شاخص کل بورس در میانه کانال ۱۸۷ هزار واحدی

15:27 ۱۱۲ روز و ۱۷ ساعت پیش برترین ها 91 0

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد واگذاری صف خرید نمادهای معاملاتی بود. تداوم عرضه پرحجم سهام از سوی حقوقی‌ها انتظا ربرای اصلاح قیمت سهام در روزهای آینده را اجتناب‌ناپذیر کرده است.

برترین ها

خبرگزاری فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه 7 مهرماه 97 با افزایش 6770 واحدی به رقم 187 هزار و 406 واحد رسید.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 1163 واحدی عدد 32 هزار و 618 واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 7177 واحدی به رقم 199 هزار و 650 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 4595 واحدی به رقم 137 هزار و 866 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 15366 واحدی عدد 374 هزار و 187 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 79 واحدی بر روی رقم 2 هزار و 150 واحد متوقف شد.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 581 واحد ، تاپیکو با 502 واحد و پالایش نفت اصفهان با 439 واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ارتباطات سیار ایران با 96 واحد،ملی صنایع مس ایران با 34 واحد و گروه صنعتی پاکشو با 23 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزارو 435 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 3 میلیارد و 701 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 252 هزار و 85 نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های تبرک، دارویی رازک و حق تقدم خرید سهام آن، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، سرمایه‌گذاری سپه، لوله و ماشین‌سازی ایران، بانک خاورمیانه،‌بیمه ملت، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، باما، تاپیکو، بهپاک، پالایش نفت تهران، کاشی الوند، پارس‌خودرو، حفاری شمال و حق تقدم خرید سهام آن، کاشی سعدی، فرآورده‌های نسوز پارس، عمران و توسعه فارس، معدنی و صنعتی گلگهر، معدنی صنعتی صبانور، سایپا آذین، صنایع خاک چینی ایران.
از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های تولید و صادرات ریشمک، ذوب‌آهن اصفهان، موتورسازان و تراکتورسازی ایران و حق تقدم خرید آن، گروه سرمایه‌‌گذاری توسعه‌صنعتی ایران، کالسیمین، پالایش نفت ایران، توسعه معادن روی ایران، نیروکلر، صنعت روی زنگان، تایپکو، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، سرمایه‌گذاری نور کوثر ایرانیان و حق ت قدم خرید سهام آن، بیمه ملت.
سیمان ایلام، توسعه معادن روی ایران، پتروشیمی غدیر، لیزینگ ایران شرق، مارگارین، تراکتورسازی ایران، بانک خاورمیانه، آلومینیوم ایران، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، به‌پرداخت ملت، آ س پ، داروسازی تولید دارو،‌توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، کشاورزی و دامپروری بینالود، صنایع فولاد آلیاژی یزد، لوله و ماشین‌سازی ایران، سرمایه‌گذاری توسعه ملی، سرمایه‌گذاری سپه، شیمی‌دارویی داروپخش،صنایع شیمی سینا.
بین‌المللی ساروج بوشهر، تولید و صنعتی تولید نسوز توکا، آتیه‌داده‌پرداز، ایران ترانسفو، آبادگران ایران،‌سخت آژن، داروسازی اکسیر، سامان‌گستر اصفهان، محورسازان ایران‌خودرو، صنایع تولیدی اشتاد ایران،‌لبنیات کالبر، کشت و صنعت تین‌چین، فرآور مواد معدنی ایران، بورس اوراق بهادار تهران، پالایش نفت اصفهان، گروه صنعتی سپاهان، کارخانجات قند قزوین، شکر شاهرود، قند نیشابور فرآورده‌نسوز آذر، فرآورده‌های نسوز ایران، سرمایه‌گذاری آتیه دماوند.
داده‌پردازی ایران، صنعت روی زنگان، داروسازی تولیددارو، سرمایه‌گذاری صنعتی آما، هلدینگ داروپخش، پارس‌سرام، ماشین‌سازی نیرومحرکه، توکا رنگ فولاد سپاهان،‌ تبرک، سرمایه‌گذاری توسعه ملی، نیرو ترانس، کارتن ایران، حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس، صنایع شیمیایی فارس، سرمایه‌گذاری پردیس، سرمایه‌گذاری بهمن، بازگشایی شدند.
به گزارش فارس،‌امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، بیش از 37 میلیون سهم ایران‌ترانسفو به ارزش بیش از 32.5 میلیارد تومان، با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده این سهم مواجه بود.
همچنین 14 میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان میان سهامداران عمده جابه‌جا شد. در پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس اما 7 میلیون سهم به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد.
بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی میزبان صاحبان نقدینگی جدید در بازار سهام بود که در میانه معاملات امروز با وجود واگذاری صف خریدهای ناپایدار در سهم‌های پیشرو اما به دلیل قدرت بالای پول دوباره با خریدهای پرحجم و حتی شکل‌گیری دوباره صف خریدهای پایدار در اغلب نمادهای معاملاتی مواجه شد.
در این روز بیشتری حجم معاملات سهام در گروه بانک‌ها،‌خودرویی‌ها، فلزات اساسی، پالایشی‌ها و گروه تجهیزات و پیمانکاری‌ها رقم خورد که سهم عمده‌ای در معاملات پرحجم امروز بازی کردند.
این در حالی است که شرکت‌های پتروشیمی نیز در روندی متعادل همچنان میزبان خریداران سهام شده و تک‌سهم‌های کوچک بازار به ویژه بازار دومی‌ها نیز دوباره در کانون توجه بورس‌بازها قرار گرفته‌اند.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

صنعت ، تجارت و کشاورزی
صنعت ، تجارت و کشاورزی

آخرین اخبار

مشکلات برقراری ارتباط پس از ۴۰ سالگی
ارتباط برقرار کردن با دیگران و پیدا کردن دوست کار ساده‌ای نیست، این موضوع زمانی سخت‌تر می‌شود که ما مرز ۴۰ سالگی را رد می‌کنیم، اما دلیل آن چیست؟ اگر دوست دارید بدانید که چرا برقراری ارتباط در سنین بالا سخت‌تر می‌شود، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.
آزمون: آرزو دارم گل قهرمانی را بزنم
سردار آزمون بازیکن دوست داشتنی تیم ملی و مهره مورد علاقه کارلوس کی‌روش، مهاجمی که سرمربی تیم ملی تحت هر شرایطی به عملکردش اعتماد و اعتقاد دارد و حتی بعد از خداحافظی از تیم ملی نیز به پای وی ایستاده تا دوباره سردار همان سردار گلزن و زهردار تیم ملی شود.
طارمی: سردار گل بزند، انگار من زدم
مهدی طارمی همچنان زوج سردار آزمون است، آن هم در یک تورنمنت مهم دیگر.
پنجعلی: تیم ملی نیاز به تاکتیک اوت‌دستی ندارد
تیم ملی ایران با تساوی مقابل عراق به‌عنوان تیم اول گروهش راهی مرحله بعد رقابت‌های جام ملت‌های آسیا شد.
بازگشت فصل سوم گرند تور؛ محبوب‌ترین برنامه خودرویی جهان
همانطور که پیشتر وعده داده شده بود، با فرا رسیدن ۱۸ ژانویه (۲۸ دی ماه) پخش فصل سوم از مستند خودرویی گرند تور از سرویس آمازون پرایم آغاز شده و سه مجری پرطرفدار پس از وقفه‌ای نسبتا طولانی به صفحات تلویزیون بازگشتند.
۱۵ وبسایت ناشناخته‌ای که باید با آن‌ها آشنا شوید
اینترنت جایی است که می‌توانید در آن هر چقدر که دوست دارید گشت و گذار کنید و چیز‌های جالبی یاد بگیرید. گاهی اوقات هم سرگردان به دنبال یک موضوع خاص می‌روید و به جای آن کلی وبسایت متنوع و رنگارنگ پیدا می‌کنید که با هر یک از آن‌ها می‌شود کار‌های زیادی انجام داد.
۷۷۳ میلیون آدرس ایمیل به‌صورت آنلاین افشا شد
یک آرشیو حجیم ۸۷ گیگابایتی حاوی ۷۷۳ میلیون آدرس ایمیل منحصر به فرد، به همراه گذرواژه‌های کرک شده یا رمزگشایی شده آن‌ها در یک فروم هک آنلاین مشاهده شد.
گفتگو با مرد ورشکسته که همسرش را کشت
مرد ورشکسته که به خاطر عصبانیت همسرش را به قتل رسانده بود در نخستین جلسه بازجویی جزئیات بیشتری را از این حادثه بازگو کرد.
اخلال گر فرودگاه گاتویک لندن دستگیر شد
لندن - ایرنا - یک ماه پس از بحران هوایی فرودگاه گاتویک لندن که سه روز این فرودگاه را در ایام پرتردد تعطیلات کریسمس به تعطیلی کشاند، منابع انگلیسی از دست‌گیری فردی خبر می‌دهند که در همان ایام به پرواز پهپاد در نزدیکی فرودگاه هیترو متهم شده است.
سئول و توکیو از اجلاس سران آمریکا و کره شمالی استقبال کردند
پکن- ایرنا- دولت های کره جنوبی و ژاپن از دومین اجلاس سران آمریکا و کره شمالی که قرار است اواخر فوریه (اوایل اسفند) برگزار شود استقبال کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش سرپرست استقلال به مصدومیت مهاجم آبی پوشان
امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در تماس تلفنی با مرتضی آقاخان بازیکن این تیم، جویای احوال و شرایط او شد و دقایقی با این بازیکن گفت و گو کرد.
چرا انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز متوقف شد؟
یک کارشناس اقتصادی حامی دولت، از توقف روند انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز دولتی انتقاد کرد.
مشکلات برقراری ارتباط پس از ۴۰ سالگی
ارتباط برقرار کردن با دیگران و پیدا کردن دوست کار ساده‌ای نیست، این موضوع زمانی سخت‌تر می‌شود که ما مرز ۴۰ سالگی را رد می‌کنیم، اما دلیل آن چیست؟ اگر دوست دارید بدانید که چرا برقراری ارتباط در سنین بالا سخت‌تر می‌شود، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.
آزمون: آرزو دارم گل قهرمانی را بزنم
سردار آزمون بازیکن دوست داشتنی تیم ملی و مهره مورد علاقه کارلوس کی‌روش، مهاجمی که سرمربی تیم ملی تحت هر شرایطی به عملکردش اعتماد و اعتقاد دارد و حتی بعد از خداحافظی از تیم ملی نیز به پای وی ایستاده تا دوباره سردار همان سردار گلزن و زهردار تیم ملی شود.
طارمی: سردار گل بزند، انگار من زدم
مهدی طارمی همچنان زوج سردار آزمون است، آن هم در یک تورنمنت مهم دیگر.
استراتژی عربستان در کاهش خام‌فروشی LPG
واردات ترموستات به ۵۸ تن رسید
خودروسازان مردم را به مرگ می گیرند تا به تب راضی شوند
چرا آمریکا نفت ونزوئلا را تحریم نمی‌کند؟
هوایی پاک‌تر با جایگزینی CNG به جای بنزین و گازوئیل
کاهش دخالت دولت؛ بهترین مشوق صادرات
افزایش قیمت مسکن در اروپا
پردرآمدترین شغل‌های دنیا در سال ۲۰۱۹
روسیه پنجمین دارنده بزرگ ذخایر طلای جهان
قیمت آپارتمان در یافت آباد