مطالبات مردم در اجرای سد تنگ سرخ تعیین تکلیف شود

18:13 ۲۲۴ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 530 0
مطالبات مردم در اجرای سد تنگ سرخ تعیین تکلیف شود

یاسوج - ایرنا- استاندار کهگیلویه وبویراحمد از شرکت آب منطقه ای و سایر دستگاه ها و متولیان امر خواست ظرف یک ماه آینده تمامی مطالبات و حقوق اهالی مردم در اجرای سد مخزنی تنگ سرخ از جمله حریم حوزه آبریز سد و وضعیت زمین های کشاورزی و باغ های آنها را تعیین تکلیف کنند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز شنبه در جمع اهالی دهستان تنگ سرخ بویراحمد اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری نسبت به تعیین وضعیت و مشخص شدن زمین های کشاورزی و منابع ملی نیز در اسرع وقت اقدام کنند.
وی بیان کرد: شرکت آب منطقه ای پرداخت حقوق و مطالبات مردمی را با توجه به وضعیت موجود در زمینه میزان باغ ، زمین کشاورزی و سایر مطالبات مردم آغاز کند.
وی تصریح کرد: هم اینک مردم منطقه و روستاهای دهستان تنگ سرخ با مشکلات، کمبودها و دغدغه های زیادی مواجه هستند که به نظر می رسد اجرای سد عاملی توجیه کننده برای کم کاری و ضعف خدمات دهی توسط برخی دستگاه ها در این منطقه شده است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: طرح هادی در برخی از این روستاها با جمعیت حدود 150 تا 200 نفر هنوز اجرایی نشده است.
وی تصریح کرد: برخی روستاها به شدت با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند، زمین ها و باغ های آنها به دلیل کمبود آب خشک شده اند که دستگاه های متولی موظف هستند در زمینه رفع این مشکلات و کمبودها ظرف کمتر از یک ماه آینده اقدام کنند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد ضرورت و اهمیت اجرای سد تنگ سرخ به عنوان یک طرح ملی را برای خروج شهرستان های بویراحمد و دنا از بحران کم آبی یادآور شد و خواستار تسریع و شتاب بخشی در روند اجرای این طرح شد.
وی روند اجرای سد را با پیشرفت فیزیکی کمتر از 17 درصد رضایت بخش ندانست و گفت: بهانه کمبود اعتبار و یا معارضات اجتماعی در این راستا قابل توجیه نیست.
نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: پرداخت حق و حقوق و مطالبات مردم از اولویت ها و دغدغه مسئولان و متولیان امر در زمینه اجرای این سد باشد.
غلام محمد زارعی افزود: البته از همان سال های 93 تاکنون مشاور طرح با همکاری نماینده حقوقی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد ،نماینده رسمی دادگستری و جمعی از اهالی منطقه تنگ سرخ و روستاهای اطراف سد مطالعات اولیه و میزان خسارات در اجرای این سد را برآورد کرده اند.
وی تصریح کرد: برخی مشکلات و کمبودها در این منطقه نیز باید در اسرع وقت و با مشارکت جدی دستگاه های متولی مرتفع شود.
نماینده مردم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالعات طرح گاز رسانی به عنوان یکی از طرح های مهم و مطالبات اساسی مردم منطقه تنگ سرخ به اتمام رسیده و ظرف 2 ماه دیگر عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
زارعی همکاری و مشارکت مردم منطقه تنگ سرخ را در زمینه اجرای سد قابل تحسین دانست و گفت: بدون شک با اجرا و بهره برداری از این طرح ملی مردم این منطقه از مزایا و ظرفیت های آن بهره مند خواهند شد.
وی تصریح کرد: با بهره برداری از این سد آب صنعتی به میزان 17 میلیون متر مکعب در سال، آب آشامیدنی جمعیتی افزون بر 500 هزار نفر در شهرستان های بویراحمد و دنا و آب کشاورزی این شهرستان ها به میزان بیش از 42 میلیون مترمکعب در سال تامین خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: بخش عمده ای از مطالبات و حقوق مردم منطقه تنگ سرخ در زمینه اجرای این سد در حوزه باغ و اراضی کشاورزی و میزان حریم حوضچه آبریز سد برآورد اولیه و تعیین تکلیف شده است.
علی داوودی اظهار داشت: بر اساس برآورد اولیه میزان مطالبات مردم در این راستا افزون بر 50 میلیارد ریال است که شرکت آب منطقه ای و مجموعه عوامل اجرایی سد تنگ سرخ خود را متعهد به پرداخت این میزان مطالبات و کسب رضایتمندی مردم منطقه می دانند.
وی میزان پیشرفت فیزیکی سد تنگ سرخ یاسوج را حدود 17درصد ذکر کرد و گفت: پیمانکار طرح بر اساس آخرین صورت وضعیت ثبت شده افزون بر 90 میلیارد ریال طلب دارد.
عملیات اجرایی سد تنگ سرخ در سال 90 با حضور وزیر وقت نیرو آغاز شد و قرارداد اولیه به میزان 500 میلیارد ریال با پیمانکار این طرح منعقد شد.
داوودی میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از این طرح را افزون بر هشت هزار میلیارد ریال ذکر کرد.
ساختگاه سد مخزنی تگ سرخ در 35 کیلومتری یاسوج و بر روی رودخانه بشار واقع شده است.
3016/1662


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

خطر لغو کانال مالی
«اخیراً گروه اقدام مالی برخی از کشورها از جمله عربستان را در لیست سیاه قرار داده است. با ما نباید در حد عربستان برخورد شود و به لیست سیاه برگردیم.»
ویدئو - تشییع پیکر همسر دکتر شریعتی از کنار حسینیه ارشاد
پیکر پوران شریعت رضوی همسر مرحوم دکتر علی شریعتی، صبح یکشنبه (۲۸ بهمن) تشییع شد. این مراسم قرار بود از حسینیه ارشاد تهران برگزار شود اما در ابتدای مراسم اعلام شد که با این مسأله مخالفت شده و ناگزیر، این مراسم از کنار و در محوطه بیرونی همان محلی که روزگاری با نام علی شریعتی عجین شده بود، برگزار شد. پوران شریعت رضوی روز جمعه (۲۶ بهمن) درگذشت و پیکر او بعد از مراسم تشییع و قرائت نماز توسط حجت‌الاسلام احمد منتظری در امامزاده عبدالله شهرری به خاک سپرده شد.
سازمان حمل و نقل شهرداری تهران مستقل می شود
تهران- ایرنا- محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور حکمی یوسف حجت را به عنوان جانشین سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری به منظور پیگیری امور اداری مربوط به استقلال این سازمان منصوب کرد.
اقتدار ایران اسلامی مدیون خون شهداست
اصفهان- ایرنا- معاون آموزش و تربیت دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: آرامش و اقتدار امروز حاکم در ایران اسلامی را مدیون خون شهدا هستیم.
حاج یوسف‌زاده: تعطیلی اردوها سبب افت عملکرد جودوکاران شده است
سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم‌بینایان از برگزاری اردوی نابینایان و کم‌بینایان بعد از ۴ ماه تعطیلی در مجموعه ورزشی آزادی خبر داد و گفت: متاسفانه ۴ ماه تعطیلی اردوها سبب شده تا جودوکاران از نظر عملکردی دچار افت شوند که امیدوارم تا قبل از اعزام به مسابقات گرند اسلم باکو که اردیبهشت برگزار می‌شود، تیم را به اوج آمادگی برسانیم.
رتبه استاندارد ایران در جهان ارتقا یافت
گناوه- ایرنا- مدیرکل هماهنگی امور استان های سازمان ملی استاندارد ایران گفت: این سازمان در سطوح بین المللی باوجود مشکلات و تنگناها به موفقیت هایی مهم نایل شده و امسال در بین 163 کشور عضو سازمان جهانی استاندارد از رتبه 32 به 21 ارتقا یافت.
قیام 29 بهمن تبریز؛ نماد هویت طلبی دینی
تبریز-ایرنا- قیام تاریخی 29 بهمن سال 1356 مردم تبریز از ابعاد و زوایای مختلفی قابل بررسی است، اما ویژگی اصلی آن، هویت طلبی دینی قیام کنندگان به زعامت آیت الله قاضی طباطبائی است.
نوار شکست تیم نیما عالمیان همچنان ادامه دارد
تیم نیما عالمیان بازی خود را درهفته دوازدهم لیگ برتر تنیس روی میزفرانسه وا گذار کرد.
بیش از یک تن مواد مخدر در ایرانشهر کشف شد
زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف یک تن و 107 کیلوگرم انواع مواد مخدر از مخفیگاه 2 سوداگر مرگ در شهرستان ایرانشهر خبر داد.
حضور ۲۰ تیم خارجی در جام فجر وزنه برداری - از آمریکا خبری نیست
چهارمین دوره رقابت‌های وزنه برداری جام بین المللی فجر با حضور ۲۰ کشور خارجی اسفندماه در تهران برگزار می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تعامل دانشگاه و جامعه برنامه‌ریزی نیاز دارد؛دستوری نیست-دلیل اثرگذارنبودن پروژه‌های علوم‌انسانی
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با بیان اینکه این نگرش که دانشگاه‌ها تنها در توسعه مرزهای دانش به صورت جزیره‌ای مؤثر باشند، مطرود است، گفت: اگر دانشگاه می‌خواهد بماند، متحول شود و ارتقا یابد، مسیر ناگزیر آن پیوند با جامعه است و اکنون که ۴۰ سال تجربه را پشت سر داریم، باید در این زمینه اولویت‌بندی‌های واقعی را شناسایی و خلاءها و به هم ریختگی‌های روابطی که موجود است را ساماندهی کنیم.
هنرمندان معلول دیر بوشهر6 مقام کسب کردند
بوشهر- ایرنا- رئیس هیات مدیره انجمن معلولان شهرستان دیر استان بوشهر گفت: هنرمندان بازیگر معلول این شهرستان در جشنواره منطقه ای تئاتر مهر آیین خلیج فارس 6 مقام کسب کردند.
آغاز مهلت مجدد ثبت نام آزمون ارشد از امروز
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام مجدد آزمون کارشناسی ارشد از امروز ۲۸ بهمن خبر داد.
مرد ژاپنی که خودش را به یک عروسک زنده تبدیل کرد
مدل و هنرمند ژاپنی «مت کوواتا» در سال‌های اخیر با تغییرات ظاهری خود توجه زیادی را جلب کرده است. این پسر ۲۴ ساله ژاپنی خودش را به یک عروسک زنده تبدیل کرده است.
رؤیای سعودی‌ها برای تولید انرژی پاک
هشدار تاراج و نابودی بی‌بازگشت منابع آب زیرزمینی
خروجی سد زاینده‌رود از بامداد امروز کاهش یافت
اعلام جزئیات طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده‌های پالایشگاه بندرعباس
فهرست معافیت از تحریم‌های نفتی ایران کوچک می‌شود
ایران صادرکننده بنزین و گازوئیل شد
چرا اوپک نگران تحریم آقای رییس نیست؟!
آخرین آمار تولید بنزین و گازوئیل یورو ۴ و ٥
570 فقره پروانه بهره برداری چاه نیمه عمیق در دیواندره صادر شد
برق آموزش و پرورش شوش بدلیل بدهی قطع شد