشده و در کنار تداوم حمایت های سیاسی جهان از برجام، کشورهای عضو توافق کج دار و مریز پیگیر راهکارهایی ملموس برای اجرای برجام اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هشدار به متقاضیان دریافت سبد کالا: فریب پیامک ها را نخورید
تهران- ایرنا- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هشدار داد: متقاضیان دریافت سبد کالا شماره و رمز دوم کارت خود را در اختیار سودجویانی که پیامک های فاقد اعتبار برای مردم ارسال می کنند، قرار ندهند.
زشت‌ترین خودرو‌هایی که تا به‌حال ساخته شده
چشم‌های ما همیشه جذب زیبایی‌ها می‌شوند، اما همه ما ناچاریم زشتی‌های این دنیا را هم ببینیم، چنین موضوعی در دنیای اتومبیل‌ها هم صادق است.
اندر مصائب «مادرایرانی‌ها»
تهران- ایرناپلاس- «من به کجا تعلق دارم» نام مستندی است که در آن به مشکلات زنان ایرانی پرداخته که همسر افغانستانی دارند. این زنان می‌گویند، مادرایرانی‌ها با وجود این که در خاک ایران به دنیا آمده‌اند، اما به‌عنوان یک ایرانی قبول‌شان ندارند.
عملیات گودبرداری در باغ اراج متوقف شد
فخاری از توقف عملیات گودبرداری در باغ اراج خبر داد.
اسامی 15 بازیکن یزدی جشنواره نخبگان فوتسال کشور مشخص شد
از «داغ ننگ» اخراج از میدلزبورو تا جلیقه جادویی جام جهانی
مربی تیم قشقایی شیراز: خیلی بد بازی کردیم
سرمربی شاهین بوشهر: می کوشیم به لیگ برتر صعود کنیم
ستاره هایی که در حسرت پیراهن تیم ملی ماندند
شاهین بوشهر در شیراز صدرنشین لیگ دسته یک فوتبال شد
مس رفسنجان با چهار گل حریف اراکی خود را از پیش رو برداشت
مس رفسنجان با چهار گل حریف اراکی خود را از پیش رو برداشت
صلاح بار دیگر در فهرست نامزدهای بازیکن سال آفریقا جای گرفت
استقلالی ها قبل از تمرین در جلسه با «شفر» شرکت کردند