آیت الله جنتی: بی اعتمادی و نا امیدی نباید در جامعه رخنه کند

12:39 ۲۳۰ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 192 0
آیت الله جنتی: بی اعتمادی و نا امیدی نباید در جامعه رخنه کند

تهران- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به توطئه ها، فتنه انگیزی و تفرقه افکنی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی اشاره و تاکید کرد: مواظب باشیم بی اعتمادی و نا امیدی در جوانان و جامعه ما رخنه و غلبه نکند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیت الله احمد جنتی روز یکشنبه در نشست کارگروه تخصصی ستادهای گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تشریح برخی دستاوردهای انقلاب و آثار و برکات آن در داخل و خارج از مرزهای جغرافیایی گفت: امروز باید بدانیم بعد از گذشت چهل سال در چه وضعیت و موقعیتی قرار گرفته و چه وظیفه ای برعهده داریم.
رییس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه شرایط امروز و مسئولیت تک تک ما به عنوان یک ایرانی در قبال انقلاب و نظام بسیار سنگین است، اظهار داشت: با وجود گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب، ملت همیشه در صحنه و حامی و همراه نظام و انقلاب ثابت کرده اند با وجود مشکلات همیشگی مالی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و چالشی در داخل و عرصه بین المللی، سرافراز و سربلند بیرون آمده و بر تمامی این مشکلات فائق شده و یکی پس از دیگری آنها را کنار زده اند.
آیت الله جنتی با اشاره به اینکه آن روز با گذشت چهل سال دشمنان همواره روز به روز بر توطئه ها و حربه های کینه توزانه خود می افزایند، تصریح کرد: متاسفانه عده ای هم در داخل با دشمنان همراه شده و آب در آسیاب آنها می ریزند که اینگونه افراد باید توسط نیروهای انقلابی و همراه و همگام انقلاب، شناسایی و به مردم معرفی شوند.
وی با اشاره به این که امروز باید بدانیم در چه وضعیتی قرار داریم، اظهار داشت: در وهله دوم نیز باید بدانیم چه میزان از نیروی انقلابی داریم و چه میزان افراد نیز در رکاب دشمن هستند.
دبیر شورای نگهبان در ادامه به بیانات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی هم اشاره کرد و گفت: رهنمودهای معظم له همواره چراغ راه هدایت ما بوده و هست از این رو باید مطالب و اظهاراتی که ایشان تاکید دارند را تابلوی چشم خود قرار دهیم چرا که راه و مسیر پر مشکلی را پیش رو داریم.
وی ادامه داد: باید به برخی از افراد داخلی خودمان هم این موضوع را بفهمانیم که انقلاب اسلامی ما چه دستاوردها و خدماتی داشته و اینکه امروز بعد از گذشت چهل سال، ایستادگی کرده در سایه مقاومت و تلاش مردم همین سرزمین بوده است.
آیت الله جنتی به مساله نا آرامی ها و اغتشاشات اخیر در کشور هم اشاره کرد و گفت: اگر چه موضوع بیکاری، گرانی و برخی مشکلات باعث ناراحتی، عصبانیت و درآمدن صدای عده ای می شود ولی اینکه آنها به خیابان ها ریخته و بخواهند اموال عمومی و لوازم و امکانات مردم را به آتش بکشند این واقعا راهش نیست.
وی با طرح این سوال که آیا با آتش زدن و تخریب اموال عمومی و مردم مشکلات حل و فصل می شود؟ تصریح کرد: اگر قرار است کار و اقدامی هم صورت بگیرد باید از راه و روش صحیح آن جلو برود.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد، همیشه هم مشکل داشته و داریم و هیچگاه بدون مشکل نبوده ایم این درحالی است که روز به روز بر توطئه های دشمنان ما افزوده شده و ما فارغ از آنها نبوده ایم.
وی تاکید کرد: باید به جوانان و آن عده افرادی که مخالف این نظام هستند گفت که اگر روزی این نظام برود، آنها بدانند چه سرنوشتی از سوی دشمنان بر آنها اعمال خواهد شد و از طرفی با دین و اخلاق کشور چه خواهند کرد.
آیت الله جنتی افزود: اگر خدمات و برکات انقلاب اسلامی نبود، امروز معلوم نبود دشمن و از جمله داعشی ها و رژیم صهیونیستی با ملت ما چه می‌کردند و چنانچه در سوریه، عراق و لبنان نبودیم، آنجا چه وضعیتی داشت و بعد از آنها وضعیت ما در این کشور چه بود؟
رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه باید به فکر مظلوم و دفاع از حق و حقوق مسلمانان باشیم ولو اینکه در آن سوی دنیا باشند، اظهار داشت: البته این به آن معنا نیست که به فکر مردم خودمان نبوده باشیم و حتی اگر هم تنها می خواستیم به فکر خودمان باشیم، باز هم باید به میدانهای نبرد عراق، لبنان و سوریه می رفتیم تا از این طریق در واقع به خودمان، دین و مرز و انقلاب خود کمک کرده و در جهت حفظ آنها باشیم.
جنتی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش تاثیرگذار و بی بدیل رسانه ها در انتقال و اطلاع رسانی واقعیت ها و آثار، برکات و دستاوردهای انقلاب به جهانیان، گفت: همه با هم در صداوسیما، از طریق تریبون نماز جمعه و سایر تریبون‌های تبلیغی باید به مردم و به ویژه نسل جوان و نسلی که این انقلاب را ندیده و لمس نکرده، خدمات و دستاوردهای این انقلاب را معرفی و تبیین کنیم.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: باید بگوئیم چه خدماتی و توسط چه کسانی ارائه شده و الان هم به صورت مستمر ادامه دارد، مرفهان کار نکرده اند، بلکه بسیجیان، افراد حزب اللهی و همیشه در صحنه و در واقع حامی و همراه انقلاب این خدمات را انجام داده اند، همانگونه که در مشکل کم آبی خوزستان، بسیجی ها به کمک هموطنان خود شتافتند.
آیت الله جنتی تصریح کرد: امروز آنهایی که به قشر بسیجی و انقلابی‌ها هجمه می آورند باید بدانند که اگر خدمات بسیج و سپاه نبود، ارتش بعثی وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شده و جان و ناموس مردم در تهدید جدی قرار می گرفت.
دبیر شورای نگهبان در عین حال تاکید کرد: آن عده افرادی که به بسیجی‌ها توهین و یاوه‌گویی می‌کنند باید بدانند که این قشر بسیجی بود که شهید داد تا شما زنده باشید، اگرخدمات بسیج و سپاه نبود عده ای در آن سوی مرزها هر آنچه درتوان و وجود داشتند بکار بسته و با شرارت های خود، هستی، ناموس و جان مردم را با خطرات جدی و غیر قابل جبران مواجه می کردند.
آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: امروز خوشبختانه انقلاب اسلامی دراقصی نقاط دنیا و به ویژه در کشورهای لیبی و مصر اثرگذار بوده است چه برسد درکشورخودمان که آثار و برکات آن مشهود و لمس شده است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات و رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب خطاب به نیرو‌های مخلص و انقلابی مبنی براینکه « امکانات زیاد است و ما می‌توانیم خیلی کارکنیم تا گرسنگی و بیکاری از بین برود»، تصریح کرد: متاسفانه کارها دست افرادی است که کار بلد نیستند.
آیت الله جنتی در عین حال تاکید کرد: امروز متاسفانه عده‌ای فقط به فکر دلار و برخی افراد نیز به فکر جریان‌های سیاسی هستند اما لحظه ای در اندیشه و فکر انقلاب و جهاد در راه خدا نیستند نیستند درحالیکه باید همگان درصحنه بوده وکارو تلاش کنند.
رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درخصوص اجرای فرامین اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: معظم له برای اجرای اقتصاد مقاومتی نامه نوشته و به نیرو‌ها اعلام کردند: «تنها راه نجات کشور،اقتصاد مقاومتی است»، حال باید دید چند درصد از این مهم اجرایی شده است؟.
آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: امروز ما باید طلبکار این باشیم که چرا کاری برای بهبود وضع مردم انجام نمی‌گیرد؟ به هرحال امسال سالی است که باید مجاهدانه و مخلصانه پای کار بود و کار و تلاش کرد و از طرفی امید داشت که مشکلات حل می‌شود.
به گفته وی، دشمنان می‌خواهند ما را از اسلام و انقلاب ناامید کرده و به مردم تلقین کنند این انقلاب دیگر نمی‌تواند مملکت را اداره کند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه همچنین به نقشه شوم و توطئه های دشمنان مبنی بر براندازی انقلاب اسلامی ایران هم اشاره کرد و افزود: عده ای درصدد هستند این نظام را از بین برده و نظام دیگری را روی کاربیاورند، ما باید نشان دهیم می‌توان جلوی قاچاق را گرفت وبا این عمل تولید و اشتغال را افزایش داد.
آیت الله جنتی اضافه کرد: باید به کسانیکه از برخی شرایط موجود ناراضی هستند امید داد که با وجود همه مشکلات می‌توان کار کرد چراکه تجربه ثابت کرده همیشه چالش‌هایی در طول این چهل سال وجود داشته است، اما خداوند همواره به این نظام کمک کرده و آن را نگه داشته است.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه مشکل عمده کنونی کشورما مسئله نیروی انسانی خدمتگذار و دلسوزاست، اظهار داشت: خداوندی که 40 سال این مملکت را از خطرات وآفات حفظ کرده بازهم آن را از شرو گرفتاری‌های بی امان دشمنا خواهد کرد.
نشست کارگروه‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» روز یکشنبه با حضورآیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان، نصرت‌الله لطفی، قائم مقام شورا و برخی از معاونین وزرا و نماینگان وزارتخانه ها و دستگاه‌های اجرایی کشور در محل این شورا برگزارشد.
در ادامه این نشست نمایندگان دستگاههای اجرایی کشور نیز با ارائه گزارشی از روند انجام کارها، برنامه ها و اقدامات آتی خود را برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کردند.
فراهنگ ** 1355**1055


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

راهکار پیامبر(ص) برای فراوانی روزی بدون رنج و زحمت
حدیثی از حضرت رسول اکرم (ص) را در این خبر بخوانید.
از منظر امام علی(ع) این افراد دورترین مردم از موفقیت هستند
حدیثی از حضرت امام علی(علیه السلام) درباره اینکه دورترین مردم از موفقیت چه کسی است را به همراه تصویرنوشته‌ای مشاهده می‌کنید.
کاهش بینایی و سردرد را جدی بگیرید
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه کاهش بینایی و سردرد می‌تواند از نشانه‌های وجود تومور در غده هیپوفیز باشد گفت: اغلب این تومورها خوش خیم هستند.
بازسازی صحنه جرم در یکی از محله های تهران +عکس
لب خط، یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران که محبوبیتش را مدیون میزبانی از اولین ماشین دودی در تهران است. محله‌ای با بافت فرسوده و خانه‌هایی تو در تو می باشد.
دلایل احساس خواب‌آلودگی بعد از غذا خوردن
بسیاری از ما بعد از غذا خوردن احساس خواب‌آلودگی و خستگی می‌کنیم. این اتفاق می‌تواند ناشی از واکنش و رفتار طبیعی بدن در مواجهه با شرایطی مثل الگوی گوارش و یا سیکل‌های خواب باشد. در ادامه این مطلب به دلایل این اتفاق و راه‌هایی برای مقابله با آن می‌پردازیم.
دلایل اختلاف زوجین پس بچه‌دار شدن چیست؟
علی رغم لذتی که پدر و مادر‌ها فورا بعد از به دنیا آمدن فرزندشان حس می‌کنند، تعداد زیادی از آن‌ها طی ماه‌های اول تولد کودک، دچار اختلاف‌هایی می‌شوند.
مردان این نکات کلیدی درباره سلامت خود را جدی بگیرند
تعداد حرکات شنایی که یک مرد می‌تواند در مطب پزشک انجام دهد، پیش‌بینی‌کننده احتمال بروز مشکلات قلبی طی سال‌های بعد است.
ورزش‌های هوازی مناسب‌ترین ورزش برای کاهش وزن
یک متخصص پزشکی ورزشی با بیان این که ورزش‌های هوازی مناسب‌ترین ورزش برای کاهش وزن است، گفت: کسانی که قصد کاهش وزن دارند در طول هفته حداقل ۵ روز را به انجام ورزش‌های هوازی اختصاص دهند.
دانستنی‌هایی درباره کم کاری تیروئید
شایع‌ترین علائم کم کاری تیروئید شامل خستگی، عدم تحمل سرما، یبوست، سوخت و ساز کند، و خشکی پوست می شوند، در شرایطی که علائم کمتر رایج دیگر ممکن است شامل ضربان قلب آهسته، درد مفصلی و ماهیچه ای، و خشکی یا پف کردگی پوست شوند.
براتچی: ترجیح می‌دهم کمان را زمین بگذارم تا به شخصیتم توهین شود!
عضو تیم ملی کامپوند زنان گفت: وقتی مسئولان فدراسیون تیروکمان ارزشی برای کمانداران قائل نیستند و کماندار تیم ملی از هیچ حقوق و مزایایی برخوردار نیست، ترجیح می‌دهم کمان را زمین بگذارم تا به شخصیتم توهین شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

راهکار پیامبر(ص) برای فراوانی روزی بدون رنج و زحمت
حدیثی از حضرت رسول اکرم (ص) را در این خبر بخوانید.
از منظر امام علی(ع) این افراد دورترین مردم از موفقیت هستند
حدیثی از حضرت امام علی(علیه السلام) درباره اینکه دورترین مردم از موفقیت چه کسی است را به همراه تصویرنوشته‌ای مشاهده می‌کنید.
کاهش بینایی و سردرد را جدی بگیرید
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه کاهش بینایی و سردرد می‌تواند از نشانه‌های وجود تومور در غده هیپوفیز باشد گفت: اغلب این تومورها خوش خیم هستند.
بازسازی صحنه جرم در یکی از محله های تهران +عکس
لب خط، یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران که محبوبیتش را مدیون میزبانی از اولین ماشین دودی در تهران است. محله‌ای با بافت فرسوده و خانه‌هایی تو در تو می باشد.
دلایل احساس خواب‌آلودگی بعد از غذا خوردن
بسیاری از ما بعد از غذا خوردن احساس خواب‌آلودگی و خستگی می‌کنیم. این اتفاق می‌تواند ناشی از واکنش و رفتار طبیعی بدن در مواجهه با شرایطی مثل الگوی گوارش و یا سیکل‌های خواب باشد. در ادامه این مطلب به دلایل این اتفاق و راه‌هایی برای مقابله با آن می‌پردازیم.
جشنواره فیلم رشد آموزش را از کلاس درس به  سینما منتقل کرده است
نمایشگاه کتاب با 20 هزار جلد کتاب در گتوند گشایش یافت
اسلام آباد غرب، شهر مروج کتاب معرفی شد
جشنواره پویانمایی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی کشور است
روستای ابتر برگزیده جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب شد
مراسم بزرگداشت حیدر یغما در نیشابور برگزار شد
خوش بینی به آینده، روح بیانیه‌ گام دوم انقلاب اسلامی است
چهارمین جشنواره استانی مد و لباس فجر در مشهد گشایش یافت
سرپرست فرمانداری رودبار: زیباسازی شهرها مدنظر باشد
بیانیه رهبری مبنای تحول بنیادین در کشور است