تکیه بر مکتب امام صادق(ع) نسخه نجات کشور است

11:30 ۱۲۹ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 308 0
تکیه بر مکتب امام صادق(ع) نسخه نجات کشور است

تهران -ایرنا - رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به تحولات اخیر و مشکلات موجود گفت: مکتب امام صادق(ع) نسخه نجات کشور است و ملت ایران با بهره گیری از مکتب جعفری و در مسیر ولایت فقیه ، راه را ادامه داده و قطعا به مقصد خواهند رسید.

ایرنا

حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری یکشنبه شب در مراسم سالروز شهادت امام صادق (ع) که با حضور اقشار مختلف مردم در آستان مقدس امامزاده عبدالله روستای آیینه ورزان از توابع شهرستان دماوند برگزار شد با اشاره به اهمیت و جایگاه مکتب امام صادق(ع) اظهار داشت: مکتب امام صادق(ع) ارزشمند، تکیه گاهی برای همه رهروان آن حضرت و به عنوان یک دستگاه فکری پشتوانه خاص همه مراجع، جامعه و تمدن اسلامی است.
وی افزود: امام صادق(ع) توانست همه تلاش ها و زحمات ائمه قبل از خود به مرتبه عالی رساند و زمینه ای را ایجاد کرد که ائمه بعد از او قدم های بعدی را برداشتند و شیعه را در تاریخ غیبت پشتیبانی کند.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظامی برگرفته از نهضت امام صادق (ع)، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با تفکر امام صادق(ع) شکل گرفت و اگرچه دشمن در زمانی به دنبال تخریب اسلام بود اما حضور امام خمینی(ره) باعث خنثی شدن اهداف آنان شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه امام خمینی(ره) در تفکر شرق و غرب ، قدرت حاکم سازی را بر اساس فقه امام جعفر صادق(ع) پیش گرفتند، افزود: حرکت ماندگار امام راحل نه تنها توانست ملتی را بیدار کند، بلکه یک کشور را صاحب نظام کرد و تاریخ را در یک مسیر جدید قرار داد؛ این مهم باعث شد تا امیدها باز گردد و معادلات فکری جهان را متحول سازد.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: انقلاب اسلامی نسخه نجات بود و امروز که 40 سال از تشکیل نظامی مبتی بر تفکر فقهی امام صادق (ع) می گذرد، دشمنان از معجزه این مکتب متحیر هستند زیرا در تمامی این سالها ریشه انقلاب استوار و برافراشته تر شده است.
حجت الاسلام حاج علی اکبری ادامه داد: علاوه بر جمهوری اسلامی ایران که از آزادی، عزت، سربلندی و افتخار این مکتب انسان ساز و این درخت پهناور بهره مند شده است بلکه دیگر کشورها نیز از این مهم بهره برده اند.
وی با بیان اینکه هر جوشش اسلامی در جهان زیر سایه این درخت پر بار نیرو و عزت می گیرد، تاکید کرد: هر جوشش اسلامی در جهان حاصل تفکر فقهی و فکری امام صادق(ع) است و این همان اسلام ناب محمدی است.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به شرایط کنونی کشور و تحریم و ها مشکلات اقتصادی خاطرنشان کرد: ملت آگاه و فهمیده ایران از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون با مشکلات و تحریم های بسیاری روبرو بوده و خود توانایی کشف و حل مشکلات را دارند و روزی دشمنان خواهند دید که توطئه ها کاری از پیش نبرده و این مهم تا ظهور حجت ادامه دارد.
وی افزود: مشکلاتی که در کشور به ویژه در حوزه های اقتصادی، تربیتی و فرهنگی و.. وجود دارد، بخشی از آن مربوط به فشارهای سنگین دشمن است زیرا دشمنان می داند ملت ایران زنده ، آگاه و به سوی توسعه و پیشرفت در حرکت است.
این مقام مسئول ادامه داد: دشمنان با ملتی که در سراشیبی سقوط قرار گرفته کاری ندارد ، اما اگر شاهد سنگ اندازی آنان برای جمهوری اسلامی هستیم، به دلیل حرکت در مسیر رشد و کمال است و این مهم به راحتی به دست نمی آید.
حجت الاسلام حاج علی اکبری با تاکید براینکه رفع برخی از مشکلات نیازمند زمان است، تصریح کرد: نمی توان ملتی را که سال ها تلاش کرده زیر سوال برد؛ 40 سال برای رفع مشکلات تلاش ها صورت گرفته و امروز باید دست به دست هم دهیم تا اهداف دشمن خنثی و مشکلات مرتفع شود.
وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی طرفداران شجاع، مومن، دلاور، حماسه ساز و ارزشی دارد و این یک افتخار است، گفت: جمهوری اسلامی ایران می توانست وضعیت بهتری در عدالت، پیشرفت، معنویت و کمال داشته باشد اما به دلیلی چون عمل نکردن به متن نسخه امام صادق(ع) و نداشتن ایمان کافی برخی از مسئولان به این مهم، عقب افتادیم.

**نسخه اقتصاد مقاومتی یک طرح روشن و کامل برای رفع مشکلات است
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور صراحتا گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول سنوات گذشته بر اساس دستگاه فقه امام صادق(ع) نسخه اقتصاد مقاومتی را به عنوان نسخه اقتصاد کشور در اختیار ملت ایران قرار دادند که یک طرح روشن و کامل در کشوراست.
وی با بیان اینکه برخی از کشورها راه نجات اقتصاد خود را از این نسخه شفابخش دریافت کرده اند، افزود: این مهم نیازمند این است که مسئولان حاضر در این گلوگاه، قوی عمل کنند و اگر اینگونه بود در تمامی حوزه ها که حق ملت ما است می توانستیم جلوتر باشیم.
این مقام مسئول تاکید کرد: امروز برخی از مشکلات اقتصادی به واسطه وجود مفت خورهای کثیفی است که موجب ناآرامی در کشور می شوند و درخواست ملت ایران از دستگاه قضا، برخورد قاطع با آنان است.

**دستگاه فکری امام صادق (ع) نظام ساز است
این مقام مسئول بیداری کشورهای اسلامی را به واسطه موج انقلاب اسلامی در نقاط مختلف جهان دانست و گفت: طی سالهای گذشته شاهد تحرکاتی در برخی از کشورهای اسلامی به ویژه مصر و تونس بودیم که توانست طاغوت را در قفس کند و مردم احساس نشاط و سر زندگی کردند و شعارهای اسلامی سردادند.
وی ادامه داد: اما آنچه باعث شد تا این بیداری پایدار نباشد نداشتن مکتب و فقه امام صادق(عج) در حرکت و مسیر آنان بود و همین امر موجب شد تا در کمتر از یک سال منجر به فروپاشی شوند.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با تاکید براینکه دستگاه فکری امام صادق(ع) می تواند نظام ساز باشد بیان کرد: از دستگاه مالکی، شافعی، حنبلی و حنفی، نظامی در نمی آید و آن مکتب امام صادق(ع) است که جمهوری اسلامی ایران از آن سر بلند بیرون می آید.
وی تصریح کرد: معجزات دستگاه فکری و فقهی امام صادق(ع) باعث شد تا چمران ها و باکری ها ایجاد شود و این خصوصیت مکتب امام صادق(ع) است و رمز پیروزی ما در این است که مقاومت کرده و خود را اصلاح کنیم.
حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به اینکه تجربه های سیاسی، برجام و... از جمله تجربه های تلخ و شیرین کشور است، عنوان کرد: مسئولان ما نباید به دنبال نسخه های جدید و بیرونی باشند، بلکه باید در مسیر رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت کنند که قطعا موجب رفع مشکلات خواهد بود.
به گفته وی ، امام صادق(ع) افزایش فهم دینی جوانان، وحدت، مهر ورزی، رحم کردن به یکدیگر، خدمت کردن و گره گشایی از کار یکدیگر به صورت صریح و روشن از از جمله توقعات خود می داند.
تهرام/7246/ 1539


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

هوندا بهتر است یا هیوندای؟
هوندا و هیوندای دو برند معروف خودروساز هستند که در ایران نیز هواداران زیادی دارند، اگر نگاهی به فهرست خودرو‌های هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که این محصولات در سال‌های متمادی همیشه مشتریان خاص خود را داشته اند و هیوندای نیز در چند دهه اخیر به مشتریان ثابت کرده که خودرو‌های بادوام و باکیفتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
احتمال درمان مردان افسرده با «تستوسترون»
یک فراتحلیل تایید کرده است که ممکن است هورمون تستوسترون در درمان افسردگی مردان مفید باشد، اما متخصصان خواستار آزمایشات دقیق‌تر هستند.
برای اطلاع از تعداد سیم‌ کارت‌هایتان استعلام بگیرید
اگر از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نامتان است اطلاع ندارید، با مراجعه به سامانه استعلام تعداد سرویس‌های مشترکین اپراتورهای مخابراتی از این موضوع باخبر شوید و درصورتی که بدون اطلاع شما خطی به نامتان ثبت شده است، نسبت به قطع آن اقدام کنید.
زلزله ۶ ریشتری جزایر سلیمان را لرزاند
موسسه لرزه نگاری آمریکا از وقوع زمین لرزه ۶.۶ ریشتری در جزایر سلیمان در اقیانوس آرام خبر داد.
پیام وزیر راه برای درگذشت «نوربخش»
وزیر راه و شهرسازی با ارسال پیامی با اظهار تأسف، درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون حقوقی و امورمجلس این سازمان را به ملت ایران و بازماندگان به ویژه خانواده های داغدار و وزیر و کارکنان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسلیت گفت.
درمان بیماران با نیش زنبور عسل
حاج عمر عبدالحسن شهروند مصری از زنبور عسل برای درمان انواع بیماری‌ها استفاده می کند. او که زنبوردار و یک پزشک تجربی و سنتی است به معاینه و درمان بیماری‌ها در یک محله فقیرنشین در قاهره مشغول است.
تشییع پیکر رئیس سازمان تامین اجتماعی در گرگان
پیکر رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی با حضور مسئولان کشوری و استانی در گرگان تشییع شد.
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور اعلام شد.
وزیر دفاع درگذشت نوربخش را تسلیت گفت
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضایعه درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تأمین اجتماعی کشور را در جریان سانحه رانندگی تسلیت گفت.
بدرقه پیکر نوربخش و تاج‌الدین در گرگان
مراسم بدرقه با پیکر سید تقی نوربخش و عبدالرحمن تاج‌الدین در بیمارستان حکیم جرجانی گرگان برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اطلاعیه وزارت صنعت درباره افزایش قیمت خودرو
روابط عمومی وزارت صمت اعلام کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو از سوی این وزارتخانه اتخاذ نشده است.
۱۲ فیلم ناراحت‌کننده که جرأت تماشای دوباره آن‌ها را ندارید
میلیون‌ها فیلم در طول بیش از یک قرن فعالیت سینما ساخته شده اند، اما تعداد کمی از آن‌ها به عنوان فیلم‌هایی قوی و شاهکار خود را متمایز از بقیه ساخته اند. بعضی از فیلم‌های بزرگ تاریخ سینما اگر چه بدون شک ارزش یک بار تماشا را دارند، اما شاید دوست نداشته باشیم بعد از مدتی برای بار دوم به تماشای آن‌ها بنشینیم و حتی شاید هیچوقت!
حقایقـی در مورد قلیـــان که از آن بی خبرید- اینفوگرافی
برخی از سودجویان و عرضه کنندگان قلیان برای جذب مشتری و سود بیشتر، اقدام به افزودن مواد مخدر و روان گردان به توتون مصرفی و الکل در آب محتوی ابزار قلیان می نمایند.
روایتی از لحظه تصادف خودروی نوربخش با تریلی
استاندار گلستان گفت: پشت یکی از تقاطع‌ها ‌در لحظه‌ای کوتاه یک تریلی با سرعت بسیار زیاد به خودروی لندکروز رئیس سازمان تأمین اجتماعی برخورد کرد.
جوانی که با یک وان پر از سکه، آیفون خرید
یک جوان وبلاگ‌نویس در مسکو با ۳۵۰ کیلوگرم سکه به مرکز فروش اپل رفت و یکی از آخرین‌ مدل‌های گوشی آیفون را خریداری کرد.
المالکی: عراق باید از تحریم های آمریکا معاف شود
15 هزار ناظر انتخاباتی در آذربایجان غربی فعالیت می کنند
بصیرت مهمترین راهبرد مقابله با توطئه های دشمنان است
احترام به اصل تفکیک قوا و قانونمداری در کشور نهادینه شود
اطلاعات آزادی مرزبانان ایرانی را طرف پاکستانی داده است
دبیر سفارت انگلیس در ایران به مشهد سفر کرد
ائمه جماعات باید رهنودهای رهبری را برای مردم تبیین کنند
مرحوم آیت الله ملک حسینی از شخصیت های اصیل انقلاب بود
ششمین سالگرد ارتحال آیت الله ملک حسینی در یاسوج برگزار شد
سرپرستان دو معاونت استانداری خراسان رضوی معرفی شدند