سازمان بسیج اساتید: دولت لباس رزم اقتصادی بپوشد

21:23 ۱۳۳ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 329 0
سازمان بسیج اساتید: دولت لباس رزم اقتصادی بپوشد

تهران- ایرنا- سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور در بیانیه ای درباره تحولات اقتصادی- اجتماعی تاکید کرد «دولت باید لباس رزم اقتصادی بپوشد و کسالت، سستی و روحیه بروکراتیک در دفاع از منافع ایرانیان را از خود دور کند».

ایرنا

در این بیانیه که نسخه ای از آن امروز در اختیار ایرنا قرار گرفت، شمایی از وضعیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور ارایه و در بخشی با عنوان 'چه باید کرد' تحلیل و تجویزِ راهبردی در 2 بخش لایه های اجتماعی و سیاسی ارایه شده است.
نویسندگان بیانیه سازمان بسیج اساتید کشور تحلیل و تجویز راهبردی در لایه اجتماعی را به «دوگانه واقعیت/ برساخته»، «دوگانه نظام اسلامی/ سیستم بروکراسی» و «دوگانه اغتشاش‌گر/ مردم» تقسیم می کند.
در بخشی از «تحلیل و تجویز راهبردی در لایه اجتماعی» آمده است: توطئه پنهان و نانوشته جریان غرب این است که از طریقِ راهبردِ فرسوده «فشار از پایین، چانه‌زنی از بالا»، بر سرِ سیاست‌های راهبردی و اساسیِ انقلاب در حوزه منطقه، «معامله» و «امتیازگیری» کند، به این‌صورت که دنباله رسانه‌ای و تحلیلیِ نیروهای غیرِ انقلابی وتکنوکرات در داخل و خارج، تلاش می‌کنند «مشکلاتِ اقتصادی» به «سیاست‌های منطقه‌ای نظام»، ارجاع و این‌گونه به مردم القا شود که «دشواری‌های معیشتیِ مردم»، حاصلِ اصرارِ نظام بر «حمایتِ از خطِ مقاومت در منطقه» بوده و چنانچه از این سیاست، دست کشیده شود، رونقِ اقتصادی از راه خواهد رسید.
در بخش «تحلیل و تجویز راهبردی در لایه سیاسی» نیز این بیانیه به «دوگانه پاسخ‌‌گویی/ استعفا»، «دوگانه بازاندیشیِ ریشه‌ای/ بازاندیشیِ سطحی»، «دوگانه هم‌گراییِ غیرِ انقلابی‌ها/ واگراییِ غیرِ انقلابی‌ها» و «دوگانه مجلسِ دولتی/ مجلسِ مستقل» اشاره می کند.
در بخشی از این تحلیل آمده است: دولت باید به قوای پراستعداد ملت استظهار یافته و «فکر و مبنای پرهزینة غرب‌مَداری» را به حاشیه رانده و تصور نکند «دراز کردنِ دستِ نیاز به سوی غرب»، «گشایشِ اقتصادیِ حقیقی و پایدار» در پی خواهد داشت، بلکه همان‌طور که تجربه عینیِ اخیر به‌وضوح نشان داد، راهِ رونق و رفاهِ اقتصادی از معبر «مذاکره» و «سازش» نمی‌گذرد و با آن ارتباطی ندارد.
«دیگر اینکه باید «کار» و «اقدام» و «عمل» جایگزینِ «کم کاری»، «اهمال‌کاری» و «بی‌ عملی» شود و با بسیج همه منابع معنوی و مادی و فراهم سازی زمینه مشارکت ملت و همکاری همه دلسوزان، کشور را به کارگاه بزرگ تبدیل کرد تا به‌ واسطه تحرک و تکاپوی عملی، گِره‌های معیشتیِ مردم گشوده شود».
در بخش پایانی این بیانیه، سازمان بسیج اساتید به راهبردهایی در شرایط کنونی اشاره و تصریح می کند: با توجه به اینکه وضعیت فعلی نتیجه روند چندساله سیاست های دولت در نگاه به بیرون و امید به معجزه برجام بوده است، بالتبع مهمترین راهبرد برون رفت از مشکل، تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی، بومی و تغییر نگاه از خارج به داخل است.
بسته سیاستی سازمان بسیج اساتید کشور برای مقابله با تروریسم اقتصادی- اجتماعی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران با عنوان «چارچوب ضربه ملی به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایرانیان» عصر یکشنبه رونمایی شد و بزودی در اختیار قوای سه گانه قرار می گیرد.
پیشنهادهای ارایه شده حاصل تجربیات 10نفر از استادان بسیجی دانشگاه هاست که به دانش اقتصادی مسلط بوده و از تجربه عملی مدیریت اقتصادی در دولت های گذشته برخوردار بودند.
محورهای اصلی این بسته 25 صفحه ای که تدوین آن یک ماه طول کشید، چالش های پیش رو در زمینه بانکداری، مسکن و غذا و راهکارهای مقابله با آنهاست.
به گزارش ایرنا، سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور به طور خودجوش به همت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و استادان سراسر کشور ایجاد شد.
این تشکل فعالیت رسمی خود را در سال 1377 به دنبال برگزاری همایش بزرگداشت استاد شهید مصطفی چمران در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد و آیین نامه آن از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1380 تصویب شد.
سی و یکم خردادماه همزمان با سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران روز ملی بسیج اساتید نامگذاری شده است.

اقتصام*6984*1961*


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

عالیشاه: اجازه ندادند ۱۱ بازیکن داشته باشیم!
تیم فوتبال پرسپولیس با نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا پایان خوبی در این رقابت‌ها برای خود ساخت و حالا از امروز مجددا وارد رقابت‌های لیگ برتر خواهد شد تا از دو عنوان قهرمانی متوالی خود در این رقابت‌ها دفاع کند.
فتحی و استقلال با مشکل جدیدی مواجه شدند
اواسط شهریورماه امسال بود که با اعلام امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال، مدیران این باشگاه موفق شدند پرونده‌های بدهکاری خود را بدون مشکل به سرانجام برسانند.
پرسپولیس بزدل نیست، اما باید حرفه‌ای باشد
سرمربی پرسپولیس گفته برای اینکه کسی فکر نکند تیمش ترسو و بزدل است، امروز با پیکان بازی می‌کند.
برانکو از کدام بازیکنان استفاده می‌کند؟
برانکو ایوانکوویچ کار بسیار سختی برای انتخاب ترکیب امروز تیمش دارد.
از داخل باشگاه می‌خواهند شفر برکنار شود!
علی فتح‌الله‌زاده اعتقاد دارد از داخل باشگاه استقلال عده‌ای دوست ندارند شفر به کارش با تیم ادامه دهد.
۵ ویژگی برتر رابط کاربری OxygenOS
بسیاری از شرکت‌های سازنده گوشی‌های اندرویدی، رابط کاربری اختصاصی خود را توسعه می‌دهند ولی در میان این شرکت‌ها، رابط کاربری OxygenOS که در گوشی‌های وان‌پلاس مورد استفاده قرار می‌گیرد، طرفداران پروپاقرص زیادی دارد. این رابط کاربری نه‌تنها تا حد زیادی مشابه اندروید خالص است، بلکه در مقایسه با اندروید خالص از ویژگی‌های مفید زیادی بهره می‌برد. در ادامه به ۵ ویژگی برتر رابط کاربری OxygenOS نگاهی می‌اندازیم.
راهکار کلیدی امام سجاد(ع) برای استجابت همه دعاهایتان
حدیثی از حضرت امام سجاد(علیه السلام) در خصوص عاقبت و سرانجام واگذاری کارها به خداوند متعال مشاهده می‌کنید.
ˮمرجانه گلچینˮ به دنبال کبوترهایش! -عکس
مرجانه گلچین با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: روزی ما دوباره کبوترهایمان را پیدا خواهیم کرد و مهربانی دست زیبایی را خواهد گرفت.
عکس سیاه و سفید اما پرانرژی «الهه حصاری»
الهه حصاری با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: کسى مرا شبیه تو صدا نمى کند ...
باز هم حاشیه جدید برای ˮحمید هیرادˮ -این بار یک کلیپ جنجالی
حمید هیراد در ماه‌های اخیر حاشیه‌های بسیاری داشته است که بابت همه‌ این حاشیه‌ها شماتت شده و انصاف نیست که بابت اشتباه‌های دیگران تحت فشار قرار گیرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آغاز انهدام اهداف گروه‌های تروریستی در حومه ادلب سوریه
یک منبع نظامی سوری از آغاز انهدام اهداف گروه‌های تروریستی در حومه استان ادلب از سوی ارتش سوریه خبر داد.
عالیشاه: اجازه ندادند ۱۱ بازیکن داشته باشیم!
تیم فوتبال پرسپولیس با نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا پایان خوبی در این رقابت‌ها برای خود ساخت و حالا از امروز مجددا وارد رقابت‌های لیگ برتر خواهد شد تا از دو عنوان قهرمانی متوالی خود در این رقابت‌ها دفاع کند.
فتحی و استقلال با مشکل جدیدی مواجه شدند
اواسط شهریورماه امسال بود که با اعلام امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال، مدیران این باشگاه موفق شدند پرونده‌های بدهکاری خود را بدون مشکل به سرانجام برسانند.
پرسپولیس بزدل نیست، اما باید حرفه‌ای باشد
سرمربی پرسپولیس گفته برای اینکه کسی فکر نکند تیمش ترسو و بزدل است، امروز با پیکان بازی می‌کند.
قطعه سازان برای تامین ارز مشکل دارند
همتی خبر داد:

بازار معاملات نقدی و حواله ارز راه‌اندازی می‌شود
رشد نقدینگی دلایل سیاسی دارد
برگشت اعتبارات دولتی از هیچ مدیری پذیرفتنی نیست
مشکل کشور، ضعف ارتباط بین دستگاه هاست نه فقدان بانک اطلاعاتی
ماموریت طیب‌نیا برای مهار دوباره نرخ تورم
قیمت طلا، سکه و ارز در روز ۲۷ آبان
6 هزار میلیارد ریال برای افزایش صادرات سپرده گذاری شده است
بحران آب جدی‌ترین ریسک کسب و کار در ایران
فهرست پیش سازهای مواد مخدر به گمرک اعلام شد