سازمان بسیج اساتید: دولت لباس رزم اقتصادی بپوشد

21:23 ۲۲۳ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 1,281 0
سازمان بسیج اساتید: دولت لباس رزم اقتصادی بپوشد

تهران- ایرنا- سازمان بسیج اساتید دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور در بیانیه ای درباره تحولات اقتصادی- اجتماعی تاکید کرد «دولت باید لباس رزم اقتصادی بپوشد و کسالت، سستی و روحیه بروکراتیک در دفاع از منافع ایرانیان را از خود دور کند».

ایرنا

در این بیانیه که نسخه ای از آن امروز در اختیار ایرنا قرار گرفت، شمایی از وضعیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور ارایه و در بخشی با عنوان 'چه باید کرد' تحلیل و تجویزِ راهبردی در 2 بخش لایه های اجتماعی و سیاسی ارایه شده است.
نویسندگان بیانیه سازمان بسیج اساتید کشور تحلیل و تجویز راهبردی در لایه اجتماعی را به «دوگانه واقعیت/ برساخته»، «دوگانه نظام اسلامی/ سیستم بروکراسی» و «دوگانه اغتشاش‌گر/ مردم» تقسیم می کند.
در بخشی از «تحلیل و تجویز راهبردی در لایه اجتماعی» آمده است: توطئه پنهان و نانوشته جریان غرب این است که از طریقِ راهبردِ فرسوده «فشار از پایین، چانه‌زنی از بالا»، بر سرِ سیاست‌های راهبردی و اساسیِ انقلاب در حوزه منطقه، «معامله» و «امتیازگیری» کند، به این‌صورت که دنباله رسانه‌ای و تحلیلیِ نیروهای غیرِ انقلابی وتکنوکرات در داخل و خارج، تلاش می‌کنند «مشکلاتِ اقتصادی» به «سیاست‌های منطقه‌ای نظام»، ارجاع و این‌گونه به مردم القا شود که «دشواری‌های معیشتیِ مردم»، حاصلِ اصرارِ نظام بر «حمایتِ از خطِ مقاومت در منطقه» بوده و چنانچه از این سیاست، دست کشیده شود، رونقِ اقتصادی از راه خواهد رسید.
در بخش «تحلیل و تجویز راهبردی در لایه سیاسی» نیز این بیانیه به «دوگانه پاسخ‌‌گویی/ استعفا»، «دوگانه بازاندیشیِ ریشه‌ای/ بازاندیشیِ سطحی»، «دوگانه هم‌گراییِ غیرِ انقلابی‌ها/ واگراییِ غیرِ انقلابی‌ها» و «دوگانه مجلسِ دولتی/ مجلسِ مستقل» اشاره می کند.
در بخشی از این تحلیل آمده است: دولت باید به قوای پراستعداد ملت استظهار یافته و «فکر و مبنای پرهزینة غرب‌مَداری» را به حاشیه رانده و تصور نکند «دراز کردنِ دستِ نیاز به سوی غرب»، «گشایشِ اقتصادیِ حقیقی و پایدار» در پی خواهد داشت، بلکه همان‌طور که تجربه عینیِ اخیر به‌وضوح نشان داد، راهِ رونق و رفاهِ اقتصادی از معبر «مذاکره» و «سازش» نمی‌گذرد و با آن ارتباطی ندارد.
«دیگر اینکه باید «کار» و «اقدام» و «عمل» جایگزینِ «کم کاری»، «اهمال‌کاری» و «بی‌ عملی» شود و با بسیج همه منابع معنوی و مادی و فراهم سازی زمینه مشارکت ملت و همکاری همه دلسوزان، کشور را به کارگاه بزرگ تبدیل کرد تا به‌ واسطه تحرک و تکاپوی عملی، گِره‌های معیشتیِ مردم گشوده شود».
در بخش پایانی این بیانیه، سازمان بسیج اساتید به راهبردهایی در شرایط کنونی اشاره و تصریح می کند: با توجه به اینکه وضعیت فعلی نتیجه روند چندساله سیاست های دولت در نگاه به بیرون و امید به معجزه برجام بوده است، بالتبع مهمترین راهبرد برون رفت از مشکل، تکیه بر توان و ظرفیت های داخلی، بومی و تغییر نگاه از خارج به داخل است.
بسته سیاستی سازمان بسیج اساتید کشور برای مقابله با تروریسم اقتصادی- اجتماعی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران با عنوان «چارچوب ضربه ملی به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایرانیان» عصر یکشنبه رونمایی شد و بزودی در اختیار قوای سه گانه قرار می گیرد.
پیشنهادهای ارایه شده حاصل تجربیات 10نفر از استادان بسیجی دانشگاه هاست که به دانش اقتصادی مسلط بوده و از تجربه عملی مدیریت اقتصادی در دولت های گذشته برخوردار بودند.
محورهای اصلی این بسته 25 صفحه ای که تدوین آن یک ماه طول کشید، چالش های پیش رو در زمینه بانکداری، مسکن و غذا و راهکارهای مقابله با آنهاست.
به گزارش ایرنا، سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور به طور خودجوش به همت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و استادان سراسر کشور ایجاد شد.
این تشکل فعالیت رسمی خود را در سال 1377 به دنبال برگزاری همایش بزرگداشت استاد شهید مصطفی چمران در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد و آیین نامه آن از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1380 تصویب شد.
سی و یکم خردادماه همزمان با سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران روز ملی بسیج اساتید نامگذاری شده است.

اقتصام*6984*1961*


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مرد ژاپنی که خودش را به یک عروسک زنده تبدیل کرد
مدل و هنرمند ژاپنی «مت کوواتا» در سال‌های اخیر با تغییرات ظاهری خود توجه زیادی را جلب کرده است. این پسر ۲۴ ساله ژاپنی خودش را به یک عروسک زنده تبدیل کرده است.
موجودات افسانه‌ای در داستان‌های اساطیری یونان
موجودات افسانه‌ای در داستان‌های اساطیری یونان جزء ترسناک‌ترین، عجیب‌ترین و حیرت‌انگیزترین موجودات تاریخ باستان محسوب می‌شوند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.
مغز زن‌ها زودتر پیر می‌شود یا مغز مردها؟
پژوهش‌ها نشان داده‌اند مغز خانم‌ها به طور متوسط تقریبا سه برابر جوان‌تر از مغز مردهاست (در یک سن). این یافته‌ی علمی می‌تواند توجیه کننده‌ی این باشد که چرا زن‌ها نسبت به مردها، از نظر ذهنی جوان‌تر و هوشیارتر می‌مانند. به گفته‌ی دانشمندان، زن‌ها موفق شده بودند امتیازات بهتری در آزمون‌های عملکرد ادراکی نسبت به مرد‌های همسن خود کسب کنند.
سنگ کلیه؛ علل، روش‌های جلوگیری و درمان آن
سنگ کلیه عموما زمانی در بدن ایجاد می‌شود که حجم زیادی پسماند در بدن وجود داشته باشد، اما مایعات زیادی درون کلیه نباشد. دفع طبیعی سنگ کلیه معمولا با درد زیادی همراه است. برخی زنان حتی مدعی هستند که این درد از زایمان نیز بدتر است.
انواع املت؛ بفرمایید صبحانه لاکچری!
انواع املت جز غذا‌های ملل محسوب می‌شوند که بسیاری از آن‌ها وارد سفره‌های ایرانی نیز شده اند. مواد اولیه آسان و در دسترس برخی املت‌ها شخص را به درست کردن آن تشویق می‌کند. مانند املت اسپانیایی و املت ایتالیایی و املت فرانسوی که مواد اولیه‌ی مشترک و ساده‌ای دارند.
چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی؛ از ولنتاین تا ولنتاین!
در روزگاری که جامعه مجازی و شبکه‌های اجتماعی یکی از ارکان اصلی ارتباط افراد با یکدیگر شده است، ستارگان و چهره‌ها نیز این صفحات را برای ارتباط بهتر با مردم انتخاب کرده اند و با داشتن صفحه در شبکه‌های اجتماعی قصد در ارتباط مستمر و دو طرفه با مردم دارند. این مطلب با گزیده‌ای از این تصاویر در خدمت شماست.
چگونه فرهادی ابهام اخلاقی را به شکل هنری بیان می‌کند؟
اصغر فرهادی، موفق‌ترین کارگردان تاریخ سینمای ایران، شاید علاقه چندانی به سیاست جهانی نداشته باشد، اما سیاست جهانی به او بسیار توجه دارد
مدل ناخن و رنگ لاک در مورد شخصیت شما می‌گویند!
بسیاری افراد دوست دارند با توجه به ویژگی‌های ظاهری، از خصوصیات فردی خود و دیگران آگاه شوند. آیا می‌دانستید با نگاه کردن به ناخن‌ها هم می‌توان در مورد شخصیت هر فرد به نتایج جالبی رسید؟ رنگ لاک و فرم ناخن، برخی از خصوصیات فردی شما را بازگو می‌کند.
اجازه ندهید همسرتان شما را عصبانی کند
هیچکس نمی‌تواند احساسی را به ما تحمیل کند. بله مطمئنا همسرمان می‌تواند کاری کند یا حرفی بزند که ما را کاملا عصبانی و خشمگین کند یا احساس واقعا بدی پیدا کنیم، ولی این چیزی نیست که برایش برنامه ریزی شده باشد؛ بلکه فقط اتفاقی است که روی می‌دهد.
عمده فروشی چیست و چه کاربردی دارد؟
در این مقاله قصد داریم نگاهی کلی به عمده فروشی داشته باشیم و با هم نگاهی به نقش عمده فروشی در بازار بیندازیم. بد نیست پیش از هر چیز به تعریف درستی از عمده فروشی برسیم. به خرید کالا در مقیاس‌های بزرگ (عمدتا از تولید کننده) و فروش آن به مشتریان (خرده فروشان، صنایع و ...) به صورت عمده و قیمت پائین عمده فروشی گفته می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تعامل دانشگاه و جامعه برنامه‌ریزی نیاز دارد؛دستوری نیست-دلیل اثرگذارنبودن پروژه‌های علوم‌انسانی
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با بیان اینکه این نگرش که دانشگاه‌ها تنها در توسعه مرزهای دانش به صورت جزیره‌ای مؤثر باشند، مطرود است، گفت: اگر دانشگاه می‌خواهد بماند، متحول شود و ارتقا یابد، مسیر ناگزیر آن پیوند با جامعه است و اکنون که ۴۰ سال تجربه را پشت سر داریم، باید در این زمینه اولویت‌بندی‌های واقعی را شناسایی و خلاءها و به هم ریختگی‌های روابطی که موجود است را ساماندهی کنیم.
هنرمندان معلول دیر بوشهر6 مقام کسب کردند
بوشهر- ایرنا- رئیس هیات مدیره انجمن معلولان شهرستان دیر استان بوشهر گفت: هنرمندان بازیگر معلول این شهرستان در جشنواره منطقه ای تئاتر مهر آیین خلیج فارس 6 مقام کسب کردند.
آغاز مهلت مجدد ثبت نام آزمون ارشد از امروز
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام مجدد آزمون کارشناسی ارشد از امروز ۲۸ بهمن خبر داد.
فرمانداری مجوز تشییع همسر شریعتی از حسینیه ارشاد را داده بود
تهران- ایرنا- فرماندار تهران اعلام کرد: مجوز تشییع پیکر پوران شریعت رضوی همسر دکتر شریعتی از حسینیه ارشاد صادر شده بود و نیروی انتظامی نیز همکاری لازم را در این زمینه داشته است.
رشد اقتصادی سنگاپور در پایین‌ترین سطح ۲ سال اخیر
رشد اقتصادی آلمان صفر و ایتالیا منفی شد
ناگفته‌های پالیزدار درباره مفاسد اقتصادی
واعظی : تحریم ها را توسط بخش خصوصی دور می زنیم
۳۴ میلیارد دلار، میزان صادارت غیرنفتی کشور در ۹ ماهه امسال
آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار
آمادگی فروشنده‌ها در بازار مسکن
تکمیل طرح های نیمه تمام در اولویت شهرداری ها قرار گیرد
محیط های شهری برای جذب گردشگران نوروزی ساماندهی شوند
51 فقره تسهیلات مستقیم رونق تولید در قزوین پرداخت شد