چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پاسخی به شیطنت سیاه نمایان است

16:48 ۱۴ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 137 0
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پاسخی به شیطنت سیاه نمایان است

تهران – ایرنا – قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دستاوردها وآثار و برکات چهل ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب پاسخی به شیطنت های آمریکا و همه کساینکه به دنبال سیانمایی برای ناکارآمد جلوه دادن نظام و این انقلاب هستند خواهد بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نصرت الله لطفی روز یکشنبه در «نشست کار گروه‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» با تشریح برنامه و اقدمات این ستاد گفت: نخستین جلسه ستاد درآبان ماه 96در دبیرخانه مجلس خبرگان باحضور مقاماتی از سه قوه، مقامات حوزوی، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی و مقامات کشوری و لشگری برگزار شد. در این جلسه بنا شد ستاد مرکزی شورای سیاستگذاری داشته باشیم و یک ستاد اجرایی در قالب کارگروه‌های تخصصی داشته باشیم.
وی افزود: دومین نشست در آبان ماه سال گذشته باهمان ترکیب اعضا تشکیل شد و در آن پیش نویس آیین نامه ابلاغ شد. بعد از آن نیز جلسه‌ای در بهمن ماه در شورای نگهبان تشکیل شد که اولین اقدام براساس نتایج این جلسه، تشکیل ستاد استانی بود.
لطفی بیان کرد: ریاست ستاد‌های استانی به عهده نمایندگان، ولی فقیه در استانهاست، استانداران و ساید مدیران کل استان‌ها در این ستاد عضوند. 21کارگروه نیز در ستاد مرکزی چهلمین سالگرد انقلاب داریم که همه ارگانها، نهادها، ستاد‌ها و همچنین تشکل‌های مردمی مرتبط باموضوع عضو این کارگروه‌ها خواهند بود.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب، اظهار داشت: امروز به دلیل شرایط خاص حاکم برجهان ازجمله ایران ، درحساس‌ترین مقطع تاریخ بشریت قرار گرفته ایم.
وی افزود: امروز دشمنان ما افکار و اندیشه های جوانان و قشر نوجوان ما را با استفاده از ابزارهای گوناگون هدف گرفته و درصدد هستند که ایده ها و باورهای غلط خود را به آنها تلقین کنند چراکه آنها افکار آنها را نشانه گرفته اند.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به خطرات واثرات منفی شیطنت‌های امریکا و دیگر ایادی استبکار بر روی ادیشه و باورهای دیگران ، تصریح کرد: آنها امروز با سیاه‌نمایی خاصی و با هدف زیرسؤال بردن کارآمدی نظام دینی حرکت کرده و تلاش م یکنند که این نظام و دستاوردهای آن را بی اثر و ناکارآمد جلوه دهند.
لطفی تاکید کرد: امسال و در بهار آزادی همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی باید نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را با شکوهتر از هر سال و در پاسخی به یاوه گویی ها و شیطنت و توطئه های دشمنان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی برگزار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با نگاهی گذرا به واژه وعدد چهل، این عدد دراسلام به عنوان مبنای بلوغ وتکامل است به این مناسبت این ستاد در قالب کارگروه‌هایی برنامه های متنوعی را مد نظر خواهد داشت.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد که این ستاد و شورا با هماهنگی همه دستگاههای حاضر سه برنامه تبیین دستاوردهای انقلاب، تبیین کارنامه چهل ساله جمهوری اسلامی و شناسایی، احصا و پاسخ به شبهات در همه عرصه‌ها را مدنظر داشته و دنبال خواهد کرد.
لطفی همچنین درادامه به سه رهنمود رهبر معظم انقلاب در خصوص نکوداشت چهلمین ساللگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: معظم له فرمودند؛ «آنچه می‌خواهید به جامعه ارائه کنید، باید منطقی، مستدل و باورپذیرباشد. کارکرد شما نباید به ایام خاص محدود باشد و لازم است از ابزارهنر در این راه استفاده کنید».
وی اظهارداشت : ما باید یک سال از فجر96 تا فجر97 را به عنوان سالگرد ببینیم که خروجی آن تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلاب اسلامی با حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن 97 باشد.
لطفی یادآور شد: همایشی کشوری را در نیمه دوم مردادماه سال جاری برای اعلام فعالیت های رسمی و ارائه فعالیت هایمان به جامعه برگزارخواهیم کرد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین یادآور شد: از روز‌های نخستین مهرماه سال جاری نیز همه بخش‌ها و کارگروه‌های ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، سلسله نشست‌ها و تبلیغات میدانی خود را آغاز خواهند کرد.
لطفی تصریح کرد: بطور یقین اقدامات ما درستاد، در مقطع تاریخی حساس کنونی، پاسخ محکمی به شیطنت‌های آمریکای جهان خواروکسانی است که به دنبال زیرسوال بردن کارآمدی نظام دینی جمهوری اسلامی ایران هستند، خواهد بود.
وی تاکید کرد: اگرآمریکا ادعای براندازی نظام درچهل سالگی انقلاب را دارد در مواجهه با آن، در برنامه‌ها و اقدامات خود در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، بصیرت افزایی و معرفت بخشی به اقشار مختلف را در دستور کار داریم.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: فجر 96تا 97 را باید به عنوان سالگرد انقلاب ببینیم که خرو جی آن تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلاب باحضور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در دهه فجر خواهد بود.

** با فهرست توطئه ها وخیانتهای آمریکا علیه ایران یک کتاب می توان نوشت
در ادامه این مراسم رئیس کارگروه تخصصی سپاه و بسیج نیز با ارائه گزارشی از روند کارها و فعالیت ها توسط این نهادها ، گفت: هیچ انقلابی با آرمان‌های خود به چهل سالگی نرسیده و این تنها اختصاص به انقلاب اسلامی ایران دارد.
محمدرضا نقدی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی درسال‌های اخیربیش از 15 پیروزی بزرگ داشته است، اظهار داشت: باید با افتخاردستاورد‌ها وعظمت انقلاب اسلامی ایران را به همگان معرفی و تبیین کنیم.
وی یادآورشد: این معرفی و تبیین نباید فقط مختص دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی باشد بلکه باید در طول سال تداوم داشته باشد.
رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفان تاکید کرد: هم اکنون گویی قدری درعرصه رسانه‌ای با شرمندگی از دستاورد‌های انقلاب سخن می‌گوییم، در حالیکه باید ازابزاررسانه دراین زمینه به صورت جدی‌ترو فعال ترازگذشته درجهت معرفی انقلاب و دستاوردها وآثار و برکاتش سخن گفته و معرفی کنیم.
سردارنقدی به توطئه ها وخیانت های آمریکا وایادی استبکارعلیه جمهوری اسلامی طی چندین سال گذشته اشاره کرد و گفت: تنها با فهرست این توطئه ها و خیانتها می توان یک کتاب قطور نوشت.
وی درادامه سخنان خود، گسترده ترشدن نگاه به ابعاد بین المللی موضوع چهلمین سالگرد نکوداشت انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرارداد وگفت: هدف گذاری خود از معرفی و تبیین دستاوردهای انقلاب ایران را نباید معطوف به ده فجر وآن ایام کرد بلکه باید در طول سال بسط و گسترش داد.
نشست کارگروه‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» روز یکشنبه با حضورآیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان، نصرت‌الله لطفی، قائم مقام شورا و برخی از معاونین وزرا و نماینگان وزارتخانه ها و دستگاه‌های اجرایی کشور در محل این شورا برگزارشد.
در ادامه این نشست نمایندگان دستگاههای اجرایی کشور نیز با ارائه گزارشی از روند انجام کارها، برنامه ها و اقدامات آتی خود را برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کردند.
فراهنگ ** 1355 **1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

ویزای کار مربی استقلال دردسرساز شد
مربی تیم فوتبال استقلال به هنگام ورود به ایران با مشکلاتی دست به گریبان شد.
چشمی در استقلال ماندنی شد
سرپرست باشگاه استقلال از حضور روزبه چشمی برای فصل آینده در این تیم خبر داد.
سکوت اوزیل درباره ملاقات با اردوغان شکسته شد
ستاره ترک تبار تیم ملی آلمان اعلام کرد تنها به دلیل احترام به سرزمین مادری‌اش با رییس جمهور ترکیه دیدار کرده است.
بدنساز پیشین بایرن‌مونیخ در استقلال می‌ماند
مربی بدنساز پیشین بایرن‌مونیخ که در تمرینات بدنسازی تمرین‌های پیش‌فصل استقلال را برعهده داشت، در این تیم می‌ماند و قراردادش را نهایی می‌کند.
زمان سوپرجام اسپانیا مشخص شد
فدراسیون فوتبال اسپانیا جزئیات مصاف قهرمان دوگانه فوتبال این کشور در فصل گذشته و نایب قهرمان کوپا دل ری را اعلام کرد.
بیل به دلایلی عجیب مراسم ازدواجش را لغو کرد!
ستاره ولزی رئال مادرید به خاطر اتفاقی غیرمنتظره، مراسم ازدواج خود را لغو کرد.
زلاتان در قامت رئیس جمهور آمریکا!
صحبت‌های زلاتان ایبراهیموویچ درباره اینکه می توانست پیش از این رئیس جمهور شود، سوژه رسانه‌ها شده است.
باقری: نگران نیمکت ضعیف‌مان هستیم
مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنانی که رفتند به آینده خود فکر کردند، اما با جدایی‌شان نیمکت پرسپولیس ضعیف شد.
دایی: اگر تیمی خودرو می‌داد، شما آنجا بودید!
مربی سایپا به اظهارات مربی سپاهان علیه او پاسخ داد و اوضاع این باشگاه اصفهانی را برای رسیدن به قهرمانی لیگ برتر مساعد دانست.
لیونل مسی؛ مجازات بزرگ جدایی رونالدو!
با جدایی کریستیانو رونالدو، فلورنتینو پرز بزرگترین ضربه ممکن را به رئال مادرید زد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گزارشی از حضور کاروان‌های زیر سایه خورشید در ۲۰۰۰ نقطه در سه قاره جهان
در دهه کرامت که از ولادت حضرت معصومه (س) هم‌زمان با اولین روز ماه ذی‌قعده آغاز می‌شود و تا یازدهم این ماه و با ولادت حضرت رضا (ع) ادامه می‌یابد، دل‌های همه عاشقان و دلدادگان به کریمان اهل‌بیت (ع) غرق در شادی سرور می‌شود.
نفس خودروسازان به شماره افتاد-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 31 تیر 97 را در اینجا مشاهده کنید.
افزایش تنش ها میان اوکراین و روسیه
مسکو- ایرنا- دامنه اختلافات میان روسیه و اوکراین که از سال 2014 در پی روی کار آمدن دولتی غربگرا در اوکراین و الحاق کریمه به روسیه آغاز شد، هر روز بیشتر می شود و اوکراین در سیاست فاصله گیری از روسیه و همگرایی با غرب اقدامات خود را تشدید کرده است.
حریق گسترده در ساختمان ۲۰ طبقه شهرک راه آهن
تهران- معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران از وقوع حریق گسترده در ساختمان ۲۰ طبقه شهرک راه آهن خبر داد.
گرمای هوا تغییر ساعت کاری ادارات مازندران را ماندگار کرد
ساری - ایرنا - تداوم گرمای هوا در مازندران سبب شده است تا استانداری با انتشار اطلاعیه ای اعلام کند که تغییر ساعات کار ادارات این استان در ماه مرداد نیز ادامه خواهد یافت .
کاروان زیرسایه خورشید در میان استقبال مردم وارد مهریز شد
استاندار آذربایجان غربی شهادت پاسداران در مریوان راتسلیت گفت
بازرسان خانه مطبوعات خراسان مشخص شدند
برگزیدگان جشنواره کتاب سال رضوی تجلیل شدند
200سوادآموز خراسان شمالی کار با رایانه را فرا می گیرند
هنرمندان دشتی بوشهر تجلیل شدند
20 خانه تاریخی در سبزوار شناسایی شد
مبلغان زیبایی کلام امام رضا (ع) را به عموم جوامع برسانند
78 مدرسه مناطق زلزله زده در حال ساخت و تعمیر است
پوستین دوزی هنری از رونق افتاده