940 طرح اشتغالزا در کمیته فنی چهارمحال و بختیاری بررسی شد

16:31 ۸۰ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 286 0
940 طرح اشتغالزا در کمیته فنی چهارمحال و بختیاری بررسی شد

شهرکرد – ایرنا – مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: تا 14 تیر امسال وضعیت 940 طرح اشتغالزا در کمیته فنی این استان بررسی شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، حفیظ الله فاضلی روز شنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از این تعداد تاکنون 863 طرح با دو هزار و 664 میلیارد و 140 میلیون ریال اعتبار مصوب و به بانک های عامل استان ارسال شده است.
وی افزود: از این مبلغ تاکنون 210 میلیارد ریال پرداخت و در سامانه کارا ثبت و از طریق بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید پرداخت گردیده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بانک سینا باید مشکل وثیقه های پرداخت تسهیلات به متقاضیان را هر چه سریعتر رفع کند.
ملک محمد محمودیان تصریح کرد: سهم چهارمحال و بختیاری از تسهیلات در اختیار بانک پارسیان 100 میلیارد ریال مشخص شده که تاکنون برابر 310 میلیارد ریال به آن ها معرفی شده است.
وی یادآور شد: این در حالی است که از این مبلغ تاکنون ریالی پرداخت و یا جذب نشده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز گفت: با وجود محدودیت ها در بسته های تسهیلات اشتغال روستایی اما تاکنون 365 فقره پرونده بررسی شده است.
سید نعیم امامی اظهار کرد: از این تعداد 288 فقره پرونده با 700 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد.
وی افزود: از مجموع طرح های مصوب 40 پرونده بازگشت شد و 248 پرونده دیگر با 573 میلیارد ریال نیاز اعتباری آماده پرداخت تسهیلات است.
امامی تاکید کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی با کارمزد 6 درصد باعث ایجاد تعادل و توازن در صنایع چهارمحال و بختیاری می شود.
وی یادآور شد: بانک های عامل برای رفع مشکل سرمایه گذاری به ویزه در حوزه روستایی باید وثیقه های روستایی را به رسمیت بشناسند.
مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از دو هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی روستایی معرفی شده به بانک های عامل استان یکهزار و 660 میلیارد ریال از بخش کشاورزی است.
ذبیح الله غریب تصریح کرد: همچنین از 210 میلیارد ریال تسهیلات 180 میلیارد ریال برابر 895 درصد را بانک کشاورزی پرداخت کرده است.
وی افزود: تسهیلات جهاد کشاورزی در حوزه بانک سینا 71 طرح با 100 میلیارد ریال بوده است.
غریب اظهار کرد: جهاد کشاورزی به بانک پارسیان 62 طرح با 96 میلیارد ریال ارسال کرده که پرداختی این بانک تاکنون صفر بوده است.
وی گفت: برخی بانک های عامل سهم آورده متقاضیان را 10 درصد می پذیرند و این در حالی است که بسیاری بانک های دیگر این مهم را قبول ندارند.
مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: هیچ کدام از فعالیت های بخش کشاورزی کمتر از پنج سال به سوددهی و بازدهی نمی رسدبه همین منظور استفاده از تسهیلات با سود 18 درصد مقرون به صرفه نیست و باید بهره گیری از تسهیلات ارزان قیمت در دستور کار قرار گیرد.
غریب تصریح کرد: برای طرح های جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در سال گذشته یکهزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات جذب شد.
وی یادآور شد: جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری یکهزار و 500 فقره پرونده را بررسی و 278 طرح آن را به بانک های عامل استان معرفی کرده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این اداره کل 241 طرح با 320 میلیارد ریال اعتبار را بررسی و به بانک های عامل استان معرفی کرد.
بهمن عسگری سوادجانی اظهار کرد: از این تعداد 24 طرح برگشت خورده و قرارداد 217 طرح با 298 میلیارد ریال بسته شده است.
وی افزود: در حوزه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری هم اینک به 52 رشته آموزش رایگان ارائه و تولیدات هنرمندان این بخش به ویژه در روستاها به صورت تضمینی خریداری می شود.
عسگری سوادجانی تاکید کرد: در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی نیز به راه اندازی کمپ ها، اقامتگاه های بوم گردی، خانه های مسافر، مرمت بناهای تاریخی و غیره توجه ویژه ای شده است.
مدیران عامل بانک های عامل چهارمحال و بختیاری نیز مراجعه نکردن متقاضیان تسهیلات به شعب، نداشتن تضمین کافی، نبود توجیه فنی و اقتصادی برخی طرح ها، ناآگاهی متقاضیان از شرایط یکسان بانک ها، پائین بودن سقف اختیار مدیران بانک ها را از مهمترین مشکلات در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اعلام کردند.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در شورای اداری این روز از 11 مدیرکل استان شامل مدیران کل جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، کار تعاون و رفاه اجتماعی، دفتر امور روستایی استانداری، مدیریت و برنامه ریزی، بخش حمل و نقل راه و شهرسازی و مدیران عامل چهار بانک استان انتقاد کرد و برای جذب ناچیز تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی با کارمزد 6 درصد انتقاد کرد.
اقبال عباسی به این مدیران کل تنها دو ماه فرصت داد تا نسبت به جذب این تسهیلات اقدام کنند، در غیر این صورت تکلیف 11 مدیرکل یاد شده به طور شفاف مشخص می گردد.
جذب ناچیز تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی چهارمحال و بختیاری با کارمزد 6 درصد در حالی است که این استان رتبه نخست بیکاری کشور را دارد.
7362/2097


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

تولید و تجارت
تولید و تجارت

آخرین اخبار

طلای کثیف، سرمایه ای که دفن می شود - صابر چهرقانی*
ارومیه- ایرنا- امروزه از زباله به علت ظرفیت های درآمدی بالا به عنوان طلای کثیف یاد می شود و دفع آن از چالش های اصلی مدیریت شهری و زیست محیطی در استان های مختلف کشور به شمار می رود؛ چالشی که راهکار حل آن استفاده از تجربه کشورهای موفق در این زمینه است.
سردار فضلی: دشمن با گرانی و تورم می خواهد ضربه بزند
تهران- ایرنا- فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) با اشاره به توطئه های اخیر دشمن علیه ملت ایران گفت: دشمن می خواهد با ایجاد گرانی و تورم بین مردم تفرقه ایجاد کند.
نمایشگاه کاغذی را به نفع مطبوعات استانی تعطیل کنید- خداداد ابراهیمی*
سنندج - ایرنا - حدود ربع قرن از عمر فرهنگی - رسانه ای اولین نمایشگاه مطبوعات در جمهوری اسلامی ایران می گذرد نمایشگاهی که رفته رفته عیار و اعتبار مطبوعاتی ما را به جهانیان انعکاس می داد و اوج موفقیت هایش در دوره حسین انتظامی و افول و فرود آن در دوره مسئولیت محمدعلی رامین رقم خورده است.
پوردستان: وحدت، رمز موفقیت دوران دفاع مقدس بود
اصفهان- ایرنا- رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جموری اسلامی گفت: وحدت و همدلی، ایثار و فداکاری رزمندگان و هدایت های حکیمانه حضرت امام خمینی(ره)، رمز موفقیت کشورمان در دوران دفاع مقدس بود.
کشفیات قاچاق انسان در گمرک بازرگان به 167 نفر رسید
ارومیه- ایرنا- مدیرکل گمرک بازرگان با اشاره به کشف 15 نفر پس از کنترل محموله های چهار کامیون خروجی از ایران توسط ماموران، گفت: مجموع کشفیات قاچاق انسان طی سال جاری در این گمرک به 167 نفر رسید.
کاهش نرخ پایه صادراتی زعفران برای رونق صادرات آن ضروری است
مشهد - ایرنا - نایب رئیس شورای ملی زعفران از دولت خواست برای جلوگیری از توقف صادرات زعفران، نرخ پایه صادراتی این محصول را کاهش دهد.
هرمزگان در دفاع مقدس
بندرعباس - ایرنا- مردم هرمزگان همانند سایر نقاط کشور درطول هشت سال دفاع مقدس بویژه درعملیات های دریایی و جنگ خلیج فارس نقش بی بدیل و ارزنده ای داشتند و با جان و مال خود از مرزهای آبی و خاکی دفاع کردند.
مکرون: در موضوع ایران نباید به تنش‌ها دامن بزنیم
تهران – ایرنا - رئیس جمهوری فرانسه روز سه شنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با طعنه به سیاست‌های دولت آمریکا در قبال ایران گفت: وظیفه ما دامن زدن به تنش‌ها نیست، بلکه باید برنامه گسترده‌تری را سرلوحه قرار دهیم تا نگرانی‌های جامع‌تری را پوشش دهد.
وزیر خارجه انگلیس: برجام برای امنیت جهان حیاتی است
لندن – ایرنا – جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس توافق هسته‌ای را سندی حیاتی برای امنیت جهان دانست و تصریح کرد که لندن به این توافق پایبند خواهد ماند.
دو دهه مشق، روی هوا
تاریخی‌ترین و بزرگ‌ترین میدان نظامی شهر که از زمان صفویه وجود داشته و بعد از برج طغرل و قبل از برج آزادی به‌عنوان نماد شهر تهران شناخته می‌شده به جایی برای حضور همیشگی معتادان تبدیل شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۶۷۴۸ نفر در پیش فروش محصولات ایران خودرو ثبت نام کردند
مطابق آمار تاکنون ۶ هزار و ۷۴۸ نفر موفق به ثبت نام در طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو شده‌اند.
جدول- شهریه نجومیِ مدارس وابسته به سیاسیون
چند جریان مختلف در کشور و عموم جریان‌ها که یا ریشه در افرادی که مسئولیت‌هایی را در گذشته یا حال حاضر دارند یا اینکه سازمان‌ها ونهادها هم در این حوزه حضور دارند، مدارس غیرانتفاعی را تاسیس کرده‌اند.
جزئیات نامه محسن هاشمی به رهبر انقلاب در خصوص مشکلات تهران
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران از نگارش نامه ای به رهبر انقلاب جهت بیان مشکلات تهران خبر داد.
نحوه محاسبه ارزش کالای قاچاق ورودی تعیین شد
تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تعیین نحوه محاسبه ارزش کالای قاچاق ورودی مقرر کردند: هر گاه صدور یا ورود کالایی به موجب مصوبات هیات وزیران ممنوع شود، آن کالا در حکم کالای مجاز مشروط است و مجازات کالای مشروط برای آن لحاظ می شود.
روش تعیین «سطح توانگری بیمه» برای شرکت های دولتی تغییر کند
بهای سکه اندکی کاهش یافت
بانک مرکزی: 9 گروه کالای اساسی در شهریورماه گران شد
بانک کشاورزی 185هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد
یک بانک خصوصی در مازندران 16 میلیارد ریال جریمه شد
یک بانک خصوصی در مازندران 16 میلیارد ریال جریمه شد
افزون بر یک میلیارد سهم در تالار بورس رشت داد و ستد شد
واکنش یک بانک به خبری درباره تراکنش های «سکه ثامن»
امکان دسترسی بخش خصوصی به سامانه نیما فراهم می شود
بیش از 17 میلیون سهم در بورس سمنان معامله شد