کادر فنی کاربلد عامل اصلی قهرمانی آزادکاران نوجوان بود

12:54 ۱۲ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 166 0
کادر فنی کاربلد عامل اصلی قهرمانی آزادکاران نوجوان بود

تهران - ایرنا - دارنده مدال طلای پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال 1993 تورنتو کانادا گفت: قهرمانی تیم کشتی آزاد نوجوانان در پیکارهای قهرمانی جهان به واسطه حضور، کادر فنی کاربلد، پرانرژی و خلاق محقق شد.

ایرنا

«اکبر فلاح» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به همراه تیم کشتی آزاد نوجوانان که بعد از 22 سال توانست قهرمان جهان شود، کادر فنی موفقی حضور داشت که همه از قهرمانان و مربیان با تجربه کشتی کشور هستند که البته در کنار آن کشتی گیران نیز عملکرد خوبی داشتند.
وی اظهار داشت: آنچه اکنون اهمیت دارد، حفظ قهرمانی است و در کشتی کشورمان کم سابقه بوده که بتوانیم در رقابت های جهانی دو مرتبه پشت سر هم قهرمان شویم. تیم نوجوانان از سال گذشته با سرمربیگری «غلامرضا محمدی»، نتایج خوبی کسب کرد و این نشان می دهد که او مربی کاربلد و جا افتاده ای است.
سرمربی اسبق تیم کشتی آزاد جوانان ادامه داد: امیدوارم که تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان بتوانند امسال نتایج درخشانی را کسب کنند و این روند در رده سنی بزرگسالان نیز ادامه داشته باشد، چرا که موفقیت و یا ناکامی کشتی برای همه ما است.
این مربی سازنده تهرانی ادامه داد: در همین راستا باید فدراسیون توجه ویژه ای به رده های سنی نونهالان و نوجوانان داشته باشد و آنها را به حال خودشان رها نکند. اردوهای تمرینی آنها باید تداوم یابد و به طور حتم، قهرمانی تیم کشتی آزاد نوجوانان تکرار خواهد شد. سال بعد نوجوانان به رده سنی جوانان خواهند رفت و سرمربی جوانان باید نیم نگاهی به نوجوانان داشته باشد و این موضوع به صورت زنجیر وار تا رده بزرگسالان ادامه یابد.
دارنده مدال نقره رقابت های جهانی 1995 آتلانتا آمریکا تصریح کرد: در یک سال گذشته در رده سنی بزرگسالان به پشتوانه ها توجهی نشد، تعدادی را به اردو می برند و به نفرات بعدی توجهی ندارند که موجب افسردگی آنان می شود، بنابراین همه نفرات نیازمند توجه و حضور در تورنمنت های بین المللی هستند، تا ضمن کسب تجربه بتوانند در میادینی همچون بازی های آسیایی و جهانی حضور یابند.
وی با اشاره به حضور تیم منتخب کشتی آزاد ایران در جایزه بزرگ گرجستان گفت: برخی نفرات که در انتخابی عنوان نخست را کسب کرده بودند در این تورنمنت حذف شدند و به همین دلیل چنین کشتی گیرانی نیازمند حضور بیشتر در رقابت های بین المللی هستند و می توانند در رقابت های جهانی و آسیایی عناوین برتر را به دست آورند.
وی ادامه داد: نفراتی همچون «علیرضا قاسمی» در انتخابی تیم ملی مقام دوم را کسب کرد که به اردوی تیم ملی دعوت نشدند. به اعتقاد من به چنین کشتی گیرانی کم لطفی شده و نباید به یکباره آنها را کنار گذاشت؛ حداقل پاداشی که می توان به آنها داد، اعزام به یک تورنمنت بین المللی است.
فلاح بیان داشت: حضور نفرات اول و دوم در تورنمنت های بین المللی به طور حتم کسب تجربه است و کادر فنی حق دارد نفرات خود را در چنین تورنمنت هایی ارزیابی کند. ضمن آنکه باید نفرات در اردوها و تورنمنت های مختلفی حضور داشته باشند و این موضوع می تواند برای نفر اول تیم ملی مثمرثمر باشد و پشتوانه خوبی برای نفرات اصلی نیز آماده داشته باشیم.
فلاح همچنین با انتقاد از شیوه برگزاری مسابقات عمومی (اوپن) گفت: طی سال های گذشته این مسابقات به گونه ای بود که هر کشتی گیری از هر جای این کشور و از دور افتاده ترین مناطق فرصت رقابت را داشت و شور و حال خوبی را به این رشته داده بود.
وی خاطر نشان کرد: اما با توجه به سهمیه در نظر گرفته شده برای استان ها، همه نمی توانند شرکت کنند، کشتی گیرانی که خوب بودند در مسابقات اوپن حضور می یافتند و آنهایی که ضعیف بودند و پشتوانه ای نداشتند، این فرصت به آنها داده نمی شد. به همین خاطر فدراسیون باید به نام مسابقات عمومی (اوپن) توجه داشته باشد تا همه کشتی گیران از سراسر کشور بتوانند در آن حضور یابند.
فلاح در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص رده سنی امیدها نیز گفت: در این رده مسابقات انتخابی در سطح استان ها و کشور نداریم و فدراسیون کشتی با ارایه سهمیه محدود به استان ها، مسابقات انتخابی تیم زیر 23 سال (امید) را برگزار می کند. در حالی که می توان همچون رده سنی نوجوانان و جوانان و ابلاغ به هیات های استان، با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، رقابت های انتخابی را در این رده سنی با حضور همه مدعیان برگزار کرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر نفرات زیادی در این رده سنی در استان ها حضور دارند که با برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، ظرفیت لازم برای حضور در مسابقات انتخابی رده سنی امید را دارند که این کار انجام نمی شود. حتی بسیاری از مربیان باشگاهها در این رده سنی کشتی گیر دارند اما از سهمیه انتخابی تیم ملی برخوردار نیستند که این موضوع موجبات ناراحتی آنها فراهم کرده است.
رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان روزهای 11 تا 13 تیر ماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار شد و در پایان تیم ایران با 3 مدال طلای رحمان عموزاد خلیلی، علیرضا عبداللهی و امیرحسین زارع در وزن های 45، 92 و 110 کیلوگرم، یک مدال نقره محمدرضا قیاسی در وزن 80 کیلوگرم، 3 مدال برنز سید عرفان جعفریان، علی اکبر فضلی و محمد کریمی در وزن های 51، 60 و 65 کیلوگرم و با کسب 152 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید. پس از تیم ایران تیم های آمریکا و روسیه به ترتیب با کسب 132 و 116 امتیاز دوم و سوم شدند.
ورزشی**1067**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

188 هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گیاهان دارویی است
آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و بین الملل گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: گیاهان دارویی در 188 هزار هکتار از اراضی کشور کشت می شود و از این میزان، 107 هزار به زعفران و 20 هزار هکتار به گل محمدی اختصاص دارد
ترامپ: بسیاری از روایات رسانه ها «کاملا ساختگی» هستند
تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا «رسانه های منتشر کننده اخبار جعلی» را بشدت مورد انتقاد قرار داد و گفت بسیاری از روایات رسانه ها درباره او و تیمش «کاملا ساختگی» هستند.
عربستان قرارداد خرید 5 ناو جنگی از اسپانیا را امضا کرد
تهران-ایرنا-عربستان که درحال حاضر یکی از بزرگترین واردکنندگان سلاح و تجهیزات نظامی در جهان به شمار می رود، قرارداد نظامی تازه ای را با یک شرکت کشتی سازی اسپانیایی برای خرید 5 ناو جنگی امضا کرد.
پادشاه عربستان حاضر به ترک قدرت نیست
دوحه -ایرنا -برخی منابع نزدیک به دربار پادشاهی عربستان گفتند که 'سلمان بن عبدالعزیز' با وجود بیماری حاضر به ترک قدرت نیست.
اتحادیه اروپا از تصویب قانون «کشور یهود» ابراز نگرانی کرد
تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا از تصویب قانون جدیدی در پارلمان رژیم صهیونیستی که حق تصمیم گیری صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی را به رسمیت می شناسد، ابراز نگرانی و اعلام کرد: تصویب این قانون، راه حل تشکیل دو کشور مستقل (فلسظینی- صهیونیستی) را پیچیده می کند.
250 میلیارد دلار در جمهوری آذربایجان سرمایه گذاری شده است
باکو – ایرنا – رئیس جمهوری آذربایجان گفت: میزان سرمایه گذاری در 15 سال اخیر در اقتصاد جمهوری آذربایجان نزدیک به 250 میلیارد دلار بوده است .
هیاتی آمریکایی برای تحریم ایران به آنکارا سفر می کند
آنکارا- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که یک هیاتی آمریکایی برای مذاکره در خصوص چند موضوع از جمله تحریم علیه ایران فردا وارد آنکارا می شود.
سفر رییس جمهوری چین به پنج کشور عربی و آفریقایی آغاز شد
پکن- ایرنا - سفر 10 روزه 'شی جین پینگ' رئیس جمهوری چین به 5 کشور عربی و آفریقایی از امروز پنجشنبه آغاز شد او در گام نخست راهی امارات متحده عربی شد.
43 نیروی امنیتی هند در درگیری های کشمیر کشته شده اند
دهلی نو-ایرنا- بر اساس گزارشی که به پارلمان هند ارائه شده است در 6ماه گذشته 100 تروریست و 43 نیروی امنیتی هند در درگیری های ایالت جامو و کشمیر کشته شده اند.
امکان نشست سه جانبه رهبران دو کره و آمریکا وجود دارد
پکن- ایرنا- وزیر امور خارجه کره جنوبی که به لندن سفر کرده است می گوید امکان نشست سه جانبه رهبران دو کره و رییس جمهوری آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل که شهریور سال جاری در نیویورک برگزار می‌شود وجود دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دستگیری خواننده پاپ به اتهام آزارجنسی
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری جوانی خبر داد که با سوءاستفاده از عنوان هنری خوانندگی و دادن وعده ازدواج اقدام به فریب و آزار و اذیت دختران جوان کرده است.
بازیکن سابق رنجرز به تراکتورسازی پیوست
هری فوریستر بازیکن تیم فوتبال رنجرز، به تیم تراکتورسازی تبریز پیوست.
دلیل بازگشت بازیکن استقلال به تهران مشخص شد
بازیکن تیم فوتبال استقلال از اردوی تیمش در ترکیه به ایران بازگشت.
رییس اسبق موزه گرگان درگذشت
تهران_ایرنا_ قربانعلی عباسی، باستان شناس و میراث بان برجسته استان گلستان پس از یک دوره بیماری امروز پنج شنبه در بیمارستان شهید صیاد شیرزای گرگان دارفانی را وداع گفت.
پیام تسلیت نوبخت برای وحید حقانیان
سخنگوی دولت درپیامی درگذشت مرحوم سیدحسن حقانیان پدر سیدوحید حقانیان معاون محترم دفتر رهبرمعظم انقلاب را تسلیت گفت.
ناکامی بانوان سابریست ایران در جام جهانی
وزنه بردار نوجوان مراغه ای قهرمان دسته 56 کیلوگرم کشور شد
کشتی گیر قمی نایب قهرمان آسیا شد
اسامی جودوکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی
تیم کشتی فرنگی جوانان ایران قهرمان آسیا شد
خانه کشتی امام علی (ع) گلپایگان افتتاح شد
دبیر فدراسیون پهلوانی: دلیل استعفای من مشکلات شخصی است
زنان کرمانشاهی در لیگ کشتی به روی تشک می روند
قهرمانی زودهنگام تیم کشتی فرنگی جوانان در آسیا
چراغ کشتی شال و پهلوانی در روستاهای زنجان پرفروغ است