سرمربی تیم فوتبال نوجوانان: هدف قهرمانی آسیا است

13:59 ۱۲۵ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 136 0
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان: هدف قهرمانی آسیا است

تهران - ایرنا - «عباس چمنیان» سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: هدف کادر فنی و بازیکنان، دومین صعود پیاپی به جام جهانی این رده سنی برای نخستین بار در تاریخ کشور و کسب مقام قهرمانی آسیا است.

ایرنا

چمنیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات قهرمانی آسیا در رده نوجوانان، انتخابی جام جهانی این رده سنی نیز هست و از حدود 50 تیم، در نهایت 16 تیم باکیفیت از دور مقدماتی به مرحله نهایی صعود کردند که این کار را برای همه تیم ها سخت می کند.
وی گفت: تیم های آسیایی در رده های پایه به خوبی کار می کنند و فاصله خود را با یکدیگر به حداقل رساندند تا هیچ تیمی در این دوره از مسابقات ضعیف نباشد و با توجه به تلاش برای کسب سهمیه جهانی، انگیزه همه تیم ها برای رسیدن به این مهم زیاد باشد.
سرمربی تیم نوجوانان ایران افزود: تیم ایران نیز تلاش دارد از عنوان قبلی خود که نایب قهرمانی آسیا است دفاع کند و در یک سال گذشته پس از صعود به عنوان سرگروه از دور مقدماتی به مرحله نهایی، طبق برنامه ریزی های قبلی عمل کردیم و امیدواریم در کنار تکرار موفقیت دوره گذشته، نمایش زیبایی از بازیکنان شاهد باشیم.
چمنیان ادامه داد: فوتبال چه در رده های سنی و چه در رده بزرگسالان با معیار زیبایی و جذابیت شناخته می شود که در دوره های گذشته این مهم در کنار کسب نتیجه در اولویت قرار گرفت. البته تیم های اندونزی، هند و ویتنام همگروه های ایران در این دوره از رقابت ها به رغم اینکه در ظاهر تیم های آسانی به نظر می رسند، ولی طبق آنالیزی که انجام دادیم با کیفیت هستند. زیرا ویتنام نزدیک به یک دهه است همیشه در رده های سنی و امید مدعی بوده و تیم امید آنها در بازی های آسیایی 2018 نیز نمایش قابل قبولی ارائه داد.
وی افزود: تیم هند هم با توجه به 2 میزبانی در رقابت های قهرمانی آسیا و جام جهانی نوجوانان، سرمایه گذاری خوبی در این خصوص انجام داده و اندونزی نیز تیم سرعتی و خطرناکی است تا کار نوجوانان ایران در مرحله گروهی ساده نباشد. همچنین پس از صعود از مرحله گروهی، باید در مرحله حذفی مقابل یکی از تیم های عراق، کره جنوبی، استرالیا و یا افغانستان بازی کنیم که همه این تیم ها از توان خوبی برخوردار هستند.

** برای رشد فوتبال ملی در همه رده ها باید آکادمی باشگاه ها تقویت شوند
چمنیان در خصوص شرایط فعلی فوتبال پایه در کشور اظهار داشت: ایران استعدادهای زیادی در فوتبال و سایر رشته های ورزشی دارد. اما آنچه در تمام دنیا ثبات شده، این است که استعداد فقط یک زمینه اولیه برای موفقیت است و اگر استعداد پرورش داده نشود، فایده برای رشد نخواهد داشت. بر همین اساس آنچه که در باشگاه های فوتبال معمولا مورد غفلت قرار می گیرد، آکادمی است در حالی که در تمام دنیا آکادمی ها سبب پرورش استعدادها هستند.
وی ادامه داد: در طول یک سال گذشته نزدیک به 100 بازیکن از استعدادهای فوتبال کشور در رده نوجوانان مورد تست و ارزیابی قرار گرفتند. در حالی که بازیکنان مستعد بیشتری در کشور وجود دارند که آکادمی های باشگاه های لیگ برتری و حتی لیگ های پایین تر می توانند در شناسایی آنها و معرفی این بازیکنان به تیم های ملی نقش پررنگی بازی کنند.

** اردوهای برون مرزی نقش مهمی در موفقیت هر تیمی دارد
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت که با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، شانس برگزاری اردوهای برون مرزی برای ملی پوشان به حداقل رسید. زیرا پیش از این قرار بود در کشور ایتالیا و قزاقستان اردوی تمرینی برگزار کنیم که لغو شد.
چمنیان ادامه داد: تیم های همگروه ما در این دوره از رقابت ها هر چند استعداد ایرانی ها را ندارند ولی با برخورداری از تجربه بین المللی و انجام بازهای دوستانه متعدد، وضعیت خود را ارتقاء می دهند و فاصله خود را با تیم های ایرانی کم می کنند که این سبب می شود تیم های درجه 2 آسیا به تیم های ایرانی رسیده و گاهی سبقت هم بگیرند.
وی افزود: البته در مدت 2 سالی که با تیم نوجوانان و فدراسیون فوتبال فعالیت می کنم، همه اعضای کمیته جوانان فدراسیون، آقایان مهدی تاج و محمدرضا ساکت رئیس و دبیرکل فدراسیون، انصافا نگاه جدی توام با احترام به تیم های پایه داشته و دارند ولی برای تامین آینده فوتبال باید بودجه بیشتری به این بخش اختصاص داده شود. زیرا هزینه کردن در فوتبال پایه در حقیقت سرمایه گذاری برای آینده است.
سرمربی تیم نوجوانان درباره تعداد اردوهای برون مرزی این تیم پیش از اعزام به مالزی گفت: در طول یک سال گذشته 4 اردوی برون مرزی داشتیم و 9 بازی دوستانه برگزار کردیم اما این میزان کافی نیست و نیاز بود حداقل هر ماه یک دیدار بین المللی برای ملی پوشان برگزار شود تا تجربه آنها را در این سطح ارتقاء یابد.
وی ادامه داد: تیمی مانند عراق در حالی در دوره قبلی این مسابقات و در ضربات پنالتی دیدار فینال، ایران را شکست داد و به مقام قهرمانی رسید که بیشتر اردوهای خود را در اروپا برگزار کرد؛ یا تیم هند در دوره قبل 45 روز اردوی مشترک با تیم جوانان بایرن مونیخ در آلمان داشت که نشان از تلاش همه کشورها برای کسب تجربه بین المللی است واقعا در این زمینه نیاز است نگاه متفاوت تری نسبت به گذشته به تیم های رده های سنی صورت بگیرد.
چمنیان همچنین گفت: امیدوام با دعای خیر مردم نتیجه لازم را در مسابقات پیش رو بگیریم و با توجه به سطح انتظاراتی که از تیم ملی نوجوانان وجود دارد، پاسخ مثبتی به محبت های مردم بدهیم.
آخرین مرحله اردوی تیم فوتبال نوجوانان ایران برای حضوری موفق در رقابت های قهرمانی آسیا از 19 شهریور ماه آغاز شده و قرار است شاگردان چمنیان فردا - یکشنبه - برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا، عازم مالزی شوند.
محمد امین هزباوی، فرزان مالکی نژاد، ابوالفضل علیزاده، امیر جعفری، محمدرضا باقری، امیررضا اسلام طلب، محمد رضا شکیب خو، علیرضا باویه، سیدپوریا تیموری، حسین حاجی زاده، امیرحسین نیکپور، امیرحسین عزیزی، مهدی سیدی بارنجی، پیام پارسا، یاسین سلمانی، امیرشعبانی، حمیدرضا شریفی، آریا برزگر، حسین شاوردی، سیدمحمدرضا حسینی، امیرحسین امن زاده، محمدامین دوستعلی و علیرضا خدابخشی 23 بازیکن اعزامی به مسابقات قهرمانی زیر 16 سال آسیا هستند که 30 شهریور در اولین بازی خود به مصاف تیم اندونزی می روند.
نوجوانان ایران در حالی برای کسب قهرمانی آسیا تلاش می کنند که در دوره قبلی جام جهانی 2017 هند شگفتی ساز شدند و پس از صعود از مرحله گروهی، تیم های آلمان و مکزیک را به ترتیب در مرحله یک شانزدهم و یک هشتم نهایی شکست دادند و در یک چهارم نهایی این مسابقات با قبول شکست 3 بر یک مقابل اسپانیا، وداع با شکوهی از جام جهانی داشتند.
ورزشی**9029**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

چه کنید اگر همسرتان از بحث و گفتگو کنار می‌کشد؟
سکوت کردن میان بحث و کنار کشیدن از آن می‌تواند برای رابطه مضر باشد. این سکوت به عنوان سرپیچی از ارتباط یا ابراز هیجان و احساس تلقی می‌شود و این اتفاقی است که اغلب در اختلافات و بگومگو‌ها روی می‌دهد.
از بین بردن موانع ذهنی، با این راهکار‌ها
موانع ذهنی که سد راهمان می‌شوند معمولا نشاندهنده‌ی این هستند که تمرکز و توجه‌مان را از چیزی که می‌خواهیم برداشته‌ایم و جذب چیز‌هایی شده‌ایم که نمی‌خواهیم.
اعتیاد به کار؛ اختلال پردردسر!
پدیده‌ای که مدت زمان زیادی هم نیست وارد حوزه مطالعات روان شناسیِ روز دنیا شده است، «اعتیـاد به کار» نام دارد. اختلالی که افراد تحت‌تاثیر آن، بنا به دلایلی مثل ولعِ به‌دست‌آوردن موقعیت‌های شغلی بهتر و بالاتر و بهره‌مندی از مزایای بیشتر مثل تشویق، پاداش، پس‌انداز پول و موارد دیگر، ناخواسته به کار زیاد، وابسته و به عبارتی «معتاد به کار» می‌شوند.
کری خوانی تیلور آمریکایی برای حسن یزدانی
دیوید تیلور آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم آمریکا بار دیگر برای حسن یزدانی کری‌خوانی کرد و از عزم خود برای کسب سومین پیروزی متوالی و اینبار در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان خبر داد.
دژاگه: دلیلی نداشت مقابل عراق ریسک کنیم
اشکان دژاگه اگرچه در دیدار مقابل عراق از نیمه دوم به زمین مسابقه رفت اما تا همین جای جام ملت‌ها هم خود را به‌عنوان یک مهره قابل اتکا و عصای دست کی‌روش مطرح کرده و از حالا می‌توان روی او به همراه 10 بازیکن دیگر حاضر در میدان برای موفقیت در دیدار با عمان حساب ویژه‌ای باز کرد.
مصلح: بیشتر از هیچ تیمی پول نگرفته‌ایم
اردوی تیـــم فوتبــال پرسپـــولیس بعــد از ۱۲روز، امروز در دوحه قطر به پایان خواهد رسید و شاگردان برانکو صبح فردا راهی تهران خواهند شد. در این اردو سرخ‌پوشان برنامه‌های متفاوتی را پشت‌سر گذاشتند و حتی دو بازی دوستانه هم برگزار کردند تا بار فنی این اردو بالاتر هم برود.
حربه‌های کی‌روش مقابل بزرگان قاره
شاید از اینجا به بعد جام کی روش کمی دستش را رو کند و کم کم مهره هایی را بازی دهد که بیشتر روی حضورشان در ترکیب ایران نظر دارد. البته شاید در بازی عمان هم او دوباره تغییرات داشته باشد و بازیکنانی را به زمین بفرستد که دوباره همه را گیج کند.
دو پرسپولیسی، زوج طلایی منصوریان در ذوب‌آهن
محمدرضا خلعتبری و محسن مسلمان دو زوج طلایی ذوب آهن در نیم فصل دوم هستند.
نعمتی، آچار فرانسه جدید تیم برانکو
سیامک نعمتی که در نیم فصل چند بازی در پست مدافع راست بازی کرد، در بازی برابر سپیدورد در پست هافبک دفاعی به میدان خواهد رفت.
عمان، تیمی با مهاجمان مخفی
تیم ملی ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف عمان خواهد رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
تفاوت روسیه و شوروی سابق از دیدگاه بشار اسد
رئیس گروه دوستی پارلمان روسیه و سوریه گفت که در دیدار اخیر یک هیئت روسی با رئیس جمهور سوریه وی به تفاوت اصلی روسیه و شوروی سابق اشاره کرد.
تغییرات رنگ پوست نشانه سرطان است
انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که هرگز نباید تغییرات در رنگ پوست، بخصوص در افراد مبتلا به سرطان، نادیده گرفته شود.
آیت الله شبیری: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است
بطور کلی چنانچه استخدام بر خلاف ضوابط باشد به گونه‌ای که فرد استحقاق حضور و دریافت حقوق و امتیازات آن مجموعه را نداشته باشد، حضورش جایز نخواهد بود و نباید چیزی دریافت کند. واسطه شدن برای چنین تخلفی نیز حرام است و در صورت وقوع باید بر اساس ضوابط قانونی عمل شود.
واکنش داماد امام موسی صدر به ادعای خوئینی‌ها
داماد امام موسی صدر به اظهارات اخیر آیت‌الله موسوی خوئینی که امام موسی صدر و شهید چمران را غیرهمراه با انقلاب اسلامی ایران خطاب کرده بود، واکنش نشان داد.
دژاگه: دلیلی نداشت مقابل عراق ریسک کنیم
مصلح: بیشتر از هیچ تیمی پول نگرفته‌ایم
حربه‌های کی‌روش مقابل بزرگان قاره
دو پرسپولیسی، زوج طلایی منصوریان در ذوب‌آهن
نعمتی، آچار فرانسه جدید تیم برانکو
عمان، تیمی با مهاجمان مخفی
چراغپور: پیکره فوتبال آسیا ضعیف است
درخشان: عمان حریف دست و پا بسته‌ای نیست
نگرانی بزرگ عمانی‌ها قبل از دیدار با ایران
برانکو: حرف‌های کی‌روش برایم خنده‌دار است