2700 میلیارد تومان تسهیلات در خراسان جنوبی پرداخت شد

10:09 ۱۲۵ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 136 0
2700 میلیارد تومان تسهیلات در خراسان جنوبی پرداخت شد

بیرجند- ایرنا- دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی گفت: سال گذشته بیش از 2 هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال توسط بانک های استان پرداخت شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا حمید دهباشی شنبه شب در نشست مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی اظهار داشت: جمع کل پرداختی بانک های استان در سال گذشته 2 هزار و 700 میلیارد تومان بوده که بالغ بر 2 هزار و 361 میلیارد تومان این رقم از محل منابع داخلی برای 103 هزار 680 پرونده و بیش از 343 میلیارد تومان از محل تسهیلات تکلیفی برای 29 هزار و 119 پرونده پرداخت شد.
وی گفت: بانک کشاورزی با 581 میلیارد تومان تسهیلات بالاترین رقم پرداختی را داشته است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی با بیان اینکه بانک ملی با 436 میلیارد تومان رتبه دوم پرداختی را دارد افزود: صادرات، مسکن، ملت و تجارت در ردیف های بعدی قرار دارند.
وی در خصوص میزان تسهیلات بانک های استان به تفکیک منابع داخلی و تکلیفی در سال 96 اظهار داشت: بانک ملی از محل منابع داخلی 380 میلیارد تومان و تکلیفی 55 میلیارد تومان پرداخت تسهیلات داشته است.
دهباشی افزود: بانک سپه از منابع داخلی 102 میلیارد تومان و از محل منابع تبصره ای 16 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی از محل منابع داخلی و تکلیفی به ترتیب 453 میلیارد تومان و 128 میلیارد تومان بوده گفت: بانک مسکن نیز سال گذشته از محل منابع داخلی 69 میلیارد تومان و تکلیفی 8 میلیارد تومان تسهیلات پرداخته است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی در خصوص عملکرد بانک صادرات نیز اظهار داشت: 274 میلیارد تومان این بانک از محل اعتبارات داخلی و 29.5 میلیارد تومان از محل اعتبارات تبصره ای بوده است.
وی افزود: بانک ملت نیز بالغ بر 194 میلیارد تومان از محل منابع داخلی پرداخت کرده و 7.5 میلیارد تومان نیز تسهیلات تکلیفی داشته است.
دهباشی بیان کرد: تسهیلات منابع داخلی بانک تجارت 37 میلیارد تومان و تبصره ای 20 میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه بانک رفاه 200 میلیارد تومان منابع داخلی و 47 میلیارد تومان تبصره ای پرداخت کرده است گفت: بانک توسعه تعاون 60 میلیارد 500 میلیون تومان منابع داخلی و 10 میلیارد تومان تبصره ای داشته و بانک توسعه صادرات 39 میلیارد تومان منابع پرداخت کرده و تکلیفی رقمی نداشته است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی ادامه داد: بانک صنعت و معدن 16 میلیاد تومان منابع داخلی و 150 میلیون تومان تکلیفی پرداخت کرد.
وی تصریح کرد: پست بانک 40 میلیارد تومان منابع داخلی و 6میلیارد و 500 میلیون تومان تبصره ای، قوامین 46 میلیارد تومان منابع داخلی و تکلیفی نداشته، قرض الحسنه مهر 105 میلیارد تومان منابع داخلی ،7 میلیارد تومان تبصره ای ، مهر اقتصاد 179 میلیارد تومان منابع ، چهار میلیارد تومان تبصره ای ، ایران زمین 41 میلیارد تومان منابع ، انصار 106 میلیارد و 500 میلیون تومان منابع و 3 میلیارد تومان تبصره ای و صندوق کارآفرینی امید 16 میلیارد تومان از منابع پرداخت کرده است.
دهباشی با اشاره به پرداخت تسهیلات به تفکیک بخش های مختلف نیز اظهار داشت: برای 6هزار و 929 پرونده بخش بازرگانی بالغ بر 174 میلیارد تومان ، 5 هزار و 960 پرونده بخش صنعت و معدن بالغ بر 371 میلیارد تومان ، 32 هزار و 239 پرونده بخش کشاورزی 576 میلیارد تومان ، 6هزار و 534 پرونده بخش مسکن بالغ بر 174 میلیارد تومان، 62 هزار و 87 پرونده بخش خدمات بالغ بر هزار و 73 میلیارد تومان تسهیلات دریافت شده است.

** سرایان و سربیشه کمترین سهم پرداختی از تسهیلات
مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی نیز گفت: 26 میلیارد و 690 میلیون تومان سهمیه ابلاغی این بانک بوده و 762 طرح به میزان 77 میلیارد و 800 میلیون تومان معرفی شده که تاکنون 302 طرح به مبلغ 20 میلیارد و 690میلیون تومان مصوب و انعقاد قرار داد داریم که 78 درصد اعتبار را شامل می شود.
محمد زنگنه اظهار داشت: 252 طرح معادل 55 درصد طرح های استان با اعتبار 13 میلیارد تومان پرداخت قطعی شده است.
وی با اشاره به ایجاد اشتغال برای 984 نفر از طریق طرح های روستایی و عشایری افزود: بیرجند رتبه نخست، خوسف دوم و قاین رتبه سوم پرداخت را دارد.
مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی با بیان اینکه سرایان و سربیشه کمترین پرداخت تسهیلات را داشته است افزود: 72 درصد اعتبارات در بخش کشاورزی پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: 13 درصد اعتبارات به بخش صنعت، 6 درصد بخش فناوری و 10 درصد به میراث فرهنگی و صنایع دستی اختصاص یافت.
زنگنه با اشاره به روند صعودی پرداخت ها در یک ماه گذشته گفت: با اولین ابلاغ در اردیبهشت ماه، 90 میلیون تومان، خرداد 300 میلیون تومان، 4 میلیارد و 700 میلیون تومان در مرداد و 5 میلیارد تومان در 24 روز گذشته از شهریور ماه پرداخت شده است.
وی افزود: چند طرح بالای 500 میلیون تومان معرفی شده که 3 طرح مصوب و در صورت تصویب بقیه طرح ها، کل مبلغ ابلاغی را انعقاد قرار خواهیم داشت.
مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی بیان کرد: هفته گذشته جلسه ای در مرکز داشتیم و تصمیم بر آن شد که برای 5 طرح مشارکتی مرحله بهره برداری در استان تنفس و تسهیلات متمم اعطا شود.
مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی نیز با اشاره به افزایش سهم این بانک از اعتبارات ابلاغی مرحله اول تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری گفت: این سهم از 17 به 24 درصد افزایش یافته که امیدواریم از سرجمع سایر استان ها که در جذب منابع مشکل داشته اند بتوانیم جذب کنیم.
رضا ملایی با بیان اینکه میزان طرح های مصوب این بانک همپای پرداخت ها پیش می رود افزود: به دنبال 10 میلیارد تومان منابع هستیم که امیدواریم زودتر آزاد شود.
وی اعتبار ابلاغی به بانک توسعه تعاون را 25 میلیارد و 290 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: 39 طرح به مبلغ 24 میلیارد تومان پرداخت شده و 14 طرح به مبلغ 21 میلیارد تومان در حال انعقاد قرارداد است.
9893 * 6054


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

چه کنید اگر همسرتان از بحث و گفتگو کنار می‌کشد؟
سکوت کردن میان بحث و کنار کشیدن از آن می‌تواند برای رابطه مضر باشد. این سکوت به عنوان سرپیچی از ارتباط یا ابراز هیجان و احساس تلقی می‌شود و این اتفاقی است که اغلب در اختلافات و بگومگو‌ها روی می‌دهد.
از بین بردن موانع ذهنی، با این راهکار‌ها
موانع ذهنی که سد راهمان می‌شوند معمولا نشاندهنده‌ی این هستند که تمرکز و توجه‌مان را از چیزی که می‌خواهیم برداشته‌ایم و جذب چیز‌هایی شده‌ایم که نمی‌خواهیم.
اعتیاد به کار؛ اختلال پردردسر!
پدیده‌ای که مدت زمان زیادی هم نیست وارد حوزه مطالعات روان شناسیِ روز دنیا شده است، «اعتیـاد به کار» نام دارد. اختلالی که افراد تحت‌تاثیر آن، بنا به دلایلی مثل ولعِ به‌دست‌آوردن موقعیت‌های شغلی بهتر و بالاتر و بهره‌مندی از مزایای بیشتر مثل تشویق، پاداش، پس‌انداز پول و موارد دیگر، ناخواسته به کار زیاد، وابسته و به عبارتی «معتاد به کار» می‌شوند.
کری خوانی تیلور آمریکایی برای حسن یزدانی
دیوید تیلور آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم آمریکا بار دیگر برای حسن یزدانی کری‌خوانی کرد و از عزم خود برای کسب سومین پیروزی متوالی و اینبار در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان خبر داد.
دژاگه: دلیلی نداشت مقابل عراق ریسک کنیم
اشکان دژاگه اگرچه در دیدار مقابل عراق از نیمه دوم به زمین مسابقه رفت اما تا همین جای جام ملت‌ها هم خود را به‌عنوان یک مهره قابل اتکا و عصای دست کی‌روش مطرح کرده و از حالا می‌توان روی او به همراه 10 بازیکن دیگر حاضر در میدان برای موفقیت در دیدار با عمان حساب ویژه‌ای باز کرد.
مصلح: بیشتر از هیچ تیمی پول نگرفته‌ایم
اردوی تیـــم فوتبــال پرسپـــولیس بعــد از ۱۲روز، امروز در دوحه قطر به پایان خواهد رسید و شاگردان برانکو صبح فردا راهی تهران خواهند شد. در این اردو سرخ‌پوشان برنامه‌های متفاوتی را پشت‌سر گذاشتند و حتی دو بازی دوستانه هم برگزار کردند تا بار فنی این اردو بالاتر هم برود.
حربه‌های کی‌روش مقابل بزرگان قاره
شاید از اینجا به بعد جام کی روش کمی دستش را رو کند و کم کم مهره هایی را بازی دهد که بیشتر روی حضورشان در ترکیب ایران نظر دارد. البته شاید در بازی عمان هم او دوباره تغییرات داشته باشد و بازیکنانی را به زمین بفرستد که دوباره همه را گیج کند.
دو پرسپولیسی، زوج طلایی منصوریان در ذوب‌آهن
محمدرضا خلعتبری و محسن مسلمان دو زوج طلایی ذوب آهن در نیم فصل دوم هستند.
نعمتی، آچار فرانسه جدید تیم برانکو
سیامک نعمتی که در نیم فصل چند بازی در پست مدافع راست بازی کرد، در بازی برابر سپیدورد در پست هافبک دفاعی به میدان خواهد رفت.
عمان، تیمی با مهاجمان مخفی
تیم ملی ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف عمان خواهد رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
تفاوت روسیه و شوروی سابق از دیدگاه بشار اسد
رئیس گروه دوستی پارلمان روسیه و سوریه گفت که در دیدار اخیر یک هیئت روسی با رئیس جمهور سوریه وی به تفاوت اصلی روسیه و شوروی سابق اشاره کرد.
تغییرات رنگ پوست نشانه سرطان است
انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که هرگز نباید تغییرات در رنگ پوست، بخصوص در افراد مبتلا به سرطان، نادیده گرفته شود.
آیت الله شبیری: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است
بطور کلی چنانچه استخدام بر خلاف ضوابط باشد به گونه‌ای که فرد استحقاق حضور و دریافت حقوق و امتیازات آن مجموعه را نداشته باشد، حضورش جایز نخواهد بود و نباید چیزی دریافت کند. واسطه شدن برای چنین تخلفی نیز حرام است و در صورت وقوع باید بر اساس ضوابط قانونی عمل شود.
واکنش داماد امام موسی صدر به ادعای خوئینی‌ها
داماد امام موسی صدر به اظهارات اخیر آیت‌الله موسوی خوئینی که امام موسی صدر و شهید چمران را غیرهمراه با انقلاب اسلامی ایران خطاب کرده بود، واکنش نشان داد.
همایش سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان در چابهار آغاز شد
تثبیت ۳۰۴ هزار شغل با حمایت از ۱۴۰۰ بنگاه اقتصادی
تکمیل راه‌آهن شلمچه - بصره در انتظار تصمیم طرف عراقی
حق مسکن کارگران چقدر می‌شود؟
بیمه بافندگان فرش از محل بودجه‌های استانی
کارنامه دریایی و بندری ایران از ۵۷ تا ۹۷
اراضی دولتی برای تولید مسکن در خوزستان از طریق مشارکت واگذار می‌شوند
تولیدات کشاورزی ایران پس از انقلاب 4 برابر شده است
بزرگراه گناوه- دیلم با حضور وزیر راه وشهرسازی افتتاح شد
مسافران قبل از پرواز از آخرین وضعیت پروازهای خود مطلع شوند