ذوالنور: لابی‌، مانع طرح سؤال از روحانی نیست

15:05 ۱۳۵ روز و ۵ ساعت پیش برترین ها 171 0

یکی از نمایندگان امضاکننده طرح سؤال از رئیس‌جمهور گفت: لابی‌های سیاسی مانعی برای طرح سؤال از روحانی در مجلس نیست و او باید در یک جلسه علنی برای پاسخ به سؤال نمایندگان حضور یابد.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی  از برخی لابی‌‌ها از سوی دولتی‌‌ها برای انصراف نمایندگان مجلس از طرح سؤال از رئیس‌جمهور، پرده برداشت و گفت: افرادی که اینحرف‌ها را می‌زنند و لابی‌هایی برای منتفی شدن سؤال از رئیس‌جمهور انجام می‌دهند، تلاش‌شان فایده‌ای ندارد و سؤال در مجلس مطرح می‌شود.
وی به آیین‌نامه داخلی مجلس برای طرح سؤال از رئیس‌جمهور اشاره کرد و افزود: وقتی سؤال از رئیس‌جمهور اعلام وصول و برای وی ارسال شد، اگر تعداد امضاها به یک نفر هم برسد، آقای رئیس‌جمهور باید برای پاسخ به سؤال نمایندگان در صحن پارلمان و در یکی از جلسات علنی مجلس حضور یابد؛ طبق قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، سؤال از رئیس‌جمهور باید در مجلس مطرح شود.
نماینده مردم قم در مجلس اضافه کرد: به‌عنوان مثال، اگر همه نمایندگان را هم با لابی‌های سیاسی از طرح سؤال از رئیس‌جمهور منصرف شوند، تأثیری در روند کار ندارد. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با امضای بنده هم به‌تنهایی مطرح می‌شود، به‌تعبیری می‌توان گفت که لابی‌های سیاسی، مانعی برای طرح سؤال از آقای روحانی در مجلس نیست.
*کدام محور سؤال از رئیس‌جمهور سیاسی است و مشکل مردم نیست حجت‌‌الاسلام ذوالنور در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر غیرقانونی و یا سیاسی بودن طرح سؤال از رئیس‌جمهور، اظهار داشت: این آقایان بگویند که کدام‌یک از این 5 محور سؤالی که از رئیس‌جمهور مطرح است، سیاسی است و مشکل روزِ مردم نیست. معتقدم که امضا نکردن سؤال، سیاسی است.
وی ادامه داد: کسانی که شبهات سیاسی بودن سؤال از آقای روحانی را مطرح می‌کنند، تحت هیچ شرایطی، یا متوجه احوالات و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم نیستند و یا اینکه وضع مالی‌شان به‌قدری خوب است که این مشکلات به آنها فشار وارد نمی‌کند و بی‌خیال حال مردم و گرفتاری‌های آنها هستند.
یا اینکه حُبّ و بغض و تعصبات سیاسی به‌اندازه‌ای جلوی دیدشان را گرفته که روشن‌ترین مشکلات مردم را که کُشنده و طاقت‌فرساست نمی‌بینند.
حجت‌الاسلام ذوالنور که طرح سؤال از رئیس‌جمهور را امضا کرده است، با تأکید بر اینکه برخی‌‌ها به‌دلیل حب و بغض‌های سیاسی و جناحی در برابر مشکلات اقتصادی و گرانی‌‌ها از انواع کالاهای ضروری مردم چشم‌پوشی می‌کنند، افزود: نمی‌دانم امروز واقعاً برخی در چه احوالاتی سیر و در کجا زندگی می‌کنند.
چقدر با مردم فاصله دارند و از بطن جامعه دور هستند که این مشکلات را نمی‌بینند؟! اینها جای گله و نگرانی دارد، چرا باید اوضاع این‌طور باشد؟ وی تصریح کرد: امیدواریم بعضی‌ها که این‌قدر نسبت به طرح سؤال از رئیس‌جمهور حساسیت بی‌جا نشان می‌دهند، مقداری هم به‌دیده انصاف به مسائل و مشکلات اقتصادی کشور و مردم نگاه کنند، قدری میان مردم حضور یابند و مشکلات مردم را از نزدیک لمس کنند و ببینند که امروز مردم در چه گرفتاری‌هایی به‌سر می‌برند.
عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با طرح این سؤال که اگر دولت کارش را درست انجام نمی‌دهد و مشکلاتی دارد، چه‌کسی باید از دولت مطالبه‌گری کند و به داد مردم برسد، گفت: ما وکیل مردم هستیم، وکیل دولت که نیستیم، اگر مجلس هم این وظیفه را انجام ندهد، یأس و ناامیدی بر مردم حاکم می‌شود و به پرخاشگری در جامعه می‌انجامد.
مجلس باید وظیفه و رسالت نظارتی و مطالبه‌گری خود را به‌نحو احسن انجام دهد، البته بعضی از دوستان در مجلس، نه‌تنها این وظیفه نظارتی را انجام نمی‌دهند، بلکه چوب لای چرخ کسانی که می‌خواهند قدمی بردارند، نیز می‌گذارند.
حجت‌الاسلام ذوالنور اضافه کرد: برخی از دوستانی که در مجلس با طرح سؤال از رئیس‌جمهور همراهی نکردند، می‌خواهند به هر طریقی خودشان را در دیدگاه مردم تبرئه کنند و به‌خاطر حُبّ و بغض‌های سیاسی و تعلقات سیاسی، با امضاکنندگان سؤال از رئیس‌جمهور همراهی نکردند.
اینها می‌خواهند دلیلی برای تبرئه خودشان از امضا نکردن سؤال از رئیس‌جمهور داشته باشند و به همین خاطر مطالبی را بیان می‌کنند، به‌ناچار باید انگ سیاسی بزنند و بگویند که سؤال از رئیس‌جمهور سیاسی است.
*نظر نمایندگانی که در سؤال از رئیس‌جمهور به تشخیص نرسیدند، محترم است نماینده مردم قم در مجلس در پایان با بیان اینکه برخی از نمایندگان مجلس هم هستند که سؤال از رئیس‌جمهور را امضا نکردند، اما دلایلی داشته‌اند و دلایل‌شان هم سیاسی نبوده است، خاطرنشان کرد: این نمایندگان به هر دلیلی به تشخیص نرسیدند که سؤال از رئیس‌جمهور را امضا کنند. نظر این نمایندگان محترم است، اما بعضی‌ها کاسه داغ‌تر از آش هستند و انگ سیاسی به سایر نمایندگان می‌زنند، طبیعی است که برای تبرئه خودشان این حرف‌ها را مطرح می‌کنند.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

رسن: امیدوارم در جام‌ملت‌ها بدرخشم
بازیکن ملی‌پوش و عراقی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از همبازیانم در تیم ملی عراق، تیم فوتبال پرسپولیس و همچنین مدیر برنامه‌هایم تشکر می‌کنم و با کمک آنها بهترین بازیکن سال عراق شدم.
ندود: سخت‌ترین قرعه برای ما افتاد
ستاره سابق یوونتوس پس از رقیب شدن با اتلتیکو مادرید گفت: قرعه کشی ما را با قوی ترین تیم سید دوم انداخت و در این مراسم ما خوش شانس نبودیم.
اعتصاب پرسپولیس شکست
بازیکنان پرسپولیس از فردا تمرینات خود را در مجموعه ورزشی شهیدکاظمی از سر می‌گیرند.
برهانی: استقلال قطعا مهاجم می‌خواهد
مهاجم سابق استقلال می گوید این تیم نیاز به جذب مهاجم دارد.
دایی سرپرستی ۵۰ کودک ساوه‌ای را پذیرفت
سرمربی تیم سایپا تهران طی یک حرکت خیرخواهانه سرپرستی 50 کودک بی سرپرست را در ساوه بر عهده گرفت.
کی‌روش فکر می‌کند به تیم ملی بی‌احترامی شده
ملی پوشان فوتبال ایران عصر امروز تهران را به سوی دوحه ترک کردند تا آخرین اردوی خود پیش از جام ملت‌ها را برگزار کنند. اردویی که برگزاری آن باز هم با نارضایتی اتفاق افتاد.
فرصت ۹ هفته‌ای استقلال؛ از آزادی به صدر!
رسیدن فاصله با صدر به 6 امتیاز و قرعه خوب در هفته‌های ابتدایی نیم فصل دوم، امید استقلالی‌ها برای تبدیل شدن به یک مدعی جدی قهرمانی را بالا برده است.
احتمال تعطیلی تمرینات پرسپولیس
تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل اعتصاب بازیکنان این تیم ممکن است تعطیل شود.
جوان‌ترین گلزن هند با 13 سال صغرسن!
حالا مشخص شده بازیکنی که خود را 16 ساله جا زده و جوان ترین گلزن لیگ هند شده بود، در واقعیت 29 ساله است!
تیم ملی به دوحه رسید؛ کی‌روش، خلبان شد!
اعضای تیم ملی فوتبال ایران برای برپایی اردوی آماده‌سازی وارد دوحه شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

معافیت جانبازان ۵۰ درصد از قانون بازنشستگی
جانبازان ۵۰ درصد هم مانند جانبازان بالای ۵۰ درصد، از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند.
بازیگر معروف به استقبال زمستان رفت +عکس
سیدجواد رضویان بازیگر سینما و تلویزیلون با انتشار تصویری از خود به استقبال زمستان رفت.
رنگ موی جدید رامین رضاییان
رامین رضاییان پس از پایان کارش در لیگ بلژیک و چند وقت بی تیم ماندن به لیگ قطر رفت اما تیپ و ظاهر او در این مدت، کاملا عوض شده است.
«کامبیز مهدی زاده»؛ داماد جنجالی حسن روحانی
کامبیز مهدی زاده فرساد، تیر ماه امسال در تالار فرشته تهران با یکی از دختران آقای رییس جمهور دولت تدبیر و امید ازدواج کرد. آقای روحانی٬ دو پسر و سه دختر دارد که اکنون یکی از دامادهای وی در کانون توجه رسانه های داخلی و بین المللی قرار گرفته است.
فرزندان روسای جمهور آسیای مرکزی چه می‌کنند؟
سورانبای جین‌بیک‌اف، رئیس‌جمهور قرقیزستان با ۲ فرزند کمترین، و امامعلی رحمان با ۹ فرزند رکورددار بزرگ ترین خانواده در میان روسای جمهور آسیای مرکزی هستند.
وکیل مشایی: رای موکلم هنوز ابلاغ نشده
چرا انتصاب داماد روحانی قابل قبول نبود؟!
زمان تشییع و نکوداشت همسر مهندس بازرگان
تهدید پیامک زیر گردن نمایندگان مجلس!
تحرک جدید احمدی نژاد از کجا می‌آید؟
جهانگیری: هدف تحریم‌ها، ایجاد نارضایتی است
نماینده سراوان به یک کارمند: تو غلط می‌کنی!
ناطق: در قصه برجام درست عمل کردیم
جلیلی به روحانی: باغ گلابی برجام چه شد؟
میرلوحی: اصلاح طلبان باید خود را قربانی کنند