شاخص کل بورس در میانه کانال ۱۸۷ هزار واحدی

15:27 ۲۰۶ روز و ۱۷ ساعت پیش برترین ها 151 0

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد واگذاری صف خرید نمادهای معاملاتی بود. تداوم عرضه پرحجم سهام از سوی حقوقی‌ها انتظا ربرای اصلاح قیمت سهام در روزهای آینده را اجتناب‌ناپذیر کرده است.

برترین ها

خبرگزاری فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه 7 مهرماه 97 با افزایش 6770 واحدی به رقم 187 هزار و 406 واحد رسید.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 1163 واحدی عدد 32 هزار و 618 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 7177 واحدی به رقم 199 هزار و 650 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 4595 واحدی به رقم 137 هزار و 866 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 15366 واحدی عدد 374 هزار و 187 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 79 واحدی بر روی رقم 2 هزار و 150 واحد متوقف شد.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 581 واحد ، تاپیکو با 502 واحد و پالایش نفت اصفهان با 439 واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ارتباطات سیار ایران با 96 واحد،ملی صنایع مس ایران با 34 واحد و گروه صنعتی پاکشو با 23 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزارو 435 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 3 میلیارد و 701 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 252 هزار و 85 نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های تبرک، دارویی رازک و حق تقدم خرید سهام آن، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، سرمایه‌گذاری سپه، لوله و ماشین‌سازی ایران، بانک خاورمیانه،‌بیمه ملت، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، باما، تاپیکو، بهپاک، پالایش نفت تهران، کاشی الوند، پارس‌خودرو، حفاری شمال و حق تقدم خرید سهام آن، کاشی سعدی، فرآورده‌های نسوز پارس، عمران و توسعه فارس، معدنی و صنعتی گلگهر، معدنی صنعتی صبانور، سایپا آذین، صنایع خاک چینی ایران.
از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های تولید و صادرات ریشمک، ذوب‌آهن اصفهان، موتورسازان و تراکتورسازی ایران و حق تقدم خرید آن، گروه سرمایه‌‌گذاری توسعه‌صنعتی ایران، کالسیمین، پالایش نفت ایران، توسعه معادن روی ایران، نیروکلر، صنعت روی زنگان، تایپکو، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، سرمایه‌گذاری نور کوثر ایرانیان و حق ت قدم خرید سهام آن، بیمه ملت.
سیمان ایلام، توسعه معادن روی ایران، پتروشیمی غدیر، لیزینگ ایران شرق، مارگارین، تراکتورسازی ایران، بانک خاورمیانه، آلومینیوم ایران، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، به‌پرداخت ملت، آ س پ، داروسازی تولید دارو،‌توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، کشاورزی و دامپروری بینالود، صنایع فولاد آلیاژی یزد، لوله و ماشین‌سازی ایران، سرمایه‌گذاری توسعه ملی، سرمایه‌گذاری سپه، شیمی‌دارویی داروپخش،صنایع شیمی سینا.
بین‌المللی ساروج بوشهر، تولید و صنعتی تولید نسوز توکا، آتیه‌داده‌پرداز، ایران ترانسفو، آبادگران ایران،‌سخت آژن، داروسازی اکسیر، سامان‌گستر اصفهان، محورسازان ایران‌خودرو، صنایع تولیدی اشتاد ایران،‌لبنیات کالبر، کشت و صنعت تین‌چین، فرآور مواد معدنی ایران، بورس اوراق بهادار تهران، پالایش نفت اصفهان، گروه صنعتی سپاهان، کارخانجات قند قزوین، شکر شاهرود، قند نیشابور فرآورده‌نسوز آذر، فرآورده‌های نسوز ایران، سرمایه‌گذاری آتیه دماوند.
داده‌پردازی ایران، صنعت روی زنگان، داروسازی تولیددارو، سرمایه‌گذاری صنعتی آما، هلدینگ داروپخش، پارس‌سرام، ماشین‌سازی نیرومحرکه، توکا رنگ فولاد سپاهان،‌ تبرک، سرمایه‌گذاری توسعه ملی، نیرو ترانس، کارتن ایران، حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس، صنایع شیمیایی فارس، سرمایه‌گذاری پردیس، سرمایه‌گذاری بهمن، بازگشایی شدند.
به گزارش فارس،‌امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، بیش از 37 میلیون سهم ایران‌ترانسفو به ارزش بیش از 32.5 میلیارد تومان، با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده این سهم مواجه بود.
همچنین 14 میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان میان سهامداران عمده جابه‌جا شد. در پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس اما 7 میلیون سهم به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد.
بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی میزبان صاحبان نقدینگی جدید در بازار سهام بود که در میانه معاملات امروز با وجود واگذاری صف خریدهای ناپایدار در سهم‌های پیشرو اما به دلیل قدرت بالای پول دوباره با خریدهای پرحجم و حتی شکل‌گیری دوباره صف خریدهای پایدار در اغلب نمادهای معاملاتی مواجه شد.
در این روز بیشتری حجم معاملات سهام در گروه بانک‌ها،‌خودرویی‌ها، فلزات اساسی، پالایشی‌ها و گروه تجهیزات و پیمانکاری‌ها رقم خورد که سهم عمده‌ای در معاملات پرحجم امروز بازی کردند.
این در حالی است که شرکت‌های پتروشیمی نیز در روندی متعادل همچنان میزبان خریداران سهام شده و تک‌سهم‌های کوچک بازار به ویژه بازار دومی‌ها نیز دوباره در کانون توجه بورس‌بازها قرار گرفته‌اند.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه
وزیر نفت: خواب آشفته آمریکا تعبیر نمی‌شود، بهمن کشاورز حقوقدان و وکیل درگذشت، واریز ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق تا پایان هفته و سخنگوی قوه قضائیه: سعید قاسمی به دادگاه احضار شده است از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
تأثیر همنشین بر زندگی آدمی از زبان امیرالمؤمنین(ع)
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
جوهر خالکوبی سرطان‌زاست؟
در سال ۲۰۱۶ بازه‌ی عظیمی از رنگدانه‌های مورد استفاده در خالکوبی به لحاظ شیمیایی آنالیز شده و نگران‌کننده‌ترین آن‌ها معرفی شدند. خطرناک‌ترین این دسته هیدروکربن‌های حلقوی آروماتیک هستند که در جوهر‌های مشکی به وفور یافت میشوند و حاوی موادی سرطانزا هستند که میتوانند مسیر خود را از پوست به سمت غدد لنفاوی هموار کنند.
تصویری زیبا از گونه نادر گورخر ایرانی
تصویری دیدنی از یک گلّه گور خر ایرانی که در پارک ملی توران زندگی می‌کنند را مشاهده می‌کنید.
کاشف: برای فرهنگ سازی ورزش نیازمند طرح ملی هستیم
مدیرکل سابق تربیت ‌بدنی وزارت آموزش وپرورش معتقد است که برای فرهنگ سازی نیازمند طرح ملی هستیم و تلاش ها ی صورت گرفته برای علاقه مند کردن مردم به ورزش کافی نبوده و باید بیشتر در این زمینه تلاش شود.
مکمل‌های ویتامین بهتر است چه زمانی مصرف شود
بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها و مواد معدنی هنگام صبح به همراه وعده غذایی است. با این وجود، برخی مکمل ها وجود دارند که مصرف آنها اندکی پیش از رفتن به تختخواب ممکن است به خواب بهتر کمک کنند.
۴ گزینه هدایت تیم ملی فوتبال عربستان- از کی‌روش تا کلینزمن
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران علیرغم حضور بر روی نیکمت کلمبیا از گزینه‌های هدایت تیم ملی فوتبال عربستان برای جایگزینی پیتسی است.
بهترین ترفند برای جلوگیری از پیر شدن مغز
برخی معتقدند که یک رژیم غذایی خاص می‌تواند در پیری مغز تاثیر بگذارد اما گروهی دیگر باور دارند تغییر عادات زندگی غلط می‌تواند در روند کاهش قدرت ذهن کارساز باشد.
واکنش رسانه های عربی به شکست استقلال؛ انتقام الهلال
رسانه‌های عربی همچنان که پیش‌بینی می‌شد به پیروزی الهلال برابر تیم فوتبال استقلال واکنش نشان دادند و از شایستگی نماینده عربستان مقابل استقلال سخن به میان آوردند.
هرگز این وعده غذایی را حذف نکنید
نتایج بدست آمده از چندین مطالعه نشان می‌دهد حذف وعده غذایی صبحانه با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های دیابت و فشار خون و کلسترول بالا مرتبط است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
دبیر فدراسیون بدنسازی: امیدوارم به قهرمانی آسیا اعزام شویم- نظارت بر باشگاه‌ها بر عهده ما نیست
دبیر فدراسیون بدنسازی می‌گوید نظارت بر باشگاه‌های بدنسازی و برخورد با متخلفین فروش مکمل‌های غیرقانونی بر عهده ما نیست و ادارات کل ورزش و جوانان مسئولیت این کار را بر عهده دارند.
سرقت خانوادگی با نوزاد یک ساله
ماموران انتظامی مشهد با حضور در محل سرقت زن جوانی را دستگیر کردند که نوزادی یک ساله داخل کالسکه را نیز با وسایل سرقتی حمل می کرد و در حال فرار بود.
اظهارات عجیب یک بازیگر در توجیه یک فیلم مبتذل
یک بازیگر سینما و تلویزیون، برای حمایت از فیلمی ضدخانواده، در اقدامی عجیب مقدسات دینی را دستاویز قرار داد.
۶ ترفند برای مقابله با موخوره
موخوره از جمله عارضه‌های شایعی است که کمبود مواد غذایی لازم برای موها می‌تواند این مشکل را تشدید کند.
دو راه‌حل برای جبران کاهش فروش نفت
چه سرنوشتی در انتظار نفت ایران نشسته است؟
بساط حمل پول با زنبیل با حذف ۴ صفر از پول ملی جمع می شود
چه کسانی بیشترین حقوق را می‌گیرند؟
افزایش سود سپرده ها راه حل کنترل نوسانات ارزی نیست
نکات کلیدی نقش زنان در تحقق رونق تولید
برای خرید آپارتمان در شهرک راه آهن چقدر باید هزینه کرد؟
هزینه‌های مردم چقدر بالا رفته است؟
واردات هلو، شلیل و شفتالو ۶ میلیون دلاری شد
وقتی کالا‌های قاچاق برند‌های ایرانی را می‌بلعند