بانوان روستایی دزفول در حسرت امکانات ورزشی

10:39 ۱۲۹ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 241 0
بانوان روستایی دزفول در حسرت امکانات ورزشی

دزفول - ایرنا - با وجود توسعه امکانات و تجهیزات ورزشی در مناطق شهری دزفول، روستاهای این شهرستان از نبود امکانات ورزشی ویژه بانوان رنج می برند.

ایرنا

به گزارش ایرنا بانوان مناطق روستایی دزفول به دلیل کمبود امکانات و نبود زیرساخت های لازم از جمله سالن ورزشی، باشگاه، بوستان و فضای سبز مناسب در آرزوی ورزش هستند.
به گفته کارشناسان، بیماری های قلبی و عروقی به دلیل نداشتن تحرک لازم هر روز در مناطق روستایی بیشتر می شود.
به رغم وجود باشگاه و امکانات ورزشی ویژه آقایان، در بیشتر مناطق روستایی شهرستان دزفول هیچ امکاناتی در اختیار بانوان قرار داده نشده و همچنان کمبود امکانات و زیرساخت های ورزشی برای این قشر مشهود است.

** تقاضا برای باشگاه های مجهز بانوان در بخش چغامیش زیاد است
بخشدار چغامیش دزفول به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه زیرساخت ها و امکانات لازم برای ورزش بانوان در بخش چغامیش فراهم نیست و محدودیت هایی در این خصوص وجود دارد.
سیدمهدی چلوی افزود: 2 باشگاه در بخش چغامیش دزفول ویژه آقایان وجود دارد که در تلاش هستیم برای بانوان نیز اقداماتی انجام دهیم.
وی با بیان اینکه برخی محدودیت های فرهنگی مانع ورزش بانوان در مناطق روستایی شده است، اظهار داشت: 2 سالن برای ورزش بانوان در ساعات صبح در نظر گرفته شده ولی تقاضا برای راه اندازی باشگاه های مجهز زیاد است که امیدواریم با تلاش مسئولان و تامین اعتبار بتوانیم امکاناتی ویژه ورزش بانوان در این بخش اختصاص دهیم.

** امکانات ورزشی ویژه بانوان در بخش شهیون وجود ندارد
بخشدار شهیون دزفول نیز گفت: متاسفانه هیچ امکانات ورزشی برای ورزش بانوان در بخش شهیون در نظر گرفته نشده و فقط یک زمین خاکی غیراستاندارد و یک سالن ویژه آقایان زیرنظر بسیج در این بخش وجود دارد.
محمدحسین خجسته کیا افزود: سالن چند منظوره ورزشی در بخش شهیون دزفول واقع در روستای باغچه بان در حال ساخت است که تاکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ساخت آن از سال 94 به علت نبود اعتبار متوقف شده است.
وی با بیان اینکه ساخت این سالن از محل اعتبارات ستاد بحران کشور آغاز شده بود، اظهار داشت: برای تکمیل این سالن چند منظوره افزون بر 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم با تامین اعتبار، تکمیل شود.
مسئول اداره ورزش جوانان بخش مرکزی دزفول نیز در این باره گفت: در شهرهای اقماری بخش مرکزی دزفول مانند شهر امام(ره)، بانوان در رشته های فوتسال، والیبال، ژیمناستیک، آمادگی جسمانی و ورزش های گروهی فعال هستند بطوریکه تیم فوتسال شاهین بانوان این شهر سال گذشته به لیگ سه راه یافت ولی به دلیل نداشتن هزینه ورودی امکان حضور در مسابقات را پیدا نکرد.
حسین عیسوند حاتمی با تاکید بر لزوم حمایت از ورزش بانوان افزود: بانوان در شهر صفی آباد دزفول در رشته های والیبال، آمادگی جسمانی، ژیمناستیک، فوتبال و والیبال و بانوان شهر میانرود در رشته های فوتسال و والیبال فعال هستند.
وی اظهار داشت: بانوان شهر شمس آباد دزفول نیز در رشته های ورزشی ایروبیک، ژیمناستیک، آمادگی جسمانی و بانوان شهر سیاه منصور در رشته های تکواندو فعالند ولی در هیچ کدام از این شهرها سالن ورزشی ویژه بانوان وجود ندارد و بانوان در مناطق روستایی از هیچ امکاناتی برای ورزش بهره مند نیستند.
وی با بیان اینکه در هر یک از شهرهای اقماری باید یک سالن ویژه بانوان وجود داشته باشد، گفت: هزینه های مسابقات بانوان زیاد است و با وجود کمک های نماینده دزفول در مجلس، شرکت های خصوصی و اداره ورزش و جوانان، بانوان به علت تامین نشدن هزینه ها از حضور در مسابقات باز می مانند.
عیسوند حاتمی با بیان اینکه بانوان بخش مرکزی ظرفیت های بالایی در سطح کشوری و حتی بین المللی دارند، افزود: بانوان شهر شمس آباد سه مقام کشوری در ووشو و بانوان شهر سیاه منصور در رشته تکواندو موفق به کسب مقام کشوری شده اند که اگر مورد حمایت قرار گیرند می توانند در میدان های کشوری و بین المللی نیز به خوبی بدرخشند.

** اکثر روستاهای بخش مرکزی از امکانات ورزشی محروم هستند
مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی دزفول با بیان اینکه هنوز تعداد زیادی از روستاهای بخش مرکزی دزفول از امکانات باشگاهی و ورزشی محروم هستند، گفت: با وجود همکاری آموزش و پرورش و در اختیار گذاشتن فضای مدرسه برای ورزش بانوان در همه فصول سال هنوز کمبودهای زیادی در این خصوص وجود دارد که نیازمند توجه مسئولان است.
فرشته ظریف با اشاره به اهمیت توسعه ورزش بانوان در مناطق روستایی افزود: ورزش بانوان در مناطق روستایی نیازمند توجه بیشتری است.
وی افزود: بانوان روستایی به دلیل نبود امکانات تفریحی و ورزشی از اوقات فراغت به درستی استفاده نمی کنند که دوری از تفریح و سرگرمی مناسب و ورزش با گذر زمان ممکن است روحیه نشاط را در بین بانوان روستایی از بین ببرد.
مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی دزفول اظهار داشت: تلاش بر این است با همکاری بخشداری مرکزی دزفول در روستاهایی که باشگاه ورزشی نیست یا باشگاه راه اندازی شود یا از فضای مدارس برای ورزش بانوان استفاده شود.
وی افزود: تاکنون امکانات و تجهیزات ورزشی به برخی روستاهای بخش مرکزی دزفول داده شده است.

** نشاط بانوان با دوری از ورزش از بین می رود
ظریف با تاکید بر اینکه باید توجه ویژه ای به ورزش بانوان برای ایجاد روحیه نشاط در خانواده داشته باشیم، افزود: رویکرد بخشداری مرکزی دزفول در سال جاری توانمندسازی و کارآفرینی بانوان ساکن در مناطق روستایی است که با همکاری نیروهای متخصص کلاس های کپوبافی، پته دوزی، آرایشگری، فرش بافی و گلیم بافی در روستاهای بخش مرکزی دزفول برگزار شد که نتایج بسیار مثبتی در پی داشت.
وی ضمن تقدیر از بخشدار مرکزی دزفول بابت حمایت از اجرای برنامه های فرهنگی در مناطق روستایی اظهار داشت: با تمرکزسازی فعالیت های فرهنگی امکان راه اندازی کانون های جدید و ارائه مشاوره های مختلف به بانوان روستایی فراهم شد و با حضور مشاور در مناطق، زنان روستایی از این مشاوره ها بهره مند شدند.
بخش مرکزی دزفول با حدود 110 هزار نفر جمعیت بیش از 38 روستا دارد.
7278/3022


گروه های زیر مجموعه ورزشی

ورزش بانوان
ورزش بانوان

آخرین اخبار

پسر شیروانی، مادرش را به قتل رساند
فرمانده انتظامی شیروان از قتل مادر توسط پسر در این شهرستان خبر داد.
ذکری که از مال دنیا بی نیازتان می کند
آقا جان کار من بسته شده و به هر کاری که متوجه می شوم و دست میزنم، سودی نمی کنم و به هر حاجتی رو می آورم آن حاجتم روا نمی شود، چه کنم؟!
افشاگری «لیلا اوتادی» درباره حواشی بازیگران زن یک سریال جنجالی
لیلا اوتادی بازیگر سینما و تلویزیون درباره حواشی به وجود آمده درباره مجموعه «۱۳ شمالی» توضیحاتی را مطرح کرد.
پربرف ترین روستای دنیا- عکس
روستای شیراکاوا در ژاپن بدلیل قرار گرفتن در شرایط خاص آب و هوایی پر برف‌ترین نقطه قابل سکونت در جهان است. میزان بارش برف در این دهکده سالانه ۱۰و نیم متر است.
رمز‌های موفقیت در کنکور
کنکور یکی از آزمون‌های مهم زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی زندگی ماست.
دلایل بروز افسردگی در کودکان + نشانه‌ها و راهکار‌های درمانی
محتشمی گفت: ناامیدی، خشم، درماندگی، اضطراب، نوسانات خلقی، احساس گناه و غمگین بودن از نشانه‌های عاطفی در کودکان است.
شایع‌ترین بیماری قلبی در ایران را بشناسید
رئیس اولین کنگره توانبخشی قلبی، عروقی و ریوی درباره شایع‌ترین انواع بیماری‌های قلبی در دنیا و ایران و عوارض این ناهنجاری‌ها توضیح داد.
چه عواملی باعث ریزش مو می‌شوند؟
شایع ترین علت ریزش مو در زنان و مردان شرایطی است به نام " آلوپسی آندروژنیک" که با نام " طاسی با الگوی مردانه" شناخته می‌شود .
ارتباط مستقیم بین کم‌خوابی و افزایش خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها
یک متخصص داخلی بیان کرد: فعالیت صبح و خواب با کیفیت با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ارتباط دارد.
ترکیه: آمریکا برای خروج از سوریه با ما هماهنگ شود
ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه باید با هماهنگی نیروهای مسلح ترکیه صورت بگیرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
دلیل چسبیدن کودک به مادر چیست؟
وحید اکبری در خصوص دلبستگی کودک به مادر گفت: برخلاف باور عمومی، چسبیدن کودک به مادر به‌ خاطر یادگیری و حتی نیاز به غذا و تامین سلامت جسمی نیست، بلکه به‌ دلیل امنیت روانی است که چنین رابطه‌ی سرشار از صمیمیت به‌ وجود می‌آید.
مادورو: تسلیم نمی‌شوم
رئیس‌جمهور ونزوئلا بعد از مداخله‌جویی‌های آمریکا و اقدام رهبر مخالفان این کشور در معرفی خود به عنوان رئیس‌جمهور خودخوانده گفت که تسلیم نخواهد شد.
شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
ملی‌پوش وزنه‌برداری بانوان: نیم نگاهی به کسب مدال آسیا داریم
ملی‌پوش والیبال نشسته بانوان: نقره جاکارتا به شدت دلچسب بود
لیگ برتر فوتبال بانوان‌- وقتی با یک گل همه چیز به هم می‌ریزد
پیروزی خادم الشریعه در دور نخست مسابقات جبل الطارق
لیگ برتر والیبال بانوان در ایستگاه آخر
دعوت از نیما عالمیان و مهشید اشتری برای حضور در کاپ آسیا
سلطانی‌فر: ورزش زنان اولویت دولت و وزارت ورزش است
بانوی سنگنورد: مسئولان هرمزگان قول پاداش دادند اما پرداخت نکردند
2500 بانوی ورزشکار مهابادی عضو هیات های ورزشی هستند
دعوت از ۱۳ هوگوپوش به اردوی تیم ملی تکواندوی بانوان