دچار خودزنی در مواجه با دشمن نشویم

11:47 ۱۲۴ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 345 0
دچار خودزنی در مواجه با دشمن نشویم

تهران - ایرنا - دبیرکل حزب نواندیشان ایران اسلامی گفت: در شرایطی که امروز دشمن در تلاش برای القای ضعف و ناتوانی در مدیریت کشور است به گونه ای عمل نکنیم که دچار خودزنی شویم.

ایرنا

«امیر محبیان» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا به بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اعضای دولت مبنی بر اطلاع رسانی اقدامات مثبت اقتصادی تاکید کرد و افزود: دشمن تلاش دارد تا فضای کشور را ناامن و از نظر اقتصادی ضعیف نشان دهد و اگر در مواجه با این رفتار از توانایی های خود غافل شویم تحقیر آنها به نوعی به فرسودگی روانی می انجامد.
وی ادامه داد: این روزها بسیاری از تریبون ها و رسانه ها اذهان مردم را از اخبار منفی پُر می کنند که باعث آسیب رساندن به روح و دل مردم می شود و گویی در کشور هیچ اقدامی نشده است.
این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: در حال حاضر هرچه در رسانه ها و فضای مجازی به گوش مردم می رسد اخبار منفی آسیب زا است . دولت باید ضمن بررسی نقاط ضعف خود و تلاش برای رفع آنها، توانمندی و اقدامات خود را نیز به نمایش بگذارد.
محبیان همچنین گفت: رسانه ها و به خصوص رسانه ملی مکلف هستند در کنار نقد منصفانه، عملکرد و دستاوردها وتوانمندی ها دولت را برای افکار عمومی اطلاع رسانی کنند و مسئولان و دولتمردان نیز با مردم به گفت وگو بپردازند و برنامه ها و اقداماتی را که انجام داده اند، بازگو کنند.

*** دولت در دیپلماسی خارجی خوب عمل کرد
وی با یادآوری این که رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار به موضوع دیپلماسی قوی اقتصادی و این که در موضوع اقتصادی از اروپا قطع امید شود، پرداختند، گفت: دیپلماسی قوی دو خصلت دارد یا فعال است که منتظر وقایع نمی شود تا واکنش نشان دهد یا تک پایه است و تمامی امید خود را به یک منبع می گذارد و منتظر آن است تا آن منبع نیازهای او را برطرف کند.
دبیرکل حزب نواندیشان ایران اسلامی افزود:جمهوری اسلامی ایران با توجه به مقوله جهانی همواره موضوعات را در چهارچوب عملکرد خود ارزیابی و مورد بررسی قرار می دهد تا اگر به نتیجه نرسید سیاست های کشور با بن بست مواجه نشود و این راهبرد سیاست جمهوری اسلامی ایران است.
محبیان خاطرنشان کرد: در شرایط امروز اروپایی ها متعجب شده اند چراکه تصور می کردند در شرایط مختلف می توانند در برابر سیاست های آمریکا سیاست مستقلی داشته باشند در حالی که امروز متوجه شده اند ساختار سیاسی واقتصادی اروپا به آن قدرت نیست که مستقل باشد .
وی گفت: حتی شرکت های اروپایی از سیاست های اروپا تبعیت نمی کنند و در مقابل تحریم آمریکا علیه ایران نمی خواهد بایستد و از قدرت کافی برخوردار نیستند و این که رهبری تاکید دارند نباید نگاه اقتصاد کشور تنها به سمت اروپا باشد از این منظر می توان تلقی کرد.
این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: البته سیاست دولت در حوزه دیپلماسی خارجی را می توان یکی از عملکردهای خوب برشمرد چرا که توانسته به گونه ای عمل کند که به رغم مشکلات و دشواری ها در مقابل فشارها رویکردهای متنوعی را دنبال کند.

** تفکیک قوا به منزله تعارض با یکدیگر نیست
محبیان همچنین با بیان این که حضرت آیت الله خامنه ای بر وظایف ذاتی قوا در جلسه سران تاکید کردند، اظهارداشت: در جوامع دموکراتیک تفکیک قوا تعریف شده است و اگر مورد توجه نباشد بخشی از وظایف نهادها زیر سوال می برد و عملکرد ها را ناقص شاهد خواهیم بود.
وی افزود: قوه مجریه کارهای اجرایی، قوه مقننه تعیین مسیر قانون گذاری و نظارت و قوه قضاییه برخورد با تخلفات را برعهده دارند واین تفکیک قوا به این معنا نیست که در تعارض با هم عمل کنند بلکه باید در یک هماهنگی باشند.
دبیرکل حزب نواندیشان ایران اسلامی خاطرنشان کرد: تشکیل چنین جلساتی به نظر می رسد بر این اساس است که ضمن انجام وظایف قانونی برای پیشبرد اهداف کلان کشور در یک مسیر هماهنگ حرکت شود و نشان دهد که تفکیک قوا در تعارض با یکدیگر نیستند.
محبیان یادآور شد: حفظ توازن و تفکیک قوا وظایفی است که رهبر انقلاب اسلامی همواره تلاش دارند تا با جلوگیری از تعارض قوا با یکدیگر از کاهش توانایی های آنها جلوگیری کنند تا با یک انسجام، همدلی و هم افزایی در جهت مسیر پیشرفت حرکت کنند.
سیام * 1053**1336


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

چه کنید اگر همسرتان از بحث و گفتگو کنار می‌کشد؟
سکوت کردن میان بحث و کنار کشیدن از آن می‌تواند برای رابطه مضر باشد. این سکوت به عنوان سرپیچی از ارتباط یا ابراز هیجان و احساس تلقی می‌شود و این اتفاقی است که اغلب در اختلافات و بگومگو‌ها روی می‌دهد.
از بین بردن موانع ذهنی، با این راهکار‌ها
موانع ذهنی که سد راهمان می‌شوند معمولا نشاندهنده‌ی این هستند که تمرکز و توجه‌مان را از چیزی که می‌خواهیم برداشته‌ایم و جذب چیز‌هایی شده‌ایم که نمی‌خواهیم.
اعتیاد به کار؛ اختلال پردردسر!
پدیده‌ای که مدت زمان زیادی هم نیست وارد حوزه مطالعات روان شناسیِ روز دنیا شده است، «اعتیـاد به کار» نام دارد. اختلالی که افراد تحت‌تاثیر آن، بنا به دلایلی مثل ولعِ به‌دست‌آوردن موقعیت‌های شغلی بهتر و بالاتر و بهره‌مندی از مزایای بیشتر مثل تشویق، پاداش، پس‌انداز پول و موارد دیگر، ناخواسته به کار زیاد، وابسته و به عبارتی «معتاد به کار» می‌شوند.
کری خوانی تیلور آمریکایی برای حسن یزدانی
دیوید تیلور آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم آمریکا بار دیگر برای حسن یزدانی کری‌خوانی کرد و از عزم خود برای کسب سومین پیروزی متوالی و اینبار در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان خبر داد.
دژاگه: دلیلی نداشت مقابل عراق ریسک کنیم
اشکان دژاگه اگرچه در دیدار مقابل عراق از نیمه دوم به زمین مسابقه رفت اما تا همین جای جام ملت‌ها هم خود را به‌عنوان یک مهره قابل اتکا و عصای دست کی‌روش مطرح کرده و از حالا می‌توان روی او به همراه 10 بازیکن دیگر حاضر در میدان برای موفقیت در دیدار با عمان حساب ویژه‌ای باز کرد.
مصلح: بیشتر از هیچ تیمی پول نگرفته‌ایم
اردوی تیـــم فوتبــال پرسپـــولیس بعــد از ۱۲روز، امروز در دوحه قطر به پایان خواهد رسید و شاگردان برانکو صبح فردا راهی تهران خواهند شد. در این اردو سرخ‌پوشان برنامه‌های متفاوتی را پشت‌سر گذاشتند و حتی دو بازی دوستانه هم برگزار کردند تا بار فنی این اردو بالاتر هم برود.
حربه‌های کی‌روش مقابل بزرگان قاره
شاید از اینجا به بعد جام کی روش کمی دستش را رو کند و کم کم مهره هایی را بازی دهد که بیشتر روی حضورشان در ترکیب ایران نظر دارد. البته شاید در بازی عمان هم او دوباره تغییرات داشته باشد و بازیکنانی را به زمین بفرستد که دوباره همه را گیج کند.
دو پرسپولیسی، زوج طلایی منصوریان در ذوب‌آهن
محمدرضا خلعتبری و محسن مسلمان دو زوج طلایی ذوب آهن در نیم فصل دوم هستند.
نعمتی، آچار فرانسه جدید تیم برانکو
سیامک نعمتی که در نیم فصل چند بازی در پست مدافع راست بازی کرد، در بازی برابر سپیدورد در پست هافبک دفاعی به میدان خواهد رفت.
عمان، تیمی با مهاجمان مخفی
تیم ملی ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف عمان خواهد رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
تفاوت روسیه و شوروی سابق از دیدگاه بشار اسد
رئیس گروه دوستی پارلمان روسیه و سوریه گفت که در دیدار اخیر یک هیئت روسی با رئیس جمهور سوریه وی به تفاوت اصلی روسیه و شوروی سابق اشاره کرد.
تغییرات رنگ پوست نشانه سرطان است
انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که هرگز نباید تغییرات در رنگ پوست، بخصوص در افراد مبتلا به سرطان، نادیده گرفته شود.
آیت الله شبیری: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است
بطور کلی چنانچه استخدام بر خلاف ضوابط باشد به گونه‌ای که فرد استحقاق حضور و دریافت حقوق و امتیازات آن مجموعه را نداشته باشد، حضورش جایز نخواهد بود و نباید چیزی دریافت کند. واسطه شدن برای چنین تخلفی نیز حرام است و در صورت وقوع باید بر اساس ضوابط قانونی عمل شود.
واکنش داماد امام موسی صدر به ادعای خوئینی‌ها
داماد امام موسی صدر به اظهارات اخیر آیت‌الله موسوی خوئینی که امام موسی صدر و شهید چمران را غیرهمراه با انقلاب اسلامی ایران خطاب کرده بود، واکنش نشان داد.
شهید نواب صفوی منادی تشکیل حکومت اسلامی بود
موانع تشکیل احزاب قدرتمند در ایران
احتمال اجرای جریمه ریالی سربازی در سال آینده
استکبار ستیزی بخشی از هویت انقلاب اسلامی است
هیات های مذهبی در صف مقدم مبارزه با تهدید نرم دشمن هستند
بازرگان سیاست ورز و اصول محور بود
نامه امام راحل به گورباچف یک امر خیرخواهانه بود
مرعشی: اصلاح طلبان در عبور از گردنه سخت کنار دولت هستند
عضو حزب نهضت آزادی: بازرگان در میان مردم بود
کیفیت احزاب مهم تر از کمیت آنهاست