ابتکار: گفت وگو بین خانواده ها 20 دقیقه شده است

18:11 ۵۹ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 202 0
ابتکار: گفت وگو بین خانواده ها 20 دقیقه شده است

شهرکرد - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: براساس یک مطالعه علمی، گفت و گو بین اعضای خانواده ها از 2 ساعت در شبانه روز طی 10 سال گذشته، اینک به 20 دقیقه کاهش یافته است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز شنبه در نشست با فعالان اجتماعی، سیاسی، تشکل های مردم نهاد و کارآفرین چهارمحال و بختیاری افزود: وجود اختلالات مهارتی در بین خانواده ها باعث ایجاد لکنت زبان در گفت و گوی خانواده ها شده و این کاهش زمان گفت وگو دلایل مختلفی از جمله مشغله کاری است.
وی گفت: این لکنت زبان و اختلال مهارتی باعث افزایش سوء تفاهم، خشونت و افسردگی در بین خانواده ها خواهد شد.
ابتکار اظهار داشت: رفع این اختلالات مهارتی در خانواده ها از مهمترین موضوعاتی است که از سوی این معاونت پیگیری می شود که برای آن طرح ملی گفت وگو بین نسلی را تدوین کرده است.
به گفته وی، یکی از استانها از نظر اعتیاد مشکلی ندارد و سفید است ولی از نظر خشونت درصد بالایی دارد و حتی وضعیت اشتغال خوبی دارد و نمی توان مساله اشتغال و اعتیاد را باعث کاهش گفت وگو بین اعضای خانواده دانست.
ابتکار اظهار داشت: یکی از راهکارهای مهم برای از بین رفتن این لکنت زبان و اختلال مهارتی در بین خانواده ها اجرای طرح ملی گفت و گوی ملی و بین نسلی است که با آموزش و پرورش و دانشگاه ها نیز این مساله با همکاری معاونت زنان و خانواده رئیس جمهوری دنبال می شود.
معاون رئیس جمهوری ترویج نشاط را یکی برنامه های مهم دولت عنوان کرد و افزود: دولت طرح نشاط را پیگیری می کند، زیرا نشاط نقش مهمی در کاهش افسردگی و اختلالات مهارتی دارد.
به گفته وی، دولت دوازدهم برنامه های خود را در حوزه خانواده براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری
، ماده 109 قانون برنامه ششم توسعه کشور و سیاست های اختصاصی رئیس جمهوری دنبال می کند.
ابتکار با بیان اینکه خانواده متعالی ترین نهاد بشری است، افزود: دولت با همکاری قوه قضاییه و مقننه برای بهبود، استحکام، ارتقا و شکوفایی بنیان خانواده توجه ویژه ای خواهد داشت.
وی اظهار داشت: دولت تلاش می کند تا کارکردهای تاریخی و الهام بخش خانواده در حوزه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه کمرنگ نشود.
معاون رئیس جمهوری لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را از مهمترین دستاوردهای دولت و مجلس در بخش خانواده عنوان کرد و گفت: اجرای این قانون در کشور منتظر ابلاغ شورای نگهبان است و دولت برای اجرای آن آمادگی کامل دارد و قوه قضاییه نیز باید بخشی از این قانون را اجرایی کند.
ابتکار، یکی از طرح های دولت در بخش زنان و خانواده را تدوین لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت عنوان کرد و گفت: رفع خشونت علیه خانواده در این سند دیده شده است.
وی ادامه داد: حمایت از بانوان تنها راهکار رفع این مشکل نیست و در بخش آقایان نیز این حمایت ها باید عملیاتی شود، زیرا پرداخت مهریه برای مردان با توجه به افزایش قیمت سکه اینک به یک معضل تبدیل شده است.
معاون رئیس جمهوری اظهار داشت: راهکارهای انسجام خانواده در دوره ای که مسائل مختلف از جمله شکاف های نسلی، اقتصادی، قومی، اجتماعی و فرهنگی می تواند باعث از هم پاشیدگی و گسست خانواده ها شود، مورد ارزیابی قرار گرفته است.
ابتکار، با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی برای این انسجام و گفت و گوی بین نسلی باید از درون تلاش کرد، افزود: آمریکا پس از خروج از برجام جنگ روانی علیه ایران به راه انداخت و وحدت و انسجام ملی را هدف قرار داد.
وی تصریح کرد: اشتغال مهمترین بحث کشور است و کسی آن را انکار یا دست کم نمی گیرد، ولی باید در هر مبحث اشتغال شاخص ها را هم در نظر گرفت.
بگفته ابتکار، دولت تدبیر و امید از ابتدای فعالیت، اشتغال را مهمترین برنامه خود در نظر گرفت و مهمترین نقد به قبل از دولت یازدهم نیز این است که در آن دوران، وقت کشور تلف شد و نرخ اشتغال به صفر یا منفی رسید.
وی افزود: در فضای پس از برجام، سرمایه گذاری های خوبی در کشور انجام شد و از سال 95 تا 96 حدود 850 تا 900 هزار شغل در کشور ایجاد شد که 60 درصد این اشتغال در بخش زنان بود.
ابتکار با بیان اینکه نیروی تحصیلکرده و جوان به عنوان سرمایه اصلی کشور است، اظهار داشت: نیروی متخصص به عنوان یک سرمایه ملی است و در برخی موارد یکی از عللی که بر دولت ترامپ فشار آوردند تا از برجام خارج شود، نیروی متخصص و توان جوانان ایرانی است.
به گفته وی، ایران در مساله برجام نرمش قهرمانانه داشت و ما پایبند به توافقنامه بودیم، ولی طرفی که به این توافقنامه پایبند نبود، طرفی است که جنگ یکطرفه روانی را با دشمنی علیه ملت ایران به راه انداخته تا جوانان را نسبت به آینده نظام ناامید کند.
ابتکار با بیان اینکه دولت برای ایجاد اشتغال برنامه های خوبی را اجرا کرده است، افزود: یکی از عللی که باعث شد آمریکا و بدخواهان ایران، دشمنی خود را افزایش دهند همین افزایش شاخص ها در کشور و حضور در بازارهای جهانی و تحولات مهم اقتصادی ایران بود.
ابتکار اظهار داشت: دولت یک بسته یک میلیارد دلاری برای حمایت از تولید و اشتغال موجود را در نظر گرفته است تا مشکلات موجود را با کمترین اثر پشت سر بگذارد.
به گزارش ایرنا، در این نشست فعالان تشکل های اجتماعی، مردم نهاد و احزاب سیاسی چهارمحال و بختیاری دیدگاه های خود را مطرح کردند.
2097/6021


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

مهارت‌های ارتباط موثر؛ ارتباط موثر چیست؟
ارتباط موثر، رابطه‌ای است که در آن، طرف مقابل، پیام شما را با حداکثر دقت ممکن دریافت و درک کند. اکثر متخصصان ارتباطات بخش اصلی (و گاه تمام)‌ مسئولیت ارتباط موثر را بر عهده‌ی ارسال کننده‌ی پیام می‌گذارند. البته این به معنای انکار اهمیت نقش دریافت‌کننده نیست، بلکه تاکیدی بر این امر است که فرستنده‌ی پیام‌ها، مسئولیت دارد از تمام توان خود برای افزایش اثربخشی ارتباط استفاده کند.
دیدار رهبر انقلاب با مدال آوران پاراآسیایی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پرچم‌داری یک بانوی چادری در مسابقات پاراآسیایی اندونزی، فرمودند: من صمیمانه از شما خانم‌ها تشکر می‌کنم؛ این قدرت‌نمایی فرهنگی بود.
جنگ براری و برخواه به اینستاگرام کشید!
درگیری لفظی بین ملی پوش وزنه برداری و سرمربی تیم ملی به خاطر پاره شدن پرده گوش براری به اینستاگرام کشیده شد.
امباپه: از مقایسه شدن با پله خوشحالم
کیلیان امباپه، ستاره پاری سن ژرمن و تیم ملی فرانسه، مدعی شد از اینکه با پله مقایسه می‌شود خوشحال است ولی معتقد است که هیچکس نمی‌تواند مثل اسطوره برزیلی باشد.
برانکو گزینه‌ای برای خرید مدافع ندارد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس هنوز گزینه‌ای برای جذب بازیکن جدید برای تیمش در نظر نگرفته است.
واگذاری سرخابی‌ها منتظر مصوبه هیات وزیران
مادامی که مصوبه سال ۱۳۹۴ هیات وزیران اصلاح نشود، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس امکانپذیر نیست اما با نامه اخیر وزیر ورزش به رئیس‌جمهور، احتمال لغو این مصوبه وجود دارد. البته هنوز مشخص نیست که در آن صورت، قیمت‌گذاری، مزایده و پیدا کردن خریدار چه قدر طول بکشد؛ این آخرین وضعیت واگذاری سرخابی‌هاست که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد.
مو سفید‌های جهان فوتبال
برخی از بازیکنان بزرگ جهان موهای‌شان را به رنگ سفید درآوردند.
تاکید وراتی به ماندن در پاری‌سن‌ژرمن
هافبک پاری سن ژرمن بار دیگر تاکید کرد که قصد جدایی از این تیم را ندارد.
گزینه دفاعی یونایتد در اینتر می‌ماند
مدیر برنامه‌های میلان اشکرینیار اعلام کرد این بازیکن به احتمال زیاد در اینتر خواهد بود و قراردادش را تمدید خواهد کرد.
نویر: نگران نباشید شرایط خوبی دارم
دروازه بان تیم ملی فوتبال آلمان عنوان کرد در شرایط خوبی به سر می برد و نگرانی بابت وضعیتش ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحات پلیس در خصوص انتشار کلیپ درگیری چند جوان با یک طلبه+ جزئیات
سرهنگ حسین دهقان پور درخصوص انتشار کلیپی مبنی بر درگیری چند جوان با یک طلبه در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.
ورود سنا به پرونده خاشقچی
یک رسانه غربی از تصمیم سنا برای رای گیری در خصوص نقش عربستان در ماجرای قتل «جمال خاشقجی» و همچنین جنگ یمن خبر داد.
زن نیمه برهنه در یاسوج دستگیر شد
یاسوج- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: غروب سه شنبه یک زن نیمه عریان در بلوار خلیج فارس یاسوج توسط ماموران پلیس و با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شد.
آمادگی راه آهن برای زمستان-اتمام پروژه‌های بهسازی خدمات به مسافران تا پایان سال
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از اتمام پروژه‌های بهسازی خدمات به مسافران تا پایان سال خبر داد و گفت: راه آهن آمادگی کامل برای فصل زمستان را دارد.
قاسمی: بهره‌برداری سیاسی از سخنان ظریف درباره پولشویی امری ناصواب و بی‌ثواب است
سخنگوی وزارت خارجه گفت: سخنان وزیر امور خارجه نگاهی آسیب‌شناسانه به استفاده از منابع مالی نامشروع در برابر اقدامات قانونی و تدابیر شفافیت ساز نظام است و بهره‌برداری‌های سیاسی از سخنان دلسوزانه امری ناصواب و بی‌ثواب است.
کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی در بوشهر گشایش یافت
ضعف مهارت پاشنه آشیل نظام آموزش است
فساد اقتصادی فرهنگ کار را نابود می کند
شناسایی 60 توده دام بومی در کشور
پتروشیمی مهاباد عملکرد موفقی در رعایت مسایل زیست محیطی دارد
ایجاد شفافیت برای تحقق عدالت اقتصادی ضروری است
سید سعید شاهرخی استاندار همدان شد
دانشجوی دانشگاه بیرجند در سوربن فرانسه پذیرش شد
پایتخت نشینان 7 میلیون بار با 110 تماس گرفتند
ضریب مکانیزاسیون کشاورزی به 1.7 رسید