احکام قطعی پرونده تخلف در گمرک بوشهر صادر شد

15:12 ۶۵ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 110 0
احکام قطعی پرونده تخلف در گمرک بوشهر صادر شد

بوشهر- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: احکام بدوی پرونده اعضای باند رشا و ارتشا گمرک بوشهر در مرحله تجدید نظر خواهی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر این استان رسیدگی و به موجب آن احکام قطعی این پرونده صادر شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، علی جمادی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: براساس این احکام مجرم ردیف اول به پنج سال حبس، 74 ضربه شلاق، جزای نقدی معادل مال ماخوذه و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.
وی اظهار داشت: جرم این فرد گرفتن رشوه به مبلغ 13میلیارد و 180 میلیون ریال است.
جمادی بیان کرد: مجازات مجرم ردیف دوم با رعایت مقررات تخفیف، سه سال حبس، 74 ضربه شلاق و جزای نقدی معادل مال ماخوذه و انفصال از خدمات دولتی به مدت سه سال تعیین شده است.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: این فرد به گرفتن رشوه به مبلغ 10 میلیارد و 500 میلیون ریال محکوم است.
جمادی افزود: محکومان ردیف های سوم، چهارم، پنجم و ششم با رعایت مقررات تخفیف مجازات هر کدام به تحمل 2 سال حبس، 74 ضربه شلاق، جزای نقدی معادل مال ماخوذه، انفصال از خدمات دولتی به مدت سه سال و به جرم گرفتن رشوه به مبلغ هفت میلیارد و 162میلیون و 500 هزار ریال، پنج میلیارد و 188 میلیون و 900 هزار ریال، 2میلیارد و 500 میلیون ریال، یک میلیارد و 810 میلیون ریال محکوم شدند.
وی گفت: محکوم ردیف هفتم با اعمال مقررات تعدد جرم به 10 سال حبس، 74 ضربه شلاق، جزای نقدی معادل مال مأخوذه، انفصال از خدمات دولتی به مدت سه سال و به جرم گرفتن رشوه به مبلغ یک میلیارد و 493میلیون ریال، به تحمل پنج سال حبس و 20 ضربه شلاق و به جرم معاونت در تحقق جرائم رشا و ارتشا از طریق وصول و ایصال وجه، محکوم شد.
جمادی ادامه داد: مجرمان ردیف های هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم این پرونده هر کدام به تحمل 6 ماه حبس، ضبط مال ناشی از ارتشا یا معادل آن در حق صندوق دولت و به ترتیب به جرم های پرداخت رشوه به مبلغ 2میلیارد و 100 میلیون ریال، یک میلیارد و 100 میلیون ریال، هشت میلیارد ریال و چهار عدد سکه تمام بهار آزادی و هشت میلیارد ریال محکوم شدند.
وی افزود: حکم محکوم ردیف دهم با اعمال مقررات تخفیف مجازات به پرداخت 80 میلیون ریال جزای نقدی بدل از 74 ضربه شلاق و ضبط مال ناشی از ارتشا به اتهام پرداخت رشوه به مبلغ یک میلیارد و 100 میلیون ریال و یک دستگاه گوشی تلفن همراه اپل صادر شده است.
جمادی گفت: با توجه به محتویات پرونده و با نظر به عمده دفاعیات متهمان و وکلای آنان، دادگاه دادنامه تجدید نظر خواسته را منطبق با موازین قانونی دانسته و ایراد و اعتراضی که موجب نقض آن را فراهم کند از ناحیه تجدید نظرخواهان بعمل نیامده و به رأی صادره از حیث صحت مبانی استدلال و رعایت تشریفات آئین دادرسی نیز اشکالی که موجب نقض یا بی اعتباری رأی باشد وجود ندارد و در نهایت رای قطعی صادر شد.
رئیس کل دادگستری استان بوشهریادآور شد: در زمان حاضر یکی از مسائل مهم کشور قاچاق کالا وارز است که با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب دستگاه قضایی قاطعانه با این مسائل برخورد می کند.
پرونده تخلف اقتصادی در گمرک بوشهر پس از وصول گزارش از یکی از مراجع نظارتی به عنوان ضابط قوه قضائیه مبنی بر گرفتن رشوه توسط تعدادی ازکارکنان گمرک بوشهر از ترخیص کاران و صاحبان کالا موضوع به یکی از بازپرسان دادسرا ارجاع و دستور لازم برای بررسی موضوع در 6 اردیبهشت ماه سال 1396 صادر شد.
در این پرونده 12 نفر متهم تحت تعقیب و پس از تفهیم اتهام به هر کدام، قرار بازداشت موقت آنان صادر شد.
6047/6043


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

پیام سوریان برای آقای خاص کشتی
حمید سوریان در اینستاگرام خود بازگشت محمد بنا را به کشتی فرنگی تبریک گفت.
زهیوی: منصوریان مرا برای استقلال می‌خواست
رحیم مهدی زهیوی، مهاجم تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: علیرضا منصوریان در استقلال دو سال دنبال جذب من بود و خوشحالم که قرار است با این مربی کار کنم.
اعلام رقم فروش بن عطیه از سوی بانوی پیر
باشگاه یوونتوس رقم فروش مدافع مراکشی خود را اعلام کرد.
سوتی جدید مهدی طارمی در اینستاگرام
سوتی دوباره مهاجم اسبق پرسپولیس باز هم به سوژه شوخی‌های کاربران فضای مجازی تبدیل شده است.
گزارش تمرین استقلال؛ صحبت‌های شفر با بازیکنان
در تمرین امروز تیم فوتبال استقلال، وینفرد شفر دقایقی برای شاگردانش صحبت کرد.
تاج: برخی‌ها بی ثباتی ایجاد کردند
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از دو ماه قبل گفتند ما باید از فوتبال برویم و با همین حرف‌ها بی‌ثباتی ايجاد شد ولی ما تا زمانی که هستيم بايد ثبات ايجاد كنيم.
دکو: مسی؟ رونالدینیو بهترین بازیکن تاریخ است
ستاره پرتغالی سابق بارسا رونالدینیو را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال و بهترین هم تیمی خود می‌داند.
ترکیب پیکان برای بازی با پرسپولیس مشخص شد
ترکیب تیم فوتبال پیکان برای دیدار مقابل پرسپولیس معوقه هفته نهم لیگ برتر مشخص شد.
ترکیب پرسپولیس برای بازی با پیکان اعلام شد
ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس برای بازی معوقه با پیکان در هفته نهم لیگ برتر اعلام شد.
استقبال کم هواداران پرسپولیس از بازی با پیکان
در حالی که کمتر از یک ساعت تا دیدار پرسپولیس و پیکان باقی است، حدود ۲۰۰ نفر برای تماشای این دیدار در ورزشگاه آزادی حضور دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مسیری که همه مدیران خواهند رفت
۲۶ آبان یا ۱۵ آذر چندان تفاوتی ندارد. به هر حال طبق قانون، بازنشسته‌ها باید پست‌های خود را تحویل دهند. با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در سال ۹۷، تعداد زیادی از مدیران دولتی باید از میزهای خود دل بکنند و جا را برای تازه‌نفس‌ها باز کنند.
عکس‌های باورنکردنی گاه هراس‌انگیز از موجودات ژرفای دریا‌ها
رومن فدورتسوف، ماهیگیر روسی ساکن مرمانسک است. او که اینک ۳۹ ساله است، ۱۷ سال است که ماهیگیری می‌کند و با دریا و سطح اقیانوس می‌رود. آن‌ها در سفرهایشان بار‌ها موجودات عجیبی صید کرده‌اند که در عمق دریا‌ها و اقیانوس‌ها زیست می‌کنند. موجوداتی که کمتر پیش می‌آید عکس آن‌ها را دیده باشیم.
گریم عجیب مصطفی زمانی- عکس
مصطفی زمانی به جمع بازیگران سریال «نهنگ آبی» پیوست.
مطالبات بیمه سلامت زنجان با مراکز طرف قرار داد به روز شد
زنجان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: امسال با رایزنی انجام گرفته در کشور و استان؛ پرداختی مطالبات بخش دانشگاهی، خصوصی و داروخانه ها به روز شده و در مقایسه با سال های گذشته وضعیت بهتری حاکم است.
دولت 9.9 میلیارد تومان یارانه بلیت اتوبوس تهران را پراخت کرد
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد: 9.9 میلیارد تومان یارانه بلیت اتوبوس توسط دولت پرداخت شد.
حکم اعدام 2 مفسد فی الارض شبهه قانونی ندارد
مدیریت منابع آبی استان قزوین با قوت اعمال شود
قوه قضاییه درحال تغییر رویکرد است
آمریکا و اروپا بهشت گروه های تروریست شده است
وزیر دادگستری: تبلیغات منفی علیه دولت زیاد است
برخی مردان به دلیل نپرداختن 10 سکه در زندان هستند
سه محکوم به قصاص در استان مرکزی زندگی دوباره یافتند
ارتقای سواد رسانه ای، راه مقابله با آمریکا در فضای مجازی است
زن مراغه ‌ای در 71 سالگی صاحب شناسنامه شد
٣٠ پرونده تخلف شرکت های لبنیات در تعزیرات تشکیل شد