موافق برخورد خشونت آمیز در موضوع حجاب نیستیم

11:51 ۲۲۵ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 214 0
موافق برخورد خشونت آمیز در موضوع حجاب نیستیم

تهران - ایرنا - رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور درباره برخوردهای توأم با خشونت در موضوع حجاب گفت: هیچ فرد، گروه یا سازمانی موافق برخورد خشونت آمیز با مساله فرهنگی مانند حجاب نیست چون این موضوع اجتماعی و یک قانون به شمار می رود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، مینو اصلانی روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب افزود: تعداد کمی از دختران ایران که مایل به رعایت حجاب نیستند به عنوان یک قانون در کشور، باید به آن احترام بگذارند.
اصلانی ادامه داد: برخی به صورت سازمان یافته با دلارهایی که دریافت می کنند، مترصد برداشتن حجاب هستند اما حجاب برای ما یک مساله و برنامه محوری است و امیدواریم در هفته حجاب و عفاف بتوانیم این وظیفه را به خوبی انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که جامعه ما الگو و مرجع برای جهان است، بسیاری از جنبش ها به تاسی از زن مسلمان و با حجاب ایران تشکیل می شود و در تکاپو برای نفوذ حجاب در جامعه خودشان هستند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور افزود: معتقد به بحث خشونت در مساله حجاب نیستیم و نیروی انتظامی مقتدر نیز قانونمند بوده و با قانون شکنان مقابله می کند، البته برای موضوع حجاب و عفاف در جامعه 26 دستگاه وظیفه دارند که متاسفانه برخی کمتر به این مساله توجه دارند.

* در ایران حجاب اجباری نیست
اصلانی اضافه کرد: در ایران حجاب اجباری نیست بلکه یک قانون است و چون مردم ایران متدین هستند، به این مساله معتقد هستند اما عده بسیار کمی به مسائل اقناعی توجه نکرده اند و نخواسته اند که نسبت به رعایت حجاب قانع شوند، آنها نمی دانند که حجاب چه پیامدهای مثبتی برای جامعه دارد اما برخی قوانین را زیرپا گذاشته اند.
وی اظهار داشت: در ارتباطات گسترده با مردم در سطح جامعه متوجه شده ایم که عموم این افراد مخالفت جدی با حجاب ندارند و به مسائل اعتقادی خودشان پایبند هستند اما یکسری افراطی گری ها و القاها در شبکه های مجازی و ماهواره ها و توجه بیش از حد به مد و لباس، انسان را به خطا و اشتباه می اندازد.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: اکثر این افراد در واقع براساس بی توجهی و افراط در بحث مد و لباس به این مساله روی می آورند و خیلی به این موضوع که حجاب برای آنها موضوعیت دارند، توجه نمی کنند.
وی خاطر نشان کرد: اگر همه دستگاه های فرهنگی و متولی، فعالیت درستی در این زمینه داشته باشند به طور قطع تاثیرات آن را مشاهده خواهیم کرد و بسیاری از جوانان زمانی که متوجه اثرات زیانبار و بی بند و باری بدحجابی می شوند و اینکه آسیب اولیه آن برای بانوان است، حجاب را رعایت می کنند.
اصلانی افزود: تاکنون نظرسنجی های گوناگونی در زمینه حجاب در کشور انجام شده است که عمدتا افراد مخالفتی با اصل حجاب ندارند و معتقدند چون جوان هستند و زیبایی دارند باید زیبایی خودشان را به نمایش بگذارند اما باید گفت که این افراد در زیبایی شناختی هم مشکل دارند و باید روی این مساله کار شود.
وی معتقد است باید نمایشگاه های مد و لباس با استفاده از کالا و چادر ایرانی در کشور برپا شود و سعی شده از نظرات طراحان کشور، دانشکده های هنر و مد و لباس نیز استفاده شود چون یک متولی موثر مد و لباس در کشور داریم اما به سهم خودمان به این مساله مهم نپرداخته ایم.

* حافظان حریم خانواده گردهم می آیند
وی در ادامه گفت: اجتماع بزرگ حافظان حریم خانواده در روز ٢١ تیر به مناسبت هفته بزرگداشت عفاف و حجاب در سراسر کشور برگزار می شود.
اصلانی افزود: این برنامه قرار است در سراسر کشور با برنامه های ویژه برگزار شود البته سخنرانی های مختلف درباره عفاف و حجاب نیز در برنامه کاری است.
اصلانی اضافه کرد: در تهران اجتماع بزرگ مردمی در امامزاده صالح برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: برنامه چادرهای آسمانی در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود که در این همایش از بانوان موفق چادری در عرصه های علمی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تجلیل می‌شوند.
اصلانی نشست با ادیان توحیدی، اعزام دختران به مناسبت روز دختر به مسجد جمکران و برگزاری همایش حریم زیبایی در سایه عفاف را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد.
وی در ادامه اظهار داشت: بحث عفاف و حجاب یکی از اصول مترقی دین است و همیشه در تاریخ کشور شاهد بودیم که زنان توام با حجاب و عفاف هستند.
اصلانی گفت: زنان معتقدند بدون پوشش قبل از توجه به توانمندی به عنوان ابزار به او نگاه می کنند. بنابر این موضوع حجاب و عفاف خیلی برای جامعه مهم است تا نسل جوان را اقناع کنیم چون در راس هجمه دشمنان محور اصلی حیازدایی است.
وی ادامه داد: یکصد سال است که با این موضوع مشکل دارند و القا می کنند که حجاب موجب عدم پیشرفت زنان می شود اما اسلام این موضوع را نشان داده که کاملا برعکس است و پیشرفت زنان را در سال های اخیر دیده ایم.
اصلانی ادامه داد: بحث های تخصصی درباره اقناع کردن جوانان در باره حجاب و عفاف را در ٣١ استان کشور داریم و هفته از روز سه‌شنبه آغاز می شود.
وی به روز ٢١ تیرماه به عنوان روز حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: اساس این هفته بر مبنای شهادت تعدادی از هموطنان در روز ٢١ تیر سال ١٣١4 در مسجد گوهرشاد در دفاع از پوشش حجاب است.
وی درباره برنامه‌های این هفته اظهار داشت: رعایت عفاف و حجاب احترام به خود است و ما در روز اول این هفته تولیداتی داریم که در صدا و سیما پخش می شود که مشاعره یکی از این برنامه ها است چون ما اشعار زیادی درباره حیا و حجاب و عفاف داریم.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: برای موضوع حجاب و عفاف در جهان نیز پویش هایی وجود دارد که نمونه آن را می توان به پویش «دختران به عفاف روی می آورند و زنانی که با پوشیدن سر بیرون می آیند» اشاره کرد.

* انقلاب چادرها
حجت الاسلام امین کشوری فعال فرهنگی نیز در این نشست گفت: انگیزه اکثر مخالفان با موضوع حجاب، تسلط نداشتن آنان به مفاهیم دینی است چون روی این موضوع کار فرهنگی نشده است، اگرچه در دوران انقلاب، لقب انقلاب چادرها را به کشور ما داده بودند.
وی اظهار داشت: اسلام حضور اجتماعی زن را پذیرفته است که با رعایت حجاب وارد جامعه شوند اما باید این حضور اثربخش و انسانی باشد.
کشوری با اشاره به اجرای طرحی به عنوان «حس خوب» با موضوع حجاب گفت: این طرح در مناطق 2 و 5 تهران به لحاظ تردد بالای گروه های هدف به اجرا گذاشته شد که در نهایت به 50 هزار نفر از بانوانی که از نظر حجاب استانداردهای لازم را رعایت نکرده بودند، مواجه شدیم که از طریق بانوان محجبه ایرانی و خارجی، با این افراد صحبت می کنند.
وی معتقد است که کشور قانون های خوبی در زمینه عفاف و حجاب دارد اما دستگاه های مختلف در این زمینه کم لطفی دارند. بجز چند دستگاه، بقیه بار این موضوع را زمین گذاشته اند، بودجه فرهنگی دریافت می کنند اما در بخش های غیر فرهنگی هزینه می کنند.
کشوری اضافه کرد: در کشور خلاء گفت و گو داریم که به عنوان نمونه در باره عفاف و حجاب فضایی برای گفت و گو وجود ندارد.
اجتمام * ٧٢6٨ *1569


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
نمونه تقلبی یک مکمل تغذیه‌ای در بازار و دستور سازمان غذا و دارو
داروی بیماران خاص مازندران هم هست و هم نیست!
ارتباط قندخون با خطر شکستگی در دیابت نوع یک
هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره استفاده از سیستم صوتی گوشی‌های هوشمند
عرضه هورمون رشد تنها در داروخانه‌های منتخب
عوارض جسمی و روانی ازدواج زیر 13 سال برای دختران
سند جامع سلامت قم 70 درصد پیشرفت دارد
پزشکان اردبیلی برای طی دوره پزشکی آبدرمانی به ترکیه می روند
مقابله با پدیده اعتیاد به عزم همگانی نیازمند است
نیروی متخصص نیاز مبرم شبکه بهداشت و درمان ماهشهر است