940 طرح اشتغالزا در کمیته فنی چهارمحال و بختیاری بررسی شد

16:31 ۱۶۱ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 426 0
940 طرح اشتغالزا در کمیته فنی چهارمحال و بختیاری بررسی شد

شهرکرد – ایرنا – مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: تا 14 تیر امسال وضعیت 940 طرح اشتغالزا در کمیته فنی این استان بررسی شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، حفیظ الله فاضلی روز شنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از این تعداد تاکنون 863 طرح با دو هزار و 664 میلیارد و 140 میلیون ریال اعتبار مصوب و به بانک های عامل استان ارسال شده است.
وی افزود: از این مبلغ تاکنون 210 میلیارد ریال پرداخت و در سامانه کارا ثبت و از طریق بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید پرداخت گردیده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بانک سینا باید مشکل وثیقه های پرداخت تسهیلات به متقاضیان را هر چه سریعتر رفع کند.
ملک محمد محمودیان تصریح کرد: سهم چهارمحال و بختیاری از تسهیلات در اختیار بانک پارسیان 100 میلیارد ریال مشخص شده که تاکنون برابر 310 میلیارد ریال به آن ها معرفی شده است.
وی یادآور شد: این در حالی است که از این مبلغ تاکنون ریالی پرداخت و یا جذب نشده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز گفت: با وجود محدودیت ها در بسته های تسهیلات اشتغال روستایی اما تاکنون 365 فقره پرونده بررسی شده است.
سید نعیم امامی اظهار کرد: از این تعداد 288 فقره پرونده با 700 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد.
وی افزود: از مجموع طرح های مصوب 40 پرونده بازگشت شد و 248 پرونده دیگر با 573 میلیارد ریال نیاز اعتباری آماده پرداخت تسهیلات است.
امامی تاکید کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی با کارمزد 6 درصد باعث ایجاد تعادل و توازن در صنایع چهارمحال و بختیاری می شود.
وی یادآور شد: بانک های عامل برای رفع مشکل سرمایه گذاری به ویزه در حوزه روستایی باید وثیقه های روستایی را به رسمیت بشناسند.
مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از دو هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی روستایی معرفی شده به بانک های عامل استان یکهزار و 660 میلیارد ریال از بخش کشاورزی است.
ذبیح الله غریب تصریح کرد: همچنین از 210 میلیارد ریال تسهیلات 180 میلیارد ریال برابر 895 درصد را بانک کشاورزی پرداخت کرده است.
وی افزود: تسهیلات جهاد کشاورزی در حوزه بانک سینا 71 طرح با 100 میلیارد ریال بوده است.
غریب اظهار کرد: جهاد کشاورزی به بانک پارسیان 62 طرح با 96 میلیارد ریال ارسال کرده که پرداختی این بانک تاکنون صفر بوده است.
وی گفت: برخی بانک های عامل سهم آورده متقاضیان را 10 درصد می پذیرند و این در حالی است که بسیاری بانک های دیگر این مهم را قبول ندارند.
مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: هیچ کدام از فعالیت های بخش کشاورزی کمتر از پنج سال به سوددهی و بازدهی نمی رسدبه همین منظور استفاده از تسهیلات با سود 18 درصد مقرون به صرفه نیست و باید بهره گیری از تسهیلات ارزان قیمت در دستور کار قرار گیرد.
غریب تصریح کرد: برای طرح های جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در سال گذشته یکهزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات جذب شد.
وی یادآور شد: جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری یکهزار و 500 فقره پرونده را بررسی و 278 طرح آن را به بانک های عامل استان معرفی کرده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این اداره کل 241 طرح با 320 میلیارد ریال اعتبار را بررسی و به بانک های عامل استان معرفی کرد.
بهمن عسگری سوادجانی اظهار کرد: از این تعداد 24 طرح برگشت خورده و قرارداد 217 طرح با 298 میلیارد ریال بسته شده است.
وی افزود: در حوزه صنایع دستی چهارمحال و بختیاری هم اینک به 52 رشته آموزش رایگان ارائه و تولیدات هنرمندان این بخش به ویژه در روستاها به صورت تضمینی خریداری می شود.
عسگری سوادجانی تاکید کرد: در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی نیز به راه اندازی کمپ ها، اقامتگاه های بوم گردی، خانه های مسافر، مرمت بناهای تاریخی و غیره توجه ویژه ای شده است.
مدیران عامل بانک های عامل چهارمحال و بختیاری نیز مراجعه نکردن متقاضیان تسهیلات به شعب، نداشتن تضمین کافی، نبود توجیه فنی و اقتصادی برخی طرح ها، ناآگاهی متقاضیان از شرایط یکسان بانک ها، پائین بودن سقف اختیار مدیران بانک ها را از مهمترین مشکلات در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی اعلام کردند.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در شورای اداری این روز از 11 مدیرکل استان شامل مدیران کل جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، کار تعاون و رفاه اجتماعی، دفتر امور روستایی استانداری، مدیریت و برنامه ریزی، بخش حمل و نقل راه و شهرسازی و مدیران عامل چهار بانک استان انتقاد کرد و برای جذب ناچیز تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی با کارمزد 6 درصد انتقاد کرد.
اقبال عباسی به این مدیران کل تنها دو ماه فرصت داد تا نسبت به جذب این تسهیلات اقدام کنند، در غیر این صورت تکلیف 11 مدیرکل یاد شده به طور شفاف مشخص می گردد.
جذب ناچیز تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی روستایی چهارمحال و بختیاری با کارمزد 6 درصد در حالی است که این استان رتبه نخست بیکاری کشور را دارد.
7362/2097


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

حمله تند آرش برهانی به پرسپولیس و بیرانوند
مهاجم اسبق استقلال تهران به حمایت از کاپیتان کنونی این تیم پرداخت.
عملکرد درخشان سانه در منچسترسیتی
ستاره جوان آلمانی منچستر سیتی عملکرد درخشانی از خود در گل و پاس گل در ترکیب تیمش داشته است.
تکسیرا: قهرمانی نیم‌فصل برای ما راحت نبود
مربی تیم فوتبال سپاهان گفت: ما در کل به هدفمان در نیم فصل که قهرمانی بود رسیدیم و اعتقادم این است که این قهرمانی راحت نبود.
بوستانی: با قلعه‌نویی درگیر نشدم
سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: با قلعه‌نویی درگیر نشدم و ایشان بزرگ و استاد من است و ۱۰ سال با ایشان کار کردیم.
منچسترسیتی با غلبه بر اورتون، صدرنشین شد
آبی‌پوشان شهر منچستر با غلبه بر آبی‌های مرسی‌ساید، صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر را موقتاً از چنگ لیورپول خارج کردند.
واکنش باشگاه استقلال به مصاحبه پرسپولیسی‌ها
پس از پایان دیدارهای روز گذشته لیگ برتر، تعدادی از بازیکنان تیم پرسپولیس به انجام مصاحبه در مورد بازیکنان استقلال پرداختند.
مورد جالب رئال مادرید در مقایسه با فصل گذشته
تیم فوتبال رئال مادرید نسبت به همین دوران در فصل گذشته آمار و ارقام ضعیف‎تری کسب کرده، اما وضعیتش از نظر زنده بودن امید در رقابت‌های مختلف بهتر است.
خط خوردن پورعلی گنجی از لیست خرید پرسپولیس
طبق اعلام نزدیکان باشگاه پرسپولیس، مرتضی پورعلی‌گنجی که در لیست پرسپولیس برای نیم فصل دوم قرار گرفته بود به مسئولان باشگاه اعلام کرده قصد دارد فوتبالش را در اروپا ادامه دهد و تمایلی برای بازگشت به ایران ندارد.
مس سونگون از شکست، پیروزی ساخت
تیم فوتسال مس سونگون با شکست سوهان محمدسیمای قم، در جایگاه دوم جدول باقی ماند.
کاشیما حریف رئال در جام جهانی باشگاه‌ها شد
کاشیما آنتلرز ژاپن با برتری مقابل چیواس گوادالاخارا مکزیک حریف رئال مادرید در مرحله نیمه نهایی جام باشگاه‌های جهان شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بترسید از عقوبت حق الناس
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو؛ روایتی خواندنی درباره حق الناس را بیان کرده اند، که در ادامه می خوانید.
کیک های شب یلدا را در خانه بپزید
کیک خانگی یکی از خوراکی‌های خوشگل و خوشمزه شب یلداست که در این مطلب با پخت انواع کیک برای شب چله آشنا میشید.
چین مداخله آمریکا در امور داخلی این کشور را محکوم کرد
پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه چین تصویب لایحه «ورود برابر به تبت» در کنگره آمریکا را محکوم کرد و آن را مداخله در امور داخلی چین و مخالف اصول روابط بین المللی خواند.
درباره انتقاد نماینده از معاون عمرانی استاندار لرستان
پایگاه خبری یافته لرستان در مطلبی با عنوان 'درباره انتقاد نماینده از معاون عمرانی استاندار لرستان' نوشت:آقای بروجردی، نماینده مردم بروجرد و اشترینان، از انتصاب مرادپور که وی را یک پیمانکار خطاب نموده، به‌عنوان معاون عمرانی استاندار لرستان انتقاد کرده است.
مجروح شدن خبرنگار العالم در حین ارتباط زنده
اسراء البحیصی، خبرنگار شبکه خبری العالم در شرق غزه، شب گذشته بر اثر شلیک نظامیان اشغالگر صهیونیست مجروح شد.
بهزیستی کامیاران 9 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت کرد
بیش از 59 میلیون سهم در بورس سمنان معامله شد
تصویب نشدن لوایح FATF، کار شبکه بانکی را دشوارتر می‌کند
نسبت خسارت در بیمه ایران 18 درصد کاهش یافت
1010 میلیارد ریال تسهیلات برای واحدهای تولیدی بوشهر تصویب شد
بانک مسکن آماده تامین مالی طرح های جزیره کیش است
پرداخت  2710 میلیارد ریال تسهیلات اقتصادی توسط بانک سپه آذربایجان غربی
42 هزار میلیارد ریال به صنعت کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
30 آذر آخرین فرصت بیمه محصولات پاییزی در خوزستان است
کاهش رشد اقتصادی چین بازار سهام آمریکا را به لرزه انداخت