چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پاسخی به شیطنت سیاه نمایان است

16:48 ۷۷ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 314 0
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پاسخی به شیطنت سیاه نمایان است

تهران – ایرنا – قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دستاوردها وآثار و برکات چهل ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب پاسخی به شیطنت های آمریکا و همه کساینکه به دنبال سیانمایی برای ناکارآمد جلوه دادن نظام و این انقلاب هستند خواهد بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نصرت الله لطفی روز یکشنبه در «نشست کار گروه‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» با تشریح برنامه و اقدمات این ستاد گفت: نخستین جلسه ستاد درآبان ماه 96در دبیرخانه مجلس خبرگان باحضور مقاماتی از سه قوه، مقامات حوزوی، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی و مقامات کشوری و لشگری برگزار شد. در این جلسه بنا شد ستاد مرکزی شورای سیاستگذاری داشته باشیم و یک ستاد اجرایی در قالب کارگروه‌های تخصصی داشته باشیم.
وی افزود: دومین نشست در آبان ماه سال گذشته باهمان ترکیب اعضا تشکیل شد و در آن پیش نویس آیین نامه ابلاغ شد. بعد از آن نیز جلسه‌ای در بهمن ماه در شورای نگهبان تشکیل شد که اولین اقدام براساس نتایج این جلسه، تشکیل ستاد استانی بود.
لطفی بیان کرد: ریاست ستاد‌های استانی به عهده نمایندگان، ولی فقیه در استانهاست، استانداران و ساید مدیران کل استان‌ها در این ستاد عضوند. 21کارگروه نیز در ستاد مرکزی چهلمین سالگرد انقلاب داریم که همه ارگانها، نهادها، ستاد‌ها و همچنین تشکل‌های مردمی مرتبط باموضوع عضو این کارگروه‌ها خواهند بود.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب، اظهار داشت: امروز به دلیل شرایط خاص حاکم برجهان ازجمله ایران ، درحساس‌ترین مقطع تاریخ بشریت قرار گرفته ایم.
وی افزود: امروز دشمنان ما افکار و اندیشه های جوانان و قشر نوجوان ما را با استفاده از ابزارهای گوناگون هدف گرفته و درصدد هستند که ایده ها و باورهای غلط خود را به آنها تلقین کنند چراکه آنها افکار آنها را نشانه گرفته اند.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به خطرات واثرات منفی شیطنت‌های امریکا و دیگر ایادی استبکار بر روی ادیشه و باورهای دیگران ، تصریح کرد: آنها امروز با سیاه‌نمایی خاصی و با هدف زیرسؤال بردن کارآمدی نظام دینی حرکت کرده و تلاش م یکنند که این نظام و دستاوردهای آن را بی اثر و ناکارآمد جلوه دهند.
لطفی تاکید کرد: امسال و در بهار آزادی همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی باید نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را با شکوهتر از هر سال و در پاسخی به یاوه گویی ها و شیطنت و توطئه های دشمنان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی برگزار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با نگاهی گذرا به واژه وعدد چهل، این عدد دراسلام به عنوان مبنای بلوغ وتکامل است به این مناسبت این ستاد در قالب کارگروه‌هایی برنامه های متنوعی را مد نظر خواهد داشت.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد که این ستاد و شورا با هماهنگی همه دستگاههای حاضر سه برنامه تبیین دستاوردهای انقلاب، تبیین کارنامه چهل ساله جمهوری اسلامی و شناسایی، احصا و پاسخ به شبهات در همه عرصه‌ها را مدنظر داشته و دنبال خواهد کرد.
لطفی همچنین درادامه به سه رهنمود رهبر معظم انقلاب در خصوص نکوداشت چهلمین ساللگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: معظم له فرمودند؛ «آنچه می‌خواهید به جامعه ارائه کنید، باید منطقی، مستدل و باورپذیرباشد. کارکرد شما نباید به ایام خاص محدود باشد و لازم است از ابزارهنر در این راه استفاده کنید».
وی اظهارداشت : ما باید یک سال از فجر96 تا فجر97 را به عنوان سالگرد ببینیم که خروجی آن تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلاب اسلامی با حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن 97 باشد.
لطفی یادآور شد: همایشی کشوری را در نیمه دوم مردادماه سال جاری برای اعلام فعالیت های رسمی و ارائه فعالیت هایمان به جامعه برگزارخواهیم کرد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین یادآور شد: از روز‌های نخستین مهرماه سال جاری نیز همه بخش‌ها و کارگروه‌های ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، سلسله نشست‌ها و تبلیغات میدانی خود را آغاز خواهند کرد.
لطفی تصریح کرد: بطور یقین اقدامات ما درستاد، در مقطع تاریخی حساس کنونی، پاسخ محکمی به شیطنت‌های آمریکای جهان خواروکسانی است که به دنبال زیرسوال بردن کارآمدی نظام دینی جمهوری اسلامی ایران هستند، خواهد بود.
وی تاکید کرد: اگرآمریکا ادعای براندازی نظام درچهل سالگی انقلاب را دارد در مواجهه با آن، در برنامه‌ها و اقدامات خود در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، بصیرت افزایی و معرفت بخشی به اقشار مختلف را در دستور کار داریم.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: فجر 96تا 97 را باید به عنوان سالگرد انقلاب ببینیم که خرو جی آن تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلاب باحضور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در دهه فجر خواهد بود.

** با فهرست توطئه ها وخیانتهای آمریکا علیه ایران یک کتاب می توان نوشت
در ادامه این مراسم رئیس کارگروه تخصصی سپاه و بسیج نیز با ارائه گزارشی از روند کارها و فعالیت ها توسط این نهادها ، گفت: هیچ انقلابی با آرمان‌های خود به چهل سالگی نرسیده و این تنها اختصاص به انقلاب اسلامی ایران دارد.
محمدرضا نقدی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی درسال‌های اخیربیش از 15 پیروزی بزرگ داشته است، اظهار داشت: باید با افتخاردستاورد‌ها وعظمت انقلاب اسلامی ایران را به همگان معرفی و تبیین کنیم.
وی یادآورشد: این معرفی و تبیین نباید فقط مختص دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی باشد بلکه باید در طول سال تداوم داشته باشد.
رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفان تاکید کرد: هم اکنون گویی قدری درعرصه رسانه‌ای با شرمندگی از دستاورد‌های انقلاب سخن می‌گوییم، در حالیکه باید ازابزاررسانه دراین زمینه به صورت جدی‌ترو فعال ترازگذشته درجهت معرفی انقلاب و دستاوردها وآثار و برکاتش سخن گفته و معرفی کنیم.
سردارنقدی به توطئه ها وخیانت های آمریکا وایادی استبکارعلیه جمهوری اسلامی طی چندین سال گذشته اشاره کرد و گفت: تنها با فهرست این توطئه ها و خیانتها می توان یک کتاب قطور نوشت.
وی درادامه سخنان خود، گسترده ترشدن نگاه به ابعاد بین المللی موضوع چهلمین سالگرد نکوداشت انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرارداد وگفت: هدف گذاری خود از معرفی و تبیین دستاوردهای انقلاب ایران را نباید معطوف به ده فجر وآن ایام کرد بلکه باید در طول سال بسط و گسترش داد.
نشست کارگروه‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» روز یکشنبه با حضورآیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان، نصرت‌الله لطفی، قائم مقام شورا و برخی از معاونین وزرا و نماینگان وزارتخانه ها و دستگاه‌های اجرایی کشور در محل این شورا برگزارشد.
در ادامه این نشست نمایندگان دستگاههای اجرایی کشور نیز با ارائه گزارشی از روند انجام کارها، برنامه ها و اقدامات آتی خود را برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کردند.
فراهنگ ** 1355 **1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شاگردان کولاکوویچ سیزدهم شدند
در پایان دور دوم رقابت های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ شش تیم راه یافته به دور سوم مشخص شدند و تیم‌ ملی ایران‌ هم با حذف در این مرحله در رده سیزدهم قرار گرفت.
امری و نارضایتی علیرغم برتری برابر اورتون
اونای امری، سرمربی آرسنال علیرغم برتری برابر اورتون به طور کامل از عملکرد تیمش راضی نیست.
قنبرپور: مشکلی با برانکو ندارم
مصطفی قنبرپور مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت که تیم فوتبال سپیدرود در دیدار مقابل پرسپولیس، همه روزنه‌ها را بسته بود.
آژاکس مقابل آیندهوون له شد!
آیندهوون در ادامه نتایج فوق العاده خود در اردیویسه، موفق شد با 3 گل آژاکس را مغلوب کند.
عالیشاه: بازی با سپیدرود گره خورده بود
امید عالیشاه هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: متأسفانه بازی‌مان مقابل سپیدرود گره خورده بود، اما خدا شکر در دقیقه ۹۰ توانستیم سه امتیاز بازی را بگیرم.
شصتمین بُرد پرسپولیسِ برانکو در لیگ برتر
پیروزی مقابل سپیدرود شصتمین پیروزی سرخ ها با هدایت برانکو ایوانکوویچ در مسابقات لیگ برتر بود.
انصاری: مقابل سپیدرود حق به حقدار رسید
محمد انصاری گفت که تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار برابر سپیدرود رشت موقعیت‌های زیادی داشت و در نهایت به آنچه که شایسته آن بود،‌ رسید.
پیروزی بانوی پیر در شب گلزنی رونالدو
شاگردان آلگری در دیداری خارج از خانه مقابل فروزینونه با گل رونالدو به 3 امتیاز بازی دست یافتند.
خیرونا ترمز بارسلونا را در نیوکمپ کشید
بارسلونا با تساوی مقابل خیرونا اولین امتیاز فصل را از دست داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شاگردان کولاکوویچ سیزدهم شدند
در پایان دور دوم رقابت های والیبال قهرمانی جهان ۲۰۱۸ شش تیم راه یافته به دور سوم مشخص شدند و تیم‌ ملی ایران‌ هم با حذف در این مرحله در رده سیزدهم قرار گرفت.
پیروزی بانوی پیر در شب گلزنی رونالدو
شاگردان آلگری در دیداری خارج از خانه مقابل فروزینونه با گل رونالدو به 3 امتیاز بازی دست یافتند.
خیرونا ترمز بارسلونا را در نیوکمپ کشید
بارسلونا با تساوی مقابل خیرونا اولین امتیاز فصل را از دست داد.
رونالدو؛ غایب بزرگ مراسم بهترین‌های فیفا
رونالدو که در مراسم بهترین های سال یوفا شرکت نکرده بود، در مراسم The Best فیفا نیز غایب خواهد بود.
تروریست ها قادر نیستند وحدت ملت ایران را خدشه دار کنند
تشییع شهدای ترور فردا در باغملک برگزار می‌شود
یادواره 6 شهید سرافراز روستای چشمه خوی برگزار شد
ایران، دانش آموزانی دانا و توانمند می خواهد
تنها مرکز یادگیری محلی خراسان شمالی خصوصی می شود
والدین آشخانه ای خواستار جداسازی دانش آموزان 2  مدرسه شدند
شب شعر و خاطره 'راویان حماسه' در زاهدان برگزار شد
ادارات و مدارس خوزستان دوشنبه تعطیل اعلام شد
پنج درصد دانش آموزان لرستانی عضو کانون پرورش فکری هستند
فداکاری شهدا الگویی بی‌نظیر برای جهان اسلام است