مروری بر رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

12:31 ۱۳۰ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 172 0
مروری بر رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

سنندج - ایرنا - پیروزی تیم آوالان کامیاران در رقابت های فوتبال لیگ دسته 2 کشور، کسب 2 نشان نقره بدمینتون باز سنندجی در مسابقات غرب آسیا و ایستادن تیم کردستان بر سکوی نخست رقابت های بوکس نونهالان کشور، از مهمترین رویدادهای ورزشی استان در هفته گذشته بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم آوالان کامیاران عصر یکشنبه 18 شهریور در نخستین بازی رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در مقابل مهمان خود شهرداری بم پیروز شد.
نماینده کردستان در این بازی در دقایق 50 و 69 توسط سهند اسدی و کیوان مارابی با نتیجه 2 بر صفر حریف خود را با شکست بدرقه کرد.
رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در 2 گروه 14 تیمی برگزار می شود و تیم آوالان کامیاران در گروه یک جدول این مسابقات قرار دارد.
نماینده کردستان با تیم های مقاوت تهران، کاسپین قزوین، فولاد نوین اهواز، چوکای تالش، استقلال اهواز، سردار بوکان، ایرانجوان بوشهر، داماش گیلان، شهرداری همدان، خوشه طلایی ساوه، شهرداری بم، مس نوین کرمان و راه آهن هم گروه است.
مسعود مرادی سرپرست، حمید امامی سرمربی و فریدون فاتحی، حسام کمانگر، شهریار مراد بیگی و لقمان رحمانی به عنوان مربی نماینده کردستان را در این دوره از رقابت ها هدایت و همراهی می کنند.

** بدمینتون باز سنندجی به 2 نشان نقره مسابقات غرب آسیا دست یافت
شایان رضا ربابی بدمینتون باز سنندجی در بخش یک نفره و 2 نفره نشان نقره مسابقات غرب آسیا در لبنان را کسب کرد و بر سکوی دوم ایستاد.
در دیدار فینال رده سنی زیر 17 سال پسران بخش یک نفره، شایان رضا ربابی به مصاف نیما رستم پور هم تیمی خود رفت که در پایان با شکست 2 بر صفر به مدال نقره دست یافت.
همچنین این 2 بدمینتون باز کردستانی در قسمت 2 نفره با شکست مقابل تیم اردن نشان نقره این دوره از رقابت ها را به خود اختصاص دادند.
تیم ملی زیر 15 و 17 سال کشورمان با هشت بدمینتون باز به مربیگری مرتضی ولی دروی در این رقابت ها شرکت کرد.
مسابقات بدمینتون قهرمانی غرب آسیا رده های سنی زیر 15 و 17 سال 17 تا 18 شهریور ماه در سالن بدمینتون شهر بیروت برگزار شد.

** ورزشکاران کردستانی در رقابت های قهرمانی روپایی کشور خوش درخشیدند
تیم کردستان در رقابت های روپایی قهرمانی زیر 14 سال و بزرگسالان کشور که در استان تهران برگزار شد به 2 نشان طلا و نقره و یک عنوان چهارمی دست یافت.
در این رقابت ها 85 ورزشکار از 16 استان کشور به مدت یک روز در فاز سه اندیشه مجموعه ورزشی تختی شهریار با هم به رقابت پرداختند که نیما آزرم ورزشکار سنندجی در رده سنی زیر 14 سال سکوی نخست را کسب کرد و در بخش بزرگسالان مبین مجیدی دوم شد و آرش زارعی از سنندج نیز در رده چهارم قرار گرفت.
رقابت های روپایی قهرمانی زیر 14 سال و بزرگسالان کشور از سوی فدراسیون ورزش های همگانی جمعه 16 شهریور برگزار شد.

** کسب چهار نقره و برنز ورزشکاران کردستانی در مسابقات پیوند اعضا کشور
مسابقات پتانک و بولینگ پیوند اعضا کشور با معرفی نفرات برتر در تهران به پایان رسید و تیم کردستان با چهار ورزشکار در 2 رشته پتانک و بولینگ رده های سنی مختلف در بخش مردان شرکت کرد.
در پایان در رشته پتانگ، امیر شاه ملکی و رشاد خرندیاگر 2 نشان نقره را برای کردستان به ارمغان آوردند، فردین قادری نیز مقام سوم را از آن خود کرد و محمد طیب طاهرپور دیگر ورزشکار کردستانی در رشته بولینگ عنوان سوم را به دست آورد.
تیم کردستان به سرپرستی و مربیگری امیر شاه ملکی و محمد طیب طاهرپور در این مسابقات شرکت کرد.

** شناگران کردستانی در رقابت های آب های آزاد کشور سه نشان کسب کردند
مسابقات شنای آب‌های آزاد کشور جام کاسپین رده‌های سنی 25 تا بالای 80 سال با حضور 9 تیم به میزبانی شهرستان بابلسر برگزار شد و شناگران کردستانی با کسب سه نشان طلا، نقره و برنز در رده پنجم تیمی ایستادند.
فرشید صادقی در رده 40 تا 45 سال نشان طلا را بر گردن آویخت، هاشم پروهان در رده سنی 50 تا 59 سال مدال نقره را به دست آورد و سیامک زمانی نیز نشان برنز رده سنی 40 تا 45 سال را از آن خود کرد.
در نتیجه تیمی، تیم مازندران الف با 180 امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های گیلان و تهران پارس حیات به ترتیب با امتیازات 126 و 98 دوم و سوم شدند و تیم کردستان با 66 امتیاز نیز در رده پنجم قرار گرفت.

** تیم هندبال بانوان مریوان عنوان سوم مسابقات لیگ دسته یک بانوان کشور را کسب کرد
مسابقات لیگ دسته یک بانوان باشگاه های کشور با معرفی تیم های برتر در شهر کازرون به کار خود پایان داد و تیم هندبال بانوان مریوان در دیدار رده بندی با غلبه بر تیم ملایر عنوان سوم این رقابت ها را از آن خود کرد.
این مسابقات با حضور 14 تیم از باشگاه های کشور برگزار شد و کردستان با 2 نماینده هیأت استان و مریوان در مسابقات لیگ دسته یک بانوان باشگاه های کشور شرکت کرد.
در پایان هیأت کردستان با شکست مقابل تیم های شیراز و همدان از گردونه مسابقات خذف شد و هندبالیست های مریوانی با شکست حریفان خود به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها صعود کرد.
شاگردان سروه خرازی در مرحله یک چهارم نهایی با شکست مقابل تیم قدرتمند مشهد به دیدار رده بندی این رقابت ها راه یافتند که در این مرحله با غلبه بر تیم ملایر عنوان سوم این رقابت ها را از آن خود کردند.
تیم های کازرون و مشهد به ترتیب عناوین اول و دوم این دوره از رقابت ها را به دست آوردند و به مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور راه یافتند.
طبق مقررات فدراسیون 2 تیم جواز حضور در رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور را دارند که در خصوص حضور تیم رده سوم دسته یک با توجه به نظرات شفاهی مسئولان فدراسیون این احتمال می رود که نماینده مریوان در رقابت های لیگ برتر شرکت کند.
مسابقات لیگ دسته یک هندبال بانوان باشگاه های کشور 19 تا 23 شهریورماه به میزبانی شهر کازرون برگزار شد.

** تیم کردستان بر سکوی نخست رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور ایستاد
رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور روز جمعه 23 شهریور با قهرمانی تیم کردستان در ایلام به پایان رسید و تیم کردستان با هفت نشان طلا و یک نقره بر سکوی نخست تیمی ایستاد.
در این رقابت ها 56 بوکسور از استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و همدان 22 و 23 شهریورماه در اوزان مختلف به رقابت پرداختند و ورزشکاران کردستانی محمد طاها آئینی، میلاد فلاحی، مهران اسپرناک، محمد محمودی، ریبین امینی، امیر روحی، دانیال عزیزی نشان طلا را برگردن آویختند و علیرضا احمدزاده نیز دوم شد.
در نتیجه تیمی کردستان سکوی نخست این مسابقات را تصاحب کرد و ایلام و لرستان به ترتیب رده های دوم و سوم تیمی را به دست آوردند.
بیژن عبدالملکی سرپرست، امیر احمدی و سمکو کریم زاده به عنوان مربی تیم کردستان را در رقابت بوکس نونهالان منطقه 6 کشور هدایت و همراهی می کردند.

** کشتی گیر سنندجی صاحب مدال نقره رقابت های عمومی کشور شد
رقابت های عمومی کشتی فرنگی بزرگسالان کشور جمعه 23 شهریورماه در تهران برگزار شد و ادریس ابراهیمی کشتی گیر سنندجی توانست مدال نقره وزن 97 کیلوگرم را به خود اختصاص دهد.
در رشته کشتی آزاد 810 ورزشکار و در کشتی فرنگی نیز 455 نفر شرکت کردند که در مجموع یک هزار و 265 کشتی گیر در این مسابقات با هم به رقابت پرداختند.
این رقابت ها با طرحی جدید و به صورت وزن به وزن از سوی فدراسیون برگزار شد که این مسابقات از 10مرداد آغاز و 23 شهریور در هفته هفتم به ایستگاه پایانی خود رسید.
فدراسیون کشتی در راستای شناسایی استعدادها و پشتوانه سازی به نفرات برتر مدال قهرمانی و جوایز نقدی اهدا کرد.
در حال حاضر بیش از 62 هزار ورزشکار بیمه شده کردستانی در رشته ها و رده های مختلف سنی مشغول به فعالیت هستند.
7355


گروه های زیر مجموعه ورزشی

ورزش بانوان
ورزش بانوان

آخرین اخبار

پسر شیروانی، مادرش را به قتل رساند
فرمانده انتظامی شیروان از قتل مادر توسط پسر در این شهرستان خبر داد.
ذکری که از مال دنیا بی نیازتان می کند
آقا جان کار من بسته شده و به هر کاری که متوجه می شوم و دست میزنم، سودی نمی کنم و به هر حاجتی رو می آورم آن حاجتم روا نمی شود، چه کنم؟!
افشاگری «لیلا اوتادی» درباره حواشی بازیگران زن یک سریال جنجالی
لیلا اوتادی بازیگر سینما و تلویزیون درباره حواشی به وجود آمده درباره مجموعه «۱۳ شمالی» توضیحاتی را مطرح کرد.
پربرف ترین روستای دنیا- عکس
روستای شیراکاوا در ژاپن بدلیل قرار گرفتن در شرایط خاص آب و هوایی پر برف‌ترین نقطه قابل سکونت در جهان است. میزان بارش برف در این دهکده سالانه ۱۰و نیم متر است.
رمز‌های موفقیت در کنکور
کنکور یکی از آزمون‌های مهم زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی زندگی ماست.
دلایل بروز افسردگی در کودکان + نشانه‌ها و راهکار‌های درمانی
محتشمی گفت: ناامیدی، خشم، درماندگی، اضطراب، نوسانات خلقی، احساس گناه و غمگین بودن از نشانه‌های عاطفی در کودکان است.
شایع‌ترین بیماری قلبی در ایران را بشناسید
رئیس اولین کنگره توانبخشی قلبی، عروقی و ریوی درباره شایع‌ترین انواع بیماری‌های قلبی در دنیا و ایران و عوارض این ناهنجاری‌ها توضیح داد.
چه عواملی باعث ریزش مو می‌شوند؟
شایع ترین علت ریزش مو در زنان و مردان شرایطی است به نام " آلوپسی آندروژنیک" که با نام " طاسی با الگوی مردانه" شناخته می‌شود .
ارتباط مستقیم بین کم‌خوابی و افزایش خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها
یک متخصص داخلی بیان کرد: فعالیت صبح و خواب با کیفیت با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ارتباط دارد.
ترکیه: آمریکا برای خروج از سوریه با ما هماهنگ شود
ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه باید با هماهنگی نیروهای مسلح ترکیه صورت بگیرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
شکست بارسلونای بدون مسی در کوپا دل ری
بارسلونا در غیاب ستاره‌اش در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی کوپا دل ری مغلوب سویا شد.
پیروزی با ارزش مقصودلو برابر رقیب کانادایی
مشکل احسان حدادی بزودی حل می‌شود
حدادی: من و کیهانی با هم پدرکشتگی نداریم
موفقیت بزرگ تنیسور فرانسوی با مربی زن
تفتیان: بدون مربی خارجی، شانسی ندارم
حدادی: اختلافی وجود ندارد- چرا باید قهر کنیم
تفتیان: بدون مربی خارجی به نتیجه نمی‌رسم- به آینده امیدوارم
تجلیل از قهرمانان دوومیدانی با حضور صالحی امیری- حدادی هم آمد
برگزاری سلسله نشست های بازخوانی چهل سال ورزش پس از پیروزی انقلاب اسلامی
سلطانی‌فر: سرمایه گذاری‌ها در ورزش خوزستان به بار نشست