فیس‌بوک کلمات عبور مسروقه کاربران خود را از بازار سیاه اینترنت می‌خرد

13:21 ۴۳۳ روز و ۱۶ ساعت پیش ایتنا 205 0
فیس‌بوک کلمات عبور مسروقه کاربران خود را از بازار سیاه اینترنت می‌خرد

ایتنا - فیس‌بوک با حضور در بازار سیاه آنلاین، پسوردهای دزدیده شده کاربران خود را می‌خرد.

ایتنا

کارکنان فیس‌بوک با حضور در بازار سیاه آنلاین کلمات عبور مسروقه کاربران خود را خریداری می‌کنند. هدف از این کار ارتقای امنیت این شبکه اجتماعی اعلام شده است.به گزارش ایتنا از فارس به نقل از سوفوس، الکس استاموس مدیر امور امنیتی شرکت سوفوس در این مورد گفته است: استفاده مجدد از کلمات عبور هک شده که در بازارهای سیاه هم پخش شده‌اند، یکی از دلایل اصلی آسیب دیدن کاربران اینترنت و به خطر افتادن امنیت آنهاست و به همین علت فیس‌بوک در تلاش است با خرید و مطلع شدن از ماهیت این کلمات عبور جلوی استفاده مجدد از آنها را بگیرد.فیس‌بوک با اطلاع از این کلمات عبور و شناسایی کاربران آنها می‌تواند به ده‌ها میلیون کاربر در مورد خطرات استفاده از چنین کلمات عبوری هشدار دهد و مانع از سوءاستفاده‌های هکرها شود.پیش از این نیز اخباری در مورد این نوع فعالیت‌های فیس‌بوک منتشر شده بود. از جمله در سال ۲۰۱۳ و بعد از نفوذ هکرها به سرورهای شرکت ادوبی و سرقت کلمات عبور کاربران ، یک گروه امنیتی از فیس‌بوک با بررسی داده‌های نشت کرده به وب تلاش کرد کاربرانی را که از یک کلمه عبور واحد برای لاگین به ادوبی و فیس‌بوک استفاده می‌کردند را شناسایی کند و به آنها در مورد ضرورت تغییر کلمه‌های عبورشان هشدار دهد.در این مورد فیس‌بوک کلمه عبور کاربرانی که در هر دو سایت از یک کلمه عبور استفاده می‌کردند را قفل کرد و از آنها خواست این کلمه‌ها را تغییر دهند. در آن زمان بسیاری حیرت کردند که فیس‌بوک چگونه توانسته این افراد را شناسایی کند و حالا مشخص شده که حضور فیس‌بوک در بازار سیاه عامل این موفقیت بوده است.


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار

پر بازدید ترین اخبار امروز

با وجود مازاد تولید، هم قاچاق داریم هم واردات رسمی!
مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه گفت: علیرغم اینکه انواع گل و گیاه در ایران تولید می‌شود و محصول روی دست تولیدکنندگان مانده است، نه تنها گل و گیاه به صورت قاچاق وارد می‌شود، بلکه درهای گمرک به روی واردات باز است.
مظنه خرید زنجیرچرخ در بازار چقدر است؟
زنجیر چرخ با سایز 14، در بازار با قیمت 67 هزار تومان بفروش می رسد.
منشأ غرش‌های زمین در ایلام چیست؟
از زمان وقوع زمین‌لرزه شدید سرپل‌ذهاب، از سوی مردم محلی گزارش شده که صداهایی از درون زمین اهالی شهرستان سرابله واقع در استان ایلام را نگران کرده است. به همین دلیل تیم کارشناسی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی به محل اعزام شدند و اعلام کردند که این صداهای معماگونه منشأ زمین‌لرزه‌ای ندارد و احتمالا به یک پدیده زمین شناسی دیگر مربوط است.
هند جایگاه ایران در تولید آهن‌ اسفنجی را گرفت
بر اساس گزارش سال ۲۰۱۷ انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد در ایران بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته اما هند موفق شده با افزایش تولید آهن اسفنجی، رتبه اول ایران در تولید این محصول را بگیرد و ایران در تبه دوم تولید آهن اسفنجی دنیا ایستاد.
کدام یک به تعهداتش عمل نکرد؛ وزارت راه یا ذوب آهن؟
در روزهای ابتدایی آغاز به کار دولت یازدهم با حضور وزرای راه و صنعت در اصفهان، قراردادی امضا شد که می‌توانست یکی از اصلی‌ترین بخش‌های اقتصادی ایران را فعال کرده و به مرحله خوداتکایی برساند. موضوعی که با گذشت حدود پنج سال هنوز سرنوشت نامعلومی دارد.