صاحبان زر و زور مقابل ادیان الهی ایستاده اند

16:00 ۹ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 53 0
صاحبان زر و زور مقابل ادیان الهی ایستاده اند

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: بر اساس آیات قرآن کریم صاحبان زر و زور در طول تاریخ مقابل ادیان الهی ایستاده‌ اند و دولت آمریکا به ریاست ترامپ نمونه ای از آن است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان روز یکشنبه به نقل از آیت الله ' سید یوسف طباطبایی نژاد' اضافه کرد: ترامپ با جدا کردن مادر و فرزند مهاجران غیرقانونی در آمریکا، نشان داد که دین و انسانیت برای او مهم نیست و تنها به دنبال اهداف مادی حرکت می کند.
وی که در دیدار نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی و همچنین نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی سخن می گفت، با اشاره به جنایات داعش همچون سر بریدن و سوزاندن پیکر افراد افزود: هیچ یک از این اقدام ها در اسلام وجود ندارد و داعشی‌ ها با این اقدام ها نشان دادند که هیچ بهره ای از اسلام نبرده اند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه روحانیت شیعه بر اساس قرآن عمل می کنند، تصریح کرد: قرآن کریم می فرماید؛ به اهل کتاب بگویید که مشترکاتی داریم؛ به غیر از خدا را عبادت نکنیم، شرک به خدا قائل نشویم زیرا رَب ( پروردگار )، فقط خداست و نباید خودمان را ارباب یکدیگر بدانیم.
وی با بیان اینکه نزدیک ترین پیروان ادیان الهی به اسلام، نصارا و مسیحیان هستند، بیان کرد: دشمنان ما، مسیحی، یهودی و مسلمان واقعی نیستند زیرا ادیان الهی دارای رحمت و شفقت هستند.
آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: ما به عنوان اهل ادیان الهی باید بدانیم که رهبران فعلی کشورهایی همچون آمریکا با پیروان ادیان الهی نیستند و هدف آنان، زندگی دنیایی است و به هیچ وجه به فکر خدا و قیامت نیستند.
وی به دستورات اسلام برای حفظ حقوق همه پیروان ادیان الهی اشاره کرد و گفت: در دستورات اسلام آمده است که مسلمانان با هیچ کس حق جنگ کردن ندارند مگر اینکه با مسلمانان بجنگند.
امام جمعه اصفهان افزود: همچنین بر اساس آیات قرآن، خداوند سفارش کرده است که در حکومت اسلامی با کسانی که با مسلمانان نمی جنگند، با قسط و عدل و رحمت رفتار شود.
وی با اشاره به زندگی پیروان ادیان الهی در مصر و نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر به عنوان استاندار مصر بیان کرد: آن حضرت خطاب به مالک اشتر می فرمایند که با همه مردم به خوبی رفتار کن زیرا آنها یا برادر دینی تو هستند و یا اینکه در خلقت با تو شریکند و همه مخلوق خدا هستیم و حقوقی بر یکدیگر داریم.
آیت الله طباطبایی نژاد با انتقاد از حقوق بشر آمریکایی و غربی تصریح کرد: غربی ها که ادعای رعایت حقوق بشر دارند بدانند که اسلام افزون بر بشر حتی برای درختان و حیوانات حق قائل است و باید ببینند که اسلام چگونه حقوق بشر را مطرح کرده است.
وی بابیان اینکه معتقدیم هر چه انسان ها عاقل تر باشند، گرایش آنها به دین بیشتر است، گفت: در زمان پیامبران اولوالعزم از حضرت نوح تا پیامبر اسلام (ع)، هر چه تمدن بشری پیشرفت کرده، جمعیت بیشتری جذب دین شده و گرایش انسان ها به خدا بیشتر شده است.
نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با بیان اینکه ما همواره از حضور روحانیت شیعه به عنوان پیشتیبان قوی یاد کرده ایم، اظهار کرد: ما در کشور هر مشکلی داشتیم به دست روحانیت شیعه برطرف شده و پس از صفویه پناهگاهمان روحانیت شیعه بوده است.
' سیامک مره صدق ' بااشاره به برخی از ویژگی‌ های اقلیت های مذهبی در ایران افزود: یک عده عناصر خارجی به دنبال درگیری و تفرقه بین ما هستند، حتی در درون کشور، برخی از گروه ها تلاش می کنند از اقلیت های دینی، استفاده سیاسی ببرند.
وی گفت: اعتقاد داریم دفاع از ولی فقیه، دفاع از موجودیت ایران است زیرا ولایت فقیه در شرایط کنونی می تواند وحدت ما را حفظ و نقش پدر دینی برای ما ایفا کند.
نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما از نظر سیاسی و معنوی خودمان را وابسته به رهبر انقلاب می دانیم و بارزترین وجه امام خامنه ای، شفقت، رحمانیت و مهربانی نسبت به همه است.
وی عنوان کرد: چه کسی می تواند ادعا کند مسیحی یا یهودی واقعی است و برای هم جنس بازان قانون تصویب کند، همین اقدام، بر اثابت بی دین بودن این افراد کافی است.
مره صدق با بیان اینکه من به خبرنگاران خارجی گفته ام ما در ایران بر اساس دین به یکدیگر احترام میگذاریم، گفت: برادری، میان همه مردم از قدیم الایام وجود داشته و پس از انقلاب اسلامی بیشتر شده زیرا این برادری به دلیل روحیه مذهبی مردم ایران است.
وی با اشاره به ضرورت حفظ وحدت میان پیروان ادیان الهی و حرکت در مسیر حفط تمامیت ارضی کشورمان، بیان کرد: جمهوری اسلامی نمی خواهد زیر باز ظلم برود و ما راهی به جز مقاومت و پایداری نداریم.
نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: البته برخی قصد دارند ما را وارد بازی‌های سیاسی کنند اما ما مراقب و تابع دین الهی هستیم.
وی با بیان اینکه اخیراً ثابت شده است که به جز گفتمان معنوی، هیچ چیز نمی‌تواند مشکلات مردم را برطرف کند، گفت: افزایش گرایش مردم دنیا به مذهب از برکات انقلاب اسلامی ایران است.
مره صدق اضافه کرد: حتی در کشورهای غیرمسلمان، گرایشات مذهبی و روحانی پیدا شده و این به برکت انقلاب اسلامی که دنیا را از لائیک بودن درآورده است، می باشد.
وی با بیان اینکه ایرانیان یهودی پس از انقلاب اسلامی ایران عامل تر به آیین خود شدند، افزود: جو مذهبی و پاکی در کشور زمینه جذب جوانان و عمل به دستورات دینی را فراهم کرده است.
نماینده مسیحیان ایران در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار اظهارکرد: هر چند از نظر رهبر دینی، تفاوت هایی داریم اما از نظر ایرانی بودن و رهبریت سیاسی و نگاه به تمامیت ارضی کشور ملت واحد هستیم.
ژرژیک ابرامیان افزود: همه ما ولی فقیه را قبول و به اجرای فرامین آن التزام داریم.
وی بیان کرد: در مجلس شورای اسلامی در حد توان تلاش کردیم تا در خطوطی حرکت کنیم که دشمن از آن ناحیه نقطه ضعفی پیدا نکند.
نماینده ارامنه اصفهان و جنوب کشور در مجلس اضافه کرد: نخست وزیر کانادا پس از ملاقات با ترامپ هدیه ای را به او داد که قاب عکس یک ساختمان آتش گرفته بود، این ساختمان فاحشه خانه ای بود که صاحب آن مادر ترامپ است.
وی افزود: هدیه این عکس به ترامپ توسط نخست وزیر کانادا این پیام را دارد که ما با حرام زاده ها طرف هستیم که طهارت و پاکی روح را به شیطان فروختند و اینها مسیحی و یهودی واقعی نیستند.
حدود دو هزار نفر کلیمی و حدود هفت هزار نفر از ارامنه کشور در استان اصفهان سکونت دارند که بیشتر آنها مقیم شهرستان اصفهان هستند.
2093


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

5 چیزی که در لحظه مرگ می بینیم؟-آدمی چطور جان می‌دهد؟
همه ما مطالبی را از سختی و ترسناک بودن زمان جان دادن شنیده ایم و اینکه هر فردی توان مقابله با آن را ندارد.
بازگشت بازیگر زن قدیمی بعد از 20 سال به عرصه هنر
هادی مرزبان کارگردان نمایش «آمیزقلمدون» که پیش از این در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته بود، اعلام کرد اجرای این نمایش در پردیس تئاتر شهرزاد ادامه پیدا می کند.
بازگشت هدیه تهرانی به سینماها با ˮدوئتˮ
فیلم سینمایی «دوئت» ساخته نوید دانش قرار است نیمه دوم سال اکران شود.
یک انیمیشن صدرنشین باکس آفیس شد-تصاویر
جدول فروش سینمای هالیوود موسوم به باکس آفیس با اعلام صدرنشینی انیمیشن سینمایی "هتل ترانسیلوانیا ۳" در نخستین هفته از اکران این اثر منتشر شد.
آخرین تصاویر منتشر شده از «گلشیفته»
آخرین قسمت سریال شبکه نمایش خانگی «گلشیفته» ساخته بهروز شعیبی و به تهیه‌کنندگی علی اکبر نجفی فردا چهارشنبه ۲۷ تیر توزیع می شود.
عکس زیرخاکی از «رضا عطاران» درکنار خانم بازیگر
مریم امیرجلالی با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: یاد بادان روزگاران یاد باد. پشت صحنه سریال بیاد ماندنی خانه‌ به دوش. باچه چیزهای کمی خوشحال بودیم!
مترو هیچ تأثیری در کاهش آب چشمه‌علی نخواهد داشت
مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با تأکید بر اینکه مترو هیچ تأثیری در کاهش آب چشمه‌علی نخواهد داشت، گفت: دستگاه حفاری مترو در روزهای گذشته از آن منطقه عبور کرده است و آب چشمه از نهم تیر ماه به مخرج اصلی بازگشته است.
آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های کشور
ترافیک در باند جنوبی آزادراه کرج - قزوین محدوده استاندارد تا پل فردیس ، باند جنوبی آزادراه تهران - کرج محدوده های پل فردیس تا پل کلاک و گرمدره نیمه سنگین است.
زنــانی که با نیت خیر به زندان می‌افتند
مدیرعامل بنیاد تعاون زندان‌ها می‌گوید: به طور کلی در کشور ۲ تا ۳ درصد زندانیان را زنان تشکیل می‌دهند که تعداد زندانیان جرایم غیرعمد و مالی بسیار کمتر است، اما همین تعداد و رشد آن نشان می‌دهد که اگر آگاهی جامعه و بخصوص زنان فزونی یابد، حداقل کمتر شاهد زندانی شدن زنانی هستیم که چوب بی‌تجربگی و نا آگاهی‌شان را می‌خورند.
عوامل موثر در ماندگاری ایمپلنت
جابر یقینی با بیان اینکه بیماری‌های خاص و استعمال سیگار در میزان موفقیت ایمپلنت اثر می‌گذارد، افزود: حتی برای بیماران مبتلا به ایدز و افرادی که بدخیمی های درمان شده دارند انجام ایمپلنت امکان پذیر است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هواداران منتظر بهترین استقلال چند سال اخیر باشند
مدافع مازنی استقلال درباره شرایط اردوی ترکیه گفت: در ترکیه فکر می‌کنم «مازندران» هستم.
مترو هیچ تأثیری در کاهش آب چشمه‌علی نخواهد داشت
مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با تأکید بر اینکه مترو هیچ تأثیری در کاهش آب چشمه‌علی نخواهد داشت، گفت: دستگاه حفاری مترو در روزهای گذشته از آن منطقه عبور کرده است و آب چشمه از نهم تیر ماه به مخرج اصلی بازگشته است.
ادامه تلاشها برای خاموشی آتش در بخش عراقی تالاب هورالعظیم
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از اعزام یک فروند بالگرد آبپاش با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور برای خاموشی آتش در بخش عراقی تالاب هورالعظیم خبر داد.
قزاقستان 21 مرداد میزبان سران کشورهای حاشیه دریای خزر خواهد بود
نشست سران ۵ کشور حاشیه دریای خزر مرداد ماه در قزاقستان برگزار خواهد شد.
7 مانع استجابت دعا از زبان امام سجاد(ع)
حضرت امام سجاد (علیه السلام) ۷ گناه را از موانع استجابت دعا مى داند.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه شنبه تا صبح چهارشنبه
همایش ناظران شورای نگهبان در مشهد برگزار شد
870 نفر با دفتر شورای نگهبان چابهار همکاری می کنند
ایران و پاکستان برای توسعه همکاری های مرزی به توافق رسیدند
مسئولان در برابر مواضع ترامپ برنامه های کاربردی تدوین کنند
صیانت از حقوق شهروندی از جمله برنامه های مهم دولت است
استاندار خراسان رضوی: نقدپذیری لازمه پیشرفت است
دفاع از کیان نظام مهمترین هدف شورای نگهبان است
مجلس استقلال تمام عیار داشته باشد
26 تیرماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان