بسیج سازندگی به دنبال کار موزائیکی در اقتصاد است

14:32 ۲۲۳ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 276 0
بسیج سازندگی به دنبال کار موزائیکی در اقتصاد است

بیرجند - ایرنا - جانشین رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: بسیج سازندگی در سال 1397 به دنبال کار موزائیکی در اقتصاد و گروه های جهادی است.

ایرنا

به گزارش ایرنا سرهنگ محمد زهرایی روز یکشنبه در نشست کارگروه استانی ایجاد هماهنگی پشتیبانی و نظارت بر برنامه های بسیج سازندگی خراسان جنوبی افزود: در بحث نظامی واژه دفاع موزائیکی به کار برده می شود یعنی هر منطقه در دفاع نظامی، امنیتی و اقتصادی روی پای خود بایستد.
وی اظهار داشت: در بسیج سازندگی ایراداتی در حوزه گروه های جهادی وارد بود اینکه فعالیت ها عمق کم و با پراکنده کاری انجام می شد و در سال جاری جغرافیای هدف برای گروه های جهادی تعریف شد.
وی گفت: در طرح جغرافیای هدف چند گروه جهادی یک یا چند نقطه روستایی را به عنوان جغرافیایی هدف خود انتخاب می کنند و مدت سه تا پنج سال در منطقه حضور دارند و به تدریج گروه جهادی بومی را به جای خود ایجاد می کنند.
جانشین رئیس سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: برنامه گروه جهادی فاصله گیری از اتکا به بودجه دولت و بسیج است و باید از ظرفیت مردم و خیران استفاده شود.
وی گفت: کار جمعی خوب در جغرافیای هدف اتفاق می افتد که از این طرح به لحاظ فرهنگی و معنوی حمایت شود و اگر قرار است پروژه ای در بسیج سازندگی تعریف شود اولویت به جغرافیای هدف داده شود.
وی افزود: محله های طرح کرامت، دهستان های پیشرفت و آبادانی و مناطق روستایی که ظرفیت تبدیل شدن به قطب را دارد از جغرافیای هدف هستند.
زهرایی گفت: شرایط کنونی کشور نیازمند بازتعریف فعالیت ها و برنامه های عملیاتی در دستگاه های اجرایی است و شرایط اقتصادی خاصی بر کشور حاکم شده که دلیل عمده آن تغییرات محیطی پیوسته و مستمری است که در دنیای پیرامون ما اتفاق افتاده است.
وی بیان کرد: وقتی درجه عدم اطمینان محیطی بالا می رود باید در درون از انسجام و ادغام بیشتری بهره برد که این اتفاق هنوز در کشور رخ نداده است و از هم گسیختگی سیاسی، اقتصادی و مبانی راهبردی در دستگاه های اجرایی وجود دارد که اگر از انسجام برخوردار نشود از این فضاها و خلاها ضربه می خوریم.
وی گفت: هم اکنون با جامعه ای از ابرقدرت های استکباری درگیر هستیم و در مدیریت استراتژیک به این درگیری از تفکر جودویی یاد می شود؛ یعنی اگر حریف از قامت درشت و قدرت بیشتر برخوردار است حتما نباید با او به شکل مستقیم دست و پنجه نرم کرد چون با شکست مواجه می شویم بلکه در این حالت از انرژی خود فرد برای زمین زدن او استفاده می شود.
جانشین رئیس سازمان بسیج سازندگی افزود: هر آنچه در خانه داریم را نباید عنوان کنیم و در مدیریت استراتژیک به این نوع مدیریت فن سگ خانگی اطلاق می شود که در این تفکر گفته می شود اگر یک سگ کوچک خانگی دارید اما همسایه شما نمی داند که این سگ کوچک است از آن حربه می توان علیه دشمن استفاده کرد.
وی تصریح کرد: اگر امروز به دنبال توسعه زیرساخت ها و ایجاد فضاهای غیراولویت دار باشیم و منابع مالی خود را به این سمت ببریم، کار درستی نیست.
وی گفت: آیا در این برحه زمانی که مشکل عمده کشور تهدید خارجی، کمبود آب و اشتغال است، نباید بازتعریفی در عناوین پروژه ها و فعالیت های دستگاه ها داشته باشیم؟
زهرایی اولویت کار در بسیج سازندگی را آب و اشتغال اعلام کرد و افزود: منظور از آب پروژه های آبخوان داری، آبخیزداری و قنات، کانال کشی، جلوگیری از فرسایش خاک و بیابان زدایی است.
وی اظهار داشت: آب یعنی هر آنچه مردم خراسان جنوبی برای ماندن در این استان و مهاجرت نکردن به آن نیاز دارند و از سازمان برنامه و بودجه تقاضا داریم در این استان مقوله آب را به عنوان اولویت نخست خود تعریف کند.
جانشین رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: مزیت نسبی در خراسان جنوبی برای سرمایه گذاری وجود ندارد چون این استان در گوشه ای از کشور با فاصله زیاد از مراکز مصرف کننده واقع شده که حمل و نقل ضعیف دارد و هیچ بخشودگی و مشوق برای سرمایه گذار ندارد.
وی افزود: راهکار سرمایه گذاری در این استان از روستاها و واحدهای کوچک کمک اشتغال است که باید به زنجیره ارزش وصل شده و خوشه صنعتی تشکیل دهند.
وی تاکید کرد: سبد اشتغال روستایی ایجاد شود یعنی اگر فردی چند گوسفند دارد در کنار آن صنایع دستی هم داشته باشد.
زهرایی گفت: دستگاه اجرایی به تنهایی قادر به ایجاد اشتغال پایدار و مستقیم در روستا نیست و باید هم افزایی در روستاها توسط دستگاه های مربوط ایجاد شود.
رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی هم گفت: پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی از محورهای فعالیت این سازمان برای کمک به دولت در محرومیت زدایی است.
مهدی هنری افزود: 16 پروژه در بحث اعتبارات دولتی در سال مالی 1396 با مبلغ 21 میلیارد ریال در قالب موافقت نامه مستقیم با سازمان برنامه و بودجه مبادله شد.
وی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی پروژه های قابل واگذاری خود به سازمان بسیج سازندگی را اعلام کنند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پروژه ها را با مشارکت دستگاه اجرایی و خیران به مردم انجام می دهد که در سال 1396 از این سرفصل 20 میلیارد ریال با 50 پروژه تعریف و همه آنها محقق شد.
وی افزود: در حوزه قرارگاه پیشرفت و آبادانی 6 دهستان که از سال گذشته قرارداد آنها منعقد شد، تعداد 82 پروژه با مبلغ 55 میلیارد ریال در برنامه تعریف شده که 27 میلیارد ریال این مبلغ سهم قرارگاه پیشرفت و آبادانی و بقیه مربوط به دستگاه های اجرایی و خودیاری مردم روستاهاست و تا کنون 25 میلیارد ریال اعتبار قرارگاه پیشرفت و آبادانی تامین شده است.
هنری اظهار داشت: برای دهستان های لانوی سربیشه، گزیک درمیان و بندان نهبندان با آستان قدس رضوی به تفاهم رسیده ایم.
7559*3028


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مرد ژاپنی که خودش را به یک عروسک زنده تبدیل کرد
مدل و هنرمند ژاپنی «مت کوواتا» در سال‌های اخیر با تغییرات ظاهری خود توجه زیادی را جلب کرده است. این پسر ۲۴ ساله ژاپنی خودش را به یک عروسک زنده تبدیل کرده است.
موجودات افسانه‌ای در داستان‌های اساطیری یونان
موجودات افسانه‌ای در داستان‌های اساطیری یونان جزء ترسناک‌ترین، عجیب‌ترین و حیرت‌انگیزترین موجودات تاریخ باستان محسوب می‌شوند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.
مغز زن‌ها زودتر پیر می‌شود یا مغز مردها؟
پژوهش‌ها نشان داده‌اند مغز خانم‌ها به طور متوسط تقریبا سه برابر جوان‌تر از مغز مردهاست (در یک سن). این یافته‌ی علمی می‌تواند توجیه کننده‌ی این باشد که چرا زن‌ها نسبت به مردها، از نظر ذهنی جوان‌تر و هوشیارتر می‌مانند. به گفته‌ی دانشمندان، زن‌ها موفق شده بودند امتیازات بهتری در آزمون‌های عملکرد ادراکی نسبت به مرد‌های همسن خود کسب کنند.
سنگ کلیه؛ علل، روش‌های جلوگیری و درمان آن
سنگ کلیه عموما زمانی در بدن ایجاد می‌شود که حجم زیادی پسماند در بدن وجود داشته باشد، اما مایعات زیادی درون کلیه نباشد. دفع طبیعی سنگ کلیه معمولا با درد زیادی همراه است. برخی زنان حتی مدعی هستند که این درد از زایمان نیز بدتر است.
انواع املت؛ بفرمایید صبحانه لاکچری!
انواع املت جز غذا‌های ملل محسوب می‌شوند که بسیاری از آن‌ها وارد سفره‌های ایرانی نیز شده اند. مواد اولیه آسان و در دسترس برخی املت‌ها شخص را به درست کردن آن تشویق می‌کند. مانند املت اسپانیایی و املت ایتالیایی و املت فرانسوی که مواد اولیه‌ی مشترک و ساده‌ای دارند.
چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی؛ از ولنتاین تا ولنتاین!
در روزگاری که جامعه مجازی و شبکه‌های اجتماعی یکی از ارکان اصلی ارتباط افراد با یکدیگر شده است، ستارگان و چهره‌ها نیز این صفحات را برای ارتباط بهتر با مردم انتخاب کرده اند و با داشتن صفحه در شبکه‌های اجتماعی قصد در ارتباط مستمر و دو طرفه با مردم دارند. این مطلب با گزیده‌ای از این تصاویر در خدمت شماست.
چگونه فرهادی ابهام اخلاقی را به شکل هنری بیان می‌کند؟
اصغر فرهادی، موفق‌ترین کارگردان تاریخ سینمای ایران، شاید علاقه چندانی به سیاست جهانی نداشته باشد، اما سیاست جهانی به او بسیار توجه دارد
مدل ناخن و رنگ لاک در مورد شخصیت شما می‌گویند!
بسیاری افراد دوست دارند با توجه به ویژگی‌های ظاهری، از خصوصیات فردی خود و دیگران آگاه شوند. آیا می‌دانستید با نگاه کردن به ناخن‌ها هم می‌توان در مورد شخصیت هر فرد به نتایج جالبی رسید؟ رنگ لاک و فرم ناخن، برخی از خصوصیات فردی شما را بازگو می‌کند.
اجازه ندهید همسرتان شما را عصبانی کند
هیچکس نمی‌تواند احساسی را به ما تحمیل کند. بله مطمئنا همسرمان می‌تواند کاری کند یا حرفی بزند که ما را کاملا عصبانی و خشمگین کند یا احساس واقعا بدی پیدا کنیم، ولی این چیزی نیست که برایش برنامه ریزی شده باشد؛ بلکه فقط اتفاقی است که روی می‌دهد.
عمده فروشی چیست و چه کاربردی دارد؟
در این مقاله قصد داریم نگاهی کلی به عمده فروشی داشته باشیم و با هم نگاهی به نقش عمده فروشی در بازار بیندازیم. بد نیست پیش از هر چیز به تعریف درستی از عمده فروشی برسیم. به خرید کالا در مقیاس‌های بزرگ (عمدتا از تولید کننده) و فروش آن به مشتریان (خرده فروشان، صنایع و ...) به صورت عمده و قیمت پائین عمده فروشی گفته می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تعامل دانشگاه و جامعه برنامه‌ریزی نیاز دارد؛دستوری نیست-دلیل اثرگذارنبودن پروژه‌های علوم‌انسانی
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با بیان اینکه این نگرش که دانشگاه‌ها تنها در توسعه مرزهای دانش به صورت جزیره‌ای مؤثر باشند، مطرود است، گفت: اگر دانشگاه می‌خواهد بماند، متحول شود و ارتقا یابد، مسیر ناگزیر آن پیوند با جامعه است و اکنون که ۴۰ سال تجربه را پشت سر داریم، باید در این زمینه اولویت‌بندی‌های واقعی را شناسایی و خلاءها و به هم ریختگی‌های روابطی که موجود است را ساماندهی کنیم.
هنرمندان معلول دیر بوشهر6 مقام کسب کردند
بوشهر- ایرنا- رئیس هیات مدیره انجمن معلولان شهرستان دیر استان بوشهر گفت: هنرمندان بازیگر معلول این شهرستان در جشنواره منطقه ای تئاتر مهر آیین خلیج فارس 6 مقام کسب کردند.
آغاز مهلت مجدد ثبت نام آزمون ارشد از امروز
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام مجدد آزمون کارشناسی ارشد از امروز ۲۸ بهمن خبر داد.
فرمانداری مجوز تشییع همسر شریعتی از حسینیه ارشاد را داده بود
تهران- ایرنا- فرماندار تهران اعلام کرد: مجوز تشییع پیکر پوران شریعت رضوی همسر دکتر شریعتی از حسینیه ارشاد صادر شده بود و نیروی انتظامی نیز همکاری لازم را در این زمینه داشته است.
125 میلیون مترمکعب آب سد چم شیر به گچساران اختصاص یافت
1173 روستای استان مرکزی از نعمت برق برخوردار هستند
سه جاده استان زنجان برف روبی و باز شد
703 دستگاه ناوگان عمومی خراسان شمالی آماده خدمات نوروزی شد
راه آهن کرمانشاه به خسروی 31 درصد پیشرفت داشته است
استاندار کرمانشاه خواستار تسریع در اجرای پروژه راه آهن شد
رهاسازی آب سد ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه آغاز شد
60 درصد جمعیت خوی تحت پوشش فاضلاب هستند
درخشش خدمات دولت در هرمزگان
41 دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری بندرعباس اضافه می شود