ذوالنور: لابی‌، مانع طرح سؤال از روحانی نیست

15:05 ۱۲ روز و ۹ ساعت پیش برترین ها 63 0

یکی از نمایندگان امضاکننده طرح سؤال از رئیس‌جمهور گفت: لابی‌های سیاسی مانعی برای طرح سؤال از روحانی در مجلس نیست و او باید در یک جلسه علنی برای پاسخ به سؤال نمایندگان حضور یابد.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی  از برخی لابی‌‌ها از سوی دولتی‌‌ها برای انصراف نمایندگان مجلس از طرح سؤال از رئیس‌جمهور، پرده برداشت و گفت: افرادی که اینحرف‌ها را می‌زنند و لابی‌هایی برای منتفی شدن سؤال از رئیس‌جمهور انجام می‌دهند، تلاش‌شان فایده‌ای ندارد و سؤال در مجلس مطرح می‌شود.
وی به آیین‌نامه داخلی مجلس برای طرح سؤال از رئیس‌جمهور اشاره کرد و افزود: وقتی سؤال از رئیس‌جمهور اعلام وصول و برای وی ارسال شد، اگر تعداد امضاها به یک نفر هم برسد، آقای رئیس‌جمهور باید برای پاسخ به سؤال نمایندگان در صحن پارلمان و در یکی از جلسات علنی مجلس حضور یابد؛ طبق قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، سؤال از رئیس‌جمهور باید در مجلس مطرح شود.
نماینده مردم قم در مجلس اضافه کرد: به‌عنوان مثال، اگر همه نمایندگان را هم با لابی‌های سیاسی از طرح سؤال از رئیس‌جمهور منصرف شوند، تأثیری در روند کار ندارد. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با امضای بنده هم به‌تنهایی مطرح می‌شود، به‌تعبیری می‌توان گفت که لابی‌های سیاسی، مانعی برای طرح سؤال از آقای روحانی در مجلس نیست.
*کدام محور سؤال از رئیس‌جمهور سیاسی است و مشکل مردم نیست حجت‌‌الاسلام ذوالنور در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر غیرقانونی و یا سیاسی بودن طرح سؤال از رئیس‌جمهور، اظهار داشت: این آقایان بگویند که کدام‌یک از این 5 محور سؤالی که از رئیس‌جمهور مطرح است، سیاسی است و مشکل روزِ مردم نیست. معتقدم که امضا نکردن سؤال، سیاسی است.
وی ادامه داد: کسانی که شبهات سیاسی بودن سؤال از آقای روحانی را مطرح می‌کنند، تحت هیچ شرایطی، یا متوجه احوالات و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم نیستند و یا اینکه وضع مالی‌شان به‌قدری خوب است که این مشکلات به آنها فشار وارد نمی‌کند و بی‌خیال حال مردم و گرفتاری‌های آنها هستند.
یا اینکه حُبّ و بغض و تعصبات سیاسی به‌اندازه‌ای جلوی دیدشان را گرفته که روشن‌ترین مشکلات مردم را که کُشنده و طاقت‌فرساست نمی‌بینند.
حجت‌الاسلام ذوالنور که طرح سؤال از رئیس‌جمهور را امضا کرده است، با تأکید بر اینکه برخی‌‌ها به‌دلیل حب و بغض‌های سیاسی و جناحی در برابر مشکلات اقتصادی و گرانی‌‌ها از انواع کالاهای ضروری مردم چشم‌پوشی می‌کنند، افزود: نمی‌دانم امروز واقعاً برخی در چه احوالاتی سیر و در کجا زندگی می‌کنند.
چقدر با مردم فاصله دارند و از بطن جامعه دور هستند که این مشکلات را نمی‌بینند؟! اینها جای گله و نگرانی دارد، چرا باید اوضاع این‌طور باشد؟ وی تصریح کرد: امیدواریم بعضی‌ها که این‌قدر نسبت به طرح سؤال از رئیس‌جمهور حساسیت بی‌جا نشان می‌دهند، مقداری هم به‌دیده انصاف به مسائل و مشکلات اقتصادی کشور و مردم نگاه کنند، قدری میان مردم حضور یابند و مشکلات مردم را از نزدیک لمس کنند و ببینند که امروز مردم در چه گرفتاری‌هایی به‌سر می‌برند.
عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با طرح این سؤال که اگر دولت کارش را درست انجام نمی‌دهد و مشکلاتی دارد، چه‌کسی باید از دولت مطالبه‌گری کند و به داد مردم برسد، گفت: ما وکیل مردم هستیم، وکیل دولت که نیستیم، اگر مجلس هم این وظیفه را انجام ندهد، یأس و ناامیدی بر مردم حاکم می‌شود و به پرخاشگری در جامعه می‌انجامد.
مجلس باید وظیفه و رسالت نظارتی و مطالبه‌گری خود را به‌نحو احسن انجام دهد، البته بعضی از دوستان در مجلس، نه‌تنها این وظیفه نظارتی را انجام نمی‌دهند، بلکه چوب لای چرخ کسانی که می‌خواهند قدمی بردارند، نیز می‌گذارند.
حجت‌الاسلام ذوالنور اضافه کرد: برخی از دوستانی که در مجلس با طرح سؤال از رئیس‌جمهور همراهی نکردند، می‌خواهند به هر طریقی خودشان را در دیدگاه مردم تبرئه کنند و به‌خاطر حُبّ و بغض‌های سیاسی و تعلقات سیاسی، با امضاکنندگان سؤال از رئیس‌جمهور همراهی نکردند.
اینها می‌خواهند دلیلی برای تبرئه خودشان از امضا نکردن سؤال از رئیس‌جمهور داشته باشند و به همین خاطر مطالبی را بیان می‌کنند، به‌ناچار باید انگ سیاسی بزنند و بگویند که سؤال از رئیس‌جمهور سیاسی است.
*نظر نمایندگانی که در سؤال از رئیس‌جمهور به تشخیص نرسیدند، محترم است نماینده مردم قم در مجلس در پایان با بیان اینکه برخی از نمایندگان مجلس هم هستند که سؤال از رئیس‌جمهور را امضا نکردند، اما دلایلی داشته‌اند و دلایل‌شان هم سیاسی نبوده است، خاطرنشان کرد: این نمایندگان به هر دلیلی به تشخیص نرسیدند که سؤال از رئیس‌جمهور را امضا کنند. نظر این نمایندگان محترم است، اما بعضی‌ها کاسه داغ‌تر از آش هستند و انگ سیاسی به سایر نمایندگان می‌زنند، طبیعی است که برای تبرئه خودشان این حرف‌ها را مطرح می‌کنند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

شوخی به سبک جنگ ستارگان
در این دوربین مخفی افرادی در نقش شخصیت های فیلم جنگ ستارگان با اجرای نمایشی حرکات ماورایی باعث ترس مردم حاضر در صحنه می شوند.
دانستنی‌های جالب؛ از پخت غذا با آهن مذاب تا مسابقه هیچ کاری نکن!
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
سرمربی پدیده: هافبک های سپیدرود را از کار انداختیم
رشت - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد گفت: هدف ما ، از کار انداختن هافبک های سپیدرود بود که در نهابت موفق به این امر شدیم.
250 میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده به عشایر تعلق گرفت
کرمانشاه - ایرنا - رییس سازمان امور عشایری ایران گفت: سالیانه از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده ، دولت مبلغ 250 میلیارد تومان باید صرف خدمات رسانی به عشایر کشور کند و شاخصه های توزیع این اعتبارات در هر استان مشخص است.
تیم فوتبال سپیدرود در رشت پدیده را صدرنشین کرد
رشت - ایرنا - تیم فوتبال سپیدرود در هفته چهارم مسابقات لیگ برتر کشور در رشت با نتیجه دو بر صفر از حریفش تیم پدیده مشهد شکست خورد.
سرباز آزاد شده خراسان شمالی وارد بجنورد شد
بجنورد- ایرنا- سعید براتی سرباز ربوده شده خراسان شمالی پس از آزادی، عصر امروز پنجشنبه وارد بجنورد شد و مورد استقبال گسترده مردم این شهر قرار گرفت.
طرح 'ایران مهارت' در مشهد رونمایی شد
مشهد - ایرنا - دستورالعمل اجرایی طرح آموزشهای کوتاه مدت 'ایران مهارت' عصر پنجشنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش در مشهد رونمایی شد.
چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است
بوشهر-ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: چینی اقتصاد آمریکا به دلیل رفتار تمامیت خواهی دولتمردان آن کشور ترک برداشته است.
کمبود معلم در سال جدید تحصیلی نداریم
مشهد - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: مشکلی از نظر فضا، تجهیزات و نیروی انسانی در سال جدید تحصیلی وجود ندارد و سال تحصیلی را بدون کمبود نیرو آغاز خواهیم کرد.
2.5 میلیون سند مهندسی جنگ جهاد در کشور ثبت شد
مهاباد- ایرنا- دبیر قرارگاه راهیان نور و مسوول مرکز اسناد دفاع مقدس وزارت جهادکشاورزی گفت: بیش از سه میلیون سند از دوران هشت سال دفاع مقدس در کشور جمع آوری و 2 میلیون و 500 هزار سند ثبت و ذخیره شده که در حال نشر است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

علائم عفونت لوزه بزرگسالان و درمان خانگی آن
لوزه ها در پشت گلو واقع شده است و در واقع مجموعه ای از بافت لنفی هستند که بخشی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهند. عفونت لوزه ها اگر چه ناراحت کننده و ناخوشایند است، ولی به ندرت پیش می آید که وضعیت نگران کننده ای باشد.
پنج سناریوی ترسناک درباره هوش مصنوعی
هوش مصنوعی علاوه بر جنبه‌های مثبت، دارای عوارض منفی و ناخواسته نیز هست که حذف مشاغل، بروز جنگ و نژادپرستی از آن جمله است.
اجلاس وزیران خارجه کشورهای ساحلی دریای خزر آغاز شد
تهران – ایرنا – اجلاس کشورهای ساحلی دریای خزر شامگاه شنبه (به وقت محلی) با حضور وزیران امور خارجه این کشورها از جمله ایران در قزاقستان آغاز شد.
کوتاه و گذرا درباره سهم ایران از دریای خزر و تاریخچه پر فراز و نشیب آن
تقسیم درصد تملک پنج کشور حاشیه دریای خزر، جزو پرونده‌های بسیار پیچیده حقوق بین‌الملل طی سال‌های اخیر است؛ که هنوز بعد از ربع قرن مذاکره و نشست و رفت و آمد، به‌طور کامل حل و فصل نشده است.
دلبریِ وزیر جوان با تیشرت و شلوار جین!
متاسفانه به جرات می‌توان گفت که بیشتر مسئولان این نکات را رعایت نمی‌کنند و صرفا فقط به پوشیدن کت و شلوار بسنده می‌کنند. این نکته بدان جهت بیان شد که همین افراد که خوش پوش هم نیستند به نوع لباس‌های وزیر جوان کشورمان یعنی محمد جواد آذری جهرمی خرده گرفته و او را مورد نقد قرار داده‌اند.
نماینده مجلس: مخالف سوال از رئیس جمهورم
اعتراض شدید ایران به وزارت امور خارجه گرجستان
پامپئو امروز تشکیل ˮگروه اقدام ایرانˮ را اعلام خواهد کرد
اعضای شورای مرکزی حزب رفاه ملت ایران مشخص شدند + اسامی
یارانه 50 هزار میلیاردی دولت برای دلار 4200 تومانی
وعده های معصومه ابتکار به زنان
هتک حجاب مسافر ایرانی در گرجستان
لطمه تحریم‌های ضدایرانی آمریکا بر عراق
فرزندان «باهنر» کجاست هستند و چه شغلی دارند؟
یارانه 50 هزار میلیاردی دولت برای دلار 4200 تومانی