عملیات اجرایی قطار همدان ملایر با حضور وزیر راه آغاز می شود

22:32 ۱۳ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 63 0
عملیات اجرایی قطار همدان ملایر با حضور وزیر راه آغاز می شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: عملیات اجرایی قطار همدان - ملایر تا آخر تیرماه با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی آغاز می شود.

ایرنا

محمد ناصر نیکبخت شامگاه شنبه در شورای اداری استان همدان افزود: همچنین وزیر راه و شهرسازی در سفر به همدان از طرح های بازآفرینی شهری بازدید می کند.
وی اضافه کرد: تمام دستورات وزیر راه و شهرسازی درباره درخواست هایی که در دیدار اخیر با ایشان داشتیم از جمله چهارخطه کردن علیصدر، اتمام راههای روستایی و جاده ملایر- قهاوند - تجرک مطرح شد، به استان ابلاغ شده است.
استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه رویداد همدان 2018 فرصت خوبی برای ایران و همدان شد و این فرصت خوب در شرایط فعلی بسیار ارزشمند است افزود: این اجلاس در تبریز، مشهد، اصفهان و دیگر شهرهای مذهبی برگزار شده و مشکلی ایجاد نشده است واین بزرگترین خدمت به مردم استان است. ناستاندار نیکبخت با انتقاد از اینکه برخی گمان می کنند این رویدادها مهم فرهنگ را تحت تاثیر قرار می دهد افزود: در این باره نباید مسائل حاشیه ای را مطرح کنیم.
وی ادامه داد: فرهنگ ما فرهنگ بارز و پویایی است و از حضور گردشگران آسیب نخواهد دید چرا که گردشگری باعث توسعه استان می شود و آنهایی که به همدان می آیند دیپلمات و سفیر هستند که برای تعاملات دوطرفه می آیند.
وی با بیان اینکه اگر اجلاسی در همدان اجرا شود و تعاملات اقتصادی شکل گیرد ، آسیبی نمی رسد و توفیق است افزود: در شرایطی هستیم که آمریکا می گوید، ایران منزوی است اما نمایندگان 180 کشور برای مذاکره و کار به همدان می آیند و این شکست دشمن است.

** هدف دشمن از بین بردن وحدت و انسجام ایرانیان است
استاندار همدان با بیان اینکه هدف آمریکا نابودی انقلاب و نظام نیست، بلکه اضمحلال و از بین بردن وحدت و انسجام ایران و ایرانی است گفت: در شرایط امروز که جنگ اقتصادی است بزرگترین دشمن ما آمریکا است و آمریکا در طول دورانی که می شناسیم همیشه دشمن مردم ایران بوده و خواهد بود.
نیکبخت ادامه داد: آمریکا همیشه با ایران و ایرانی ضدیت خود را نشان داده است و همه دولتهای آمریکا علیه مردم ایران هستند.
استاندار همدان اظهار داشت: اگر قرار باشد تحریم هایی ایجاد شود ، ملت ایران استوار ایستاده و آمریکا جرات تحرک نظامی ندارد.
نیکبخت با اشاره به نامه سردار سلیمانی به رئیس جمهوری تصریح کرد: در موقعیتی که دشمن به دنبال نفاق و تفرقه افکنی است همه باهم باید وحدت داشته باشیم که دشمن از تفکیک و تفرقه افکنی در کشور استفاده نکند.
وی خاطرنشان کرد: امروز دولت به معنای نظام و حکومت است و ایران در دنیا سربلند است و بدعهدی نکرده است و در مذاکرات کاری کرد که متحجران منطقه، صهیونیستها و آمریکا نگران هستند.
وی با بیان اینکه ملت ایران ایستاده اند و آمریکا جرات جنگ با ایران را نخواهد داشت افزود: آنها نمی توانند مانع فروش نفت ایران شوند و اگر قرار است نفتی به فروش برسد از همه کشورها خواهد بود.

** کشور برای حرکت های اقتصادی نیازمند فرماندهی محکم است
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: انقلاب ایران هر روز باید از یک معبر عبور کند و دلیل رشد و بالندگی انقلاب هم همین است.
حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه ما همیشه پای انقلاب و آرمانهای انقلاب ایستاده ایم اظهار داشت: ما نیاز به یک فرماندهی محکم در حرکت اقتصادی داریم که رئیس جمهور این فرماندهی را بر عهده گرفته است.
وی ادامه داد: نباید در بین لشگر، اختلاف ایجاد شود و هنر این نیست که در شرایط خاص تفرقه افکنی کنیم.
نماینده مردم همدان در خانه ملت ادامه داد: غیراخلاقی تر از اختلاس اقتصادی، اختلاس اعتماد مردم و امنیت کشور است و در 6 جلسه مهمی که با استاندار در تهران با وزرا داشتیم دستاوردهای مهمی مانند قطار همدان- تهران داشت و امروز کارهای خوبی در استان درحال انجام است.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تلاش و پیگیری مجمع نمایندگان استان در آغاز دولت دوازدهم در ابقا مدیریت ارشد استان و جلوگیری از توقف در توسعه استان از موفقیت های مجمع نمایندگان استان است.
اکبر رنجبر زاده افزود: رئیس جمهوری به عنوان مربی اجرایی کشور، تاکتیک را عوض کرده و با جان ، مال، آبرو و حیثیت به میدان مقابله با استکبار آمده است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سخنان رئیس جمهوری در یک شبکه وحدت آفرین بر وحدت و اقتدار ما خواهد افزود.
حجت الاسلام احد آزادی خواه افزود: ما با وحدت در برابر نقشه های شوم دشمن پیروز خواهیم بود و پیشنهاد می شود شورای اداری استان در برخی از مواقع در شهرستانها تشکیل شود.
7523/2087


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

چرا ایران، ترکیه و مالزی نشد؟
"تا هنگامی که قیمت بنزین هزار تومان است و قیمت برق نیز کمتر از ١٠ درصد متوسط جهانی است، چرا مردم بیشتر و بیشتر مصرف نکنند؟ وقتی ارز ٨٠٠٠ تومانی را ٤٢٠٠ تومان می‌دهیم چرا افراد بی‌تخصص و ناآشنا با آن هر کالایی را وارد نکنند؟ "
۳۰ تیر، روز گرم قیام، به روایت یک شاهد عینی
«نگارنده ۱۶ سال داشتم. همانند دیگر نوجوانان و دانش‌آموزان به سمت میدان بهارستان می‌رفتم. روانشاد «داریوش فروهر» را با یک دوچرخه کورسی در خیابان اکباتان، دقیقاً همان جایی که «امیر بیجار» شهید شد، دیدم به من اشاره کرد که به‌ سمت بهارستان بروم، هنوز به کوچه نظامیه نرسیده بودم که تیراندازی در آن منطقه شروع شد...»
راه حذف موسیقی زیرزمینی بازکردن در سالنهای کنسرت است
مشهد- ایرنا- استاد آواز ایرانی گفت: راه حذف موسیقی زیرزمینی باز کردن در سالنهای کنسرت است اجازه دهید هنرمند با مخاطب خود ارتباط برقرار کند.
دانشگاه های بوشهر و اسپانیا تفاهم نامه همکاری امضا کردند
بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: این مرکز برای توسعه تعاملات آموزشی، فرهنگی، علمی و پژوهشی با دانشگاه 'کوردوبا' کشور اسپانیا تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
رییس شورای شهر: بازگشت نیکنام عیدی نظام به مردم یزد است
یزد - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: در آستانه میلاد امام رضا(ع)، بازگشت مجدد سپنتا نیکنام با رای قاطع مجمع تشخیص مصلحت نظام، عیدی نظام جمهوری اسلامی به مردم یزد است.
بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام رفع می شود
تهران- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اعتبار ٧٠ میلیارد تومانی درنظر گرفته شده برای رفع بوی نامطبوع فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: همه دستگاه های متولی باید در اجرای تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص بسیج شوند.
نیکنام دقایقی پیش در شورای شهر یزد شرکت کرد
یزد- ایرنا- سپنتا نیکنام، نماینده زرتشتی منتخب مردم شهر یزد، عصر امروز بعد از 9 ماه در جلسه شورای اسلامی این شهر حضور یافت.
سهم دانشگاه های خوزستان از آموزش عالی کم است
اهواز - ایرنا - رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: سهم دانشگاه های استان خوزستان در بحث آموزش عالی در مقایسه با سایر استان ها کمتر است و هم اکنون بیشتر دانشجویان خوزستان در بخش غیر دولتی تحصیل می کنند.
انگیزه و تحرک مدیران در کنار تخصیص اعتبار لازمه توسعه است
اهواز - ایرنا - مدیر امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه انگیزه و تحرک مدیران در کنار تخصیص اعتبار، لازمه توسعه است گفت: اگر مدیران در زمینه تعریف پروژه ها اهتمام داشته باشند سازمان برنامه و بودجه با وجود محدودیت ها با آنها همکاری می کند.
جشنواره فوتسال نونهالان در آران و بیدگل آغاز شد
کاشان- ایرنا- چهارمین جشنواره سراسری فوتسال پسران زیر 12 سال کشور با حضور تیم هایی از 18 استان در ورزشگاه شهدای ورزشکار آران و بیدگل آغاز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سیف لیست دریافت کنندگان ارز دولتی را به دادستانی فرستاد-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز شنبه 30 تیر 97 را در اینجا مشاهده کنید.
پخش برنامه «حالا خورشید» با حضور احسان علیخانی، عقب افتاد
برنامه عصرگاهی «حالا خورشید» با حضور احسان علیخانی در خصوص شفاف سازی اتهامات مالی، امروز ساعت 17:40 پخش می شود.
فعالیت جدید و کاملا متفاوت ˮبهاره رهنماˮ -عکس
آلبوم دکلمه و موسیقی «تمام شد» با طراحی صدا، موسیقی و متن اردوان طاهری و کلام بهاره رهنما در دسترس علاقه مندان موسیقی قرار گرفت.
دامپزشکی: سوختگی گاومیش‌ها دیر اطلاع داده شد
مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: موضوع سه رأس گاومیش که در هورالعظیم که به هر دلیلی دچار سوختگی شده بودند، دیر به دامپزشکی اطلاع رسانی شد.
آقاخان از استقلال جدا می شود؟
مرتضی آقاخان خرید جدید تیم فوتبال استقلال پس از چند روز حضور در تمرینات، مصدوم شد. پزشکان پس از بررسی به این نتیجه رسیدند که پای بازیکن فصل گذشته پیکان باید جراحی شود.
فرماندار: توسعه خدمات در آستارا نیازمند اعتبارات ملی است
عملیات طرح تکمیلی آبرسانی به شهر لاهیجان آغاز شد
پروژه فیبر نوری شهرک صنعتی آبادان آغاز شد
50مخزن 50هزارلیتری آب در روستاهای آبادان نصب شد
ساماندهی سراب شهوا خرم آباد با قطع مکرر برق دچار مشکل شد
محور تهران - همدان به سامانه توزین در حال حرکت مجهز شد
قزوین وتهران نیز از مسافربری شدن فرودگاه پیام منتفع می شوند
سامانه مدیریت پروژه شهرداری کرج گشایش یافت
53 نقطه حادثه خیز جاده های سمنان بازسازی شود
700 میلیارد ریال اعتبار به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت