تغییر ساعت فعالیت ادارات در پایتخت به نفع کارمندان است

14:55 ۱۳ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 115 0
تغییر ساعت فعالیت ادارات در پایتخت به نفع کارمندان است

تهران-ایرنا- استاندار تهران در واکنش به آنچه اعتراض برخی کارمندان به تغییر ساعت کاری نهادهای اداری در این استان خوانده شده، گفت: اعتراض ها منصفانه نیست زیرا این تغییر ساعت فعالیت به نفع مردم بویژه قشر کارمند است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، براساس بخشنامه استانداری تهران، به منظور کاهش مصرف برق، ساعت کاری اداره ها در پایتخت تا پایان تیرماه از 6 تا 14 و در شهرستان های استان از 6:30 تا 13:30 تعیین شده است.
برخی رسانه ها اعلام کرده بودند که این تغییر ساعت موجب گلایه بعضی کارمندان بویژه کسانی که از اطراف پایتخت مجبورند خود را ساعت 6 صبح به محل کار برسانند شده است.
«محمدحسین مقیمی» روز یکشنبه در حاشیه نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری( اینوتکس 2018) در بوستان گفت وگو در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: پیش از این، کارمندان ساکن اطراف پایتخت برای رسیدن به محل کار حداقل دو ساعت در ترافیک سنگین معطل می ماندند در صورتی که با تغییر ساعت کار به 6 صبح آنان می توانند نیم ساعته به تهران برسند.
وی افزود: این تغییر ساعت اداری به نفع مردم و کارمندان است زیرا بخشی از ترافیک صبح و عصرگاهی به ساعات غیرپیک منتقل و این امر موجب تسهیل در تردد در معابر پایتخت می شود.
مقیمی گفت: اگر کارمندان ساکن اطراف پایتخت ساعت 5 صبح راه بیافتند ساعت 6 صبح سرکار خواهندبود؛ اول صبح خلوت است و زود می رسند و اگر مشکلی با این ساعت کار دارند بدانند این وضعیت تنها برای 15 روز ( تا پایان تیر) اعلام شده است.
استاندار تهران در عین حال باتاکید براینکه این تغییر ساعت باهدف مدیریت مصرف انرژی انجام شده است، اظهار داشت: بالاخره پایتخت با مشکل برق رسانی مواجه است و همه باید برای رفع این مشکل کمک کنند.
وی گفت: تصمیم استانداری در تغییر ساعات کار ادارات براساس مصوبه هیات دولت و به منظور کاهش مصرف برق در ساعات پیک بوده زیرا ساعت 13:30 تا 15:30 پیک مصرف برق است و در این ساعات ادارات تعطیل شده اند.
استاندار تهران اظهار امیدواری کرد که با همکاری همه شهروندان و اجرای این بخشنامه از سوی همه کارکنان دولتی شاغل در پایتخت موجبات کاهش مصرف برق در سطح استان فراهم شود.
بیشتر انتقادهایی که به این تغییر ساعت کار شده حول محور ساعت شروع کار ادارات از 6 صبح بوده زیرا تامین وسیله نقلیه بویژه وسایل عمومی و نحوه مدیریت زمان برای رسیدن محل کار بویژه بردن فرزندان به مهدهای کودک از جمله مشکلات این دسته از افراد اعلام شده بود.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور نیز اعلام کرده بود که به دنبال بخشنامه استانداری تهران مبنی بر تغییر ساعت کاری ادارات درهای مهدهای کودک در تهران از شنبه (16 تیرماه) از ساعت 6 تا 14 تغییر کرد اما حتی بااین وضعیت نیز این دسته از کارمندان دولت در ساعت 6.30 دقیقه صبح قادر به حضور در محل کار خود نیستند و بسیاری از آنان مجبور به استفاده از مرخصی ساعتی شده اند.
به گزارش ایرنا، بخشنامه تغییر ساعت کاری اداره ها 13 تیر جاری توسط استانداری ابلاغ شد اما روز گذشته (شنبه) برخی گلایه ها از ناهماهنگی ها در شروع به کار سازمان های دولتی خبرساز شد به طوری که گفته می شد نهادهای ستادی مثل برخی وزارتخانه ها فعالیت خود را با این بخشنامه هماهنگ نکرده اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران اما روز گذشته در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در این زمینه موضع گرفت و اعلام کرد: بخشنامه تغییر ساعت فعالیت کار اداره ها براساس مصوبه هیات وزیران بوده و همه ادارات دولتی سطح شهر تهران را شامل می شود.
«محمد امامی امین» افزود: همه اداره های دولتی اعم از استانی و ملی که محل فعالیت آنان در شهر تهران است باید این مصوبه را رعایت کنند.
وی گفت: مقرر شده اجرای این مصوبه از سوی ناظران و بازرسان پایش و اگر تخلفی انجام شده باشد برخورد شود.
تهرام/** 1836 **1008


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

چرا ایران، ترکیه و مالزی نشد؟
"تا هنگامی که قیمت بنزین هزار تومان است و قیمت برق نیز کمتر از ١٠ درصد متوسط جهانی است، چرا مردم بیشتر و بیشتر مصرف نکنند؟ وقتی ارز ٨٠٠٠ تومانی را ٤٢٠٠ تومان می‌دهیم چرا افراد بی‌تخصص و ناآشنا با آن هر کالایی را وارد نکنند؟ "
۳۰ تیر، روز گرم قیام، به روایت یک شاهد عینی
«نگارنده ۱۶ سال داشتم. همانند دیگر نوجوانان و دانش‌آموزان به سمت میدان بهارستان می‌رفتم. روانشاد «داریوش فروهر» را با یک دوچرخه کورسی در خیابان اکباتان، دقیقاً همان جایی که «امیر بیجار» شهید شد، دیدم به من اشاره کرد که به‌ سمت بهارستان بروم، هنوز به کوچه نظامیه نرسیده بودم که تیراندازی در آن منطقه شروع شد...»
راه حذف موسیقی زیرزمینی بازکردن در سالنهای کنسرت است
مشهد- ایرنا- استاد آواز ایرانی گفت: راه حذف موسیقی زیرزمینی باز کردن در سالنهای کنسرت است اجازه دهید هنرمند با مخاطب خود ارتباط برقرار کند.
دانشگاه های بوشهر و اسپانیا تفاهم نامه همکاری امضا کردند
بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: این مرکز برای توسعه تعاملات آموزشی، فرهنگی، علمی و پژوهشی با دانشگاه 'کوردوبا' کشور اسپانیا تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
رییس شورای شهر: بازگشت نیکنام عیدی نظام به مردم یزد است
یزد - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: در آستانه میلاد امام رضا(ع)، بازگشت مجدد سپنتا نیکنام با رای قاطع مجمع تشخیص مصلحت نظام، عیدی نظام جمهوری اسلامی به مردم یزد است.
بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام رفع می شود
تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اعتبار ٧٠ میلیارد تومانی درنظر گرفته شده برای رفع بوی نامطبوع فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: همه دستگاه های متولی باید در اجرای تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص بسیج شوند.
نیکنام دقایقی پیش در شورای شهر یزد شرکت کرد
یزد- ایرنا- سپنتا نیکنام، نماینده زرتشتی منتخب مردم شهر یزد، عصر امروز بعد از 9 ماه در جلسه شورای اسلامی این شهر حضور یافت.
سهم دانشگاه های خوزستان از آموزش عالی کم است
اهواز - ایرنا - رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: سهم دانشگاه های استان خوزستان در بحث آموزش عالی در مقایسه با سایر استان ها کمتر است و هم اکنون بیشتر دانشجویان خوزستان در بخش غیر دولتی تحصیل می کنند.
انگیزه و تحرک مدیران در کنار تخصیص اعتبار لازمه توسعه است
اهواز - ایرنا - مدیر امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه انگیزه و تحرک مدیران در کنار تخصیص اعتبار، لازمه توسعه است گفت: اگر مدیران در زمینه تعریف پروژه ها اهتمام داشته باشند سازمان برنامه و بودجه با وجود محدودیت ها با آنها همکاری می کند.
جشنواره فوتسال نونهالان در آران و بیدگل آغاز شد
کاشان- ایرنا- چهارمین جشنواره سراسری فوتسال پسران زیر 12 سال کشور با حضور تیم هایی از 18 استان در ورزشگاه شهدای ورزشکار آران و بیدگل آغاز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سیف لیست دریافت کنندگان ارز دولتی را به دادستانی فرستاد-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز شنبه 30 تیر 97 را در اینجا مشاهده کنید.
پخش برنامه «حالا خورشید» با حضور احسان علیخانی، عقب افتاد
برنامه عصرگاهی «حالا خورشید» با حضور احسان علیخانی در خصوص شفاف سازی اتهامات مالی، امروز ساعت 17:40 پخش می شود.
فعالیت جدید و کاملا متفاوت ˮبهاره رهنماˮ -عکس
آلبوم دکلمه و موسیقی «تمام شد» با طراحی صدا، موسیقی و متن اردوان طاهری و کلام بهاره رهنما در دسترس علاقه مندان موسیقی قرار گرفت.
دامپزشکی: سوختگی گاومیش‌ها دیر اطلاع داده شد
مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: موضوع سه رأس گاومیش که در هورالعظیم که به هر دلیلی دچار سوختگی شده بودند، دیر به دامپزشکی اطلاع رسانی شد.
آقاخان از استقلال جدا می شود؟
مرتضی آقاخان خرید جدید تیم فوتبال استقلال پس از چند روز حضور در تمرینات، مصدوم شد. پزشکان پس از بررسی به این نتیجه رسیدند که پای بازیکن فصل گذشته پیکان باید جراحی شود.
راه حذف موسیقی زیرزمینی بازکردن در سالنهای کنسرت است
دانشگاه های بوشهر و اسپانیا تفاهم نامه همکاری امضا کردند
رییس شورای شهر: بازگشت نیکنام عیدی نظام به مردم یزد است
بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام رفع می شود
نیکنام دقایقی پیش در شورای شهر یزد شرکت کرد
سهم دانشگاه های خوزستان از آموزش عالی کم است
انگیزه و تحرک مدیران در کنار تخصیص اعتبار لازمه توسعه است
جشنواره فوتسال نونهالان در آران و بیدگل آغاز شد
80 درصد تخلفات اداری ناشی از سهل انگاری است
کبوتری که سردار عاشقی شد