چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پاسخی به شیطنت سیاه نمایان است

16:48 ۱۲۷ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 386 0
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پاسخی به شیطنت سیاه نمایان است

تهران – ایرنا – قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دستاوردها وآثار و برکات چهل ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب پاسخی به شیطنت های آمریکا و همه کساینکه به دنبال سیانمایی برای ناکارآمد جلوه دادن نظام و این انقلاب هستند خواهد بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نصرت الله لطفی روز یکشنبه در «نشست کار گروه‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» با تشریح برنامه و اقدمات این ستاد گفت: نخستین جلسه ستاد درآبان ماه 96در دبیرخانه مجلس خبرگان باحضور مقاماتی از سه قوه، مقامات حوزوی، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی و مقامات کشوری و لشگری برگزار شد. در این جلسه بنا شد ستاد مرکزی شورای سیاستگذاری داشته باشیم و یک ستاد اجرایی در قالب کارگروه‌های تخصصی داشته باشیم.
وی افزود: دومین نشست در آبان ماه سال گذشته باهمان ترکیب اعضا تشکیل شد و در آن پیش نویس آیین نامه ابلاغ شد. بعد از آن نیز جلسه‌ای در بهمن ماه در شورای نگهبان تشکیل شد که اولین اقدام براساس نتایج این جلسه، تشکیل ستاد استانی بود.
لطفی بیان کرد: ریاست ستاد‌های استانی به عهده نمایندگان، ولی فقیه در استانهاست، استانداران و ساید مدیران کل استان‌ها در این ستاد عضوند. 21کارگروه نیز در ستاد مرکزی چهلمین سالگرد انقلاب داریم که همه ارگانها، نهادها، ستاد‌ها و همچنین تشکل‌های مردمی مرتبط باموضوع عضو این کارگروه‌ها خواهند بود.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب، اظهار داشت: امروز به دلیل شرایط خاص حاکم برجهان ازجمله ایران ، درحساس‌ترین مقطع تاریخ بشریت قرار گرفته ایم.
وی افزود: امروز دشمنان ما افکار و اندیشه های جوانان و قشر نوجوان ما را با استفاده از ابزارهای گوناگون هدف گرفته و درصدد هستند که ایده ها و باورهای غلط خود را به آنها تلقین کنند چراکه آنها افکار آنها را نشانه گرفته اند.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به خطرات واثرات منفی شیطنت‌های امریکا و دیگر ایادی استبکار بر روی ادیشه و باورهای دیگران ، تصریح کرد: آنها امروز با سیاه‌نمایی خاصی و با هدف زیرسؤال بردن کارآمدی نظام دینی حرکت کرده و تلاش م یکنند که این نظام و دستاوردهای آن را بی اثر و ناکارآمد جلوه دهند.
لطفی تاکید کرد: امسال و در بهار آزادی همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی باید نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را با شکوهتر از هر سال و در پاسخی به یاوه گویی ها و شیطنت و توطئه های دشمنان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی برگزار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با نگاهی گذرا به واژه وعدد چهل، این عدد دراسلام به عنوان مبنای بلوغ وتکامل است به این مناسبت این ستاد در قالب کارگروه‌هایی برنامه های متنوعی را مد نظر خواهد داشت.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد که این ستاد و شورا با هماهنگی همه دستگاههای حاضر سه برنامه تبیین دستاوردهای انقلاب، تبیین کارنامه چهل ساله جمهوری اسلامی و شناسایی، احصا و پاسخ به شبهات در همه عرصه‌ها را مدنظر داشته و دنبال خواهد کرد.
لطفی همچنین درادامه به سه رهنمود رهبر معظم انقلاب در خصوص نکوداشت چهلمین ساللگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: معظم له فرمودند؛ «آنچه می‌خواهید به جامعه ارائه کنید، باید منطقی، مستدل و باورپذیرباشد. کارکرد شما نباید به ایام خاص محدود باشد و لازم است از ابزارهنر در این راه استفاده کنید».
وی اظهارداشت : ما باید یک سال از فجر96 تا فجر97 را به عنوان سالگرد ببینیم که خروجی آن تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلاب اسلامی با حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن 97 باشد.
لطفی یادآور شد: همایشی کشوری را در نیمه دوم مردادماه سال جاری برای اعلام فعالیت های رسمی و ارائه فعالیت هایمان به جامعه برگزارخواهیم کرد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین یادآور شد: از روز‌های نخستین مهرماه سال جاری نیز همه بخش‌ها و کارگروه‌های ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، سلسله نشست‌ها و تبلیغات میدانی خود را آغاز خواهند کرد.
لطفی تصریح کرد: بطور یقین اقدامات ما درستاد، در مقطع تاریخی حساس کنونی، پاسخ محکمی به شیطنت‌های آمریکای جهان خواروکسانی است که به دنبال زیرسوال بردن کارآمدی نظام دینی جمهوری اسلامی ایران هستند، خواهد بود.
وی تاکید کرد: اگرآمریکا ادعای براندازی نظام درچهل سالگی انقلاب را دارد در مواجهه با آن، در برنامه‌ها و اقدامات خود در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، بصیرت افزایی و معرفت بخشی به اقشار مختلف را در دستور کار داریم.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: فجر 96تا 97 را باید به عنوان سالگرد انقلاب ببینیم که خرو جی آن تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلاب باحضور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در دهه فجر خواهد بود.

** با فهرست توطئه ها وخیانتهای آمریکا علیه ایران یک کتاب می توان نوشت
در ادامه این مراسم رئیس کارگروه تخصصی سپاه و بسیج نیز با ارائه گزارشی از روند کارها و فعالیت ها توسط این نهادها ، گفت: هیچ انقلابی با آرمان‌های خود به چهل سالگی نرسیده و این تنها اختصاص به انقلاب اسلامی ایران دارد.
محمدرضا نقدی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی درسال‌های اخیربیش از 15 پیروزی بزرگ داشته است، اظهار داشت: باید با افتخاردستاورد‌ها وعظمت انقلاب اسلامی ایران را به همگان معرفی و تبیین کنیم.
وی یادآورشد: این معرفی و تبیین نباید فقط مختص دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی باشد بلکه باید در طول سال تداوم داشته باشد.
رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفان تاکید کرد: هم اکنون گویی قدری درعرصه رسانه‌ای با شرمندگی از دستاورد‌های انقلاب سخن می‌گوییم، در حالیکه باید ازابزاررسانه دراین زمینه به صورت جدی‌ترو فعال ترازگذشته درجهت معرفی انقلاب و دستاوردها وآثار و برکاتش سخن گفته و معرفی کنیم.
سردارنقدی به توطئه ها وخیانت های آمریکا وایادی استبکارعلیه جمهوری اسلامی طی چندین سال گذشته اشاره کرد و گفت: تنها با فهرست این توطئه ها و خیانتها می توان یک کتاب قطور نوشت.
وی درادامه سخنان خود، گسترده ترشدن نگاه به ابعاد بین المللی موضوع چهلمین سالگرد نکوداشت انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرارداد وگفت: هدف گذاری خود از معرفی و تبیین دستاوردهای انقلاب ایران را نباید معطوف به ده فجر وآن ایام کرد بلکه باید در طول سال بسط و گسترش داد.
نشست کارگروه‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» روز یکشنبه با حضورآیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان، نصرت‌الله لطفی، قائم مقام شورا و برخی از معاونین وزرا و نماینگان وزارتخانه ها و دستگاه‌های اجرایی کشور در محل این شورا برگزارشد.
در ادامه این نشست نمایندگان دستگاههای اجرایی کشور نیز با ارائه گزارشی از روند انجام کارها، برنامه ها و اقدامات آتی خود را برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کردند.
فراهنگ ** 1355 **1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مدال نقره آسیا بر گردن صادق کلهر
ملی‌پوش پارااسکی ایران در رقابت‌های کاپ آسیا مدال نقره را به گردن آویخت.
پیروزی شیمیدر در بازی معوقه
تیم شیمیدر تهران در بازی معوقه از هفته سوم لیگ برتر بسکتبال مقابل حریف خود به پیروزی رسید.
کی‌روش و همه ملی پوشان ممنوع المصاحبه شدند
رئیس فدراسیون فوتبال، گفت:به ورزشکاران فوتبال ساحلی تبریک می‌گویم خوش درخشیدند و اتفاق بزرگی را رقم زدند.
بیرانوند در تمرین تیم ملی کتک خورد!
تمرین امروز تیم ملی فوتبال در شرایطی زیر باران برگزار شد که رئیس فدراسیون فوتبال هم نظاره‌گر تمرین تاکتیکی ملی‌پوشان بود.
منشا نیم‌فصل به عربستان می‌رود
شنیدیم گادوین منشا که تا پایان فصل با پرسپولیس قرارداد دارد بعد از اتمام نیم‌فصل اول لیگ برتر به یک تیم عربستانی خواهد رفت.
جایزه بهترین بازیکن فصل به مسی اهدا شد
جایزه بهترین بازیکن فصل به فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا اهدا شد.
نقش حاجیلو در استقلال چیست؟
سرپرست تیم فوتبال استقلال عملا نقشی در این تیم ندارد.
زمان بازی پرسپولیس و پیکان اعلام شد
کمیته مسابقات زمان دیدار دو تیم پرسپولیس و پیکان را اعلام کرد.
مدیران چه برنامه‌ای برای تمدید قرارداد برانکو دارند؟
پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ همچنان روی دور موفقیت قرار دارد و اکنون هواداران این تیم خواهان ادامه همکاری طرفین برای موفقیت‌های بیشتر هستند.
از رفتن بیرانوند تا حسینی!
دروازه بان ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس که در ابتدای لیگ هجدهم قصد جدایی از این تیم را داشت به احتمال زیاد نیم فصل به تیم دیگری خواهد رفت تا معادلات دروازه‌ها بهم بریزد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چرا به محسن ابراهیم زاده رسیدیم؟!
بعد از ۱۹ سال قرار بود فینال معتبرترین تورنمنت باشگاهی قاره آسیا در تهران برگزار شود، ورزشگاه آزادی پس از تلخی شکست استقلال مقابل جوبیلو ایواتا ژاپن می‌خواست جشن سرخ رنگی بگیرد برای پرسپولیس تا شاید از دیگر تیم ژاپنی انتقام بگیرد و بعد از ۲۵ سال، جام قهرمانی را نصیب تیمی ایرانی کند.
چهارمین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی در تهران گشایش یافت
تهران- ایرنا- چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمود حجتی وزیر کشاورزی امروز ( دوشنبه) در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران گشایش یافت.
واکنش سخنگوی شورا به خبر رد دو گزینه شهرداری تهران
سخنگوی شورای شهر تهران به شایعات منتشره در خصوص رد صلاحیت دو گزینه نهایی شهرداری تهران واکنش نشان داد.
ژن های خوب در زیر مجموعه وزارت کار- در شستا چه می گذرد؟
برنامه پایش شب گذشته که با موضوع بررسی لیست اعضای هیئت مدیره منتشر شده از سوی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به روی آنتن شبکه یک رفت، به تفکیک اسامی مدیران دو و سه شغله زیر مجموعه وزارت کار را منتشر کرد.
کتاب 'بنیادهای دستور گویش دشتی' رونمایی شد
اجرای برنامه‌های هفته وحدت همراه با نوآوری باشد
وقف های جدید به ارزش 21 میلیارد تومان ثبت رسید
40 هزار بسته لوازم تحریر در طرح مهر تحصیلی توزیع شد
افزایش تعرفه ها به صنعت گردشگری قم ضربه می زند
40 هزار بسته لوازم تحریر در طرح مهر تحصیلی توزیع شد
بیش از 70 عنوان برنامه هفته کتاب در شهرری اجرا می شود
600 دانش اموز بوکانی به اردوی راهیان نور اعزام شدند
15 میلیارد ریال به ساخت کتابخانه عمومی در سبزوار اختصاص یافت
نمایشگاه عکس «اسناد تاریخی همکاری ایران و سازمان ملل» در تبریز افتتاح شد