مطالبات مردم در اجرای سد تنگ سرخ تعیین تکلیف شود

18:13 ۱۳۴ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 406 0
مطالبات مردم در اجرای سد تنگ سرخ تعیین تکلیف شود

یاسوج - ایرنا- استاندار کهگیلویه وبویراحمد از شرکت آب منطقه ای و سایر دستگاه ها و متولیان امر خواست ظرف یک ماه آینده تمامی مطالبات و حقوق اهالی مردم در اجرای سد مخزنی تنگ سرخ از جمله حریم حوزه آبریز سد و وضعیت زمین های کشاورزی و باغ های آنها را تعیین تکلیف کنند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز شنبه در جمع اهالی دهستان تنگ سرخ بویراحمد اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری نسبت به تعیین وضعیت و مشخص شدن زمین های کشاورزی و منابع ملی نیز در اسرع وقت اقدام کنند.
وی بیان کرد: شرکت آب منطقه ای پرداخت حقوق و مطالبات مردمی را با توجه به وضعیت موجود در زمینه میزان باغ ، زمین کشاورزی و سایر مطالبات مردم آغاز کند.
وی تصریح کرد: هم اینک مردم منطقه و روستاهای دهستان تنگ سرخ با مشکلات، کمبودها و دغدغه های زیادی مواجه هستند که به نظر می رسد اجرای سد عاملی توجیه کننده برای کم کاری و ضعف خدمات دهی توسط برخی دستگاه ها در این منطقه شده است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: طرح هادی در برخی از این روستاها با جمعیت حدود 150 تا 200 نفر هنوز اجرایی نشده است.
وی تصریح کرد: برخی روستاها به شدت با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند، زمین ها و باغ های آنها به دلیل کمبود آب خشک شده اند که دستگاه های متولی موظف هستند در زمینه رفع این مشکلات و کمبودها ظرف کمتر از یک ماه آینده اقدام کنند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد ضرورت و اهمیت اجرای سد تنگ سرخ به عنوان یک طرح ملی را برای خروج شهرستان های بویراحمد و دنا از بحران کم آبی یادآور شد و خواستار تسریع و شتاب بخشی در روند اجرای این طرح شد.
وی روند اجرای سد را با پیشرفت فیزیکی کمتر از 17 درصد رضایت بخش ندانست و گفت: بهانه کمبود اعتبار و یا معارضات اجتماعی در این راستا قابل توجیه نیست.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: پرداخت حق و حقوق و مطالبات مردم از اولویت ها و دغدغه مسئولان و متولیان امر در زمینه اجرای این سد باشد.
غلام محمد زارعی افزود: البته از همان سال های 93 تاکنون مشاور طرح با همکاری نماینده حقوقی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد ،نماینده رسمی دادگستری و جمعی از اهالی منطقه تنگ سرخ و روستاهای اطراف سد مطالعات اولیه و میزان خسارات در اجرای این سد را برآورد کرده اند.
وی تصریح کرد: برخی مشکلات و کمبودها در این منطقه نیز باید در اسرع وقت و با مشارکت جدی دستگاه های متولی مرتفع شود.
نماینده مردم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالعات طرح گاز رسانی به عنوان یکی از طرح های مهم و مطالبات اساسی مردم منطقه تنگ سرخ به اتمام رسیده و ظرف 2 ماه دیگر عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
زارعی همکاری و مشارکت مردم منطقه تنگ سرخ را در زمینه اجرای سد قابل تحسین دانست و گفت: بدون شک با اجرا و بهره برداری از این طرح ملی مردم این منطقه از مزایا و ظرفیت های آن بهره مند خواهند شد.
وی تصریح کرد: با بهره برداری از این سد آب صنعتی به میزان 17 میلیون متر مکعب در سال، آب آشامیدنی جمعیتی افزون بر 500 هزار نفر در شهرستان های بویراحمد و دنا و آب کشاورزی این شهرستان ها به میزان بیش از 42 میلیون مترمکعب در سال تامین خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: بخش عمده ای از مطالبات و حقوق مردم منطقه تنگ سرخ در زمینه اجرای این سد در حوزه باغ و اراضی کشاورزی و میزان حریم حوضچه آبریز سد برآورد اولیه و تعیین تکلیف شده است.
علی داوودی اظهار داشت: بر اساس برآورد اولیه میزان مطالبات مردم در این راستا افزون بر 50 میلیارد ریال است که شرکت آب منطقه ای و مجموعه عوامل اجرایی سد تنگ سرخ خود را متعهد به پرداخت این میزان مطالبات و کسب رضایتمندی مردم منطقه می دانند.
وی میزان پیشرفت فیزیکی سد تنگ سرخ یاسوج را حدود 17درصد ذکر کرد و گفت: پیمانکار طرح بر اساس آخرین صورت وضعیت ثبت شده افزون بر 90 میلیارد ریال طلب دارد.
عملیات اجرایی سد تنگ سرخ در سال 90 با حضور وزیر وقت نیرو آغاز شد و قرارداد اولیه به میزان 500 میلیارد ریال با پیمانکار این طرح منعقد شد.
داوودی میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از این طرح را افزون بر هشت هزار میلیارد ریال ذکر کرد.
ساختگاه سد مخزنی تگ سرخ در 35 کیلومتری یاسوج و بر روی رودخانه بشار واقع شده است.
3016/1662


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سریال ثانیه پایانی و این‌بار ایمان صادقی
نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران در حالیکه تا ۲ ثانیه مانده به پایان از حریف چینی خود ۳ بر یک پیش بود ۲ امتیاز از دست داد و از رسیدن به مدال برنز امیدهای جهان بازماند.
کشتی ایران بالاخره رنگ طلا را دید
آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران مدال ارزشمند طلای جهان را در رقابت‌های زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان بر گردن آویخت تا تنها طلایی کشتی ایران در این رقابت‌ها باشد.
سومی کشتی آزاد امیدهای ایران در جهان
تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال ایران با کسب یک مدال طلا و ۴ برنز پس از روسیه و گرجستان به عنوان سومی رقابت‌های جهانی رومانی رسید که این تیم نسبت به سال قبل پنج پله صعود داشت.
اوزیل: حضورم در آرسنال خاص بوده است
مسوت اوزیل، هافبک خلاق آلمانی در مورد سالهای حضور خود در ترکیب آرسنال صحبت کرد.
ماجرای جذاب پسرعموهای سرخابی تیم امید!
مدافع جوان استقلال با هافبک بازیسازی پرسپولیس نسبت فامیلی دارد و در صورتی که این دو بازیکن بتوانند به بازیکنان فیکس این دو تیم تبدیل شوند می توانند اتفاق جالبی را رقم بزنند.
آماده‌سازی مرموزترین رقیب ایران با دلار‌ سعودی
یمنی‌ها بعد از ماه‌ها درگیری با جنگ و خونریزی در فاصله مدت زمان کوتاه باقی‌مانده تا جام ملت‌ها به تکاپو افتادند تا سروسامانی به وضعیت تیم ملی خود بدهند.
آگهی فوت؛ تقدیم به کریستیانو رونالدو!
در همین مدت کوتاه کریستیانو رونالدو تبدیل به یکی از مجبوب ترین بازیکنان یوونتوس شده است.
آذری: هیچ فشاری روی منصوریان نیست
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: برای نتیجه‌گیری هیچ فشاری روی علیرضا منصوریان وارد نخواهد بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اعتماد به رهبری و توسل به اهل بیت(ع) از ضرورت های امروز است
اصفهان – ایرنا – استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان گفت: اعتماد به رهبری، انجام و ظیفه و توسل به اهل بیت (ع) سه وظیفه مهم امروز و لازمه دفاع از اسلام و هدایتگری در نیروهای مسلح است.
متکی: آمریکا برای تامین منافع از حربه تحریم استفاده می کند
مشهد- ایرنا- معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: آمریکا برای تامین مطامع خود از کوبا تا هند، چین، روسیه و اتحادیه اروپایی را تحت تحریمهای مختلف دارد و از آن به عنوان حربه ای برای تامین منافعش استفاده می کند.
هشدار به متقاضیان دریافت سبد کالا: فریب پیامک ها را نخورید
تهران- ایرنا- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هشدار داد: متقاضیان دریافت سبد کالا شماره و رمز دوم کارت خود را در اختیار سودجویانی که پیامک های فاقد اعتبار برای مردم ارسال می کنند، قرار ندهند.
واکنش متفاوت مدیران به شایعات در صداوسیما
تهران- ایرناپلاس- در حالی که معاون توسعه و فناوری رسانه صداوسیما از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در این معاونت خبر می‌دهد، روابط عمومی سازمان از توضیح درباره استثنا شدن برخی مدیران معاونت سیاسی صداوسیما خودداری می‌کند.
آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
بحران آب در کشورهای عربی جدی است
مدیرعامل جدید شرکت ملی گاز ایران تعیین شد
گازرسانی به نیروگاه هریس در مراحل پایانی است
مدیرعامل شرکت ملی گاز هم منصوب شد
هزینه درخواست کارت سوخت جدید چقدر است؟
طرح دانش‌آموزی ˮدانابˮ در سیستان و بلوچستان افتتاح شد
عدم وجود مطالعات ملی در ساخت سدها وچاه‌های کشور
ارتقاء بهره‎‎وری انرژی در صنایع ایران با حمایت یونیدرو
مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت شد
گازرسانی به روستاها در دولت تدبیر و امید شتاب گرفته است