عشایر حلب بر ایستادگی در کنار ارتش سوریه تاکید کردند

11:41 ۷۸ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 282 0
عشایر حلب بر ایستادگی در کنار ارتش سوریه تاکید کردند

دمشق- ایرنا- افزون بر 55 عشیره و قبیله استان حلب بر ایستادگی در کنار ارتش سوریه در جنگ با تروریسم و مقابله با دخالت های خارجی تاکید کردند.

ایرنا

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، عشایر و قبایل استان حلب در همایشی با عنوان 'پاسخ به دخالت های آمریکا، فرانسه و ترکیه در سوریه' بر ایستادگی عشایر عربی و کردی در کنار ارتش سوریه در یک سنگر تاکید کردند.
آن ها تاکید کردند که با همکاری ارتش سوریه به فرماندهی بشار اسد با تجاوزهای ترکیه و حامیان آن از جمله آمریکا، فرانسه و دیگر کشورهای غربی تا اخراج همه نیروهای غیر قانونی از سوریه مبارزه می کنند.
خبرگزاری رسمی سوریه( سانا) نوشت: شماری از شخصیت های کرد در این همایش، مخالفت خود را با تقسیم سوریه و دخالت خارجی اعلام کردند.
نویران احمد نماینده کردها در این همایش گفت: ما هرگونه دخالت و تجاوز به سوریه را به طور قاطع محکوم می کنیم.
شیخ محمد خیر دیاب الماشی شیخ عشیره البوبنا نیز هرگونه تجاوز به خاک سوریه را محکوم و تاکید کرد که سوری ها یک دست واحد در کنار ارتش سوریه از کشور دفاع می کنند.
شیخ قدور عبدالرزاق الحسین شیخ قبیله البکاره نیز حضور نیروهای ترکی، امریکایی و فرانسوی در داخل سوریه را محکوم کرد.
به گزارش ایرنا، عشایر سوریه ماه گذشته نیز در پایان نشست خود در شهر دیرحافر در شرق حلب با صدور بیانیه ای اعلام کردند که برای بیرون راندن نیروهای بیگانه اشغالگر آمریکایی، فرانسوی و ترکیه ای یگان های مقاومت عشایری مردمی تشکیل خواهند داد.
عشایر سوریه در بیانیه هشت ماده ای خود بر لزوم حفظ تمامیت ارضی این کشور تاکید کرده و اظهار داشتند: این تنها ملت سوریه است که با تمامی اقشار خود حق تعیین سرنوشت کشورش را دارد.
این بیانیه افزود: عشایر سوریه بشار اسد را به عنوان تنها رئیس جمهوری قانونی منتخب از سوی ملت خود می داند و حضور و دخالت نیروهای نظامی از سوی هر کشوری در این سرزمین بدون موافقت و هماهنگی با دولت دمشق را مردود دانسته و آن کشور را متخاصم به شمار آورده و با تمامی ابزارهای موجود با آن مقابله خواهیم کرد.
نشست ماه گذشته عشایر سوریه با عنوان 'عشایر سوریه علیه دخالت بیگانگان و آمریکا در این کشور' و با مشارکت 70 عشیره و قبیله سوری از طایفه های مختلف و با حضور بسیاری از شخصیت های رسمی و مردمی در شهر دیرحافر واقع در شرق حلب برگزار شد.
بحران سوریه از 24 اسفند 1389 با توطئه غربی - عربی - صهیونیستی آغاز شده و تاکنون سبب کشته شدن بیش از نیم میلیون سوری و آوارگی نزدیک به 12 میلیون نفر دیگر از جمعیت 23 میلیون و 500 هزارنفری این کشور شده است.
شمار زیادی از نیروهای نظامی و هم پیمان سوریه تاکنون برای دفاع از اسلام و محور مقاومت و تمامیت ارضی این کشور و همچنین تعداد بسیاری از غیرنظامیان این کشور به دست تروریست ها شهید شده اند که آمار دقیقی از این شهدا در دسترس نیست.
خاورم**8005*1049


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

با دلار ۱۵ هزاری به رقابت‌های جهانی نمی‌رویم
مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد امید و بزرگسالان ایران با تاکید بر لزوم حل مشکل ارزی فدراسیون کشتی توسط وزارت ورزش گفت: با دلار بالای ۱۵ هزار تومان نمی‌توانیم به رقابت‌های جهانی برویم.
تیم منتخب سال فیفا؛ با مسی و بدون صلاح!
تیم منتخب سال ۲۰۱۸ فیفا مشخص شد.
رونالدو و صلاح هم می‌توانستند برنده شوند
مرد سال فوتبال جهان به ستایش از رقیبان خود در راه کسب بهترین بازیکن سال پرداخت.
کی‌روش به مودریچ رای داد، شجاعی به صلاح
آرای کارلوس کیروش و مسعود شجاعی، سرمربی و کاپیتان تیم ملی ایران در مراسم بهترین‌های سال ۲۰۱۸ فیفا اعلام شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رونالدو و صلاح هم می‌توانستند برنده شوند
مرد سال فوتبال جهان به ستایش از رقیبان خود در راه کسب بهترین بازیکن سال پرداخت.
با دلار ۱۵ هزاری به رقابت‌های جهانی نمی‌رویم
مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد امید و بزرگسالان ایران با تاکید بر لزوم حل مشکل ارزی فدراسیون کشتی توسط وزارت ورزش گفت: با دلار بالای ۱۵ هزار تومان نمی‌توانیم به رقابت‌های جهانی برویم.
30 نفر نامزد ریاست جمهوری عراق شدند
لبنانی ها به یاد شهدای حمله تروریستی اهواز شمع روشن کردند
نمایشگاه ساختمان قطر با حضور شرکت های ایرانی آغاز به کار کرد
عربستان مناطق مسکونی یمن را مورد حمله قرار داد
عفو بین‌الملل: چین به سرکوب مسلمانان پایان دهد
رئیس جمهوری لبنان از حضور حزب الله در سوریه دفاع کرد
میشل عون: اسرائیل برای تجزیه خاورمیانه به اقلیت‌های طائفه‌ای تلاش می‌کند
وزارت دفاع روسیه: اظهارات نظامیان اسرائیلی درمورد دست نداشتن در سقوط هواپیمای روسی دروغ است
شهادت یک فلسطینی در غزه
فلسطینی ها پهپاد صهیونیست ها را سرنگون کردند