فتاح: خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشتند و زخم‌ زبان می‌زنند

15:03 ۱۳۰ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 476 0
فتاح: خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشتند و زخم‌ زبان می‌زنند

تهران - ایرنا - رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) گفت: خیلی‌ها روحانی(رئیس جمهوری) را تنها گذاشتند و زخم‌زبان می‌زنند اما کمیته امداد در کنار وی است.

ایرنا

به گزارش ایرنا پرویز فتاح روز یکشنبه درحاشیه حضورش در جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جمع خبرنگاران افزود: ما به عنوان کمیته امداد در کنار دولت هستیم زیرا دولت، مردم است و خیالتان در این خصوص راحت باشد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه شورا اسلامی شهر تهران، شهرداری و کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) مسئول هستند و می‌توانند در کنار هم موفق عمل کنند، بیان‌ کرد: برخی اعضای شورای شهر هم از اینکه ما با دولت زاویه داشته باشیم انتقاد داشتند.
وی افزود: اما باید این را اعلام کنم که ما درباره دولت‌ها قضاوت نمی‌کنیم و لازم به ذکر است که کمیته‌ امداد در کنار روحانی است.
فتاح تصریح کرد: انصافا دولت آنچه را که در توان داشته انجام داده است و همین دیروز نامه‌ای به امضای نوبخت و ربیعی ابلاغ شد که بر اساس آن 14 درصد به دریافتی مددجویان از تیرماه به بعد ‌اضافه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه خبر افزایش 14درصدی دریافتی مددجویان را برای اولین بار اعلام می کند، خاطر نشان کرد: همچنین وام اشتغال روستایی مناطق محروم نیز ‌اضافه شده است.
فتاح گفت: البته جلساتی در سطح کلان نیز تشکیل شده که ما نیز دعوت شده‌ایم؛ اما باید این را بگویم که دولت تلاش دارد بتواند رسیدگی هر چه‌ بیشتری به نیازمندان داشته باشد تا این تورمی تحمیلی حل شود.

**دوست داشتم هاشمی شهردار تهران شود
فتاح در ادامه‌ در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا اعلام کرده‌اید علاقه مند هستید «محسن هاشمی»(رئیس شورای شهر تهران) شهردار تهران شود؟ گفت‌: من اعلام کردم دوست داشتم این اتفاق بیافتد، چراکه من و هاشمی ارتباط قدیمی با یکدیگر داریم و به نظرم جامعه نیز چنین انتظاری داشت، اما مهم نظر و رای شورای اسلامی شهر تهران است.
وی اضافه کرد: البته همچنین اعلام کرده ام که شهردار فعلی تهران یک امدادگر و فردی ولایی است.
فتاح درباره حضورش در شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت‌: من تقاضا داشتم به شورای شهر بیایم زیرا معتقدم مسائلی در تهران وجود دارد که با هم افزایی دستگاه‌های مختلف قابل حل است و در کنار مسئولیت‌های عمرانی و توسعه ای می بایست به مسائل نرم افزاری، اجتماعی و فرهنگی بیشتر توجه شود.


**35 هزار خانوار معتادان متجاهر تهران زیرپوشش کمیته امداد
فتاح با بیان اینکه شهر تهران دچار سه عارضه معتادان متجاهر، متکدیان و کودکان کار است، خاطرنشان کرد: 35 هزار خانوار معتادان که اکثرا برای تهران و البرز هستند زیرپوشش کمیته‌ امداد قرار دارند، این‌ در حالی است که مشارکت و هم افزایی دستگاه‌های مختلف می‌تواند اثر گذار باشد و این شرایط را باید کنترل کنیم.
وی در مورد ساماندهی صندوق‌های صدقات نیز گفت: در کلانشهر تهران غیر از صندوق های صندقات در خانه ها، مساجد و ...، 21 هزار صندوق صدقات داریم و طی دو سال اخیر برخی از این صندوق‌ها بازسازی و تقویت شده‌اند.
به گفته رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) از سال گذشته 10 درصد از صندوقات صدقات بهسازی شده است.
فتاح در پاسخ به سوالی درباره سرقت از صندوق‌های صدقات توسط معتادان بیان‌ کرد: این یک مصیبت و معضل است که سعی کرده ایم آن را حل کنیم که از این معضل نیز کاسته شده اما رفع نشده است.
وی اضافه کرد: این جای سوال است که ریشه و مساله اصلی این اتفاق کجاست؟ و جالب اینکه با یکی از مسئولان انتظامی جلسه داشتم و او می‌ گفت‌ این اتفاق بد هم نیست زیرا اگر این کار را انجام ندهند مجبورند به یک کار دیگر دست بزنند.
فتاح تاکید کرد: اما این، یک عارضه است که باید از ریشه حل شود.

**ساختمان کنونی کمیته امداد 20 سال متروکه بود
وی در ادامه‌ و در پاسخ به سوالی در مورد ساختمان اشرافی کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) گفت‌: منظور شما کدام ساختمان است؟ اگر منظورتان ساختمان سوهانک است از 2.5 سال پیش تخلیه شده است و اولین خواهان ساختمان نیز محسن هاشمی بود، آن هم زمانی که در معاونت عمران دانشگاه آزاد حضور داشت.
فتاح اضافه کرد: بعد شخصا پدر ایشان این درخواست را مطرح کردند و با من جلسه داشتند؛ ساختمان کنونی کمیته‌ امداد 20 سال متروکه بود و هیچ سازمانی به دلیل دود، سروصدا و صدای هواپیما حاضر نبود به آنجا برود.

**کسی نمانده که در کار کمیته امداد نظارت نکرده باشد
رئیس کمیته امداد در مورد میزان شفافیت در کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) نیز خاطر نشان کرد: کسی نمانده که در کار ما نظارت نکند، از دیوان عدالت اداری تا دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، مجلس شورای اسلامی، حراست، بازرسی و .... بر کار ما نظارت دارند.
وی اضافه کرد: البته این نهادها صاحب اختیارند و می‌توانند هر چیزی را که از کمیته‌ امداد دیدند بگویند اما بروید و ببینید دیگران چه می‌کنند.
فتاح گفت: تنها یک آمار محرمانه در کمیته‌ امداد وجود دارد و آن هم اسم و آدرس مددجویان است و همین شهرداری بارها به ما نامه نوشت که می‌خواهیم برای مددجویانتان بسته غذایی ببریم اما به آنها آدرس ندادیم زیرا آنها آبرو دارند و به ما اعتماد کرده اند.
وی در مورد ابلاغیه رییس جمهوری در مورد صرفه جویی نیز یادآور شد: من وزیر نیرو بودم و مصیبت کمبود آب و برق را دیده‌ام، ساختمان کمیته‌ امداد برق خورشیدی می‌گیرد، یک لامپ پرمصرف ندارد.
فتاح با بیان اینکه چطور می توانم به مددجویان با حقوق 300 تا 400 هزارتومانی بگویم اسراف نکنند، افزود: قطعا نظر دولت، صرفه جویی در سایر بخش‌های دیگر بوده است چراکه تورم چند ماه اخیر توان خانواده‌های مددجویان را نیز تحت تاثیر قرار داده است و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا این مساله رفع شود.
فتاح امروز در جمع اعضای شورای شهر تهران نیز حضور یافت و درباره راهکارهای توسعه این دو نهاد در بهبود امور فرهنگی و اجتماعی شهر تهران راهکارها بررسی شد.
/تهرام/7244/ 1008


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

زلزله ۶ ریشتری جزایر سلیمان را لرزاند
موسسه لرزه نگاری آمریکا از وقوع زمین لرزه ۶.۶ ریشتری در جزایر سلیمان در اقیانوس آرام خبر داد.
پیام وزیر راه برای درگذشت «نوربخش»
وزیر راه و شهرسازی با ارسال پیامی با اظهار تأسف، درگذشت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و معاون حقوقی و امورمجلس این سازمان را به ملت ایران و بازماندگان به ویژه خانواده های داغدار و وزیر و کارکنان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسلیت گفت.
درمان بیماران با نیش زنبور عسل
حاج عمر عبدالحسن شهروند مصری از زنبور عسل برای درمان انواع بیماری‌ها استفاده می کند. او که زنبوردار و یک پزشک تجربی و سنتی است به معاینه و درمان بیماری‌ها در یک محله فقیرنشین در قاهره مشغول است.
تشییع پیکر رئیس سازمان تامین اجتماعی در گرگان
پیکر رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی با حضور مسئولان کشوری و استانی در گرگان تشییع شد.
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور اعلام شد.
وزیر دفاع درگذشت نوربخش را تسلیت گفت
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضایعه درگذشت مدیرعامل و معاون سازمان تأمین اجتماعی کشور را در جریان سانحه رانندگی تسلیت گفت.
بدرقه پیکر نوربخش و تاج‌الدین در گرگان
مراسم بدرقه با پیکر سید تقی نوربخش و عبدالرحمن تاج‌الدین در بیمارستان حکیم جرجانی گرگان برگزار شد.
واکنش به انجام جراحی‌های گوش الاغی در ایران
رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران درباره اعمال نامتعارف زیبایی گفت: امکان ندارد یک متخصص جراحی پلاستیک این اعمال را برای بیماری انجام دهد، حتی اگر خود بیمار چنین درخواستی داشته باشد، چرا که انجام چنین اعمالی در شأن یک جراح پلاستیک نیست.
هاشمی: شورا از انتصابات شهرداری راضی نیست
واکنش توییتری محسن هاشمی به انتصابات دقیقه نودی افشانی در شهرداری تهران را مشاهده می کنید.
درخواست واردات جگر به کشور
رئیس اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه گفت: با وجود عرضه مناسب دام زنده اما به دلیل قاچاق بیش از حد آن، بازار دل و جگر با مشکلاتی مواجه شده و درخواست واردات جگر به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اطلاعیه وزارت صنعت درباره افزایش قیمت خودرو
روابط عمومی وزارت صمت اعلام کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو از سوی این وزارتخانه اتخاذ نشده است.
۱۲ فیلم ناراحت‌کننده که جرأت تماشای دوباره آن‌ها را ندارید
میلیون‌ها فیلم در طول بیش از یک قرن فعالیت سینما ساخته شده اند، اما تعداد کمی از آن‌ها به عنوان فیلم‌هایی قوی و شاهکار خود را متمایز از بقیه ساخته اند. بعضی از فیلم‌های بزرگ تاریخ سینما اگر چه بدون شک ارزش یک بار تماشا را دارند، اما شاید دوست نداشته باشیم بعد از مدتی برای بار دوم به تماشای آن‌ها بنشینیم و حتی شاید هیچوقت!
حقایقـی در مورد قلیـــان که از آن بی خبرید- اینفوگرافی
برخی از سودجویان و عرضه کنندگان قلیان برای جذب مشتری و سود بیشتر، اقدام به افزودن مواد مخدر و روان گردان به توتون مصرفی و الکل در آب محتوی ابزار قلیان می نمایند.
روایتی از لحظه تصادف خودروی نوربخش با تریلی
استاندار گلستان گفت: پشت یکی از تقاطع‌ها ‌در لحظه‌ای کوتاه یک تریلی با سرعت بسیار زیاد به خودروی لندکروز رئیس سازمان تأمین اجتماعی برخورد کرد.
جوانی که با یک وان پر از سکه، آیفون خرید
یک جوان وبلاگ‌نویس در مسکو با ۳۵۰ کیلوگرم سکه به مرکز فروش اپل رفت و یکی از آخرین‌ مدل‌های گوشی آیفون را خریداری کرد.
مسافران اتوبوس حادثه دیده در مرز مهران نجات یافتند
ریزش تونل کارون4  محور دهدز-لردگان را مسدود کرد
اکتشافات معدنی در ایران فقط در سطح انجام شده است
توازن جمعیت به شرط عدالت در توسعه
تبلیغ دین نباید محدود به مسجد شود
امروز فرصت های ارزشمندی برای تبلیغ دین وجود دارد
محصولات دامی و مرغ ایران به ویتنام صادر می شود
یک یوزپلنگ در جاجرم بر اثر تصادف تلف شد
11 درصد جا به جایی بار کشور توسط شبکه ریلی انجام می شود
مقصر سانحه منجر به فوت رییس تامین اجتماعی مشخص نشده است