پدیده‌ای که می‌خواهد یک تمبر پستی باشد!

02:36 ۵۳ روز و ۱۱ ساعت پیش برترین ها 795 0
         پدیده‌ای که می‌خواهد یک تمبر پستی باشد!

یک ضرب المثل آمریکایی هست که می گوید: مثل یک تمبر پستی باش، آنقدر سفت بچسب تا به مقصد برسی. این مثالی برای تیم سمج یحیی گل محمدی ست. پدیده ای که صدر جدول را رها نمی کند.

برترین ها

ورزش سه: یک ضرب المثل آمریکایی هست که می گوید: مثل یک تمبر پستی باش، آنقدر سفت بچسب تا به مقصد برسی. این مثالی برای تیم سمج یحیی گل محمدی ست. پدیده ای که صدر جدول را رها نمی کند.

پدیده در یک بازی سخت دیگر باز هم شکست نخورد. آنها بعد از باخت هفته اول مقابل پرسپولیس هفت مسابقه دیگر خود را با پیروزی و تساوی پشت سر گذاشته اند تا همچنان بالاتر از غول هایی مثل سپاهان، پرسپولیس، تراکتور و استقلال در بالاترین نقطه لیگ بدرخشند.

آنها هفته به هفته پیش بینی های بد را پشت سر گذاشته و تا آخرین لحظه به هیچ حریفی باج نداده اند. اگر چه امروز در جم مهدی تارتار برای شکست دادن آنها کاملا جدی بود اما این دو مدافع سابق پرسپولیس در نهایت به تساوی یک بر یک رضایت دادند تا پدیده سپاهان صدرنشین را پشت سر بگذارد.

آنها سومین تیمی بودند که در فاصله 24 ساعت پله اول را به دست گرفتندو البته تا 20 روز دیگر به تیم دیگری آن را پس نخواهند داد. اگر چه صدرنشینی لیگ در هفته هشتم موضوع چندان مهمی نیست اما جدول لیگ می تواند 3 هفته خواب راحت را برای یحیی گل محمدی تضمین کند. خوابی که البته با توجه به مشکلاتی مثل کمبودهای مادی و مسایلی از این دست قطعا آنچنان هم آرام نخواهد بود.

         پدیده‌ای که می‌خواهد یک تمبر پستی باشد!

         پدیده‌ای که می‌خواهد یک تمبر پستی باشد!

امروز پدیده در حالی برابر پارس جنوبی به تساوی رسید که توانسته بود در زمین پارس جنوبی که با توجه به ارتفاعش از سطح دریا بازی برای هرتیمی در آن دشوار است برنده باشد اما آن بازیکنی که ساکت الهامی دستیار یحیی گل محمدی در این فصل خودش به لیگ برتر آورده بود امروز با گلی که زد سه امتیاز را از استاد و مربی سابقش گرفت. مجید علیاری مهاجم 25 ساله ای که الهامی از مقاومت به لیگ برتر آورده بود دو امتیاز پدیده را گرفت تا این تیم نتواند با فاصله بیشتری صدرنشینی اش را تثبیت کند.

تقابل امروز پدیده با پارس نکته جالب دیگری هم داشت. پدیده در حال حاضر و در این فصل در موقعیتی قرار دارد که پارس جنوبی فصل گذشته قرار داشت اما تارتار و مردانش در ادامه فصل نتوانستند در برابر تیم هایی که ساز و برگ جدی تری داشتند ، رقابت را ادامه دهند و در نهایت حتی دستشان از سهمیه هم کوتاه ماند.

امسال هم پدیده به صدرجدول آمده اما با این تفاوت که یحیی گل محمدی تجربه های مشابهی با ذوب آهن و نفت در لیگ برتر داشته و این می تواند باعث شود که پدیده از تجارب پارس جنوبی هم درس گرفته و امسال به صدرجدول بچسبد. مثل همان تمبری که امید نمازی می گفت به پاکت طوری بچسبند تا به مقصد برسند.

         پدیده‌ای که می‌خواهد یک تمبر پستی باشد!

بازی امروز البته که خیلی دوستانه به پایان نرسید. ساکت الهامی دستیار یحیی و روح الله سیف اللهی بازیکن تیم پارس جنوبی در پایان بازی با هم درگیری جدی پیدا کردند. به هرحال بازی پرخبر با آن پایان جنجالی با یک تساوی به پایان رسید. این بازی را می توان به نوعی جدال دورتموندی های فصل قبل و لورکوزنی های فصل جدید دانست.

درحالی که فصل قبل پارس جنوبی به واسطه رنگ لباس و نتایجش با دورتموند مقایسه می شد امسال پدیده خیلی شبیه به لورکوزنی است که در اوایل قرن بیست و یکم با کلاوس تاپ مولر و ستاره هایی مثل بالاک و نیوویل توانست به فینال اروپا هم برسد.

جالب است که استقلال خوزستان هم در سالی که لستر قهرمان لیگ برتر انگلستان شد با لستر مقایسه می شد و حالا تعداد شگفتی سازانی که لقبی اروپایی در فوتبال ایران دارند به عدد سه رسیده است.

آیا یحیی می تواند امسال با پدیده شگفتی را تا پایان فصل برساند؟ باید دید چسبندگی این تمبر تا مقصد ادامه خواهد داشت یا تیم های مجهز و پرستاره به هرنحوی که هست جای آن ها را می گیرند؟ پاسخ این جواب از بازی فولاد در جام حذفی آغاز خواهد شد.

جالب اینکه فولاد در شروع مجدد لیگ برتر هم اولین حریف پدیده است. چه جالب وقتی اسم فولاد و یحیی را کنار هم قرار می دهیم. آن ها روزهای باشکوهی بایکدیگر داشته اند و شاید بازهم خاطرات خوش یحیی از تیم سابقش ادامه پیدا کند.

نویسنده: امید ذاکری نیا
عکس از: مهدی مهران نژاد


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

یار مهربان، گمشده ای در هیاهوی زمان
زاهدان - ایرنا - نقش و جایگاه کتاب و کتابخوانی و اهمیت آن در پیشرفت و تعالی یک جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست، کتاب یار مهربانی که همواره سعادت و راهگشایی را هدیه می کند، هرچند بی مهری های ما دردی بر صفحه های خاک خورده آن افزوده است.
معلمان مدارس غیردولتی باید بیمه شوند
محمد محسن‌بیگی اظهار کرد: تمام مؤسسان مدارس غیردولتی موظف هستند معلمان شاغل در این مدارس را که ۲۴ ساعت در هفته فعالیت می‌کنند و بازنشسته نیستند، بیمه کنند.
یار مهربان، گمشده ای در هیاهوی زمان
زاهدان - ایرنا - نقش و جایگاه کتاب و کتابخوانی و اهمیت آن در پیشرفت و تعالی یک جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست، کتاب یار مهربانی که همواره سعادت و راهگشایی را هدیه می کند، هرچند بی مهری های ما دردی بر صفحه های خاک خورده آن افزوده است.
اعلام نتایج وام ضروری بازنشستگان
وام ضروری ۵ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد طی ۳۶ ماه به بازنشستگان واجد شرایط کشوری که در سامانه بازنشستگان ثبت‌نام کرده باشند، تعلق می‌گیرد.
حال خواندن خوش نیست
مشهد - ایرنا - مدیر کل پژوهش و نوآوری نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: فعالیت کتابداران باید در خوش کردن حال مردم با خواندن موثر باشد که این مهم محقق نشده است.
تعیین سرانه مطالعه کشور نیازمند مطالعه جدی است
تهران- ایرنا- رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: در زمینه سرانه مطالعه کشور، ارزیابی دقیق و قاطعی صورت نگرفته و نمی‌توان در این زمینه نظر قاطعی داد مگر اینکه یک کار مطالعاتی همراه با شاخصهای قابل تمرکز، صورت گیرد.
کنترل وضعیت آلایندگی 1134 دستگاه خودروی سنگین
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه براساس آمار 1134 دستگاه خودروی سنگین 85% از این خودروها دارای معاینه فنی و 15% فاقد معاینه فنی بوده‌اند, افزود: در ارزیابی مجدد از خودروهای دارای معاینه فنی 21% از آن از آزمون آلایندگی مردود و معاینه فنی آن ابطال شده است.
دلایل تأخیر در اجرای طرح دوچرخه‌های اشتراکی
مدیر حمل و نقل پاک شهرداری تهران با اشاره به دلایل تأخیر در اجرای طرح دوچرخه‌های اشتراکی گفت: دریافت شارژ اولیه از سوی شرکت طرف قرارداد یکی از دلایل به تاخیر افتادن طرح است.
«سرو زیرآب» در سینماهای همدان اکران می شود
همدان- ایرنا- مدیر امور سینمایی حوزه هنری همدان گفت: فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه‌آهنگر از امروز همزمان با تهران در سینماهای قدس، فلسطین و بهمن ملایر اکران می شود.
ولی‌عهد ابوظبی نقش اردن را مهم خواند
بن زاید روز سه‌شنبه (دیروز) وارد اردن شد و در کاخ الحسینیه با «عبدالله دوم» شاه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آمریکا با تحریم غذا و دارو مردم ایران را نشانه گرفته
رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: آمریکا با رویکرد خصمانه و تحریم های مختلف از جمله غذا و دارو مردم ایران اسلامی را برای ضربه زدن نشانه گرفته است.
سفارت ایران حمله تروریستی هتل اورانوس کابل را محکوم کرد
سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، واقعه تروریستی هتل اورانوس در افغانستان را محکوم کرد.
بازگشایی بسته پیشنهادی قیمت خودرو در هیئت دولت- 246 روز تاخیر در شفاف‌سازی حقوق مدیران- جدال کارگران و کارفرمایان بر سر بقا
مطابق جدیدترین آمار از میزان تولید کالاهای منتخب صنعتی در شش ماهه نخست امسال شاهد افت تولید ۲۲ محصول صنعتی از میان ۳۱ کالا بوده‌است.
پنجمین دوره آیین «کتابگردی» فردا برگزار می شود
تهران -ایرنا- معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: پنجمین دوره آیین «کتابگردی» فردا- پنجشنبه یکم آذرماه- برگزار می شود.
شب عرض اندام ارسلان کامکار در کنسرت مانجین
تهران- ایرنا- ارکستر مانجین سه‌شنبه شب با اجرایی موفق توانست نام ارسلان کامکار را به عنوان یکی از شایسته‌ترین افراد برای رهبری ارکستر ملی مطرح کند.
دلایل مدعی بودن ایران برای قهرمانی جام ملت‌ها
مدافع تراکتورسازی در بازی با پرسپولیس حضور نخواهد داشت
کاوانی: من و نیمار هم‌تیمی و برادر هم هستیم
فن دایک: هلند فقط به یورو ۲۰۲۰ فکر می‌کند
جشن قهرمانی پرسپولیس جلوی چشم تراکتوری‌ها؟!
خوشحالی سرخ‌ها با ساق‌های مصدوم
باشگاه پرسپولیس منتظر تصمیم وزیر ورزش
بازگشت تیم فوتبال امید بدون لژیونر‌ها
مدافع تراکتور مقابل پرسپولیس هم غایب است
افتخاری عضو هیات مدیره استقلال نیست