نظامیان صهیونیست چند نماینده فلسطینی را دستگیر کردند

11:13 ۱۲۶ روز پیش ایرنا 136 0
نظامیان صهیونیست چند نماینده فلسطینی را دستگیر کردند

تهران- ایرنا- نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز شنبه شماری از فلسطینیان از جمله چند نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین را در مناطق مختلف کرانه باختری دستگیرکردند.

ایرنا

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری 'فلسطین الیوم' ، دهها نظامی رژیم صهیونیستی با حمله به خانه های فلسطینیان در اردوگاه نور شمس در طولکرم شماری از جمله 'فتحی القرعاوی ' نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین را با خود بردند.
نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز شمار دیگری از نمایندگان مجلس قانونگذاری فلسطین از جمله ' محمود الرمحی' در رام الله، 'باسم الزعاریر' در الخلیل، 'ریاض رداد' در طولکرم و 'عماد نوفل' را در قلقیلیا بازداشت کردند.
در کرانه باختری ربودند.
آن ها همچنین در یورش به نابلس سه فلسطینی از جمله 'بهاء محمود مرشود' از فعالان جنبش فتح را بازداشت کردند.
نظامیان صهیونیست با حمله به خانه 'محمد معین طبنجه' برادر دو اسیر فلسطینی در خیابان المریج در محله رفیدیا و'هیثم محمود العکه' را در خانه اش در منطقه 'خله العامود' دستگیر وزندانی کردند.
حمله صبح امروز شنبه نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین منجر به درگیری با فلسطینیان شلیک گلوله وشلیک گاز اشک آور شد که بر اثر آن چند فلسطینی زخمی شدند.
یگان ویژه کوماندوی ارتش رژیم صهیونیستی ویژه آدم ربایی موسوم به 'الیمار ' صبح امروز با حمله به اردوگاه شعفاط در شمال شرق قدس سه جوان فلسطینی را دستگیر کرد.
شاهدان عینی گفتند که کوماندوهای صهیونیست به همراه بالگردهای جاسوسی به خانه های فلسطینیان در اردوگاه بوابه در نزدیکی دیوار حائل در شهر قدس نیز هجوم بردند.

** رژیم صهیونیستی : درگیری های روز گذشته در مرز غزه شدیدترین درگیری اخیر

رسانه های رژیم صهیونیستی شب گذشته جمعه اعلام کردند راهپیمایی های بازگشت روز گذشته(جمعه) در مرز شرقی غزه شدیدترین درگیری میان جوانان فلسطینی ونظامیان صهیونیست به شمار می رود.
پایگاه خبری صهیونیستی' واللا ' اعتراف کرد شمار فلسطینیان شرکت کننده در راهپیمایی روز جمعه در مرزهای نوار غزه بسیار بیشتر از هفته گذشته بود.
وزارت بهداشت فلسطین از شهادت سه فلسطینی وزخمی شدن 30 تن دیگر در درگیری های روز گذشته خبر داد.
فلسطینیان در پاسخ به دعوت شورای ملی راهپیمایی بازگشت ورفع محاصره عصر روز گذشته در مرز های شرقی نوار غزه تظاهرات کردند.

** راهپیمایی در روستای نعلین برای اعلام همبستگی با الخان الاحمر

فلسطینیان اهالی روستای نعلین در غرب رام الله روز گذشته در آستانه سالگرد کشتار صبرا وشتیلا (۱۶ سپتامبر1982) برای اعلام همبستگی با اهالی روستای الخان الاحمر راهپیمایی کردند.
منابع مذکور افزودند: نظامیان رژیم صهیونیستی پس از تهدید راهپیمایان فلسطینی به شلیک گلوله در صورت نزدیک شدن به دیوار حائل در جنوب این روستا ،اقدام به شلیک گلوله وگاز اشک آور کردند.
این منابع تاکید کردند برخی از نظامیان رژیم صهیونیستی با پوشیدن لباس شخصی اقدام به فیلمبرداری از را پیمایان فلسطینی کردند.
نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه یورش و محاصره روستاهای شرق قدس، پنجشنبه گذشته اقدام به ویران کردن روستای وادی الاحمر و اخراج ساکنان آن کردند.
نظامیان این رژیم روستای «الخان الاحمر» را نیز که در مجاورت وادی الاحمر است، محاصره و قصد ویرانی این روستا و اخراج ساکنان آن را دارند.
نظامیان این رژیم الخان الاحمر را منطقه بسته نظامی اعلام کرده و به شدت این روستا را محاصره و مانع ورود اهالی به منازل ویران شده، می شوند.
دادگاه عالی رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته با صدور رایی، ضمن رد اعتراضات به تصمیم این رژیم برای تخریب روستای خان الاحمر، به نظامیان صهیونیست اجازه داد تا پس از فرصت قرار موقت در 7 روز، این روستای فقیرنشین را تخریب کنند.
روستای خان‌الاحمر در شرق کرانه باختری رود اردن و در نزدیکی دو شهرک یهودی‌نشین قرار دارد. ساکنان این زاغه‌نشین، عمدتاً با دامداری زندگی خود را می‌گذرانند.
سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و فعالان حقوق فلسطینی‌ها، پیش‌تر با محکوم کردن تصمیم رژیم صهیونیستی برای تخریب این روستا، چنین اقدامی را مانعی جدید بر سر ایجاد احتمالی کشور فلسطین عنوان کرده بودند.
اکثر کشورهای جهان شهرک ‌سازی صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی سال 1967 را غیرقانونی و مانعی در برابر تشکیل کشور مستقل فلسطینی می ‌دانند.
خاورم** 1453*1049


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

افریقا
افریقا

آخرین اخبار

چه کنید اگر همسرتان از بحث و گفتگو کنار می‌کشد؟
سکوت کردن میان بحث و کنار کشیدن از آن می‌تواند برای رابطه مضر باشد. این سکوت به عنوان سرپیچی از ارتباط یا ابراز هیجان و احساس تلقی می‌شود و این اتفاقی است که اغلب در اختلافات و بگومگو‌ها روی می‌دهد.
از بین بردن موانع ذهنی، با این راهکار‌ها
موانع ذهنی که سد راهمان می‌شوند معمولا نشاندهنده‌ی این هستند که تمرکز و توجه‌مان را از چیزی که می‌خواهیم برداشته‌ایم و جذب چیز‌هایی شده‌ایم که نمی‌خواهیم.
اعتیاد به کار؛ اختلال پردردسر!
پدیده‌ای که مدت زمان زیادی هم نیست وارد حوزه مطالعات روان شناسیِ روز دنیا شده است، «اعتیـاد به کار» نام دارد. اختلالی که افراد تحت‌تاثیر آن، بنا به دلایلی مثل ولعِ به‌دست‌آوردن موقعیت‌های شغلی بهتر و بالاتر و بهره‌مندی از مزایای بیشتر مثل تشویق، پاداش، پس‌انداز پول و موارد دیگر، ناخواسته به کار زیاد، وابسته و به عبارتی «معتاد به کار» می‌شوند.
کری خوانی تیلور آمریکایی برای حسن یزدانی
دیوید تیلور آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم آمریکا بار دیگر برای حسن یزدانی کری‌خوانی کرد و از عزم خود برای کسب سومین پیروزی متوالی و اینبار در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان خبر داد.
دژاگه: دلیلی نداشت مقابل عراق ریسک کنیم
اشکان دژاگه اگرچه در دیدار مقابل عراق از نیمه دوم به زمین مسابقه رفت اما تا همین جای جام ملت‌ها هم خود را به‌عنوان یک مهره قابل اتکا و عصای دست کی‌روش مطرح کرده و از حالا می‌توان روی او به همراه 10 بازیکن دیگر حاضر در میدان برای موفقیت در دیدار با عمان حساب ویژه‌ای باز کرد.
مصلح: بیشتر از هیچ تیمی پول نگرفته‌ایم
اردوی تیـــم فوتبــال پرسپـــولیس بعــد از ۱۲روز، امروز در دوحه قطر به پایان خواهد رسید و شاگردان برانکو صبح فردا راهی تهران خواهند شد. در این اردو سرخ‌پوشان برنامه‌های متفاوتی را پشت‌سر گذاشتند و حتی دو بازی دوستانه هم برگزار کردند تا بار فنی این اردو بالاتر هم برود.
حربه‌های کی‌روش مقابل بزرگان قاره
شاید از اینجا به بعد جام کی روش کمی دستش را رو کند و کم کم مهره هایی را بازی دهد که بیشتر روی حضورشان در ترکیب ایران نظر دارد. البته شاید در بازی عمان هم او دوباره تغییرات داشته باشد و بازیکنانی را به زمین بفرستد که دوباره همه را گیج کند.
دو پرسپولیسی، زوج طلایی منصوریان در ذوب‌آهن
محمدرضا خلعتبری و محسن مسلمان دو زوج طلایی ذوب آهن در نیم فصل دوم هستند.
نعمتی، آچار فرانسه جدید تیم برانکو
سیامک نعمتی که در نیم فصل چند بازی در پست مدافع راست بازی کرد، در بازی برابر سپیدورد در پست هافبک دفاعی به میدان خواهد رفت.
عمان، تیمی با مهاجمان مخفی
تیم ملی ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف عمان خواهد رفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
تفاوت روسیه و شوروی سابق از دیدگاه بشار اسد
رئیس گروه دوستی پارلمان روسیه و سوریه گفت که در دیدار اخیر یک هیئت روسی با رئیس جمهور سوریه وی به تفاوت اصلی روسیه و شوروی سابق اشاره کرد.
تغییرات رنگ پوست نشانه سرطان است
انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که هرگز نباید تغییرات در رنگ پوست، بخصوص در افراد مبتلا به سرطان، نادیده گرفته شود.
آیت الله شبیری: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است
بطور کلی چنانچه استخدام بر خلاف ضوابط باشد به گونه‌ای که فرد استحقاق حضور و دریافت حقوق و امتیازات آن مجموعه را نداشته باشد، حضورش جایز نخواهد بود و نباید چیزی دریافت کند. واسطه شدن برای چنین تخلفی نیز حرام است و در صورت وقوع باید بر اساس ضوابط قانونی عمل شود.
واکنش داماد امام موسی صدر به ادعای خوئینی‌ها
داماد امام موسی صدر به اظهارات اخیر آیت‌الله موسوی خوئینی که امام موسی صدر و شهید چمران را غیرهمراه با انقلاب اسلامی ایران خطاب کرده بود، واکنش نشان داد.
کشته شدن ۲۰ غیرنظامی سوری در حمله ائتلاف آمریکایی به دیرالزور
مک‌گورک: خروج آمریکا از سوریه به احیای داعش می‌انجامد
ترورهای دوباره علیه جبهه النصره و پیوستن ده‌ها گروه شورشی به ˮفیلق الشامˮ
درگیری ارتش میانمار با شورشیان راخین
دریای چین جنوبی و روهینجا، محورهای نشست دو روزه آسه‌آن
گوترش:  آغاز تحقیقات درباره پرونده خاشقجی در حیطه اختیارات من نیست
بازداشت ۲ تبعه آمریکایی عضو داعش توسط کردهای سوریه
انصارالله قرارداد فوری برای تبادل اسیران به عربستان پیشنهاد داد
حمله حشد شعبی عراق به مقرهای داعش در سوریه
دیدار پدرسن با مخالفان سوری در عربستان