برکناری پر ماجرای شهردار دره شهر

08:53 ۲ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 108 0
برکناری پر ماجرای شهردار دره شهر

ایلام - ایرنا - برکناری شهردار دره شهر طی هفته گذشته حرف و حدیث های فراوانی بر جای گذاشت، امام جمعه دره شهر از شورای شهر به خاطر این برکناری انتقاد و حالا شورای شهر پاسخ انتقادات و شائبه ها را داده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، پس از چندی تنش و ناهماهنگی، شورای اسلامی شهر دره شهر روز شنبه هفته گذشته یعنی 13 مردادماه رای به برکناری عارف نادری شهردار این شهر داد.
این برکناری آغاز تنش و انتقاد از وضعیت شهری، نحوه برکناری و ... در شهرستان دره شهر بود، بلافاصله بعد از این برکناری شهردار پیشین دره شهر لب به سخن گشود.

**پیگیری از طریق قانونی
شهردار سابق دره شهر پس از برکناری اعلام کرد: به رغم همه کارشکنی ها در مدت هشت ماه خدمتم در شهرداری تمام تلاشم را برای آبادانی شهر، خدمت به مردم و رضایت کارگران و پرسنل شهرداری بکار بستم.
عارف نادری گفت: خوشحالم توانستم با همه مشکلات مالی حقوق کارگران زحمتکش را پرداخت و رضایتمندی بالای مردم شهرم را کسب کنیم.
وی افزود: تمام ناگفته هایم را از طرق مختلف و بطور مستند در اختیار عموم مردم قرار خواهم داد و با توجه به مستندات موجود از طریق مراجع قانونی پیگیری مطالبات به حق خود و مردم فهیم شهرم خواهم بود.
شهردار سابق دره شهر با تقدیر از همه مردم شهر، فرماندار و امام جمعه که پیگیر این موضوع بوده و جلسه ای نیز با برخی اعضای شورا برگزار کردند، یادآور شد: لطف مردم به بنده در فضای مجازی و حقیقی خستگی را از تن بنده و همکارانم بیرون کرد.
نادری تاکید کرد: در پایان نیز اعلام ‌می کنم تمامی پیگیری ها از طریق قانونی انجام خواهم داد و هرگونه کاری خارج از چارچوب قانون مورد تایید هیچکس نخواهد بود.

** انتقاد امام جمعه دره شهر از شورای شهر
پس از صحبت های نادری، نماز جمعه این هفته شهرستان دره شهر با انتقادهای شدید امام جمعه از شورای شهر مواجه شد.
حجت الاسلام محمدجواد قنبربیگی با اشاره به عزل شهردار دره شهر توسط اعضای شورای این شهر و برخی نارضایتی ها در این زمینه گفت: برخی عزل و نصب ها در شهرداری های استان فضا را برای حضور شهرداران قدرتمند ناامن کرده است.
وی خطاب به شورای شهر دره شهر گفت: وقتی شما کسی را بر داشته اید که نامزد انتخاب به عنوان بهترین شهردار استان ایلام بوده است باید دید وضعیت در بقبه شهرستان های استان چگونه است.
امام جمعه دره شهر اضافه کرد: از استاندار انتظار است به اینگونه عزل و نصب ها و همچنین وضعیت شوراهای استان ورود کنند تا به راحتی شهرداران را برای مقاصد و اهداف خاص برکنار نکنند.
حجت الاسلام قنبربیگی با اشاره به عزل 2 شهردار شهر دره شهر در مدت نه چندان زیاد گفت: انتصاب 2 سرپرست و رد شدن یک‌ گزینه از میان خودتان آن هم در کمتر از یک سال پذیرفتنی نیست، آیا کسی دیگر اعتماد دارد که شهردار این شهر شود؟ چرا با این عزل و نصب ها فضا را برای حضور یک شهردار قوی نا امن کرده اید؟
وی با اشاره به اینکه این همه تغییر شهردار باعث عقب افتادگی شهر دره شهر بعنوان قطب گردشگری استان می شود، افزود: چرا وقتی برای شهری همچون دره شهر به عنوان قطب گردشگری استان ایلام و میزبانی از اینهمه میهمان و گردشگر نیاز به کار درست داریم اینگونه برنامه ریزی می کنید؟

** از دلایل استیضاح شهردار دره شهر قانع نشدیم
امام جمعه دره شهر با اشاره به پیگیری هایش برای حل و فصل موضوع استیضاح شهردار گفت: چند روز پیش جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر و شهردار در دفتر امام جمعه برگزار شد که بنده از طرف مردم با توجه به صحبت های مستند و با مدرک شهردار، از دلائل شورا برای استیضاح وی قانع نشدم.
حجت الاسلام قنبربیگی ادامه داد: البته اختلاف سلیقه و ناهماهنگی هایی که قابل ملاحظه نبود نیز مطرح شد که اینگونه مسائل با یک جلسه صمیمانه قابل رفع بود، در همان جلسه با صحبت های مطرح شده خیالمان راحت بود که آقایان فعلا از این کار دست برداشته اند که بعد از ظهر سرپرست جدید را معرفی کردند.
وی اظهار داشت: قانع نشدن ما از طرف مردم به استیضاح نه از روی حدسیات بلکه پاسخ های مستند شهردار به سوالات اعضای شورای شهر بود.
امام جمعه دره شهر یادآور شد: از نمونه سوالات استیضاح عدم برخورد و تعامل مناسب شهردار با ارباب رجوع بوده است در صورتیکه طی این مدت بنده خیلی از اعضا شورا شهر را نمی شناسم چرا که نه با امام جمعه، فرماندار، سپاه و سایر ادارات و البته مردم تعامل نداشته اند.

** دلایل اصلی برکناری شهردار دره شهر
رئیس شورای شهر دره شهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استیضاح و برکناری شهردار دره شهر به صورت کاملا قانونی انجام شده و جای هیچ گونه حرف و حدیثی ندارد.
عبدالرحیم کرم خدایی گفت: دلایل اصلی برکناری شهردار دره شهر شامل ناکارآمدی مدیریتی، عدم توجه به ارباب رجوع، جذب نکردن اعتبارات عمرانی، پرداخت نکردن مطالبات پیمانکاران و ... بوده است.
وی با اشاره به اینکه این مسائل و مشکلات بارها به شهردار تذکر داده شد، گفت: متاسفانه بعد از تذکرات اعضای شورای شهر در خصوص این مسائل و مشکلات بازهم شاهد این اتفاقات در شهرداری دره شهر بودیم.
رئیس شورای شهر دره شهر افزود: بعد از تذکرهای متعدد نوبت به سوال از شهردار رسید که اعضای شورای شهر از پاسخ های شهردار قانع نشدند و از پنج عضو شورای شهر با اکثریت آراء ایشان برکنار شد.
وی گفت: طبق روال قانونی و وظیفه شورا شهردار برکنار شده است و اعضای شورای شهر دره شهر آماده پاسخگویی به افکار عمومی است.
رئیس شورای شهر دره شهر با اشاره به اینکه چطور عنوان می شود ایشان مدیریتی کارآمد داشته در حالی که از 24 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار عمرانی شهرداری تنها سه میلیارد و 600 میلیون ریال را جذب کرده است، گفت: ما در قبال مردم باید پاسخگو باشیم، نباید با فرافکنی ذهن آنان را مشوش کرد در حالی تمامی مستندات و دلایل برکناری شهردار موجود است.

** شهردار سابق مستندات خود را ارائه دهد
وی تصریح کرد: اگر کسی ادعا دارد شهردار دره شهر کارآمد بوده حتما دلایل و مستندات خود را به شورای شهر ارائه و بطور قطع از آن استقبال می کنیم.
رئیس شورای شهر دره شهر با بیان اینکه به اندازه کافی به شهردار برای حل مشکلات مهلت قانونی داده شد، گفت: متاسفانه شهردار نتوانست اعتماد اعضای شورای شهر را برای کار کردن به دست آورد و این شورا با روندی قانونی وی را برکنار کرده است.
کرم خدایی با اشاره به صحبت ها و انتقادات امام جمعه دره شهر، گفت: قبل از جلسه استیضاح با امام جمعه جلسه داشتیم ولی در این جلسه ما هیچ قولی مبنی بر اینکه شهردار دره شهر ابقا خواهد شد، نداشتیم.
وی گفت: شهردار پس از برکناری در رسانه ها عنوان کرده که از طریق مراجع قانونی پیگیر خواهد بود، که اعضای شورای شهر نیز از این مسئله استقبال می کنند.
وی با اشاره به اینکه هیچ گونه مسائل پشت برده، سیاسی و شخصی در برکناری شهردار نقش نداشته است، گفت: هر کسی مستندی مبنی بر مسائل شخصی و دست های پشت پرده در برکناری شهردار دارد، حتما ارائه کند و شورای شهر حاضر به پاسخگویی است.
رئیس شورای شهر دره شهر عنوان کرد: شهردار سابق عنوان کرده شورای شهر از ایشان خواسته های شخصی و غیر شرعی داشته است، اگر مستند و مدرکی در این زمینه دارند ارائه دهند در غیر این صورت برابر قانون اعضای شورای شهر از ایشان اعاده حیثیت خواهند کرد.
اعضای شورای اسلامی دره شهر هم اکنون شاپور صیدی را به عنوان سرپرست شهرداری منصوب کرده اند و طبق قانون تا سه ماه آینده باید شهردار جدید را معرفی کنند.
شهر تاریخی دره شهر برغم برخورداری از زیبایی طبیعی خاص دامنه کبیرکوه و وجود آثار متنوع و متعدد تاریخی از حیث عمران و خدمات شهری کاستی های زیادی دارد.
این شهر به عنوان مرکز شهرستان 46 هزار نفری دره شهر در فاصله 130 کیلومتری مرکز استان ایلام قرار دارد.
به نظر می رسد انتخاب مناسب و پایداری مدیریتی از ضرورت های جدی شهر و شهرداری دره شهر به عنوان مرکز گردشگری جنوب غربی کشور باشد.
7177/6119


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

جذب ایمن حسین با پول فروش گادوین منشا؟
هیچ بعید نیست که پرسپولیسی‌ها پول خرید ایمن حسین را از فروش مهاجم نیجریه‌ای جور کنند اما باید این را هم بدانند که تعویق دو ماهه‌ی حقوق منشا به او حق فسخ یکطرفه و شکایت را می‌دهد.
کمیته اخلاق، آرامش استقلال را برهم زد
پیشکسوت آبی پوشان گفت: کمیته اخلاق در خصوص دو بازیکن جوان استقلال حساسیت زیادی به خرج داد و با تصمیمی ناعادلانه آرامش این تیم را بر هم زد.
کلوپ: تماشای فوتبال وقت تلف کردن است!
لیورپول در پنجره‌ی نقل و انتقالات تابستانی 180 میلیون یورو برای خرید بازیکنان جدید هزینه کرده؛ ولی کلوپ سرمربی این تیم می‌گوید هیچوقت نمی‌خواسته بهترین تیم را در اختیار داشته باشد.
رونالدو و کفش‌های ویژه برای بازی در یووه
کریس رونالدو، ستاره جدید یوونتوس، فاش کرد که از کمپانی نایک خواسته تا کفش های سفید و مشکی ویژه ای برای بازی در این تیم برایش طراحی کنند.
حمایت گاس هیدینگ از تیم بحران‌زده لیگ روسیه
سرمربی مطرح هلندی از تیم سابقش در لیگ برتر روسیه به خاطر قرار گرفتن در شرایط بحرانی حمایت کرد.
اتلتیکو مادرید فاتح سوپر جام اروپا شد
دیدار سوپر جام اروپا پس از تساوی در 90 دقیقه قانونی با گل‌های که اتلتیکو در وقت‌ها اضافه به ثمر رساند با قهرمانی روخی‌بلانکو خاتمه یافت.
منافی: نتیجه بازی رفت با الدحیل تعیین‌کننده است
بازیکن و مربی پیشین پرسپولیس تأکید کرد که این تیم در بازی رفت برابر الدحیل باید نتیجه مطمئنی بگیرد تا کارش برای صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا سخت نشود.
غیبت رونالدو و اشتباهات فردی، بلایِ جان رئال
رئال مادرید در یکی از ضعیف ترین نمایش های چند سال اخیر خود سوپرکاپ اروپا را به اتلتیکو باخت.
تاکتیک ساعتِ شنی در استقلال شفر
خط حمله استقلال به مانند دو مثلث چسبیده به هم در زمان هم آرایش داده می شود. مثلثی که وقتی به دروازه حریف نزدیک می شود تغییر شکل می دهد. شفر از تاکتیک ساعت شنی استفاده می کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اتلتیکو مادرید قهرمان سوپرجام اروپا شد
اتلتیکو مادرید با درخشش دیگو کاستا توانست رئال مادرید را شکست دهد و قهرمان سوپرجام اروپا شود.
روحانی: دلار ارزان می‌شود
رئیس جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: قیمت ارز حتماً از قیمتی که امروز در سامانه نیما هست، پایین‌تر خواهد آمد. همه عوامل و مولفه‌های اقتصادی این را می‌گوید.
گفتگو|آل اسحاق: سه مولفه شکل‌گیری «رانت» در کشور- فساد سیستمی در ایران وجود ندارد
وزیر بازرگانی دولت سازندگی بزرگنمایی مفاسد اقتصادی در دستگاه‌های حکومتی را یکی از اصلی‌ترین راهکارهای دشمن برای ضربه زدن به ایران می‌داند.
گره گشایی از ابهام در سرنوشت یک دریای خزر
با امضا کنوانسیون " رژیم حقوقی دریای خزر" گمانی زنی‌هایی در مورد سهم ایران از این دریاچه مطرح شده که باوجود ارائه توضیحات بسیار از سوی کارشناسان امر بازهم دستخوش اما و اگر هایی در فضای رسانه ای شده است.
ارتش ترکیه یکی از اعضای کلیدی پ.ک.ک در شمال عراق را کشت
ارتش ترکیه اعلام کرد: «اسماعیل اوزدن» مسئول خودخوانده پ.ک.ک در سنجار که در فهرست قرمز تروریست‌های تحت تعقیب ترکیه قرار داشت، در عملیات ارتش و سازمان اطلاعات ملی ترکیه در شمال عراق کشته شد.
باید امانت دار میراث نسل های آینده باشیم
فیاض زاهد: فرصت زیادی برای اصلاحات باقی نمانده است
حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه این هفته تهران است
مسیحیان ایران به نسخه پیچی پدرخوانده های آمریکا نیاز ندارند
دسترسی به اطلاعات حقوق مسئولان را فراهم کنید
فرمانداراسفراین: خانه سمن ها تشکیل شود
شرایط و بایسته های اقتصادی احزاب
فرماندار ری: سمن ها نقش مهمی در توسعه پایدار کشور دارند
تولیدکنندگان میزگرد را به تریبون آزاد تبدیل کردند
نظام نیازمند نگاه مشترک و جهادی است