مروری بر رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

12:31 ۲۲۳ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 224 0
مروری بر رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

سنندج - ایرنا - پیروزی تیم آوالان کامیاران در رقابت های فوتبال لیگ دسته 2 کشور، کسب 2 نشان نقره بدمینتون باز سنندجی در مسابقات غرب آسیا و ایستادن تیم کردستان بر سکوی نخست رقابت های بوکس نونهالان کشور، از مهمترین رویدادهای ورزشی استان در هفته گذشته بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم آوالان کامیاران عصر یکشنبه 18 شهریور در نخستین بازی رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در مقابل مهمان خود شهرداری بم پیروز شد.
نماینده کردستان در این بازی در دقایق 50 و 69 توسط سهند اسدی و کیوان مارابی با نتیجه 2 بر صفر حریف خود را با شکست بدرقه کرد.
رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در 2 گروه 14 تیمی برگزار می شود و تیم آوالان کامیاران در گروه یک جدول این مسابقات قرار دارد.
نماینده کردستان با تیم های مقاوت تهران، کاسپین قزوین، فولاد نوین اهواز، چوکای تالش، استقلال اهواز، سردار بوکان، ایرانجوان بوشهر، داماش گیلان، شهرداری همدان، خوشه طلایی ساوه، شهرداری بم، مس نوین کرمان و راه آهن هم گروه است.
مسعود مرادی سرپرست، حمید امامی سرمربی و فریدون فاتحی، حسام کمانگر، شهریار مراد بیگی و لقمان رحمانی به عنوان مربی نماینده کردستان را در این دوره از رقابت ها هدایت و همراهی می کنند.

** بدمینتون باز سنندجی به 2 نشان نقره مسابقات غرب آسیا دست یافت
شایان رضا ربابی بدمینتون باز سنندجی در بخش یک نفره و 2 نفره نشان نقره مسابقات غرب آسیا در لبنان را کسب کرد و بر سکوی دوم ایستاد.
در دیدار فینال رده سنی زیر 17 سال پسران بخش یک نفره، شایان رضا ربابی به مصاف نیما رستم پور هم تیمی خود رفت که در پایان با شکست 2 بر صفر به مدال نقره دست یافت.
همچنین این 2 بدمینتون باز کردستانی در قسمت 2 نفره با شکست مقابل تیم اردن نشان نقره این دوره از رقابت ها را به خود اختصاص دادند.
تیم ملی زیر 15 و 17 سال کشورمان با هشت بدمینتون باز به مربیگری مرتضی ولی دروی در این رقابت ها شرکت کرد.
مسابقات بدمینتون قهرمانی غرب آسیا رده های سنی زیر 15 و 17 سال 17 تا 18 شهریور ماه در سالن بدمینتون شهر بیروت برگزار شد.

** ورزشکاران کردستانی در رقابت های قهرمانی روپایی کشور خوش درخشیدند
تیم کردستان در رقابت های روپایی قهرمانی زیر 14 سال و بزرگسالان کشور که در استان تهران برگزار شد به 2 نشان طلا و نقره و یک عنوان چهارمی دست یافت.
در این رقابت ها 85 ورزشکار از 16 استان کشور به مدت یک روز در فاز سه اندیشه مجموعه ورزشی تختی شهریار با هم به رقابت پرداختند که نیما آزرم ورزشکار سنندجی در رده سنی زیر 14 سال سکوی نخست را کسب کرد و در بخش بزرگسالان مبین مجیدی دوم شد و آرش زارعی از سنندج نیز در رده چهارم قرار گرفت.
رقابت های روپایی قهرمانی زیر 14 سال و بزرگسالان کشور از سوی فدراسیون ورزش های همگانی جمعه 16 شهریور برگزار شد.

** کسب چهار نقره و برنز ورزشکاران کردستانی در مسابقات پیوند اعضا کشور
مسابقات پتانک و بولینگ پیوند اعضا کشور با معرفی نفرات برتر در تهران به پایان رسید و تیم کردستان با چهار ورزشکار در 2 رشته پتانک و بولینگ رده های سنی مختلف در بخش مردان شرکت کرد.
در پایان در رشته پتانگ، امیر شاه ملکی و رشاد خرندیاگر 2 نشان نقره را برای کردستان به ارمغان آوردند، فردین قادری نیز مقام سوم را از آن خود کرد و محمد طیب طاهرپور دیگر ورزشکار کردستانی در رشته بولینگ عنوان سوم را به دست آورد.
تیم کردستان به سرپرستی و مربیگری امیر شاه ملکی و محمد طیب طاهرپور در این مسابقات شرکت کرد.

** شناگران کردستانی در رقابت های آب های آزاد کشور سه نشان کسب کردند
مسابقات شنای آب‌های آزاد کشور جام کاسپین رده‌های سنی 25 تا بالای 80 سال با حضور 9 تیم به میزبانی شهرستان بابلسر برگزار شد و شناگران کردستانی با کسب سه نشان طلا، نقره و برنز در رده پنجم تیمی ایستادند.
فرشید صادقی در رده 40 تا 45 سال نشان طلا را بر گردن آویخت، هاشم پروهان در رده سنی 50 تا 59 سال مدال نقره را به دست آورد و سیامک زمانی نیز نشان برنز رده سنی 40 تا 45 سال را از آن خود کرد.
در نتیجه تیمی، تیم مازندران الف با 180 امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های گیلان و تهران پارس حیات به ترتیب با امتیازات 126 و 98 دوم و سوم شدند و تیم کردستان با 66 امتیاز نیز در رده پنجم قرار گرفت.

** تیم هندبال بانوان مریوان عنوان سوم مسابقات لیگ دسته یک بانوان کشور را کسب کرد
مسابقات لیگ دسته یک بانوان باشگاه های کشور با معرفی تیم های برتر در شهر کازرون به کار خود پایان داد و تیم هندبال بانوان مریوان در دیدار رده بندی با غلبه بر تیم ملایر عنوان سوم این رقابت ها را از آن خود کرد.
این مسابقات با حضور 14 تیم از باشگاه های کشور برگزار شد و کردستان با 2 نماینده هیأت استان و مریوان در مسابقات لیگ دسته یک بانوان باشگاه های کشور شرکت کرد.
در پایان هیأت کردستان با شکست مقابل تیم های شیراز و همدان از گردونه مسابقات خذف شد و هندبالیست های مریوانی با شکست حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها صعود کرد.
شاگردان سروه خرازی در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل تیم قدرتمند مشهد به دیدار رده بندی این رقابت ها راه یافتند که در این مرحله با غلبه بر تیم ملایر عنوان سوم این رقابت ها را از آن خود کردند.
تیم های کازرون و مشهد به ترتیب عناوین اول و دوم این دوره از رقابت ها را به دست آوردند و به مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور راه یافتند.
طبق مقررات فدراسیون 2 تیم جواز حضور در رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور را دارند که در خصوص حضور تیم رده سوم دسته یک با توجه به نظرات شفاهی مسئولان فدراسیون این احتمال می رود که نماینده مریوان در رقابت های لیگ برتر شرکت کند.
مسابقات لیگ دسته یک هندبال بانوان باشگاه های کشور 19 تا 23 شهریورماه به میزبانی شهر کازرون برگزار شد.

** تیم کردستان بر سکوی نخست رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور ایستاد
رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور روز جمعه 23 شهریور با قهرمانی تیم کردستان در ایلام به پایان رسید و تیم کردستان با هفت نشان طلا و یک نقره بر سکوی نخست تیمی ایستاد.
در این رقابت ها 56 بوکسور از استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و همدان 22 و 23 شهریورماه در اوزان مختلف به رقابت پرداختند و ورزشکاران کردستانی محمد طاها آئینی، میلاد فلاحی، مهران اسپرناک، محمد محمودی، ریبین امینی، امیر روحی، دانیال عزیزی نشان طلا را برگردن آویختند و علیرضا احمدزاده نیز دوم شد.
در نتیجه تیمی کردستان سکوی نخست این مسابقات را تصاحب کرد و ایلام و لرستان به ترتیب رده های دوم و سوم تیمی را به دست آوردند.
بیژن عبدالملکی سرپرست، امیر احمدی و سمکو کریم زاده به عنوان مربی تیم کردستان را در رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور هدایت و همراهی می کردند.

** کشتی گیر سنندجی صاحب مدال نقره رقابت های عمومی کشور شد
رقابت های عمومی کشتی فرنگی بزرگسالان کشور جمعه 23 شهریورماه در تهران برگزار شد و ادریس ابراهیمی کشتی گیر سنندجی توانست مدال نقره وزن 97 کیلوگرم را به خود اختصاص دهد.
در رشته کشتی آزاد 810 ورزشکار و در کشتی فرنگی نیز 455 نفر شرکت کردند که در مجموع یک هزار و 265 کشتی گیر در این مسابقات با هم به رقابت پرداختند.
این رقابت ها با طرحی جدید و به صورت وزن به وزن از سوی فدراسیون برگزار شد که این مسابقات از 10مرداد آغاز و 23 شهریور در هفته هفتم به ایستگاه پایانی خود رسید.
فدراسیون کشتی در راستای شناسایی استعدادها و پشتوانه سازی به نفرات برتر مدال قهرمانی و جوایز نقدی اهدا کرد.
در حال حاضر بیش از 62 هزار ورزشکار بیمه شده کردستانی در رشته ها و رده های مختلف سنی مشغول به فعالیت هستند.
7355


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

دانستنی‌هایی درباره چربی بدن
در طول سالیان، چربی از شهرت بدی بین مردم برخوردار شده است. اما باید به این نکته توجه داشت که برخی انواع چربی بدن در مقادیر سالم برای حفظ سلامت انسان ضروری هستند.
خبری از چهار مفقودی شناور غرق شده در خلیج فارس نیست
بوشهر- ایرنا - رئیس اداره حفاظت و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: جستجو برای نجات چهار خدمه لنج غرق شده در آب های سرزمینی خلیج فارس وارد چهارمین روز خود شد و باوجود پالایش های انجام شده تا این لحظه خبری از مفقودشدگان نیست.
ائتلاف آمریکایی بازهم عراقی ها را بمباران کرد
بغداد - ایرنا - جنگنده های ائتلاف مدعی مبارزه با تروریسم در عراق به سرکردگی آمریکا بار دیگر به جای عناصر داعش، نیروهای عراقی را هدف قرار داد و سه کشته و زخمی بجا گذاشت.
حضور فراتر از انتظار جوانان مشهد در لیگ برتر بسکتبال
مشهد- ایرنا- مرحله پلی آف لیگ برتر بسکتبال تا پانزدهم اردیبهشت ماه به پایان می رسد، آنچه در این فصل جلب نظر کرد باقی ماندن تیم آویژه صنعت پارسای مشهد در لیگ برتر بود در حالی که این تیم تجربه نخست لیگ برتری خود را با حضور بازیکنان جوان و بومی پشت سر گذاشت.
گل محمدی: کسب سهمیه آسیا به دست خود ما است
مشهد- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال لیگ برتری پدیده شهر خودرو گفت: به دست آوردن سهمیه آسیا دست خود ما است و به این منظور مقابل تیم استقلال به دنبال کسب پیروزی هستیم.
نماینده گرجستان در مسابقات بین المللی شطرنج کاپ قائم اول شد
ساری – ایرنا – ' کنستانتین شنوا ' نماینده گرجستان با ریتینگ 2521 در مسابقات بین المللی شطرنج قائم کاپ که در قائمشهر برگزار شد به مقام اول دست یافت .
«گنج خانلو» طلای استقامت جاده را به گردن آویخت
تهران- ایرنا- «محمد گنج خانلو» به مدال طلای رقابت های دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در بخش استقامت جاده زیر 23 سال دست یافت.
«علیپور» در جام جهانی سنگ نوردی پنجم شد
تهران-ایرنا- «رضا علیپور» در سومین مرحله جام جهانی سنگ نوردی که در چین برگزار شد به مقام پنجمی بسنده کرد.
خانه جوان نیکشهر کلنگ زنی شد
چابهار- ایرنا- ‍کلنگ ساخت خانه جوان در نیکشهر به مناسبت هفته جوان توسط مدیرکل طرح های ملی و فراگیر وزارت ورزش و جوانان به زمین زده شد.
وزنه برداری قهرمانی آسیا- قهرمانی و نایب قهرمانی دسته ۱۰۲ کیلوگرم به ایران رسید
وزنه برداران دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایران قهرمان و نایب قهرمان آسیا شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصادف در جاده فراشبند - جم 7 کشته داشت
شیراز- ایرنا- تصادف خودروهای پژو 405 و سمند در محور فراشبند فارس – جم استان بوشهر، هفت کشته و 2 مصدوم به دنبال داشت.
بازیگر سینما و تلویزیون در گذشت
سعید نورالهی بازیگر سینما و تلویزیون صبح امروز درگذشت.
کتاب جدید منصور اوجی رونمایی شد
کتاب جدید منصور اوجی با عنوان «کجای جهان‌های شیراز» رونمایی شد.
فرمانده ناجا: کاهش دو هزار نفری جانباختگان تصادفات در دستور است
مشهد- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته کاهش دو هزار نفری جانباختگان تصادف و سوانح جاده ای تا پایان امسال در دستور کار قرار گرفته است.
طراح بیلبورد جنجالی: سابقه انقلابی‌ام را همه می‌دانند
"این کار خلاقانه تبلیغاتی برنامه‌ریزی شده ‏نبود اما ‏حتی اگر اشتباه هم بوده باشد نباید برخورد به نحوی باشد که فرد را ویران کنند و او نتواند دیگر در این ‏مسیر کار کند".
حضور فراتر از انتظار جوانان مشهد در لیگ برتر بسکتبال
گل محمدی: کسب سهمیه آسیا به دست خود ما است
نماینده گرجستان در مسابقات بین المللی شطرنج کاپ قائم اول شد
«گنج خانلو» طلای استقامت جاده را به گردن آویخت
«علیپور» در جام جهانی سنگ نوردی پنجم شد
خانه جوان نیکشهر کلنگ زنی شد
وزنه برداری قهرمانی آسیا- قهرمانی و نایب قهرمانی دسته ۱۰۲ کیلوگرم به ایران رسید
طلای دوچرخه سواری قهرمانی آسیا بر گردن گنج خانلو
وزنه برداری قهرمانی آسیا- بیرالوند طلای یک ضرب گرفت و حقوقی پنجم شد
همایش پیاده روی با خانواده در تالش برگزار شد