حفظ سرمایه اجتماعی مهمترین نیاز کشور است

15:18 ۱۳۳ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 306 0
حفظ سرمایه اجتماعی مهمترین نیاز کشور است

سمنان- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در شرایط کنونی حفظ سرمایه اجتماعی مهمترین نیاز کشور است که باید از آن در تمام سطوح جامعه استفاده کرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز شنبه در نشست اعضای زنان شورای اسلامی شهر، دهیاری‌ها و کارآفرینان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری با بیان این که باید برای مشکلات موجود راهکارهایی یافت، افزود: بهترین راهکار برای حفظ امید مردم رفع مشکلات و ایجاد زمینه گفت و گو با آنان است.
وی اظهارداشت: اکنون دشمن مشکلات کشور را نشانه گرفته تا مردم را از جمهوری اسلامی ناامید کند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت و گو با مردم برای رصد مشکلات کشور را ضروری دانست و اضافه کرد: مسیری باید ایجاد شود تا حل مشکلات بر مبنای اراده مردم شکل بگیرد تا برون رفت از این دشواریها میسر شود.
ابتکار توجه به تشکل های غیردولتی را یکی دیگر از رویکردهای دولت تدبیر و امید برشمرد و تصریح کرد: دولت تشکل های مردمی را نوعی سرمایه اجتماعی می داند که از دیدگاه آنان در کنار نخبگان اقتصادی، اجتماعی و دانشگاهی برای برنامه ریزی و کارایی بیشتر بهره وری در کشور کمک می گیرد.
وی با بیان این که باید به هویت ملی بیش از گذشته توجه داشته باشیم، گفت: دشمن به خیال خام خود گمان کرده است با سناریوهای مختلف پس از خروج از برجام، قادر است فضای اقتصادی کشور را بهم بریزد.
ابتکار با اشاره به این که دشمن در این مسیر برای تضعیف جایگاه ایران اسلامی در منطقه و جهان از روش هایی مانند جنگ روانی، اخبار دروغ و بی اعتمادی بین مردم و حاکمیت استفاده می کند، اظهارداشت: دشمن از طریق شبکه های اجتماعی اخبار نادرست را با هدف نفرت‌پراکنی در برنامه دارد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده حمایت بیش از پیش به دولت تدبیر و امید را خواستار شد و گفت: با مشارکت بخش غیردولتی، شوراهای اسلامی، دهیاران، کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی، همگرایی مردم درابعاد مختلف باید تقویت شود.
وی ادامه داد: دولت دوازدهم از جریان گردش آزاد اطلاعات و اصلاح و نوسازی و نقد سازنده برای ایجاد فضای سالم حمایت می کند و این مساله را برای اعتمادسازی جدی گرفته است.
ابتکار با بیان این که توسعه پایدار و متوازن کشور برنامه جدی دولت تدبیر و امید است، تحقق شاخص عدالت اجتماعی را در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به ویژه در حق دسترسی به قدرت و آموزش یکی از مبانی عدالت اجتماعی دانست که از سوی دولت پیگیری می شود.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: عدالت جنسیتی یکی از ابعاد عدالت اجتماعی است که دولت به دنبال آن است زیرا این مورد در سیاستهای ابلاغی رهبری در امور خانواده، در مواد 101 و 102 برنامه ششم توسعه و در سیاست های راهبردی دولت تدبیر و امید قرار دارد.
ابتکار توان افزایی و افزایش آموزش‌های مهارتی را یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید در مسیر اشتغالزایی و حمایت از کارآفرینی دانست و گفت: مهمترین رویکرد آموزش مهارتها باید ایجاد شغل پایدار و شرافتمندانه باشد و به آموزش صرف ختم نشود.
وی یادآور شد: طرح ملی کارآفرینی، طرح ارتقای تاب آوری اجتماعی در برابر آسیب های اجتماعی و طرح توان افزایی سازمانهای مردم نهاد بر مبنای سیاست برون سپاری دولت به موسسه و سازمانهای مردم نهاد، از مهمترین برنامه های این معاونت در حال حاضر است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده طرح گفت و گوی ملی خانواده با هدف بهبود و ارتقای جایگاه خانواده ایرانی از طریق آموزش قبل، حین و بعد از ازدواج را از دیگر طرح های این معاونت برشمرد.
در این نشست، شماری از بانوان عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا، دهیار و کارآفرین استان سمنان مشکلات موجود را بیان کردند.
از 702 هزار نفر جمعیت استان سمنان حدود 346 هزار نفر معادل 49.2 درصد را زنان تشکیل می دهند، از جمعیت 91 هزار دانشجو در این استان 42 هزار نفر زنان و از جمعیت دانش آموزی 108 هزار نفری در این استان 53 هزار نفر زنان هستند.
در استان سمنان 37 نفر زن عضو شورای اسلامی شهر و روستا و 27 زن دهیار فعالیت دارد.
6103/6026


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

قایم موشک بازی با حیوانات
وقتی در دنیایی زندگی می‌کنید که هر لحظه ممکن است ناهار موجود دیگری شوید، داشتن مهارت‌های پنهان شدن، اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.‌ می‌توانید حیوانات را در تصاویر زیر پیدا کنید؟
رمان «خاما»؛ راوی قصه عاشقان تنها
یوسف علیخانی دل پردردی دارد؛ او به تجربه می‌گوید که گرچه همه ما تلاش می‌کنیم و مسئولان مدعی هستند که باید مردم کتاب بخوانند، اما تمام ساز وکار‌ها جوری چیده شده است که اصلا و ابدا جز کتابخوان‌های حرفه‌ای هیچ کس دیگری سمت کتاب نمی‌رود.
نگاهی به فیلم‌های روی پرده سینمای جهان
این هفته یک فیلم ترسناک به نام «اورلرد» نیز اکران گرفته که در دوران جنگ جهانی اول و در روز حمله متفقین به نرماندی فرانسه اتفاق می‌افتد.
نوزادان نارس؛ علل، نشانه‌ها و بیماری‌های آن‌ها
نوزادان نارس زودتراز نوزادان رسیده و کامل به دنیا می‌آیند. اگربارداری کمتر از ۳۷ هفته طول بکشد، نوزاد نارس خواهد بود، اما نوزادان رسیده ۳۷ تا ۴۲ هفته پس ازآخرین قاعدگی مادر متولد می‌شوند.
۵ برنامه تردمیل برای چربی سوزی و کاهش وزن
تمرینات تردمیل می‌تواند یکی از مؤثرترین فعالیت‌های ورزشی برای کالری سوزی باشد. اما چگونه؟ کلید این کار، تناوب در تمرین با برنامه تردمیل است.
غذا‌های خوشمزه با گل کلم
گل کلم فقط برای تهیه ترشی و شور نیست، غذا‌های خوشمزه‌ای هم می‌توان با آن پخت که در این مطلب تعدادی از آن‌ها را یاد می‌گیرید.
۵ کارگردان مطرح هالیوود که آگهی بازرگانی ساختند!
بسیاری از کارگردانان بزرگ سینمای هالیوود که فیلم‌های مهمی ساخته‌اند و در دنیای سینما اسم و رسمی دارند، در دوره‌ای از فعالیت هنری‌شان آگهی بازرگانی هم ساخته‌اند.
با ملکه‌های حال حاضر دنیا آشنا شوید
اگرچه امروزه اغلب کشور‌ها دیگر نظام پادشاهی ندارند، اما هنوز هم در نقاط مختلفی از دنیا خانواده‌های سلطنتی وجود دارند، با اینکه اغلب به طور رسمی حکومت نمی‌کنند و صرفاً مقامی تشریفاتی دارند.
مد‌های عروسی سال ۲۰۱۹
اگر قرار است که عروسی تان را در سال ۲۰۱۹ برگزار کنید و به دنبال آنید که چگونه برگزارش کنید، ما ایده‌های جالبی را برایتان آورده ایم. مد‌های عروسی سال ۲۰۱۹، از سال‌های قبل بسیار متفاوت است. اگر دوست دارید بدانید که چه چیز‌هایی در این سال مد می‌شود، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.
لیزر مو‌های زائد، هزینه، مزایا و عوارض
قیمت لیزر مو‌های زائد برای تمام صورت و بدن از ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان برای هرجلسه لیزر بسته به نوع دستگاه لیزر و تعداد شات متفاوت است. مزایا و عوارض لیزر مو‌های زائد نسبت به رنگ پوست و ضخامت مو‌ها متفات است که از قبل باید بدانید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شوخی جالب شکیرا با جرارد پیکه
شکیرا همسر جرارد پیکه شرح جالبی برای عکسی که در توییتر همراه همسرش منتشر کرده، نوشته است.
تیپ بیش از حد شاد «شراره رخام» -عکس
شراره رخام با انتشار این عکس، صفحه شخصی خود را به روز کرد.
ایتالیاگردی زوج مشهور بازیگر با تیپی خاص-عکس
نرگس محمدی، بازیگر سریال پرطرفدار «ستایش» پُست زیر را منتشر کرد.
درخشش ستارگان موسیقی ایران در شب جشن استقلال لهستان
تهران- ایرنا- ارکستر نیلپر رویدادی که شاید بتوان آن را حلقه مفقوده کیفیت در ارکسترهای ایرانی دانست شنبه شب در تالار وحدت جشن صدمین سالگرد استقلال لهستان را گرامیداشت .
قایم موشک بازی با حیوانات
وقتی در دنیایی زندگی می‌کنید که هر لحظه ممکن است ناهار موجود دیگری شوید، داشتن مهارت‌های پنهان شدن، اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.‌ می‌توانید حیوانات را در تصاویر زیر پیدا کنید؟
«جاده قدیم» با صدای بلند به خشونت اعتراض می کند
108 زندانی جرائم غیرعمد در کردستان آزاد شدند
نگاه جامعه به مدیران زن بهتر شده است
زنان بلوچ در وحدت، تقوا، همگرائی و خدمت شاخص هستند
کودکانی که محو تماشای مجازی شده اند
آسیب های اجتماعی در خلخال کاهش یافت
سالمندی؛ موهبتی رو به مشکل
مادر باردار اندیکایی در یک عملیات هشت ساعت نجات یافت
فرزند آزاری معضلی با آثار روحی دلخراش اجتماعی
کودک همسری نسبتی با مبانی دینی ندارد