روش‌هایی برای پیدا کردن ارزان‌ترین بلیط هواپیما (۲)

09:11 ۳۸۱ روز و ۱۴ ساعت پیش برترین ها 985 0
         روش‌هایی برای پیدا کردن ارزان‌ترین بلیط هواپیما (۲)

در این مقاله به شما یاد می دهیم چگونه ارزان ترین بلیط هواپیما برای خرید را پیدا کنید و دیگر مجبور به پرداخت هزینه بیش از حد برای بلیط هواپیما نباشید.

برترین ها

برترین ها - ترجمه از حمید پاشایی: تا به حال برایتان پیش آمده که قصد سفر به جایی را داشته باشید، ولی به خاطر اینکه هزینه رسیدن به آن مکان برایتان بسیار گران تمام می شود کلاً قید آن را زده اید؟

در این مقاله به شما یاد می دهیم چگونه ارزان ترین بلیط هواپیما برای خرید را پیدا کنید و دیگر مجبور به پرداخت هزینه بیش از حد برای بلیط هواپیما نباشید.

         روش‌هایی برای پیدا کردن ارزان‌ترین بلیط هواپیما (۲)
5. پرواز خود را زود رزرو کنید... ولی نه خیلی زود

دشوار است که تاریخ دقیقی که بهتر است بلیط پرواز خود را رزرو کنید را تخمین بزنید. ولی یک محدوده زمانی وجود دارد که در آن احتمالاً بهترین قیمت ها را از دست خواهید داد.

تصور غلط:

«بلیط های لحظه آخری همیشه ارزان تر هستند»: این کار بسیار پر ریسک است. قطعاً شما می توانید صبر کنید و دعا کنید که شرکت هواپیمایی پیشنهادی جالب برایتان داشته باشد، ولی تعطیلات خود را فقط متکی به این یک مورد نکنید. در مورد رفتن به فرودگاه در آخرین لحظه به این امید که هواپیما صندلی های خالی داشته باشد و بتوانید با قیمتی ارزان بلیت تهیه کنید نیز قضیه به همین ترتیب است. هیچ تضمینی وجود ندارد که بلیت ها ارزان تر شود.

چه زمانی پرواز خود را رزرو کنید:

اگر خیلی زود بخواهید بلیت بخرید، به احتمال بسیار زیاد بهترین قیمت ها را از دست خواهید داد: ارزان ترین بلیط ها هیج وقت زودتر از 4 ماه از تاریخ پرواز ارائه نخواهد شد. رزرو کردن در محدوده زمانی بین 6 و 8 هفته برای پروازهای داخلی بهینه ترین روش است. هر چه به تاریخ پرواز نزدیک تر شوید، قیمت بلیط نیز گران تر خواهد بود، به ویژه در محدوده 14 روز مانده به پروازتان.

اگر سفر خارجی دارید، حتی بهتر است که زودتر از این زمان پروازتان را رزرو کنید: بین 4 و 3 ماه زودتر معمولاً ایده آل است.

توصیه:

اپلیکیشن هاپر (Hopper) شما را قادر می سازد که بدانید چه زمانی ارزان ترین بلیت را بخرید و بهترین آفرها را از دست ندهید. وقتی متوجه شدید که چه زمانی برای سفر با هواپیما ارزان تر است، این تاریخ ها را داخل اپ وارد کنید. اپلیکیشن به شما خواهد گفت که بلیت را الان بخرید یا اینکه صبر کنید. به لطف اطلاعاتی که از قبل ثبت شده، اپلیکیشن Hopper به شما تخمینی از قیمت های آتی خواهد داد. در این صورت، اگر انتظار پایین رفتن قیمت ها برود، به شما خواهد گفت که چند روز دیرتر بلیت تان را رزرو کنید.

علاوه بر این، می توانید نوتیفیکیشنی تنظیم کنید که قیمت های مختلف برای پروازی که به آن علاقه مند هستید را برایتان ارسال کند. البته حواستان جمع باشد که ممکن است اسپم نیز برایتان زیاد ارسال کند.

6. به دنبال مسیرهای جایگزین باشید که دارای پرواز اتصالی است

بله، این مسیرها بیشتر طول می کشند. بله، این مسیرها خسته کننده هستند. ولی بله، این مسیرها ارزان تر هستند!

طولانی تر ولی ارزان تر:

این مثال را در نظر بگیرید: جنیفر می خواست به شهر مریدا در مکزیک پرواز کند. او به دنبال پرواز مستقیمی از پاریس به شهر کانکون می گشت، ولی نمی توانست قیمت ها را درست هضم کند. قیمت های پرواز مستقیم به مقصد مورد نظر او، فوق العاده گران بود. به جای این گزینه آسان ولی گران، او گزینه پرواز طولانی تر ولی ارزان تر را انتخاب کرد: او از نانت در فرانسه به مادرید در اسپانیا رفت، سپس به فرانکفورت در آلمان و مونترآل در مکزیک، و سرانجام آخرین پرواز اتصالی یا کانکشن او کانکون در مکزیک بود.

فکر می کنید چقدر پس انداز کرد؟ بیش از 500 یورو! مبلغ قابل توجهی است، نه؟

اگر شما به دنبال راه های ارزان تری برای پرواز با هواپیما هستید، شاید بد نباشد که گزینه ای جایگزین نسبت به مسیر مستقیم را امتحان کنید. اگر عجله ندارید، این نوع مسافرت برایتان ارزان تر تمام خواهد شد.

در هنگام انتخاب پرواز اتصالی یا کانکشن به چند نکته توجه کنید: یکی اینکه مطمئن شوید که حتماً زمان کافی برای رسیدن به پروازهای بین راهی خود را دارید. فرودگاه ها چیزی به نام حداقل زمان اتصال (Minimum Connection Time – MCT) دارند که حداقل میزان زمانی را مشخص می کند که بین دو پرواز نیاز دارید.

این را بدانید که اگر پرواز کانکشن خود را به این علت از دست دهید که پرواز اولیه شما تأخیر داشت، می توانید تقاضای جبران خسارت کنید. البته این فرایند تنها در صورتی عمل می کند که هر دو بلیت را با هم و با شماره رزرو یکسانی خریده باشید.

همچنین برای پرواز کانکشن خود از قبل بررسی کنید که آیا نیاز به ویزای ترانزیت دارید یا نه. به عنوان مثال اگر قصد پرواز از ایران به کانادا را دارید، تنها اجازه یک بار توقف در حوزه شنگن را دارید.

7. با شرکت های هواپیمایی ارزان سفر کنید

این مصالحه ساده ای است: راحتی و مزیت های کمتر، قیمت های ارزان تر.

اگر آماده اید که کمی فضای پای خود، سرگرمی های داخل هواپیما یا وعده غذایی را قربانی کنید، بنابراین شرکت های هواپیمایی ارزان احتمالاً بهترین دوستان شما خواهند بود. برخی شرکت های هواپیمایی بلیت های ارزان تری را ارائه می دهند و در عوض کمی راحتی و گزینه هایی که معمولاً در بلیت شرکت های هواپیمایی بزرگتر قرار دارد را حذف می کنند.

توصیه:

فراموش نکنید که چک-این (check-in) آنلاین انجام دهید و از کارت پرواز خود بلیت بگیرید. اگر تکالیف خود را به خوبی انجام ندهید، برخی از این شرکت های هواپیمایی هزینه های سنگینی از شما می گیرند. همچنین به قانون میزان مجاز بار داخل هواپیما نیز احترام بگذارید.

8. فعالیت شرکت های هواپیمایی را دنبال کنید

اطلاعیه ها و آفرهای ویژه شرکت های هواپیمایی را از دست ندهید! به خاطر همین، باید از فعالیت آن ها آگاه باقی بمانید.

صفحات شبکه های اجتماعی و خبرنامه ها:

خیلی از ایرلاین ها تخفیف های خود را در شبکه های اجتماعی به خصوص فیسبوک اعلام می کنند. تخفیف پروازهای ارزان معمولاً خیلی سریع منقضی می شود ولی اگر با آفری مواجه شدید که به برنامه سفر شما می خورد، از لایک کردن آن پیج خوشحال خواهید شد!

همچنین بد نیست که مشترک خبرنامه ایمیلی ایرلاین هایی شوید که ممکن است با آن ها پرواز کنید. درست است که صندوق ایمیل شما پر از اسپم خواهد شد، ولی می توانید میل باکس جی میل خود را به شکلی تنظیم کنید که تمام ایمیل ها از شرکت های هواپیمایی و آژانس های هواپیمایی مستقیماً به فولدر مشخصی بروند.

توصیه:

حتی اگر از موتورهای جستجوی پرواز استفاده می کنید (که بهتر است این کار را کنید)، حتماً نگاهی سریع به وبسایت ایرلاینی که بلیت ارزانی از آن پیدا کرده اید بیندازید: گاهی اوقات شرکت های هواپیمایی تخفیف های خاص و موقت روی سایت خود دارند.

ادامه دارد...


گروه های زیر مجموعه گردشگری

هنر سیر و سفر
هنر سیر و سفر

آخرین اخبار

۸ توصیه برای پرهیز از مسمومیت غذایی در تابستان
هر بشقاب، سینی، یا ظرف و لوازم آشپزی که یک بار با محصولات خام در تماس بوده‌اند را پیش از استفاده مجدد برای نگهداری یا سرو غذای پخته بشویید.
ضرب المثل‌ها از کجا می‌آیند؟
منشأ اصلی خیلی از ضرب‌المثل‌ها مشخص نیست؛ به عبارت بهتر، اولین کسی که یک عبارت مثلی را به کار برده، به همان اندازه ناشناس است که شاعران و نویسندگان ادبیات فولکلور و عامیانه.
روز نخست قهرمانی ژیمناستیک آسیا - کیخا و احمدکهنی فینالیست شدند
در روز نخست رقابت‌های ژیمناستیک قهرمانی آسیا دو نماینده ایران به فینال خرک حلقه و دار حلقه رسیدند.
بدبیاری برای مرادی- سهراب از ناحیه کتف مصدوم شد
سهراب مرادی از ناحیه کتف دچار مصدومیت شد.
برد با ارزش اولسان هیوندای در ژاپن و تساوی نمایندگان چین و کره
دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق به پایان رسید.
انریکه استعفا کرد- مورنو، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اسپانیا
سرمربی اسپانیایی به دلیل مشکلات خانوادگی از سمتش استعفا کرد و روبرت مورنو به عنوان جایگزینش در تیم ملی اسپانیا انتخاب شد.
ماشین‌سازی یک بازیکن گرجستانی به خدمت گرفت
کاخابر کاکاشویلی به عقد قراردادی به ماشین‌سازی تبریز پیوست.
سئول خواهان دیدار رهبران دو کره
کره‌جنوبی خواستار برگزاری دیداری میان رهبران دو کره پیش از سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به سئول شد.
آتش سوزی در ساختمان مسکونی چهار طبقه در تهران
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی چهار طبقه در محله خزانه بخارایی تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم- پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید
عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره جدایی برانکو از این تیم صحبت کرد و نسبت به اظهارات مهرداد میناوند درباره خودش، واکنش نشان داد.
حمله موشکی به شرق موصل
منابع عراقی از فرود دست‌کم یک فروند موشک کاتیوشا در شرق موصل خبر دادند.
رحیم‌پور: کار کردن با چین و روسیه به معنای کنار گذاشتن اروپا نیست
معاون پیشین آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه می‌گوید، سه کشور ایران، روسیه و چین باید همکاری‌های بیش‌تری را برای مقابله با دشمن مشترک (آمریکا) انجام دهند. او در عین حال تاکید دارد که محدود کردن روابط خود به چین و روسیه هم اشتباه است.
سرقت یک میلیاردی پول نقد از یک مغازه در بازار تهران
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی خبر داد که با تخریب گاوصندوق یک مغازه، اقدام به سرقت یک میلیارد تومان پول نقد کرده بودند.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.