موافق برخورد خشونت آمیز در موضوع حجاب نیستیم

11:51 ۱۳ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 37 0
موافق برخورد خشونت آمیز در موضوع حجاب نیستیم

تهران - ایرنا - رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور درباره برخوردهای توأم با خشونت در موضوع حجاب گفت: هیچ فرد، گروه یا سازمانی موافق برخورد خشونت آمیز با مساله فرهنگی مانند حجاب نیست چون این موضوع اجتماعی و یک قانون به شمار می رود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، مینو اصلانی روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب افزود: تعداد کمی از دختران ایران که مایل به رعایت حجاب نیستند به عنوان یک قانون در کشور، باید به آن احترام بگذارند.
اصلانی ادامه داد: برخی به صورت سازمان یافته با دلارهایی که دریافت می کنند، مترصد برداشتن حجاب هستند اما حجاب برای ما یک مساله و برنامه محوری است و امیدواریم در هفته حجاب و عفاف بتوانیم این وظیفه را به خوبی انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که جامعه ما الگو و مرجع برای جهان است، بسیاری از جنبش ها به تاسی از زن مسلمان و با حجاب ایران تشکیل می شود و در تکاپو برای نفوذ حجاب در جامعه خودشان هستند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور افزود: معتقد به بحث خشونت در مساله حجاب نیستیم و نیروی انتظامی مقتدر نیز قانونمند بوده و با قانون شکنان مقابله می کند، البته برای موضوع حجاب و عفاف در جامعه 26 دستگاه وظیفه دارند که متاسفانه برخی کمتر به این مساله توجه دارند.

* در ایران حجاب اجباری نیست
اصلانی اضافه کرد: در ایران حجاب اجباری نیست بلکه یک قانون است و چون مردم ایران متدین هستند، به این مساله معتقد هستند اما عده بسیار کمی به مسائل اقناعی توجه نکرده اند و نخواسته اند که نسبت به رعایت حجاب قانع شوند، آنها نمی دانند که حجاب چه پیامدهای مثبتی برای جامعه دارد اما برخی قوانین را زیرپا گذاشته اند.
وی اظهار داشت: در ارتباطات گسترده با مردم در سطح جامعه متوجه شده ایم که عموم این افراد مخالفت جدی با حجاب ندارند و به مسائل اعتقادی خودشان پایبند هستند اما یکسری افراطی گری ها و القاها در شبکه های مجازی و ماهواره ها و توجه بیش از حد به مد و لباس، انسان را به خطا و اشتباه می اندازد.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: اکثر این افراد در واقع براساس بی توجهی و افراط در بحث مد و لباس به این مساله روی می آورند و خیلی به این موضوع که حجاب برای آنها موضوعیت دارند، توجه نمی کنند.
وی خاطر نشان کرد: اگر همه دستگاه های فرهنگی و متولی، فعالیت درستی در این زمینه داشته باشند به طور قطع تاثیرات آن را مشاهده خواهیم کرد و بسیاری از جوانان زمانی که متوجه اثرات زیانبار و بی بند و باری بدحجابی می شوند و اینکه آسیب اولیه آن برای بانوان است، حجاب را رعایت می کنند.
اصلانی افزود: تاکنون نظرسنجی های گوناگونی در زمینه حجاب در کشور انجام شده است که عمدتا افراد مخالفتی با اصل حجاب ندارند و معتقدند چون جوان هستند و زیبایی دارند باید زیبایی خودشان را به نمایش بگذارند اما باید گفت که این افراد در زیبایی شناختی هم مشکل دارند و باید روی این مساله کار شود.
وی معتقد است باید نمایشگاه های مد و لباس با استفاده از کالا و چادر ایرانی در کشور برپا شود و سعی شده از نظرات طراحان کشور، دانشکده های هنر و مد و لباس نیز استفاده شود چون یک متولی موثر مد و لباس در کشور داریم اما به سهم خودمان به این مساله مهم نپرداخته ایم.

* حافظان حریم خانواده گردهم می آیند
وی در ادامه گفت: اجتماع بزرگ حافظان حریم خانواده در روز ٢١ تیر به مناسبت هفته بزرگداشت عفاف و حجاب در سراسر کشور برگزار می شود.
اصلانی افزود: این برنامه قرار است در سراسر کشور با برنامه های ویژه برگزار شود البته سخنرانی های مختلف درباره عفاف و حجاب نیز در برنامه کاری است.
اصلانی اضافه کرد: در تهران اجتماع بزرگ مردمی در امامزاده صالح برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: برنامه چادرهای آسمانی در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود که در این همایش از بانوان موفق چادری در عرصه های علمی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تجلیل می‌شوند.
اصلانی نشست با ادیان توحیدی، اعزام دختران به مناسبت روز دختر به مسجد جمکران و برگزاری همایش حریم زیبایی در سایه عفاف را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد.
وی در ادامه اظهار داشت: بحث عفاف و حجاب یکی از اصول مترقی دین است و همیشه در تاریخ کشور شاهد بودیم که زنان توام با حجاب و عفاف هستند.
اصلانی گفت: زنان معتقدند بدون پوشش قبل از توجه به توانمندی به عنوان ابزار به او نگاه می کنند. بنابر این موضوع حجاب و عفاف خیلی برای جامعه مهم است تا نسل جوان را اقناع کنیم چون در راس هجمه دشمنان محور اصلی حیازدایی است.
وی ادامه داد: یکصد سال است که با این موضوع مشکل دارند و القا می کنند که حجاب موجب عدم پیشرفت زنان می شود اما اسلام این موضوع را نشان داده که کاملا برعکس است و پیشرفت زنان را در سال های اخیر دیده ایم.
اصلانی ادامه داد: بحث های تخصصی درباره اقناع کردن جوانان در باره حجاب و عفاف را در ٣١ استان کشور داریم و هفته از روز سه‌شنبه آغاز می شود.
وی به روز ٢١ تیرماه به عنوان روز حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: اساس این هفته بر مبنای شهادت تعدادی از هموطنان در روز ٢١ تیر سال ١٣١4 در مسجد گوهرشاد در دفاع از پوشش حجاب است.
وی درباره برنامه‌های این هفته اظهار داشت: رعایت عفاف و حجاب احترام به خود است و ما در روز اول این هفته تولیداتی داریم که در صدا و سیما پخش می شود که مشاعره یکی از این برنامه ها است چون ما اشعار زیادی درباره حیا و حجاب و عفاف داریم.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: برای موضوع حجاب و عفاف در جهان نیز پویش هایی وجود دارد که نمونه آن را می توان به پویش «دختران به عفاف روی می آورند و زنانی که با پوشیدن سر بیرون می آیند» اشاره کرد.

* انقلاب چادرها
حجت الاسلام امین کشوری فعال فرهنگی نیز در این نشست گفت: انگیزه اکثر مخالفان با موضوع حجاب، تسلط نداشتن آنان به مفاهیم دینی است چون روی این موضوع کار فرهنگی نشده است، اگرچه در دوران انقلاب، لقب انقلاب چادرها را به کشور ما داده بودند.
وی اظهار داشت: اسلام حضور اجتماعی زن را پذیرفته است که با رعایت حجاب وارد جامعه شوند اما باید این حضور اثربخش و انسانی باشد.
کشوری با اشاره به اجرای طرحی به عنوان «حس خوب» با موضوع حجاب گفت: این طرح در مناطق 2 و 5 تهران به لحاظ تردد بالای گروه های هدف به اجرا گذاشته شد که در نهایت به 50 هزار نفر از بانوانی که از نظر حجاب استانداردهای لازم را رعایت نکرده بودند، مواجه شدیم که از طریق بانوان محجبه ایرانی و خارجی، با این افراد صحبت می کنند.
وی معتقد است که کشور قانون های خوبی در زمینه عفاف و حجاب دارد اما دستگاه های مختلف در این زمینه کم لطفی دارند. بجز چند دستگاه، بقیه بار این موضوع را زمین گذاشته اند، بودجه فرهنگی دریافت می کنند اما در بخش های غیر فرهنگی هزینه می کنند.
کشوری اضافه کرد: در کشور خلاء گفت و گو داریم که به عنوان نمونه در باره عفاف و حجاب فضایی برای گفت و گو وجود ندارد.
اجتمام * ٧٢6٨ *1569


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

چرا مرد‌ان زودتر از زنان می‌میرند؟!
زنان به دلایل مختلف از جمله بیولوژیکی، اجتماعی و سبک زندگی معمولا بیشتر از مردان عمر می‌کنند. اما به نظر می‌رسد یک دلیل بدیهی‌تر هم وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می‌شود.
اسلوموشن تماشایی از لحظه ترکیدن بادکنک پر از آب
تماشا کنید؛ ویدئوی جالب از لحظه ترکیدن بادکنک پر از آب در حالت ها و شرایط مختلف که به صورت اسلوموشن توسط گروه آمریکایی لجندری شاتس تصویربرداری شده است.
تصاویر ناب تاریخی؛ از سر بریده سرباز ژاپنی تا تشییع همسر لنین
تصاویر ناب تاریخی که احتمالا تا این لحظه ندیده بودید؛ از سر بریده سرباز ژاپنی تا تشییع همسر لنین!
شوخی‌های جالب؛ از اختلاس راننده تا سگ دستِ استاد!
هر نوشته ای نویسنده ای دارد. هر نویسنده ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته هایی که در این صفحه می خوانید، Status های کپی پیست شده ای است که در شبکه های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
لحظه‌های خنده دار برخورد توپ به صورت
تا کنون برایتان پیش آمده است که توپی با شدت به صورتتان برخورد کند؟! حتی تصورش هم می تواند ترسناک باشد!
انقلابیون و آستین کوتاه از آغاز تا امروز
فضای مجازی با کسی شوخی ندارد؛‌ چه نماینده مجلس باشید، چه مجری تلویزیون و چه مسئول حراست شهرداری قزوین؛ کافی است گاف بدهید تا جایتان را در صدر حمله‌های کاربران باز کنید.
32 هزارمیلیارد ریال قرارداد تسهیلات اشتغال روستایی منعقد شد
بروجرد - ایرنا - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سه بانک و یک صندوق موسسات عامل برای تسهیلات اشتغال روستایی هستند که تاکنون 32 هزارمیلیارد ریال قرارداد تسهیلات اشتغال روستایی منعقد شده است.
570 تبعه بیگانه طی 24 ساعت گذشته در ماکو دستگیر شدند
ارومیه- ایرنا- فرمانده هنگ مرزی ماکو با اشاره به تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی، گفت: طی چند عملیات در 24 ساعت گذشته 570 تبعه بیگانه در این شهرستان دستگیر شدند.
ماندگاری معلمان درآموزش و پرورش به ایجاد انگیزه نیاز دارد
اهواز - ایرنا - رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه‌ای سازمان برنامه و بودجه گفت: باید برای نگهداشت نیروی انسانی در آموزش و پرورش انگیزه ایجاد کرد و نباید به راحتی معلم را از سیستم آموزش و پرورش از دست داد.
اوقات فراغت کودکان دغدغه همیشگی والدین
بروجرد - ایرنا - اوقات فراغت زمانی برای پرداختن کودکان و نوجوانان به فعالیت های مورد علاقه ومفرح است درعین حال تنظیم وقت و فراهم کردن استفاده بهینه از این روزها به دغدغه ای برای والدین تبدیل شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سیف لیست دریافت کنندگان ارز دولتی را به دادستانی فرستاد-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز شنبه 30 تیر 97 را در اینجا مشاهده کنید.
پخش برنامه «حالا خورشید» با حضور احسان علیخانی، عقب افتاد
برنامه عصرگاهی «حالا خورشید» با حضور احسان علیخانی در خصوص شفاف سازی اتهامات مالی، امروز ساعت 17:40 پخش می شود.
دخترانِ بدون حجاب در المپیاد جهانی در ایران
در تصاویری که در فضای مجازی پخش شده نشان می دهد که برخی شرکت کنندگان خارجی در المپیاد جهانی زیست شناسی در ایران، بدون حجاب در جلسه آزمون شرکت کردند.
تلاش محسن رضایی در دفاع از حقوق اقلیت ها به بار نشست
در این جلسه قانون شوراهای 1375 مورد اشاره قرار گرفت و با شمول این قانون و تبصره آن، اقلیت‌ها می‌توانند در انتخابات شوراها شرکت کنند.
30 بیمار در نخستین شب افتتاح بیمارستان برکت قرچک پذیرش شد
36 واحد مسکونی به مددجویان معلول هرمزگان واگذار شد
61 هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث شد
36 واحد مسکونی به مددجویان معلول هرمزگان واگذار شد
61 هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث شد
سالانه فقط 50 زایمان در آذربایجان غربی خارج بیمارستانی است
نقشه راه همکاری ایران و فرانسه در حوزه سلامت تدوین می شود
پزشک متخصص در مراکز تامین اجتماعی همدان افزایش یافت
51 واحد صنفی بهداشتی متخلف در قزوین تعطیل شد
43 مرکز درمانی کشور در دست ساخت است