بانوان روستایی دزفول در حسرت امکانات ورزشی

10:39 ۶۱ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 143 0
بانوان روستایی دزفول در حسرت امکانات ورزشی

دزفول - ایرنا - با وجود توسعه امکانات و تجهیزات ورزشی در مناطق شهری دزفول، روستاهای این شهرستان از نبود امکانات ورزشی ویژه بانوان رنج می برند.

ایرنا

به گزارش ایرنا بانوان مناطق روستایی دزفول به دلیل کمبود امکانات و نبود زیرساخت های لازم از جمله سالن ورزشی، باشگاه، بوستان و فضای سبز مناسب در آرزوی ورزش هستند.
به گفته کارشناسان، بیماری های قلبی و عروقی به دلیل نداشتن تحرک لازم هر روز در مناطق روستایی بیشتر می شود.
به رغم وجود باشگاه و امکانات ورزشی ویژه آقایان، در بیشتر مناطق روستایی شهرستان دزفول هیچ امکاناتی در اختیار بانوان قرار داده نشده و همچنان کمبود امکانات و زیرساخت های ورزشی برای این قشر مشهود است.

** تقاضا برای باشگاه های مجهز بانوان در بخش چغامیش زیاد است
بخشدار چغامیش دزفول به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه زیرساخت ها و امکانات لازم برای ورزش بانوان در بخش چغامیش فراهم نیست و محدودیت هایی در این خصوص وجود دارد.
سیدمهدی چلوی افزود: 2 باشگاه در بخش چغامیش دزفول ویژه آقایان وجود دارد که در تلاش هستیم برای بانوان نیز اقداماتی انجام دهیم.
وی با بیان اینکه برخی محدودیت های فرهنگی مانع ورزش بانوان در مناطق روستایی شده است، اظهار داشت: 2 سالن برای ورزش بانوان در ساعات صبح در نظر گرفته شده ولی تقاضا برای راه اندازی باشگاه های مجهز زیاد است که امیدواریم با تلاش مسئولان و تامین اعتبار بتوانیم امکاناتی ویژه ورزش بانوان در این بخش اختصاص دهیم.

** امکانات ورزشی ویژه بانوان در بخش شهیون وجود ندارد
بخشدار شهیون دزفول نیز گفت: متاسفانه هیچ امکانات ورزشی برای ورزش بانوان در بخش شهیون در نظر گرفته نشده و فقط یک زمین خاکی غیراستاندارد و یک سالن ویژه آقایان زیرنظر بسیج در این بخش وجود دارد.
محمدحسین خجسته کیا افزود: سالن چند منظوره ورزشی در بخش شهیون دزفول واقع در روستای باغچه بان در حال ساخت است که تاکنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ساخت آن از سال 94 به علت نبود اعتبار متوقف شده است.
وی با بیان اینکه ساخت این سالن از محل اعتبارات ستاد بحران کشور آغاز شده بود، اظهار داشت: برای تکمیل این سالن چند منظوره افزون بر 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم با تامین اعتبار، تکمیل شود.
مسئول اداره ورزش جوانان بخش مرکزی دزفول نیز در این باره گفت: در شهرهای اقماری بخش مرکزی دزفول مانند شهر امام(ره)، بانوان در رشته های فوتسال، والیبال، ژیمناستیک، آمادگی جسمانی و ورزش های گروهی فعال هستند بطوریکه تیم فوتسال شاهین بانوان این شهر سال گذشته به لیگ سه راه یافت ولی به دلیل نداشتن هزینه ورودی امکان حضور در مسابقات را پیدا نکرد.
حسین عیسوند حاتمی با تاکید بر لزوم حمایت از ورزش بانوان افزود: بانوان در شهر صفی آباد دزفول در رشته های والیبال، آمادگی جسمانی، ژیمناستیک، فوتبال و والیبال و بانوان شهر میانرود در رشته های فوتسال و والیبال فعال هستند.
وی اظهار داشت: بانوان شهر شمس آباد دزفول نیز در رشته های ورزشی ایروبیک، ژیمناستیک، آمادگی جسمانی و بانوان شهر سیاه منصور در رشته های تکواندو فعالند ولی در هیچ کدام از این شهرها سالن ورزشی ویژه بانوان وجود ندارد و بانوان در مناطق روستایی از هیچ امکاناتی برای ورزش بهره مند نیستند.
وی با بیان اینکه در هر یک از شهرهای اقماری باید یک سالن ویژه بانوان وجود داشته باشد، گفت: هزینه های مسابقات بانوان زیاد است و با وجود کمک های نماینده دزفول در مجلس، شرکت های خصوصی و اداره ورزش و جوانان، بانوان به علت تامین نشدن هزینه ها از حضور در مسابقات باز می مانند.
عیسوند حاتمی با بیان اینکه بانوان بخش مرکزی ظرفیت های بالایی در سطح کشوری و حتی بین المللی دارند، افزود: بانوان شهر شمس آباد سه مقام کشوری در ووشو و بانوان شهر سیاه منصور در رشته تکواندو موفق به کسب مقام کشوری شده اند که اگر مورد حمایت قرار گیرند می توانند در میدان های کشوری و بین المللی نیز به خوبی بدرخشند.

** اکثر روستاهای بخش مرکزی از امکانات ورزشی محروم هستند
مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی دزفول با بیان اینکه هنوز تعداد زیادی از روستاهای بخش مرکزی دزفول از امکانات باشگاهی و ورزشی محروم هستند، گفت: با وجود همکاری آموزش و پرورش و در اختیار گذاشتن فضای مدرسه برای ورزش بانوان در همه فصول سال هنوز کمبودهای زیادی در این خصوص وجود دارد که نیازمند توجه مسئولان است.
فرشته ظریف با اشاره به اهمیت توسعه ورزش بانوان در مناطق روستایی افزود: ورزش بانوان در مناطق روستایی نیازمند توجه بیشتری است.
وی افزود: بانوان روستایی به دلیل نبود امکانات تفریحی و ورزشی از اوقات فراغت به درستی استفاده نمی کنند که دوری از تفریح و سرگرمی مناسب و ورزش با گذر زمان ممکن است روحیه نشاط را در بین بانوان روستایی از بین ببرد.
مسئول امور بانوان بخشداری مرکزی دزفول اظهار داشت: تلاش بر این است با همکاری بخشداری مرکزی دزفول در روستاهایی که باشگاه ورزشی نیست یا باشگاه راه اندازی شود یا از فضای مدارس برای ورزش بانوان استفاده شود.
وی افزود: تاکنون امکانات و تجهیزات ورزشی به برخی روستاهای بخش مرکزی دزفول داده شده است.

** نشاط بانوان با دوری از ورزش از بین می رود
ظریف با تاکید بر اینکه باید توجه ویژه ای به ورزش بانوان برای ایجاد روحیه نشاط در خانواده داشته باشیم، افزود: رویکرد بخشداری مرکزی دزفول در سال جاری توانمندسازی و کارآفرینی بانوان ساکن در مناطق روستایی است که با همکاری نیروهای متخصص کلاس های کپوبافی، پته دوزی، آرایشگری، فرش بافی و گلیم بافی در روستاهای بخش مرکزی دزفول برگزار شد که نتایج بسیار مثبتی در پی داشت.
وی ضمن تقدیر از بخشدار مرکزی دزفول بابت حمایت از اجرای برنامه های فرهنگی در مناطق روستایی اظهار داشت: با تمرکزسازی فعالیت های فرهنگی امکان راه اندازی کانون های جدید و ارائه مشاوره های مختلف به بانوان روستایی فراهم شد و با حضور مشاور در مناطق، زنان روستایی از این مشاوره ها بهره مند شدند.
بخش مرکزی دزفول با حدود 110 هزار نفر جمعیت بیش از 38 روستا دارد.
7278/3022


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

انریکه: فوتبال با ما برخورد عالادنه نداشت
سرمربی اسپانیا پس از شکست مقابل کرواسی گفت:ما باید بازی را دوباره تماشا کنیم تا اشتباهاتی که در این دیدار مرتکب شدیم را ببینیم.
راموس با مصدومیت اردوی ماتادور‌ها را ترک کرد
کاپیتان تیم ملی اسپانیا به خاطر مصدومیت اردوی این تیم را به مقصد مادرید ترک کرد.
دالیچ: مستحق برد مقابل اسپانیا بودیم
سرمربی تیم ملی کرواسی پس از پیروزی مقابل اسپانیا گفت: ما در این بازی به شکل متفاوتی بازی کردیم و مستحق این برد بودیم.
لو: نیمه اول خوبی مقابل روسیه داشتیم
سرمربی تیم فوتبال آلمان گفت:نیمه اول خوبی داشتیم و بر بازی مسلط بودیم.
جنگ ۲ چهره معروف استقلال در اصفهان!
منصوریان روز گذشته به عنوان سرمربی تیم ذوب‌آهن انتخاب شد.
امید نمازی از ذوب‌آهن شکایت نمی‌کند
امید نمازی می‌گوید از ذوب‌آهن شکایت نمی‌کند.
واکنش تاج به اتفاق عجیب در ورزشگاه آزادی
رییس فدراسیون فوتبال اعلام کرد که به موضوع درگیری اوسیانو کروز با یک خبرنگار رسیدگی خواهد کرد.
یوونتوس بابت مارسلو به رئال ۵۰ میلیون می‌پردازد
تیم فوتبال یوونتوس طبق نوشته یکی از نشریات ایتالیا آمادگی پرداخت مبلغ خوبی بابت مدافع با تجربه برزیلی کهکشانی‌ها دارد.
نویر: پیروزی بر روسیه اهمیت زیادی دارد
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال آلمان معتقد است پیروزی بر روسیه هرچند در دیداری دوستانه بود اما ارزش زیادی دارد.
چرچسف از هیدینک و رومانتسف جلو زد
سرمربی تیم ملی فوتبال روسیه با باخت مقابل ژرمن‌ها صاحب رکورد جدیدی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اطلاعیه وزارت صنعت درباره افزایش قیمت خودرو
روابط عمومی وزارت صمت اعلام کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو از سوی این وزارتخانه اتخاذ نشده است.
هاشمی: شورا از انتصابات شهرداری راضی نیست
واکنش توییتری محسن هاشمی به انتصابات دقیقه نودی افشانی در شهرداری تهران را مشاهده می کنید.
دیدار وزرای فرهنگ ایران و روسیه در سن پترزبورگ
«سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با «ولادیمیر مدینسکی» همتای روسی خود دیدار کرد.
جدیدترین اخبار مربوط به ˮتصادف خودروی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعیˮ| ˮنوربخشˮ ‌و ˮتاج‌الدینیˮ جان باختند-راننده تانکر ‌بازداشت شد-شریعتمداری تسلیت گفت‌+ تصاویر
خودروی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی که عصر امروز در ورودی شهر گرگان دچار حادثه شده بود، بر اثر آن «نوربخش» مدیرعامل ‌و «تاج‌الدینی» معاون حقوقی این سازمان درگذشتند.
عرضه تخم‌مرغ تنظیم بازاری در تهران
به دنبال افزایش قیمت تخم مرغ در ماه‌های گذشته، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که عرضه تخم مرغ تنظیم بازاری در تهران و شهرستان‌ها آغاز شده و بازار این محصول پروتئینی از محل واردات و تولید داخل کنترل می‌شود.
عضو فراکسیون زنان: ورود زنان به ورزشگاه‌ها ادامه می‌یابد
هفته چهاردهم لیگ برتر فوتسال بانوان-  تقابل صدرنشین و قعرنشین  جدول
رسیدگی به اتهامات یک مربی والیبال بانوان توسط فدراسیون
انتصاب مربی جدید تیم ملی پینگ پنگ بانوان- ایرانمنش جای کیوانی را گرفت
هدف تیم شهرداری سمنان چهارمی لیگ برتر والیبال زنان است
دختران والیبالیست امید برای رقابت های آسیا آماده می شوند
شهرداری سمنان در لیگ برتر والیبال زنان مغلوب کاسپین شد
اولین پیروزی بانوان بسکتبالیست بندرعباس در خانه رقم خورد
پشت پرده رفت و برگشت والیبال بانوان مازندران در لیگ برتر
پشت پرده رفت و برگشت والیبال بانوان مازندران در لیگ برتر