فتاح: خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشتند و زخم‌ زبان می‌زنند

15:03 ۷۹ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 321 0
فتاح: خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشتند و زخم‌ زبان می‌زنند

تهران - ایرنا - رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) گفت: خیلی‌ها روحانی(رئیس جمهوری) را تنها گذاشتند و زخم‌زبان می‌زنند اما کمیته امداد در کنار وی است.

ایرنا

به گزارش ایرنا پرویز فتاح روز یکشنبه درحاشیه حضورش در جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جمع خبرنگاران افزود: ما به عنوان کمیته امداد در کنار دولت هستیم زیرا دولت، مردم است و خیالتان در این خصوص راحت باشد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه شورا اسلامی شهر تهران، شهرداری و کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) مسئول هستند و می‌توانند در کنار هم موفق عمل کنند، بیان‌ کرد: برخی اعضای شورای شهر هم از اینکه ما با دولت زاویه داشته باشیم انتقاد داشتند.
وی افزود: اما باید این را اعلام کنم که ما درباره دولت‌ها قضاوت نمی‌کنیم و لازم به ذکر است که کمیته‌ امداد در کنار روحانی است.
فتاح تصریح کرد: انصافا دولت آنچه را که در توان داشته انجام داده است و همین دیروز نامه‌ای به امضای نوبخت و ربیعی ابلاغ شد که بر اساس آن 14 درصد به دریافتی مددجویان از تیرماه به بعد ‌اضافه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه خبر افزایش 14درصدی دریافتی مددجویان را برای اولین بار اعلام می کند، خاطر نشان کرد: همچنین وام اشتغال روستایی مناطق محروم نیز ‌اضافه شده است.
فتاح گفت: البته جلساتی در سطح کلان نیز تشکیل شده که ما نیز دعوت شده‌ایم؛ اما باید این را بگویم که دولت تلاش دارد بتواند رسیدگی هر چه‌ بیشتری به نیازمندان داشته باشد تا این تورمی تحمیلی حل شود.

**دوست داشتم هاشمی شهردار تهران شود
فتاح در ادامه‌ در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا اعلام کرده‌اید علاقه مند هستید «محسن هاشمی»(رئیس شورای شهر تهران) شهردار تهران شود؟ گفت‌: من اعلام کردم دوست داشتم این اتفاق بیافتد، چراکه من و هاشمی ارتباط قدیمی با یکدیگر داریم و به نظرم جامعه نیز چنین انتظاری داشت، اما مهم نظر و رای شورای اسلامی شهر تهران است.
وی اضافه کرد: البته همچنین اعلام کرده ام که شهردار فعلی تهران یک امدادگر و فردی ولایی است.
فتاح درباره حضورش در شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت‌: من تقاضا داشتم به شورای شهر بیایم زیرا معتقدم مسائلی در تهران وجود دارد که با هم افزایی دستگاه‌های مختلف قابل حل است و در کنار مسئولیت‌های عمرانی و توسعه ای می بایست به مسائل نرم افزاری، اجتماعی و فرهنگی بیشتر توجه شود.


**35 هزار خانوار معتادان متجاهر تهران زیرپوشش کمیته امداد
فتاح با بیان اینکه شهر تهران دچار سه عارضه معتادان متجاهر، متکدیان و کودکان کار است، خاطرنشان کرد: 35 هزار خانوار معتادان که اکثرا برای تهران و البرز هستند زیرپوشش کمیته‌ امداد قرار دارند، این‌ در حالی است که مشارکت و هم افزایی دستگاه‌های مختلف می‌تواند اثر گذار باشد و این شرایط را باید کنترل کنیم.
وی در مورد ساماندهی صندوق‌های صدقات نیز گفت: در کلانشهر تهران غیر از صندوق های صندقات در خانه ها، مساجد و ...، 21 هزار صندوق صدقات داریم و طی دو سال اخیر برخی از این صندوق‌ها بازسازی و تقویت شده‌اند.
به گفته رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) از سال گذشته 10 درصد از صندوقات صدقات بهسازی شده است.
فتاح در پاسخ به سوالی درباره سرقت از صندوق‌های صدقات توسط معتادان بیان‌ کرد: این یک مصیبت و معضل است که سعی کرده ایم آن را حل کنیم که از این معضل نیز کاسته شده اما رفع نشده است.
وی اضافه کرد: این جای سوال است که ریشه و مساله اصلی این اتفاق کجاست؟ و جالب اینکه با یکی از مسئولان انتظامی جلسه داشتم و او می‌ گفت‌ این اتفاق بد هم نیست زیرا اگر این کار را انجام ندهند مجبورند به یک کار دیگر دست بزنند.
فتاح تاکید کرد: اما این، یک عارضه است که باید از ریشه حل شود.

**ساختمان کنونی کمیته امداد 20 سال متروکه بود
وی در ادامه‌ و در پاسخ به سوالی در مورد ساختمان اشرافی کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) گفت‌: منظور شما کدام ساختمان است؟ اگر منظورتان ساختمان سوهانک است از 2.5 سال پیش تخلیه شده است و اولین خواهان ساختمان نیز محسن هاشمی بود، آن هم زمانی که در معاونت عمران دانشگاه آزاد حضور داشت.
فتاح اضافه کرد: بعد شخصا پدر ایشان این درخواست را مطرح کردند و با من جلسه داشتند؛ ساختمان کنونی کمیته‌ امداد 20 سال متروکه بود و هیچ سازمانی به دلیل دود، سروصدا و صدای هواپیما حاضر نبود به آنجا برود.

**کسی نمانده که در کار کمیته امداد نظارت نکرده باشد
رئیس کمیته امداد در مورد میزان شفافیت در کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) نیز خاطر نشان کرد: کسی نمانده که در کار ما نظارت نکند، از دیوان عدالت اداری تا دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، مجلس شورای اسلامی، حراست، بازرسی و .... بر کار ما نظارت دارند.
وی اضافه کرد: البته این نهادها صاحب اختیارند و می‌توانند هر چیزی را که از کمیته‌ امداد دیدند بگویند اما بروید و ببینید دیگران چه می‌کنند.
فتاح گفت: تنها یک آمار محرمانه در کمیته‌ امداد وجود دارد و آن هم اسم و آدرس مددجویان است و همین شهرداری بارها به ما نامه نوشت که می‌خواهیم برای مددجویانتان بسته غذایی ببریم اما به آنها آدرس ندادیم زیرا آنها آبرو دارند و به ما اعتماد کرده اند.
وی در مورد ابلاغیه رییس جمهوری در مورد صرفه جویی نیز یادآور شد: من وزیر نیرو بودم و مصیبت کمبود آب و برق را دیده‌ام، ساختمان کمیته‌ امداد برق خورشیدی می‌گیرد، یک لامپ پرمصرف ندارد.
فتاح با بیان اینکه چطور می توانم به مددجویان با حقوق 300 تا 400 هزارتومانی بگویم اسراف نکنند، افزود: قطعا نظر دولت، صرفه جویی در سایر بخش‌های دیگر بوده است چراکه تورم چند ماه اخیر توان خانواده‌های مددجویان را نیز تحت تاثیر قرار داده است و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا این مساله رفع شود.
فتاح امروز در جمع اعضای شورای شهر تهران نیز حضور یافت و درباره راهکارهای توسعه این دو نهاد در بهبود امور فرهنگی و اجتماعی شهر تهران راهکارها بررسی شد.
/تهرام/7244/ 1008


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

طلای کثیف، سرمایه ای که دفن می شود - صابر چهرقانی*
ارومیه- ایرنا- امروزه از زباله به علت ظرفیت های درآمدی بالا به عنوان طلای کثیف یاد می شود و دفع آن از چالش های اصلی مدیریت شهری و زیست محیطی در استان های مختلف کشور به شمار می رود؛ چالشی که راهکار حل آن استفاده از تجربه کشورهای موفق در این زمینه است.
سردار فضلی: دشمن با گرانی و تورم می خواهد ضربه بزند
تهران- ایرنا- فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با اشاره به توطئه های اخیر دشمن علیه ملت ایران گفت: دشمن می خواهد با ایجاد گرانی و تورم بین مردم تفرقه ایجاد کند.
نمایشگاه کاغذی را به نفع مطبوعات استانی تعطیل کنید- خداداد ابراهیمی*
سنندج - ایرنا - حدود ربع قرن از عمر فرهنگی - رسانه ای اولین نمایشگاه مطبوعات در جمهوری اسلامی ایران می گذرد نمایشگاهی که رفته رفته عیار و اعتبار مطبوعاتی ما را به جهانیان انعکاس می داد و اوج موفقیت هایش در دوره حسین انتظامی و افول و فرود آن در دوره مسئولیت محمدعلی رامین رقم خورده است.
پوردستان: وحدت، رمز موفقیت دوران دفاع مقدس بود
اصفهان- ایرنا- رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جموری اسلامی گفت: وحدت و همدلی، ایثار و فداکاری رزمندگان و هدایت های حکیمانه حضرت امام خمینی(ره)، رمز موفقیت کشورمان در دوران دفاع مقدس بود.
کشفیات قاچاق انسان در گمرک بازرگان به 167 نفر رسید
ارومیه- ایرنا- مدیرکل گمرک بازرگان با اشاره به کشف 15 نفر پس از کنترل محموله های چهار کامیون خروجی از ایران توسط ماموران، گفت: مجموع کشفیات قاچاق انسان طی سال جاری در این گمرک به 167 نفر رسید.
کاهش نرخ پایه صادراتی زعفران برای رونق صادرات آن ضروری است
مشهد - ایرنا - نایب رئیس شورای ملی زعفران از دولت خواست برای جلوگیری از توقف صادرات زعفران، نرخ پایه صادراتی این محصول را کاهش دهد.
هرمزگان در دفاع مقدس
بندرعباس - ایرنا- مردم هرمزگان همانند سایر نقاط کشور درطول هشت سال دفاع مقدس بویژه درعملیات های دریایی و جنگ خلیج فارس نقش بی بدیل و ارزنده ای داشتند و با جان و مال خود از مرزهای آبی و خاکی دفاع کردند.
مکرون: در موضوع ایران نباید به تنش‌ها دامن بزنیم
تهران – ایرنا - رئیس جمهوری فرانسه روز سه شنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با طعنه به سیاست‌های دولت آمریکا در قبال ایران گفت: وظیفه ما دامن زدن به تنش‌ها نیست، بلکه باید برنامه گسترده‌تری را سرلوحه قرار دهیم تا نگرانی‌های جامع‌تری را پوشش دهد.
وزیر خارجه انگلیس: برجام برای امنیت جهان حیاتی است
لندن – ایرنا – جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس توافق هسته‌ای را سندی حیاتی برای امنیت جهان دانست و تصریح کرد که لندن به این توافق پایبند خواهد ماند.
دو دهه مشق، روی هوا
تاریخی‌ترین و بزرگ‌ترین میدان نظامی شهر که از زمان صفویه وجود داشته و بعد از برج طغرل و قبل از برج آزادی به‌عنوان نماد شهر تهران شناخته می‌شده به جایی برای حضور همیشگی معتادان تبدیل شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۶۷۴۸ نفر در پیش فروش محصولات ایران خودرو ثبت نام کردند
مطابق آمار تاکنون ۶ هزار و ۷۴۸ نفر موفق به ثبت نام در طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو شده‌اند.
جدول- شهریه نجومیِ مدارس وابسته به سیاسیون
چند جریان مختلف در کشور و عموم جریان‌ها که یا ریشه در افرادی که مسئولیت‌هایی را در گذشته یا حال حاضر دارند یا اینکه سازمان‌ها ونهادها هم در این حوزه حضور دارند، مدارس غیرانتفاعی را تاسیس کرده‌اند.
جزئیات نامه محسن هاشمی به رهبر انقلاب در خصوص مشکلات تهران
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران از نگارش نامه ای به رهبر انقلاب جهت بیان مشکلات تهران خبر داد.
نحوه محاسبه ارزش کالای قاچاق ورودی تعیین شد
تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تعیین نحوه محاسبه ارزش کالای قاچاق ورودی مقرر کردند: هر گاه صدور یا ورود کالایی به موجب مصوبات هیات وزیران ممنوع شود، آن کالا در حکم کالای مجاز مشروط است و مجازات کالای مشروط برای آن لحاظ می شود.
طلای کثیف، سرمایه ای که دفن می شود - صابر چهرقانی*
سردار فضلی: دشمن با گرانی و تورم می خواهد ضربه بزند
نمایشگاه کاغذی را به نفع مطبوعات استانی تعطیل کنید- خداداد ابراهیمی*
پوردستان: وحدت، رمز موفقیت دوران دفاع مقدس بود
کشفیات قاچاق انسان در گمرک بازرگان به 167 نفر رسید
کاهش نرخ پایه صادراتی زعفران برای رونق صادرات آن ضروری است
هرمزگان در دفاع مقدس
استاندار البرز: اندیشه ایرنا سرمایه دولت است
424 طرح محرومیت زدایی در جنوب سیستان و بلوچستان افتتاح شد
هفته هشتم لیگ برتر جدال کاپیتان های سابق تیم ملی در قائمشهر