مشکلات مختلف عمر صنایع کوچک خوزستان را کوتاه کرد

14:10 ۱۳۵ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 287 0
مشکلات مختلف عمر صنایع کوچک خوزستان را کوتاه کرد

اهواز-ایرنا- معاون طرح، برنامه و ‌سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان گفت:مشکلات مختلف عمر صنایع کوچک و متوسط خوزستان را بر خلاف سایر استان های کشور کوتاهتر کرده واستان ما از این لحاظ دچار عقب ماندگی است.

ایرنا

مهرام روانبخش یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: عواملی همچون جنگ تحمیلی و بحران هایی که در دهه 80 و 90 به صنایع کوچک و متوسط خوزستان وارد شد باعث ضعیف شدن این صنایع شد.
معاون طرح، برنامه و ‌سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان درادامه اضافه کرد: در دوران جنگ تحمیلی صنایع کوچک و متوسط خوزستان بر خلاف سایر استان های دیگرنتوانستند پیشرفت کنند به همین منظور عمر صنایع کوچک در استان بسیار کم است و اغلب عمر 10 تا 15 سال دارند.
وی گفت: بحران هایی که در دهه 80 و 90 برای صنایع کوچک ایجاد شد از جمله تشدید تحریم ها، گران شدن مواد اولیه و افزایش هزینه های انرژی و غیره باعث عقب ماندگی و تضعیف شدن این صنایع در استان شد.
معاون طرح، برنامه و ‌سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان درادامه اضافه کرد: از دیگر مشکلات صنایع کوچک در استان این است که بیشترین تمرکز در استان به صنایع بزرگ است و آن طور که باید به صنایع کوچک توجه نمی شود.
روانبخش درادامه اضافه کرد: تنها اختصاص اعتبار به صنایع کوچک برای جبران عقب ماندگی آن ها کافی نیست لازم است که فضا و توجه به این صنایع بیشتر شود .
وی افزود: صنایعی بزرگی مثل نفت، پتروشیمی و نیشکر در استان وجود دارد که پشتوانه دولت را دارند وبرای ایجاد یک فرصت شغلی دولت باید بسیار هزینه کند این در حالی است که بخش خصوصی و صنایع کوچک می تواند در ایجاد فرصت های شغلی بیشتر بسیار تاثیر گذار باشد.
معاون طرح، برنامه و ‌سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان درادامه اضافه کرد: شرکت و صنایع دولتی چندان توانایی رقابت را ندارند و باید برای تولید کالای رقابتی و با کیفیت صنعت را به بخش خصوصی واگذار کرد.
روانبخش درادامه اضافه کرد: برای رونق بازار تولید و ایجاد فرصت های شغلی لازم است که صنایع جانبی از صنایع بزرگ در استان ایجاد شود به عنوان مثال 400 واحد قطعه ساز در استان فعال هستند که برای شرکت های نفت، پتروشیمی و نیشکر قطعه می سازند.
وی گفت: ایجاد برخی صنایع کوچک و تبدیلی در استان می تواند به اقتصاد و ایجاد اشتغال استان بسیار کمک کند از جمله ایجاد صنایع دریایی، ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی و توسعه و استفاده از شرکت های دانش بنیان برای تولید است.
معاون طرح، برنامه و ‌سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان درادامه افزود: طی سال های 95 و 96 چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت به صنایع کوچک و متوسط استان در نظر گرفته شد که 232 واحد موفق به دریافت تسهیلات شدند.
71 ناحیه و شهرک صنعتی در خوزستان وجود دارد.
7158/6002


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

سهرابیان: مثل بکن‌بائر با دست‌ شکسته بازی می‌کنم
مدافع استقلال می گوید هر طور که شده می خواهد برای تیمش بازی کند.
غلبه قهرمان جهان بر اروگوئه در پاریس
قهرمان جام جهانی موفق شد در دیدار مقابل اروگوئه به پیروزی برسد.
خبر خوب به بارسلونا در مورد ستاره برزیلی
فیلیپ کوتینیو، ستاره برزیلی و گرانقیمت بارسلونا از روز گذشته در تمرینات گروهی تیمش شرکت کرد.
درویش: پرسپولیسی‌ها بازیکن تیم ما را کتک زدند
مدیرعامل باشگاه سایپا گفت: آنطور که من شنیدم بازیکنان پرسپولیس بازیکن ما را کتک زدند و بازیکنان سایپا کاری نکردند که مستحق محرومیت باشند
جواد خیابانی؛ منتقد جدید تیم ملی
گزارشگر صدا و سیما از وضعیت تیم ملی ایران انتقاد کرد.
عینک‌ نامناسب حالت چشم را تغییر می‌دهد
یک اپتومتریست با اشاره به این‌که محدود شدن میدان دید، ماهیچه‌های چشمی را کوچک می‌کند، گفت: عینک‌های نامناسب حالت چشم را تغییر می‌دهند.
۲۱ نوامبر؛ روزی که انسان برای نخستین بار پرواز کرد
انسان قرن‌ها رویای پرواز را در سر داشته است. با نگاهی به اساطیر و افسانه‌های ملت‌های مختلف جهان به خوبی پی می‌بریم که در همه نقاط جهان، اندیشه پرواز در هوا و گردش در آسمان و حتی از آن بالاتر، ماورای عالم خاک در ذهن افراد مختلف بوده و در طول قرون و اعصار مختلف تداوم داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آمریکا با تحریم غذا و دارو مردم ایران را نشانه گرفته
رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: آمریکا با رویکرد خصمانه و تحریم های مختلف از جمله غذا و دارو مردم ایران اسلامی را برای ضربه زدن نشانه گرفته است.
سفارت ایران حمله تروریستی هتل اورانوس کابل را محکوم کرد
سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، واقعه تروریستی هتل اورانوس در افغانستان را محکوم کرد.
هفته آینده؛ رفع ابهام از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مجلس
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی از جلسه نمایندگان برای رفع ابهام از یک قانون خبر داد.
ادعای پیدا شدن بقایای کشتی نوح (ع) در ایران
گروهی از محققان پسث از بررسی تکه چوب‌های سنگ شده در کوه تخت سلیمان در شمال ایران معتقدند این چوب‌ها متعلق به کشتی حضرت نوح (ع) است.
خداوند چه جوان هایی را دوست دارد؟
حدیث رسول اکرم(ص) درباره جوانان را در اینجا بخوانید.
حل مشکلات صنایع اولویت اصلی مدیریت ارشد استان مرکزی است
عزم آهنین تلاشگران البرز تحریم را ناکارآمد کرده است
807 شهرک صنعتی کشور درحال بهره برداری است
807 شهرک صنعتی کشور درحال بهره برداری است
ظرفیت‌های صنعت کشتیرانی ایران دراجلاس شورای آیمو تشریح شد
دولت تسهیلات تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی را فراهم کند
آشفته بازار خودرو و راه های برون رفت از بحران صنعت خودروسازی
عزم دولت بر تجاری سازی اختراعات و اشتغالزایی است
30 درصد ذخیره طلای کشور در تکاب است
120 واحد صنعتی درمنطقه اقتصادی سلفچگان قم فعال می باشد