تهدیدات آمریکا به اعمال تحریم خشم رسانه های هند را برانگیخت

16:01 ۶ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 42 0
تهدیدات آمریکا به اعمال تحریم خشم رسانه های هند را برانگیخت

دهلی نو-ایرنا- رسانه های هند به اظهارات اخیر یک مقام ارشد دولت دونالد ترامپ مبنی بر آمادگی آمریکا برای اعمال علیه کشورهایی که از تحریم های ایران از جمله قطع کامل واردات نفت از تهران تا تاریخ 4 نوامبر(13 آبان) پیروی نمی کنند به شدت واکنش نشان دادند.

ایرنا

به گزارش ایرنا در روز شنبه، روزنامه 'تایمز او ایندیا' خرید نفت ایران توسط هند را راهی برای بی اثر کردن تحریم های آمریکا عنوان کرد.
این روزنامه تاکید کرد که هند به عنوان مشتری شماره دو نفت ایران بعد از چین ، تحریم های جدید ایالات متحده را به رسمیت نمی شناسد اما گرفتن معافیت هایی از امریکا تضمین کننده ارتباط مالی گسترده این دو کشور خواهد بود.
در عین حال روزنامه مذکور خاطرنشان کرد که درست است که وزیر نفت هند در ماه ژوئن (تیر) اعلام کرد که پالایشگران هندی باید از ماه نوامبر (آبان) به دنبال کاهش شدید یا به صفر رساندن واردات نفت ایران باشند اما بعضی از پالایشگران هندی از این وضع خسته شده و حجم واردات خود را افزایش داده اند و این به آنها اجازه انعطاف پذیری زیادی در کاهش و یا به صفر رساندن حجم واردات را می دهد.
دولت هند که با کاهش ارزش روپیه و افزایش قیمت سوخت در کشور مواجه است نمی خواهد واردات نفت ایران را قطع کند بخصوص که جمهوری اسلامی ایران تخفیف های بسیار خوبی به آنها می دهد.
پالایشگران هندی حجم واردات ماهانه نفت خام خود را از ایران از اوایل سال جاری تا سپتامبر و اکتبر به نصف کاهش می دهند.دهلی نو در پی دریافت معافیت است و واشنگتن در پی اعمال تحریم های جدید علیه تهران در ماه نوامبر. بعد از اینکه در بازه زمانی آگوست تا اوریل بارگیری نفت ایران برای هند افزایش یافت در ماه جاری و ماه آینده به کمتر از 12 میلیون بشکه خواهد رسید.
این در حالیست که یکی از مقامات دولتی گفته است: ما با ایالات متحده و ایران روابط بسیار خاصی داریم ودر حال بررسی و تعادل میان این رابطه هستیم و این تعادل باید در بین پالایشگران و مصرف کنندگان هم ایجاد شود.
وی گفت: اگر ایالات متحده موضع سختی بگیرد راهی جز متوقف کردن خرید نفت از ایران برای هند باقی نمی ماند و واردات تقریبا نصف می شود.
براساس داده های به دست آمده از منابع تجاری توسط رویترز، هند در ماه آوریل-آگوست، حدود 658 هزار بشکه نفت در روز از ایران وارد کرده است و کاهش هایی که در ماه های سپتامبر و اکتبر پیش بینی شده است، میانگین روزانه این دو ماه را با حدود 45 درصد کاهش به 360 تا 370 هزار بشکه در روز کاهش می دهد. منابع آشنا با برنامه بارگیری محموله های نفتی گفتند پالایشگران نفت هند در حال حاضر برنامه های بارگیری ماه اکتبر را به شرکت ملی نفت ایران (NIOC) داده اند. آنها گفتند شرکت ملی نفت هند در ماه اکتبر برای پالایشگاه این شرکت در چنای درخواست 1 میلیون بشکه داده است. یک منبع در شرکت نفت بهارات روز سه شنبه به ما گفت: این شرکت در ماه سپتامبر 1میلیون بشکه خریداری خواهد کرد و به خریدش در ماه اکتبر ادامه خواهد داد.
رئیس شرکت نفت بهارات روز سه شنبه گفت این شرکت تا کنون بیش از حد ثابت خریداری کرده است زیرا مبلغی که خریدار موظف به پرداختش است برای سال 19-2018 است.
منابع گفتند: شرکت نفتی نایارا انرژی که بخشی از غول نفتی روس نفت روسیه است برنامه دارد تا خرید خود را به یک میلیون بشکه در ماه سپتامبر و اکتبر برساند اما در ماه ژوئن، پالایشگران شروع به کاهش واردات نفت خود از ایران کردند و قصد دارند تا ماه نوامبر خرید خود را متوقف کنند.
وی افزود: شرکت های نفتی هند، صنایع ریلاینس، و اچ ام ای ال برنامه ای برای خریداری از ایران در ماه های سپتامبر و اکتبر ندارند.
داده های بارگیری ها نشان می دهد پالایشگران هند - به استثنای Reliance و HMEL، که قراردادی مدت دار با ایران ندارند، همگی با هم حدود 73 درصد از حجم قرارداد ثابت خود را با ایران تا اواخر ماه اکتبر افزایش خواهند داد.
روزنامه 'اکونومیک تایمز' با نقل قول از مانیشا سینگ دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور اقتصادی و تجاری نوشت: آمریکا به شدت علیه افرادی که حاضر به همکاری با آمریکا برای وضع تحریم های جدید علیه ایران نیستند اقدام خواهد کرد.
به گزارش روزنامه مذکور وی گفت: آمریکا در حال گفت و گو با متحدان و همکاران خود بوده و سعی کرده است تا آنها را برای اجرایی کردن کامل تحریم های جدید ایران پس از خروج آمریکا از برجام راضی کند.
این روزنامه معتبر هندی در واکنش به این اظهارات گفت پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران یا برجام در ماه مه، این کشور به سایر ملت ها از جمله هند فشار وارد کرده است تا واردات نفت از ایران را متوقف کنند. آمریکا به هند و دیگر کشورها گفته است واردات نفت خام را از ایران تا چهارم نوامبر به صفر برسانند یا اینکه با تحریم روبرو شوند. این موضوع نشان می دهد واشنگتن حاضر نیست به هیچ کشوری در زمینه واردات نفت از ایران معافیت بدهد.
'اکونومیک تایمز' نوشت برای دستیابی به این هدف است که به گفته این مقام آمریکایی دولت ترامپ در حال گفت وگو با متحدان خود است تا به این نکته برسند که تصویر بزرگتر این است که باید در زمینه وارد آوردن فشار به ایران همکاری کنیم و متوقف کردن فروش نفت راهی حیاتی در این راستا است. ما آماده ایم شدیدترین اقدامات را علیه کسانی که در اجرای تحریم ها به ما کمک نکنند در پیش بگیریم.
این روزنامه در ادامه مطلب خود خاطرنشان کرد که بر اساس گفته های مقامات هندی غلیرغم فشار های آمریکا هند اعلام کرده است که واردات نفت از ایران را متوقف نخواهد کرد.
دیروز نیز وب سایت 'سواراج یاماگ' نوشت که ، این تصمیم دولت نارندرا مودی نخست وزیر هند در طول مذاکرات ۲+۲ میان سوشما سواراج وزیر امور خارجه و نیرمالا سیتارامان وزیر دفاع هند با همتایان آمریکایی خود در دهلی نو به دولت دونالد ترامپ منتقل شد.
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در این مذاکرات به طرف هندی اعلام کرده است که آمریکا می خواهد تمام کشورهایی که با ایران رابطه تجاری دارند، این روابط را کاهش داده و در واقع واردات نفت از ایران را به طول کامل متوقف کنند.
اما هند در مقابل این درخواست اعلام کرده است ایران ۱۲ درصد از نیاز دهلی نو به نفت را تامین می کند و کاهش این مقدار امکان پذیر نیست زیرا این امر بر قیمت و عرضه بنزین در هند تاثیر می گذارد و منافع کشور هند تامین نخواهند شد.
اما طرف آمریکایی نیز اعلام کرده است که معافیت ها بر اساس واقعیت های منطقی و دلایل قابل قبول اعطا خواهند شد.
بر اساس گزارش های منتشر شده مقامات هندی به هیات آمریکایی اعلام کرده اند که شهروندان هند هم اکنون تحت تاثیر قیمت بالای سوخت در این کشور هستند و اگر قیمت تولید سوخت از این مقدار بالاتر رود، آن برای اقتصاد هند بسیار زیان آور خواهد بود.
یک مقام هندی گفت: در واقع آمریکا در ارتباط با ایران کاملا منزوی است. اروپایی ها، چینی ها و روس ها همچنان از توافق هسته ای یا برجام حمایت می کنند.
هند علاقه مند به ذخایر نفت در دریای خزر است که ایران به تنهایی به آنها دسترسی دارد.
مقامات هندی همچنین به آمریکا اعلام کرده اند که اگر اقتصاد هند باید رشد کند و آمریکا از این رشد اقتصادی نفع ببرد، قیمت های عقلانی و پایین نفت و سوخت یک نیاز کاملا مهم اقتصادی محسوب می شود.
بخشی از تحریم های آمریکا علیه ایران در تاریخ ۶ ماه اوت اجرایی شدند درحالی که تحریم های ایران در بخش انرژی در چهارم ماه نوامبر به اجرا گذاشته می شوند.
ایران پس از عربستان سعودی و عراق سومین کشور بزرگ صادر کننده نفت به هند است. هند در طول ۱۲ ماه که از مارس سال گذشته آغاز شده است، حدود ۲۲.۶ میلیون تن نفت خام از ایران وارد کرده است. سال گذشته این واردات ۲۷.۲ میلیون تن نفت خام بود. در طول سال مالی ۲۰۱۶-۱۷ خرید نفت ایران توسط هند ۱۱ میلیون تن افزایش داشته است. پالایشگاه های هند پس از لغو تحریم های ایران در سال ۲۰۱۵، به سرعت واردات نفت خود از این کشور را افزایش دادند.
آساق**267**1424**1337


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

وقتی انتظار یک نوزاد بامزه داری، ولی با پیرمرد مواجه می‌شوی!
در حالی که بیشتر نوزادان ناز و بامزه هستند و دل آدم را می‌برند، برخی هم پیر به دنیا می‌آیند و می‌توانند به پدرشان بگویند «پسرم»!
۱۶ حقیقت در مورد انقلاب روسیه که احتمالا نمی‌دانستید
بیش از 100 سال از انقلاب روسیه گذشته است؛ انقلابی که منجر به ایجاد اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی شد. با وجود این که در مورد این انقلاب مطالب و کتاب های بسیار زیادی نوشته شده، اما هنوز هم حقایق و ابعاد زیادی از آن برای بسیاری از افراد ناشناخته است. در ادامه به تعدادی از حقایق کمتر شنیده شده انقلاب روسیه می پردازیم.
۱۰ فیلم پرفروش اخیر سینما و بررسی اکران‌های پاییز
اگرچه تابستان ۹۷ با گران‌تر شدن بلیت سینما‌ها و همچنین جام جهانی در ابتدای این فصل و ماه محرم در انتهای آن، چندان فصل درخشانی از نظر فروش نبود، اما وجود ژانر‌های مختلف از کمدی گرفته تا دفاع مقدس، پکیج خوبی را در سینما ایجاد کرده بود.
مراقبت از مفاصل با این راه‌ها
همان‌طور که لاستیک‌های اتومبیل بعد از مدتی صاف می‌شوند و برجستگی‌های خود را از دست می‌دهند، غضروف مفاصل نیز ممکن است با بالا رفتن سن، حرکات مکرر، حمل وزن زیاد، آسیب‌ها و تصادفات دچار ساییدگی و خوردگی شود. پس به مراقبت نیاز دارند.
واژن‌تان چه راز‌هایی از سلامت‌تان افشا می‌کند؟
واژن شما چیز‌هایی برای گفتن در مورد سلامت، سن، قاعدگی و سایر تابو‌ها دارد.
ساندویچ بستنی، دسر محبوب بچه‌ها
بستنی دسری محبوب، مخصوصا میان بچه ها است. با شروع فصل پاییز و بازگشایی مدارس می‌توانید این دسر خوشمزه را تهیه کنید و پس از بازگشت بچه ها از مدرسه با این دسر خوشمزه آن ها را خوشحال کنید.
طرز تهیه میگوی کاجون تند و خوشمزه
میگوی کاجون تند و پنیری، خوشمزه‌ترین پیش غذا برای مهمانی‌ها است، یک غذای آسان و سریع پر از عطر و طعم!
خواهرانِ سلبریتی و ماجراهایشان!
رفتار‌های سلبریتی‌ها با خواهر و سایر اعضای خانواده در نوع خود جالب است و گاهی اوقات شوخی‌های سلبریتی‌ها در شبکه‌های اجتماعی با خواهرانشان دست به دست می‌شود. بعضی از این سلبریتی‌ها حسابی به فکر خواهرشان هستند و در صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی پست‌های زیادی از تفریح‌ها و خوش‌گذرانی‌های خواهرانه منتشر می‌کنند.
مد‌های زنانه لباس برای پاییز ۲۰۱۸
هر فصل مد مخصوص به خود را دارد. همانطور که در تابستان شاهد لباس‌های گلدار با رنگ‌های متنوع یا صندل‌های طرحدار بوده ایم، برای فصل پاییز هم باید انتظار مد‌های جدیدی را بکشیم. اگر دوست دارید که با ترند‌های پاییز ۲۰۱۸ آشنا شوید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.
صدای درونی منفی چیست؟ چگونه آن را ساکت کنیم؟
همه‌ی ما هرازگاهی این صدای درونی منفی را تجربه می‌کنیم که به شکل‌های مختلفی هم ظاهر می‌شود و اگر مراقب نباشیم می‌تواند استرس شدیدی نه تنها برای خودمان بلکه برای اطرافیانمان هم ایجاد کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بهترین زننده ضربات آزاد تاریخ فوتبال کیست؟
در ادوار مختلف، ستاره های هنرمندی بوده اند که ضربات ایستگاهی فوق العاده ای را تبدیل به گل کرده اند.
فیلم- تفاوت مسی و رونالدو در اخراج شدن!
به بهانه اخراج رونالدو در دیدار یوونتوس و والنسیا نگاهی به تفاوت کریستیانو و مسی در زمینه دریافت کارت قرمز بیاندازیم.
معروف نتوانست از قدرت جادویی‌اش استفاده کند
سرمربی تیم ملی والیبال بلغارستان گفت: وقتی سعید معروف مجبور می‌شود برای پاس دادن به خارج منطقه یک‌سوم بیاید، نمی‌تواند از قدرت جادویی‌اش استفاده کند.
روستایی در ایران که 80 درصد مردم آن سرطان دارند!
مردم روستای کزاز شازند در محاصره لوله‌های سر به فلک کشیده پالایشگاه نفت، پتروشیمی و نیروگاه حرارتی گیر افتاده‌اند.
۱۶ حقیقت در مورد انقلاب روسیه که احتمالا نمی‌دانستید
بیش از 100 سال از انقلاب روسیه گذشته است؛ انقلابی که منجر به ایجاد اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی شد. با وجود این که در مورد این انقلاب مطالب و کتاب های بسیار زیادی نوشته شده، اما هنوز هم حقایق و ابعاد زیادی از آن برای بسیاری از افراد ناشناخته است. در ادامه به تعدادی از حقایق کمتر شنیده شده انقلاب روسیه می پردازیم.
معاون دادستان کل آمریکا بدنبال عزل ترامپ بود
ایران جزیره‌ ثبات در منطقه ای ناآرام است
پمپئو از ترس خطر برای منافع آمریکا، ایران را تهدید کرد
آقای ترامپ موضوع نشست شورای امنیت سلاح های کشتار جمعی است
سیاست های آمریکا در عراق شکست خورده است
ترامپ، هند را هم تهدید به تحریم کرد
دیده بان حقوق بشر خواستار تحقیق درباره جرایم جنگی در یمن شد
لاهه رای خود درباره شکایت ایران را دو هفته دیگر صادر می کند
ترامپ اعتماد ناپذیر بودن آمریکا را ثابت کرد
مشاوران ترامپ، دلواپس توافق احتمالی او با ایران هستند