مروری بر رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

12:31 ۴ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 39 0
مروری بر رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

سنندج - ایرنا - پیروزی تیم آوالان کامیاران در رقابت های فوتبال لیگ دسته 2 کشور، کسب 2 نشان نقره بدمینتون باز سنندجی در مسابقات غرب آسیا و ایستادن تیم کردستان بر سکوی نخست رقابت های بوکس نونهالان کشور، از مهمترین رویدادهای ورزشی استان در هفته گذشته بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم آوالان کامیاران عصر یکشنبه 18 شهریور در نخستین بازی رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در مقابل مهمان خود شهرداری بم پیروز شد.
نماینده کردستان در این بازی در دقایق 50 و 69 توسط سهند اسدی و کیوان مارابی با نتیجه 2 بر صفر حریف خود را با شکست بدرقه کرد.
رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در 2 گروه 14 تیمی برگزار می شود و تیم آوالان کامیاران در گروه یک جدول این مسابقات قرار دارد.
نماینده کردستان با تیم های مقاوت تهران، کاسپین قزوین، فولاد نوین اهواز، چوکای تالش، استقلال اهواز، سردار بوکان، ایرانجوان بوشهر، داماش گیلان، شهرداری همدان، خوشه طلایی ساوه، شهرداری بم، مس نوین کرمان و راه آهن هم گروه است.
مسعود مرادی سرپرست، حمید امامی سرمربی و فریدون فاتحی، حسام کمانگر، شهریار مراد بیگی و لقمان رحمانی به عنوان مربی نماینده کردستان را در این دوره از رقابت ها هدایت و همراهی می کنند.

** بدمینتون باز سنندجی به 2 نشان نقره مسابقات غرب آسیا دست یافت
شایان رضا ربابی بدمینتون باز سنندجی در بخش یک نفره و 2 نفره نشان نقره مسابقات غرب آسیا در لبنان را کسب کرد و بر سکوی دوم ایستاد.
در دیدار فینال رده سنی زیر 17 سال پسران بخش یک نفره، شایان رضا ربابی به مصاف نیما رستم پور هم تیمی خود رفت که در پایان با شکست 2 بر صفر به مدال نقره دست یافت.
همچنین این 2 بدمینتون باز کردستانی در قسمت 2 نفره با شکست مقابل تیم اردن نشان نقره این دوره از رقابت ها را به خود اختصاص دادند.
تیم ملی زیر 15 و 17 سال کشورمان با هشت بدمینتون باز به مربیگری مرتضی ولی دروی در این رقابت ها شرکت کرد.
مسابقات بدمینتون قهرمانی غرب آسیا رده های سنی زیر 15 و 17 سال 17 تا 18 شهریور ماه در سالن بدمینتون شهر بیروت برگزار شد.

** ورزشکاران کردستانی در رقابت های قهرمانی روپایی کشور خوش درخشیدند
تیم کردستان در رقابت های روپایی قهرمانی زیر 14 سال و بزرگسالان کشور که در استان تهران برگزار شد به 2 نشان طلا و نقره و یک عنوان چهارمی دست یافت.
در این رقابت ها 85 ورزشکار از 16 استان کشور به مدت یک روز در فاز سه اندیشه مجموعه ورزشی تختی شهریار با هم به رقابت پرداختند که نیما آزرم ورزشکار سنندجی در رده سنی زیر 14 سال سکوی نخست را کسب کرد و در بخش بزرگسالان مبین مجیدی دوم شد و آرش زارعی از سنندج نیز در رده چهارم قرار گرفت.
رقابت های روپایی قهرمانی زیر 14 سال و بزرگسالان کشور از سوی فدراسیون ورزش های همگانی جمعه 16 شهریور برگزار شد.

** کسب چهار نقره و برنز ورزشکاران کردستانی در مسابقات پیوند اعضا کشور
مسابقات پتانک و بولینگ پیوند اعضا کشور با معرفی نفرات برتر در تهران به پایان رسید و تیم کردستان با چهار ورزشکار در 2 رشته پتانک و بولینگ رده های سنی مختلف در بخش مردان شرکت کرد.
در پایان در رشته پتانگ، امیر شاه ملکی و رشاد خرندیاگر 2 نشان نقره را برای کردستان به ارمغان آوردند، فردین قادری نیز مقام سوم را از آن خود کرد و محمد طیب طاهرپور دیگر ورزشکار کردستانی در رشته بولینگ عنوان سوم را به دست آورد.
تیم کردستان به سرپرستی و مربیگری امیر شاه ملکی و محمد طیب طاهرپور در این مسابقات شرکت کرد.

** شناگران کردستانی در رقابت های آب های آزاد کشور سه نشان کسب کردند
مسابقات شنای آب‌های آزاد کشور جام کاسپین رده‌های سنی 25 تا بالای 80 سال با حضور 9 تیم به میزبانی شهرستان بابلسر برگزار شد و شناگران کردستانی با کسب سه نشان طلا، نقره و برنز در رده پنجم تیمی ایستادند.
فرشید صادقی در رده 40 تا 45 سال نشان طلا را بر گردن آویخت، هاشم پروهان در رده سنی 50 تا 59 سال مدال نقره را به دست آورد و سیامک زمانی نیز نشان برنز رده سنی 40 تا 45 سال را از آن خود کرد.
در نتیجه تیمی، تیم مازندران الف با 180 امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های گیلان و تهران پارس حیات به ترتیب با امتیازات 126 و 98 دوم و سوم شدند و تیم کردستان با 66 امتیاز نیز در رده پنجم قرار گرفت.

** تیم هندبال بانوان مریوان عنوان سوم مسابقات لیگ دسته یک بانوان کشور را کسب کرد
مسابقات لیگ دسته یک بانوان باشگاه های کشور با معرفی تیم های برتر در شهر کازرون به کار خود پایان داد و تیم هندبال بانوان مریوان در دیدار رده بندی با غلبه بر تیم ملایر عنوان سوم این رقابت ها را از آن خود کرد.
این مسابقات با حضور 14 تیم از باشگاه های کشور برگزار شد و کردستان با 2 نماینده هیأت استان و مریوان در مسابقات لیگ دسته یک بانوان باشگاه های کشور شرکت کرد.
در پایان هیأت کردستان با شکست مقابل تیم های شیراز و همدان از گردونه مسابقات خذف شد و هندبالیست های مریوانی با شکست حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها صعود کرد.
شاگردان سروه خرازی در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل تیم قدرتمند مشهد به دیدار رده بندی این رقابت ها راه یافتند که در این مرحله با غلبه بر تیم ملایر عنوان سوم این رقابت ها را از آن خود کردند.
تیم های کازرون و مشهد به ترتیب عناوین اول و دوم این دوره از رقابت ها را به دست آوردند و به مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور راه یافتند.
طبق مقررات فدراسیون 2 تیم جواز حضور در رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور را دارند که در خصوص حضور تیم رده سوم دسته یک با توجه به نظرات شفاهی مسئولان فدراسیون این احتمال می رود که نماینده مریوان در رقابت های لیگ برتر شرکت کند.
مسابقات لیگ دسته یک هندبال بانوان باشگاه های کشور 19 تا 23 شهریورماه به میزبانی شهر کازرون برگزار شد.

** تیم کردستان بر سکوی نخست رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور ایستاد
رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور روز جمعه 23 شهریور با قهرمانی تیم کردستان در ایلام به پایان رسید و تیم کردستان با هفت نشان طلا و یک نقره بر سکوی نخست تیمی ایستاد.
در این رقابت ها 56 بوکسور از استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و همدان 22 و 23 شهریورماه در اوزان مختلف به رقابت پرداختند و ورزشکاران کردستانی محمد طاها آئینی، میلاد فلاحی، مهران اسپرناک، محمد محمودی، ریبین امینی، امیر روحی، دانیال عزیزی نشان طلا را برگردن آویختند و علیرضا احمدزاده نیز دوم شد.
در نتیجه تیمی کردستان سکوی نخست این مسابقات را تصاحب کرد و ایلام و لرستان به ترتیب رده های دوم و سوم تیمی را به دست آوردند.
بیژن عبدالملکی سرپرست، امیر احمدی و سمکو کریم زاده به عنوان مربی تیم کردستان را در رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور هدایت و همراهی می کردند.

** کشتی گیر سنندجی صاحب مدال نقره رقابت های عمومی کشور شد
رقابت های عمومی کشتی فرنگی بزرگسالان کشور جمعه 23 شهریورماه در تهران برگزار شد و ادریس ابراهیمی کشتی گیر سنندجی توانست مدال نقره وزن 97 کیلوگرم را به خود اختصاص دهد.
در رشته کشتی آزاد 810 ورزشکار و در کشتی فرنگی نیز 455 نفر شرکت کردند که در مجموع یک هزار و 265 کشتی گیر در این مسابقات با هم به رقابت پرداختند.
این رقابت ها با طرحی جدید و به صورت وزن به وزن از سوی فدراسیون برگزار شد که این مسابقات از 10مرداد آغاز و 23 شهریور در هفته هفتم به ایستگاه پایانی خود رسید.
فدراسیون کشتی در راستای شناسایی استعدادها و پشتوانه سازی به نفرات برتر مدال قهرمانی و جوایز نقدی اهدا کرد.
در حال حاضر بیش از 62 هزار ورزشکار بیمه شده کردستانی در رشته ها و رده های مختلف سنی مشغول به فعالیت هستند.
7355


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

زور دختران والیبال به چین نرسید
تیم ملى والیبال زنان ایران مقابل چین با نتیجه ٣ بر صفر شکست خورد.
جام قهرمانی آسیا امسال برای السد است
عضو هیئت مدیره باشگاه السد گفت: به نظرم امسال السد شایسته قهرمانی در آسیا است و ان شا الله جام لیگ قهرمانان آسیا امسال از آن ما خواهد بود.
اسپالتی خوشحال از شب دراماتیک جوزپه مه آتزا
سرمربی اینتر از پیروزی که تیمش در دیدار برابر تاتنهام به دست آورد خوشحال است و تاکید کرد که این پیروزی اعتماد به نفس بازیکنان را بالا خواهد برد.
کلوپ در تعجب از درخشش مهاجم برزیلی تیمش
سرمربی آلمانی لیورپول بعد از پیروزی برابر پاری سن ژرمن به ستایش از مهاجم برزیلی تیمش پرداخت.
مائورو ایکاردی: می‌توانیم با هر تیمی رقابت کنیم
مائورو ایکاردی معتقد است تیم فوتبال اینتر قدرت رویارویی با هر تیمی را دارد.
فتحی: باید برای ستاره سوم تلاش کنیم
امیرحسین فتحی, سرپرست باشگاه استقلال در جمع بازیکنان این تیم تاکید کرد: باید فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا را فراموش و برای کسب ستارم سوم استقلال در فصل آینده این رقابت‌ها تلاش کنیم.
اخطار‌های شفر به آبی‌پوشان
سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در پایان تمرین امروز با تاکید بر اینکه همه بازیکنان برای کل تیم باید بجنگند گفت: هیچ بازیکنی حق ندارد با صورت ناراحت روی نیمکت بنشیند.
رویای الدحیل برابر پرسپولیس به کابوس تبدیل شد
یک مفسر مطرح فوتبال قطر سرمربی تونسی تیم فوتبال الدحیل را به خاطر شکست برابر پرسپولیس و حذف از لیگ قهرمانان آسیا مورد انتقاد قرار داد.
غیبت نیومایر، گرو و اسماعیلی در حضور فتحی
تمرین امروز تیم فوتبال استقلال در غیبت ۳ بازیکنان تیم برگزار شد.
واکنش فتح‌الله‌زاده به خبر مدیر شرط بند استقلال
مدیرعامل سابق استقلال می‌گوید هیچگاه سمت شرط‌بندی نرفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آیا می‌شود در ماه محرم ازدواج کرد؟
احکام شرعی در خصوص خواستگاری، عقد و ازدواج در ماه محرم و صفر را در این گزارش بخوانید.
فرزندان خردسال طلبه جوانی که کشته شد
باشگاه خبرنگاران تصویر سه فرزند محمد تولایی طلبه جوان مشهدی را که چند روز پیش مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفته بود، و صبح دیروز در بیمارستان قائم مشهد به لقاءالله پیوست،منتشر کرد.
توصیه «هاشم خان» برای نذری دادن- عکس
مهدی سلطانی متن زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
والورده: کارهای خارق العاده، عادت مسی است
سرمربی بارسا در نشست خبری پس از بازی با آیندهوون به تمجید از لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی خود پرداخت.
شعار مراسم امسال اربعین حسینی انتخاب شد
نشست شورای راهبردی اربعین حسینی عصر سه شنبه با هدف تسهیل و روان‌سازی امور مربوط به اربعین حسینی در محل وزارت کشور برگزار شد.
قایقران گلستانی تنها نماینده آسیا در سوپرکاپ روسیه است
قایقران گلستانی تنها نماینده آسیا در سوپر کاپ روسیه است
اسنوکرباز گیلانی در مسابقات قهرمانی آسیا حضور یافت
حذف دو تنیس‌باز ایران از جدول اصلی فیوچرز ترکیه
2 تیرانداز ارومیه ای به اردوی تیم ملی دعوت شدند
اسکیت همدان از امکانات استاندارد برخوردار است
ورزشکار استان مرکزی مسیر اراک - قم را دوید
‌فرزاد سپهوند: در جاکارتا دنبال کسب بیستمین مدال بین‌المللی‌ام
سرمربی وزنه برداری نوجوانان: دو نماینده ایران شانس رفتن روی سکوی المپیک را دارند
مخالفت WADA با عضویت مجدد روسیه