940 طرح اشتغالزا در کمیته فنی چهارمحال و بختیاری بررسی شد

16:31 ۱۰ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 26 0
940 طرح اشتغالزا در کمیته فنی چهارمحال و بختیاری بررسی شد

شهرکرد – ایرنا – مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: تا 14 تیر امسال وضعیت 940 طرح اشتغالزا در کمیته فنی این استان بررسی شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، حفیظ الله فاضلی روز شنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از این تعداد تاکنون 863 طرح با دو هزار و 664 میلیارد و 140 میلیون ریال اعتبار مصوب و به بانک های عامل استان ارسال شده است.
وی افزود: از این مبلغ تاکنون 210 میلیارد ریال پرداخت و در سامانه کارا ثبت و از طریق بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید پرداخت گردیده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بانک سینا باید مشکل وثیقه های پرداخت تسهیلات به متقاضیان را هر چه سریعتر رفع کند.
ملک محمد محمودیان تصریح کرد: سهم چهارمحال و بختیاری از تسهیلات در اختیار بانک پارسیان 100 میلیارد ریال مشخص شده که تاکنون برابر 310 میلیارد ریال به آن ها معرفی شده است.
وی یادآور شد: این در حالی است که از این مبلغ تاکنون ریالی پرداخت و یا جذب نشده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز گفت: با وجود محدودیت ها در بسته های تسهیلات اشتغال روستایی اما تاکنون 365 فقره پرونده بررسی شده است.
سید نعیم امامی اظهار کرد: از این تعداد 288 فقره پرونده با 700 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد.
وی افزود: از مجموع طرح های مصوب 40 پرونده بازگشت شد و 248 پرونده دیگر با 573 میلیارد ریال نیاز اعتباری آماده پرداخت تسهیلات است.
امامی تاکید کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی با کارمزد 6 درصد باعث ایجاد تعادل و توازن در صنایع چهارمحال و بختیاری می شود.
وی یادآور شد: بانک های عامل برای رفع مشکل سرمایه گذاری به ویزه در حوزه روستایی باید وثیقه های روستایی را به رسمیت بشناسند.
مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از دو هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی روستایی معرفی شده به بانک های عامل استان یکهزار و 660 میلیارد ریال از بخش کشاورزی است.
ذبیح الله غریب تصریح کرد: همچنین از 210 میلیارد ریال تسهیلات 180 میلیارد ریال برابر 895 درصد را بانک کشاورزی پرداخت کرده است.
وی افزود: تسهیلات جهاد کشاورزی در حوزه بانک سینا 71 طرح با 100 میلیارد ریال بوده است.
غریب اظهار کرد: جهاد کشاورزی به بانک پارسیان 62 طرح با 96 میلیارد ریال ارسال کرده که پرداختی این بانک تاکنون صفر بوده است.
وی گفت: برخی بانک های عامل سهم آورده متقاضیان را 10 درصد می پذیرند و این در حالی است که بسیاری بانک های دیگر این مهم را قبول ندارند.
مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: هیچ کدام از فعالیت های بخش کشاورزی کمتر از پنج سال به سوددهی و بازدهی نمی رسدبه همین منظور استفاده از تسهیلات با سود 18 درصد مقرون به صرفه نیست و باید بهره گیری از تسهیلات ارزان قیمت در دستور کار قرار گیرد.
غریب تصریح کرد: برای طرح های جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در سال گذشته یکهزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات جذب شد.
وی یادآور شد: جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری یکهزار و 500 فقره پرونده را بررسی و 278 طرح آن را به بانک های عامل استان معرفی کرده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این اداره کل 241 طرح با 320 میلیارد ریال اعتبار را بررسی و به بانک های عامل استان معرفی کرد.
بهمن عسگری سوادجانی اظهار کرد: از این تعداد 24 طرح برگشت خورده و قرارداد 217 طرح با 298 میلیارد ریال بسته شده است.
وی افزود: در حوزه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری هم اینک به 52 رشته آموزش رایگان ارائه و تولیدات هنرمندان این بخش به ویژه در روستاها به صورت تضمینی خریداری می شود.
عسگری سوادجانی تاکید کرد: در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی نیز به راه اندازی کمپ ها، اقامتگاه های بوم گردی، خانه های مسافر، مرمت بناهای تاریخی و غیره توجه ویژه ای شده است.
مدیران عامل بانک های عامل چهارمحال و بختیاری نیز مراجعه نکردن متقاضیان تسهیلات به شعب، نداشتن تضمین کافی، نبود توجیه فنی و اقتصادی برخی طرح ها، ناآگاهی متقاضیان از شرایط یکسان بانک ها، پائین بودن سقف اختیار مدیران بانک ها را از مهمترین مشکلات در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اعلام کردند.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در شورای اداری این روز از 11 مدیرکل استان شامل مدیران کل جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، کار تعاون و رفاه اجتماعی، دفتر امور روستایی استانداری، مدیریت و برنامه ریزی، بخش حمل و نقل راه و شهرسازی و مدیران عامل چهار بانک استان انتقاد کرد و برای جذب ناچیز تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی با کارمزد 6 درصد انتقاد کرد.
اقبال عباسی به این مدیران کل تنها دو ماه فرصت داد تا نسبت به جذب این تسهیلات اقدام کنند، در غیر این صورت تکلیف 11 مدیرکل یاد شده به طور شفاف مشخص می گردد.
جذب ناچیز تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی چهارمحال و بختیاری با کارمزد 6 درصد در حالی است که این استان رتبه نخست بیکاری کشور را دارد.
7362/2097


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

5 چیزی که در لحظه مرگ می بینیم؟-آدمی چطور جان می‌دهد؟
همه ما مطالبی را از سختی و ترسناک بودن زمان جان دادن شنیده ایم و اینکه هر فردی توان مقابله با آن را ندارد.
بازگشت بازیگر زن قدیمی بعد از 20 سال به عرصه هنر
هادی مرزبان کارگردان نمایش «آمیزقلمدون» که پیش از این در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفته بود، اعلام کرد اجرای این نمایش در پردیس تئاتر شهرزاد ادامه پیدا می کند.
بازگشت هدیه تهرانی به سینماها با ˮدوئتˮ
فیلم سینمایی «دوئت» ساخته نوید دانش قرار است نیمه دوم سال اکران شود.
یک انیمیشن صدرنشین باکس آفیس شد-تصاویر
جدول فروش سینمای هالیوود موسوم به باکس آفیس با اعلام صدرنشینی انیمیشن سینمایی "هتل ترانسیلوانیا ۳" در نخستین هفته از اکران این اثر منتشر شد.
آخرین تصاویر منتشر شده از «گلشیفته»
آخرین قسمت سریال شبکه نمایش خانگی «گلشیفته» ساخته بهروز شعیبی و به تهیه‌کنندگی علی اکبر نجفی فردا چهارشنبه ۲۷ تیر توزیع می شود.
عکس زیرخاکی از «رضا عطاران» درکنار خانم بازیگر
مریم امیرجلالی با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: یاد بادان روزگاران یاد باد. پشت صحنه سریال بیاد ماندنی خانه‌ به دوش. باچه چیزهای کمی خوشحال بودیم!
مترو هیچ تأثیری در کاهش آب چشمه‌علی نخواهد داشت
مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با تأکید بر اینکه مترو هیچ تأثیری در کاهش آب چشمه‌علی نخواهد داشت، گفت: دستگاه حفاری مترو در روزهای گذشته از آن منطقه عبور کرده است و آب چشمه از نهم تیر ماه به مخرج اصلی بازگشته است.
آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های کشور
ترافیک در باند جنوبی آزادراه کرج - قزوین محدوده استاندارد تا پل فردیس ، باند جنوبی آزادراه تهران - کرج محدوده های پل فردیس تا پل کلاک و گرمدره نیمه سنگین است.
زنــانی که با نیت خیر به زندان می‌افتند
مدیرعامل بنیاد تعاون زندان‌ها می‌گوید: به طور کلی در کشور ۲ تا ۳ درصد زندانیان را زنان تشکیل می‌دهند که تعداد زندانیان جرایم غیرعمد و مالی بسیار کمتر است، اما همین تعداد و رشد آن نشان می‌دهد که اگر آگاهی جامعه و بخصوص زنان فزونی یابد، حداقل کمتر شاهد زندانی شدن زنانی هستیم که چوب بی‌تجربگی و نا آگاهی‌شان را می‌خورند.
عوامل موثر در ماندگاری ایمپلنت
جابر یقینی با بیان اینکه بیماری‌های خاص و استعمال سیگار در میزان موفقیت ایمپلنت اثر می‌گذارد، افزود: حتی برای بیماران مبتلا به ایدز و افرادی که بدخیمی های درمان شده دارند انجام ایمپلنت امکان پذیر است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هواداران منتظر بهترین استقلال چند سال اخیر باشند
مدافع مازنی استقلال درباره شرایط اردوی ترکیه گفت: در ترکیه فکر می‌کنم «مازندران» هستم.
مترو هیچ تأثیری در کاهش آب چشمه‌علی نخواهد داشت
مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه با تأکید بر اینکه مترو هیچ تأثیری در کاهش آب چشمه‌علی نخواهد داشت، گفت: دستگاه حفاری مترو در روزهای گذشته از آن منطقه عبور کرده است و آب چشمه از نهم تیر ماه به مخرج اصلی بازگشته است.
ادامه تلاشها برای خاموشی آتش در بخش عراقی تالاب هورالعظیم
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از اعزام یک فروند بالگرد آبپاش با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور برای خاموشی آتش در بخش عراقی تالاب هورالعظیم خبر داد.
قزاقستان 21 مرداد میزبان سران کشورهای حاشیه دریای خزر خواهد بود
نشست سران ۵ کشور حاشیه دریای خزر مرداد ماه در قزاقستان برگزار خواهد شد.
7 مانع استجابت دعا از زبان امام سجاد(ع)
حضرت امام سجاد (علیه السلام) ۷ گناه را از موانع استجابت دعا مى داند.
تعلل یک ساله بانک مرکزی در ارائه گزارش ارزهای دیجیتال
درآمد خانوارهای شهری افزایش و روستاییان کاهش یافته است
332 طرح اشتغالزایی در شهرستان بانه تصویب شد
پوشش بیمه تامین اجتماعی در آذربایجان غربی باید افزایش یابد
بانکهای کهگیلویه وبویراحمد برای جذب تسهیلات مسکن همکاری کنند
76 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در دهلران جذب شد
بیش از 153 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در دیواندره پرداخت شد
حرکت لاک پشتی بیمه اجتماعی روستاییان در مازندران
1.6 میلیون خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان هستند
بانک ها موانع ارایه تسهیلات  به طرح های اشتغالزا را رفع کنند