واشنگتن پست: مرحله تازه ای در جنگ سوریه کلید می خورد

15:24 ۵ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 212 0
واشنگتن پست: مرحله تازه ای در جنگ سوریه کلید می خورد

تهران - ایرنا - واشنگتن پست در گزارشی نوشت: مرحله ای تازه ای در جنگ سوریه کلید می خورد و نیروهای دولتی سوریه برای نخستین بار مقابل سربازان خارجی قرار می گیرند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، در این گزارش به قلم 'لیز اسلای' آمده است:
جنگ سوریه وارد آخرین و خطرناک ترین مرحله خودمی شود. دولت سوریه ونیروهای متحدش برای نخستین بار دراین کارزار، مقابل سربازان خارجی قرار خواهند گرفت تا بقیه خاک کشور که همچنان در دستان گروه های مخالف است را نیز تحت کنترل دولت درآورند.
دولت سوریه با شکست گروه های تروریستی درجنوب غرب سوریه، کنترل اکثر نقاط کشور را در دست دارد وبا هیچ تهدید مهم نظامی و دیپلماتیک روبرو نیست. اما هنوز یک سوم از خاک سوریه خارج از کنترل دولت و در اشغال نیروهای ترکیه و آمریکا است. سربازان ترکیه در شمال غرب سوریه آرایش دیده اند در استان های 'حلب 'و 'ادلب' که در کنترل نیروهای مخالف هستند.اسد اعلام کرده که هدف بعدی تهاجم او خواهند بود.
حدود 2 هزار نفر از نیروهای عملیات های ویژه آمریکا هم ناحیه شمال شرق سوریه را در کنترل خود دارند و از مبارزان کرد پشتیبانی می کنند.
با این شرایط؛ هیچ تضمینی نیست که جنگ سوریه که مراحل پایانی خود را پشت سر می گذراد؛ وارد یک درگیری بزرگتر نشود.
در این کارزار پیچیده و آشفته؛ تنها قدرتی که باقی مانده تا سوریه را در دام های پیش رو هدایت کند؛ روسیه است.
روسیه تنها قدرت خارجی است که رابطه با تمامی طرف های درگیر در جنگ سوریه خوب است از جمله با اسرائیل و ایران.
روسیه در سال 2015وارد مداخله نظامی در سوریه شد و مسیر جنگ را به نفع دولت تغییر داد و یک نوع توازن قوا میان منافع متناقض انواع بازیگران این جنگ بوجود آورد و ضمنا مانع از آن شد که این جنگ کل منطقه را در یک حریق عظیم بسوزاند.
دراین زمینه، 'ریاض کهواجی' رئیس شرکت مشاوره دفاعی 'اینگما' در دوبی تاکید می کند: 'اما ظرفیت روسیه برای مدیریت جنگ محدود است. نبردهای پیش رو قدرت و ضعف این توانایی مسکو را محک خواهد زد'.
وی ادامه می دهد:'روسیه آن طور که خود را در سوریه صاحب قدرت نشان می دهد؛ نیست. مسکو نتوانسته است نگرانی های اسرائیل از بابت حضور ایران درسوریه را برطرف نماید'.
'کمال عالم'عضو 'موسسه خدمات متحد سلطنتی'لندن هم می گوید:' اولویت های روسیه در حال حاضر این است که در همه نقاطی که دولت سوریه آن را بازپس گرفته است ثبات برقرار کند. حدود 6 میلیون آواره سوری را به کشور باز گرداند . ارتش سوریه را از نو بسازد. بازسازی را شروع کند. با به جریان انداختن یک راه حل صلح؛ یک جایگاه معتبر بین المللی برای خود تعریف کند'.
وی اضافه می کند'روسیه خوب می داند که نقاط آزاد شده؛ یک بمب ساعتی اند. به همین خاطر روس ها می خواهند مطمئن شوند حمله تلافی جویانه ای در این نواحی اتفاق نمی افتد'.
عالم تصریح می کند: جنگ سوریه هنوز تمام نشده. الآن وقت آن است که ثبات در کشور برقرار شود. کار سخت تمام شده است'.
'بسام بربندی' دیپلمات پیشین سوریه که به واشنگتن سفر کرده است وبرای گروه های مخالف سوریه کار می کند، نیز می گوید:'روسیه راه حلی را می خواهد که مقدم بر آن، دولت سوریه عملیات های تهاجمی را انجام داده باشد. با این حساب انتظار می رود که یک نبرد ویرانگر دیگر در ادلب اتفاق بیفتد. اما اگر دیپلماسی خوب به وظیفه عمل کند شاید جلوی خشونت های بیشتر گرفته شود'.
در حال حاضر مناطق شمال شرق که در کنترل آمریکا است نسبتا از سایر نقاط سوریه آرامتر است.
ترامپ گفته است که نیروهای عملیات ویژه تنها می توانند تا زمانی در سوریه بمانند که مطمئن شوند داعش بطور کامل شکست خورده است. اما داعش هنوز بخش هایی از خاک سوریه در مرز با عراق را در چنگ خود دارد.
کردهای سوریه که متحد نیروهای آمریکایی هستند هم با دمشق وارد گفت و گو شده اند تا پس از پیروزی ها یک نوع خودمختاری بدست آورند.
اروپام**1591**2040


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

نکاتی که بیماران دیابتی باید در ورزش رعایت کنند
بیماران مبتلا به دیابت نوع دو نیاز به ورزش کردن دارند تا قند خون خود را کاهش دهند اما آنها باید نکاتی را بعد از ورزش رعایت کنند تا پا درد و مشکلات در این ناحیه پیدا نکنند.
همه چیز درباره ˮلیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBAˮ
مسابقات بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA از سال ۱۹۴۹ تاکنون در آمریکا برگزار می‌شود. در این جا به جزئیات این لیگ و تاریخچه آن پرداخته‌ایم.
دردسرهای لیگ فوتسال بانوان تمامی ندارد
مشکلات لیگ برتر فوتسال بانوان قبل از شروع لیگ آغاز شده بود و در ادامه مسابقه‌ها با انحلال یکی از تیم‌های حاضر، همچنان این مشکلات ادامه دارد.
پیامدهای خوب و بدهای ˮمدلینگˮ کودکان و چند توصیه به خانواده‌ها
استفاده از فضای مجازی در همه سنین حتی میان کودکان و نوجوانان به قدری شیوع پیدا کرده است که خطرات زیادی آنها را در بهره گیری از این تکنولوژی تهدید می‌کند. بسیاری از والدین به دلیل نگرانی سعی دارند با ایجاد کنترل و محدودیتهای لازم در استفاده از تکنولوژی به کودکان خود مهارتهای لازم در جهت استفاده صحیح از آن را آموزش دهند، این درحالیست که برخی والدین نیز از کودکان خود به عنوان کالا و یا مدل در دنیای مد در شبکه‌های مجازی استفاده کرده و توجهی به تبعات و تاثیر آن در شکل‌گیری ابعاد شخصیتی فرزند خود ندارند.
پریناز ایزدیار و تندیس ارزشمندش- عکس
پریناز ایزدیار در جشن حافظ برنده بهترین بازگیر زن شده است.
ملزم به استفاده از قواعد کلاسیک سینما نیستیم
سامان با بیان اینکه کارگردانی در سینما پیچیده ترین کار است، یادآور شد: قواعد کلاسیک سینما را می توان برای اجرا و یا اجرا نکردن یاد گرفت، اما ما ملزم به استفاده از آنها نیستیم ولی ضرورت دارد تا آنها را یاد بگیریم.
چگونه کودکان خود را در مقابل زورگویی مقاوم کنیم؟
الهام صدقی روان شناس و مشاور کودک اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که کودکان در سنین مدرسه با آن رو به رو هستند، مورد زورگویی قرار گرفتن توسط همکلاسی هاست.
دیپلماسی فرهنگی با عکاسی
دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام می‌گوید این جشنواره می‌تواند به عنوان یک دیپلماسی هنری عمل کند.
عاملی که احساس تنهایی را تشدید و مسری می‌کند
تأثیرات منفی تنهایی و انزوای اجتماعی در سلامت در حال حاضر با افزایش نرخ مرگ زودهنگام همراه است. به طوری که یک مطالعه تا آنجا پیش رفت که این عامل را به تاثیرگذاری مرگ و میر بر اثر مصرف سیگار و الکل دانست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز معتقد است: همراه با ارائه شدن بسته ارزی جدید یک سری اصلاحات و اقدامات تکمیلی در جهت کنترل افراد و شرکت‌هایی که ارز ارزان را صرف سودهای کلان خود کردند نیاز دارد و البته این اقدامات تکمیلی، علاوه بر دولت نیاز به مشارکت فعال نهادهای قضایی و نظارتی دارد تا از سوء استفاده های بعدی جلوگیری شود.
12 شهید در انفجار مخزنی در نزدیکی کربلا
در انفجار مخزنی متعلق به نیروهای الحشد الشعبی در نزدیکی کربلا دست کم ۱۲ نفر شهید شدند.
از آثار و خانه محمدعلی سپانلو چه خبر؟
دوست و وصی محمدعلی سپانلو نسبت به پرداخت نشدن حق تألیف آثار این شاعر فقید توسط ناشران اعتراض کرد و گفت: صحیح نیست اهل فرهنگ با یکدیگر این‌طور رفتار کنند.
هدیه کاظمی: به کسب بهترین نتیجه در آسیا خوشبینم + فیلم
هدیه کاظمی یکی از پاروزنانی است که شانس مدال در اندونزی دارد. ‌او پبش از ترک ایران و حضور در پالمبانگ محل برگزاری بازی‌های آسیایی تاکید کرد که به کسب بهترین نتیجه امیدوار است.
نخستین پیروزی ترابزون اسپور با حسینی
ترابزون اسپور که در ترکیب از بازیکن ایرانی اش بهره می برد توانست سیوا اسپور را شکست دهد و نخستین پیروزی اش را در سوپر لیگ ترکیه جشن بگیرد.
هواپیمای ارتش آمریکا در اوکلاهوما سقوط کرد
50 هزار سوری به شهر رقه بازگشته اند
امریکا :توافق واشنگتن و ترکیه برای عملیات منبج تغییر نمی کند
ترامپ ، ترکیه را تهدید کرد
آمریکا بسته 230 میلیون دلاری بازسازی سوریه را لغو کرد
آمریکا از ونزوئلا خواست زندانیان سیاسی را آزاد کند
آمریکا ارتش میانمار را تحریم کرد
مسکو به شرایط یک زندانی روس در آمریکا اعتراض کرد
تعیین تکلیف پست نخست وزیری عراق شتاب گرفت
رسانه های آمریکا چشمان خود را در قبال فاجعه یمن بسته اند