درآمدهای مالیاتی صرف توسعه کشور می شود

13:32 ۷۸ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 72 0
درآمدهای مالیاتی صرف توسعه کشور می شود

زنجان – ایرنا – استاندار زنجان بابیان اینکه درآمدهای مالیاتی در ایران صرف طرح های توسعه ای و پیشرفت کشور می شود گفت: این درآمدها برای پرداخت حقوق کارکنان دولت هزینه نمی شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا، اسدالله درویش امیری روز یکشنبه در دیدار با کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان زنجان افزود: همه مردم و مسئولان باید بپذیرند که کشورهای فاقد انرژی و منابع نفتی کشور خود را با درآمدهای مالیاتی اداره می کنند.
وی با بیان اینکه نظام مالیاتی مشارکت قانونمند مردم در اداره کشور است، یادآور شد: در ایران نفت به فروش می رسد تا حقوق کارکنان دولت پرداخت شود و مالیات صرف پرداخت حقوق آنان نمی شود.
استاندار زنجان با بیان اینکه جمعیت جهان رو به افزایش است در حالی که منابع زمین رشد نمی کند، گفت: در چنین شرایطی تسهیلات برای زندگی خوب مردم باید فراهم شود و در این زمینه هم حکومت ها وظیفه دارند و هم مردم باید مشارکت داشته باشند.
درویش امیری تاکید کرد: هزینه اداره ایران بالا است و این افزایش هم تحمیل شده و این وضعیت هم از کثرت نیروی اداری و بزرگ بودن ساختار اداری کشور نشات می گیرد.
استاندار زنجان گفت: برقراری امنیت در کشور هزینه دارد و مردم باید در جامعه احساس امنیت کنند.
وی تاکید کرد: یک راه تامین اعتبار ایجاد امنیت دریافت هزینه نگهداری و ایجاد آن به طور مستقیم از مردم و یک راه دیگر دریافت مالیات و صرف آن برای تامین این نیاز اساسی است.
درویش امیری اضافه کرد: تامین هر کدام از نیازهای مردم در جامعه نیازمند صرف هزینه است و نمی توان منتظر ماند که این هزینه ها را دولت و حکومت تامین کند.
استاندار زنجان با بیان اینکه کارکنان امور مالیاتی با قوانین و مقررات سراغ مودیان می روند، بر لزوم اشراف کامل ماموران به قوانین مالیاتی تاکید کرد.
وی تصریح کرد: کارکنان و امور مالیاتی نه حق دارند که به مردم ظلم کنند و نه آنکه از حق دولت چشم پوشی کنند و از همین رو در کنار دریافت حقوق دولتی باید حقوق و شان مردم را هم مد نظر قرار دهند.
درویش امیری ادامه داد: در اعمال قانون هم مردم را توجیه کنید، بسیاری از مواقعی که مردم نسبت به عملکرد امور مالیاتی معترض هستند، به علت تفسیر نکردن صحیح و درست قوانین و مقررات است.
استاندار زنجان گفت: نمی توان هم از مردم مالیات گرفت و هم با آنان تلخ برخورد کرد این بدترین نوع برخورد در حکومت، نظام اداری و مالیاتی است.
وی اضافه کرد: همه نهادهایی که با مردم سر و کار و قصد دریافت هزینه ای از آنان را دارند، عامرانه و تلخ برخورد نکنند و اخلاق و ادب اسلامی حرف اول را بزند و با مراعات مردم و رعایت شان آنان رفتار شود.
درویش امیری افزود: با وجود آنکه عده ای به دنبال فرار و گریز از پرداخت مالیات هستند، اما نباید ماموران و کارکنان مالیاتی در مقابل چنین افراد هم بد رفتاری کنند.
استاندار زنجان بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه لزوم پرداخت مالیاتی تاکید کرد و گفت: مردم باید احساس کنند که پرداخت مالیات برای زندگی خوب و سالم است در غیر این صورت دچار مشکلات جدی خواهند شد.
وی خواستار مدارا با مردم شد و اظهار کرد: بناست مالیات دریافت شود و اگر قانون اجازه بخشش بخشی از مالیات را می دهد، چرا باید استنکاف کرد، تصمیم درست و عاقلانه ممیزان و ماموران مالیاتی منجر به مشارکت مردم می شود.
3001/8068


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

با دلار ۱۵ هزاری به رقابت‌های جهانی نمی‌رویم
مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد امید و بزرگسالان ایران با تاکید بر لزوم حل مشکل ارزی فدراسیون کشتی توسط وزارت ورزش گفت: با دلار بالای ۱۵ هزار تومان نمی‌توانیم به رقابت‌های جهانی برویم.
تیم منتخب سال فیفا؛ با مسی و بدون صلاح!
تیم منتخب سال ۲۰۱۸ فیفا مشخص شد.
رونالدو و صلاح هم می‌توانستند برنده شوند
مرد سال فوتبال جهان به ستایش از رقیبان خود در راه کسب بهترین بازیکن سال پرداخت.
کی‌روش به مودریچ رای داد، شجاعی به صلاح
آرای کارلوس کیروش و مسعود شجاعی، سرمربی و کاپیتان تیم ملی ایران در مراسم بهترین‌های سال ۲۰۱۸ فیفا اعلام شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رونالدو و صلاح هم می‌توانستند برنده شوند
مرد سال فوتبال جهان به ستایش از رقیبان خود در راه کسب بهترین بازیکن سال پرداخت.
با دلار ۱۵ هزاری به رقابت‌های جهانی نمی‌رویم
مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد امید و بزرگسالان ایران با تاکید بر لزوم حل مشکل ارزی فدراسیون کشتی توسط وزارت ورزش گفت: با دلار بالای ۱۵ هزار تومان نمی‌توانیم به رقابت‌های جهانی برویم.
تکذیب برخی نقل‌قول‌های منتسب به رئیس کل بانک مرکزی
دلالان ارز سوار بر امواج می‌تازند
تورم شهریورماه به ۱۱ درصد رسید
ارزی نداریم، امری ندارید؟!
رشد 450 درصدی پرداخت طرح های عمرانی در 5 ماه امسال
بدون مجوز نباید حسابهای بانکی واحدهای تولیدی را مسدود کرد
بدهی چین از ۲.۵ تریلیون دلار گذشت
جدیدترین واگذاری‌های دولتی اعلام شد
بازار طلا رکورد شکست
کاهش مجدد روپیه در برابر دلار