سرمربی تیم فوتبال نوجوانان: هدف قهرمانی آسیا است

13:59 ۶۰ روز پیش ایرنا 69 0
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان: هدف قهرمانی آسیا است

تهران - ایرنا - «عباس چمنیان» سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: هدف کادر فنی و بازیکنان، دومین صعود پیاپی به جام جهانی این رده سنی برای نخستین بار در تاریخ کشور و کسب مقام قهرمانی آسیا است.

ایرنا

چمنیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات قهرمانی آسیا در رده نوجوانان، انتخابی جام جهانی این رده سنی نیز هست و از حدود 50 تیم، در نهایت 16 تیم باکیفیت از دور مقدماتی به مرحله نهایی صعود کردند که این کار را برای همه تیم ها سخت می کند.
وی گفت: تیم های آسیایی در رده های پایه به خوبی کار می کنند و فاصله خود را با یکدیگر به حداقل رساندند تا هیچ تیمی در این دوره از مسابقات ضعیف نباشد و با توجه به تلاش برای کسب سهمیه جهانی، انگیزه همه تیم ها برای رسیدن به این مهم زیاد باشد.
سرمربی تیم نوجوانان ایران افزود: تیم ایران نیز تلاش دارد از عنوان قبلی خود که نایب قهرمانی آسیا است دفاع کند و در یک سال گذشته پس از صعود به عنوان سرگروه از دور مقدماتی به مرحله نهایی، طبق برنامه ریزی های قبلی عمل کردیم و امیدواریم در کنار تکرار موفقیت دوره گذشته، نمایش زیبایی از بازیکنان شاهد باشیم.
چمنیان ادامه داد: فوتبال چه در رده های سنی و چه در رده بزرگسالان با معیار زیبایی و جذابیت شناخته می شود که در دوره های گذشته این مهم در کنار کسب نتیجه در اولویت قرار گرفت. البته تیم های اندونزی، هند و ویتنام همگروه های ایران در این دوره از رقابت ها به رغم اینکه در ظاهر تیم های آسانی به نظر می رسند، ولی طبق آنالیزی که انجام دادیم با کیفیت هستند. زیرا ویتنام نزدیک به یک دهه است همیشه در رده های سنی و امید مدعی بوده و تیم امید آنها در بازی های آسیایی 2018 نیز نمایش قابل قبولی ارائه داد.
وی افزود: تیم هند هم با توجه به 2 میزبانی در رقابت های قهرمانی آسیا و جام جهانی نوجوانان، سرمایه گذاری خوبی در این خصوص انجام داده و اندونزی نیز تیم سرعتی و خطرناکی است تا کار نوجوانان ایران در مرحله گروهی ساده نباشد. همچنین پس از صعود از مرحله گروهی، باید در مرحله حذفی مقابل یکی از تیم های عراق، کره جنوبی، استرالیا و یا افغانستان بازی کنیم که همه این تیم ها از توان خوبی برخوردار هستند.

** برای رشد فوتبال ملی در همه رده ها باید آکادمی باشگاه ها تقویت شوند
چمنیان در خصوص شرایط فعلی فوتبال پایه در کشور اظهار داشت: ایران استعدادهای زیادی در فوتبال و سایر رشته های ورزشی دارد. اما آنچه در تمام دنیا ثبات شده، این است که استعداد فقط یک زمینه اولیه برای موفقیت است و اگر استعداد پرورش داده نشود، فایده برای رشد نخواهد داشت. بر همین اساس آنچه که در باشگاه های فوتبال معمولا مورد غفلت قرار می گیرد، آکادمی است در حالی که در تمام دنیا آکادمی ها سبب پرورش استعدادها هستند.
وی ادامه داد: در طول یک سال گذشته نزدیک به 100 بازیکن از استعدادهای فوتبال کشور در رده نوجوانان مورد تست و ارزیابی قرار گرفتند. در حالی که بازیکنان مستعد بیشتری در کشور وجود دارند که آکادمی های باشگاه های لیگ برتری و حتی لیگ های پایین تر می توانند در شناسایی آنها و معرفی این بازیکنان به تیم های ملی نقش پررنگی بازی کنند.

** اردوهای برون مرزی نقش مهمی در موفقیت هر تیمی دارد
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت که با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، شانس برگزاری اردوهای برون مرزی برای ملی پوشان به حداقل رسید. زیرا پیش از این قرار بود در کشور ایتالیا و قزاقستان اردوی تمرینی برگزار کنیم که لغو شد.
چمنیان ادامه داد: تیم های همگروه ما در این دوره از رقابت ها هر چند استعداد ایرانی ها را ندارند ولی با برخورداری از تجربه بین المللی و انجام بازهای دوستانه متعدد، وضعیت خود را ارتقاء می دهند و فاصله خود را با تیم های ایرانی کم می کنند که این سبب می شود تیم های درجه 2 آسیا به تیم های ایرانی رسیده و گاهی سبقت هم بگیرند.
وی افزود: البته در مدت 2 سالی که با تیم نوجوانان و فدراسیون فوتبال فعالیت می کنم، همه اعضای کمیته جوانان فدراسیون، آقایان مهدی تاج و محمدرضا ساکت رئیس و دبیرکل فدراسیون، انصافا نگاه جدی توام با احترام به تیم های پایه داشته و دارند ولی برای تامین آینده فوتبال باید بودجه بیشتری به این بخش اختصاص داده شود. زیرا هزینه کردن در فوتبال پایه در حقیقت سرمایه گذاری برای آینده است.
سرمربی تیم نوجوانان درباره تعداد اردوهای برون مرزی این تیم پیش از اعزام به مالزی گفت: در طول یک سال گذشته 4 اردوی برون مرزی داشتیم و 9 بازی دوستانه برگزار کردیم اما این میزان کافی نیست و نیاز بود حداقل هر ماه یک دیدار بین المللی برای ملی پوشان برگزار شود تا تجربه آنها را در این سطح ارتقاء یابد.
وی ادامه داد: تیمی مانند عراق در حالی در دوره قبلی این مسابقات و در ضربات پنالتی دیدار فینال، ایران را شکست داد و به مقام قهرمانی رسید که بیشتر اردوهای خود را در اروپا برگزار کرد؛ یا تیم هند در دوره قبل 45 روز اردوی مشترک با تیم جوانان بایرن مونیخ در آلمان داشت که نشان از تلاش همه کشورها برای کسب تجربه بین المللی است واقعا در این زمینه نیاز است نگاه متفاوت تری نسبت به گذشته به تیم های رده های سنی صورت بگیرد.
چمنیان همچنین گفت: امیدوام با دعای خیر مردم نتیجه لازم را در مسابقات پیش رو بگیریم و با توجه به سطح انتظاراتی که از تیم ملی نوجوانان وجود دارد، پاسخ مثبتی به محبت های مردم بدهیم.
آخرین مرحله اردوی تیم فوتبال نوجوانان ایران برای حضوری موفق در رقابت های قهرمانی آسیا از 19 شهریور ماه آغاز شده و قرار است شاگردان چمنیان فردا - یکشنبه - برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا، عازم مالزی شوند.
محمد امین هزباوی، فرزان مالکی نژاد، ابوالفضل علیزاده، امیر جعفری، محمدرضا باقری، امیررضا اسلام طلب، محمد رضا شکیب خو، علیرضا باویه، سیدپوریا تیموری، حسین حاجی زاده، امیرحسین نیکپور، امیرحسین عزیزی، مهدی سیدی بارنجی، پیام پارسا، یاسین سلمانی، امیرشعبانی، حمیدرضا شریفی، آریا برزگر، حسین شاوردی، سیدمحمدرضا حسینی، امیرحسین امن زاده، محمدامین دوستعلی و علیرضا خدابخشی 23 بازیکن اعزامی به مسابقات قهرمانی زیر 16 سال آسیا هستند که 30 شهریور در اولین بازی خود به مصاف تیم اندونزی می روند.
نوجوانان ایران در حالی برای کسب قهرمانی آسیا تلاش می کنند که در دوره قبلی جام جهانی 2017 هند شگفتی ساز شدند و پس از صعود از مرحله گروهی، تیم های آلمان و مکزیک را به ترتیب در مرحله یک شانزدهم و یک هشتم نهایی شکست دادند و در یک چهارم نهایی این مسابقات با قبول شکست 3 بر یک مقابل اسپانیا، وداع با شکوهی از جام جهانی داشتند.
ورزشی**9029**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

مهارت‌های ارتباط موثر؛ ارتباط موثر چیست؟
ارتباط موثر، رابطه‌ای است که در آن، طرف مقابل، پیام شما را با حداکثر دقت ممکن دریافت و درک کند. اکثر متخصصان ارتباطات بخش اصلی (و گاه تمام)‌ مسئولیت ارتباط موثر را بر عهده‌ی ارسال کننده‌ی پیام می‌گذارند. البته این به معنای انکار اهمیت نقش دریافت‌کننده نیست، بلکه تاکیدی بر این امر است که فرستنده‌ی پیام‌ها، مسئولیت دارد از تمام توان خود برای افزایش اثربخشی ارتباط استفاده کند.
دیدار رهبر انقلاب با مدال آوران پاراآسیایی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پرچم‌داری یک بانوی چادری در مسابقات پاراآسیایی اندونزی، فرمودند: من صمیمانه از شما خانم‌ها تشکر می‌کنم؛ این قدرت‌نمایی فرهنگی بود.
جنگ براری و برخواه به اینستاگرام کشید!
درگیری لفظی بین ملی پوش وزنه برداری و سرمربی تیم ملی به خاطر پاره شدن پرده گوش براری به اینستاگرام کشیده شد.
امباپه: از مقایسه شدن با پله خوشحالم
کیلیان امباپه، ستاره پاری سن ژرمن و تیم ملی فرانسه، مدعی شد از اینکه با پله مقایسه می‌شود خوشحال است ولی معتقد است که هیچکس نمی‌تواند مثل اسطوره برزیلی باشد.
برانکو گزینه‌ای برای خرید مدافع ندارد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس هنوز گزینه‌ای برای جذب بازیکن جدید برای تیمش در نظر نگرفته است.
واگذاری سرخابی‌ها منتظر مصوبه هیات وزیران
مادامی که مصوبه سال ۱۳۹۴ هیات وزیران اصلاح نشود، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس امکانپذیر نیست اما با نامه اخیر وزیر ورزش به رئیس‌جمهور، احتمال لغو این مصوبه وجود دارد. البته هنوز مشخص نیست که در آن صورت، قیمت‌گذاری، مزایده و پیدا کردن خریدار چه قدر طول بکشد؛ این آخرین وضعیت واگذاری سرخابی‌هاست که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد.
مو سفید‌های جهان فوتبال
برخی از بازیکنان بزرگ جهان موهای‌شان را به رنگ سفید درآوردند.
تاکید وراتی به ماندن در پاری‌سن‌ژرمن
هافبک پاری سن ژرمن بار دیگر تاکید کرد که قصد جدایی از این تیم را ندارد.
گزینه دفاعی یونایتد در اینتر می‌ماند
مدیر برنامه‌های میلان اشکرینیار اعلام کرد این بازیکن به احتمال زیاد در اینتر خواهد بود و قراردادش را تمدید خواهد کرد.
نویر: نگران نباشید شرایط خوبی دارم
دروازه بان تیم ملی فوتبال آلمان عنوان کرد در شرایط خوبی به سر می برد و نگرانی بابت وضعیتش ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحات پلیس در خصوص انتشار کلیپ درگیری چند جوان با یک طلبه+ جزئیات
سرهنگ حسین دهقان پور درخصوص انتشار کلیپی مبنی بر درگیری چند جوان با یک طلبه در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد.
ورود سنا به پرونده خاشقچی
یک رسانه غربی از تصمیم سنا برای رای گیری در خصوص نقش عربستان در ماجرای قتل «جمال خاشقجی» و همچنین جنگ یمن خبر داد.
زن نیمه برهنه در یاسوج دستگیر شد
یاسوج- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: غروب سه شنبه یک زن نیمه عریان در بلوار خلیج فارس یاسوج توسط ماموران پلیس و با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شد.
آمادگی راه آهن برای زمستان-اتمام پروژه‌های بهسازی خدمات به مسافران تا پایان سال
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از اتمام پروژه‌های بهسازی خدمات به مسافران تا پایان سال خبر داد و گفت: راه آهن آمادگی کامل برای فصل زمستان را دارد.
قاسمی: بهره‌برداری سیاسی از سخنان ظریف درباره پولشویی امری ناصواب و بی‌ثواب است
سخنگوی وزارت خارجه گفت: سخنان وزیر امور خارجه نگاهی آسیب‌شناسانه به استفاده از منابع مالی نامشروع در برابر اقدامات قانونی و تدابیر شفافیت ساز نظام است و بهره‌برداری‌های سیاسی از سخنان دلسوزانه امری ناصواب و بی‌ثواب است.
امباپه: از مقایسه شدن با پله خوشحالم
برانکو گزینه‌ای برای خرید مدافع ندارد
واگذاری سرخابی‌ها منتظر مصوبه هیات وزیران
مو سفید‌های جهان فوتبال
تاکید وراتی به ماندن در پاری‌سن‌ژرمن
گزینه دفاعی یونایتد در اینتر می‌ماند
نویر: نگران نباشید شرایط خوبی دارم
رونی: فوتبالم را در همین آمریکا تمام می کنم
مارادونا: می‌خواهم از مورینیو یاد بگیرم
تمجید سایت بلژیکی از عملکرد ستاره ایرانی شارلوا