طرح های جدید برای ایجاد اشتغال تعریف شود

08:28 ۱۲۷ روز و ۱۲ ساعت پیش ایرنا 220 0
طرح های جدید برای ایجاد اشتغال تعریف شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: در شرایط کنونی نیاز به پیشنهادات بکر برای ایجاد اشتغال است لذا باید طرح های جدید برای بوجود آمدن فرصت های شغلی در کشور و استان تعریف و پیگیری شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا محمد مهدی مروج الشریعه شنبه شب در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های استان که در مجتمع کشت و صنعت بیدمشک سربیشه برگزار شد افزود: این مجتمع طرحی کاملا مطالعه شده علمی با زنجیره کامل در رشته های مختلف است که زمینه اشتغال زیادی هم فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه در مجتمع مذکور کارآفرینی به معنای واقعه کلمه تجلی پیدا کرده است اظهار داشت: ایجاد اینگونه مجموعه ها فی البداهه شکل نگرفته بلکه ماحصل بسیاری از زحمات مسئولان منطقه، فرمانداران، نمایندگان، مدیران دستگاه های اجرایی، کارشناسان و سایر است.
استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: در این روزها هجمه های سنگینی به سیستم اجرایی کشور وارد می شود همه نارسایی ها به این سیستم ارتباط داده می شود اما این عادلانه نیست.
وی ادامه داد: در برخی گویش ها بسیار ناعادلانه صحبت می شود، در بسیاری مباحث آمار و اطلاعات غلط داده می شود این در حالیست که کسی که در شبکه های اجتماعی به دنبال تحقیق و تفحص نیست بلکه سر تیتر ها را نگاه می کنند که آثار زیادی بر جامعه می گذارد.
مروج الشریعه با تاکید بر اینکه در درجه اول باید مردم را به عنوان پایگاه اصلی انقلاب و نظام دریابیم گفت: معضلات و مشکلات مردم به ویژه خانواده های دارای فرزند تحصیل کرده که از سیستم، حکومت و نظام متوقع هستند باید دیده شود.

** جوانان بالاترین سرمایه ماندگاری نظام
وی جوانان را بالاترین سرمایه اصلی ماندگاری این نظام دانست و اظهار داشت: حفظ جوان برای حفاظت از نظام بر ما واجب است، جوانان امیدشان به مسئولان مملکت است.
استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: نگاه جامعه به ویژه قشر جوان به مسئولان دستگاه های اجرایی، در کنار هم بودن، یکپارچگی و وحدت نتایج بسیار مثبتی ایجاد می کند که نیاز به مدل های فکری و آکادمیکی نیست.
وی در ادامه به برگزاری نشست با مدیر عامل بانک ملی خراسان رضوی و راه و شهرسازی استان اشاره کرد و گفت: بانک ملی خراسان رضوی اعلام آمادگی کرد، قدرت تامین منابع مالی 120 میلیارد تومان برای پروژه راه بیرجند – قاین را دارد.
مروج الشریعه اضافه کرد: 2 پروژه راه آهن غرب کشور و راه بیرجند - قاین توانست موافقت ماده 56 قانون تنظیم را دریافت کند که در قالب آن منابع مالی مورد نیاز یا به صورت سرمایه گذاری داخلی یا تامین منابع فاینانس داخلی با استفاده از تسهیلات تامین می شود.
وی خراسان جنوبی را کلکسیونی از مزیت های بسیار بالا عنوان کرد و افزود: حق مردم بر گردن من و شماست از جمله حقوق مردم حقی است که مردم به گردن حاکمیت دارد.
استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: پاسخگویی به مردم مهم است اما رسیدگی در شعار و زیبا سخن گفتن نیست بلکه هرگاه توانستیم مانند مجتمع کشت و صنعت بیدمشک در دق مختاران ایجاد کنیم در این صورت بخشی از آن حقوق را ادا کرده ایم.
وی اظهار داشت: این استان مزیت های متعددی دارد که بستگی به همت بالای مدیران تخصصی دارد به عنوان مثال معدن یکی از مزیت های مهم است که اراده، استفاده و به فعلیت رساندن جذب و کمک به سرمایه گذار در این زمینه مهم است.
مروج الشریعه گفت: مجتمع کشت و صنعت نمونه بارز و متبلور از اراده دستگاهی است که سرمایه گذار را کشف و به میدان کمک به سرمایه گذار آماده است.
وی بیان کرد: هفته گذشته در نشست شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور با حضور 9 استاندار در اتاق وزیر کشور مطالبی مطرح شد که گیاهان دارویی از موارد مهم آن بود.

** لزوم توجه به گیاهان دارویی برای ایجاد اشتغال
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: از آنجایی که گیاهان دارویی چند برابر ارزش افزوده بیشتری نسبت به برخی فعالیت های کشاورزی از جمله دامپروری دارد باید بیشتر مورد توجه واقع شود.
وی اضافه کرد: توسعه گیاهان دارویی و کار در این زمینه اشتغال بالا ایجاد می کند، تولید را ساماندهی و پروسه ها و فرآوری های متعددی به دنبال دارد که بازار صادراتی قابل توجهی برای کشور باز می کند.
مروج الشریعه با تاکید بر اینکه کشور تشنه پذیرش پیشنهادات بکر برای ایجاد اشتغال است اظهار داشت: تقویت صندوق های اعتباری مشاغل خرد به شکل شغل جدید در روستاها قابل انجام است که یکی از مزیت ها استفاده از انرژی های تجدید پذیر است.

** پیش بینی ایجاد 10 هزار اشتغال در حوزه انرژی خورشیدی
وی با بیان اینکه در حوزه انرژی های پاک در استان 10 هزار اشتغال انفرادی پیش بینی شده است یادآور شد: شاید در اجرا به دلایل مختلف به این رقم نرسیم اما اگر نشد در هر دهستان یک نیروگاه راه اندازی می کنیم تا تمام اعضای روستا ذی نفع و سهامدار باشند.
استاندار خراسان جنوبی انرژی خورشیدی را یکی از مزیت های مهم استان برشمرد و عنوان کرد: در حال حاضر این استان صادر کننده برق است و می تواند از این مزیت نیز بیشتر استفاده کند.
وی تاکید کرد: شنیده شده تاجر پاکستانی عقرب سیاه زیرکوه را با قیمت های بالا خریداری می کند این در حالیست که می توان از این ظرفیت برای ایجاد نخستین پایگاه تولید و فرآوری سم عقرب که با قیمت های گران به صورت ارزی در دنیا خریداری می شود اقدام کرد.
مروج الشریعه با بیان اینکه در استان مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و اساتید خوبی وجود دارد افزود: در گذشته با فرانسه مکاتبه شده تا از گل نرگس خوسف یک برند برای عطر و ادکلن نرگس تولید شود در حالیکه با استفاده از یک تیم پژوهشی می توانیم خودمان تجهیزات را تامین و برند ایجاد کنیم.
وی گفت: نسل جوان باید به این باور برسند می توان از این ارزش های نهفته کشور به ویژه خراسان جنوبی که کلکسیون پتانسیل های متعددی از جمله معدن، کشاورزی، صنایع دستی، انرژی های تجدید پذیر و سایر توانمندی هاست استفاده کرد.

** مدیران کارهای پژوهشی تحقیقاتی را مدنظر قرار دهند
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: بارها تاکید کرده ایم مدیران دستگاه های پیشران کارهای پژوهشی و تحقیقاتی را در اولویت کاری خود قرار دهند چون پایان سال باید طرح های انجام شده و نتایج حاصل از آن را گزارش دهند.
وی افزود: در این شرایط اقتصادی باید برای هر دیناری که قرار است هزینه کنیم و در وضعی که به پیمانکار اوراق داده می شود برنامه ریزی داشته باشیم و قدر یک ریال نقدینگی را بدانیم و درست مصرف کنیم.
مروج الشریعه گفت: تاکنون حدود 65 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در استان جذب شده که کافی و در حد انتظار نیست این جمع منسجم بیشتر از این می توانستند جذب و پرداخت کنند.
وی بیان کرد: برخی شهرستان ها میزان تسهیلات پایینی جذب کرده اند که در خور شان مردم و شهرستان نیست لذا باید چند طرح بزرگ برای شهرستان ها تعریف و به کارگروه معرفی شود.

** فرمانداران برای جذب تسهیلات اشتغال روستایی بیشتر توجیه شوند
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مدیران و فرمانداران باید در زمینه تسهیلات اشتغال روستایی بیشتر توجیه باشند عنوان کرد: شهرستان هایی که افق کمتری دارند باید در این زمینه بیشتر ورود کنند باید مانند ساعت این پازل لحظه ای و منظم تنظیم شود.
وی یادآور شد: اینکه 2 برابر این میزان تسهیلات اشتغال روستایی جذب کردن اما تاثیرگذاری مثبت نداشتن هنر نیست بلکه مدیریت و اثرگذاری به صورت عالمانه و هوشمندانه مهم است.
مروج الشریعه گفت: امروز بر سر انتخاب نوع مزیت های استان با هم مذاکره می کنیم که توازن در بخش های مختلف ایجاد می کند، در وضع فعلی باید متمرکز بر حداکثر استفاده از توانمندی های داخلی شویم.
7557 * 6054


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

رسن: امیدوارم در جام‌ملت‌ها بدرخشم
بازیکن ملی‌پوش و عراقی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از همبازیانم در تیم ملی عراق، تیم فوتبال پرسپولیس و همچنین مدیر برنامه‌هایم تشکر می‌کنم و با کمک آنها بهترین بازیکن سال عراق شدم.
ندود: سخت‌ترین قرعه برای ما افتاد
ستاره سابق یوونتوس پس از رقیب شدن با اتلتیکو مادرید گفت: قرعه کشی ما را با قوی ترین تیم سید دوم انداخت و در این مراسم ما خوش شانس نبودیم.
اعتصاب پرسپولیس شکست
بازیکنان پرسپولیس از فردا تمرینات خود را در مجموعه ورزشی شهیدکاظمی از سر می‌گیرند.
برهانی: استقلال قطعا مهاجم می‌خواهد
مهاجم سابق استقلال می گوید این تیم نیاز به جذب مهاجم دارد.
دایی سرپرستی ۵۰ کودک ساوه‌ای را پذیرفت
سرمربی تیم سایپا تهران طی یک حرکت خیرخواهانه سرپرستی 50 کودک بی سرپرست را در ساوه بر عهده گرفت.
کی‌روش فکر می‌کند به تیم ملی بی‌احترامی شده
ملی پوشان فوتبال ایران عصر امروز تهران را به سوی دوحه ترک کردند تا آخرین اردوی خود پیش از جام ملت‌ها را برگزار کنند. اردویی که برگزاری آن باز هم با نارضایتی اتفاق افتاد.
فرصت ۹ هفته‌ای استقلال؛ از آزادی به صدر!
رسیدن فاصله با صدر به 6 امتیاز و قرعه خوب در هفته‌های ابتدایی نیم فصل دوم، امید استقلالی‌ها برای تبدیل شدن به یک مدعی جدی قهرمانی را بالا برده است.
احتمال تعطیلی تمرینات پرسپولیس
تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل اعتصاب بازیکنان این تیم ممکن است تعطیل شود.
جوان‌ترین گلزن هند با 13 سال صغرسن!
حالا مشخص شده بازیکنی که خود را 16 ساله جا زده و جوان ترین گلزن لیگ هند شده بود، در واقعیت 29 ساله است!
تیم ملی به دوحه رسید؛ کی‌روش، خلبان شد!
اعضای تیم ملی فوتبال ایران برای برپایی اردوی آماده‌سازی وارد دوحه شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

معافیت جانبازان ۵۰ درصد از قانون بازنشستگی
جانبازان ۵۰ درصد هم مانند جانبازان بالای ۵۰ درصد، از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند.
بازیگر معروف به استقبال زمستان رفت +عکس
سیدجواد رضویان بازیگر سینما و تلویزیلون با انتشار تصویری از خود به استقبال زمستان رفت.
رنگ موی جدید رامین رضاییان
رامین رضاییان پس از پایان کارش در لیگ بلژیک و چند وقت بی تیم ماندن به لیگ قطر رفت اما تیپ و ظاهر او در این مدت، کاملا عوض شده است.
«کامبیز مهدی زاده»؛ داماد جنجالی حسن روحانی
کامبیز مهدی زاده فرساد، تیر ماه امسال در تالار فرشته تهران با یکی از دختران آقای رییس جمهور دولت تدبیر و امید ازدواج کرد. آقای روحانی٬ دو پسر و سه دختر دارد که اکنون یکی از دامادهای وی در کانون توجه رسانه های داخلی و بین المللی قرار گرفته است.
فرزندان روسای جمهور آسیای مرکزی چه می‌کنند؟
سورانبای جین‌بیک‌اف، رئیس‌جمهور قرقیزستان با ۲ فرزند کمترین، و امامعلی رحمان با ۹ فرزند رکورددار بزرگ ترین خانواده در میان روسای جمهور آسیای مرکزی هستند.
هشدار گمرک ایران درباره برخی شرکت های بیمه افغان
382 فقره وام ازدواج توسط بانک مهر ایران در قزوین پرداخت شد
پایه های لرزان ارز و سکه در بازار آزاد
پسروی بورس به کانال 159 هزار واحدی
13 هزار راننده در کرمان بیمه شدند
بیمه برکت در مناطق محروم اردبیل خدمات می دهد
بیش از 19 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در سروآباد پرداخت شد
ایمیدرو 178 میلیارد ریال به معادن خراسان شمالی ابلاغ کرد
کارگروهی برای تعیین تکلیف حساب جاری تعاونگران تشکیل می شود
سکه 200 هزار تومان ارزان شد