لحظه شماری برای اخراج، مو در نقش مویس !

18:15 ۱۱۴ روز و ۱۵ ساعت پیش برترین ها 560 0
         لحظه شماری برای اخراج، مو در نقش مویس !

کمتر از سه سال بعد از آن شکست تلخ در کینگ پاور، ژوزه مورینیو یک بار دیگر مقابل مردی شکست خورد که روزی با جملاتی نیش دار، تحقیرش کرده بود.

برترین ها

ورزش سه: سومین فصل حضور مورینیو در منچستریونایتد، بسیار زودتر از آنچه تصور می شد به روزهای بحرانی رسید. اختلاف با مدیران باشگاه در تابستان، خیلی زود با تنش های پرتعداد در رختکن تیم همراه شد. تا آنجا که حتی حضور دوربین های تلویزیونی در تمرینات هم باعث نشد از مواخذه کردن پل پوگبا، ستاره 105 میلیون یورویی تیمش، مقابل چشم های خبرنگاران خودداری کند.

نارضایتی مورینیو از عملکرد مدیران باشگاه در تابستان، در حالی بود که هرگز حاضر نشد به این سوال پاسخ بدهد که خریدهایش در دو تابستان قبل، چقدر به کار شیاطین سرخ آمدند؛ ویکتور لیندلوف، اریک بایی، پل پوگبا و روملو لوکاکو... همگی با نظر او پای به منچستریونایتد گذاشتند اما هرگز نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.

اما آنچه شکست امروز مقابل وستهام را برای آقای خاص تلخ تر کرد، احتمالا نشستن مانوئل پیگرینی روی نیمکت تیم لندنی بود؛ مردی که روزی مورینیو با همان ادبیات پرطعنه همیشگی، نیش های تندی به او زده بود.

         لحظه شماری برای اخراج، مو در نقش مویس !

         لحظه شماری برای اخراج، مو در نقش مویس !

مورینیو را در این فصل روی نیمکت منچستریونایتد بیشتر با این چهره دیدیم؛ کلافه و ناراضی.

البته این اولین بار نیست که مورینیو سرنوشت را علیه خود می بیند. او و کلودیو رانیری هم زمانی دشمنان سرسختی بودند. زمانی که مورینیو هدایت اینتر را برعهده داشت و رانیری در رم و یوونتوس مقابل او قرار گرفت. درگیری لفظی آنها زمانی به اوج رسید که مورینیو افتخارات رانیری را به سخره گرفت و گفت:" او من را به یاد ژان پل سارتر می اندازد؛ البته نه خودش، بلکه کتاب "تهوع" اش".

اما وقتی 14 دسامبر 2015، مورینیو برای پایان دادن به بحران تیمش، به کینگ پاور رفت، این رانیری بود که حکم اخراج او را صادر کرد. واردی و محرز برای لستر گل زدند تا چلسی 2-1 شکست بخورد. 4 روز بعد، خبر اخراج مورینیو تیتر یک رسانه های دنیا بود.

حالا سرنوشت یک بار دیگر به مورینیو یادآوری کرد که دنیای فوتبال کوچکتر از آن است که بخواهد افتخاراتش را به رخ همکارانش بکشد؛ حتی اگر آن همکار، یک مربی پا به سن گذاشته شیلیایی باشد که خیلی ها فکر کنند روزهای بازنشستگی اش را در لیگ چین سپری می کند.

         لحظه شماری برای اخراج، مو در نقش مویس !

تبریک مورینیو به پیگرینی در پایان دیدار؛ تلخ و طعنه آمیز برای آقای خاص

اما پیگرینی در تابستان به لیگ برتر برگشت تا انتقامش را از مورینیو بگیرد. 9 سال قبل بود که آقای خاص بعد از نشستن روی نیمکت رئال مادرید، به پیگرینی که پیش از او هدایت رئالی ها را برعهده داشت، حمله کرده بود:" اگر من از رئال مادرید جدا شوم، مربی یک تیم بزرگ دیگر می شوم اما او به مالاگا رفته است."

اما با شکست امروز، حالا ممکن است مورینیو برای دومین بار پیاپی، با ناکامی یک تیم را ترک کند؛ تیمی که قرار بود با هدایت او به روزهای اوجش برگردد اما عملا دورتر و دورتر شد.

او روزی که هدایت منچستریونایتد را برعهده گرفت، صفحه اینستاگرامش را افتتاح کرد و زیر اولین عکس نوشت:" بازگشت به کار... باشگاه بزرگ، تاریخ بزرگ" اما اگر او امروز الدترافورد را ترک کند، چیزی به این تاریخ اضافه نکرده است. هرچند احتمالا خودش از قهرمانی در جام اتحادیه و لیگ اروپا یاد خواهد کرد اما برای هواداران منچستریونایتد که منتظر فتح لیگ برتر و نمایش های درخشان در چمپیونزلیگ بودند، این دستاوردها اهمیتی نخواهد داشت.

او قرار بود در تاریخ منچستریونایتد، جایگاهی در اندازه های سر مت باربی و سرالکس فرگوسن پیدا کند اما تا اینجا او چیزی بیشتر از دیوید مویس و لوئیس فان خال نیست؛ یک شکست خورده تمام عیار.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بهترین و مهیج‌ترین مسابقات تلویزیونی صدا و سیما
یکی‭ ‬از‭ ‬قالب‌های‭ ‬جذاب‭ ‬برنامه‌سازی، ‭ ‬مسابقات‭ ‬تلویزیونی‭ ‬است‭. ‬بنابراین‭ ‬در‭ ‬ضرورت‭ ‬تولید‭ ‬این‭ ‬ساختار‭ ‬تلویزیونی‭ ‬شکی‭ ‬نیست، ‭ ‬اما‭ ‬کیفیت‭ ‬و‭ ‬چگونگی‭ ‬تولید‭ ‬مسابقات‭ ‬اهمیت‭ ‬به‌سزایی‭ ‬دارد‭. ‬به‭ ‬همین‭ ‬دلیل‭ ‬برنامه‌سازان‭ ‬باید‭ ‬در‭ ‬گروه‭ ‬طراحی‭ ‬مسابقات‭ ‬حتما‭ ‬از‭ ‬کارشناسان‭ ‬فرهنگی، ‭ ‬رسانه، ‭ ‬روان‌شناس‭ ‬و‭ ‬جامعه‌شناس‭ ‬بهره‭ ‬ببرنند‭
چرا «قانون مورفی» را ببینیم؟
بعد از فیلم خوب و موفق «نگار»، همه منتظر بودند ببینند رامبد جوان در اثر بعدی‌اش یعنی «قانون مورفی» چه کرده، اکنون که این فیلم به صورت عمومی اکران شده و نظرات مثبت و منفی بسیاری را به دنبال داشته است.
آلبینیسم؛ بیماری ژنتیکی افسانه‌ای
زالی یک نوع اختلال ارثی است که بر اثر عدم وجود آنزیمی که در تشکیل ملانین نقش دارد بروز می‌کند. مبتلایان به زالی یا با کمبود رنگدانه مواجهند یا نمی‌توانند رنگدانه تولید کنند. از هر ۱۷ هزار نفر یک نفر به زالی دچار می‌شود.
تخم مرغ، معجزه‌ای برای کاهش وزن
تخم مرغ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاهش وزن سالم است. تخم مرغ سرشار از چربی‌های سالم، پروتئین‌های عضله ساز و املاح و ویتامین‌هاست و کمک‌تان می‌کند به شیوه‌ای سالم وزن کم کنید.
چگونه چیپس هویج ترد درست کنیم؟
با نحوه درست کردن چیپس هویج که غذایی مناسب کودکان است، آشنا شوید و این خوراکی خانگی را تهیه کرده و لذت ببرید.
آیا می‌دانستید این ستاره‌ها نقاش هم هستند؟
ما معمولا ستاره‌های مشهور جهان را تنها با یکی از مهارت هایشان می‌شناسیم، به عنوان مثال جیم کریما معمولا ستاره‌های مشهور جهان را تنها با یکی از مهارت هایشان می‌شناسیم، به عنوان مثال جیم کریر را به عنوان بازیگر یا لیدی گاگا را به عنوان خواننده می‌شناسیم، اما آیا می‌دانید که آن‌ها به جز این توانایی، هنر‌های دیگری، چون نقاشی هم دارند؟
محسن کیایی؛ مردی که همه جور نقشی را خوب در می‌آورد
من شش فیلم با برادرم مصطفی و یازده فیلم با کارگردان‌های دیگر کار کرده‌ام و اتفاقا در تمام این سال‌ها، تلاشم بر این بوده که کار با شخصیت‌های مهم سینما را تجربه کنم. اما گاهی اوقات پیشنهاد‌هایی که از سمت همان شخصیت‌های مهم برای من می‌آمد، آن چیزی نبود که به دنبال آن بودم.
راهنمای ست کردن پیراهن جین مردانه
پیراهن جین یکی از مدل لباس‌هایی ست که هیچگاه از مد نمی‌افتد، اما باید بدانیم که این مدل لباس را با چه چیز‌هایی ست کنیم. خوبی اش آن است که پیراهن جین را هم می‌توان برای موقعیت‌های رسمی و هم غیر رسمی و کژوال به تن کرد. اگر دوست دارید بهترین تیپ‌هایی را که می‌توان با پیراهن جین زد ببینید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
«گل‌پسر‌ها» و جاذبه مردانگی نرم در کره جنوبی
فرض کنید مردی آرایش کرده در خیابان راه برود. احتمالا خیلی‌ها بد نگاهش می‌کنند. بعضی‌ها ممکن است مردانگی یا حتی جنسیتش را زیر سوال ببرند. اما در کره جنوبی وضع فرق می‌کند. مرد زیبا تعریفی متفاوت دارد، و این تعریف متفاوت روی برخورد و نگاه عمومی در کشورهای دیگر جهان هم اثر می‌گذارد.
شما نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید اگر...
سالهاست که موضوع پیدا کردن نیمه گمشده خیلی جا‌ها مطرح است، اما نیمه گمشده چیست؟ ساده است؛ کسی که کاملا مناسب شما باشد، فقط شما! هرچند ایده‌ی پیدا کردن نیمه گمشده رومانتیک و جذاب است، اما واقعیت ندارد. در واقع خیلی از کارشناسان روابط، مفهوم نیمه گمشده را کاملا رد می‌کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سکوت رسانه‌های بیگانه در قبال اعتراف جاسوسان پیشانی سفید
رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که معمولا به بازتاب‌های رسانه‌ای جاسوسان غرب واکنش نشان می‌دادند ودر مقام وکیل مدافع آنها اقدام می‌کردند،در مواجهه باپخش تصاویر جدیدازاعترافات این جاسوس‌ها سکوت پیشه کردند.
روسیه در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند
بنا بر اعلام وزیر امور خارجه لهستان، روسیه اعلام کرده است که در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد.
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
جهانبخش: گلزنی ‌نه، مهم قهرمانی است
دژاگه: خوشحالم، چون گل حساسی زدم
یزدانی: لیپی می‌تواند دست کی‌روش را بخواند
فنونی‌زاده: دلم به حال هواداران استقلال می‌سوزد!
اردوی قطر مفید بود یا اردوی ترکیه؟
برانکو در نیم‌فصل دوم باید نیمکتش را مهار کند
کلیپ تبلیغ دونات توسط کی‌روش در جوانی
چراغپور: عمان را شکست ندادیم، فقط عبور کردیم!
رونالدو باز هم پنالتی خراب کرد
مقایسه بیرانوند با حجازی و عابدزاده زود است