برای تبدیل کرمانشاه به کلانشهر با وزیر کشور مکاتبه کردم

12:30 ۷۸ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 72 0
برای تبدیل کرمانشاه به کلانشهر با وزیر کشور مکاتبه کردم

کرمانشاه - ایرنا - نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با جدیت پیگیر تبدیل کرمانشاه به کلانشهر هستم، گفت: برای تحقق این مهم با وزیر کشور مکاتبه کرده ام.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ احمد صفری روز یکشنبه در جریان بازدید از دفتر ایرنا با اشاره به اینکه از نظر وزارت کشور، کرمانشاه از ابتدا هم جزو کلانشهر نبود، افزود: در گفت و گوهایی که با مسئولان وزارت کشور داشته ام قول هایی مبنی بر کلانشهر شدن کرمانشاه را داده اند.
او گفت: به اعتقاد کارشناسان وزارت کشور کرمانشاه حدود 30 تا 40 هزار نفر جمعیت برای تبدیل به کلانشهر کم دارد که مسئولان وزارت کشور قول مساعد برای رفع این مشکل را نیز داده اند.
او مزایای تبدیل کرمانشاه به کلانشهر را ارتقای چارت و جایگاه سازمانی شهرداری به عنوان متولی خدمات شهری دانست و گفت: با ارتقای جایگاه شهرداری، اعتبارات بیشتری از سوی دولت به این شهر اختصاص می یابد.
وی کمک های اعتباری وهمچنین امکانات و تجهیزات دولت به کلانشهر ها را نیز نسبت به شهرهای عادی بیشتر دانست و اظهار امیدواری کرد به زودی شاهد تبدیل کرمانشاه به کلانشهر باشیم.

** مکاتبه برای تعطیلی پنجشنبه ها
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به اعلام تعطیلی روزهای پنجشنبه در برخی از استان ها گفت: در این موضوع باید شاهد نوعی وحدت رویه باشیم و استان ها نباید جداگانه تصمیم بگیرند.
صفری با بیان اینکه اکنون برخی از استان های همسایه کرمانشاه نیز روزهای پنجشنبه را تعطیل کرده اند، افزود: مردم کرمانشاه نیز این مطالبه را دارند و آن را به نمایندگان ارجاع می دهند و ما نیز پیگیری کرده ایم.
او گفت: مکاتباتی با مسئولان مربوطه در مورد وحدت رویه و کار کارشناسی در این موضوع کرده ام و معتقدم که اگر قرار بر تعطیلی پنجشنبه ها باشد باید در کل کشور اعمال شود.

** رسانه ها مطالبات مردم را منعکس کنند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات مردم استان در بخش های مختلف از جمله بیکاری، گفت: بخش زیادی از مراجعات و حجم نامه ها و مکاتبات نمایندگان صرف پیگیری امور جاری و مشکلات مربوط به شغل و معیشت مردم استان می شود.
صفری با بیان اینکه با جدیت به دنبال پیگیری مشکلات مردم استان هستیم، افزود: متاسفانه حجم مشکلات خیلی زیاد است و پیگیری آن نیاز به تلاش همه مسئولان و تصمیم گیران دارد.
او رسانه ها را در پیگیری مطالبات مردم بسیار موثر دانست و گفت: انتظار داریم رسانه های استان مسایل و مشکلات مردم را به گوش مسئولان ارشد کشور و استان برسانند و در این راه به نمایندگان کمک کنند.
وی همچنین از تلاش های خبرگزاری جمهوری اسلامی در انعکاس مسایل و مشکلات مردم استان نیز قدردانی کرد و گفت: انتظار داریم ایرنا مسایل و مشکلات مردم را به ما به عنوان نماینده مردم منعکس کند.
وی از ایرنا به عنوان خبرگزاری با سابقه و حرفه ای کشور یاد کرد و افزود: افزایش سطح تعامل رسانه ها و نمایندگان مردم به رفع مشکلات مردم منجر می شود.
وی گفت: به زودی با حضور در دفتر ایرنا کرمانشاه آماده پاسخگویی به سوالات و گفت و گو با مردم از طریق این رسانه هستم.
شهرستان کرمانشاه 55 درصد از جمعیت 2 میلیون نفری استان را در خود جا داده و سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
3033/8066


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

مسی به رونالدو رای داد، رونالدو به مودریچ
با اعلام برندگان نهایی جوایز بهترین های سال فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال آرای مربیان، کاپیتان ها و روزنامه نگارانی که در این رای گیری شرکت داشتند را اعلام کرد.
نماینده فوتبال ایران در مراسم بهترین‌های فیفا
کارلوس کی‌روش در مراسم بهترین‌های فیفا یافت.
پورعلی‌ گنجی: تیم ملی حمایت شود، با همه رقابت می‌کند
مرتضی پورعلی‌گنجی، مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان اعتقاد دارد که تفاوت رقابتی مثل جام ملت‌های آسیا با جام جهانی، تفاوت بین انگیزه‌ها و حس جنگندگی تیم‌هاست.
برنامه نود؛ دربی و جنجال برای ۵۰ - ۵۰ تماشاگران
عادل فردوسی‌پور بیشترین بخش برنامه نود این هفته را به دربی 88 اختصاص داده بود.
زادمهر: هافبک‌ها در داربی تعیین کننده هستند
یک پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید تیمی که بتواند خط هافبک تیم مقابلش را کنترل کند می‌تواند در داربی موفق باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رونالدو و صلاح هم می‌توانستند برنده شوند
مرد سال فوتبال جهان به ستایش از رقیبان خود در راه کسب بهترین بازیکن سال پرداخت.
مسی به رونالدو رای داد، رونالدو به مودریچ
با اعلام برندگان نهایی جوایز بهترین های سال فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال آرای مربیان، کاپیتان ها و روزنامه نگارانی که در این رای گیری شرکت داشتند را اعلام کرد.
نماینده فوتبال ایران در مراسم بهترین‌های فیفا
کارلوس کی‌روش در مراسم بهترین‌های فیفا یافت.
توضیح خجسته درباره «اعدام مفسدان اقتصادی در میدان آزادی»
به زودی سران مفسدان اقتصادی در میدان آزادی اعدام می‌شوند
ایران انتقام خون شهدای حمله تروریستی اهواز را می گیرد
نمایندگان نباید واهمه ای از اعلام عمومی آرا خود داشته باشند
درآمد میلیاردی گردانندگان سایت های شرط بندی از داخل یکی از زندان اطراف تهران
حسن‌بیگی بیان کرد: وعده جایزه هر نفر ۵۰۰۰ دلار برای حمله تروریستی اهواز
تنقیح و پالایش قوانین در اولویت است
18.7 میلیارد دلار درآمد صادرات غیرنفتی به نیما عرضه نشده است
حمله تروریستی، وحدت ملت ایران در برابر دشمن را بیشتر می کند
سایت شفاف سازی عملکرد نمایندگان راه اندازی می شود