بانوان روستایی دزفول در حسرت امکانات ورزشی

10:39 ۳ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 39 0
بانوان روستایی دزفول در حسرت امکانات ورزشی

دزفول - ایرنا - با وجود توسعه امکانات و تجهیزات ورزشی در مناطق شهری دزفول، روستاهای این شهرستان از نبود امکانات ورزشی ویژه بانوان رنج می برند.

ایرنا

به گزارش ایرنا بانوان مناطق روستایی دزفول به دلیل کمبود امکانات و نبود زیرساخت های لازم از جمله سالن ورزشی، باشگاه، بوستان و فضای سبز مناسب در آرزوی ورزش هستند.
به گفته کارشناسان، بیماری های قلبی و عروقی به دلیل نداشتن تحرک لازم هر روز در مناطق روستایی بیشتر می شود.
به رغم وجود باشگاه و امکانات ورزشی ویژه آقایان، در بیشتر مناطق روستایی شهرستان دزفول هیچ امکاناتی در اختیار بانوان قرار داده نشده و همچنان کمبود امکانات و زیرساخت های ورزشی برای این قشر مشهود است.

** تقاضا برای باشگاه های مجهز بانوان در بخش چغامیش زیاد است
بخشدار چغامیش دزفول به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه زیرساخت ها و امکانات لازم برای ورزش بانوان در بخش چغامیش فراهم نیست و محدودیت هایی در این خصوص وجود دارد.
سیدمهدی چلوی افزود: 2 باشگاه در بخش چغامیش دزفول ویژه آقایان وجود دارد که در تلاش هستیم برای بانوان نیز اقداماتی انجام دهیم.
وی با بیان اینکه برخی محدودیت های فرهنگی مانع ورزش بانوان در مناطق روستایی شده است، اظهار داشت: 2 سالن برای ورزش بانوان در ساعات صبح در نظر گرفته شده ولی تقاضا برای راه اندازی باشگاه های مجهز زیاد است که امیدواریم با تلاش مسئولان و تامین اعتبار بتوانیم امکاناتی ویژه ورزش بانوان در این بخش اختصاص دهیم.

** امکانات ورزشی ویژه بانوان در بخش شهیون وجود ندارد
بخشدار شهیون دزفول نیز گفت: متاسفانه هیچ امکانات ورزشی برای ورزش بانوان در بخش شهیون در نظر گرفته نشده و فقط یک زمین خاکی غیراستاندارد و یک سالن ویژه آقایان زیرنظر بسیج در این بخش وجود دارد.
محمدحسین خجسته کیا افزود: سالن چند منظوره ورزشی در بخش شهیون دزفول واقع در روستای باغچه بان در حال ساخت است که تاکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ساخت آن از سال 94 به علت نبود اعتبار متوقف شده است.
وی با بیان اینکه ساخت این سالن از محل اعتبارات ستاد بحران کشور آغاز شده بود، اظهار داشت: برای تکمیل این سالن چند منظوره افزون بر 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم با تامین اعتبار، تکمیل شود.
مسئول اداره ورزش جوانان بخش مرکزی دزفول نیز در این باره گفت: در شهرهای اقماری بخش مرکزی دزفول مانند شهر امام(ره)، بانوان در رشته های فوتسال، والیبال، ژیمناستیک، آمادگی جسمانی و ورزش های گروهی فعال هستند بطوریکه تیم فوتسال شاهین بانوان این شهر سال گذشته به لیگ سه راه یافت ولی به دلیل نداشتن هزینه ورودی امکان حضور در مسابقات را پیدا نکرد.
حسین عیسوند حاتمی با تاکید بر لزوم حمایت از ورزش بانوان افزود: بانوان در شهر صفی آباد دزفول در رشته های والیبال، آمادگی جسمانی، ژیمناستیک، فوتبال و والیبال و بانوان شهر میانرود در رشته های فوتسال و والیبال فعال هستند.
وی اظهار داشت: بانوان شهر شمس آباد دزفول نیز در رشته های ورزشی ایروبیک، ژیمناستیک، آمادگی جسمانی و بانوان شهر سیاه منصور در رشته های تکواندو فعالند ولی در هیچ کدام از این شهرها سالن ورزشی ویژه بانوان وجود ندارد و بانوان در مناطق روستایی از هیچ امکاناتی برای ورزش بهره مند نیستند.
وی با بیان اینکه در هر یک از شهرهای اقماری باید یک سالن ویژه بانوان وجود داشته باشد، گفت: هزینه های مسابقات بانوان زیاد است و با وجود کمک های نماینده دزفول در مجلس، شرکت های خصوصی و اداره ورزش و جوانان، بانوان به علت تامین نشدن هزینه ها از حضور در مسابقات باز می مانند.
عیسوند حاتمی با بیان اینکه بانوان بخش مرکزی ظرفیت های بالایی در سطح کشوری و حتی بین المللی دارند، افزود: بانوان شهر شمس آباد سه مقام کشوری در ووشو و بانوان شهر سیاه منصور در رشته تکواندو موفق به کسب مقام کشوری شده اند که اگر مورد حمایت قرار گیرند می توانند در میدان های کشوری و بین المللی نیز به خوبی بدرخشند.

** اکثر روستاهای بخش مرکزی از امکانات ورزشی محروم هستند
مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی دزفول با بیان اینکه هنوز تعداد زیادی از روستاهای بخش مرکزی دزفول از امکانات باشگاهی و ورزشی محروم هستند، گفت: با وجود همکاری آموزش و پرورش و در اختیار گذاشتن فضای مدرسه برای ورزش بانوان در همه فصول سال هنوز کمبودهای زیادی در این خصوص وجود دارد که نیازمند توجه مسئولان است.
فرشته ظریف با اشاره به اهمیت توسعه ورزش بانوان در مناطق روستایی افزود: ورزش بانوان در مناطق روستایی نیازمند توجه بیشتری است.
وی افزود: بانوان روستایی به دلیل نبود امکانات تفریحی و ورزشی از اوقات فراغت به درستی استفاده نمی کنند که دوری از تفریح و سرگرمی مناسب و ورزش با گذر زمان ممکن است روحیه نشاط را در بین بانوان روستایی از بین ببرد.
مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی دزفول اظهار داشت: تلاش بر این است با همکاری بخشداری مرکزی دزفول در روستاهایی که باشگاه ورزشی نیست یا باشگاه راه اندازی شود یا از فضای مدارس برای ورزش بانوان استفاده شود.
وی افزود: تاکنون امکانات و تجهیزات ورزشی به برخی روستاهای بخش مرکزی دزفول داده شده است.

** نشاط بانوان با دوری از ورزش از بین می رود
ظریف با تاکید بر اینکه باید توجه ویژه ای به ورزش بانوان برای ایجاد روحیه نشاط در خانواده داشته باشیم، افزود: رویکرد بخشداری مرکزی دزفول در سال جاری توانمندسازی و کارآفرینی بانوان ساکن در مناطق روستایی است که با همکاری نیروهای متخصص کلاس های کپوبافی، پته دوزی، آرایشگری، فرش بافی و گلیم بافی در روستاهای بخش مرکزی دزفول برگزار شد که نتایج بسیار مثبتی در پی داشت.
وی ضمن تقدیر از بخشدار مرکزی دزفول بابت حمایت از اجرای برنامه های فرهنگی در مناطق روستایی اظهار داشت: با تمرکزسازی فعالیت های فرهنگی امکان راه اندازی کانون های جدید و ارائه مشاوره های مختلف به بانوان روستایی فراهم شد و با حضور مشاور در مناطق، زنان روستایی از این مشاوره ها بهره مند شدند.
بخش مرکزی دزفول با حدود 110 هزار نفر جمعیت بیش از 38 روستا دارد.
7278/3022


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

زور دختران والیبال به چین نرسید
تیم ملى والیبال زنان ایران مقابل چین با نتیجه ٣ بر صفر شکست خورد.
جام قهرمانی آسیا امسال برای السد است
عضو هیئت مدیره باشگاه السد گفت: به نظرم امسال السد شایسته قهرمانی در آسیا است و ان شا الله جام لیگ قهرمانان آسیا امسال از آن ما خواهد بود.
اسپالتی خوشحال از شب دراماتیک جوزپه مه آتزا
سرمربی اینتر از پیروزی که تیمش در دیدار برابر تاتنهام به دست آورد خوشحال است و تاکید کرد که این پیروزی اعتماد به نفس بازیکنان را بالا خواهد برد.
کلوپ در تعجب از درخشش مهاجم برزیلی تیمش
سرمربی آلمانی لیورپول بعد از پیروزی برابر پاری سن ژرمن به ستایش از مهاجم برزیلی تیمش پرداخت.
مائورو ایکاردی: می‌توانیم با هر تیمی رقابت کنیم
مائورو ایکاردی معتقد است تیم فوتبال اینتر قدرت رویارویی با هر تیمی را دارد.
فتحی: باید برای ستاره سوم تلاش کنیم
امیرحسین فتحی, سرپرست باشگاه استقلال در جمع بازیکنان این تیم تاکید کرد: باید فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا را فراموش و برای کسب ستارم سوم استقلال در فصل آینده این رقابت‌ها تلاش کنیم.
اخطار‌های شفر به آبی‌پوشان
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در پایان تمرین امروز با تاکید بر اینکه همه بازیکنان برای کل تیم باید بجنگند گفت: هیچ بازیکنی حق ندارد با صورت ناراحت روی نیمکت بنشیند.
رویای الدحیل برابر پرسپولیس به کابوس تبدیل شد
یک مفسر مطرح فوتبال قطر سرمربی تونسی تیم فوتبال الدحیل را به خاطر شکست برابر پرسپولیس و حذف از لیگ قهرمانان آسیا مورد انتقاد قرار داد.
غیبت نیومایر، گرو و اسماعیلی در حضور فتحی
تمرین امروز تیم فوتبال استقلال در غیبت ۳ بازیکنان تیم برگزار شد.
واکنش فتح‌الله‌زاده به خبر مدیر شرط بند استقلال
مدیرعامل سابق استقلال می‌گوید هیچگاه سمت شرط‌بندی نرفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آیا می‌شود در ماه محرم ازدواج کرد؟
احکام شرعی در خصوص خواستگاری، عقد و ازدواج در ماه محرم و صفر را در این گزارش بخوانید.
فرزندان خردسال طلبه جوانی که کشته شد
باشگاه خبرنگاران تصویر سه فرزند محمد تولایی طلبه جوان مشهدی را که چند روز پیش مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته بود، و صبح دیروز در بیمارستان قائم مشهد به لقاءالله پیوست،منتشر کرد.
توصیه «هاشم خان» برای نذری دادن- عکس
مهدی سلطانی متن زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
والورده: کارهای خارق العاده، عادت مسی است
سرمربی بارسا در نشست خبری پس از بازی با آیندهوون به تمجید از لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی خود پرداخت.
شعار مراسم امسال اربعین حسینی انتخاب شد
نشست شورای راهبردی اربعین حسینی عصر سه شنبه با هدف تسهیل و روان‌سازی امور مربوط به اربعین حسینی در محل وزارت کشور برگزار شد.
سومین برد متوالی برای دختران والیبالیست ایران- صعود به عنوان سرگروه
هدف گلبال ایران دفاع از عنوان سومی آسیا در جاکارتا است
مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان: بازیکنان مقابل فیلیپین با جسارت بازی کردند
استان اصفهان با کمبود مربی سوارکاری زن مواجه است
تیم تیراندازی بانوان قم برای حضور در لیگ برتر تقویت شد
لنگرود قهرمان مسابقات کونگ فو توآ بانوان گیلان شد
تیم ملی گلبال ایران از مدعیان قهرمانی جاکارتا است
دختران ووشوکار کرمانشاه دست پر از ارمنستان باز می گردند
رقابت نزدیک تیم ها در هفته دوم لیگ تیراندازی با کمان
شلیک به یک زن بی‌گناه در رسوایی بابل