54 هزار خانوار کردستانی عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند

23:28 ۱۳۱ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 295 0
54 هزار خانوار کردستانی عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند

سنندج - ایرنا - رئیس صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان گفت: تاکنون 54 هزار خانوار استان در مناطق روستایی و شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر، تحت پوشش این صندوق بیمه ای قرار گرفتند.

ایرنا

جبار احمدپور شامگاه دوشنبه در حاشیه نخستین همایش کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون از مجموع 138 هزار خانوار جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کردستان 54 هزار خانوار کردستانی تحت پوشش این صندوق قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی محدودیتی برای پذیرش تعداد متقاضیان ندارد افزود: در سه ماهه اول امسال یک هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شدند و حداقل ابلاغی برای عضویت در صندوق 10 هزار نفر است.
احمد پور گفت: عدم محدودیت یارانه بیمه صندوق یکی از ویژگی های مهم این صندوق است که به ازای پرداخت حق بیمه توسط هر بیمه شده 2 برابر یارانه بیمه ای به افراد تعلق می گیرد و حق بیمه هم 15 درصد است که 10 درصد آن توسط دولت حمایت می شود.
وی با بیان اینکه وظیفه کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان بیمه کردن افراد ساکن در روستاها، افراد ساکن در شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت و چند بخش صنفی شاغلان در حوزه فرش، صنایع دستی و گردشگری، زنبورداران، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری و مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است گفت: مجموعه این افراد که به خدمات تامین اجتماعی دسترسی ندارند و مشمول قانون کار نمی شود جزء جامعه هدف این صندوق هستند.
احمدپور اظهار داشت: در استان کردستان 89 کارگزار فعال وجود دارد که تعدادی از این کارگزاران دهیارانی هستند که در روستاها فعالیت می کنند و تعدادی هم شرکت های تعاونی تولیدی و شرکت های تولیدی روستایی هستند.
وی افزود: تعدادی از کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بر اساس بخشنامه اصلاح ساماندهی کارگزاران موسسات مستقل کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی هستند.
احمدپور با بیان اینکه خدماتی که توسط کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی ارائه می شود مانند خدمات تامین اجتماعی است گفت: خدمات بازنشستگی، از کار افتادگی کلی و مستمری بازماندگان در کنار امکان انتقال سابقه بیمه بین صندوق بیمه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی از مزیت های عضویت در این صندوق است.
به گزارش خبرنگار ایرنا دولت این امکان را برای مردم فراهم کرده که با توجه به توان مالی افراد درهشت سطح انتخابی حق بیمه را در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر انجام دهند که میزان پرداختی در سطح اول (حداقل) برای یکسال 2 میلیون 400 هزار ریال و سطح هشتم (حداکثر) برای یک سال 5 میلیون و 400 هزار ریال است.
بر اساس اصلاح ساختار کارگزاری ها خدمات بیمه ای روستائیان که قبلاً توسط 132 کارگزاری انجام می شد به 89 موسسه کارگزاری ثبت شده در 10 شهرستان در استان کردستان واگذار شده است.
صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 84 تاسیس شد، این صندوق هم اکنون دارای 12 هزار باجه روستایی در کشور بوده و تاکنون 38 هزار پرونده بیمه تشکیل داده است.
شهرستان بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
7469/ 3020


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مجری: سکه‌های سلطان سکه بعد از اعدام چی شد؟
مجری تلویزیون در برنامه شبکه یک، به اعدام وحید مظلومین، سلطان سکه واکنش نشان داد و به عدم انتشار عکسی از اعدام او انتقاد کرد.
سفر لاکچری به خارج چقدر خرج برمی‌دارد
تبلیغ تورهای نوروز ۹۸ درحالی آغاز شده که با کاهش ارزش پول ملی در برابر ارزهای خارجی، قیمت سفرهای خارجی نجومی شده است؛ به طوری که یک سفر ۱۷ روزه به کانادا حدود ۱۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد.
زمزمه قاچاق گندم به خارج کشور
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران ایران با بیان اینکه زمزمه‌های قاچاق گندم در سال جاری وجود دارد، گفت: این امکان وجود دارد که گندم‌های تولیدی کشور به مرز عراق برود و در آنجا به دلار تبدیل شود.
واریز بسته حمایتی کارکنان و بازنشستگان دولت
اجرای بسته حمایتی دولت در دو مرحله‌ی(مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و مددجویان) و سیاست جبرانی کارکنان دولت(واریز۲۰۰هزارتومان به حساب حقوق) از روز دوشنبه ۲۱ آبان ماه به صورت مرحله ای آغاز شده است.
پیام ورود طیب‌نیا به شورای پول و اعتبار چیست؟
عضویت علی‌طیب‌نیا به عنوان یک اقتصاددان نزدیک به جریان نهادگرایی در شورای پول و اعتبار علاوه بر اینکه می‌تواند حامل پیام گردش به چپ در سیاست‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید باشد، به لحاظ عملیاتی هم می‌تواند باعث ایجاد تغییراتی در سیاست‌های پولی و ارزی دولت شود.
حدیث آموزنده امام جواد(ع) درباره زمان غیبت
حدیث امام جواد(ع) درباره امام زمان(عج) را در اینجا بخوانید.
چند توصیه امام عسکری(ع) به شیعیان درباره نحوه رفتار با دیگران
امام حسن عسکری علیه السلام می‌فرمایند: با همه مردم، چه مؤمن و چه مخالف، به زبان خوش سخن بگویید. مؤمن، به هم مذهبان، روی خوش نشان می دهد و با مخالفان، با مدارا سخن می گوید تا به ایمان، جذب بشوند و حتّی اگر نشدند، با این رفتار، از بدی های آنان در حقّ خود و برادران مؤمنش، پیشگیری کرده است.
ملی‌پوش تیراندازی: برای نتیجه درجه یک باید مربی درجه یک داشت نه مربی روزانه!
ملی پوش تفنگ می گوید که بررسی نتایج قبل و بعد از حضور لازلو مشخص است و این بررسی‌ها خیلی راحت این جواب را می دهد که اکنون باید چه کرد.
بخشش ۱۷ ورزشکار غایب در رژه بازیهای پاراآسیایی جاکارتا
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک از بخشش ۱۷ ورزشکار غایب در مراسم افتتاحیه بازیهای پاراآسیایی جاکارتا خبر داد و گفت: تمام ۱۷ ملی پوش غایب در رژه بازیهای پاراآسیایی توسط خسروی‌وفا مورد بخشش قرار گرفتند.
سلفی «شهره سلطانی» لب ساحل-عکس
شهره سلطانی با انتشار این عکس نوشت: باید یک مکانی باشد؛ هر مکانی، حتی یک مکان خیالی، تا بتوانیم به آنجا برویم و از نو زاده شده برگردیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تیپ بیش از حد شاد «شراره رخام» -عکس
شراره رخام با انتشار این عکس، صفحه شخصی خود را به روز کرد.
ایتالیاگردی زوج مشهور بازیگر با تیپی خاص-عکس
نرگس محمدی، بازیگر سریال پرطرفدار «ستایش» پُست زیر را منتشر کرد.
درخشش ستارگان موسیقی ایران در شب جشن استقلال لهستان
تهران- ایرنا- ارکستر نیلپر رویدادی که شاید بتوان آن را حلقه مفقوده کیفیت در ارکسترهای ایرانی دانست شنبه شب در تالار وحدت جشن صدمین سالگرد استقلال لهستان را گرامیداشت .
مجری: سکه‌های سلطان سکه بعد از اعدام چی شد؟
مجری تلویزیون در برنامه شبکه یک، به اعدام وحید مظلومین، سلطان سکه واکنش نشان داد و به عدم انتشار عکسی از اعدام او انتقاد کرد.
سفر لاکچری به خارج چقدر خرج برمی‌دارد
تبلیغ تورهای نوروز ۹۸ درحالی آغاز شده که با کاهش ارزش پول ملی در برابر ارزهای خارجی، قیمت سفرهای خارجی نجومی شده است؛ به طوری که یک سفر ۱۷ روزه به کانادا حدود ۱۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد.
40 زندانی جرایم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند
قوه قضاییه از برنامه های دولت برای مهار تورم حمایت می کند
نگران تحریم دشمن نیستیم
558 هکتار از اراضی کرمان باز پس گیری شد
قوه قضایی از برنامه های دولت برای مهار تورم حمایت می کند
6 کیفرخواست جدید برای صرافان صادر شد
احتمال برخورد قضایی با رییس پلیس راه گلستان وجود دارد
احتمال برخورد قضایی با رییس پلیس راه گلستان وجود دارد
4 انبار قاچاق به ارزش 8.5 میلیارد ریال در اصفهان کشف شد
پرونده نوربخش در پزشکی قانونی رسیدگی می شود