پرسپولیس بازنده اصلی دربی ۸۸

07:19 ۲۰۲ روز و ۲ ساعت پیش برترین ها 586 0

شهرآورد هشتاد‌وهشتم را با اختلاف می‌توان بدترین شهرآورد تمام دوران نامید.

برترین ها

فرهیختگان: شهرآورد هشتاد‌وهشتم را با اختلاف می‌توان بدترین شهرآورد تمام دوران نامید. این مسابقه که برگزاری آن شور و هیجان خاصی را در بین هواداران دو تیم پرطرفدار پایتخت ایجاد می‌کند، امسال متاثر از وضعیت نابسامان و افسارگسیخته اقتصادی توجه کمتری را نسبت به گذشته به خود جلب کرد. به ندرت می‌توان مشابه این دیدار را در تاریخ برگزاری شهرآورد، از لحاظ کیفیت فنی و هیجان قبل و بعد از بازی یافت.
این دیدار در شرایطی برگزار شد که هیچ یک از دو تیم استقلال و پرسپولیس مهیای حضور در این مسابقه نبودند. آبی‌ها به دلیل عدم شکل‌گیری ساختار تیمی، جدایی ستاره‌های موفق فصل قبل و دراختیار نداشتن بسیاری از بازیکنان خود به دلایل مختلف در شروع فصل و حین برگزاری لیگ و پرسپولیس به دلیل محرومیت از جذب بازیکن و جدایی چند ستاره کلیدی، انجام بازی‌های سخت و فشرده و از همه مهم‌تر در پیش بودن دیدار نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا در روز دهم مهر و خستگی بیش از حد بازیکنان و مصدومیت‌های احتمالی، چندان آماده انجام این دیدار نبودند.
استقلال ناآماده و بی‌برنامه و پرسپولیس که هم کمبود بازیکن دارد و هم فشار ناشی از بازی سخت و حساس شهرآورد می‌توانست بر عملکرد این تیم برابر السد تاثیر منفی بگذارد، محتاطانه پا به این دیدار گذاشتند و نتیجه وجود مشکلات ذکر شده یک مسابقه بی‌روح و عاری از هرگونه بار فنی بود.
در روزهای گذشته مسئولان پرسپولیس با استدلال به در پیش بودن بازی با السد در لیگ قهرمانان آسیا در خواست تعویق دیدار با استقلال را داشتند که مورد موافقت سازمان لیگ و کمیته برگزاری مسابقات قرار نگرفت.
با توجه به مشکلات فنی و ساختاری فوتبال ایران، با صعود تیم پرطرفدار پرسپولیس به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا و ملی بودن این موضوع، منطقی به نظر می‌رسید که کمیته برگزاری و سازمان لیگ زمان این دیدار را عوض کنند تا قرمزها با تمام قوا و با استراحت کامل پا به این دیدار حساس در مقابل السد بگذارند.
مگر نه این است که منافع ملی از هر باشگاهی مهم‌تر است و همه باید در راستای موفقیت ملی گام بردارند؟ مسئولان برگزاری مسابقات لیگ، زمان‌بندی از پیش تعیین شده و فاصله چهار روزه بین شهرآورد و بازی با السد را که طبق قانون مناسب برگزاری دو دیدار برای یک تیم است را دلیل مخالفت با درخواست پرسپولیس اعلام کرده‌اند که با توجه به اهمیت دیدار لیگ قهرمانان، چندان منطقی به نظر نمی‌رسد و بیشتر شبیه به بهانه‌ای برای فرار از فشارهای افکار عمومی است.
می‌توان دلایل این تصمیم را در رد درخواست استقلال برای تعویق دیدار سوپرجام با پرسپولیس جست‌وجو کرد. هنگامی که سعید فتاحی و سازمان لیگ مصرانه به دنبال برگزاری سوپرجام بودند و شرایط نامناسب استقلال، دیگر تیم پرطرفدار پایتخت را دلیل مناسبی برای لغو آن دیدار تشخیص ندادند، به زمان‌بندی خود برای برگزاری مسابقات لیگ و احتمال صعود این دو تیم به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان توجهی نداشتند و با سطحی نگری و پافشاری بی‌مورد در موضوع برگزاری سوپرجام که سابقه لغو یا تعویق برگزاری آن در سال‌های قبل نیز وجود داشت، تمام راه‌ها را برای اتخاذ تصمیماتی این چنینی که برای فوتبال ملی کشور بسیار حائز اهمیت است، بر خود بستند.
دستاورد این تصمیم سازمان لیگ و کمیته برگزاری مسابقات، مسابقه‌ای در حد لیگ‌های درجه سوم آسیا، هزاران تماشاگر ناراضی در استادیوم آزادی، میلیون‌ها طرفدار سرخورده از کیفیت این دیدار و از همه مهم‌تر مصدومیت کاپیتان دوم پرسپولیس و یکی از ارکان موفقیت این تیم در دیدارهای گذشته بوده است.
مقصر اصلی مصدومیت حسین ماهینی را می‌توان سعید فتاحی و سازمان لیگ دانست. این مصدومیت زمانی اهمیت دوچندان می‌یابد که نگاهی به لیست بازیکنان پرسپولیس در خط دفاعی می‌اندازیم. باقی‌ ماندن فقط سه بازیکن تخصصی و کارآمد در این خط برای پرسپولیس دقیقا همان دغدغه‌ای است که مسئولان پرسپولیس را مجاب به درخواست تعویق این دیدار کرده بود و این یعنی خط دفاعی متزلزل در مقابل تیمی که از بهترین مهاجمان لیگ قهرمانان بهره می‌برد. حالا پرسپولیس حتی 11 بازیکن باتجربه هم برای بازی در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا ندارد!
سوال مهمی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا برگزاری سوپرجام و شهرآورد 88 در زمان مقرر که درستی این تقویم خود جای بحث دارد، ارزش تشویش اذهان میلیون‌ها طرفدار استقلال و صرف هزینه‌هایی همچون دادرسی در CASو همچنین تحلیل بدنی و روحی بازیکنان پرسپولیس و مصدومیت حسین ماهینی کاپیتان پرسپولیس و عدم‌صعود احتمالی به فینال لیگ قهرمانان و تضییع هزینه‌ها و تلاش‌های یک‌ساله بازیکنان و باشگاه پرسپولیس و از همه مهم‌تر ناامیدی و اضطراب خیل هواداران پرسپولیس را دارد؟ ما هم امیدواریم پرسپولیس با قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا، طلسم ناکامی ایران در این سال‌های طولانی را بشکند اما آیا واقعا با این تصمیمات عجولانه و سطحی می‌توان به این مهم دست یافت؟


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

کمانداران معلول اعزامی به جهانی هلند مشخص شدند
رییس انجمن تیروکمان معلولان از اعزام 10 کماندار معلول به مسابقات جهانی هلند خبر داد و گفت: هرچند همانند کمانداران سالم برای شرکت در جهانی هلند از مسابقات برون مرزی برخوردار نیستیم اما سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در جهانی هلند داشته باشیم.
کیهانی: در آسیایی انتظار مدال از نفرات مطرح داریم-نمی‌دانیم سهمیه جهانی به حدادی داده شده یا نه
رییس فدراسیون دوومیدانی می گوید که حتماً از ورزشکاران سرشناس و مطرح که ظرفیت کسب مدال دارند در مسابقات قهرمانی آسیا انتظار کسب مدال دارد.
نحوه ثبت نام «کارت بلیت مترو خبرنگاران»
مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در مورد نحوه ثبت نام کارت بلیت مدت دار مترو ویژه خبرنگاران توضیحاتی ارائه کرد.
رسانه سعودی: بحران سوریه در آستانه گشایش
تهران – ایرنا – روزنامه الکترونیکی 'ایلاف' مدعی گشایش قریب الوقوع در بحران سوریه شد.
درخواست سازمان آکسفام برای ارسال کمک های فوری به یمن
تهران – ایرنا - سازمان بین‌المللی امدادرسانی آکسفام روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که تاخیر در ارسال کمک های بشردوستانه به یمن، جان بیش از یک میلیون نفر را تهدید می کند.
سفره‌های آب زیرزمینی هنوز تشنه‌اند
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به آخرین وضعیت آبخوان‌های کشور پس از بارندگی‌های اخیر گفت: عمده آبخوان‌های دشت‌های مهم و اصلی کشور بیلان منفی و تراز آبی بسیار پایینی دارند که به هیچ‌وجه با یک دوره بارش خوب متعادل نمی‌شوند.
سوئیس هم به راه ابریشم چین ملحق می شود
پکن- ایرنا- به رغم مخالفت های آمریکا شمار بیشتری از کشورهای اروپایی علاقه مند به امضای توافقنامه راه ابریشم نوین با چین هستند و سوئیس پس از ایتالیا برای الحاق به این برنامه اعلام آمادگی کرده است.
ترامپ با ولیعهد امارات متحده عربی درباره ایران گفت وگو کرد
تهران – ایرنا – کاخ سفید بامداد جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی درخصوص ایران تلفنی گفت وگو کرد.
دورخیز ایران برای صادرات اکسیژن ۱۸
کاربرد ایزوتوپ اکسیژن ۱۸ در علوم پزشکی جهت تشخیص بیماری‌ها با استفاده از تکنیک تشخیصی پت اسکن یا برش نگاری با نشر پوزیترون، به توسعه یکی از دقیق‌ترین روش‌های تشخیص سلول‌های سرطانی در ابتدایی‌ترین مراحل رشد منجر شده است و ایران در این عرصه به زودی در بین کشورهای مطرح در تولید و صادرات این محصول قرار خواهد گرفت.
وزیر خارجه امارات با مقامات آمریکا گفت وگو کرد
نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه امارات متحده عربی در واشنتگن با مشاور امنیت ملی ترامپ و همتای آمریکایی خود دیدار و درباره مسایل منطقه، لیبی و سودان تبادل نظر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نماینده مردم شادگان:سیلاب خوزستان بهانه ساخت سد جدید در این استان نشود
اهواز - ایرنا - نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیلاب خوزستان نباید بهانه ای برای ساخت سدهای جدید در این استان شود.
بازگشت برخی سیل زدگان خوزستان به روستا تا تابستان طول می کشد
اهواز - ایرنا - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به بالا بودن جریان آب در رودخانه ها و ذخایر سدها در ماه های آینده، گفت: بازگشت برخی سیل زدگان به محل سکونت شان در روستاها به دلیل تداوم آبگرفتگی، ممکن است تا تابستان امسال به طول بیانجامد.
کمانداران معلول اعزامی به جهانی هلند مشخص شدند
رییس انجمن تیروکمان معلولان از اعزام 10 کماندار معلول به مسابقات جهانی هلند خبر داد و گفت: هرچند همانند کمانداران سالم برای شرکت در جهانی هلند از مسابقات برون مرزی برخوردار نیستیم اما سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در جهانی هلند داشته باشیم.
کیهانی: در آسیایی انتظار مدال از نفرات مطرح داریم-نمی‌دانیم سهمیه جهانی به حدادی داده شده یا نه
رییس فدراسیون دوومیدانی می گوید که حتماً از ورزشکاران سرشناس و مطرح که ظرفیت کسب مدال دارند در مسابقات قهرمانی آسیا انتظار کسب مدال دارد.
نحوه ثبت نام «کارت بلیت مترو خبرنگاران»
مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در مورد نحوه ثبت نام کارت بلیت مدت دار مترو ویژه خبرنگاران توضیحاتی ارائه کرد.
فرانکفورت،چلسی،آرسنال و والنسیابه نیمه نهایی لیگ اروپارسیدند
تراکتورسازان به فکر از یاد بردن خاطرات شمال- کار سخت شاگردان یحیی در دژ وطنی
پاس از صعود به لیگ یک بازماند- مس شهربابک سقوط کرد
برتری پر گل سپاهان برابر سایپا
تساوی بدون گل مدعیان سقوط در دربی جنوب کشور
نفت و گاز گچساران از صعود به لیگ دسته اول فوتبال بازماند
حیدری: هیات مدیره به جای مصاحبه دنبال حق بازیکنان باشد
دایی: با هر حمله سپاهان تن ما می‌لرزید- در ایران خیلی چیزها برعکس است
تابش: مقابل استقلال به یک گوجه باختیم- برد برابر پرسپولیس پاداش ویژه دارد
قلعه‌نویی: سپاهان و سایپا فراتر از لیگ ظاهر شدند- علی دایی بزرگ فوتبال ماست