2700 میلیارد تومان تسهیلات در خراسان جنوبی پرداخت شد

10:09 ۳ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 39 0
2700 میلیارد تومان تسهیلات در خراسان جنوبی پرداخت شد

بیرجند- ایرنا- دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی گفت: سال گذشته بیش از 2 هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال توسط بانک های استان پرداخت شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا حمید دهباشی شنبه شب در نشست مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی اظهار داشت: جمع کل پرداختی بانک های استان در سال گذشته 2 هزار و 700 میلیارد تومان بوده که بالغ بر 2 هزار و 361 میلیارد تومان این رقم از محل منابع داخلی برای 103 هزار 680 پرونده و بیش از 343 میلیارد تومان از محل تسهیلات تکلیفی برای 29 هزار و 119 پرونده پرداخت شد.
وی گفت: بانک کشاورزی با 581 میلیارد تومان تسهیلات بالاترین رقم پرداختی را داشته است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی با بیان اینکه بانک ملی با 436 میلیارد تومان رتبه دوم پرداختی را دارد افزود: صادرات، مسکن، ملت و تجارت در ردیف های بعدی قرار دارند.
وی در خصوص میزان تسهیلات بانک های استان به تفکیک منابع داخلی و تکلیفی در سال 96 اظهار داشت: بانک ملی از محل منابع داخلی 380 میلیارد تومان و تکلیفی 55 میلیارد تومان پرداخت تسهیلات داشته است.
دهباشی افزود: بانک سپه از منابع داخلی 102 میلیارد تومان و از محل منابع تبصره ای 16 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت کرده است.
وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی از محل منابع داخلی و تکلیفی به ترتیب 453 میلیارد تومان و 128 میلیارد تومان بوده گفت: بانک مسکن نیز سال گذشته از محل منابع داخلی 69 میلیارد تومان و تکلیفی 8 میلیارد تومان تسهیلات پرداخته است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی در خصوص عملکرد بانک صادرات نیز اظهار داشت: 274 میلیارد تومان این بانک از محل اعتبارات داخلی و 29.5 میلیارد تومان از محل اعتبارات تبصره ای بوده است.
وی افزود: بانک ملت نیز بالغ بر 194 میلیارد تومان از محل منابع داخلی پرداخت کرده و 7.5 میلیارد تومان نیز تسهیلات تکلیفی داشته است.
دهباشی بیان کرد: تسهیلات منابع داخلی بانک تجارت 37 میلیارد تومان و تبصره ای 20 میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه بانک رفاه 200 میلیارد تومان منابع داخلی و 47 میلیارد تومان تبصره ای پرداخت کرده است گفت: بانک توسعه تعاون 60 میلیارد 500 میلیون تومان منابع داخلی و 10 میلیارد تومان تبصره ای داشته و بانک توسعه صادرات 39 میلیارد تومان منابع پرداخت کرده و تکلیفی رقمی نداشته است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی ادامه داد: بانک صنعت و معدن 16 میلیاد تومان منابع داخلی و 150 میلیون تومان تکلیفی پرداخت کرد.
وی تصریح کرد: پست بانک 40 میلیارد تومان منابع داخلی و 6میلیارد و 500 میلیون تومان تبصره ای، قوامین 46 میلیارد تومان منابع داخلی و تکلیفی نداشته، قرض الحسنه مهر 105 میلیارد تومان منابع داخلی ،7 میلیارد تومان تبصره ای ، مهر اقتصاد 179 میلیارد تومان منابع ، چهار میلیارد تومان تبصره ای ، ایران زمین 41 میلیارد تومان منابع ، انصار 106 میلیارد و 500 میلیون تومان منابع و 3 میلیارد تومان تبصره ای و صندوق کارآفرینی امید 16 میلیارد تومان از منابع پرداخت کرده است.
دهباشی با اشاره به پرداخت تسهیلات به تفکیک بخش های مختلف نیز اظهار داشت: برای 6هزار و 929 پرونده بخش بازرگانی بالغ بر 174 میلیارد تومان ، 5 هزار و 960 پرونده بخش صنعت و معدن بالغ بر 371 میلیارد تومان ، 32 هزار و 239 پرونده بخش کشاورزی 576 میلیارد تومان ، 6هزار و 534 پرونده بخش مسکن بالغ بر 174 میلیارد تومان، 62 هزار و 87 پرونده بخش خدمات بالغ بر هزار و 73 میلیارد تومان تسهیلات دریافت شده است.

** سرایان و سربیشه کمترین سهم پرداختی از تسهیلات
مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی نیز گفت: 26 میلیارد و 690 میلیون تومان سهمیه ابلاغی این بانک بوده و 762 طرح به میزان 77 میلیارد و 800 میلیون تومان معرفی شده که تاکنون 302 طرح به مبلغ 20 میلیارد و 690میلیون تومان مصوب و انعقاد قرار داد داریم که 78 درصد اعتبار را شامل می شود.
محمد زنگنه اظهار داشت: 252 طرح معادل 55 درصد طرح های استان با اعتبار 13 میلیارد تومان پرداخت قطعی شده است.
وی با اشاره به ایجاد اشتغال برای 984 نفر از طریق طرح های روستایی و عشایری افزود: بیرجند رتبه نخست، خوسف دوم و قاین رتبه سوم پرداخت را دارد.
مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی با بیان اینکه سرایان و سربیشه کمترین پرداخت تسهیلات را داشته است افزود: 72 درصد اعتبارات در بخش کشاورزی پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: 13 درصد اعتبارات به بخش صنعت، 6 درصد بخش فناوری و 10 درصد به میراث فرهنگی و صنایع دستی اختصاص یافت.
زنگنه با اشاره به روند صعودی پرداخت ها در یک ماه گذشته گفت: با اولین ابلاغ در اردیبهشت ماه، 90 میلیون تومان، خرداد 300 میلیون تومان، 4 میلیارد و 700 میلیون تومان در مرداد و 5 میلیارد تومان در 24 روز گذشته از شهریور ماه پرداخت شده است.
وی افزود: چند طرح بالای 500 میلیون تومان معرفی شده که 3 طرح مصوب و در صورت تصویب بقیه طرح ها، کل مبلغ ابلاغی را انعقاد قرار خواهیم داشت.
مدیر امور شعب صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی بیان کرد: هفته گذشته جلسه ای در مرکز داشتیم و تصمیم بر آن شد که برای 5 طرح مشارکتی مرحله بهره برداری در استان تنفس و تسهیلات متمم اعطا شود.
مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی نیز با اشاره به افزایش سهم این بانک از اعتبارات ابلاغی مرحله اول تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری گفت: این سهم از 17 به 24 درصد افزایش یافته که امیدواریم از سرجمع سایر استان ها که در جذب منابع مشکل داشته اند بتوانیم جذب کنیم.
رضا ملایی با بیان اینکه میزان طرح های مصوب این بانک همپای پرداخت ها پیش می رود افزود: به دنبال 10 میلیارد تومان منابع هستیم که امیدواریم زودتر آزاد شود.
وی اعتبار ابلاغی به بانک توسعه تعاون را 25 میلیارد و 290 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: 39 طرح به مبلغ 24 میلیارد تومان پرداخت شده و 14 طرح به مبلغ 21 میلیارد تومان در حال انعقاد قرارداد است.
9893 * 6054


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ چهارم: فردگرا
یکی از تئوری‌های جالب در زمینه شخصیت شناسی، تئوری انیاگرام است که هنوز در ایران در بین روانشناسان متخصص و اساتیددانشگاه، چندان شناخته شده نیست. تئوری انیاگرام یا تیپ‌های نه گانه (در شکل فعلی آن) در واقع ترکیبی از عرفان شرقی و روانشناسی مدرن است. در اینجا آقای احسان یزدان پناه مربی توسعه فردی و سازمانی درباره تیپ چهارم انیاگرام توضیحاتی ارائه میدهد.
دروازه‌بان السد بازی با پرسپولیس را از دست داد
باشگاه السد قطر اعلام کرد که گلر اصلی این تیم به خاطر مصدومیت به مدت 3 ماه خانه نشین شد.
مسی در لیگ قهرمانان از رونالدو پیشی گرفت
فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا پس از درخشش مقابل آیندهوون هلند در لیگ قهرمانان اروپا از رونالدو پیشس گرفت.
خلعتبری: در تدارک برد تراکتورسازی هستیم
مهاجم تیم فوتبال پدیده گفت: اسپانسر باشگاه قول‌هایی داده که این قول‌ها عملی نشده است ما پنج بازی را در لیگ برده‌ایم و یک بازی هم در جام حذفی پیروز شده‌ایم اما اتفاقی نیفتاده و بازیکنان هم از این موضوع ناراحت هستند.
واکنش توخل بعد از شکست در آنفیلد
سرمربی پاری ‌سن‌ ژرمن بعد از شکست برابر لیورپول از سیستم خود دفاع و تاکید کرد که تیمش در بازی‌های بعدی بهتر ظاهر خواهد شد.
آنچلوتی: تنها مشکل ما در این بازی گلزنی بود
سرمربی ناپولی پس از تساوی مقابل ستاره سرخ بلگراد گفت:به نظرم ما بازی خوبی را از خودمان به نمایش گذاشتیم ولی می توانستیم بازی را بهتر آغاز کنیم.
رسن: پرسپولیس ذهنیت برد دارد
هافبک تیم ملی عراق و عضو باشگاه پرسپولیس پس از پیروزی مقابل الدحیل گفت: همه ما مصمم بودیم که نتیجه را برمی گردانیم، با تمام قوا کار کردیم و از فرصت‌های به دست آمده نهایت استفاده را کردیم.
سیمئونه: خیلی خوب به بازی برگشتیم
سرمربی اتلتیکو مادرید پس از پیروزی مقابل موناکو گفت: ما بازی را خیلی خوب آغاز کردیم. مهمتر از همه این بود که بعد از اینکه عقب افتادیم به بازی برگشتیم.
رکورد ویژه کاسیاس در لیگ قهرمانان
دروازه‌بان اسپانیایی برای بیستمین فصل در لیگ قهرمانان اروپا حاضر شد تا رکورد جدیدی از خود بر جا بگذارد.
جنگ روانی شروع شد؛ پرسپولیس یک تیم عادیه!
قطری‌ها السد را به مراتب قوی‌تر از پرسپولیس می‌دانند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آیا می‌شود در ماه محرم ازدواج کرد؟
احکام شرعی در خصوص خواستگاری، عقد و ازدواج در ماه محرم و صفر را در این گزارش بخوانید.
فرزندان خردسال طلبه جوانی که کشته شد
باشگاه خبرنگاران تصویر سه فرزند محمد تولایی طلبه جوان مشهدی را که چند روز پیش مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته بود، و صبح دیروز در بیمارستان قائم مشهد به لقاءالله پیوست،منتشر کرد.
توصیه «هاشم خان» برای نذری دادن- عکس
مهدی سلطانی متن زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
والورده: کارهای خارق العاده، عادت مسی است
سرمربی بارسا در نشست خبری پس از بازی با آیندهوون به تمجید از لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی خود پرداخت.
فریبا: با این شرایط در لیگ، هفتم هم نمی‌شویم!
عضو کمیته فنی باشگاه استقلال گفت:باز هم به هواداران استقلال هشدار می دهم که اگر از تیمشان حمایت نکنند و اشتباه سال قبل را تکرار کنند این تیم هفتم یا هشتم هم نمی شود.
راه برای جوانان و تازه‌نفس‌ها باز می‌شود
مشکلات تمام تعاونی های نیمه فعال و غیرفعال برطرف شود
جابجایی ایستگاه راه‌آهن فامنین همدان انجام شود
توضیحات قشم‌ایر در مورد خبر واگذاری این شرکت به همدان
توسعه مشاغل خانگی از راهکارهای ضربتی مقابله با بیکاری است
واگذاری رایگان بیش از ۵۵۰۰ ملک به محرومان
هشترود رتبه اول بیکاری و مهاجرت در آذربایجان شرقی را دارد
شهرداری مهاباد 350 نیروی مازاد دارد
تغییری از جنس تضییع
طرح حمایت غذایی مددجویان در قزوین آغاز شد