ضرورت سامان‌دهی سیم‌کارت‌های فاقد مالکیت

16:00 ۳۶۹ روز و ۱۳ ساعت پیش ایتنا 718 0
ضرورت سامان‌دهی سیم‌کارت‌های فاقد مالکیت

ایتنا- مدیرکل پیشگیری‌های وضعی قوه قضائیه: بسیاری از جرائم ناشی از کم اطلاعی مشترکین است.

ایتنا

مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی قوه قضائیه ضمن تاکید بر ضرورت سامان‌دهی سیم‌کارت‌های فاقد مالکیت گفت: بسیاری از جرائم ناشی از کم اطلاعی مشترکین رخ می‌دهد.به گزارش ایتنا از مهر علیرضا ساوری در مراسم انعقاد تفاهم نامه قوه قضاییه با سه اپراتور کشور، گفت: در حال حاضر مهم‌ترین راهبرد ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی مردم است چرا که بسیاری از جرائم ناشی از کم اطلاعی مشترکین رخ می‌دهد.مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی قوه قضائیه اظهار داشت: امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه از عوامل دخیل در جرم جلوگیری کنیم.وی افزود: جرائم چندوجهی است و باید در جلوگیری از آن از روش‌های جدید و نو استفاده کرد.مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی قوه قضائیه در رابطه با موضوع این تفاهم نامه گفت: تولید و پخش محتوای پیشگیرانه، ترغیب مشترکین در استفاده ادواری از سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جهت شناسایی سیم کارت‌های تلفن همراه که بدون اطلاع مالک فعال هستند، ارتقا سطح آگاهی‌های عمومی در استفاده از خدمات مخابراتی و ظرفیت‌های مجازی است چرا که بسیاری از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد ناشی از عدم آگاهی است.وی افزود: متن این تفاهم نامه در ارتقای آگاهی ونقش آن در جلوگیری از وقوع جرم بسیار اهمیت دارد. امیدواریم با اجرای این تفاهم نامه شاهد کاهش جرائم در این فضای ارتباطاتی باشیم.


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها

پر بازدید ترین اخبار امروز

با وجود مازاد تولید، هم قاچاق داریم هم واردات رسمی!
مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه گفت: علیرغم اینکه انواع گل و گیاه در ایران تولید می‌شود و محصول روی دست تولیدکنندگان مانده است، نه تنها گل و گیاه به صورت قاچاق وارد می‌شود، بلکه درهای گمرک به روی واردات باز است.
مظنه خرید زنجیرچرخ در بازار چقدر است؟
زنجیر چرخ با سایز 14، در بازار با قیمت 67 هزار تومان بفروش می رسد.
منشأ غرش‌های زمین در ایلام چیست؟
از زمان وقوع زمین‌لرزه شدید سرپل‌ذهاب، از سوی مردم محلی گزارش شده که صداهایی از درون زمین اهالی شهرستان سرابله واقع در استان ایلام را نگران کرده است. به همین دلیل تیم کارشناسی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی به محل اعزام شدند و اعلام کردند که این صداهای معماگونه منشأ زمین‌لرزه‌ای ندارد و احتمالا به یک پدیده زمین شناسی دیگر مربوط است.
هند جایگاه ایران در تولید آهن‌ اسفنجی را گرفت
بر اساس گزارش سال ۲۰۱۷ انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد در ایران بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته اما هند موفق شده با افزایش تولید آهن اسفنجی، رتبه اول ایران در تولید این محصول را بگیرد و ایران در تبه دوم تولید آهن اسفنجی دنیا ایستاد.
کدام یک به تعهداتش عمل نکرد؛ وزارت راه یا ذوب آهن؟
در روزهای ابتدایی آغاز به کار دولت یازدهم با حضور وزرای راه و صنعت در اصفهان، قراردادی امضا شد که می‌توانست یکی از اصلی‌ترین بخش‌های اقتصادی ایران را فعال کرده و به مرحله خوداتکایی برساند. موضوعی که با گذشت حدود پنج سال هنوز سرنوشت نامعلومی دارد.