انتخابات شورایاری‌ های تهران برگزار می شود

14:51 ۲۱۹ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 340 0
انتخابات شورایاری‌ های تهران برگزار می شود

تهران- ایرنا-عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: رئیس شورا برای برگزاری انتخابات شورایاری ها به وزیر کشور نامه نوشت.

ایرنا

به‌ گزارش ایرنا، احمد مسجدجامعی روز شنبه در نشست خبری عملکرد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: این نامه به وزیر کشور ارسال شده و با حضور نمایندگان فرمانداری جدول زمانی تعیین شد اما اگر بخواهیم انتخابات برگزار شود، باید امسال این امر تحقق یابد.
وی در خصوص حذف ناگهانی میدان قیصر امین پور و تبدیل آن به چهار راه نیز گفت: نامگذاری میدانی به نام قیصر امین پور یک اتفاق خاص بود چرا که برای نخستین بار به غیر از نام شهدا، نام دیگر بر خیابان‌های شهر تهران گذاشته شد.
وی ادامه داد: این نامگذاری به سادگی اتفاق نیافتاده است اما به راحتی آن را حذف کرده‌اند و من نگران مابقی میدان‌های شهر هستم که مبادا با بهانه‌های واهی حذف شود.
به گفته مسجدجامعی، حذف این میدان نشان داد که هنوز هم خودرو محوری در تهران حرف اول را می زند و سوال من این است که مسئولان شهرداری منطقه 2 اعلام کرده‌اند که آن را جبران می‌کنند اما چگونه؟
وی تصریح کرد: نامگذاری‌ها در کمیسیون و صحن شورا تصویب می‌شود و نمی‌توان به یک دفعه یک فضای شهری همچون میدان را حذف کرد؛ مگر شهر قاعده مند نیست که این کارها صورت می‌گیرد.
مسجدجامعی تاکید کرد: موضوع حذف میدان قیصر امین پور حتما رسیدگی می‌شود.
وی در مورد سرانجام تملک خانه‌های تاریخی در پایتخت نیز گفت: در منطقه 11 خانه‌ای به نام 'خانه مینایی' وجود دارد که شهرداری تهران آن را 6 میلیارد تومان خرید و پیشنهاد دادیم که این خانه تبدیل به خانه موزه ولیعصر (عج) شود و به شناسنامه خیابان ولیعصر (عج) بدل شود که گویا شهرداری منطقه برایش نقشه دارد.
مسجد جامعی همچنین در مورد سرانجام 'خانه اتحادیه' گفت: منشاء خرید خانه اتحادیه، تهران گردی بود و در شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را ملزم به تملک این خانه کردیم و در نهایت شهرداری تهران نیز پس از جلسه با 150 مالک و ورثه توانست این خانه را تملک کند.
وی با بیان این که در زمان بهره‌برداری از این خانه پیشنهادات مختلفی مطرح شد و حتی هنرمندان نیز پیشنهاد کردند از آنجایی که این خانه لوکیشن سریال 'دایی جان ناپلئون' بود به محلی برای هنرمندان تبدیل شود، خاطرنشان کرد: با این حال هنوز کاربری آن مشخص نیست.
رییس کمیته‌ فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران همچنین در مورد خریداری تئاتر 'نصر' هم یادآور شد: تئاتر نصر با یک فرایند پیچیده‌ای خریداری شد و با خبر شدیم که قرار است به موزه 'تئاتر' تبدیل شود، اما معتقدیم که باید کاربری اماکن و مراکزی که در خیابان 'لاله زار' قرار دارد کاملا منطبق بر طرح خیابان لاله زار که چندی پیش توسط شهرداری تهران و شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب شد باشد، نه این که هر کسی هر کاربری که خواست برای این مراکز در نظر بگیرد.
مسجدجامعی در خصوص سرانجام راسته کتاب در تهران گفت: سه راسته ناصرخسرو، میدان بهارستان و روبه‌روی دانشگاه تهران به عنوان محور کتاب مورد شناسایی قرار گرفت که قرار بود یکی از آنها به عنوان راسته کتاب انتخاب شود که اقدامات سازمان زیباسازی شهرداری تهران در مورد ساماندهی سیما و منظر شهری نیز به این دلیل آغاز شد.
وی با بیان اینکه راسته کتاب نیز در پهنه فرهنگی رودکی دیده شده است که با یکدیگر متصل می‌شوند، در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که اقدامات مدیریت شهری جدید با دین و مسائل مذهبی در تضاد است، اظهار کرد: همه ما در فضای دینی بزرگ شده و تنفس می‌کنیم و چرا می‌گویید که مدیریت شهری با دین زاویه دارد؟
رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با بیان این‌که مردم برای انجام کارهای دینی و مذهبی معطل کمک‌های شهرداری نمی‌مانند، گفت: شهرداری کیسه پول نیست، بلکه در حوزه فکری و هماهنگی کمک‌کننده است.
مسجدجامعی با بیان این‌که ما در همه حوزه‌های فرهنگی و نه صرفا مذهبی کاهش بودجه داشتیم، ادامه داد: با این حال همه ما تلاش می‌کنیم که فعالیت‌های دینی و قرآنی تسری یابد.
وی با بیان این که همه مردم را در روز کتاب به کتابگردی دعوت می‌کنم، گفت: همچنین روز 14 مهرماه روز تهران است که می‌توانیم بسیاری از مباحث مطرح شده پیرامون تهران را به صورت تخصصی در هفته بررسی کنیم.
تهرام/9343/ 7245/ 1539 /


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

تذکر  نماینده رباط کریم به وزیر راه
نماینده مردم رباط کریم در مجلس تأکید کرد: سال گذشته مهلت عوارض گیری منطقه نسیم شهر تمام شده است و مردم نباید چیزی پرداخت کنند. به آقای اسلامی بگویید عوارض گیری در منطقه نسیم شهر ظالمانه است.
پله هشتم خیابان حضرت ولیعصر(عج) به خیابان گاندی مرمت می شود
معاون فنی و عمران شهرداری منطقه شش از مرمت و بازسازی پله هشتم خیابان حضرت ولیعصر(عج) به خیابان گاندی خبر داد.
فرماندار میانه: سلامت جامعه در گرو سلامت نیروی انسانی است
تبریز- ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه سلامت از اصلی ترین و محوری ترین برنامه های اولویت دار نظام است افزود: سلامت نیروی انسانی، سلامت جامعه را تضمین می کند.
طرح‌های مرکز پژوهش‌ها برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی اجرا شود
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی یک بسته مناسب برای عبور از مشکلات اقتصادی کشور ارائه کرده است، تاکید کرد: لازم بود مسئولان را دعوت کنیم و بخواهیم تا این طرح‌ها را اجرایی کنند.
خودمراقبتی به سوادسلامت نیاز دارد
کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید براینکه خودمراقبتی به سوادسلامت نیاز دارد، گفت: خودمراقبتی تنها پیشگیری نیست بلکه با دریافت آموزش ها، می آموزیم چگونه می توان با استفاده از تجویز پزشک، طول درمان و نقاهت را بهتر سپری کرد و سبک زندگی سالم را در پیش گرفت.
مقدسی: دولت مصوبات افزایش حقوق کارکنان را اجرایی کند
نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس گفت: دولت باید مصوبات مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان را اجرا کند.
زمین لرزه شدید پایتخت فیلیپین را لرزاند
منابع خبری از وقوع زلزله‌ای شدید در مانیل پایتخت فیلیپین خبر دادند.
نماینده ماهشهر: انفعال در بحران‌های زنجیره‌ای خوزستان قابل بخشش نیست
نماینده مردم ماهشهر در مجلس گفت: منفعل عمل کردن دولت و مجلس در بحران‌های زنجیره‌ای استان خوزستان قابل بخشش نیست.
جزیره پاک یک عنوان واقعی برای کیش است
کیش-ایرنا- مسئول اداره حفاظت از محیط زیست کیش با مطلوب توصیف کردن وضعیت زیست محیطی جزیره اظهار داشت: کیش تاکنون چندین بار به عنوان شهر سبز کشور برگزیده شده و به کار بردن نام جزیره پاک برای آن، واقعی و بر اساس مزیت های منحصر بفرد است.
پزشکیان: سفرهای خارجی نمایندگان نسبت به سال گذشته یک سوم شده است
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یک نماینده در مورد کنترل سفرهای غیرضروری نمایندگان گفت: سفرهای خارجی نمایندگان نسبت به سال گذشته یک سوم شده است، اما همین مقدار را پیگیری خواهیم کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان معافیت خریداران نفت ایران از تحریمهای آمریکا اعلام می شود
تهران– ایرنا– روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
پیام شیرین برانکو برای پرسپولیسی‌ها
مربی کروات قرمزها از هواداران این تیم خواسته تا با خیال راحت و بدون هیچ استرسی بازی با الاهلی عربستان را تماشا کنند.
الماسی: تصمیمات غیرانسانی آمریکا شرایط اقتصادی سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد
نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس گفت: تصمیمات غیرانسانی و غیرقانونی دولتمردان آمریکا شرایط سختی را برای مردم ایران ایجاد کرد. دغدغه‌های معیشتی و شرایط نامناسب اقتصادی مردم بخشی از تبعات این رفتار است.
چاووش اوغلو به اربیل می‌رود
وزیر خارجه ترکیه هفته آینده به اربیل عراق سفر می‌کند.
آغاز جلسه پنجم دادگاه متهمان پتروشیمی
پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات رضا حمزه‌لو مدیرعامل پیشین شرکت بازرگانی پتروشیمی و ۱۳ متهم دیگر این پرونده به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی آغاز شد.
جهاد کشاورزی درباره تنش دمایی به کشاورزان مازندران هشدار داد
برف بهاری ارتفاعات مازندران را سفیدپوش کرد
ماندگاری پساب سیل در مدارس مازندران
6 پرواز فرودگاه بین المللی اهواز لغو شد
آفرودسواری که در مسیر خدمت به سیلزدگان لرستان به کما رفت
پشت پرده بازگشایی شمشک- دیزین چیست؟
32694 تَن در مسابقات «مُدهامَتان» شرکت کردند
مدیر تاکسیرانی تهران: تولید خودروهای عمومی اولویت خودروسازان نیست
وزیر علوم: دانشگاه ها موجب مهارت افزایی دانش آموختگان شوند
برق همه روستاهای شعیبیه شوشتر به حالت عادی برگشت