فتاح: خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشتند و زخم‌ زبان می‌زنند

15:03 ۸ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 165 0
فتاح: خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشتند و زخم‌ زبان می‌زنند

تهران - ایرنا - رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) گفت: خیلی‌ها روحانی(رئیس جمهوری) را تنها گذاشتند و زخم‌زبان می‌زنند اما کمیته امداد در کنار وی است.

ایرنا

به گزارش ایرنا پرویز فتاح روز یکشنبه درحاشیه حضورش در جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جمع خبرنگاران افزود: ما به عنوان کمیته امداد در کنار دولت هستیم زیرا دولت، مردم است و خیالتان در این خصوص راحت باشد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه شورا اسلامی شهر تهران، شهرداری و کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) مسئول هستند و می‌توانند در کنار هم موفق عمل کنند، بیان‌ کرد: برخی اعضای شورای شهر هم از اینکه ما با دولت زاویه داشته باشیم انتقاد داشتند.
وی افزود: اما باید این را اعلام کنم که ما درباره دولت‌ها قضاوت نمی‌کنیم و لازم به ذکر است که کمیته‌ امداد در کنار روحانی است.
فتاح تصریح کرد: انصافا دولت آنچه را که در توان داشته انجام داده است و همین دیروز نامه‌ای به امضای نوبخت و ربیعی ابلاغ شد که بر اساس آن 14 درصد به دریافتی مددجویان از تیرماه به بعد ‌اضافه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه خبر افزایش 14درصدی دریافتی مددجویان را برای اولین بار اعلام می کند، خاطر نشان کرد: همچنین وام اشتغال روستایی مناطق محروم نیز ‌اضافه شده است.
فتاح گفت: البته جلساتی در سطح کلان نیز تشکیل شده که ما نیز دعوت شده‌ایم؛ اما باید این را بگویم که دولت تلاش دارد بتواند رسیدگی هر چه‌ بیشتری به نیازمندان داشته باشد تا این تورمی تحمیلی حل شود.

**دوست داشتم هاشمی شهردار تهران شود
فتاح در ادامه‌ در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا اعلام کرده‌اید علاقه مند هستید «محسن هاشمی»(رئیس شورای شهر تهران) شهردار تهران شود؟ گفت‌: من اعلام کردم دوست داشتم این اتفاق بیافتد، چراکه من و هاشمی ارتباط قدیمی با یکدیگر داریم و به نظرم جامعه نیز چنین انتظاری داشت، اما مهم نظر و رای شورای اسلامی شهر تهران است.
وی اضافه کرد: البته همچنین اعلام کرده ام که شهردار فعلی تهران یک امدادگر و فردی ولایی است.
فتاح درباره حضورش در شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت‌: من تقاضا داشتم به شورای شهر بیایم زیرا معتقدم مسائلی در تهران وجود دارد که با هم افزایی دستگاه‌های مختلف قابل حل است و در کنار مسئولیت‌های عمرانی و توسعه ای می بایست به مسائل نرم افزاری، اجتماعی و فرهنگی بیشتر توجه شود.


**35 هزار خانوار معتادان متجاهر تهران زیرپوشش کمیته امداد
فتاح با بیان اینکه شهر تهران دچار سه عارضه معتادان متجاهر، متکدیان و کودکان کار است، خاطرنشان کرد: 35 هزار خانوار معتادان که اکثرا برای تهران و البرز هستند زیرپوشش کمیته‌ امداد قرار دارند، این‌ در حالی است که مشارکت و هم افزایی دستگاه‌های مختلف می‌تواند اثر گذار باشد و این شرایط را باید کنترل کنیم.
وی در مورد ساماندهی صندوق‌های صدقات نیز گفت: در کلانشهر تهران غیر از صندوق های صندقات در خانه ها، مساجد و ...، 21 هزار صندوق صدقات داریم و طی دو سال اخیر برخی از این صندوق‌ها بازسازی و تقویت شده‌اند.
به گفته رئیس کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) از سال گذشته 10 درصد از صندوقات صدقات بهسازی شده است.
فتاح در پاسخ به سوالی درباره سرقت از صندوق‌های صدقات توسط معتادان بیان‌ کرد: این یک مصیبت و معضل است که سعی کرده ایم آن را حل کنیم که از این معضل نیز کاسته شده اما رفع نشده است.
وی اضافه کرد: این جای سوال است که ریشه و مساله اصلی این اتفاق کجاست؟ و جالب اینکه با یکی از مسئولان انتظامی جلسه داشتم و او می‌ گفت‌ این اتفاق بد هم نیست زیرا اگر این کار را انجام ندهند مجبورند به یک کار دیگر دست بزنند.
فتاح تاکید کرد: اما این، یک عارضه است که باید از ریشه حل شود.

**ساختمان کنونی کمیته امداد 20 سال متروکه بود
وی در ادامه‌ و در پاسخ به سوالی در مورد ساختمان اشرافی کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) گفت‌: منظور شما کدام ساختمان است؟ اگر منظورتان ساختمان سوهانک است از 2.5 سال پیش تخلیه شده است و اولین خواهان ساختمان نیز محسن هاشمی بود، آن هم زمانی که در معاونت عمران دانشگاه آزاد حضور داشت.
فتاح اضافه کرد: بعد شخصا پدر ایشان این درخواست را مطرح کردند و با من جلسه داشتند؛ ساختمان کنونی کمیته‌ امداد 20 سال متروکه بود و هیچ سازمانی به دلیل دود، سروصدا و صدای هواپیما حاضر نبود به آنجا برود.

**کسی نمانده که در کار کمیته امداد نظارت نکرده باشد
رئیس کمیته امداد در مورد میزان شفافیت در کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) نیز خاطر نشان کرد: کسی نمانده که در کار ما نظارت نکند، از دیوان عدالت اداری تا دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، مجلس شورای اسلامی، حراست، بازرسی و .... بر کار ما نظارت دارند.
وی اضافه کرد: البته این نهادها صاحب اختیارند و می‌توانند هر چیزی را که از کمیته‌ امداد دیدند بگویند اما بروید و ببینید دیگران چه می‌کنند.
فتاح گفت: تنها یک آمار محرمانه در کمیته‌ امداد وجود دارد و آن هم اسم و آدرس مددجویان است و همین شهرداری بارها به ما نامه نوشت که می‌خواهیم برای مددجویانتان بسته غذایی ببریم اما به آنها آدرس ندادیم زیرا آنها آبرو دارند و به ما اعتماد کرده اند.
وی در مورد ابلاغیه رییس جمهوری در مورد صرفه جویی نیز یادآور شد: من وزیر نیرو بودم و مصیبت کمبود آب و برق را دیده‌ام، ساختمان کمیته‌ امداد برق خورشیدی می‌گیرد، یک لامپ پرمصرف ندارد.
فتاح با بیان اینکه چطور می توانم به مددجویان با حقوق 300 تا 400 هزارتومانی بگویم اسراف نکنند، افزود: قطعا نظر دولت، صرفه جویی در سایر بخش‌های دیگر بوده است چراکه تورم چند ماه اخیر توان خانواده‌های مددجویان را نیز تحت تاثیر قرار داده است و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا این مساله رفع شود.
فتاح امروز در جمع اعضای شورای شهر تهران نیز حضور یافت و درباره راهکارهای توسعه این دو نهاد در بهبود امور فرهنگی و اجتماعی شهر تهران راهکارها بررسی شد.
/تهرام/7244/ 1008


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

حضور فعال بانک رفاه در کنفرانس ملی فرصت‌ها و چالش‌های هوشمندسازی
بانک رفاه کارگران در راستای اهداف و سیاست‌های کلان خود و همچنین توسعه فعالیت‌های حوزه پدافند غیر عامل، در کنفرانس ملی فرصت‌ها و چالش‌های هوشمندسازی حضور فعال و اثربخش داشت.
آغاز تحویل سکه‌های پیش‌فروش سه ماهه در شعب بانک ملی
تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده با موعد سه ماهه از امروز در شعب بانک ملی ایران آغاز شد.
خدمات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای کمک به بانوان سرپرست خانوار قابل تقدیر است
معاون هماهنگ‌کننده امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس از خدمات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای کمک به بانوان سرپرست خانوار تقدیر کرد.
صدور ماهانه نیم‌ میلیون «سپهر کارت» جدید در شعب بانک صادرات ایران
​بانک صادرات ایران ماهانه نیم میلیون سپهر کارت جدید برای مشتریان صادر می کند.
تعیین تکلیف سه هزار میلیارد ریالی اموال مازاد در بانک ملی ایران
بانک ملی ایران در سال ۹۶ و سه ماه ابتدای امسال سه هزار و ۳۹۲ میلیارد ریال از املاک مازاد ملکی و تملیکی خود را تعیین تکلیف کرده است.
توصیه هایی مهم برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی
پس از خرید یک ماشین ظرفشویی جدید ممکن است نگران این موضوع باشید که چگونه می توانید به بهترین نحو از این وسیله استفاده کنید تا بهترین بهره وری را از آن ببرید. اولین مسئله مهم، طرز استفاده از این وسیله و در ادامه نحوه نگهداری از آن می باشد.
در انتخابات تتلو را باب کردند،‌ امروز مائده هژبری را!
«همان کسانی که در انتخابات خواستند تتلو را باب کنند، امروز هم آمدند مائده هژبری را ‏باب بکنند که باز هم کارشان نگرفت. نمی‌دانم چرا درس نمی‌گیرند.‏»
هشدار! روس‌ها چترشان را با کسی تقسیم نمی‌کنند
خیس شدن ماکرون و کیتاروویچ در حالی که پوتین زیر چتر بود یک تصویر واقعی از تصمیمات روسیه در سیاست خارجی است. به آنها نمی‌شود ایرادی گرفت. روس‌ها به دنبال منافع ملی خود هستند و عاشق چشم و ابروی هیچ کس نیستند.
آقای مطهری! شما که این قدر به ملیت بها نمی‌دادید
جالب است که آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم ملی فوتبال فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده است!
وزیر ورزش: استان‌های کم برخوردار در اولویت اتمام طرح‌های ورزشی نیمه تمام هستند
وزیر ورزش و جوانان گفت: استان های محروم و کم برخوردار ورزشی نظیر سیستان و بلوچستان در اولویت اتمام طرح های ورزشی نیمه تمام قرار دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سقوط جوان ۲۰ ساله در حوالی پل طبیعت
دقایقی پیش یک جوان ۲۰ ساله از پل عابرپیاده حوالی پل طبیعت سقوط کرد که سقوط وی در اتوبان مدرس باعث ترافیک در این بزرگراه شده است.
جلسه پیگیری طرح نوسازی بافت‌های فرسوده با حضور رییس جمهور
جلسه پیگیری طرح نوسازی بافت‌های فرسوده با حضور رییس جمهور برگزار شد
برگزیدگان آزمون دستیاری تقدیر شدند
وزیر بهداشت صبح امروز از 10 نفر برتر آزمون دستیاری تخصصی تقدیر کرد.
اگر به دنبال مرگ راحت و آسان هستید، بخوانید
برای جان دادن راحت میت خواندن آیاتی نظیر یس، صافات بر بالین سودمند است اما ذکر این نکته لازم است که انسان باید در این دنیا خودش بار خود را ببندد.
ژست‌گرفتن اوباش برای دوربین خبرنگاران!- عکس
مرحله دوم طرح سراسری دستگیری اراذل و اوباش مرحله دوم طرح سراسری دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس محلات در تهران بزرگ توسط مأموران پلیس امنیت عمومی فاتب کلید خورد.
سال تحصیلی آینده 2 کنکور متفاوت برگزار می شود
دشمنان برای شکست بیداری اسلامی متحد شده اند
مردم از فرایند صدور اسناد مالکیت ناراضی هستند
قطار مسافری یزد از ریل خارج شد
امید البرز به طبیعت بازگشت
دو حادثه رانندگی در گالیکش گلستان 11 زخمی داشت
خواسته های کامیون داران بر مدار تحقق
گردشگران از استقرار در حاشیه‌ رودخانه‌های گیلان بپرهیزند
آموزش و پرورش 100هزار میلیارد ریال کسری بودجه دارد
رضایت ‌نامه را با قلبم امضا کردم