مذاکره با ترامپ مثل مذاکره اسرائیل با فلسطین بی نتیجه است

10:38 ۴ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 63 0
مذاکره با ترامپ مثل مذاکره اسرائیل با فلسطین بی نتیجه است

بیروت - ایرنا - «ثریا عاصی» روزنامه نگار لبنانی در گفت و گو با ایرنا معتقد است که پیشنهاد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به ایران برای مذاکره، همچون اعلام آمادگی رژیم صهیونیستی برای مذاکره با فلسطینیان بی اساس و در صورت وقوع نتیجه آن نیز پوچ خواهد بود.

ایرنا

عاصی که به عنوان نویسنده و تحلیلگر سیاسی در روزنامه «الدیار» لبنان قلم می زند، گفت: درخواست رژیم اسرائیل برای مذاکره با تشکیلات خودگردان همچون درخواست ترامپ از ایران صادقانه نبود، اما تشکیلات خودگردان وارد مذاکره شد و پشتش را به سه گانه استعماری غربی یعنی آمریکا، انگلیس و فرانسه گرم می دید.
وی افزود: تشکیلات خودگردان در این توهم و خیال به سر می برد که اسرائیلی ها برای سرگرمی مذاکره نمی کنند، در حالی که اینگونه نبود و صهیونیست ها آنها را سرگرم کرده بودند. اما ایران، تشکیلات خودگردان نیست، تهران نیت واشنگتن از مذاکره را می داند. ایران می داند که آمریکا می خواهد توافق هسته ای را با قیمتی گران تر بفروشد، بنابراین نمی تواند به خواسته های آمریکایی - اسرائیلی در مذاکره پاسخ مثبت دهد.

** ریشه اصلی تحریم ها علیه ایران
روزنامه نگار لبنانی در ادامه گفت و گو با ایرنا، ریشه اصلی تحریم های آمریکا علیه ایران را حمایت این کشور از مقاومت دانست و گفت: تحریم و جنگ علیه ایران چیز جدیدی نیست و آغاز جنگ ها علیه این کشور از همان لحظه ای بود که پس از انقلاب اسلامی، پرچم اسرائیل از فراز سفارت آنها در تهران به پایین کشیده و پرچم فلسطین جایگزین آن شد.
عاصی ادامه داد: حمایت ایران از گروه های مقاومت در منطقه از همان ابتدا باعث شد که ابرقدرت های جهان، نه تنها جنگ، بلکه تحریم های اقتصادی را هم علیه ایران استفاده کنند، اما سال ها جنگ، تحریم و فشار باعث نشده و نمی شود که تهران، عقب نشینی کند و از حمایت از مقاومت کوتاه بیاید.

** رژیم صهیونیستی، رژیمی آپارتاید
نویسنده و تحلیلگر سیاسی روزنامه الدیار لبنان در بخش دیگری از گفت و گو با ایرنا به تصویب قانون موسوم به «کشور یهود» در پارلمان رژیم صهیونیستی اشاره کرد و آن را بیانگر ماهیت نژادپرستانه این رژیم دانست.
به گفته وی، تصویب این قانون که یهودیان را صاحبان اصلی رژیم جعلی اسرائیل می داند، نشان دهنده حقیقت این رژیم است که بر پایه نژادپرستی، کشتار و جنایت بنا شده و امروز پس از هفتاد سال این حقیقت را به جهان نشان داد .

** سرنوشت رژیم های عربی مانند رژیم صهیونیستی، نابودی است
مقاله نویس روزنامه الدیار با انتقاد از سکوت جهانی به ویژه کشورهای عربی در برابر جنایت های رژیم صهیونیستی گفت: صدها کودک و نوجوان فلسطینی کشته، بازداشت و یا زخمی شدند، اما صدایی از کسی در نمی آید، بلکه به عادی سازی روابط با اسرائیل می پردازند.
این روزنامه نگار لبنانی خاطرنشان کرد: امروز حکام مرتجع عرب، یاران طرح سازش آمریکا موسوم به «معامله قرن» هستند که نقاب از چهره خود برداشته اند. ما در واقع باید با نام رژیم های «صهیوعربی» از این کشورها یاد کنیم.
نویسنده الدیار به شدت از سیاست های عربستان انتقاد و تصریح کرد: کسانی که ادعای خادمی حرمین شریفین را دارند یعنی حاکمان عربستان، چهره اصلی خود را که سالیان سال پنهان کرده بودند، به نمایش گذاشتند. ما هیچ گاه یادمان نمی رود که در جنگ تابستان سال 2006 علیه لبنان، چگونه آنها شریک جنایت های اسرائیلی و دشمن لبنان و مقاومت آن بودند و پس از آن نیز دوباره در جنگ ویرانگر و خانمان سوز سوریه دیدیم که چطور در یک اتاق عملیات واحد در اردن با هم همکاری می کردند.
وی افزود: اکنون همان هایی که آمریکا با عنوان اسلام معتدل از آنها یاد می کرد، در عادی سازی روابط و اجرای معامله قرن با هم مسابقه گذاشته اند و برایشان این مساله خجالت آور نیست.

** یمن، سرنوشتی مشابه با لبنان و سوریه
این روزنامه نگار لبنانی، همچنین پیش بینی کرد که سرنوشت جنگ در یمن همانند جنگ سی و سه روزه سال 2006 در لبنان و جنگ هفت ساله در سوریه باشد که با شکست «تجاوزگران صهیونیستی وهابی» به پایان می رسد.
عاصی خاطرنشان کرد: یمنی ها، بار دیگر ثابت کردند زمانی که کشورهای بزرگ با وکالت دادن به اسرائیلی ها و سعودی ها به کشوری تجاوز می کنند و جنگی نابرابر راه می اندازند، اگر آن ملت تسلیم نشود و با اعتماد به رهبران امین و خردمند ملی، شجاعانه و ثابت قدم بایستند، پیروزی از آن ملت هاست.
تحلیلگر و نویسنده روزنامه الدیار تاکید کرد: سعودی ها در یمن هرگز پیروز نخواهند شد و اربابان آنها اکنون به دنبال راه گریزی هستند تا مسئولیت این جنگ و نسل کشی را به گردنشان بیندازند و دامن خود را از این ننگ پاک کنند، درست همان کاری که با «صدام حسین» کردند.
خاورم**م.ا**2054**1651


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

شوخی به سبک جنگ ستارگان
در این دوربین مخفی افرادی در نقش شخصیت های فیلم جنگ ستارگان با اجرای نمایشی حرکات ماورایی باعث ترس مردم حاضر در صحنه می شوند.
دانستنی‌های جالب؛ از پخت غذا با آهن مذاب تا مسابقه هیچ کاری نکن!
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
سرمربی پدیده: هافبک های سپیدرود را از کار انداختیم
رشت - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد گفت: هدف ما ، از کار انداختن هافبک های سپیدرود بود که در نهابت موفق به این امر شدیم.
250 میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده به عشایر تعلق گرفت
کرمانشاه - ایرنا - رییس سازمان امور عشایری ایران گفت: سالیانه از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده ، دولت مبلغ 250 میلیارد تومان باید صرف خدمات رسانی به عشایر کشور کند و شاخصه های توزیع این اعتبارات در هر استان مشخص است.
تیم فوتبال سپیدرود در رشت پدیده را صدرنشین کرد
رشت - ایرنا - تیم فوتبال سپیدرود در هفته چهارم مسابقات لیگ برتر کشور در رشت با نتیجه دو بر صفر از حریفش تیم پدیده مشهد شکست خورد.
سرباز آزاد شده خراسان شمالی وارد بجنورد شد
بجنورد- ایرنا- سعید براتی سرباز ربوده شده خراسان شمالی پس از آزادی، عصر امروز پنجشنبه وارد بجنورد شد و مورد استقبال گسترده مردم این شهر قرار گرفت.
طرح 'ایران مهارت' در مشهد رونمایی شد
مشهد - ایرنا - دستورالعمل اجرایی طرح آموزشهای کوتاه مدت 'ایران مهارت' عصر پنجشنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش در مشهد رونمایی شد.
چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است
بوشهر-ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: چینی اقتصاد آمریکا به دلیل رفتار تمامیت خواهی دولتمردان آن کشور ترک برداشته است.
کمبود معلم در سال جدید تحصیلی نداریم
مشهد - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: مشکلی از نظر فضا، تجهیزات و نیروی انسانی در سال جدید تحصیلی وجود ندارد و سال تحصیلی را بدون کمبود نیرو آغاز خواهیم کرد.
2.5 میلیون سند مهندسی جنگ جهاد در کشور ثبت شد
مهاباد- ایرنا- دبیر قرارگاه راهیان نور و مسوول مرکز اسناد دفاع مقدس وزارت جهادکشاورزی گفت: بیش از سه میلیون سند از دوران هشت سال دفاع مقدس در کشور جمع آوری و 2 میلیون و 500 هزار سند ثبت و ذخیره شده که در حال نشر است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

علائم عفونت لوزه بزرگسالان و درمان خانگی آن
لوزه ها در پشت گلو واقع شده است و در واقع مجموعه ای از بافت لنفی هستند که بخشی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهند. عفونت لوزه ها اگر چه ناراحت کننده و ناخوشایند است، ولی به ندرت پیش می آید که وضعیت نگران کننده ای باشد.
پنج سناریوی ترسناک درباره هوش مصنوعی
هوش مصنوعی علاوه بر جنبه‌های مثبت، دارای عوارض منفی و ناخواسته نیز هست که حذف مشاغل، بروز جنگ و نژادپرستی از آن جمله است.
اجلاس وزیران خارجه کشورهای ساحلی دریای خزر آغاز شد
تهران – ایرنا – اجلاس کشورهای ساحلی دریای خزر شامگاه شنبه (به وقت محلی) با حضور وزیران امور خارجه این کشورها از جمله ایران در قزاقستان آغاز شد.
کوتاه و گذرا درباره سهم ایران از دریای خزر و تاریخچه پر فراز و نشیب آن
تقسیم درصد تملک پنج کشور حاشیه دریای خزر، جزو پرونده‌های بسیار پیچیده حقوق بین‌الملل طی سال‌های اخیر است؛ که هنوز بعد از ربع قرن مذاکره و نشست و رفت و آمد، به‌طور کامل حل و فصل نشده است.
دلبریِ وزیر جوان با تیشرت و شلوار جین!
متاسفانه به جرات می‌توان گفت که بیشتر مسئولان این نکات را رعایت نمی‌کنند و صرفا فقط به پوشیدن کت و شلوار بسنده می‌کنند. این نکته بدان جهت بیان شد که همین افراد که خوش پوش هم نیستند به نوع لباس‌های وزیر جوان کشورمان یعنی محمد جواد آذری جهرمی خرده گرفته و او را مورد نقد قرار داده‌اند.
امارات از کمک مالی قطر به ترکیه انتقاد کرد
یمن نظامیان عربستان را در نجران هدف قرار داد
مقام پیشین رژیم صهیونیستی از قدرت ایران ابراز نگرانی کرد
دومین پایگاه نظامی روسیه در خاک سوریه احداث شد
تروریست ها جنوب حلب را منطقه نظامی اعلام کردند
خود محوری تشکیلات خودگردان خطری واقعی برای فلسطین است
وزیر آشتی ملی سوریه: درهای مذاکره در استان ادلب باز است
عطوان: حریری به توصیه سیدحسن نصرالله گوش دهد
بازدید بشار اسد از تونل‌ مرگ شورشیان در غوطه شرقی دمشق
ماکرون بر اهمیت ثبات اقتصادی ترکیه برای فرانسه تاکید کرد