چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پاسخی به شیطنت سیاه نمایان است

16:48 ۱۹۹ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 495 0
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب پاسخی به شیطنت سیاه نمایان است

تهران – ایرنا – قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دستاوردها وآثار و برکات چهل ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نکوداشت چهلمین سالگرد انقلاب پاسخی به شیطنت های آمریکا و همه کساینکه به دنبال سیانمایی برای ناکارآمد جلوه دادن نظام و این انقلاب هستند خواهد بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نصرت الله لطفی روز یکشنبه در «نشست کار گروه‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» با تشریح برنامه و اقدمات این ستاد گفت: نخستین جلسه ستاد درآبان ماه 96در دبیرخانه مجلس خبرگان باحضور مقاماتی از سه قوه، مقامات حوزوی، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی و مقامات کشوری و لشگری برگزار شد. در این جلسه بنا شد ستاد مرکزی شورای سیاستگذاری داشته باشیم و یک ستاد اجرایی در قالب کارگروه‌های تخصصی داشته باشیم.
وی افزود: دومین نشست در آبان ماه سال گذشته باهمان ترکیب اعضا تشکیل شد و در آن پیش نویس آیین نامه ابلاغ شد. بعد از آن نیز جلسه‌ای در بهمن ماه در شورای نگهبان تشکیل شد که اولین اقدام براساس نتایج این جلسه، تشکیل ستاد استانی بود.
لطفی بیان کرد: ریاست ستاد‌های استانی به عهده نمایندگان، ولی فقیه در استانهاست، استانداران و ساید مدیران کل استان‌ها در این ستاد عضوند. 21کارگروه نیز در ستاد مرکزی چهلمین سالگرد انقلاب داریم که همه ارگانها، نهادها، ستاد‌ها و همچنین تشکل‌های مردمی مرتبط باموضوع عضو این کارگروه‌ها خواهند بود.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب، اظهار داشت: امروز به دلیل شرایط خاص حاکم برجهان ازجمله ایران ، درحساس‌ترین مقطع تاریخ بشریت قرار گرفته ایم.
وی افزود: امروز دشمنان ما افکار و اندیشه های جوانان و قشر نوجوان ما را با استفاده از ابزارهای گوناگون هدف گرفته و درصدد هستند که ایده ها و باورهای غلط خود را به آنها تلقین کنند چراکه آنها افکار آنها را نشانه گرفته اند.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به خطرات واثرات منفی شیطنت‌های امریکا و دیگر ایادی استبکار بر روی ادیشه و باورهای دیگران ، تصریح کرد: آنها امروز با سیاه‌نمایی خاصی و با هدف زیرسؤال بردن کارآمدی نظام دینی حرکت کرده و تلاش م یکنند که این نظام و دستاوردهای آن را بی اثر و ناکارآمد جلوه دهند.
لطفی تاکید کرد: امسال و در بهار آزادی همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی باید نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را با شکوهتر از هر سال و در پاسخی به یاوه گویی ها و شیطنت و توطئه های دشمنان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی برگزار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با نگاهی گذرا به واژه وعدد چهل، این عدد دراسلام به عنوان مبنای بلوغ وتکامل است به این مناسبت این ستاد در قالب کارگروه‌هایی برنامه های متنوعی را مد نظر خواهد داشت.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد که این ستاد و شورا با هماهنگی همه دستگاههای حاضر سه برنامه تبیین دستاوردهای انقلاب، تبیین کارنامه چهل ساله جمهوری اسلامی و شناسایی، احصا و پاسخ به شبهات در همه عرصه‌ها را مدنظر داشته و دنبال خواهد کرد.
لطفی همچنین درادامه به سه رهنمود رهبر معظم انقلاب در خصوص نکوداشت چهلمین ساللگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: معظم له فرمودند؛ «آنچه می‌خواهید به جامعه ارائه کنید، باید منطقی، مستدل و باورپذیرباشد. کارکرد شما نباید به ایام خاص محدود باشد و لازم است از ابزارهنر در این راه استفاده کنید».
وی اظهارداشت : ما باید یک سال از فجر96 تا فجر97 را به عنوان سالگرد ببینیم که خروجی آن تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلاب اسلامی با حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن 97 باشد.
لطفی یادآور شد: همایشی کشوری را در نیمه دوم مردادماه سال جاری برای اعلام فعالیت های رسمی و ارائه فعالیت هایمان به جامعه برگزارخواهیم کرد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین یادآور شد: از روز‌های نخستین مهرماه سال جاری نیز همه بخش‌ها و کارگروه‌های ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، سلسله نشست‌ها و تبلیغات میدانی خود را آغاز خواهند کرد.
لطفی تصریح کرد: بطور یقین اقدامات ما درستاد، در مقطع تاریخی حساس کنونی، پاسخ محکمی به شیطنت‌های آمریکای جهان خواروکسانی است که به دنبال زیرسوال بردن کارآمدی نظام دینی جمهوری اسلامی ایران هستند، خواهد بود.
وی تاکید کرد: اگرآمریکا ادعای براندازی نظام درچهل سالگی انقلاب را دارد در مواجهه با آن، در برنامه‌ها و اقدامات خود در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، بصیرت افزایی و معرفت بخشی به اقشار مختلف را در دستور کار داریم.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: فجر 96تا 97 را باید به عنوان سالگرد انقلاب ببینیم که خرو جی آن تجدید بیعت مردم با آرمان‌های انقلاب باحضور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در دهه فجر خواهد بود.

** با فهرست توطئه ها وخیانتهای آمریکا علیه ایران یک کتاب می توان نوشت
در ادامه این مراسم رئیس کارگروه تخصصی سپاه و بسیج نیز با ارائه گزارشی از روند کارها و فعالیت ها توسط این نهادها ، گفت: هیچ انقلابی با آرمان‌های خود به چهل سالگی نرسیده و این تنها اختصاص به انقلاب اسلامی ایران دارد.
محمدرضا نقدی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی درسال‌های اخیربیش از 15 پیروزی بزرگ داشته است، اظهار داشت: باید با افتخاردستاورد‌ها وعظمت انقلاب اسلامی ایران را به همگان معرفی و تبیین کنیم.
وی یادآورشد: این معرفی و تبیین نباید فقط مختص دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی باشد بلکه باید در طول سال تداوم داشته باشد.
رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفان تاکید کرد: هم اکنون گویی قدری درعرصه رسانه‌ای با شرمندگی از دستاورد‌های انقلاب سخن می‌گوییم، در حالیکه باید ازابزاررسانه دراین زمینه به صورت جدی‌ترو فعال ترازگذشته درجهت معرفی انقلاب و دستاوردها وآثار و برکاتش سخن گفته و معرفی کنیم.
سردارنقدی به توطئه ها وخیانت های آمریکا وایادی استبکارعلیه جمهوری اسلامی طی چندین سال گذشته اشاره کرد و گفت: تنها با فهرست این توطئه ها و خیانتها می توان یک کتاب قطور نوشت.
وی درادامه سخنان خود، گسترده ترشدن نگاه به ابعاد بین المللی موضوع چهلمین سالگرد نکوداشت انقلاب اسلامی را مورد تاکید قرارداد وگفت: هدف گذاری خود از معرفی و تبیین دستاوردهای انقلاب ایران را نباید معطوف به ده فجر وآن ایام کرد بلکه باید در طول سال بسط و گسترش داد.
نشست کارگروه‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» روز یکشنبه با حضورآیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان، نصرت‌الله لطفی، قائم مقام شورا و برخی از معاونین وزرا و نماینگان وزارتخانه ها و دستگاه‌های اجرایی کشور در محل این شورا برگزارشد.
در ادامه این نشست نمایندگان دستگاههای اجرایی کشور نیز با ارائه گزارشی از روند انجام کارها، برنامه ها و اقدامات آتی خود را برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کردند.
فراهنگ ** 1355 **1418


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

رسانه
رسانه

آخرین اخبار

پیروزی خانگی و بزرگ گنبدی‌ها مقابل پیکان
تیم والیبال شهرداری گنبد در هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر توانست به یک پیروزی بزرگ برابر پیکان دست پیدا کند.
کی‌روش: علاقه ندارم کُت یک مدعی را بر تن کنم
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازی با چین مهم‌ترین مسابقه ماست.
شجاعی: دفاعی بودن تیم ملی را قبول ندارم
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران ابراز امیدواری کرد این تیم بتواند با برتری برابر چین به مرحله بعدی رقابتهای جام ملت های آسیا صعود کند.
گزارش تمرین استقلال
مهاجم تیم فوتبال استقلال بعد از غیبت در اردوی ترکیه به تمرینات آبی پوشان بازگشت.
دل بوسکه: مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است
سرمربی سابق رئال و تیم ملی اسپانیا مسی را بالاتر از مارادونا بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می داند.
زانوی آدام همتی جراحی می‌شود
آسیب‌دیدگی زانو هافبک تیم فوتبال پرسپولیس را حداقل برای سه هفته خانه‌نشین خواهد کرد.
بیانیه گلزن عراقی قطر: خوشحالی حقم بود!
بسام الراوی پس از انتقادات و توهین های فراوان مردم عراق در اینستاگرامش، بیانیه ای منتشر کرد.
نساجی یک مدافع خارجی دیگر جذب کرد
لاشا توتادزه، با عقد قراردادی تا پایان فصل به نساجی مازندران پیوست تا قلب خط دفاع این تیم را پوشش دهد.
ایران، لیپی را به ایتالیا بدرقه می‌کند!
سرمربی نامدار ایتالیایی تیم ملی چین یکی از تقابل های جذاب جام را پیش رو خواهد داشت.
افشای جزئیات توافق بارسلونا و ستاره آژاکس
امروز صبح رادیو کاتالونیا و نشریه تلگراف خبر از توافق قطعی بارسلونا با فرانکی دی یونگ، ستاره باشگاه آژاکس دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نشست انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان| طالب‌زاده: بازداشت مرضیه هاشمی نتیجه مستقیم زورگویی آمریکا است
نادر طالب‌زاده در نشست انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در خصوص بازداشت غیرقانونی خانم مرضیه هاشمی خبرنگار و گزارشگر شبکه ماهواره‌ای پرس‌تی‌وی، توسط اف‌بی‌ای در آمریکا گفت که بازداشت خانم هاشمی نتیجه مستقیم زورگویی آمریکا است.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ این تیلور سوئیفت سلفی باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده ای از عکس های چهره های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
AFC فغانی را در یک چهارم جام ملتهای آسیا کنار گذاشت!
مرحله یک چهارم نهایی در شرایطی با برگزاری ۴ دیدار پیگیری خواهد شد که علیرضا فغانی در این مرحله، بازی را قضاوت نخواهد کرد.
یخ‌های میوه‌ای رنگارنگ؛ پر از ویتامین و مخصوص بچه ها!
مکعب‌های یخ میوه‌ای بهترین راه تشویق بچه‌ها برای خوردن اسموتی مقوی و همراه با پروتئین است. به ویژه اینکه شما در تمامی ایام سال به میوه دسترسی دارید و می‌توانید با توجه به هر فصل یخ میوه‌ای همان فصل را درست کنید.
شناسایی پروتئینی برای کمک به تنظیم حافظه!
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نوعی پروتئین را مشخص کردند که در نحوه عملکرد حافظه موثر است.
نقش فرهنگ در توسعه برای مدیران استان ناشناخته است
تصمیمات حوزه جوانان باید اجرایی باشد
مدارس چند مقطع تحصیلی در برخی مناطق خراسان رضوی تعطیل شد
8200 دانش آموز دختر کردستانی زیر پوشش طرح خود مراقبتی هستند
حفظ انقلابی‌گری راهکار مقابله با تهاجم نرم دشمن است
هویت فرهنگی یک منطقه را به خاطر اغراض شخصی زیر سوال نبریم
راسته های فرهنگی در پایتخت افزایش می یابد
40 چهره فرهنگی هنری برتر در «فصل رویش» تجلیل می شوند
هزینه های جاری دولت روزانه هزار میلیارد تومان است
چهار همایش و جشنواره در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود