2700 میلیارد تومان تسهیلات در خراسان جنوبی پرداخت شد

10:09 ۵۹ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 69 0
2700 میلیارد تومان تسهیلات در خراسان جنوبی پرداخت شد

بیرجند- ایرنا- دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی گفت: سال گذشته بیش از 2 هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال توسط بانک های استان پرداخت شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا حمید دهباشی شنبه شب در نشست مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی اظهار داشت: جمع کل پرداختی بانک های استان در سال گذشته 2 هزار و 700 میلیارد تومان بوده که بالغ بر 2 هزار و 361 میلیارد تومان این رقم از محل منابع داخلی برای 103 هزار 680 پرونده و بیش از 343 میلیارد تومان از محل تسهیلات تکلیفی برای 29 هزار و 119 پرونده پرداخت شد.
وی گفت: بانک کشاورزی با 581 میلیارد تومان تسهیلات بالاترین رقم پرداختی را داشته است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی با بیان اینکه بانک ملی با 436 میلیارد تومان رتبه دوم پرداختی را دارد افزود: صادرات، مسکن، ملت و تجارت در ردیف های بعدی قرار دارند.
وی در خصوص میزان تسهیلات بانک های استان به تفکیک منابع داخلی و تکلیفی در سال 96 اظهار داشت: بانک ملی از محل منابع داخلی 380 میلیارد تومان و تکلیفی 55 میلیارد تومان پرداخت تسهیلات داشته است.
دهباشی افزود: بانک سپه از منابع داخلی 102 میلیارد تومان و از محل منابع تبصره ای 16 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی از محل منابع داخلی و تکلیفی به ترتیب 453 میلیارد تومان و 128 میلیارد تومان بوده گفت: بانک مسکن نیز سال گذشته از محل منابع داخلی 69 میلیارد تومان و تکلیفی 8 میلیارد تومان تسهیلات پرداخته است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی در خصوص عملکرد بانک صادرات نیز اظهار داشت: 274 میلیارد تومان این بانک از محل اعتبارات داخلی و 29.5 میلیارد تومان از محل اعتبارات تبصره ای بوده است.
وی افزود: بانک ملت نیز بالغ بر 194 میلیارد تومان از محل منابع داخلی پرداخت کرده و 7.5 میلیارد تومان نیز تسهیلات تکلیفی داشته است.
دهباشی بیان کرد: تسهیلات منابع داخلی بانک تجارت 37 میلیارد تومان و تبصره ای 20 میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه بانک رفاه 200 میلیارد تومان منابع داخلی و 47 میلیارد تومان تبصره ای پرداخت کرده است گفت: بانک توسعه تعاون 60 میلیارد 500 میلیون تومان منابع داخلی و 10 میلیارد تومان تبصره ای داشته و بانک توسعه صادرات 39 میلیارد تومان منابع پرداخت کرده و تکلیفی رقمی نداشته است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی ادامه داد: بانک صنعت و معدن 16 میلیاد تومان منابع داخلی و 150 میلیون تومان تکلیفی پرداخت کرد.
وی تصریح کرد: پست بانک 40 میلیارد تومان منابع داخلی و 6میلیارد و 500 میلیون تومان تبصره ای، قوامین 46 میلیارد تومان منابع داخلی و تکلیفی نداشته، قرض الحسنه مهر 105 میلیارد تومان منابع داخلی ،7 میلیارد تومان تبصره ای ، مهر اقتصاد 179 میلیارد تومان منابع ، چهار میلیارد تومان تبصره ای ، ایران زمین 41 میلیارد تومان منابع ، انصار 106 میلیارد و 500 میلیون تومان منابع و 3 میلیارد تومان تبصره ای و صندوق کارآفرینی امید 16 میلیارد تومان از منابع پرداخت کرده است.
دهباشی با اشاره به پرداخت تسهیلات به تفکیک بخش های مختلف نیز اظهار داشت: برای 6هزار و 929 پرونده بخش بازرگانی بالغ بر 174 میلیارد تومان ، 5 هزار و 960 پرونده بخش صنعت و معدن بالغ بر 371 میلیارد تومان ، 32 هزار و 239 پرونده بخش کشاورزی 576 میلیارد تومان ، 6هزار و 534 پرونده بخش مسکن بالغ بر 174 میلیارد تومان، 62 هزار و 87 پرونده بخش خدمات بالغ بر هزار و 73 میلیارد تومان تسهیلات دریافت شده است.

** سرایان و سربیشه کمترین سهم پرداختی از تسهیلات
مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی نیز گفت: 26 میلیارد و 690 میلیون تومان سهمیه ابلاغی این بانک بوده و 762 طرح به میزان 77 میلیارد و 800 میلیون تومان معرفی شده که تاکنون 302 طرح به مبلغ 20 میلیارد و 690میلیون تومان مصوب و انعقاد قرار داد داریم که 78 درصد اعتبار را شامل می شود.
محمد زنگنه اظهار داشت: 252 طرح معادل 55 درصد طرح های استان با اعتبار 13 میلیارد تومان پرداخت قطعی شده است.
وی با اشاره به ایجاد اشتغال برای 984 نفر از طریق طرح های روستایی و عشایری افزود: بیرجند رتبه نخست، خوسف دوم و قاین رتبه سوم پرداخت را دارد.
مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی با بیان اینکه سرایان و سربیشه کمترین پرداخت تسهیلات را داشته است افزود: 72 درصد اعتبارات در بخش کشاورزی پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: 13 درصد اعتبارات به بخش صنعت، 6 درصد بخش فناوری و 10 درصد به میراث فرهنگی و صنایع دستی اختصاص یافت.
زنگنه با اشاره به روند صعودی پرداخت ها در یک ماه گذشته گفت: با اولین ابلاغ در اردیبهشت ماه، 90 میلیون تومان، خرداد 300 میلیون تومان، 4 میلیارد و 700 میلیون تومان در مرداد و 5 میلیارد تومان در 24 روز گذشته از شهریور ماه پرداخت شده است.
وی افزود: چند طرح بالای 500 میلیون تومان معرفی شده که 3 طرح مصوب و در صورت تصویب بقیه طرح ها، کل مبلغ ابلاغی را انعقاد قرار خواهیم داشت.
مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی بیان کرد: هفته گذشته جلسه ای در مرکز داشتیم و تصمیم بر آن شد که برای 5 طرح مشارکتی مرحله بهره برداری در استان تنفس و تسهیلات متمم اعطا شود.
مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی نیز با اشاره به افزایش سهم این بانک از اعتبارات ابلاغی مرحله اول تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری گفت: این سهم از 17 به 24 درصد افزایش یافته که امیدواریم از سرجمع سایر استان ها که در جذب منابع مشکل داشته اند بتوانیم جذب کنیم.
رضا ملایی با بیان اینکه میزان طرح های مصوب این بانک همپای پرداخت ها پیش می رود افزود: به دنبال 10 میلیارد تومان منابع هستیم که امیدواریم زودتر آزاد شود.
وی اعتبار ابلاغی به بانک توسعه تعاون را 25 میلیارد و 290 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: 39 طرح به مبلغ 24 میلیارد تومان پرداخت شده و 14 طرح به مبلغ 21 میلیارد تومان در حال انعقاد قرارداد است.
9893 * 6054


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مهارت‌های ارتباط موثر؛ ارتباط موثر چیست؟
ارتباط موثر، رابطه‌ای است که در آن، طرف مقابل، پیام شما را با حداکثر دقت ممکن دریافت و درک کند. اکثر متخصصان ارتباطات بخش اصلی (و گاه تمام)‌ مسئولیت ارتباط موثر را بر عهده‌ی ارسال کننده‌ی پیام می‌گذارند. البته این به معنای انکار اهمیت نقش دریافت‌کننده نیست، بلکه تاکیدی بر این امر است که فرستنده‌ی پیام‌ها، مسئولیت دارد از تمام توان خود برای افزایش اثربخشی ارتباط استفاده کند.
دیدار رهبر انقلاب با مدال آوران پاراآسیایی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پرچم‌داری یک بانوی چادری در مسابقات پاراآسیایی اندونزی، فرمودند: من صمیمانه از شما خانم‌ها تشکر می‌کنم؛ این قدرت‌نمایی فرهنگی بود.
جنگ براری و برخواه به اینستاگرام کشید!
درگیری لفظی بین ملی پوش وزنه برداری و سرمربی تیم ملی به خاطر پاره شدن پرده گوش براری به اینستاگرام کشیده شد.
امباپه: از مقایسه شدن با پله خوشحالم
کیلیان امباپه، ستاره پاری سن ژرمن و تیم ملی فرانسه، مدعی شد از اینکه با پله مقایسه می‌شود خوشحال است ولی معتقد است که هیچکس نمی‌تواند مثل اسطوره برزیلی باشد.
برانکو گزینه‌ای برای خرید مدافع ندارد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس هنوز گزینه‌ای برای جذب بازیکن جدید برای تیمش در نظر نگرفته است.
واگذاری سرخابی‌ها منتظر مصوبه هیات وزیران
مادامی که مصوبه سال ۱۳۹۴ هیات وزیران اصلاح نشود، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس امکانپذیر نیست اما با نامه اخیر وزیر ورزش به رئیس‌جمهور، احتمال لغو این مصوبه وجود دارد. البته هنوز مشخص نیست که در آن صورت، قیمت‌گذاری، مزایده و پیدا کردن خریدار چه قدر طول بکشد؛ این آخرین وضعیت واگذاری سرخابی‌هاست که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد.
مو سفید‌های جهان فوتبال
برخی از بازیکنان بزرگ جهان موهای‌شان را به رنگ سفید درآوردند.
تاکید وراتی به ماندن در پاری‌سن‌ژرمن
هافبک پاری سن ژرمن بار دیگر تاکید کرد که قصد جدایی از این تیم را ندارد.
گزینه دفاعی یونایتد در اینتر می‌ماند
مدیر برنامه‌های میلان اشکرینیار اعلام کرد این بازیکن به احتمال زیاد در اینتر خواهد بود و قراردادش را تمدید خواهد کرد.
نویر: نگران نباشید شرایط خوبی دارم
دروازه بان تیم ملی فوتبال آلمان عنوان کرد در شرایط خوبی به سر می برد و نگرانی بابت وضعیتش ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحات پلیس در خصوص انتشار کلیپ درگیری چند جوان با یک طلبه+ جزئیات
سرهنگ حسین دهقان پور درخصوص انتشار کلیپی مبنی بر درگیری چند جوان با یک طلبه در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.
ورود سنا به پرونده خاشقچی
یک رسانه غربی از تصمیم سنا برای رای گیری در خصوص نقش عربستان در ماجرای قتل «جمال خاشقجی» و همچنین جنگ یمن خبر داد.
زن نیمه برهنه در یاسوج دستگیر شد
یاسوج- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: غروب سه شنبه یک زن نیمه عریان در بلوار خلیج فارس یاسوج توسط ماموران پلیس و با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شد.
آمادگی راه آهن برای زمستان-اتمام پروژه‌های بهسازی خدمات به مسافران تا پایان سال
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از اتمام پروژه‌های بهسازی خدمات به مسافران تا پایان سال خبر داد و گفت: راه آهن آمادگی کامل برای فصل زمستان را دارد.
قاسمی: بهره‌برداری سیاسی از سخنان ظریف درباره پولشویی امری ناصواب و بی‌ثواب است
سخنگوی وزارت خارجه گفت: سخنان وزیر امور خارجه نگاهی آسیب‌شناسانه به استفاده از منابع مالی نامشروع در برابر اقدامات قانونی و تدابیر شفافیت ساز نظام است و بهره‌برداری‌های سیاسی از سخنان دلسوزانه امری ناصواب و بی‌ثواب است.
مسکن‌های مهر بلاتکلیف سریع‌تر تعیین تکلیف شود
سیگنال‌های مثبت برای ترمیم دستمزد کارگران !
فرماندار تنکابن از بی توجهی به اقتصاد مقاومتی انتقاد کرد
افزون بر 140 میلیارد ریال وام اشتغال در ابرکوه پرداخت شد
بیش از 60 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در چابهار پرداخت شد
12درصد اشتغال گلستان مربوط به فرش وصنایع دستی است
353 فقره پروانه فرش دستباف در آذربایجان شرقی صادر شد
بیش از 60میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در چابهار پرداخت شد
پنج پیشنهاد برای خروج مسکن از رکود
بیش از 80 درصد فرش دستباف ایران به خارج از کشور صادر می شود