تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران قهرمان جهان شد

20:26 ۷۸ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 525 0
تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران قهرمان جهان شد

تهران- ایرنا- تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران پس از 22 سال قهرمان زودهنگام رقابت های جهانی این رشته در کرواسی شد. این در حالی است که دو کشتی گیر ایران برای کسب مدال طلا و یک کشتی گیر دیگر برای کسب مدال برنز تا ساعتی دیگر پیکار خواهند کرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان از روز جمعه 15 تیرماه در شهر زاگرب کرواسی آغاز شده است و کشتی گیران ایران تاکنون به یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز در پنج وزن نخست دست یافته اند.
همچنین نمایندگان ایران در پنج وزن دوم توسط «شاهین بداغی» و «محمد نصرتی» در اوزان 60 و 92 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. و امیررضا ده بزرگی در وزن 45 کیلوگرم نیز در دیدار رده بندی حضور دارد و امشب به مصاف حریفان خود می روند.
بر اساس اعلام فدراسیون کشتی، با توجه به نتایج کسب شده توسط فرنگی کاران نوجوان کشورمان، قهرمانی تیم ملی کشتی کشورمان در این رقابت ها مسجل شده است.
نتایج کشتی گیران ایران در پنج وزن دوم به شرح زیر اعلام کرد :
در وزن 45 کیلوگرم «امیررضا ده بزرگی» پس از استراحت در دور اول، در دور دوم در مصاف با «الیاس یانداروف» از روسیه با نتیجه هشت بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، ده بزرگی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه
«خوسانخون یونوشخونوف» از ازبکستان را با نتیجه شش بر صفر شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. ده بزرگی در این دیدار با «ادموند
نازاریان» از بلغارستان پیکار خواهد کرد.
در وزن 51 کیلوگرم «ایمان محمدی» در دور نخست با نتیجه چهار بر یک از سد «واچیک ساکیان» از روسیه گذشت.وی در دور بعد مقابل
«موکرمین آکتاس» از ترکیه با نتیجه 11 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در دور بعد، محمدی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 60 کیلوگرم «شاهین بداغی» در دور اول «فیلیپ مومی» از آمریکا را با نتیجه شش بر دو مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل
«ولادیسلاو کاراسیف» از روسیه با نتیجه 14 بر صفر پیروز شد. بداغی در دور سوم «آدام حاجی زادا» از آذربایجان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه شش بر یک از سد «پراویش» از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت. بداغی در دیدار فینال به مصاف سرهات کایریک از ترکیه می رود.
در وزن 71 کیلوگرم «محمدمهدی هداوند» در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر «سیمون بورکنهاگن» از سوئد را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه هشت بر صفر مغلوب «استپان استارودوبتسیف» از روسیه شد و با توجه به شکست این حریف روس در دور بعد، هداوند از مسابقات حذف شد.
در وزن 92 کیلوگرم «محمد نصرتی» در دور اول مقابل «آرتور وق» از مجارستان با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه سه بر یک «عثمان آیایدین» از ترکیه را از پیش رو برداشت و در دور سوم نیز مقابل «ایگناس بوکایوسکاس» از لیتوانی به پیروزی
رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نصرتی در این مرحله با نتیجه سه بر صفر «لاشا تویلدیانی» از گرجستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. نصرتی در این دیدار با «الکسی میلیشین» از روسیه مبارزه خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، تیم کشتی فرنگی ایران طی سال های 1995 مجارستان و 20 سال بعد یعنی 2016 گرجستان دو مرتبه عنوان قهرمانی را کسب کرده بود.
همچنین این تیم طی سال های 1997 اسلوونی، 2015 بوسنی و هرزگووین و 2017 یونان نایب قهرمان و در سال های 2011 مجارستان و 2014 اسلواکی نیز در رده سوم قرار گرفته بود.
تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران نیز در سال های 1999 دانمارک چهارم و در سال های 2012 باکو و 2013 صربستان نیز هشتم شده بود.
این آوردگاه فراز و فرودهای فراوانی به خود دیده است؛ سال های 1981 ، 1984 ، 1985 ، 1986 ، 1988 به دلایلی برگزارنشد. جهانی 1989 وانزبرگ آمریکا تا 1999 نیکو بینگ دانمارک بطور پیوسته انجام شد. از سال 2000 مجدداً کرکره این مسابقات به پایین کشیده شد تا اینکه هیات رئیسه فدراسیون جهانی کشتی تصمیم گرفت به تبعیت از کمیته بین المللی المپیک در راه اندازی المپیک نوجوانان، این رده سنی را احیا کند. بدین ترتیب پس از وقفه ای یازده ساله در شهر زومباتلی مجارستان از سر گرفته شد.
ورزشی ** 1528**1368


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

با دلار ۱۵ هزاری به رقابت‌های جهانی نمی‌رویم
مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد امید و بزرگسالان ایران با تاکید بر لزوم حل مشکل ارزی فدراسیون کشتی توسط وزارت ورزش گفت: با دلار بالای ۱۵ هزار تومان نمی‌توانیم به رقابت‌های جهانی برویم.
تیم منتخب سال فیفا؛ با مسی و بدون صلاح!
تیم منتخب سال ۲۰۱۸ فیفا مشخص شد.
رونالدو و صلاح هم می‌توانستند برنده شوند
مرد سال فوتبال جهان به ستایش از رقیبان خود در راه کسب بهترین بازیکن سال پرداخت.
کی‌روش به مودریچ رای داد، شجاعی به صلاح
آرای کارلوس کیروش و مسعود شجاعی، سرمربی و کاپیتان تیم ملی ایران در مراسم بهترین‌های سال ۲۰۱۸ فیفا اعلام شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رونالدو و صلاح هم می‌توانستند برنده شوند
مرد سال فوتبال جهان به ستایش از رقیبان خود در راه کسب بهترین بازیکن سال پرداخت.
با دلار ۱۵ هزاری به رقابت‌های جهانی نمی‌رویم
مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد امید و بزرگسالان ایران با تاکید بر لزوم حل مشکل ارزی فدراسیون کشتی توسط وزارت ورزش گفت: با دلار بالای ۱۵ هزار تومان نمی‌توانیم به رقابت‌های جهانی برویم.
با دلار ۱۵ هزاری به رقابت‌های جهانی نمی‌رویم
ترکان: مشکل ارز حل نشود به رقابت‌های جهانی کشتی نمی‌رویم
سرمربی تیم ملی جودو: هدفی جز مدال المپیک نداریم- ملایی طلسم شکنی کرد
قدرتنمایی کشتی ایران در رده‌های پایه جهان-کشتی آزاد جوانان تنها پاشنه آشیل
آغاز سال تحصیلی با نشان قهرمانی کشتی جهان
آغاز سال تحصیلی با مدال قهرمانی کشتی جهان
گیلان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی کشتی نونهالان شد
سرمربی تیم ملی:فرنگی‌کاران جوان آینده کشتی ایران را می سازند
وزنه بردار فوق سنگین ایران پیکارهای جهانی را از دست داد
جایزه ۵۰ هزار دلاری در انتظار ملایی