مروری بر رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

12:31 ۶۲ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 105 0
مروری بر رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

سنندج - ایرنا - پیروزی تیم آوالان کامیاران در رقابت های فوتبال لیگ دسته 2 کشور، کسب 2 نشان نقره بدمینتون باز سنندجی در مسابقات غرب آسیا و ایستادن تیم کردستان بر سکوی نخست رقابت های بوکس نونهالان کشور، از مهمترین رویدادهای ورزشی استان در هفته گذشته بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم آوالان کامیاران عصر یکشنبه 18 شهریور در نخستین بازی رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در مقابل مهمان خود شهرداری بم پیروز شد.
نماینده کردستان در این بازی در دقایق 50 و 69 توسط سهند اسدی و کیوان مارابی با نتیجه 2 بر صفر حریف خود را با شکست بدرقه کرد.
رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در 2 گروه 14 تیمی برگزار می شود و تیم آوالان کامیاران در گروه یک جدول این مسابقات قرار دارد.
نماینده کردستان با تیم های مقاوت تهران، کاسپین قزوین، فولاد نوین اهواز، چوکای تالش، استقلال اهواز، سردار بوکان، ایرانجوان بوشهر، داماش گیلان، شهرداری همدان، خوشه طلایی ساوه، شهرداری بم، مس نوین کرمان و راه آهن هم گروه است.
مسعود مرادی سرپرست، حمید امامی سرمربی و فریدون فاتحی، حسام کمانگر، شهریار مراد بیگی و لقمان رحمانی به عنوان مربی نماینده کردستان را در این دوره از رقابت ها هدایت و همراهی می کنند.

** بدمینتون باز سنندجی به 2 نشان نقره مسابقات غرب آسیا دست یافت
شایان رضا ربابی بدمینتون باز سنندجی در بخش یک نفره و 2 نفره نشان نقره مسابقات غرب آسیا در لبنان را کسب کرد و بر سکوی دوم ایستاد.
در دیدار فینال رده سنی زیر 17 سال پسران بخش یک نفره، شایان رضا ربابی به مصاف نیما رستم پور هم تیمی خود رفت که در پایان با شکست 2 بر صفر به مدال نقره دست یافت.
همچنین این 2 بدمینتون باز کردستانی در قسمت 2 نفره با شکست مقابل تیم اردن نشان نقره این دوره از رقابت ها را به خود اختصاص دادند.
تیم ملی زیر 15 و 17 سال کشورمان با هشت بدمینتون باز به مربیگری مرتضی ولی دروی در این رقابت ها شرکت کرد.
مسابقات بدمینتون قهرمانی غرب آسیا رده های سنی زیر 15 و 17 سال 17 تا 18 شهریور ماه در سالن بدمینتون شهر بیروت برگزار شد.

** ورزشکاران کردستانی در رقابت های قهرمانی روپایی کشور خوش درخشیدند
تیم کردستان در رقابت های روپایی قهرمانی زیر 14 سال و بزرگسالان کشور که در استان تهران برگزار شد به 2 نشان طلا و نقره و یک عنوان چهارمی دست یافت.
در این رقابت ها 85 ورزشکار از 16 استان کشور به مدت یک روز در فاز سه اندیشه مجموعه ورزشی تختی شهریار با هم به رقابت پرداختند که نیما آزرم ورزشکار سنندجی در رده سنی زیر 14 سال سکوی نخست را کسب کرد و در بخش بزرگسالان مبین مجیدی دوم شد و آرش زارعی از سنندج نیز در رده چهارم قرار گرفت.
رقابت های روپایی قهرمانی زیر 14 سال و بزرگسالان کشور از سوی فدراسیون ورزش های همگانی جمعه 16 شهریور برگزار شد.

** کسب چهار نقره و برنز ورزشکاران کردستانی در مسابقات پیوند اعضا کشور
مسابقات پتانک و بولینگ پیوند اعضا کشور با معرفی نفرات برتر در تهران به پایان رسید و تیم کردستان با چهار ورزشکار در 2 رشته پتانک و بولینگ رده های سنی مختلف در بخش مردان شرکت کرد.
در پایان در رشته پتانگ، امیر شاه ملکی و رشاد خرندیاگر 2 نشان نقره را برای کردستان به ارمغان آوردند، فردین قادری نیز مقام سوم را از آن خود کرد و محمد طیب طاهرپور دیگر ورزشکار کردستانی در رشته بولینگ عنوان سوم را به دست آورد.
تیم کردستان به سرپرستی و مربیگری امیر شاه ملکی و محمد طیب طاهرپور در این مسابقات شرکت کرد.

** شناگران کردستانی در رقابت های آب های آزاد کشور سه نشان کسب کردند
مسابقات شنای آب‌های آزاد کشور جام کاسپین رده‌های سنی 25 تا بالای 80 سال با حضور 9 تیم به میزبانی شهرستان بابلسر برگزار شد و شناگران کردستانی با کسب سه نشان طلا، نقره و برنز در رده پنجم تیمی ایستادند.
فرشید صادقی در رده 40 تا 45 سال نشان طلا را بر گردن آویخت، هاشم پروهان در رده سنی 50 تا 59 سال مدال نقره را به دست آورد و سیامک زمانی نیز نشان برنز رده سنی 40 تا 45 سال را از آن خود کرد.
در نتیجه تیمی، تیم مازندران الف با 180 امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های گیلان و تهران پارس حیات به ترتیب با امتیازات 126 و 98 دوم و سوم شدند و تیم کردستان با 66 امتیاز نیز در رده پنجم قرار گرفت.

** تیم هندبال بانوان مریوان عنوان سوم مسابقات لیگ دسته یک بانوان کشور را کسب کرد
مسابقات لیگ دسته یک بانوان باشگاه های کشور با معرفی تیم های برتر در شهر کازرون به کار خود پایان داد و تیم هندبال بانوان مریوان در دیدار رده بندی با غلبه بر تیم ملایر عنوان سوم این رقابت ها را از آن خود کرد.
این مسابقات با حضور 14 تیم از باشگاه های کشور برگزار شد و کردستان با 2 نماینده هیأت استان و مریوان در مسابقات لیگ دسته یک بانوان باشگاه های کشور شرکت کرد.
در پایان هیأت کردستان با شکست مقابل تیم های شیراز و همدان از گردونه مسابقات خذف شد و هندبالیست های مریوانی با شکست حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها صعود کرد.
شاگردان سروه خرازی در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل تیم قدرتمند مشهد به دیدار رده بندی این رقابت ها راه یافتند که در این مرحله با غلبه بر تیم ملایر عنوان سوم این رقابت ها را از آن خود کردند.
تیم های کازرون و مشهد به ترتیب عناوین اول و دوم این دوره از رقابت ها را به دست آوردند و به مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور راه یافتند.
طبق مقررات فدراسیون 2 تیم جواز حضور در رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور را دارند که در خصوص حضور تیم رده سوم دسته یک با توجه به نظرات شفاهی مسئولان فدراسیون این احتمال می رود که نماینده مریوان در رقابت های لیگ برتر شرکت کند.
مسابقات لیگ دسته یک هندبال بانوان باشگاه های کشور 19 تا 23 شهریورماه به میزبانی شهر کازرون برگزار شد.

** تیم کردستان بر سکوی نخست رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور ایستاد
رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور روز جمعه 23 شهریور با قهرمانی تیم کردستان در ایلام به پایان رسید و تیم کردستان با هفت نشان طلا و یک نقره بر سکوی نخست تیمی ایستاد.
در این رقابت ها 56 بوکسور از استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و همدان 22 و 23 شهریورماه در اوزان مختلف به رقابت پرداختند و ورزشکاران کردستانی محمد طاها آئینی، میلاد فلاحی، مهران اسپرناک، محمد محمودی، ریبین امینی، امیر روحی، دانیال عزیزی نشان طلا را برگردن آویختند و علیرضا احمدزاده نیز دوم شد.
در نتیجه تیمی کردستان سکوی نخست این مسابقات را تصاحب کرد و ایلام و لرستان به ترتیب رده های دوم و سوم تیمی را به دست آوردند.
بیژن عبدالملکی سرپرست، امیر احمدی و سمکو کریم زاده به عنوان مربی تیم کردستان را در رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور هدایت و همراهی می کردند.

** کشتی گیر سنندجی صاحب مدال نقره رقابت های عمومی کشور شد
رقابت های عمومی کشتی فرنگی بزرگسالان کشور جمعه 23 شهریورماه در تهران برگزار شد و ادریس ابراهیمی کشتی گیر سنندجی توانست مدال نقره وزن 97 کیلوگرم را به خود اختصاص دهد.
در رشته کشتی آزاد 810 ورزشکار و در کشتی فرنگی نیز 455 نفر شرکت کردند که در مجموع یک هزار و 265 کشتی گیر در این مسابقات با هم به رقابت پرداختند.
این رقابت ها با طرحی جدید و به صورت وزن به وزن از سوی فدراسیون برگزار شد که این مسابقات از 10مرداد آغاز و 23 شهریور در هفته هفتم به ایستگاه پایانی خود رسید.
فدراسیون کشتی در راستای شناسایی استعدادها و پشتوانه سازی به نفرات برتر مدال قهرمانی و جوایز نقدی اهدا کرد.
در حال حاضر بیش از 62 هزار ورزشکار بیمه شده کردستانی در رشته ها و رده های مختلف سنی مشغول به فعالیت هستند.
7355


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

انریکه: فوتبال با ما برخورد عالادنه نداشت
سرمربی اسپانیا پس از شکست مقابل کرواسی گفت:ما باید بازی را دوباره تماشا کنیم تا اشتباهاتی که در این دیدار مرتکب شدیم را ببینیم.
راموس با مصدومیت اردوی ماتادور‌ها را ترک کرد
کاپیتان تیم ملی اسپانیا به خاطر مصدومیت اردوی این تیم را به مقصد مادرید ترک کرد.
دالیچ: مستحق برد مقابل اسپانیا بودیم
سرمربی تیم ملی کرواسی پس از پیروزی مقابل اسپانیا گفت: ما در این بازی به شکل متفاوتی بازی کردیم و مستحق این برد بودیم.
لو: نیمه اول خوبی مقابل روسیه داشتیم
سرمربی تیم فوتبال آلمان گفت:نیمه اول خوبی داشتیم و بر بازی مسلط بودیم.
جنگ ۲ چهره معروف استقلال در اصفهان!
منصوریان روز گذشته به عنوان سرمربی تیم ذوب‌آهن انتخاب شد.
امید نمازی از ذوب‌آهن شکایت نمی‌کند
امید نمازی می‌گوید از ذوب‌آهن شکایت نمی‌کند.
واکنش تاج به اتفاق عجیب در ورزشگاه آزادی
رییس فدراسیون فوتبال اعلام کرد که به موضوع درگیری اوسیانو کروز با یک خبرنگار رسیدگی خواهد کرد.
یوونتوس بابت مارسلو به رئال ۵۰ میلیون می‌پردازد
تیم فوتبال یوونتوس طبق نوشته یکی از نشریات ایتالیا آمادگی پرداخت مبلغ خوبی بابت مدافع با تجربه برزیلی کهکشانی‌ها دارد.
نویر: پیروزی بر روسیه اهمیت زیادی دارد
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال آلمان معتقد است پیروزی بر روسیه هرچند در دیداری دوستانه بود اما ارزش زیادی دارد.
چرچسف از هیدینک و رومانتسف جلو زد
سرمربی تیم ملی فوتبال روسیه با باخت مقابل ژرمن‌ها صاحب رکورد جدیدی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اطلاعیه وزارت صنعت درباره افزایش قیمت خودرو
روابط عمومی وزارت صمت اعلام کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو از سوی این وزارتخانه اتخاذ نشده است.
هاشمی: شورا از انتصابات شهرداری راضی نیست
واکنش توییتری محسن هاشمی به انتصابات دقیقه نودی افشانی در شهرداری تهران را مشاهده می کنید.
دیدار وزرای فرهنگ ایران و روسیه در سن پترزبورگ
«سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با «ولادیمیر مدینسکی» همتای روسی خود دیدار کرد.
عرضه تخم‌مرغ تنظیم بازاری در تهران
به دنبال افزایش قیمت تخم مرغ در ماه‌های گذشته، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که عرضه تخم مرغ تنظیم بازاری در تهران و شهرستان‌ها آغاز شده و بازار این محصول پروتئینی از محل واردات و تولید داخل کنترل می‌شود.
۱۲ فیلم ناراحت‌کننده که جرأت تماشای دوباره آن‌ها را ندارید
میلیون‌ها فیلم در طول بیش از یک قرن فعالیت سینما ساخته شده اند، اما تعداد کمی از آن‌ها به عنوان فیلم‌هایی قوی و شاهکار خود را متمایز از بقیه ساخته اند. بعضی از فیلم‌های بزرگ تاریخ سینما اگر چه بدون شک ارزش یک بار تماشا را دارند، اما شاید دوست نداشته باشیم بعد از مدتی برای بار دوم به تماشای آن‌ها بنشینیم و حتی شاید هیچوقت!
رییس فدراسیونی که مدال طلا گرفت- طلای نجات‌غریق ایران در قهرمانی جهان
استعدادهای برتر کشتی خراسان رضوی مشخص شدند
بی نظیرترین مجموعه سنگنوردی کشور در همدان بازسازی شد
احسان بی خیال طلای المپیک می‌شود؟
نوشاد فعلا لژیونر نمی‌شود
نوشاد فعلا لژیونر نمی شود- حضور عالمیان در پتروشیمی بندرامام
صعود فدرر به نیمه نهایی تور ATP لندن
تیم هندبال نیروی زمینی کازرون، مس کرمان را شکست داد
صعود نیما عالمیان به دور دوم مسابقات پینگ پنگ بلاروس
ایران قهرمان مسابقات تیروکمان ارتش های جهان شد